De Ultverkoop Nog enkele Lappen J. WIELES OPRUIMING Firma P. J. VAN DE SANDE BTJRGEBLIJKEN STAND. HAKDEL8BEBICHTBH. duurt tot en met 1 Febr. a.s. op te ruimen aan zeer lage prijzen LOOP DER BEVOLKING. UITSLAG VERKOOPINGEN. AANBESTEDINGEN, ENZ. SCHEEP V AARTBE WEGING. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Prikkelbaarheid A. C LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAPPI1—TER NEUZEN ZEEVAARTMAATSCHAPPI! .SCHELDESTROOM." zwarte gebloemde en gekleurde gebloemde Zijde Aanbevelend, TER NEUZEN Dijkstraat 30 32 van de nog voorhanden zijnde a 30 cent BOEKHANDEL De heer BEDET verklaart zich met het voorstel te kunnea vereenigen, als burge- neester en wethouders zijn voorstel over wil- ien nemen om de trottoirs in den Schotschen hoek door te trekken. De heer DE JAGER heeft daar geen be- zwaar tegen, voor zoover dat technisch mo- gelyk is. De VOORZITTER betoogt, dat burgemee3- ier en wethouders overtuigd zijn, dat dit voorstel zeer aannemelyk en in het belang der gemeente is. Deze zaak is geleidelijk voorbereid en ten slotte is er over de thans voorgestelde bestrating zddveel licht ver- epreid dat men een andere bedekking meende (te moeten voorstellen. Dit is eene bestrating aooals we die voor de smalle Noordstraat moeten hebben. Voor de Nieuwstraat waren de granietkeien te prefereeren. De heer SCHEELE acht het te betreuren, dat men nu waarschijnlijk geen principieel besluit omtrent de verharding zelf zal krijgen, aangezien de heer Hamelink en misschien andere leden met hem tegen zullen stemmen om de wijze waarop het voorstel aanhangig gemaakt is terwijl ze er misschien over 14 dagen v66r zouden stemmen. Hij meent dat die oppositie daarover been zou moeten kun nen stappen in verband met het financieel voordeel dat daaraan voor de gemeente ver- bonden is. Wil men dat echter niet, en zich op een formeel standpunt blijven plaatsen, dan moeten die leden dat ook maar voor him •ve.rantwoording nemen. De heer GEELHOEDT waarschuwt, dat, indien de raad thans zegt: we doen het niet, dan het aanbod tot levering der keien tegen een lageren prijs vervalt. Bovendien is de ter- mgn waar binnen over de vlamovenklinkers moet worden beslist binnen een 14 dagen ook afgeloopen. Naar aanleiding van de bemerking van den heer De Bakker, dat er ook nog ander materiaal is, herinnert hij, dat deze al meermalen gepleit heeft voor asphaltbedek- king, maar daartegen moet spreker ten em- stigste waarschuwen, want dan zou men van de Noordstraat in verband met het meer malen noodige opbreken een ruine maken. De heer HAMELINK wijst er op, dat voor doze vergadering alleen aan de orde was ge- eteld een besiissing over trottoirs. Want nu bet voorstel van de keien betreft, dat hebben burgemeester en wethouders van af Maandag geweten, dat was nog drie dagen, ze hadden ■due gelegenheid gehad den raad nog v66r de vergadering daarmede in kennis te stellen. De heer GEELHOEDT antwoordt, dat dit met meer kon. Pas Dinsdag hebben de be- sprekingen die tot het voorstel leidden, plaats gehad. De heer HAMELINK: Ik heb me alleen kunnen beraden over de trottoirs; u kunt dat anders aan de orde stellen, maar ik doe daar aan niet mee. De heer COLSEN vindt ook, dat een en ander raar aandoet; eerst wordt gezegd, dat we dienen te beslissen omdat er een besluit moet genomen worden over het al of niet koopen van klimkers en later wordt gezegd, dat we over het aankoopen van de koperslak- keien eigenlijk vandaag al moeten beslissen. Spreker wil wel aannemen dat er zoo over geschreven en gesproken is doch vermoedt dait dit van koopmanszijde alleen gedaan wordt om een besiissing te forceeren. De heer GEELHOEDT meent dat daarvoor geen aanleiding kan zijn. Er is maar 66n fabriek die de koperslakkeien levert en deze heeft zijn vertegenwoordigers aangesteld, waarbij Nederland in drie rayons is verdeeld. Die vertegenwoordigers kunnen er geen voor deel van hebben tegen elkaar te concurree- rem, daar ze alleen in een hun aangewezen rayon mogen leveren. Als men later besluit tot het aankoopen van die keien moet men in elk geval terecht komen bij den vertegen- woordiger die het rayon heeft waar Zeeland toe behoort. De heer HAMELINK geeft te kennen, dat het motief over de vlamovenklinkers, bij hem geen waarde heeft; indien het juist was, dat de beschikbare party van dat materiaal juist was aangemeten en er, als wij die afnemen geen meer zijn, dan kon de wethouder van puiblieke werken de geheele partij gerust aan koopen, want dan zou hij de zekerheid hebben, die 100.000 welke hier eventueel te veel kun nen komen, gemakkelijk met winst van de hand te kunnen zetten. Als er een voorstel gedaan wordt dat der gemeente op een meer- dere uitgaaf van 6000 komt te staan, wenscht spreker dat eerst eens te bekijken. De heer BEDET merkt op, dat het voorstel toch nader worde toegelicht. De VOORZITTER voegt hieraan toe, dat a&nvankelijk is besloten te bestraten met klinkers, doch dat er nog nader over zou wor den gesproken. Dat is thans geschied. Het voorstel betreffende het maken van trottoirs in de Noordstraat wordt aangeno- men met 11 tegen 1. Voor stemmen de heeren Scheele, Van Cad- sand. De Bruijne, Bakker, Hamelink, Van Driel, Van den Bulck, Van Aken, Bedet, De Jager en Geelhoedt; tegen stemt de heer Colsen. De VOORZITTER zal nu in stemming brengen het voorstel om in plaats van klin- kerbedekking voor de Noordstraat te nemen keien van koperslakken. De heer HAMELINK waarschuwt, dat bur gemeester en wethouders hem nog niet heb ben kunnen overtuigen van het gewenschte van dat voorstel en de noodzakelijkheid om thans reeds een besiissing te nemen. Op grond van dit laatste zal hij, als de stemming doorgaat, tegen stemmen. De VOORZITTER wijst er op, dat 't nemen van een besluit in deze vergadering voor de gemeente voordeel beteekent. Aangezien enkele leden nu reeds wijzen op de duurte van het werk is dat een factor die toch zeker meeteit. De motieven die v66r het nemen dezer bedekking pleiten zijn: 1 dat men mooier werk krjjgt; 2 dat met gebruikmaking van dit mate riaal de straat bij opgravingen beter in den ouden vorm kan gemaakt worden; 3 dat dit materiaal een straat verzekerd met zdddanigen gebruiksduur, dat men daar in vele jaren niet meer naar behoeft om te eien, waardoor zij ten slotte voordeelig is; 4C. dat dit materiaal 'n geruischlooze pas sage van voertuigen verzekert en minder tril ling in de woningen, waarvan men in een smalle straat anders veel meer hinder heeft dan in een breede straat. Over dit voorstel staken de stemmen, zoo- d&t in de volgende vergadering opnieuw moet worden gestemd. Voor stemmen de heeren Scheele, De Bruij ne, Van Aken, Bedet, De Jager en Geelhoedt; tegen stemmen de heeren Van Cadsand, De Bakker, Colsen, Hamelink, Van Driel en Van den Bulck. De VOORZITTER geeft te kennen, dat door hem, met inachtneming van den wettelijken termijn een spoedvergadering zal worden by- eengeroepen om eene besiissing te nemen. 5. Wijziging der verordening op de keu- ring van waren. Burgemeester en wethouders deelen het volgende mede: De Minister van Arbeid, Handel en Nijver- (^ee"- ons het navolgende mede Bij de inwerkingtreding der Warenwet (Staatsblad 1919, No. 581) werd door myn toenrnaligen ambtsvoorganger een concept- verordening op de keuring van waren ontwor- pen, welke ter vergemakkelijking van de uit- voering van de wet, onder de aandacht van alle gemeentebesturen werd gebracht. Nader is gebleken, dat dit concept op 2 punten ver- andering dient te ondergaan. In de eerste plaats moet er op worden ge- wezen, dat het eoncept-keuringsverordening uitsluitend het verkoopen strafbaar stelt van waren, welke niet voldoen aan de eischen, of ten aanzien waarvan niet voldaan is of wordt aan de eischen gesteld krachtens de Waren wet, met uitzondering van artikel 16 dezer wet. Ten einde een overtreding te kunnen con- stateeren moet derhalve worden bewezen, dat de waar is of wordt verkocht. Wat onder verkoopen wordt verstaan, geeft artikel 1 van het concept-verordening aan. Nu zijn er ver- schillende voorschriften in de krachtens de Warenwet uitgevaardigde Kon. Besluiten, ten aanzien waarvan het uiterst moeilijk is het feit van het verkoopen van een waar, die niet overeenkomstig die voorschriften is behan- deld, te constateeren. Dit zijn in hoofdzaak voorschriften van hygienischen aard, welke betrekking hebben op het winnen, bereiden, bewaren of behandelen van waren. Wel kan worden geconstateerd, dat in strijd met die voorschriften wordt gehandeld. De bedoelde bewijsmoeilijkheid kan wor den ondervangen door aan artikel 4 een 2e lid toe te voegen, luidende: „Het is verboden met betrekking tot waren iets te doen of na te laten in strijd met de voorschriften krachtens de Warenwet (Stbl. 1919, No. 581), met uitzondering van artikel 16 dezer wet." In de tweede plaats dient de aandacht te worden gevestigd op het arrest van den Hoo- gen Raad van 5 Maart 1928 (opgenomen in het Weekblad van het Recht, no. 11819), waarin wordt uitgesproken, dat de melkvee- houder niet valt onder het begrip ,,koopman", noch volgens het Wetboek van Koophandel, noch volgens het spraakgebruik. Artikel 1, onder h. van het concept-keuringsverordening is dus volgens deze uitspraak niet van toe- passing op melkveehouders, die melk verkoo pen, welke niet aan de gestelde eischen vol- doet. Het in artikel 1 van het concept-veror dening onder a tot en met g bepaalde is voor een controle op melk, door melkveehouders verkocht, van weinig beteekenis. De melk is immers bij den melkveehouder niet ten ver- koop in voorraad, daar zij in den regel reeds is verkocht; zij wordt daar niet uitgestald, noch vervoerd, terwijl het afleveren vaak uiterst moeilijk is te constateeren. Waar hier en daar nog enkele melkveehouders doorgaan met het verkoopen van vervalschte melk, is een nadere voorziening van beteekenis. In ver band hiermede ware het wenschelijk artikel 1 onder a van het concept-verordening aldus te lezen: „Het ten verkoop of ter aflevering in voor raad hebben", terwijl in artikel 1 onder h achter het woord ,,kooplieden" zou kunnen worden opgenomen het woord melkveehou ders". Waar de volksgezondheid met wijziging van de verordening op de keuring van waren op deze beide punten wordt gebaat, geef ik U in overweging aan den raad een voorstel te doen om in de in uwe gemeente geldende verorde ning de beide bovengenoemde aanvullingen aan te brengen, indien althans die verorde ning de bovengeschetste leemten bevat. In verband met bovenstaande stellen wy u voor, de verordening op de keuring van Waren, vastgesteld in uwe vergadering van den 16 Maart 1922, goedgekeurd door gedepu- teerde staten den 24 Maart 1922, no. 193, 3e lid te wijzigen als volgt: Artikel 1, letter a. tusschen de woorden verkoop" en „in" voegen de woorden „of ter aflevering"; letter h. achter het woord ,,kooplieden" opnemen het woord „melkveehouders"; Artikel 4. vaststellen een nieuw lid luidende: ,,Het is verboden met betrekking tot waren iets te doen of na te laten in strijd met de voorschriften krachtens de Warenwet (Stbl. 1919, No. 581), met uitzondering van artikel 16 dezer wet". Deze wijziging kan in werking treden op den derden dag na dien waarop zij is afge- kondigd. De heer VAN DEN BULCK merkt op, dat hij bij de hem dezer dagen toegezonden col- lectie verordeningen die op de keuring van waren niet heeft aangetroffen. De VOORZITTER zegt toe, dat hem ook deze zal worden toegezonden. Het voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. b. Aankoop van een perceeltje grond by de Moffenschans. In uwe vergadering van den 14 Juni 1928 werd besloten aldus schrijven burgemees ter en wethouders tot aankoop van een per ceeltje grond van den heer A. de Bruijne al hier, gelegen aan den hoek van den Provincia- len weg en den Molendijk ter oppervlakte van ongeveer 32 M-\ Dit besluit is door gedeputeerdc staten dezer provincie goedgekeurd bij hun besluit van 22 Juni 1928 no. 37 le Afd. Nu is eigenaar van dit perceeltje gewor- den, de heer Jac. den Hamer alhier, zoodat van genoemd raadsbesluit, waarin als verkoo- per staat genoemd de heer A. de Bruijne geene akte kan worden opgemaakt. Onder verwjjziging naar ons prae-advies dd. 22 Mei 1928 no. 1049/458, betreffende deze zaak uitgebracht, stellen wij u voor tot bovenbedoelden aankoop opnieuw te besluiten, en in uwe eerst volgende raadsvergadering: A. het navolgende besluit te nemen: De geineenteraad van Ter Neuzen, Gezien zyn besluit van den 26 April 1928 tot aankoop van een perceel grond van G. F. P. van der Peijl e.a. kadastraal bekend in sectie E no. 1089 gedeeltelijk; Overwegende dat tot aankoop van dit per ceel besloten is, teneinde eene behoorlijke verbinding te verkrijgen van den Provincialen weg nabij de Moffeschans met den Molendijk en omgekeerd; dat het gewenscht is daartoe ook nog de beschikking te hebben over een gedeelte van het perceel op bijbehoorende teekening in roode kleur aangegeven, ter oppervlakte van ongeveer 32 M2.; dat de eigenaar van dit perceeltje, de heer Jac. den Hamer genegen is, dit perceeltje aan de gemeente te verkoopen voor een bedrag van vijf gulden 5, dat dit bedrag billijk is te noemen; dat tot aankoop van dit perceeltje reeds werd besloten by raadsbesluit van 14 Juni 1928 no. 1171/547, goedgekeurd door gedepu- teerde staten van Zeeland den 22 Juni 1928 no. 37 le Afdeeling; dat nu een ander persoon van dit perceeltje eigenaar is geworden; geene akte kan worden opgemaakt van dezen aankoop; dat daarom opnieuw tot aankoop moet Worden besloten; gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders; besluit Met intrekking van het raadsbesluit van 14 Juni 1928 no. 1171/547, goedgekeurd door ge- deputeerde staten van Zeeland den 22 Juni 1928 no. 37, le Afd., aan te koopen van den heer Jac. den Hamer alhier onbelast een ge deelte van het perceel gelegen aan den hoek van den Provincialen weg en den Molendijk alhier, op bijbehoorende teekening in roode kleur aangegeven, ter oppervlakte van onge veer twee en dertig vierkante meter (32 M2. of zooveel meer of minder als later bij ka- dastrale opmeting blijken zal, voor de som van vijf gulden 5,en onder de navol gende voorwaarden: 1. de gemeente komt in het bezit en op het gebruik van het gekochte onmiddellijk na de onderteekening der op te maken akte; 2. de grondlasten en alle andere belastingen, lasten en schuldplichtigheden van het gekochte geheven wordende of later te heffen zijn voor rekening van de gemeen te vanaf den 1 Januari 1929; 3. de gemeente is verplicht binnen drie maanden na den dag waarop door gede- puteerde staten van Zeeland de vereischte goedkeuring aan dit besluit is verleend, eene akte te doen opmaken en te onder- teekenen;® 4. de gemeente verbindt zich, de voor dit perceel vervallen afscheiding te vervan- gen over een afstand van ongeveer 3 Meter door een haJfg en verder over een afstand van ongeveer 20 Meter door een muurtje, met een eenvoudige ijzeren af scheiding, waarin een hekje zal gemaakt worden, toegang gevend langs een ge- metselde trap naar de woning; 5. alle rechten en kosten op den verkoop en koop en op de levering van het ge kochte vallende zijn voor rekening van de gemeente. B. Ons te machtigen met den heer Jac. den Hamer bovengenoemd de volgende over- eenkomst te sluiten: Ondergeteekenden burgemeester en wet houders der gemeente Ter Neuzen, daartoe gemachtigd bij raadsbesluit van 24 Januari 1929 en Jac. den Hamer, koopman, wonende te Ter Neuzen, zyn overeengekomen als volgt 1. Het gedeelte weg van den Molen- en Koe- dijk, zooals op bijgaande kaart in is aangegeven, wordt bevrijd van den last van openbaren weg over eene opper vlakte van ongeveer 162 M2.; 2. De gronden op bijgaande kaart in aangegeven ter oppervlakte van ongeveer 86 M2., worden bezwaard met den last van openbaren weg en zullen door de ge meente verhard kunnen worden, zooals burgemeester en wethouders dit noodig zullen oordeelen; 3. Op het sub 1 genoemde deel van den Molen- en Koedijk mogen geene opstallen geplaatst worden; 4. De afscheiding van den openbaren weg zal gemaakt kunnen worden met een haag van maximum 1,25 M. hoog. Deze afscheiding moet gemaakt worden door den eigenaar van het in...kleur aangegeven perceel, en mede voor zijne rekening. Het voorstel wordt aangenomen met alge- meene stemmen. De heer DE BRUIJNE geeft den raad, nu niet te lang te wachten met het passeeren der koopacte, anders weet men misschien later weer niet wie de eigenaar is. De heer VAN DRIEL komt hiertegen op; de vorige maal toen dit voorstel aan de orde was, stand er den naam van een anderen eigenaar in. De heer De Bruijne, die toen den grond aan de gemeente verkocht, had die niet aan een ander mogen verkoopen. De heer DE BRUIJNE voert hiertegen aan, dat het een fout geweest is dat te lang ge- wacht is met het laten opmaken der acte van overdracht. De VOORZITTER en SECRETARIS pro- testeeren hiertegen; dat kon niet vroeger ge- schieden dan men er nu werk van wilde maken, toen zich de moeilrjkheid voordeed dat het perceel waarbij het gekochte behoor- de, inmiddels van eigenaar was veranderd. (Slot volgt.) (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 24 Jan. Jacob van der Veer oud 27 j., jm. en Tannetje West- strate, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 24 Jan. Pieter Anthonie van Driel, oud 22 j., jm. en Maria Sara van der Hooft, oud 23 j., jd. Geboorten. 21 Jan. Johannes Reinier, z. van Willem Rouw en van Neeltje Jacoba Rouw. 23 Jan. Herma Johanna Hubertine, d. van Teunis Benard en van Roelfiena Marga- retha Zandvoort. Overlijden. 23 Jan. Helena Maria Heijens, oud 58 j., d. van Josephus en van Maria Spronk. 25 Jan. Jannetje Tannetje Lemkens, oud 89 j., wed. van Pieter van Vijven. Jan Meertens, oud 11 w., z. van Magdalena Meer- tens. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: J. W. Koster, schippersknecht, Nieuwediep- straat 45, van Colijnsplaat. J. M. L. van Acker, dienstbode, Nieuw straat 40, van Koewacht. M. H. Rieter, zonder, Noordstraat 70, van Boxmeer. M. M. de Lavoir, dienstbode, Landstraat 9, van Westdorpe. C. M. van den Broecke, zonder, Tholenstr. 69, van Breskens. M. J. M. Ivens, dienstbode, Nieuwstraat 56, van Selzaete. Wed. A. Simons, zonder, Nieuwediepstraat 100, van Sas van Gent. A. Th. A. Adriaansen, dienstbode, Tholens- straat 65, van Rotterdam. Vertrokken J. Huijssen, varensgezel, Dekkerstraat 4, naar Rotterdam. TER NEUZEN. Vrijdag werd alhier in het cafe La belle vue door den architect L. de Bruyne aanbesteed': het bouwen van een bovenwoning en het ver- bouwen van het fotografisch atelier aan de Noordstraat alhier, voor rekening van den heer D. But. Ingeschreven werd als volgt: lste perceel, metselwerk: P. W. Nieuwelink, /1168; W. M. Nieuwelink, f 965; Gebr. Moens, f 959; P. M. Oostdijk, 954. 2de perceel, timmerwerk: P. A. Mielen, /1960; Const. C. Nobels, /1913; J. A. Meertens, 1895; J. van der Bent, 1884. 3de perceel, loodgieterswerk: Gebr. Guequierre, ,f334. lste, 2de en 3de perceel gecombineerd: J. A. Meertens, /3134 (gegund). 4de perceel, schilderwerk: A. Koster, f 435H. P. Goethals, ,f379; J. Emmaneel, 333 (gegundj. Alle inschrijvers wonen te Ter Neuzen. VERKOOPIN GEN, UIT V OERIN GEN AANBESTEDIN GEN, ENZ. 29 Jan. AXEL. Aanbesteding levering kunstmest- stoffen. Comite tot aankoop van Meststoffen. 31 Jan. TER NEUZEN. Openbare vergadering door de antirevolutionaire kiesvereeniging „Neder- land en Oranje" in de Geref. Kerk. ROTTERDAM. Aanbesteding bouwen van 10 sleepschepen (type Kempenaar), en 4 sleejjschepen (type Spits). G. F. P. van der Peyl. 2 Febr. TER NEUZEN. Verpachting bij inschrijving van bouwland en dijk. Notaris Van der Veen. Rotterdam, 28 Jan. 1929. VEEMARKT. Aangevoerd werden 565 vette runderen, 233 vette en graskalveren, 513 schapen en lamme- ren en 1247 varkens. Vet vee met flinken aanvoer, de handel was zeer lui terwyl mindere prijzen werden be- steed. Kalveren met kleinen aanvoer, de handel eenigszins traag. Schapen, aanvoer niet groot. Kalveren iets duurder en handel vlug. Varkens met grooten aanvoer doch tragen handel met afloopende markt. In ex- port-varkens was byna geen handel. De noteering was als volgt: Koeien le kw. f 1f 1,07, 2e kw. 0,82 0,92, 3e kw. 0,62—/0,79; Ossen le kw. 0,920,99, 2e kw. /0,800,87, 3e kw. 0,650,71; Kalveren le kw. /1,701,78, 2e kw. 1,42—/1,51, 3e kw. 1,15—/1,25; Schapen le kw. 0,780,86, 2e kw. /0,70 0,76, 3e kw. 0,50/0,62; Lammeren 0,83 /0,95; Varkens le kw. 0,670,71, 2e kw. 0,600,64, 3e kw. 0,550,58; exportv. 0,620,66. BINNENLANDSCH GR.ANEN. Tarwe iets ruimer ter markt, kon langzaam tot vrijwel onveranderde prijzen verkocht worden, 1111,50; Gerst Chevalier kalmer onveranderd /ll12; Haver 10,50/II Erwten kleine groene, lager, 13,5016 Schokkers kalm, onveranderd 15,5017,75. Bruine Boonen ruimer ter markt 4043,50. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer 1617Zaailijnzaad, blauw 2021; Wit Zaailijnzaad 1819; Blauw- maanzaad 3335Karwijzaad 3637 handel kalm. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 3,403,75; Zeeuw- sohe Bonte 3,403,75; Zeeuwsche Eigen- heimers 2,302,50; Brielsche Eigenheimers 2,50/2,90; Blauwe Eigenheimers /2,40 2,70; Red Star 2,70/2,80; Bevelanders 2,302,50; Bravo's 33,50; Poters 1,602; aanvoer en vraag redelyk. Alles per HL. VLAS. AangevoerdBlauwbloei 24220 K.G. 1,25 /1,45; Groningsch 17000 K.G. 1,25/1,35; W. Zeeuwsch 280 K.G. 1,20—/1,30; Holl. Geel 4300 K.G. 1,251,45; Dauwroot 4770 K.G. /l.lfr—/1,17V2. Voor Ter Neuzen: 26 Jan. Eng. s.s. PORT- WOOD, 1286, kolen, Newcastle; Grieksch s.s. CAPTAIN ROKQS, 3437, salpeter. Tal-lal. 27 Jan. Nederl. m.s. ANTWERPEN, 251, ledig, Londen. Van Ter Neuzen: 25 Jan. Ned. m.s. LIM- BURG, 205, steen, Londen; Belg. s.s. SCHEL- DESOP, 248, gem..Londen. 26 Jan. Eng. s.s. DASHWOOD, 1263, ledig, Newcastle. Van GentTer Neuzen: 27 Jan. Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen. Voor Sluiskil: 26 Jan. Nederl. s.s. SINT JANSLAND, 1194, Kolen, Newcastle. 27 Jan. Nederl. s.s. SCHIELAND, 1202, kolen, Newcastle. Van Sluiskil: 27 Jan. Nederl. s.s. SINT JANSLAND, 1194, ledig, Newcastle. komt vaak voort ult slechte spijsvertering, Alle spijsverterings- stoornissen moeten spoedig zwichtenvoor Foster's Maagpilien, het laxeermlddel bij uitnemendheid. Foster's Maagpilien. Alom verkrijgbaar 5 f 0.65 per flacou. Te Ter Neuzen by Firma A. van Oveibeeke Leunis, Axelschestraat en Westkolkstraat. It Van Sas van Gent: 26 Jan. Deensoh s.s. SIGRUN, 799, fosfaat, Sligo. 27 Jan. Eng. s.s. OVERTON, 185, fosfaat, Antwerpen. Voor Gent: 25 Jan. Noorsch s.s. SNYG, 757, pyrieit, Thamshavn; Poolsch s.s. ROBUR III, 1138, kolen, Danzig; Eng. s.s. E'ROSE, 106, visch, Lowestoft; Eng. s.s. YORKVAL LEY, 292, ledig, Londen; Eng. s.s. LARCH- WOOD, 504, kolen, Immingham. 26 Jan. Eng. s.s. HULL, 451, stukg., Ant werpen; Ned. s.s. LEONORA, 1363, pyriet, RouaanEng. s.s. TRENTWOOD, 369, ledig, Plymouth; Lett. s.s. SIGULDA, 1259, hout ec vlas, Riga; Eng. s.s. YEWGLEN, 274, ledig, Southampton; Eng s.s. CLAPTON, 1161, kolen, Tyne; Eng. s.s. MICKLETON, 364, pekkolen, Londen; Duitsch s.s. BRUNHILDE, 862, ledig, Londen; Noorsch s.s. ERNA, 614, steen, Lysekil; Zweedsch s.s. GEORG, 238, steen, Lysekil; Fransch s.s. NANTAISE, 961, pyriet, Caen; Grieksch s.s. DRAGON, 2335, fosfaat, Sfax. 27 Jan. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen; Eng. s.s. SHEAF BROOK, 1344, kolen, Newcastle; Eng. s.s. RIVER RIBBLE, 487, stukg., Goole. Van Gent: 25 Jan. Eng. s.s. EASTOFT, 114, fosfaat, Wisbeck; Belg. s.s. SPA, 2677, restant, Antwerpen; Eng. s.s. AGNES DUN CAN, 1465, ledig, Bristol; Eng. s.s. TADOR- NA, 984, stukg., Belfast. 26 Jan. Duitsch s.s. CHRISTEL SELLING, 815, ijzer, Danzig; Noorsch s.s. P. G. HAL- VORSEN, 663, ijzer, Blyth; Zweedsch s.s. FRANS, 825, ijzer, Newport; Eng. s.s. YORK- VALLEY, 292, steen, Southampton; Noorsch s.s. ATHENE, 2644, ledig, Philadelphia; Noorsch s.s. VISNA, 1105, kolen, Tunes; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Ledth; Eng. s.s. HULL, 451, stukg., Hull. 27 Jan. Eng. s.s. DERWENT, 418, stukg., Goole; Duitsch s.s. DESDEMONA, 698, ledig, Hamburg; Elng. s.s. ALACRITY, 1443, ledig, Newcastle; Eng. s.s. AYRESOME, 413, ijzer, Newcastle; Eng. s.s. ELMSGARTH, 1284, ledig, Gent; Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, ijzer, Middlesborough; Eng. s.s. GWENT- GATE, 887, ijzer, Newport; Poolsch s.s. RO BUR III, 1138, ledig, Danzig; Eng. s.s. DONA ISABEL, 291, ijzer, Garston; Nederl. s.s. LEONORA, 1363, ledig, Honfleur. s.s. HELENA in het droogdok te Rotterdam, s.s. MAGDALENA van Concepcion naar St. Vincent voor orders passeerde 23 dezer Kaap Frio. s.s. TERNEUZEN van Aalborg naar La Gialra (Venezuela) vertrok 19 dezer van Portlaai (Kanaal). Dir. T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEJOL, 260 ton, te Antwerpen. s.s. SCHELDEDAM, 750 ton, in lading te Gent voor Middlesborough. s.s. SCHELDESOP, 650 ton, in lossing te Londen. s.s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, te Jersey verwacht. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, van Antwer pen naar Madagascar, 25 dezer te Portlouis aangekomen. s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, van Antwer pen naar Shanghai, te Shanghai verwacht. s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, in lossing t« Duinkerken. s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, hedenmorgen in het droogdok te Rotterdam opgenomen. Scheurkalenders

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 3