ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. ASPIRIN No 8333 Woensdag 6 Februari 1929 69e Jaargang i©a Cow-boy. t AJJHEtfdirSPRIJS: Aanbesteding. BINNENLAND. FKUILLKTOI. BUITENLAND. Binnen Ter Neuzen f I AO per 3 maanden - Buiten Ter Neuzen fr.per post f 1,80 per 3 maanden - Bij vooruitbetalina ft. per post 6.60 per iaar Votz B«la'e m Amerika f 2,25. ovcriae landen 2.60 per 3 maanden fr, per post - Abonnementen voor het buitenland alleen bi, vooruitbetalrna. Dit blad verschijnt iederen Maandaq-, Woensdag- en Vrijdagavond. DIENSTPL1CHT. Donderdag 28 Februari 1929, AANBESTEDEN Het onderhouden van de werken der Gemeentehaven gedurende 1929. IN GEZONDEN MEDEDEELINGEN. TABLETTEN Dpaagt ze TER NEUZEN, 6 FEBRUARI 1929. Bud bleef staan. ,,Daar reed iemand hier door de struiken", zeide hij kortaf; 1 ,,en al de menschen die hier voor den dans zijn qekomen, zijn door het voorhek bin- 1SCHE COURANT Uitspraak inzake vrijstelling. De Burgemeester van TER NEUZEN, brengt ter algemeene kennis dat uitspraken op aanvragen orn vrijstelling van den Dionstplicht, ter Secretarie dezer gemeente, voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd. Tegen deze uitspraken kan binnen tien dagen ua den dag van deze bekendmaking in beroep worden gekomen.jjgd'io-- - ^f*""door den ingescbrevene wien de uitspraak geldt of door diens wettigen vertegen- woordiger K door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per- sonen of door hunne wettige vertegen- woordigers. Het verzoekschrift moot met redenen omkleed zfln. Het behoeft niet gezegeld te zijn. Het moet worden gerioht aan de Koningin, doch worden ingediend b\j den Burgemeester, ter Secretarie dezer gemeente. De Burgemeester zorgt voor de doorzending. Voor zooveel betreft uitspraken door Gedepu- teerde Staten gedaar., kan bovendien de Com- missaris der Koningin, binnen denzelfden termyn bfj de Koningin in beroep komen. Ter Neuzen, den 5 Febr. 1929. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. Burgemeester en Wethouders van PHILIP PINE, zullen op des middags 12 uur, Aanwijzing op den dag der aanbesteding **ormiddags 10 uur. Bestekken verkrijgbaar ten Gemeentehuize tegen betaling van 1,25, alsmede bij den Architect L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, door wien nadere inlichtingen worden ver- atrekt. P. A. RAMMELOO, Burgemeester. P. J. L. VAN HOEK, Secretaris. Philippine, 6 Februari 1929. Mr. L. P. M. H. BARON MICHIELS VAN VEKDHYNEN. f In het Zuiden van Frankrijk is op 73- jarigen leeftijd overleden Mr. L. P. M. H. ibaron Michiels van Verduynen, secretaris- generaal van het Permanente Hof van Ar bitrage, oud-raadslid en oud-wethouder van 's Gravenhage, oud-lid der Prov. Staten van Zuid-Holland. Van 1888 tot 1904 had de overledene zit- ting in de Tweede Kamer voor het kies- diatrict Breda en was gedurende tien laatsten tgd van zijn Kamerlidmaatschap voorzitter van de Katholieke Kamerfractie. In tal van andere functies is baron Michiels van Verduynen zeer nuttig werkzaam ge- weest. De ontslapene was commandeur in de orde van den Ned. Leeuw. GEEN SPRAKE VAN KNOEIERIJEN TE LIOHTENVOORDE. Door de pers gaat het gerucht, dat er z.g. knoeierijen plaats zouden gehad hebben bij den Burgerlijken Stand te Lichtenvoorde. Het i wolkingsregister zou niet in orde zijn. Wij vememen thans, dat er geen sprake is van knoeierij en dat de betrokken ambtenaar ge- door B. M. BOWER 28) Vervolq. iBud kende dat soort heel goed en maakte qemakkelijk kennis met haar en werd weldra het middelpunt van een luid- ruchtiq publiek, nadat hij een paar lied- jes qezonqen had. Dan was daar Honey, met haar onna- speurlijk spotlachje en haar omfloerste ooqen, die zich verwaardiqde minzaam te zijn, die Bud qeheel voor zichzelf in- palmde en hem ailes liet spelen wat zij maar het liefst wilde hooren. Het moet qezeqd: Bud was heel volqzaam. Als Ho ney zei: „zinq", dan zonq Bud; als ze zei: ,,speel", zette Bud zich voor de piano en speelde net zoo lanq, totdat zij hem weer vroeq wat anders te doen. Dit was alles heel prettiq voor Honey en Bud kwam lanqzamerhand waar hij zijn wilde. Ho ney besloot nu haar vriendelijkheid ook wat tot anderen uit te strekken. Waarom had Bud in t qeheel noq niet met Marianne qedanst? Hij moest dadelijk naar haar toeqaan en haar ten dans vra- gen. Juist omdat Lewis weg was, moest Marianne niet verwaarloosd worden en bovendien waren er noq andere jon- qens die qraaq eens met Honey wilden dan sen. heel vrijuit gaat. Er is geen sprake van ont- slag. De kwestie gaat hier over het werke- lrjke getal en het geregistreerde getal der bevolking. (Tel.) DE UITVAART VAN DR. ROYAARDS. Van den Stadsschouwburg te Amsterdam hingen gisteren de nationale vlaggen half- stok, en was het, waaj men zijn oogen richtte, rouw en rouw met zilveren fraanje afgezet. In de groote hal, waar anders bij soortgelijke plechtigheden de chapelle ardente is opgesteld, waren de kransen en bloem- stukken neergelegd. Voor het tooneel in de stalles stond de eikenbouten kist gemonteerd met zilver. Op de baar lagen bloemen van vrouw en kinderen en daarom heen vele kran sen en bloemstukken, w.o. met zwarte linten van Willem Mengelberg, uitgespreid. Meer dan honderd kransen en bloemstukken waren door vereerders en vrienden gezonden. De scbouwburgzaal was om 10 uur gebeel gevuld. Verschillende autoriteiten waren aanwezig, o.a. Minister Waszink, wethouder Ketelaar, van Amsterdam, de burgemeester van Utrecht, prof. Vogelsang, alle kunst- broeders en kunstzusters van den grooten acteur, prof. Van Vollenhoven, vertegenwoor- digde de letterkundige afdeeling van de Kon. Academie van Wetenschappen, Dr. Wibaut, oud-wethouder. Precies 10 uur ving bet concertgebouw- orkest onder leiding van Cornells Dopper, het laatste gedeelte van Das Lied von der Erde, van Mahler, aan. Als mevrouw Uona Durigo het afscheidlied inzette, kwam me vrouw Royaards met baar kinderen en familie de zaal binnen. De plechtigheid duurde ongeveer veertig minuten en maakte op alien diepen .bidruk. Toen de muziek zweeg, verhieven zich alien van hun plaats en bleven twee minuten staan, tot het stoffelijk overschot was uitgedragen en de familie Royaards de zaal had verlaten. Vele bloemen en kransen werden op de klst en in een andere auto opgestapeld. Een groote menigte stond op het Leidsche Plein, die eerbiedig het hoofd ontblootte. Een vijf- tal auto's sloot zich bij den stoet aan, Precies te elf uur werd vertrokken naar Westerveld. Op de begraafplaats was de belangstelling enorm. Allen hadden zich in cirkelvorm om het graf geschaard, dat onder een zwaar be- moschten eik op een heuvel was gedolven. De kamerheer i. b. d., Jhr. Van Riemsdijk, vertegenwoordigende H. M. de Koningin. Vele autoriteiten, die de plechtigheid in den Stads schouwburg hadden bijgewoond, waren ook hier aanwezig. Evenzoo vertegenwoordigers van vereenigingen op tooneel- en letterkun- dig gebied. Omstreeks een uur kwam de stoet op Westerveld aan. De baar werd gevolgd door mevr. Royaards, haar vier zoons, de verdere familie, en de kunstbroeders en zusters. Jhr. Van Riemsdijk legde een krans op het graf en de oudste zoon, Mr. W. Royaards, een bouquet roode rozen. Mr. Royaards sprak hierop enkele woorden van dank aan den ver- tegenwoordiger der Koningin, de autoriteiten, ten slotte alien, die zrjn vader in zijn 'leven vriendschap en steun hebben gegeven. Hier- mee was de plechtigheid geeindigd. BORMSHULDE TE ANTWERPEN. De aangekondigde groote betooging ter huldiging van Dr. Borms had Zondagmorgen plaats in het Rubenpaleis te Antwerpen. Op bet tooneel in de reusachtige zaal had Dr. Borms de eereplaats Ingenomen, omringd van eenige commissieleden en van zeer vele vaandeldragers met hun kleurige doeken. De leden der V. O. S. (Vereenigde Oud- Strijdersbond waren zeer talrijk vertegen- woordigd. Eenigen hadden voor deze gele- genheid nog hun oorlogsteekens opgestoken, maar velen hadden deze reeds niet meer of wilden ze niet meer dragen. Rond half tien Bud qinq dus heen en vond Marianne in de provisiekamer, beziq met de taar- ten te snijden, terwijl de koffie kookte en hij vroeq haar ten dans. Marianne was te moe en zij had qeen tijd ook; waarop Bud dadelijk een mes opzocht en het qebak meetkunstiq qelijk beqon te snijden, ter wijl hij al de kruimels opat. Terwijl zijn handen zoo beziq waren, kreeq hij moed om een beetje met haar te praten. Hij maakte Marianne luid aan het lachen, iets dat hij haar nop nooit had hooren doen. Marianne toonde qeest voor humor te hebben en plaaqde Bud zelfs een beetje met Honey. Maar haar qeplaaq miste elk spoor van bitter,heid, wat Bud half ver- wacht had als wnaak voor Honey's hooq- hartig optreden. ,,ll snijdt net zoo keurig een taart als n piano speelt," merkte zij oneerbiedig op, zijn werk met samengetrokken lippen be- kijkend. ,,Als men het met een passer mat, zou men zien, dat ieder stukje precies even qroot is; en zelfs als u een .Medita tion" speelt ben ik er zeker van, dat de metronoom volkomen qelijk met uw tem po zou tikken. Ik ben benieuwd" zij keek hem peinzend aan ,,ik ben be nieuwd of u ook zoo wiskundig denkt. Vindt u altijd, dat twee maal twee vier is?" ,,Bedoelt u, of ik wel eeniqe verbeel- dingskracht heb?" Bud wendde zijn blik van haar af en keek naar het hooge raam waar qeen qordijn voor was. Een oogenblik zap hij een qelaat, als- of een lange man naar binnen had geke- ken, terwijl hij er lanqs Hep en toen even was blijven staan om noq eens te kijken. Buds ooqen ontmoetten juist de ooqen van den man, die een beteekenisvolle be- was de feestzitting begonnen, waarop een paar redevoeringen werden gehouden en ook door Dr. Borms een kort woord werd ge- sproken. Ongeveer half twaalf werd een stoet ge- vormd, waaraan door een zeer groot aantal maatschappijen werd deelgenomen. Uit Oost- en West-Vlaanderen en Limburg waren legio autocars opgepropt met deelne- mers aangekomen; treinen en trams hadden Vtaamschgezinden aangevoerd in menigte en al dezen stapten in dichte drommen achter hun vaanidels en vergezeld van him muziek- gezelschappen door de stad, terwijl het mid- denpunt gevormd werd door Borms, omringd van oud-strijders en commissieleden. Ter oorzake van den rouw door het afster- ven van zijn vader vodr eenige dagen, had Dr. Borms verzocht den afstand voor zijn persoon te bekorten en liet hij nu, omringd van zijn familieleden, den stoet voorbijtrek- ken, staande op het balkon van het V. O. S.- huis „Malpertuus", waarvddr hem een reus achtige, indrukwekkende bloemenhulde werd gebracht. Inmiddels nam nog Dr. Borms het woord, toen de stoet voorbij was en dankte alle Vla- mingen voor den grooten steun hem en zijn gezin verleend tijdens zijn gevangenschap. Hij beloofde de onversaagde leider der Vlamingen te zullen blijven. Hij besloot met „nu ben ik vrij, nu zal ook Vlaanderen vrij." De enorme menschenmassa ging toen or- delijk en kalm uiteen onder den indruk der reusachtige en massale hulde den leider ge- braeht. In den namiddag en avond trokken nog steeds, groepen met muziek en vlaggen door de stad, vooral bestonden deze uit studenten. Er hadden echter geen onregelmatigheden plaats. De politie was versterkt door mare- chaussee en surveilleerde geregeld door de drukste straten. PRUISEN EN BEIEREN. De Vorwarts, het socialistisch hoofdorgaan, vat de felle woorden, die leden van de Beier- sche regeering dezer dagen tegen Pruisen ten beste hebben gegeven, van den komischen kant op. De heeren hebben zich bij het over- leg te Berlijn heel wat hoffelijker gedragen, zegt het blad en zich pas goed laten gaan toen ze ver van de rijkshoofdstad zaten. De Beiersche leeuw bruit nu eenmaal met voor- liefde van ver. De Vorwarts acht het dan ook niet ge- wenscht, het zaakje onnoodig au serieux te nemen. Het is toch een bekend feit, dat zich in Munchen degene, die zijn mond het verst kan opensperren voor den grootsten staats- man houdt. ONGEREGELDHEDEN IN EEN BRITSCH- INDISCIIE STAD. Onder de inland sche bevolking te Baroda J verspreidde zich hec dwaze gerucht, dat er kinderen geroofd en geofferd werden in ver- band met het bouwen van een nieuwe forug. Bij de paniek die hierdoor ontstond, werden tal van menschen emstig gekwetst. De menigte kwam daama in botsing met de politie, waarbij twee agenten gewond werden. Twee Hindoes die slachtoffers van de woede I van de menigte geworden waren, moeten aan hun kwetsuren bezweken zijn. De menigte heeft ook een huisje bij Bom bay in brand gestoken, waarin het gezin van een Pathan woonde. DE NOOD DER ENGELSCHE MIJNWERKERS. De prins van Wales is van zijn reis door de noodlijdende mijndistricten in het Noorden van Engeland te Londen teruggekeerd. In officieele kringen wordt het nog voorbarig geacht te zeggen, of de prins bepaalde voor- stellen zal doen tot leniging van den nood of dat hij een rechtstreeksch beroep op de natie zal doen in den geest van zijn draadloozen oproep op den eersten Kerstdag. Het staat vast, dat aan den premier en aan den lord mayor van Londen mededeelmg zal worden gedaan van den algemeenen uitslag van zijn tocht. De lord-mayor van Londen heeft 10.000 pond sterling ontvangen ten behoeve van het fonds tot leniging van den nood in de mijn- gebieden van Cook namens de mijnwerkers- federatie van Groot-Brittannie. In een be- geleidenden brief zegt Cook, dat daar aan de federatie vertegenwoordiging is gegeven in de commissies, gevormd om het lord mayors- fonds te beheeren, zij met groote ingenomen- heid deze schenking doet en ook verder al het mogelijke zal doen om het fonds te steunen en grooter te maken. De federatie vertrouwt, dat het groote werk van de leniging van den nood der mijnwerkers met alien mogelijken spoed en grondigheid zal geschieden. BELGISCHE MUNT GEWEERD. Het zoo spaarzame Fransche volk is diep geschokt in zijn gevoelens door de van of ficieele zijde gedane mededeeling, dat er dui- zenden francs per jaar verloren zijn gegaan ten gevolge van het verschil in valuta tus- schen de Fransche en Belgische franc. De eerste is immers sedert de stabilisatie onge veer tien, de tweede ongeveer zeven cent waard. Belgische francs worden dan ook uitteraard niet in Frankrijk aangenomen, wel echter 25 centieme-stukken, die in den han- del vaak als equivalent worden beschouwd. i Dit is thans niet langer het geval. Op de Fransche spoorwegen, bussen en in de po§t- kantoren zullen voortaan de Belgische 25 centimestukken geweigerd worden, omdat ze minder waard zijn dan de Fransche. De schaarschte aan kleingeld in Frankrijk heeft tot de groote circulatie van Belgische munt aanleiding gegeven. IMMER IN UwTA5CH Ze komen ONVERWACHT TE PAS ZEEUWSCH-VLAAMSCHE WATERLEIDING. Dinsdagnamiddag werd te Ter Neuzen eene vergadering gehouden, waartoe van wege het bestuur der N.V. was uitgenoodigd de vertegenwoordigers der pers. Tegenwoor- dig waren de voorzitter Mr. P. Dieleman, de secretaris J. W. Vienings, de voorzitter en de secretaris der Commissie van onderzoek, de heeren J. G. van Niftrik en Dr. J. G. Ra- maker, de ingenieur van het Rijkswaterlei- dingbureau de heer Ir. Carri&rre, en waren opgekomen vertegenwoordigers van de ge- westelijke en velen der Nederlandsche groote dagbladpers. De voorzitter schetste het verloop der zaak. Hij wees op de vele moeilijkheden die moes- ten overwonnen eer men zoover stond als in Aug. 1927. Toen moesten nog slechts 3 der aangesloten gemeenten de noodige besluiten voor de geldleening en de wijziging der bouw- verordening nemen. Hij wees verder op de beteekenis van de tot standkoming der waterleiding voor den bloei van Zeeuwsch-Vlaanderen, niet alleen uit hygienisch oogpunt, doch ook wegens hare beteekenis voor de Industrie, de moge- lijkheid van het vestigen van industrieen en ook voor den landbouw. De stichting van verschillende industrieele ondememingen in deze streek is op het ontbreken van goed water afgestuit. Men heeft te kampen met werkloosheid, al is hetgeen daaromtrent wordt geschreven ook wel eens overdreven. Deze zou door het vestigen van industrien worden opgeheven, men zou dan zelfs men schen naar die streek kunnen trekken, in plaats dat ze naar elders moeten verhuizen. Vele andere streken van ons land genieten thans van een waterleiding. Ook de verschil lende deelen van Zeeland, benoorden de Schelde. Dit komt ook in ruime mate ten goede aan den landbouw, deze komt daardoor op hooger peil. Zeeuwsch-Vlaanderen stond op dat gebied vroeger in Zeeland aan de spits, het evenaardde bijna Groningen. Het is van die plaats teruggedrongen.Door het bezit van een waterleiding zal het die plaats weer kunnen veroveren. Hij deed een beroep weginq met zijn hoofd achterwaarts maak te en toen doorqinq. Marianne keek om, zag den wenk en keek haastig naar Bud. terwijl een lichtrood haar wanqen kleurde „Ik hoop, dat u wat verbeeldingskracht hebt". zeide zij, haar stem onwillekeurig dempend. „Er is niet veel toe noodig om te zien, dat Jerry qelijk heeft. De vormen worden op Little Lost" streng in acht genomen althans in de keuken", voeg- de zij er eeniqszins qebelgd, doch bin- nensmonds bij. ,,Koih, qa heen en als Honey u weer eens vraaqt om piano te spelen, wilt u dan asjeblieft de Lotus- blume spelen? En als u daarmee de ge- vangenisdeuren hebt opengeqooid, wilt u dan Ave Maria van Schubert spelen zooals u dat kunt spelen om de fris- sche nachtlucht te laten binnenstroomen?" Even raakte zij met haar vingertoppen Buds schouder aan, terwijl zij zich naar de deur keerde. Bud ontstelde, kwam weer in de keuken teruq, draaide zich naar haar toe en bleef staan kijken met een weerspannigen blik in zijn ooqen. ,,Ik kon de deur wel stuk trappen ook". zeide hij, ,,ik houd over het alqemeen niet van qevangenissen." ,,Neen enkel maar een raam dat is qenoeg," zeide zij lachend. Bud vond, dat de lach haar niet ..van harte afging. ..Jerry heeft u wat te zeg gen; hij is om zoo te zeqgen noq de beste van de troep..." zij hield plotseling stil, reikte naar den deurknop, qaf hem noq de qeleqenheid om in haar diepe, bekom- merde ooqen te kijken en sloot daarna vriendelijk maar onverbi.didelijk de deur vlak voor zijn neus dicht. Jerry stond achteloos te rooken op den hoek van het huis. Hij wachtte totdat Bud heel dicht bij hem qekomen was en qinq toen langzaam met hem het pad op naar de kralen. ,,Ik dacht, dat ik de paarden hoorde vechten' -merkte hij op: „ik hoorde daar leven." „Heb je mij daarvoor hier naar buiten geroepen?" vroeq Bud, die uitvluchten minachtte. ,,Ja-a. Ik zag je niet dansen, of zinqen of pianospelen en ik wist, dat Honey je heel waarschijnlijk zou zoeken om je een van drieen te laten doen. Zij is erg op je, Bud. Zij laat zich anders niet zoo gauw door den eerste den beste inpak- ken." Bud had qeen zin om over Honey te redetwisten en qaf daarom qeen ant- woord; zij liepen .daarom zwijqend voort, de koele pikdonkere nacht deed weldadiq aan na de petroleumlampen en de hitte van de overvolle kamers. Toen zij bij de kralen kwamen, sloeq er een staldeur open en weer dicht, alhoewel er qeen wind was. Jerry bleef staan, terwijl hij Buds arm greep. Zij bleven een oogenblik staan en hoorde het kraken van de struiken ach ter de kraal, alsof er een paard doorheen qinq. Jerry keerde teruq, Bud bij den arm ieidend. Zij hadden een vijftiq stappen ge- loopen en de struiken waren weer stil, voordat Jerry omzichtiq beqon te spre- ken. I ,,Ik qeloof, dat ik mij verqist heb, er was niets" zeide hij, terwijl hij Buds arm los- liet. OPANJE Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord BAYER" staat. Prijs75cts Fjrv kbw—ww—wwa—m—ww op de medewerking der pers om de publieke opinie op een juiste wtjze over dit onderwerp voor te lichten. Ook de heer Van Niftrik bepleitte het nut eener waterleiding, op grond van zijn erva- ringen elders. Hij stelde vooral in het licht, dat de capaciteit van de ontworpen prise d'eau te St. Jansteen voor de behoeften van vele jaren ruimschoots voldoende is. De Commissie heeft alles met betrekking tot deze zaak nauwkeurig onderzocht en het re- sultaat van het werk der Commissie is, dat men thans tot een gewijzigd voorstel is ge- komen met betrekking tot de tarieven, dat deze billijker zijn dan op tal van andere plaatsen, en dat alles zonder dat dit de ren- tabiliteit der ondememing in gevaar heeft gebracht, zoodat de bezwaren tegen het ta- rief die zwaar wogen, ondervangen kan wor den beschouwd. Hij hoopt dan ook, dat het omvangrijke werk der commissie moge leiden tot uitvoering van het plan. Er werden verschillende inlichtingen ge- vraagd. Daaruit bleek, dat de Raad van Commis- sarissen zich met het rapport, voor zoover dit betreft het ,,zakelijk" deel, kan vereeni- gen en voomemens is aan de vergadering van aandeelhoudsters voor te stellen die voorstel- len over te nemen. Dit betreft dus o.m. de tarieven. Aangezien in den laatsten tijd weer naar voren gekomen is het door opposanten ge- opperde bezwaar van het nadeel van onttrek- ken van water aan den bodem, hetgeen voor al actueel geworden is door het bezwaar- schrift dat door de besturen van 4 Belgische grensgemeenten is gericht tot den Belgischen minister van buitenlandsche zaken, met ver- zoek de betrokken ingezetenen hunner ge meenten te waarborgen tegen eventueele schade ontstaan door het maken der prise d'eau te St. Jansteen zette de heer CarriSrre uiteen, dat op grond van genomen proeven kan gezegd worden, dat voor daling van het grondwaterpeil niet behoeft te worden ge- vreesd. Er wordt een strook grond aange- kocht van dergelijke oppervlakte, dat de wateronttrekking buiten die strook niet van invloed zal zijn. Dit is bovendien zuiver een kwestie van civiel rechterlijken aard. Reeds in het jaar 1920 is in verband met het Neder- landsch-Belgisch verdrag deze kwestie onder de oogen gezien en is door den Minister van Buitenlandsche Zaken meegedeeld, dat tegen het aanleggen van de prise d'eau ter plaatse geen bezwaar van staatkundigen aard kon bestaan. Indien zou kunnen worden aange- toond dat derden door het uitvoeren van dat werk nadeel zouden ondervinden door uit- nenqekomen. Ik qeloof. dat ik in ieder geval eens even moet kijken waar ik mijn zadel gelaten heb." ,,Het zou een losloopend paard kunnen zijn", meende Jerry, maar Bud qinq te ruq, een beetje verwonderd over Jerry's qedraq. Het zadel was best in orde en verder was alles goed, zoover als Bud in de duis- ternis kon oordeelen, maar hij was niet voldaan. Hij qeloofde, dat hij wel kon raden waarom Jerry hem hierheen had gebracht, maar hij kon Jerry's houding niet beqrijpen bij een voorval, dat ieder ander ook verdacht had moeten voorko- men. Bud telde kalm al de neuzen. toen hif weer in huis was teruaqekeerd en zaq dat het avondeten werd opqedaan. maar hij kon zich niet herinneren dat er een van de mannen ontbrak. Iedere qast en iedere man van de hoeve was er, behalve de oude Pap. die een kamertje voor zichzelf had en naar bed qinq zoodra het donker werd. Bud beqreep de zaak niet en hij haatte geheimzinniqe dinqen. Bovendien werkte hij voor David Truman en alles wat ..Little Lost" betrof, qinq ook hem aan. Maar de mannen spraken nu openlijk over hun verschillende renpaarden. spot en pocherij wisselden elkaar af en zij beqon- nen al wat te wedden op de rennen van den komenden Zondaq. Bud wilde hier niets van missen en Jerry's onverschilliq- heid omtrent het voorval bij den stal stel de hem voor het ooqenbbk weer qerust. Hij schoof dicht aan bij de qroep, waar het luidst qesproken werd en luisterde. (Wordt vervolqd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1