Dames-en Heerenkteermaker Huis en Hof. MISDELEN VAN VEBV0ER. SANATOGEN Net Dagmeisje gevraagd Een Brandkast, INGEZONDEN STUKKEN. TUINBOUW. GEM EENTERAAD VAN SAS VAN GENT. A- C LENSEN'S STOOMVAART MAATSCHAPPTT—TER NEUZEN ZEEVAARTMAATSCHAPPII ,SCHELDESTR OOM. W1SSELKOERSEN. er- VAN BAAL's Drogisterij. Nieuwediepstr. 105. Te koop voor /125,- LEWIS WALLACE 2,75 FIRMA P. J. VAN DE SANDE TER NEUZEN a»en hii gevraagd heeft onbillijk is, omdat de Sd 11 niet voldoende heeft kunnen be- raden om een heldere kijk op deze zaf te fcrijgen. Nu hij eenige dagen tijd heeft ge had om deze zaak eens nader te bestudeeren, lean hij wel mededeelen, dat hi] nog geen b muw heeft gehad de vorige maal tegen het vooratel te hebben gestemd Hi] wil hier wel mededeelen, dat de informaties, die iifl over het gebruik van deze keien heeft mgewon i»en zeer ten gunste van de koperslakkeien *ijn' geweest, maar wij hebben nog met lets anders rekening te houden, n-l- da^ ^ct tlef om de Noordstraat een andere bestratmc te ge^en met vlamovenklinkers thans is ver ier, en Dit voorstel werd gedaan omdat toen JSd Werd, dat in de Noordstraat geen ffire konden gelegd warden. Nu is nader- ntnd gebleken, dat dit wel kan, en zou he eewone verkeer van voetgangers over de trottoirs kunnen geleid worden, zoodat deze aifien eebruik meer moeten maken van de Sjaat zelve. Hij zou willen vragen of het nu mon wel noodzakelijk is, dat zoo'n dure be- dekking gemaakt wordt. Hij zou in overwe- eiag willen geven de keien goed te sorteeren en 'dan verder aan te vullen, waardoor toeh ook een goede bestrating wordt verkregen. 9preker is ervan overtuigd, dat deze uitgaal werkelrjk overbodig is en zal daarom tegen stemmen. De heer COLSEN had in denzelfden geest ate de heer Hamelink willen spreken. Bij het tiaiien van de raadsverslagen bleek hem, dat destijds gezegd was, dat de bestrating in de Noordstraat nog wel jaren kon liggen, en nu toargemeester en wethouders van oordeel zijn, dat er trottoirs kunnen worden aangebracht er geen reden om een nieuwe bestrating te ra&ken. j t De heer DE BAKKER kan mededeelen, dat koperslakkeien zijn gebruikt geworden in den Provincialen weg nabij het Ziekenhuis, doch dat deze zijn afgekeurd, omdat gebleken is, dat zij glad worden. De heer GEELHOEDT vermoedt, dat de beeren tot dit inzicht zijn gebracht door het tesen van de brochure De heer HAMELINK: Geen sprake van! Ik heb nog hulde gebracht aan koperslak keien. De heer GEELHOEDT: Wanneer men dan de brochure over de vlamovenkeien inziet, be- imerkt. men dat de prijs van deze bestrating ook op ongeveer 7 per M2. komt. En wat het gebruik van de koperslakkeien bet reft heeft spreker ook nog nader geinformeerd. De heer Doombos heeft zich gewend tot Venlo, waar een zeer druk gebruik gemaakt la van het aanwenden van koperslakkeien voor straatbedekking. De directeur van ge- meentewerken beveelt deze ten zeerste aan en deelde mede, dat ze altijd even stroef en gelijk blijven en voegde eraan toe; wanneer TJ moet bestraten, neemt dan koperslakkeien. De heer Hamelink vindt het te duur. De heer HAMELINK: Neen, dat is on- julst, ik heb gezegd, dat ik thans alleen trot toirs wilde doen aanleggen. Ik heb geen plei- dooi gehouden voor het boekje. De heer GEELHOEDT zegt, dat wanneer de Noordstraat veranderd wordt, dan mag Ter Neuzen tooh wel iets meer doen voor de hoofdstraat. Hierbij komt, dat deze uitgaaf in de toekomst geheel tot haar recht komt, daar koperslakkeien wel 60 a 70 jaar kunnen liggen. Wat de opmerking van den heer De Bakker betreft kan hij mededeelen, dat er een tijd is geweest, dat de koperslakkeien niet goed waren, maar thans is dit wAl het geval. De heer SCHEELE meent, dat men nu toeh niet kan zeggen, dat de keien er goed uit zien, en men kan de keien wel weer er uithalen en herleggen, maar dat is toeh geen bljjvende bestrating voor de Noordstraat. Het werk en de uitgaaf is toeh niet verloren het is ten slotte toeh geen verlies, want ate men de keien beziet dan blijkt dat er hier ojj, daar al stukken en hoeken van de keien af zijn en men bij het herleggen toeh ook een nleuw gedeelte zal moeten aanleggen. De heer BEDET acht het voorstel van den beer Hamelink wel van belang. Een uitgaaf wan een 20.000 voor 66n straat, die er dan weliswaar zeer goed zal uitzien, acht ook hij t* hoog. Eerlijk gezegd, had ook hij een zelf- irie voorstel in de vorige vergadering willen brengenMen komt dan op een uitgaaf van «eb 4 5000 gulden. De heer HAMELINK: Maar waarom hefot U het dan niet gezegd. De VOORZITTER merkt op dat er in de Noordstraat klinkers of koperslakkeien zul len komen, dat staat vast. Alleen willen bur gemeester en wethouders, na de verkregen tnUchtingen, iets verder gaan en daarom was b*n voorstel om voor de nieuwe bestrating koperslakkeien te gebruiken. De heer VERLINDE meent toeh, dat uit da vorige bespreking is gebleken, dat men mi toeh iets goeds wilde maken en werd er ■elfs over een asphaltbedekking gesproken. Wat nu het voorstel van den heer Hamelink betreft moet hij opmerken, dat het trottoir to de Noordstraat toeh niet kan beschouwen ate een volledig trottoir, waardoor het ver keer van voetgangers geheel van de straat tan worden afgeleid. Hoogstens zullen er 2 <jf 3 personen naast elkaar kunnen loopen. Laten wij, wanneer wij iets doen voor de Noordstraat, het dan ineens goed doen. De heer HAMELINK wil een misverstand opihelderen. H\j heeft over het gebruik van koperslakkeien zeer gunstige inlichtingen verkregen en al zijn ze duur, zijn de resul- taten hiervan zeer goed en in drukke straten aan te bevelen, maar het verkeer in de Noord- fltraat is in den laatsten tijd al heel miniem geworden. De Noordstraat is reeds van 66n ■Qde meer berjjdbaar en ook het zware ▼rachtverkeer maakt geen gebruik meer van ■de Noordstraat en wordt langs andere wegen geleid. En uit deze overweging gevoelt spre ker er niets voor om voor dit voorstel te stemmen. Bij de begrooting heerschte de ge- dachte, dat er geen trottoirs konden worden aangelegd, en toen werd gesproken om vlam ovenklinkers aan te wenden. Nu komen er echter trottoirs en vervallen de overwegingen. .la zegt de heer Verlinde, maar is het wel verantwoord als er geen voldoende verbete- ring wordt aangebracht om toeh die uitgaaf van 4000 te doen. Maar als nu de straat- keien herlegd en goed gesorteerd worden, krijgt men toeh ook een beter onderling ver- band. Nu kan men wel zeggen. wij gaan een mooie straat maken, maar als dit dan zooveel duurder wordt, wordt het een luxe, en daar moeten wij zeer voorzichtig mede zijn. Ik acht me dan ook met deze uitgaaf niet ver antwoord. De heer VERLINDE antwoordt, dat de vergelijking van den heer Hamelink niet op gaat. Zeker men zou door die smalle trot toirs een beteren toestand krijgen dan op het oogenblik, want het is nu in de Noordstraat een onooglijke toestand, zelfs niet van gevaar ontbloot met al die verschillende hoogten der stoepen, doch waar men thans de Nooi d- straat wil verbeteren zou men het nuttige met het aangename kunnen doen samengaan, en ineens de straat geheel in orde maken. lezer het meest zal interesseeren, aangezien de tijd voor het weergeven van het uitvoerig verslag te kort toegemeten is. Na voorlezing van de notulen der vergade ring op 14 December 1928 gehouden, welke onveranderd werden goedgekeurd, werd door den Voorzitter het woord tot de vergadering gericht tot het uitspreken van den gebruike- lijken nieuwjaarswensch en het uitbrengen van een breedvoerig en zakelijk verslag over den toestand der gemeente over het jaar 1928. De heer Verschaffel, als oud'ste lid van de vergadering, beantwoordde den Voorzitter in een vlot speechje, zich tevens den tolk makende van. zijn collega's om hem dank te brengen voor de uitgesproken wenschen en het uit voerig verslag, daaraan vastknoopende de hoop dat in den loop van het jaar ook behalve de suikerindustrie, waarover de voorzitter het ge had had', de andere industrieen, die volgens het systeem van de ,,open deur' alhoewel met minder werkkrachten werkende, in den loop van dit jaar de aandacht der regeering zou- den gaande maken. Uit de ingekomen stukken werd vernomen, u eerst de bieeht af. Frissche toestanden in Ter Neuzen Vrijheid schijnt hier alleen te bestaan en dan in den meest ongebieideiden zin, voor den fiscus en den amibtenaar. De rest is dus vogeivrjj verklaard. Dankend voor de piaatsing. X. De heer SCHEELE moet even terug komen staten, alhoewel besluitende de be- op de voorstelling alsof die verbetering al leen een luxe zou zijn. Het is gebleken, dat de eene kei 20 jaar de andere 10 jaar kan medegaan, en het onderhoud dus ook uit- gaven vordert. Door nu een afdoende ver betering aan te brengen zou men luxe aan de degelijkheid kunnen paren. De heer GEELHOEDT wil nog de aandacht slissing over de goedkeuring der begrooting te verdagen, tot 1 April toestemmen in de be- schikking van de helft der tot dien datum verplichte uitgaven. Als tweede stuk werd voorlezing gedaan van de bekende circulaire door de Belgische grens- gemeenten aan den Minister van Binnenl. Za- ken gezonden, inzake de Zeeuwsch-Vlaamsche vestigen, dat het materiaal dat uit de Noord- Waterleiding Maatschappij. i r r v, lro t*rr*rvlnu 1 1 straat komt in andere straten kan worden aangewend. De heer HAMELINK: Dan toeh niet in de Grenulaan De heer GEELHOEDT: U is er nu een maal tegen, maar het is toeh verstandig, dat waar er een nieuwe bestrating komt, dan ook het beste te nemen. De heer COLSEN is van meening, dat het voorstel om de Noordstraat met klinkers te bestraten niet in behandeling is geweest, dus er op het oogenblik nog niets is aangenomen De heer GEELHOEDT merkt op, dat eerst besloten is de straat te verbeteren en later het besluit is genomen om trottoirs aan te leggen. De heer HAMELINK zegt, dat het een fout is geweest, dat burgemeester en wethouders niet met een afgerond voorstel zijn gekomen, waardoor men thans deze discussie krijgt. De VOORZITTER zegt thans de discussie te sluiten en het voorstel van burgemeester en wethouders om de Noordstraat te bestra ten met koperslakkeien in stemming te brengen. Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Voor stemmen de heeren Geelhoedt, Scheele, Verlinde, De Bruijne, Van Aken en De Jager. Tegen stemmen de heeren Van Cadsand, De Bakker, Colsen Hamelink, Van Driel, Van den Bulck en Bedet. De heer BEDET: Er komt thans dus geen nieuwe bestrating. De VOORZITTER: Zeker. een bestrating met vlamovenklinkers. De heer HAMELINK: Dat zullen wij dan wel uit de begrooting opdiepen, hoe dit precies zit. De heer DE BRUIJNE: De heer Bedet heeft toeh eens gezegd, dat hij er niet van houdt het eene oogenblik zus en dan weer zoo te stemmen! De heer DE JAGER merkt op, dat het bl\jkt, dat er verschil van meening bestaat over al of niet nieuwe bestrating van de Noordstraat en zou willen vragen of de raad op het standpunt staat, dat er thans door de verwerping van dit voorstel thans geen nieuwe bestrating in de Noordstraat komt. De VOORZITTER zegt, dat een besluit hierover wel degelijk is genomen. De heer HAMELINK antwoordt, dat uit de notulen der raadsvergadering wel zal blijken wat al of niet is besloten en geeft ernstig in overweging in deze eerst alles goed na te zien. 3. Omvraag. De heer COLSEN heeft vernomen, dat burgemeester en wethouders gereed zijn met him voorstel omtrent de R.K. begraafplaats te Sluiskil, en zou dit thans willen afhan- delen. De VOORZITTER antwoordt, dat zulks niet kan omdat onvoorbereide stukken niet in behandeling kunnen komen. Bovendien zijn burgemeester en wethouders nog niet heele- maal gereed. De heer COLSEN vermoedt, dat het nu wel een 6 a 7 weken zal duren eer er een beslis- sing kan worden genomen, en het is met het oog, dat er thans werkloozen zijn en ook, dat men thans wel gratis zand zal willen mennen voor ophooging van de begraafplaats, dat hij gaarne thans deze zaak wilde afhandelen. De heer DE JAGER antwoordt, dat in de volgende vergadering dit punt wel op de agenda zal voorkomen. De heer COLSEN vraagt of het lang zal duren eer een vergadering wordt gehouden. De VOORZITTER: Neen, niet al te lang. Hiema sluit de VOORZITTER de vergade ring. Deze werd voor kennisgeving aangenomen. Ook de circulaire van de Zeeuwsch-Vlaam sche Waterleiding met rapport werd voor ken nisgeving aangenomen. Op voorstel van B. en W. werd aan de aan- vrage van de R.K. schoolbesturen tot beschik- baarstelling van 80 voorschot op de ge- meentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 der Lager Ond'erwijswet 1920 toegestaan: aan de R.K. Jongensschool met 85 leerlingen a .f 10.80 per leerling f 740.52 en aan de R.K, Meisjesschool ,f 967.83. De cursus in de Fransche taal aan de bijzon- dere scholen werd met ingang van 1 April ver- lengd vooi 1 jaar en als vergoeding bepaald evenals voorgaande jaren 5 per leerling, tot een maximum van 300. Van de reeks verzoekschriften tot het be- komen van gemeentegrond in erfpacht wer den die van de heeren G. J. Wittebroodt en C. de Zutter van de hand gewezen op grond van het niet aanwezig zijn eener teekening. Een zelfde lot treft de aanvrage van Gaston de Smet voor den bouw van een dubbel land- huis, welk plan inmiddels verandering onder- gaan heeft. Aan A. Maenhout wordt vergunning ver- leend tot den bouw van een woonhuis aan de Molenweg, terwijl aan C. Feijen toestemming gegeven wordt om te beschikken over het door hem aangevraagde terrein aan de Stations- straat, zuidzijde. Op het verzoek van L. Kalfsvel om vergroo- ting van zijn erfpachtsterrein kan niet wor den ingegaan, aangezien de nieuw ontworpen straat het vrijhouden van dit terrein noodza kelijk maakt. In verband met bovengamelde toestemmin- gen moeten de landpachten van Omer Maen hout en L. Colpaert ingetrokken worden. Eenige voorgestelde wijzigingen tot af- en oversehrijvingen op de begrootmgen van 1928 en 1929 worden zonder bezwaar goedgekeurd. Van de gelegenheid tot het richten van vra gen aan den Voorzitter wordt eerst gebruik gemaakt door den heer Stouthamer, over het houden van Camaval. Uit de lange discussies, waaraan alle leden een werkzaam aandeel ge nomen hebben, deelen wjj voorloopig slechts mede, dat na het gemaakte compliment aan de Sassche bevolking, over d'e wijze vvaarop het vorig jaar dit feest op de meest loflijke wijze gevierd is, de Voorzitter meedeelt, dat hij in dezen nog niet onmiddellijk een beslissing kan nemen, aangezien hem door alle besturen van de hier bestaande R.K. Vereenigingen het ver zoek bereikt heeft, dit feest dit jaar niet toe te laten. Gemeld schrijven, aan hem persoonlijk ge richt, draagt de handteekening van de bestu ren van de R.K. Boerenbond, R.K. kiesvereeni- ging, R.K. Vincentiusvereenighig. R.K. Kring, R.K. werkliedenvereeniging St. Petrus, R.K. Hanse, P. Doens, pastoor, Jos. Serrarens, ka- pelaan en A. Akersloot van Houten Roos, Ned. Hervormd Predikant. Tevergeefs doen van de 7 leden, 6 hunner een beroep op den Voorzitter om hedenavond een beslissing te nemen, deze zal na verloop van enkele dagen bekend gemaakt worden. Na het sluiten der discussies over deze aan- gelegenheid interpelleert de heer de Leux over het te werk stellen van werkloozen bij het sneeuw opruimen en informeert naar de werk- verschaffing, die eind'e Januari in uitzicht ge- steld is. Ook breekt dezelfde interpellant een lans voor het begaanbaar maken van het Sta- tionsplein, waar het een groote modderpoel is. De heer IJsebaert oppert de wenschelijkheid van het aanschaffen van 50 M. nieuwe slang voor de brandspuit, waarna de Voorzitter de vergadering te kwart over acht sluit. (Buiten verantwoordeljjkheld der Redactle.) Naschrift. De meening van den inzender is geheel on- juist. Wij plaatsen zijn schrijven dan ook alleen en onverkort, uit overweging dat er misschien meer lotgenooten van hem zijn, die met op de hoogte zijn van het doel van het bestaan en de regelen der inschnjving bij de Arbeids'oeurs en het zijn nut kan hebben dit nog eens in het licht te stellen. Het doel der Arbeidsbeurs is tusschenkomst te verleenen aan werkgevers die werkvolk noodig hebben en ook aan werkzoekenden om hen aan een patroon te helpen die werkvolk noodig heeft. Wil die Arbeidsbeurs aan de bestemming kunnen beantwoorden, dan is het noodzakelijk, dat zij die werkloos zijn doch werken willen, zich daar laten inschrijven, opdat de Arbeids beurs weet wie voor eventueele aanvragen van patroons disponvbel zyn. Het eigenbelang der werkloozen is dus zich te laten inschrijven. En nu schijnt er omtrent die inschrijving bij inzendeh een groot abuis te bestaan, want om als werkelooze ingeschreven te worden behoeft men absoluut niet georganiseerd te zijn. De werkloozen zijn in dat opzicht geheel vrij. Overigens ligt het toeh geheel in den aard der zaak, dat, indien aan de Arbeidsbeurs werkkrachten gevraagd worden, zij deze aan- wijst uit de ten beurs als werkloos ingeschre- venen. Zij zou o.i. aan hare taak te kort komen en onbillijk handelen, wanneer zij niet-inge- schrevenen aannam, zoolang hare lijst niet is uitgeput. RED. Donderdagavond om 6 uur waren de leden van den Sasschen Raad ter vergadering ont- boden, ter afdoening van eenige zaken, welker regeling urgent waren geworden. Aangezien het Carnavalsfeest met rassche schreden nadert en tot dusverre over het al of niet plaats hebben niet de minste zekerheid be- staat, stond ditmaal deze publieke in het tee- ken van de allergrootste belangstelling van de zijde van het publiek, zoodat de publieke tribune in minder dan geen ttjd door een talrijk j gehoor werd ingenomen. Alle leden hadden voor deze eerste gelegen heid acte de presence gemaakt. Uit den meer dan rijken voorraad besluiten en beschouwingen stippen we voor heden slechts datgene aan, wat den belangstellenden Ter Neuzen, 3111928 Mijnheer de Redacteur. Toen schrijver dezes op 30 dezer zich des voormiddags aan de Axelsche brug bevond, de plaats voor vraag en aanbod van werkwilli- gen in deze stad, gebeurde het, dat een amb- tenaar van de plaatselijke arbeidsbeurs gega- digden kwam zoeken voor het lossen van wa- gens op het spoorweg-emplacement. Ook schrijver dezes, eenige maanden werk loos zijnde, doch niet aangesloten bij een werk- loozenkas, gaf zijn bereidvaardigheid tot wer ken te kennen, maar het antwoord was: „U staat niet ingeschreven als werkloos, dus u kunt ook niet aan het werk." Zoover is het dus in Ter Neuzen gekomen. Wil men, ook al is men niet rood of zwart ge organiseerd nog eens aan het werk trach- ten te komen, dan stuit men op den onwil van Sint Bureaucratius en zijn staf en die1 neemt VERVROEGDE SPIRAEA'S JAPONICA ALS KAMERPLANT. De naam Spiraea japonica, in den volks- mond kortweg Spiraea, is foutief en moet luidem Hoteia japonica. Onder deze geleerde naam is de plant bij menig plantenliefhebber onbekend. Wjj zullen ons echter houden aan de officieele betiteling en verder spreken van Hoteia's. De meeste onzer lezers zullen ze wel ken nen en ze menigmaal om hun schitterende ploempluimen hebben bewonderd. Mij heeft het altijd verwonderd, dat ze nog niet veel meer worden aangetroffen. Het zijn prach- tige planten, die weinig zorg vereischen, overblijvend en niet duur. Ze zijn een sieraad voor iederen tuin en kunnen ook uitstekend worden gebruikt voor het samenstellen van smaakvolle bouquetten. Behalve als tuinplanten is de Hoteia even- eens geschikt om vervroegd, als kamerplant dienst te doen. In den tuin valt de bloeitijd in JuniJuli, doch vervroegd in de kamer, bloeit ze van Maart tot Mei. Dat vervroegen gaat werkelijk heel gemakkelijk. Voor lief- hebbers die hier een proef mee willen nemen, is het nu de tijd om daarmede te beginnen. Op de bloemmarkt of bij den bloemist koo- pen we voor een paar dubbeltjes een Hoteia, welke oogenschijnlijk niets anders is als een brok aarde met eenige wortels. Bezien we dit onoogelijke zaakje eens wat nauwkeuriger, dan ontdekken we aan den platsten kant eenige verdikkingen, welke ons aan knoppen doen denken en die dit inderdaad ook zijn, doch die in de vakterm worden aangeduid als „neuzen". Uit deze neuzen ontwikkelen zich de bloemstengels en de bladeren. We plaat sen de plant in een bloempot met de neuzen naar boven. Onder in de pot brengen we eerst wat soherven aan en brengen daarop een laagje aarde aan, en wel zoodanig, dat de aardbol nagenoeg 1 c.M. onder den rand der pot blijft. De wijdte der pot moet zoodanig zijn, dat er tusschen aardbol en wand der pot ongeveer eveneens 1 c.M. ruimte is. Daama vullen we deze ruimte met voedzame aarde goed aan, overdekken alles nog eens met een dun laagje aarde en gieten alles aan. Het vervroegen kan dan een aanvang nemen. We brengen de aldus opgepotte Hoteia in een koude kas of in een koel slechts matig verwarmd vertrek. Zoodra de eerste, roest- bruine blaadjes zich ontplooien en 'n glanzig- groene kleur aannemen, wordt de plant in het voile licht gebracht en tevens wat war mer gezet, spoedig wordt de bladerdos voller en schieten de bloemstengels door. Ook deze bloemstengels zijn bebladerd, hoewel niet zoo dicht. De aanvankelijk onrijpe, lichtgroene bloempluimen worden allengs witter en wit ter, tot bij vollen bloei de pluimen wit zien met een roomkleurigen tint. Ook de vertak- kingen der bloempluimen zijn wit. De kleine bloempjes zitten dicht opeen en het geheel maakt een waarlijk schitterend geheel. Moeilijkheden geeft het vervroegen dezer planten niet. Gewapend met het noodige ge- duld, want de ontwikkeliag gaat slechts in een langzaam tempo, kan iedereen hiermede slagen. De planten verlangen veel water en hoe verder de ontwikkeling en hoe warmer ze staan, zooveel te meer vocht verlangen ze. In efen broeikas of serre gaat het vervroegen het gemakkelijkst, doch in de kamer gaat het ook uitstekend. Duur zijn de pollen niet en het geheel ontwikkelingsproces, dat zich voor onze oogen voltrekt, is reeds een groot genot, De volop bloeiende Hoteia's zijn prachtige planten, die onze bewondering ten voile ver- dienen. Na het bloeien in de kamer worden de plan- ten geleidelijk afgehard en overgebracht op een vocihtig, warm plaatsje in den tuin. Later kunnen ze dan opnieuw voor vervroeging dienst doen. x Ook in den tuin bloeien ze prachtig, ver langen veel vocht en moeten bij langdurige droogte begoten worden. Het overhouden levert geen moeilijkheden en die ze eenmaal heeft aangeschaft blijft dus heel goedkoop in het bezit dezer sierlrjke planten. FRUITTEELT. Nu de tijd daarvoor is aanqebroken willen we alien bezitters van vruchtboomen ten sterkste raden hun boomen, nu het weder hiertoe eindelijk geschikt wordt, spoedig te bespuiten met Vruchtboom-carbolineum. Zonder carbolineum is het in t algemeen niet mogelijk vruchtboomen gezond te hou den. Dit bespuiten moet gedaan worden voordat de knoppen zich gaan ontplooien. Dit is voor de meeste appels ongeveer einde Maart. Bij pruimen en de meeste peren moet het al vroeger gedaan zijn en bij kruis- bessen, die evenals roode en zwarte bessen beslist elk jaar gespoten moeten worden, is dit nog vroeger. Nu kan de opmerking gemaakt worden, dat het dus nu begin Februari zeker nog vroeg genoeg is. Is dit waar Er mag alleen gespoten worden als het niet regent en niet vriest en evenmin als het hard waait. Wij weten dan ook uit ervaring dat we zulke dagen voor Maart zoo zelden hebben, dat we wel nu onmiddellijk moeten begin nen. Men doodt met carbolineum talrijke para- sieten en ook de eieren van de bladluizen en vele andere parasieten, die zelfs bij zeer strenge vorst niet sneuvelen. Het geeft aan de takken een glanzend zwarte kleur, door- dat alle mossen, die de groene aanslag op onze boomen veroorzaken, gedood worden. Appels, peren, bessen en pruimen moeten met een 7y$ oplossing bespoten worden en perziken met een oplossing van ten hoog- ste 5 Wie nog geen goeden leidraad mocht be- zitten, vrage spoedig een gjratis brochure aan de N.V. Utrechtsche Asphaltfabriek, afdeeling Land- en Tuinbouw, Maliebaan 35, Utrecht. SCHEEPVAARTBEWEGING. Voor Ter Neuzen: 30 Jan. Ned. m.s. WEST- VLAANDEREN, 205 ,ledig, R'dam; Belg. s.s. SCHELDEDIJK, 4003, ledig, R'dam. 31 Jan. Eng. s.s. FAXFLEET, 422, kolen, Hull; Ned. m.s. LIMBURG, 205, led., Londen. Van Ter Neuzen: 31 Jan. Nederl. m.s. WEST-VLAANDEREN, 205, steen, Londen. Van Gent—Ter Neuzen: 31 Jan. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen. Van Sas van Gent: 31 Jan. Ital. s.s. FRANCESCO PAPALE, 1736, ledig, Ant- werpen. Voor Selzaete: 30 Jan. Eng. s.s. ZELO, 1346, kolen, New-Castle. Van Selzaete: 31 Jan. Eng. s.s. BRITISCH BEACON, 4065, creosoot, Londen. Voor Gent: 30 Jan. Eng. s.s. GWENT- LAND, 1090, ledig, Zeebrugge. 31 Jan. Zweedsch s.s. SNOFRID, 329, led., Antwerpen; Duitsch s.s. ENERGIE, 534, hout, Danzig; Grieksch s.s. DIAMANDO, 1451, fosfaat. Sfax; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. WHARFE, 387, stukg., Goole; Nederl. s.s. TRENT, 1035, kolen, Immingham; Eng. s.s. ALTO, 857, kolen, New-Castle; Eng. s.s. ROSEN- WORTH, 1408, pyriet, Huelva; Fransch s.s. ASTREE, 427, pyriet, Caen; Eng. s.s. GALA, 605, ledig, Londen; Grieksch s.s. CHRYSAN- THI, 2083, pyriet, Huelva; Belg. s.s. SCHEL- DESTROOM. 542, ledig, Yersey. Van Gent: 30 Jan. Eng. s.s. RIVER RIB- BLE, 487, stukg., Goole; Noorsch s.s. ERNA, 614, ledig, R'dam. 31 Jan. Zweedsch s.s. LOUIS DE GEER, 1323, ledig, R'dam; Eng. s.s. FERNANDE, 613, ledig, Goole; Eng. s.s. ENDCLIFFE, 138, ledig, Antwerpen; Lett. s.s. RAUNA, 1441, ledig, Gerardina; Eng. s.s. CROXDALE, 806, ijzer, Boness; Eng. s.s. SHEAF BROOK 1344, ledig, Blyth; Duitsch s.s. HERMA, 311, kunstmest, Stettin; Belg. s.s. PERVYSE, 699, ijzer, Newport. s.s. HELENA vertrok 1 dezer van Rotter dam naar Barry, s.s. MAGDALENA van Concepcion naar St. Vincent voor orders passeerde 30 Jaa. Fernando Noronha. s.s. TERNEUZEN van Aalborg naar La Gialr* (Venuzulea) passeerde 28 Jan. Azores. Dir. T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEJOL, 260 ton, te Antwerpen. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, te Middlesbo- rough verwacht. s.s. SCHELDESOP, 750 ton, te Londen. s.s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, in lading te Gent voor Middlesborough. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, van Antwer pen naar Madagascar 31 Jan. van Port- louis vertrokken. s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, te Shanghai verwacht. s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, te Antwerpen in het Droogdok. s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, in lading te Ter Neuzen voor Colombo. Amsterdam, 1 Febr. 1929. Bieden. Late*. Londen 12,10 12,12 Berlijn 59,25 59,30 Parijs 9,75 9,76 Brussel 34,67 34,69 Weenen (100 sh.) 35,05 35,12% Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,25 59,30 Fransch 9,73 9,76 Belgisch 6,92 6,95 Oostenrijksch (100 sh.) 35,05 35,12% SPOORWEG MECHELEN—TER NEUZEN. Dienstregeling ingaande 1 Februari 1929. Trein Amsterdam sche tijd. 13 D. Ter Neuzen 6.15 10.43 14.04 C17.02 dl8.20 Sluiskil 6.24 10.52 14.13 17.11 18.29 Axel 6.33 11.01 14.21 17.21 18.38 Krjkuit 6.41 11.09 14.29 17.28 18.46 Hulst 6.53 11.20 14.40 17.42 18.58 Greenwichtijd. 18.56 Clinge (Tol) 6.51 11.14 14.34 17.36 St. Gilles a7.02 11.22 14.42 17.49 19.06 fl St. Nicolaas 8.19 12.09 15.07 18.09 19.30 Mechelen b9.28 13.11 16.22 19.20 20.38 ft. Brussel (Nrd) 9.53 13.55 16.49 19.49 21.24 a. b. c. d. e. f. 's Zondags te 7.10. 's Maandags en op 30 Maart te 9.39. Rijdt niet op Zon- en Feestdagen. Rijdt alleen op Zon- en Feestdagen. 's Zondags geschruak 's Zaterdags t' ipTa. 's Zondags te Brussel (Noord) e5.25 9.44 fl3.19 gl7.53 Mechelen 6.14 10.27 13.53 18.24 St. Nicolaas 7.25 12.09 15.11 19.47 St. Gilles 7.34 12.21 15.20 19.59 Clinge 7.44 12.32 15.30 20.12 Amsterdamsche tijd. Hulst (Tol) 8.20 13.03 16.00 20.44 Kijkuit 8.27 13.11 16.08 20.53 Axel 8.36 13.19 16.16 21.00 Sluiskil 8.46 13.28 16.25 21.09 Ter Neuzen 8.53 13.37 16.34 21.18 AANMERKING. Aan de treinen gaande van Mechelen naar Ter Neuzen en van Ter Neuzen naar Mechelen verandert men van trein te St. Nicolaas, behalve aan de trein 13 D. Ondertrouwd WILH. KAASJAGER EN J. S. DE BREE. Zalt-Bommel 1 Februari 1929. Ter Neuzen Huwelijks-voltrekking 21 Febr. 1929. Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij mijn 85sten geboortedag ontvangen, betuig ik hiermede mijnen hartelljken dank. J. VERIJZER, Kerkdreef, Axel het versterkingsmiddel b ij uitnemendheid wordt U steeds versch geleverd door De ondergeteekende maakt het geachte publiek van Sluiskil en Omstreken bekend, dat hij zich heeft gevestigd als Hopende door prompte en nette be- diening het publiek waardig te maken, beveelt hij zich minzaam aan. D. J. HAMELINK, Gedipi. Dames- en Heerenkleermaker. Sluiskil, Kanaalstr. (Zuid) 110. hoog 1,60 M., breed 1 M. en diep 0,60 M. Te bevragen onder No. 2C>3, aan het Bureau van dit blad. DOOR 6EB0NDEN IN PRACHTBAND

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 7