HERHALIN GS-OEFENIN GEN. BtjvoegseE van de Ter Neuzensche Courant van Maandag 28 Januari 1929. No, 8329. BIKNENLAND, (Art. 31, le lid en art. 33 der Dienstplichtwet.) BUITENLAND. WIELRIIDERS MOTORDIENST CA VALERIE. RIJDENDE ARTILLERIE ARTILLERIE-BRIGADES. ONBEREDEN ARTILLERIE. KUST-ARTILLERIE. LUCHTDOEL-ARTILLERIE. ma* tw PONTONNIERS EN TORPEDISTEN. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN De Buraemeester van Ter Neuzen maakt bekend, dat de gewone dienstplichtigen van de hieronder vermelde lichtingen, kornsen en korpsonderdeelen in 1929 voor herhalingsoefeningen in werkelijken dienst moeten komen. De ookomst moet in het algemeen geschieden op de tijdstippen, mede hieronder aangegeven. De enroenina van de hierbedoelde dienstplichtigen zal bij nadere kennisgeving plaats hebben. Aan hen., die als di nst- plichtige hebben gezorgd. dat hun volledig adres ter gemeentesecretarie bekend is, wondt een persoonli)ke kennisgeving toegezonden. KORPSEN EN KORPSONDERDEELEN. TIJD VAN DE HERIIALINGS- OEFENINGEN. INFANTERIE. Lichtingen 1923, 1924 en 1926. (Van de lichting 1923 enkel de dienstplichtigen, die op 1 Nov. 1928 van de artillerie zijn over- geplaatst naar de infanterie.) Van alle regimenten infanterie de soldaten, die de eerste oefeningen hebben ver- vuld bij een oefeningsdetachement voor een der seholen voor verlofs- offieieren voor een deel 521 Augustus 22 Augustus7 September 925 September Regiment Grenadiers, 2e, 3e, 6e, lOe, 13e, 14e, 15e, 17e, en 22e Regiment Infan terie. De onderoffieieren De onderofficiercn-administrateur De soldaten en korporaals uitgezonderd een aantal soldaten, die eenigen tijd vroeger of later moeten epkomen. Regiment Jagers en 4e Regiment Infanterie De onderoffieieren De onderofficieren-administrateur De soldaten e\j korperaals uitgezonderd een aantal soldaten, die eenigen tijd vroeger of later moeten opkomen. 5e, 7e, 8e, 9e, lie, 12e, 16e, 18e, 19e, 20e en 21e Regiment Infaftterie De onderoffieieren De onderofficieren-administrateur De soldaten en korporaals uitgezonderd een aantal soldaten, die eenigen tijd vroeger of later moeten opkomen. Regiment Wielrijders. Lichting 1923. Soldaten en korporaals le 29 Augustus—21 September 326 September 5—21 September 528 September 10 September— 3 October 12—28 September 124 Augustus 6— 29 Augustus 824 Augustus Onderoffieieren voor een deel voor een deel 9 824 Augustus 521 September 124 Augustus 29 Augustus21 September Lichting 1926. Soldaten en korporaals Onderoffieieren Schooleompagnie van den Motordienst Lichting 1923. Soldaten en korporaals Oaderofficieren voor een deel Lichting 1926. Soldaten voor een deel (mon- teurs en specialisten Soldaten en korporaals voor een deel Onderoffieieren voor een deel d 9 9 9 5—21 September 29 Augustus21 September 12—28 Augustus 5—28 Augustus 29 Augustus—21 September 28 October13 November 30 September16 October 622 Mei 27 Mei—12 Juni 17 Juni3 Juli 2 —18 September 1-24 Juli 29 Augustus- 21 September 23 September16 October 21 October13 November Lichting 1922. Regiment Huzaren Uitgezonderd de postduivenverzorgers Lichting 1923. Regiment huzaren met inbegrip van de dienstpliehtigen, die op 1 Oct. 1929 naar de treinafdeelingen der artillerie- brigades overgaan. Uitgezonderd de postduivenverzorgers. Versehiller.de tijdstippen het vroegst 15 Juli het laatst 11 November. Soldaten en korporaals 13 dagen. Onderoffieieren 20 dagen. Lichting 19261 Regimenten huzaren Verschillende tijdstippen: het vroegst If Februari het la-tst 4 November Soldaten en korporaals 13 dagen. Onderoffieieren 20 dagen Verschillende tijdstippen het vroegst 25 Februari het laatst 2 December. Soldaten en korporaalspostduiven verzorgers '3 dagen. Overigen 20 dagen. Onderoffieieren postduivenver zorgers 20 dagen. Overigen 27 dagen. VELD ARTILLERIE. Lichtingen 1923 en 1926. Verschillende tijdstippen het vroegst 4 Maart het laatst 7 November. Soldaten en korporaals 17 dagen. Onderoffieieren 24 dagen. Korps Rijdende Artillerie. Lichtingen 1923 en 1926. Soldaten en korporaals: voor een deel Regimenten Veldartillerie Onderoffieieren voor een deel 824 Augustus 29 Augustus—14 September 124 Augustus 22 Augustus—14 September. Lichting 1922. rrewmfdeelingen der artillerie-bri- gades, voor zoover betreft dienst plichtigen, die van de cavalerie naar die afdeelingen zijn overgegaan Verschillende tijdstippen het vroegst 4 Maart het laatst 18 November. Soldaten en korporaals 17 dagen. Onderoffieieren 20 dagen. KORPSEN EN KORPSONDERDEELEN. TIJD VAN DE HERHALINGS OEFENINGEN, ARTILLERIE-BRIGADES. Vervolg.) Lichting 1923. freinafdeelingen der artillerie-bri- gades, uitgezonderd de dienstplich tigen, die op 1 Oct. 1929 van de cavalerie naar die afdeelingen overgaan Lichting 1926. ITeinafdeelingen der artillerie-bri- gades Verschillende tijdstippen: het vroegst 4 Maart het laatst 14 Oct. Soldaten en korporaals 17 dagen. Onderoffieieren 2i dagen. Verschillende tijdstippen: het vroegst 6 Mei het laatst 25 Nov. Soldaten en korporaals: paarden- oppassers, afkomstig van cavalerie 20 dagen, de overigen 17 dagen. Onderoffieieren 24 dagen. 2e Regiment onbereden artillerie Lichting 1923. Soldaten en Korporaals 8 ikkn - voor een deel Onderoffieieren Lichting 1926. Soldaten en korporaals Onderoffieieren 622 Juni 12—28 Aug. 30 Mei--22 Juni 12—28 Aug. 528 Aug. Regiment Kust-artillerie Lichtingen 1923 en 1926. Verschillende tijdstippen: het vroegst 4 April het laatst 10 October. Soldaten en korporaals 17 dagen. Onderoffieieren 24 dagen. Korps Luchtdoel-artillerie. Lichting 1923. voor een deel 9 9 9 9 Soldaten en korporaals Onderoffieieren voor een deel 9 9 9 Lichting 1926. Soldaten en korporaals voor een deel 9 9 9 9 9 9 Onderoffieieren voor een deel 9 9 9 11 Maart—27 Maart 12—28 Aug. 14—30 Oct. 427 Maart 7—30 Oct 1127 Maart 15, April1 Mei 12—28 Aug. 8 April1 Mei 5 —28 Aug. Regement Genietroepen le, He en Ille bataljon GENIETROEPEN. Lichtingen 1923 en 1926. Verschillende tijdstippen voor de lijnwerkers, instrument- makers en telefonisten, bestemd voor de marine-kustwacht, wordt het tijdstip nader door den Inspec- teur der Genie bepaaldoverigens het vroegst 11 Aprilhet laatst 12 Sept. Soldaten en korporaals 17 dagen. Onderoffieieren 24 dagen. Korps Pontonniers en Torpedisten. Schooleompagnie Pontonniers. Lichtingen 1923 en 1926. Soldaten en korporaals Onderoffieieren i voor een deel voor een deel Schooleompagnie Torpedisten. Lichting 1923. Soldaten en koporaals Lichting 1926. Soldaten en korporaals Onderoffieieren 8—24 Augustus 521 September I24 Augustus 29 Augustus—21 September 23 Mei—18 Juni 521 September 29 Augustus21 September HOSPITAALSOLDATEN. Lichtingen 1924 en 1926. le en 2e Comp. Hospitaalsoldaten (uitgezonderd de ziekenverplegers) Soldaten en korporaals Onderoffieieren 3e Comp. Hospitaalsoldaten (uitgezonderd de ziekenverplegers) Soldaten en korporaals Onderoffieieren 4e Comp. Hospitaalsoldaten (uitgezonderd de ziekenverplegers) Soldaten en korporaals Onderoffieieren voor een deel 9 9 voor een deel 824 Augustus 1—24 Augustus 521 September 29 Augustus21 September 521 September 1228 September 29 Augustus21 September 528 September INTENDANCETROEPEN. Lichtingen 1923 en 1926 Comp. Inteudancetroepen Bakkers voor een deel 723 Augustus 999 420 September Slagers en magazijnbedienden voor een deel 9 9 9 Kleermakers en Schoenmakers voor een deel 31 Juli16 Augustus 2—18 September 25 Juli—10 Augustus 22 Augustus7 September W1E OUK F.N WIE NIE MOETEN OPKOMEN. Dienstplichtigen, die ten gevolge van uitstel van eerste oefening of om een andere bijzondere reden de eerste oefening hetzij geheel, hetzij voor een deel, later dan den gewonen tijd hebben vervuld of nog zullen vervullen, of wel de eerste oefening hebben beeindigd met een ploeg van een vroegere lichting dan die, waartoe zij behooren, volbrengen de herhalingsoefeningen te gelijk met de lichting, met welke zij de eerste oefening hebben beeindigd of zullen beeindig"n. Dit gebit ook voor dien-t- plichtigen, die de eerste oefening bij gedeelten in twee niet aansluitende tijdvakken moesten ver vullen, doch die oefening nog niet hebben volbracht. be overige dienstplichtigen, die de eerste oefening bij gedeelten in twee niet aansluitende tijdvakken hebben vervuld, volbrengen de herhalingsoefeningen te gelijk met de lichting, met welke zij het eerst gedeelte van de eerste oefening hebben beeindigd. Dienstplichtigen, die de tweede herhaling-oefening zouden moeten volbrengen in het juar, waarin zij ten gevolge van uitstel van opkomst, ziekte of om een andere bijzondere reden de eerste herhalings- oefening vervullen, volbrengen de tweede herhalings- oefening in het daaron volg°nd jaar, Aan de herhalingsoefeningen wordt niet deelgeno- men door de dienstplichtigen, die bij de Luchtvaart- afdeeling werkzaam zijn op burgerrechtelijke arbeids- overeenkomst en voor wie deze afdeeling ook de mobilisatiebestemming is. (Zie voorts hierna onder „Vrijstelling VRIJSTELLING, ENZ Vrijstelling van herhalings oefeningen genieten a. Zij, van wie op het voor de opkomst bepaalde tijdstip bij den burgemeester bekend is, dat zij elders wonen dan in Nederland, Belgie, de provincie Hannover. Westfalen en de Rijnprovincie b zij, die wonen in Belgie, de provincie Hannover, Westfalen, en de Rijnpfsvincie, voor zoover zij voor den dag van opkomst bij hun commandant een verkla- ring inzenden, waaruit blijkt, dat zij meer dan drie uur gaans van de Nederlandsche grens af wonen deze verklaring moet zijn afgegeven door het hoofd van het plaatselijk bestuur of van de politie of door een Nederlandsch consulair amhtenaar c. zij, die zich tijdens tte herhalingsoefeningen buitenslands bevinden ter uitoefening van de zee- vaart (hieronder niet begrepen de zeevisscherij); Het is wenschelijk, verzoeken om vervroeging, uitstel. of vrijstelling van herhalingsoefeningen of om opkomst in een andere garnizoensplaats door tusschenkomst van den Burgemeester in te dienen, die alsdan voor de opzending aan den Minister van Defensie zorg draagt. DE BEVOLKING DER AARDE. Volgens het internationale statistische bu reau te Rome is de bevolking van de aard'e sinds 1910 met een vierde vermeerderd en is het aantal bewoners van 1600 millioen gesta gen tot 2 miljard. Hiervan heeft Azie 900 miljoen, Europa 500 millioen, Amerika 220 j millioen, Afrika 150 millioen en de Ziuidzee- I eilanden 7 millioen bewoners. In Europa gaat Rusland met 115 millioen zielen aan de spits, terwijl Japan het dichts- bevolkte land der wereld is; daarop volgen Saksen, Belgie en Nederland. RIJKSCOMMISSIE VAN ADVIES VOOR DE WERKLOOSHEIDSVERZEKERING. De minister van Arbeid, Handel en Nijver- heid heeft, voor het tijdvak 1 Januari 1929 tot en met 31 December 1931 benoemd in de Rijks- commissie van Advies voor de Werkloosheids- verzekering, tot leden de heeren: H. de Bcrdes te Bussum; W. Drees te's Gra- venhage; mr. dr. A. M. Joekes te 's Graven- hage; U. J. Mijs te Rijswijk (Z.H.); prof. dr. W. H. Nolens te 's Gravenhage; mr. G. W. Sannes te's Gravenhage; J. R. Snoeck Henke- mans te 's Gravenhage; mr. dr. F. L. G. Z. M. Vonk de Both te Tilburg; Th. J. Dissel te Am sterdam (N.A.S.); J. Kok te Eindhoven (R.K.W.); K. Kruithof te Utrecht (C.N.V.); E. Kupers te Amsterdam (N.V.V.); J. Th. Nij- kamp te Utrecht (R.K.W.); G. J. A. Smit te Amsterdam (N.V.V.); J. G. Valkenburg te Leiden (A.N.V.); F. v. d. Walle te Amster dam (N.V.V.); en tot hun plaatsvervangers respectievelijk de heeren dr. H. J. Lovink te Alphen a.d. Rijn, mr. F. W. R. Wittewaal te Lochem, jhr. ir. R. R. L. de Muralt te Borculo; J. J. Talma te Woerden; mr. J. N. J. E. Heer- kens* Thijssen te Haarlem; H. Polak te Laren (N.H.); mr. J. J. de Waal Malefijt te Utrecht; O. L. P. van de Loo te Venray; A. Rosseau te Amsterdam (N.S.V.); C. Roestenberg te Kaats- heuvel (R.K.W.); H. Amelink te Utrecht (C.N.V.); V. van den Berg te Amsterdam (N.V.V.); J. A. Schutte te Utrecht (R.K.W.); L. van der Wal te Amsterdam (N.V.V.); J. Bakker te Rotterdam (V.V.H.) en N. Walop te Amsterdam (N.V.V.). De minister heeft aangewezen als voorzit- ter en plaatsvervangend voorzitter der com- missie resp. de heeren prof. dr. W. H. Nolens en H. de Bordes. STEUN AAN DE SUIKERINDUSTRIE. Op de vragen van den heer van den Heuvel betreffenae het onverwijid nemen van maat- regelen tot steun aan ae suikermdustrie hier te lande antwoordde de minister van Finan- cien o.m. Het is der regeering met bekend, dat er m de provincien Gromngen en Friesland vroeger een bepaald mzicnt bestond omtrent de wenscneiijkheid van steunverieenmg aan de suikerinaustne. Uiteraard is het der regeering uan ook met bekena, dat er veranaermg in dat inzicht is gekomen. Wel is aan de regeering uit de meuwsDlauen bekend geworden, dat in December j.l. op een vergadermg van het hoofdbestuur van de Gromngsche Maatschap- pij van Landbouw het besluit is genomen, om ten aanzjen van net vragen van maatregelen tot steun voor de suikermdustrie voorioopig' nog een afwachtende houding aan te nemen. net is der regeering bekend, dat in Duitsch- land onlangs het invoerrecht op suiker is ver- hoogd van 15 R.1V1. tot 25 R.M. per 100 K.G. Wat Amerika betreft, is verhoogmg van het invoerrecht op suiker niet ter kennis van de regeering gekomen. Wel is haar een maat- regei bekend geworden welke in October jl. is genomen in de Philippijnsche Eilanden, krach- tens welken maatregel, bij invoer van suiker in dat eilandenrijk, een gelijk invoerrecht wordt geheven als bij invoer in de Vereenigde Sta- ten van Noord-Amerika. Het is der regeering niet gebleken, dat er bij alle belangnebbenden, in deze vraag be- doeld, een vrijwel eenpange meening bestaat omtrent de noodzakeiijkheid van onverwijlde steunverleening- aan de suikermdustrie. De Regeering is tot heden niet tot de con- clusie gekomen, dat, met het oog op den uit- zaai van suikerbieten in 1929, onverwijid po- gingen behooren te worden gedaan, om door het in uitzicht stellen van steun belangrijke in- krimping der teelt te voorkomen. Atgezien van de groote bezwaren, aan der- gelijken steun verbonden, wijst zij in dit ver- band er op, dat, blijkens te harer beschikking staande gegevens, de mogelijkheid zal bestaan tot afzet van de te verbouwen bieten in het binnenland tegen een prijs van ongeveer f 16 per 1000 K.G. De regeering meent voorshands in deze nia- teiie niets anders te moeten doen dan harer- zijds met kracht te streven naar het herstel eener Suikerconventie. STENHGIS BEDANKT WEGENS ONGESTELDHE1D. De heer R. Stenhuis is opnieuw ongesteld geworden. Dit heeft hem aanleiding gegeven te bedanken als redacteur van het nieuwe weekblad en voor de candidatuur van de Twee de Kamer, en als voorzitter der rev. socialis- tisehe partij. Dergelijke verzoeken kunnen echter slechts bij uitzondering worden toegestaan. ERGOEDING. Indienten gevolge van het verblijf in werkelijken dienst van den opgeroepen dienstpliehtige voldoende middelen tot levensonderhoud aan andere personen ontbreken of zouden komen te ontbreken kunnen deze personen een geldeiijke vergoeding ontvangen. Hierbij komen alleen in aanmerking zij, die kost- winner zijn voor 1. hun echtgenoote; 2. hun blued- of aanverwanten in derechte linie; 3 hun andere bloed- of aanverwanten in den tweeden graad 4. hun pleegouders; 5. degenen, in wier onderhoud zij ingevolge rechterlijk vonnis moeten voorzien De vergoeding moet in het algemeen mondeling of schriftelijk door belanghebbenden worden aange- vraagd bij den burgemeester van de gemeente, waar de verzoeker woont. De aanvraag behoort, zoo mogelijk, ongeveer drie maanden vdor de opkomst te geschieden. Ter Neuzen, 25 Januari 1929. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. DE GRIEP. Te Londen en in de groote steden van En- geland en Wales zijn er de vorige week 179 menschen aan griep bezweken, of 57 (30 pet.) meer dan in de daaraan voorafgegane week. Te Londen alleen stierven verleden week 39 menschen aan griep. Vijfhonderd onderwijzers van de graafschapsscholen waren afwezig. De week daarvoor hadden de autoriteiten nog een overschot van tachtig onderwijzers om bij ziekte in te springen, thans is er een tekort van honderd onderwijzers. Volgens een offi- eieele mededeeling blijven de kmderen over het algemeen van de ziekte verschoond. Een vermakelijk incident heeft zich op het kantoor van een groote firma te Londen voor- gedaan. De directie die den indruk had dat d'e griep-epidemie te Londen een bedenkelijken omvang had gekregen, liet een kennisgeving aan het personeel aanplakken, behelzende, dat ieder die zich niet volkomen goed voelde, maar thuis moest blijven, liever dan op het kantoor te komen en anderen aan te steken. Den volgenden ochtend ontbraken er onge veer 120 menschen en de firma wenschte zich zelf geluk met haren wijzen voorzorgsmaat- regel. Maar toen bleek dat op andere kantoren het percentage zieken veel geringer was, is de firma zich toch af gaan vragen, of alle af- wezigen wel griep zouden hebben en of niet menigeen die zich een beetje moe had gevoeld dit als een verontrustend teeken beschouwd had om nu maar niets ergers te denken In de laatste negen dagen zijn in het koste- looze ziekenhuls te Liverpool 62 patienten aan griep bezweken, meldt de Daily Telegraph. Er zijn 490 grieplijders opgenomen. Van het personeel in het ziekenhuis zijn 49 personen ziek, namelijk drie dokters, vijf zusters, acht- tien leerling-verpleegsters, een bacterioloog en 22 anderen. Uit het ziekenhuis zijn 50 bedlegerige en 24 herstellende patienten naar andere ziekenhui- zen overgebracht, om ruimte te maken en daaroa zijn er veertig extra bedden op de za- len en in de gangen geplaatst. Vergadering' van Donderdag 24 Januari 1929. des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga burge meester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager. L. J. Geelhoedt, D. Scheele, P. van Cadsand, A. de Bruijne, P. F. de Bakker, H. J. Colsen. N. A. Hamelink, L. J. van Driel, C. van den Bulck, D. van Aken en W. Bedet. Afwezig de heer C. A. Verlinde. De VOORZITTER opent de vergadering. Hij heeft aanleiding van deze plaats een woord van dank te brengen voor de ontvan gen belangstelling bij de intrede van het jaar. Wederkeerig wenscht hij al de aanwezigen en hunne familien Gods besten zegen voor ge heel het aangevangen jaar. Wij leven in een tijd van gedenken en van rampen. Wij gedenken hier het jubileum van onze Koningin-Moeder, die wij alien erkente- lijk zijn voor den zegen die zij onder ons volk heeft verspreid. Daamaast hebben we men- schenlevens te betreuren, door de rampen die over ons vaderland zijn heen gegaan. Waar een woord van voorspelling niet de belangstelling heeft, wijzen de jubileums ons naar de historie. En hoewel belangrijke kwesties onze streek blijven beroeren, laten daar de lessen der historie den weg wijzen; moge daarbij Gods zegen rusten op uwen arbeid, in het belang van onze ijverige bevolking. Spreker deelt vervolgens mede, dat de heer Verlinde heeft bericht wegens bijzondere aan- gelegenheden de vergadering niet te kunnen bijwonen. Aan de orde komt: 1. Notulen. Burgemeester en wethouders stellen voor de notulen der vergadering van 29 November 1928 vast te stellen zooals die aan de leden in druk zijn toegezonden. De heer DE BAKKER merkt op, dat hij, bij de behandeling van het voorstel om afwij- king toe te staan van de bepalingen der Bouwverordening voor het plaatsen van een telegraafpalenloods op een terrein bij den mid- denkanaalarm, heeft gezegd: „dat bet mis- scthien de bedoeling was, om de Gezondheids- commissie in de loods te ontvangen". Dit staat niet in de notulen. De VOORZITTER geeft den heer De Bak ker te kennen, dat, indien hij die woorden heeft gesproken en ze opgenomen wenschte te zien, hij daarvan na het ontvangen der drukproef kennis had behooren te geven aan den gemeentesecretaris, en dat alsdan v6br het afdrukken die correctie zou zijn aange- bracht. De notulen worden hiema met algemeene stemmen vastgesteld. Het vaststellen van de notulen der verga dering van 27 December 1.1., welke nog niet in druk zijn verschenen, wordt aangehouden. 2. Ingekomen stukken. a. Een verzoek van het gemeentebestuur van IJsselmonde om adhaesie te betuigen aan het door den raad dier gemeente tot den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land bouw gericht adres in zake toepassing van art. 122a der Gemeentewet, welk schrijven luidt als volgt: Door den Raad dezer gemeente werd heden een adres gericht aan den Minister van Bin nenlandsche Zaken en Landbouw, luidende als volgt „Geeft eertaiedig te kennen de raad der ge meente IJsselmonde dat ter uitvoering van zijn besluit dd. 22 December 1927 door Burgemeester en Wet houders aan het college van Gedeputeerde Staten dezer provincie, overeenkomstig het bepaalde in artikel 122a der gemeentewet, een tegemoetkoming is gevraagd van de ge- meenten Rotterdam en Ridderkerk, in de kos- ten, in dat artikel vermeld; dat uit de in afschrift hierbij overgelegde correspondence blijkt, dat naar aanleiding hiervan door Gedeputeerde Staten o.m. over- legging wordt geeischt van nominatieve op- gaven van arbeiders, die gedurende het jaar in de gemeenten, waarvan de tegemoetkomin- gen gevraagd worden, zijn werkzaam geweest en in deze gemeente hoofdverblijf hadden. met vermelding voorts ten aanzien van elk hun- ner, van het tijdvak hunner werkzaamheid in de andere gemeenten, van het bij de verschil lende werkgevers in dat jaar genoten loon en van de in deze gemeente over genoemd jaar van hen geheven belastingen, onder af- trek van hetgeen wegens kwade posten daar van in mindering is gekomen; dat echter deze gegevens gedeeltelijk niet en gedeeltelijk zeer bezwaarlijk kunnen wor den verkregen; dat voorts de door Gedeputeerde Staten verlangde gegevens van zoodanigen aard en omvang zijn, dat het jaarlrjksch verzamelen hiervan een schier onmogelijk werk mag hee- ten, waarvan de kosten geenszins in de juiste- verhouding staan met het bedrag der even- tueel toe te kennen uitkeering; dat het hierdoor aan vele gemeenten on mogelijk wordt gemaakt de tegemoetkoming te krijgen, waarop zij ingevolge de wet recht hebben redenen, waarom adressant Uwer Excellen ce eerbiedig verzoekt, die maatregelen te wil- len treffen, welke een onbelemmerde toepas sing van vorengenoemde wetsbepaling ver- zekeren. Wij hebben de eer U beleefd te verzoeken, aan dit adres adhaesie te betuigen. Overeenkomstig het voorstel van burge meester en wethouders wordt dit schrijven met algemeene stemmen aangenomen voor kennisgeving. b. Dankbetuiging van het bestuur der R-K. Bewaarschool te Sluiskil voor de ten behoeve dier inrichting bij besluit van 25 October 1.1. toegekende subsidie. Aangenomen voor kennisgeving. c. Een schrijven van de Poeloe Kassia Landbouwondememing te Den Haag, betref- fende Roomsche politiek. Burgemeester en wethouders stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. De heer COLSEN uit zijn verontwaardiging dat men z66'n stuk aan den gemeenteraad heeft gestuurd. De heer DE BAKKER: Wat is dat? De heer COLSENJa, u weet wel, u zult; dat stuk toch ook wel gelezen hebben. De VOORZITTER: Het voorstel van bur gemeester en wethouders is aangenomen, we gaan verder, dan kunnen de heeren inmiddels verder debatteeren. d. Een besluit van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 27 December 1928, waarbij zij hunne beslissing op de begrooting ver- dagen tot 1 April a.s. en het gemeentebestuur gemachtigd wordt om te beschikken over de helft van de op die begrooting voor gewone uitgaven gebraohte sommen, alsmede om te ontvangen de goedgekeurde belastingen en heffingen en toegekende subsidien en inkom- sten uit bezittingen. Aangenomen voor kennisgeving.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 5