AIGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBEAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN. Vriidag 8 Februari 1929. 69e Jaargang. SI. yaKJJSS^-u. JSJSSJfif -,M' Tweede Bi-id. L' ABONNEMENTSPRIJS: buTtIbnland.* BINNENLAND. PRKDIKBEORTEh. SPORT. Feuilletoa-ve rtellingen. GEMEHGDE IBERICHUH. Dit blad verschijnt iedercn Maandag-, Wcensdag- en Vnjdagavond. Bnmemeester sn Wethouders van TER NEUZtN, kanselier^ Muller nu een minderheidsregeering 80X00 eersle sorteeriny Vlamovenstraaiklinkers 750 IV!1 reciite- eat geboyen irottoirbanden 960 Wi2 eerste soort basaltine- of quenasttegels 12 straatsyphons TER NEUZEN, 8 FEBRUARI 1929. LOOP DER BEVOLKING SAS VAN GENT. WIELERBAAN TE KAPELLEBRUG. BRABANTSCHE BRIEVEN. iAtt u. siuit van de Katholieken om zich uit de regee ring terug te tieKKen, is het Kao.net van rijKS O lVn ■nrxWm,' dm mot or o mi et Irnn wnr- ▼ragen voor 22 Februari 1929 prijsopgave voor bet leveren franco voor den wal, op wagon •tation Ter Neuzen of op het werk te Ter Kevzen, van: •f daarmed'e in hoedanigheid overeen ko- mende straatklinkers. Tan „petit gran.it" of van graniet. van gegoten ijzer onder verhoogde trot- toirs. Keexeningen, met omschrijving en voorwaar- den te vragen aan den gemeente-bouwmeester, •eheldekade 21. Ter Neuzen, den 7 Februari 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. dat er geen regeling te vinden was waarmee teleurstelling bij degenen, die er niets van wil- het centrum te bevredigen was, en met het be- len weten. -7„„ 6 Maar hoe dan ook, de beshssing is er. Zon- dag, iviaanuag en L/msuag zai er geiegenheid zijn geboden, om achter het masker te loopen. Nauwenjks was er defin.t.eve zekeihe.d of als by toorerslag verscnenen in de uitstaikas- ten van de zaken, die masKeradeartikelen ver- koopen het bontkieunge matenaai. Of er, evenais verleden jaai, nog een optocht in el- kaar gezet zal kunnen woicien, is tot dusverre nog met bekend. Wei is de tyd van voorbereiding voor een stoet een.gsz.ns krap afgemeten. Doch wei is bekend, uat de muziek Zondag en Dmsdag een werkzaam aandeel zal nemen in de Carnavalsviering. Welke overwegmgen aanleiding tot deze be- slissing gegeven hebben, daaromtrent is na- tuurlijk n.ets bekend. Maar zooveel is zeker, dat de opgezwe-epte gemoederen thans plaats j hebben gemaakt voor eene heel wat mildere stemming. Somrmgen willen er in zien de zegeviering van de g. ondregel waarop 't Romeinsche recht gebaseerd was: Arma cedant toga, d.i. het ge- weld moet voor de rede zwichten, waartegen anderen de meening verkond.gen, dat econo- mische plaatselijke belangen den doorslag ge geven hebben. Maar hoe dan ook, het heeft geen zin z.ch in redenen te verdiepen, we ge- ven enkel en alleen de objectieve beschouwin- gen van 'oeide partijen weer. De Burgemeester en Wethouders van TER VBUzEiN doen te weten, dat door den Raad rfier gemeente in zijne vergadering van 24 Jnnuan 19Z9 is vastgesteld de volgende ver- •Klemng: ▼ERORDEN1NG OP DE KEURING VAN WAREN. Artikel 1. Letter a: tusschen de woorden „verkoop" en „in" voegen de woorden „of ter aflevering". Letter h: achter het woord „kooplieden" op- temen het woord „Melkveehouders". Artikel 4. Taststellen een nieuw lid, luidende: Het is verboden met betrekking tot waren lets te doen of na te laten in stnjd met de voorschriften krachtens de Warenwet (Staats- blad 1919, no. 581) met ultzondering van ar tikel 16 dezer wet. Ter Neuzen, den 24 Januari 1929. De Gemeenterflad voornoemd, (get.) J. HUIZINGA, Voorzitter. (get.) B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. Hijnde deze verordening door de Gedepu- teerde Staten van Zeeland bij besluit van 1 Februari 1929. no. 127, 3e Afd. goedgekeurd. En is hiervan afkondiging geschied waar ket behoort den 8 Februari 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. I geworden. De peiler die met gemist kan wor- den, is uit het regeermgsgebouw verdwenen en door een schooipaal vervangen, die het centrum elk oogenbiik kan wegsiaan, waarna het heele gebouw moet instorten. I De overweging die het centrum bij zijn be- sluit geieid heeft, is natuurlijk dat het veel meer rnacht kan ontw.kkeien, wanneer het bui- j ten de regeenng staat. Met den eenen „waar- nemer" ill het kabinet, was de invioed van het j centrum op het regeermgsbeleid gering en was het bovendien zedelijk verplicht, zijn groep in j den R.jksdag steeas voor aile regeeringsmaat- regelen te laten stemmen. Nu het centrum j zyn parlementa.re vnjheid terug heeft gekre- j gen, houdt 't lot van de regeering geheel in handen. Het kan allerlei dwangmiddelen, van zachte pressie af tot politieke chantage toe, te baat nemen, om in een gegeven geval zijn zin door te zetten. De hefboom waarmee de partij haar kracht kan laten gelden, is langer, en d.e kracht dus vele male grooter geworden. Van de stemmen van het centrum tegen of voor de regeering zal het voortaan afhangen, of deze al of niet in de minderheid komt, en het kan nu rustig afwachten. Het is nochtans onwaarschijnlijk dat het centrum reeds iets tegen de tegenwoordige regeering zal beginnen, zoo lang de regeling van het herstelvraagstuk en het ontruimings- vraagstuk hangende zijn. Bij het omgooien van de regeering op zulk een hachelijk oogen biik als nu, zou de partij het algemeene rijks- bglang schaden en aan zijn eigen politieke prestige een onherstelbare afbreuk doen. Het zal dus wachten en kan wachten, maar nader- hand zal men de oud'e ervaring bewaarheid zien dat er fn Duitschland zonder steun van het centrum niet geregeerd kan worden, en zullen de andere partijen d'e zich zoo weinig inschik- kelijk getoond hebben, water in hun wijn moe- ten doen. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat vanaf heden ge- ifurenue drie maanden op de gemeente-secre- karie voor een ieder ter lezing is nedergelegd de door hen afgekondigde wijziging der Ver ordening op de Keuring van Waren, welke wijziging tegen betaling der kosten verkrijg- kaar is gesteld. Ter Neuzen, den 8 Februari 1929. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. TREKHONDEN. De federatie van vereenigingen inzake het gebruik van den hond als trekdier in Neder- land, heeft een geillustreerden open brief ge- richt aan minister Kan, waarin wordt betoogd, dat de Trekhondenwet niet wordt gehandhaat'd, in de groote steden niet, omdat er geen tijd Tcorr is, langs de duizenden kilometers buiten- wegen n.et, omdat het toez.cht totaal ont- breekt en omdat degenen, die met de hand- havrng van de wet en Kon. besluiten zijn be- last, op een enkele uitzondering na, er niets aan doen. Er is volgens genoemde federatie maar een •plossing voor het trekhondenvraagstuk, na- welijk een algeheel verbod van den hond als trekdier. HET CENTRUM UIT DE DUITSCHE REGEERING. Htt opmerkelijke feit heeft zich voorgedaan schryft de N. R. Crt. dat het centrum, de Kahnolieke staatspartij in het Rijk, zijn minister Guerard, die het departement van verkeerswezen onder zich had, u.t de regeering heeft weggeroepen, omdat het zijn eisch van drie porteieuilles niet ingewilligd kon krijgen. Voor het eerst onder de repuoliek is er dus •en rijksregeering aan het bewind, waarin het •entrum met vertegenwoordigd is. Objectief beschouwd, overvroeg het centrum niet. Het oiocht voor zijn medewerking aan de regee ring toch zeker wel op drie portefeuilles aan- spraak maken, terwijl de Duitsche volkspartij en zeifs de in het parlement nog onbelangrij- ker groep van de democraten elk voor twee departementen de verantwoording dragen. De reoiganisatie van het kabinet in het najaar en dan een betere vertegenwoordiging van het centrum was dit ook toegezegd bij de voorloo- pige regeling van de ministerieele crisis na de algemeene verkiezing. De andere partijen moeten dus eerst de hand in eigen boezem steken, voor zij al te hard tegen*de hoofdig- he:d en den sabotage-lust van het centrum uit- pakken. Maar het is nu eenmaal zoo geloopen FILM VAN DEN VRIJHEIDSBOND TE HOEK. Donderdagavond werd de film van den Vrij- heidsbond, die reeds in vele plaatsen van ons land vertoond is, te Hoek gegeven op de boven- zaal van den heer Nieuwelink. Er was een zeer drukke opkomst, toen stipt om zes uur met de vertooning begonnen werd. De verschillende tafereelen betrekking heb- bende op het goede van het liberalisme, het tegenwoordig in ons land heerschende secta- risme, de ongelimiteerde scholenbouw, het keurslijf van wetten en maatregelen, het dure bureaucratisme, dat op verschillend gebied zoo belemmerend werkt, werden met groote aan- dacht gevolgd. Als spreker zou optreden de ook op Hoek zoo goed bekende heer Groenewout. Door ernstige treinvertraging kwam deze pas ongeveer acht uur met de boot in Ter Neuzen aan, zoodat het ongeveer negen uur was, voordat Hoek bereikt werd. Na een kort openingswoord van den secre taris der provinciale kiesvereeniging, den heer J. v. d. Peijl uit Ter Neuzen, riep de gevierde spreker nog even het vertoonde voor den geest, hier en daar toelichtende en de idee van het Lberalisme zuiver stellende. Hij wees er in eene mooie, op hoog peil staande rede op, hoe hun tegenstanders Roomsch-Katholieken, Anti- revolut.onairen enz. hunne organisaties konden stichten en uitbreiden, hunne vrijheid op gods- dienstig, staatkundig en maatschappelijk ter- rein hadden verkregen, juist door de vrijheid die de liberalen aan alien hadden gebracht. Het is noodig, dat de vrijzinnigen zich krach- tig doen gelden, juist ter wille van de vrij heid en verdraagzaamheid in ons vaderland, die zich alleen voldoende kan ontwikkelen on der het vrijzmnig beginsel. Hij besprak den Volkenbond en den wereld- vrede en het mooie werk door den te vroeg ontslapen leider Mr. Dresselhuijs reeds jaren te voren in binnen- en buitenland in deze richting gedaan. Daarna werd de film voortgezet. Dit einde dat ju.st hep over het werk van Geneve en het vredesideaal, vormde een pakkend slot van den avond. De film is op Hoek bij zonder goed bevallen. Na een wooid van dank aan de talrijke op- gekomenen, den filmoperateur en den spreker den heer Groenenwout werd d'eze goed ge- s.aagde bijeenkomst gesloten. SPUI bij TER NEUZEN. Donderdag vergaderde de Varkensvereeni- ging „Eenuracht maakt Macht", alhier, ten huize van Hen heer P. Groothaerdt. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat in net algeioopen jaar het ledental ver- meeraerde met ->, zooaat het thans 95 bedraagt. Volgens het verslag van den penningmees- ter betiroegen de ontvangsten over het afge- loopen jaar j 606.38 en de uitgaven 346.52, zoouat er een goed slot is van J 259.86; dit te voegen bij de vroegere batige sloten, kan de vereenig.ng momenteel een batig slot boeken van totaal 1935.03. Tot bestuursieden werden herkozen P. Moens en J. Goossen, terwijl in de plaats van Th. Cortvriendt, die bedankt ffeeft, werd gekozen F. Cortvriendt. ZAAMSLAU. Aan mej. L. v. Hoeve, onderwijzeres aan de Herv. school alhier, is wegens voorgenomen hu- welijk ontslag verleend en is in haar plaats benoemd mej. C. Steinz te Goes, terwijl de onderwijzer, den heer J. de Brujjne, werkzaam aan die school, is benoemd te Herveld, gem. Andelts. SAS VAN GENT. Arma cedant toga. Woensdag, laat in den namiddag, werd plot- seling rucntbaar gemaakt, dat in zake de Car- navaiv.er.ng een gunstige beschikking geno- men was. Groote blijdschap onder de neringdoenden, vreugde onder de voorstanders van Carnaval, ZONDAG 10 FEBRUARI. Ned. Herv. Ktrk. Ter Neuzen. 914 u., Ds. A. Timmerman, be- diening v. h. H. Avondmaal, en 2 u., Ds. A. Timmerman, dankzegg.ng v. h. H. Avond maal. Sluiskii. 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en Z u., Lis. n.. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. aas van Gent. 9-/a u., L/s. 11. Anersioot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersioot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. A. B. W. M. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds. B. van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds. G. van der Garde, van Opheusden. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan. Ter Neuzen. 5% u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te i'er Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2)4 uur Lof. Hoek. MAANDAG 11 FEBRUARI. 6 u., Ds. J. A. Raams. Lezing liohtbeelden, over Palestina; Vereenigingsgebou w. met in het In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: H. P. Verschorre en gezin, fabrieksarbeider. van Philippine. E. M. UHondt, dienstbode, van Zuiddorpe. P. M. de Mejjer, dienstbode, van Selzaete. C. van den Bunder en ^ezin, groentenven- ter, van Assenede. V. A. Minnaard, kommies bij de Rijks Dir. Bel., van Fijnaart. Vertrokken: J. P. van Hese, fabrieksarbeider, naar Goes. C. A. Lioen, machinedrijver, naar Ter Neu zen. A. L. de Caluwe, zonder, naar Oudenbosch. L. V. Buijsse en gezin, fabrieksarbeider, naar Selzaete. A. A. ivi. Wolfgang, zonder, naar Selzaete. A. H. de Smidt, bakkersknecht, naar Gent. Th. A. de Caluwe, landbouwersknecht, naar Ter Neuzen. L. Mel (wed. A. Simons), zonder, naar Ter Neuzen. A. de Feijter en gezin, bankwerker, naar Ter Neuzen. E. M. M. van der Steen (wed. A. C. Volkrijk) en gezin, herbergierster, naar Amsterdam. Th. E. van Laere en gezin, chauffeur, naar Ter Neuzen. A. van de Wiel, marechaussee, naar Breda. M. de la Ruelle, dienstbode, naar Breda. WIELERBAAN SAS VAN GENT. In de gehouden vergadering van aandeel- houders van de Wielerbaan Sas van Gent, wer den de aftreuende bestuursieden met bijna al gemeene stemmen voor den tijd van twee ja ren herkozen,. Het bestuur bestaat dus weer uit de heeren A. Vernaeve, voorzitter; G. Goossens, secretaris; O. van Aerde, penning- meester; F. J. Dhaeze en A. Nevejan, commis- sarissen. De Wielerbaan Grensstrijders is, naar we uit betrouwbare bron vernemen, in andere han den overgegaan. De directie bestaat voor dit jaar uit de heeren A. Vernaeve, voorzitter, G. Goossens, secretaris; O. van Aerde, penning- meester, F. Dhaeze en A. Nevejan, alien te Sas van Gent. Ook deze baan. komt dus onder de Sas van Gentsche directie. Ulvenhout, 5 Februari 1928. Menier, Wa-d-is deuzen nacht d'n dooi toch kollesaal in- gevallen, ee! De wegen waren as pap-mee-klon- tjes. Maar w' eb- ben nie te klagen, amico. 't Is 'nen winter gewiest van achttien kraats. En 'k ben weer stevig op de schots thuis ge- rokt op m'nen ouwen dag. Kebbem Zondag 'n haandje ge geven, amico. Jonge, wa-d-is er da gepeperd en gezouten naar toe gegaan! Laat ik oew zeggen, da 'k Maandagge- mfergen nie wist hoe 'k op gank moes komen. Toen 'k wakker wier en m'n eigen nog even om wouw gooien mee 'nen smak om nog 'n half uurke te genieten van 't. zochte, werme beddeke, toen docht Ik da'k afklapte. 'k Kreeg 'nen scheut deur m'nen rug, amico, niet te beschrijven. 'k Bleef halverwege m'nen omdraai leggen en 'k dee van schrik m'n oogen dicht. „Wa doede gij lillijk?" vroeg Trui. Ik gaf ze gin asem, want 'k had gin macht da'k 'n woord zee. ,,Zeg's wa!" drong ze aan en meteen douw- de ze mee d'ren elleboog in m'nen rug. „Trui, as ge da nog 's doet," kreunde ik, „dan ben ik, nog veur de zon deurbreekt, weduwndbr, denkt daaraan!" Elndelijk zakte de pijn, maar ik had 't hart nie in m'n lrjf om m'n eigen maar ziedh. te be- wegen. Hoe ik op d'n duur 't bed ben uitge- komen is me nog 'n raadsel, maar toen 'k eenmaal op d'n vloer sting, toen waren m'n beenen zoo slap en zoo gemoei'ig as betonnen palen. .Trui, waar da schip vandaag straanden mot, 't is mijn zoo klaar as koffiedrap," zei ik. ,,'t Is me te veul da'k m'n eigen veruit- zet, lot staan d'n gruuntenwagel." „Hadde giesteren maar nie as 'nen kwa- jongen wedstrijd motten doen," zee ze, ,,gij krijg-d-oew verstaand nooit." Affijn, amico, keb 't z66ver veur mekaar gebokst, da'k om acht uren, langzaamkes aan, de weg afree, en op d'n duur trok er alle stijfheid uit. Zoo nouw en dan nog wel 's 'nen scheut deur m'n lijf da'k er akelek van wler, maar veur de lol motte wa-d-overhebben, wa gij Ge mot dan weten, wa'k Zondag uitgespokt eb. Webben wedstrijd g'ouwen in hard- rijerrj. Nouw motte begrijpen dat er teugen Tiest Bastiaansen gewoonweg niet te begin nen is. Diee kerel is thuis op de schotsen, op de fiets, op 't pberd, op d'n boog, kortom da's 'nen sportman zoo-as-t-er ginnen tweede rondtippelt. En de Tiest dee mee. 'k Had et zPPver gebrocht, da'k mee den Tiest moes kampen om de eerste plots. Nouw, ik docht zoo, da ga-d-op leven en dood, want verliezen doe 'k 't, maar ik geef'm de overwinning nie kedoo. Hij hee-d-'n paar beenen as 'nen oojevPer, zoo lank en zoo dun en as ie die uit- slaat dan ga-t-ie d'overheenen as 'n stoom- fiets. „Tiest", zee ik, en ik dee m'nen jas uit, „gezult 'nen kwaaje aan me hebben, lange sallemaander da ge daar staat," en ik kneep m'n eindje sigaar uit en trek m'n pet vast over m'n hoofd. „Ge kirn niet beter doen as zoo hard meugelijk rijen," zeet de Tiest en toen knipte-n-ie ogske naar de zjurie. „Klaar riep ik, „veruit dan, daar gaat-ie, en meteen was ik weg. En 'k gooide m'n eigen mee m'n bovenend veurover, amico, da m'n onderbnd 't bekaanst nie bij kon houwen en z'n eigen haasten moes om nie veur 't vloerke te kaantelen. Jong, 't was me 'nen gulden weerd, as ge dieen spurt van me gezien had. Ik schotste mee Prmen en beenen tegelijk. Maar onder- tusschen ha'k de Tiest lillijk te grazen. Want veur ie 't goed en wel wiest zat ik aan den kop en gaf 'm van jetje. En de Ulvenhouters laangst de baan die stingen te bl^ren van „hou vast, hou vast, Dr6! Veruit, veruit, denkt om d'n Tiest!" Net of ik nie veruit wou en nie om d'n Tiest docht! Maar ollee, ik werkte of ik er rijk mee kon worren. Toen kwam ik aan d'n draai. En de Tiest liaalde me daar in en was gelijk mee me. En wa dee de smakkert? Hij kleejde-n-et z<56 aan, dat ie d'n korten bocht, binnendeur kon nemen. Daar had ie op gerekend, d'n lang- pooter! „Nog 'n blokske op 't vuur, Dre," docht ik en sloeg in d'n bocht mee ermen en beenen as meulenwieken. En't was gin opzet, amico, 'k sloeg mee m'n linkerhaand net d'n Tiest raak, teugen z'nen bulk. „Aai", steunde Tiest, ,,hij sla-m-nen asem af." Maar da nam nie weg, dat ie toch deurbeende. Maar effekes had ie ing'ouwen en da gaf me weer veursprong. Nog harder bldrden de Ulvenhouters; 't leken wel hottentotters die naar d'n oorlog gingen. Effekes nam ik er m'n gemak van om nen flinken teug asem te scheppen en daar hoorde ik de Tiest weer vlak achter mijn. Ik m'n achterwerk weer naar acbteren en de leste spurt was begonnen. 't Scheen dat die klap veur z'n maag, d'n Tiest gin goed gedaan had, want toen ie me in had gehaald en ik weer meulenwiekte as 'nen bezetene, toen ha'k'm weer gauw achter me en kwam, onder jubelend gebrul, 't eerste over d'n finnes. 'k Had er d'n Tiest g££f opgezet! ,,Mannen," zee ik, „nouw naar „de Gou- wen Koei", me gaan d'r 'n paar op pakken. En gij, Tiest, gij drinkt heel d'n avend veur mijn centen!" En daar emman de overwinning van mijn gevierd, amico en nie zoo schrielekes. De gesprekken liepen allemaal over dieen eindstrijd tusschen Tieste en mijn en op 't lest, toen me onder 't bier stingen, toen zou de Tiest 's haarfijn uitleggen, hoe 't in z'n werk gegaan was. „Kek," zeet-ie, „nouw motte denken, dat ik d'n Dre ben en Dr6 ikke. Gade gij nouw hier staan Dr6, zoo en nouw nimde gij d'n korten bocht. Daar koom ik aan, in d'n atijl van Dr6je en Pats, daar sloeg ie mijn veur m'n maag, amico. da'k er nie lekker van was. Maar nouw begrepte, waarom ik Maandag- mergen zoo stijf was as 'nen gerookten buk- king. Toen 'k mee d'n gruuntenwagel weer thuis kwam, lekker as kip, toen had Trui er al 't een en aander«van vernomen. Ze sting mee d'r haanden in d'r zij en toen verwelkomde ze mijn'mee de woorden: „Zoo zoo, daar is Jaap Eden en bende n6g zoo stQf. lamzak da-ge daar staat!" Bedankt veur oew belangstelling, Trui", zee ik mee 'n buiging, „ik ben weer zoo ge- zond as 'n vischke in 't water. „Da treft goed," raasde Trui, ,,asteblieft!" En mee 'nen bons kwakte ze'n pepier op de tafel. ,,Astteblieft, overwinnehr, da's oew medaillie." 't Was 'n rekening veur vijf-en-twintig pop gebroken glaswerk uit ,,de Gouwen Koei." Maar ze nemen mijn nie, amico. Ik geef gin geld. Ik geef nuuwe spullen, die 'k zel- vers gaai koopen en ik zal bierglazen koopen en borrelgloskes, waar twee keer zooveul in- gaat as in die kepotte boel! Wraak is zoet! Zullie de rekening bij Trui brengen, accoord, maar dan ik ze betalen op mijn manier. Dan emmen de kammeraden er ok nog pleizer van! Over de schuldvraag zullen me maar nie ouwe-vrouwen; op da punt ben 'k breejer aangeleed as Wielhellem of Pwankarree. Die 't heet, mot maar betalen, as ge samen stuk- ken het gemokt, wa gij? En 'n nuuw servies veur „de Gouwen Koei" is nog nie aan m'n hart gewasschenMaar ik koop Keulsche potten van 'n liter veur bierglazen en van die klein spoelkommekes veur de borreltjes. EM 'k heb al zooveul leut g'ad van m'n leven in „de Gouwen", da ze daar gerust d'r eigen is meugen inrichten mee mijn spullen. En teu gen Trui hb'k gezeet: „Hou-d-oew schuur dicht. Ge moes blij zijn, da ge nog 'nen man had, die de snelste is van Ulvenhout." „Ziede dan nie hoe blij ik mee jouw ben, snelle?" vroeg ze. En heel de week is 't „snelle veur" en „snelle" na. Maar lot ze maar schellen, 't is allemaal de kif. ,,'t Was beter," hb 'k er gezeet, „da ge, zooas ik mee de sport, nog mee goed futsoen mee kos doen aan d'n schoonheidswedstrjjd veur ,,Miss Molland". Wa ze toen allemaal ee gezeet van schan- dalig schandaal, van poeier, verf, veetentoon- stelling. lorrenboel, strikskes-en-kwikskes, rechtelijnen en kromme zeden, Miss-miss- miss, niks te missen, rahk mot 't zijn, ollee, da's veur 'nen steenegraaf nog nie om allemaal op te kalleken, dus schei ik er maar af. Zondag begint de vastelavend. Da's hier nie veul meer. Da kennen ze in Bergenopzoom beter, maar, daar emmen ze ok de kraant en de mannen die 't veur mekaar houwen. Zoo- lank de Juten's daar nog wa te zeggen ebben en de ,,Avondster" elken avend aan d'n Berg- schen hemel schijnt, zoolaank, amico, doen ze daar d'n vastelavond gin kwaad, jong! As ik de kans krijg, gaai ik er naar toe. Want zonder carnaval te vieren kan 'k nie de vas- ten in. Ollee, as altij veul groeten van Miss Ulvenhout en gin horke minder van oewen toe a voe DRe. In DRAMA IN EEN HOTEL. het Royalhotel te Buxton kwam de 65jarige Jack Hawood, een stamgast van het bij het hotel behoorende caf6, de gelagkamer binnen en loste drie schoten op de 33jarige buffetjuffrouw Ellen Irenholme, waarvan het laatste sdhot haar kaak verbrijzelde. Toen de hoteleigenaar, de 50jarige Frank Turner, de buffetjuffrouw te hulp wilde Snellen, schoot Haywood hem neer, waarna hij het wapen op zichzelf richtte. De beide mannen waren onmiddellijk dood. EEN VERDEDIGER IN HET RECHTS- GEBOUW BESTOLEN. Tijdens het proces tegen de leden van de rapalie-vereeniging Immer Treu te Berlijn, is ten nadeele van advocaat Dr. Frey zijn pels- jas, ter waarde van 5000 mark, ontvreemd. V66r de zitting had Dr. Frey zijn jas in een vertrek naast de kleine rechtszaal opgehan- gen. Na de zitting vond hij in plaats van zijn kostbare jas een waardeloos kleedingstuk. ZIJN MOEDER DOODGESCHOTEN Een jongen van vijftien jaar uit een boeren- gezin te ChambostLongessaigne, een dorp niet ver van Lyon, die van zijn moeder een standje had gekregen, nam een jachtgeweer en legde op haar aan. Het schot ging af en trof de vrouw, moeder van tien kinderen, in de borst. Zij was onmiddellijk dood. Men neeant in de omgeving van het gezin aan, dat (het niet de bedoeling van den jongen is ge- weest zijn moeder te dooden, maar dat het geweer is afgegaan v6or hij het wist. DE VORST. De hevige vorst heeft in het Zuiden van Europa reeds een aantal slachtoffers ge maakt. Op een in de golf van Napels liggend schip werd een kok, die uit de heete kombuis in de buitenlucht kwam, zoodanig door de koude bevangen, dat hij na overbrenging naar een ziekenhuis overleed. Ook een oude vrouw te Napels is tengevolge van de koude over- leden, evenals een vrouw te Sartare Agelo in de Rogamna. Tarento ligt geheel onder de sneeuw en ook het eiland Sicilie en Messina zijn met zulk een dikke sneeuwvacht bedekt

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 5