69* Jaareangr ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Maandag 28 Tanuari 929 Eerste Blad. Cow«boy, No. 8329. ~~Yj N N E N L A~"n~dT A30NME«IEHTSPRIJS: RAADSVERGADERING. ?*UILL*T0II BUITENLAND. Persoonlijke dankbetuiging van H.M. de Koningin-SVIoeder. door B. M. BOWER TER NEUZEN, 28 JANUARI 1929. FNGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overiqe landen 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetalinq. Dit blad verschijnt iederen Maandaq-, Woensdag- en Vrijdagavond. E>e Burgemeestc-r van TER NEUZEN maakt bekend, dat eene Openbare Vergadering van den Gemeente raad is belegd op Woensdag Januari !939, des namiddags 7 uur. Ter Neuzen den 26 Januari 1929. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. 'For gelegenheid van de herdenking van Mijn »#jarig verblijf in ons Vaderland ontving Ik zoo onteibare blijken van liefde en toewijding it) woord en daad, dat het Mij onmogelijk is ade Mijne landgenooten te bereiken om hun Mrfjne erkentelijkheid persoonlijk te betuigen. Baarom wensch Ik op deze wijze hun, die kier te Land®, in de Overzeesehe Gewesren en in den Vreemd'e, hoe ilan ook, er toe bijdroe- gen deze herinneringsdagen voor Mij zoo s*hoon en, gelukkig te maken, Mijnep diepge- vnelden, inniggn dank uit te spreken Be indrukken van dit feest, Mij door ons V«dk bereid, staan diep in Mijn hart geg'rift. EMMA. OM EEN ALGEMEEN BEWIJS VAN SYMPATHIE. De vreeselijke gebeurtenis op Vrijdag L8 Januari jl. te Grootegast, waarbij vier veld- wnehters door een misciadiger werden doodge- seboten, heeft een diepen indruk gemaakt op de geheele bevolking. Dat vier mannen in de lurarht van hun leven aldus moesten vallen bij de uitoefening van hun plicht is zoo diep droe- vig, dat ieder vervuld' wordt met innig mede- lijrien met hen en met hunne vrouwen en kin deren. Welfcswaar komt voor de meesten dezer de pensioenregeling voor een belangrijk deel tege- «ioet aan hunne behoeften, maar toch zal hun leven nu heel wat moeilijker worden. Bovendien meenen wij, dat velen gaarne en van heeler harte een bewijs zullen willen ge- ven van hun medeleven en medelijden, waar dene mannen zoo eenstemmig door al hun su- gerieuren zijn geprezen, en er door ieder zoo veel waardeering werd geuit voor hun arbeid em karakter. Er is daarom een Comite gevormd, dat zich voorste.lt gelden bijeen te brengen ten bate der nagelaten betrekkingen, die de groote en kleinere bijdragen, die ongetwijfeld van aller- ]«i zijden zullen binnenstroomen, zoodanig zullen besteden, dat daarbij rekening wordt gehoaden met de tegenwoordige, en zoo mo- gelijk, ook met de toekomstige omstand'ighe- den van ieder der nabestaanden. Allen, die begaan zijn met het lot dezer acb- tergeblevenen, kunnen hunne giften verzen- dea aan een der onderstaande comite-leden te Groningen, of storten op hunne girorekeningen, voorzoover bet nummer daayvan hieronder verameld is, terwijl een spoedige verantwoor- ding van dit alles zal worden gedaan in de blad en met vermelding van de initialen der gevers. Jhr. mr. A. W. L. T'jarda van Starkenborgh Stachouwer, Gommissaris der Koningin in de pnwvincie Groningen, eere-voorzitter. Mr. H. E. Oving, voorzitter, kantoor Turf- suogel 54. 24) (Vervolg.) Grootvader stak vroolijk zijn hand uit. ,,Geef me daar een hand op, jongen", grin- oik te hij. ..Pappie Truman is nog niet te •ud voor een aardigheidje en een voor- deeltje Nou dan, zadel hem en we zul len eens gaan zien hoe hij loopt; over een kwart m'ijl, bijvoorbeeld, of een halve, als t goed gaat. En met zijn bruin berook- ten vinger op Buds borst, fluisterde hij: ..Mijn zoon David heeft een paard op stal dat het van ieder paard hier uit de bwurt heeft gewonnen. Ik zal hem mee- lemen naar de renbaan, dan kunnen we eens zien welke van de twee het beste loopt. David kan geen paard hier in de buurt vinden, dat het tegen het zijne houdt en daarom zal hij Zondag niet eens wee rijden. Maar wij zullen jouw beestje eens naast Boise laten loopen. En dan anl ik je vrij zeker kunnen vertellen hoe je het er tegen de rest zult afbrengen. Pappie laat zich nog niet heelemaal voor ^en gek houden. Nou, probeeren we't Bud bleef hem even aanzien. ,,We heb ben er elkaar de hand al op gegeven", zeide hij ernstig. „Waar ik vandaan kom, d&ar wordt zooiets beschouwd als een eed, dien je op den Bijbel aflegt. Ik ben hier vreemd, maar ik verwacht hier tgch hetzelfde. Grootvadertje, je kan nog Ds. C. W. Coolsma, secretaris, Sterrebosch- straat 24, Giro 33421. J. E. van. Hasselt, penningmeester, Verl. Keereweg 167, Giro 128096. DE ZIEKTE VAN KONING GEORGE. Als de koning beter is Als de koning beter is, zal er volgens de Daily News een dankdieust worden gehouden in de St. Pals kathedraal, uitgaande zoowel van de Anglikaansche kerk als van de Free Churches. Deze dienst zal eerst worden ge houden als de koning voldoemde hersteld is om er zelf aan deel te nemen. Er bestaat vol gens het blad een mogelijkheid, dat de hoofden van vreemde staten een bezoek aan Londen zullen brengen voor dezen dienst. Ter gelegenheid van den dienst zal de ko ning een rit maken door de voornaamste stra- ten van Londen. Ook zal er ter gelegenheid van het herstei een nationale feestdag worden, ingesteld, waar bij de voornaamste steden zullen geillumineerd worden en over het heele land vreugdevuren zullen worden ontstoken, HET GESCHlL IN HET HEILSLEGER. De rechtbank te Londen heeft opnieuw den eisch van generaal Booth behandeld, waarin gevraagd wordt, den hoogen raad van het Heilsleger te verbieden, hem af te zetten en in zijn plaats een opvolger te benoemen. De rechtbank besloot de zaak opnieuw uit te stel- len tot Donderdag a.s. In een toespraak tot de advocaten sprak de vooizitter de hoop uit, dat het in het belang van het aanzien van het Heilsleger intusschen zal gelukken het geschil op minnelijke wijze en buiten de rechtbank om, bij te leggen. OMMEKEER TEN GUNSTE VAN AMANOELLAH. De toestand is nog steeds verward. Over het algemeen is een omkeer in de stemming der bevolking ten gunste van Amanoellah in- getreden. De draadlooze Verbinding tusschen Kaboel en Indie is hersteld. Volgens een be- richt uit Lanore heerscht op het oogenblik te Kaboel rust, doch worden ernstige gebeurtenis- sen verwacht, zoodr-a het weer omslaat. Ama noellah blijft troepen mobiliseeren. De Sjin- wari's zijn meester te Jellalabad en te Dakka, Veel zal thans afhangen van de houding van den stam der Chilzai's, van wie het onzeker is, of zjj zich bij Amanoellah zullen aanslui- ten of wel op eigen gelegenheid zullen operee- ren. Van d'e invloedrijke stammen hebben tot nu toe alleen de Sjinwari's definitief ver- klaard, dat zij Habiboellah niet zullen erken- nen. De berichten uit Russische bran, dat bij Ka boel reeds gevechten geleverd zijn, die in het nadeel van Habiboellah zijn uitgevallen, wor den voorloopig uit Indie nog niet bevestigd, wel het in brand steken van Dakka door de Noor- delijke Mohammedaansche stammen. De Mo- hammedanen hebben het v.liegterrein bij Dakka in brand gestoken, vanwsear de brand naar de stad is overgeslagen, die thans nog slechts een ruine is. Amanoellah heeft een proclamatie aan de bevolking gerieht, waarin hij den steun van de geheele bevolking vraagt en zweert, dat hij niet zal rusten, voordat de orde in het land hersteld zal zijn. De stam der Durani's heeft zich bij Amanoellah aangesloten. Bij de laat- ste gevechten tusschen de troepen van Habi boellah en Amanoellah is een oom van eerst- genoemdpn gedood, die het bevel over een bij- zondere afdeeling voerde. Amanoellah is voornemens de militaire at tache's van de gezantschappen te Kaboel uit te noodigen tot een onderhoud. terug en dan zal ik Smoky rijden zonder een proefrit gedaan te hebben en jij kunt een kansje wagen. Je zult 't toch niet op een vreemdeling houden en tegen je eigen familie wedden 7" ..Gekheid, man LarieGrootvader spuwde boos op den grond en schudde driftig met zijn hoofd. ,,Mijn eigen kin- deren zouden, als ze konden, tegen mij wedden 't Gaat met een wedren net als met poker. Ieder speelt voor zich-zelf en zonder genade voor de anderen. Ik wist best wat ik deed, toen we elkaar de hand gaven, en ik houd je aan je woord, hoor je Als je mijn raad volat, zullen wij samen misschien een paar aollartjes ver- dienen Kom vooruit, en neem je paard mee, voordat er iemand aan komt. 't Is postdag, vandaag." Hij wees naar Buds zadel en slofte weg. Toen Bud Smoky gezadeld had, wenkte grootvader hem voorzichtig naderbij. Hij wenkte hem naar een smal hekje, leidde Smoky er door en sloot het achter zich dicht. De oude man bereed een goed gebouw- den vos, met gouden glimplekjes in het donkerbruiae haar. Met een oogopslag had Bud de goede eigenschappen van het paard gezien en vragend keek hij in de stekende blauwe oogen, die onder groot- vaders dikke, witte wenkbrauwen fon- kelden. .Verwacht je, dat Smoky, denzelfden dag dat hij aankomt, al zal vertoonen wat hij kan vroeg hij goedaardig. Pappie je moet mij vast verzekeren, dat Boise Zondag niet zal mee loopen." Pappie gromde. ,,'t Komt me voor, dat jij een vlug paard weet te waardeeren, als je er een te zien krijgt, jonge man. Ik begrijp niet dat je niet bemerkt hebt wat je zelf onder je zadel hebt. Boise is het beste renpaard uit de Vallei, daarom zal IIONGERSNOOD IN S.JANGSJI UH de berichten over den vreeselijken hon- gt -snood uit Saratsji in de provincie Sjansji blijkt, dat het aantal dooden zoo groot is, dat het ormogelijk is graven te maken groot ge- noeg om de lijken te begraven. Buiten de stad liggen reusachtige stapels lijken; de lijken worden doc- honden en wolven verslonden. Verleden week zijn er veertig menschen op riiaat gestorven. De henger drijft velen tot looverij. Verleden week trokken 3000 bandie- ten door Saratsji, zij pijnigden tal van boeren om te weten te komen waar zij hun graan ver- borgen hadden. GEMEENTERAAD. In de op Woensdag a.s., des avonds zeven uur, te houden openbare vergadering van den gemeenteraad alhier, komt het volgen.de punt in behandeling: Stemmen over het voorstel van burge meester en wethouders om de Noordstraat met koperslakkeien te bestraten. 't WINTERT. ,,'t Sneeuwt op 't oogenblik weer", zeide onze wethouder van publieke werken jl. Don derdag in de raadszitting, toen geklaagd werd dat er niet de noodige voortvarendheid be- tracht was, om de sneeuw overal op te rui- men. Nu ja, er dwarrelden toen enkele krui- melige vlokjes sneeuw, maar deze deden vol- strekt niet voorzien dat we nog zoo'n sneeuw- pak zouden krijgen als er gevallen is in den nacht van Vrijdag op Zaterdag, want dit was de moeite waard. Toen we 's morgens ont- waakten was de natuur geheel gehuld in een kleed, dat men steeds als Kerstfeest-gewaad afschildert. Maar dan was 't julst een maand te laat. 't Was een mooien aanblik, dat de be- sneeuwde daken en vooral de kruinen der boomen boden. Maar voor het prozaische leven, dat zijn voortgang hebben moet, is zoo'n sneeuwval een leelijke sta-in-in-den-weg voor het verkeer te land. Men is daarom weer aanstonds begonnen met baan-maken en daar- na is het opruimen der sneeuw in de straten aangevangen, een werk dat, als er zoo'n hoe- veelheid ligt, tijd vprdert. Near we vememen ondervonden de ver- keersmiddelen in deze streek geen vertraging. met uitzondering van de tramlijn Hulst-Wal- soorden, welke de eerste rit uit Hulst en terug uit Walsoorden niet kon uitvoeren. De trei- nen van de Zeeuwsch-Vlaamsche tram werden gedurende Zaterdagvoormiddag met 2 locomo- tieven bediend, doch hadden geen vertraging. TOONEELUITVOERING. Ter gelegenheid van de uitvoeijing op jl. Vrijdag gegeven in het „Luxor Theater" door de groep Groot Tooneel, uit Amsterdam, onder leiding van de heeren Job. Langenaken en Petro Beukman, kon de opkomst bevredigend genoemd worden. Opgevoerd werd het tooneel- spel in 4 bedrijven ,,Als het Moederhart spreekt" (de gebroken stralenkrans), naar den bekenden roroau van Florence L, Barclay. Als geheel doet de inhoud van het stuk iets vreemd aan, doch er komen meerdere diep ge- voelde tafreelen in voor, welke, ofschoon er overigens weinig handeling in de afwikkeling zit, goed naar voren traden en ten voile de j aandacht vasthielden, door het spel van Mies Peijters als „Het Witte Vrouwtje" en haar tegenspeler, den heer Joh. Langeraken, als Dick Cameron, geneesheer. Ook de overige roll en werden goed vertolkt. De opgekomenen gaven door een warm applaus na het eind der bedrijven blijk van hun groote tevredenheid. EEN WAARDEYOLLE LADING HOP OM TE VERNIETIGEN. i Door het Kanaal Gent-Ter Neuzen passeerde j Vrijdagmiddag een schip, inhoudende 250 ton mi, hij aanstaanden Zondag niet mee doen, en geen enkelen Zondag, als er tenminste niet iemand komt met een vreemd paard, waar hij zich mee meten kan. David zal niet bij je aandringen om mee te doen aan den wedren, jongen. En anders kan je weigeren je paard tegen het zijne te laten loopen; dat hebben de anderen ook ge daan. Ik zal hem vandaag alleen maar eens mee laten doen, om te zien wat de jouwe kan." ,,Nou, vooruit dan maar". Bud liet den ouden man voorgaan op het donkere pad, dat zich ongeveer een halve mijl door de struiken slingerde, voordat het bij de droge beekbedding uitkwam Pappie hield zijn paard in en vertelde Bud, hoe deze beek twee mijlen boven Little Lost in den grond verdween, zoodat de breede, vlakke bedding geheel droog kwam te liggen. Pappie was voorzichtig. Hij reed door tot waar de grond iets omhoog ging en overzag den omtrek wantrouwend, voor- dat hij durfde doorrijden naar de beek bedding. Zelfs toen nog bleef hij vlak bij den hoogen oever, totdat zij twee kwartmijlspalen voorbij waren, die in het harde zand waren ingegraven. Het scheen dat hij gedurende den rit goed over alles had nagedacht maar zeker was het, dat hij Smoky terdege had op- genomen. Toen hij halt maakte bij den steilen oever tegenover den halvemijl- paal, steeg hij af, met meer veerkracht dan men van hem verwacht zou hebben. Zijn oogen schitterden en zijn stem klonk hooa. Pappie vergat zijn leeftijd. „Laat mij jouw paard rijden," zeide hij; en onder den steilen oever ruilden zij van paarden. Tij neemt Bloise en zie dat je me voorblijft. Hij zag Bud onderzoe- kend aan. ...Ik verwed er een dollar om," hop, komsnde van Gent en met bestemming voor SluiskiL Er zullen nog twee schepen met een dergelijke vracht deze reis doen, zoodat in totaa! 750 ton, welke een gezamenlijke waar- de hebben van frs. 10.000.000, worden vertrans- porteerd. De hop zal in Sluiskil op een weide worden gelost om daar te worden verbrand. De geheele partij ligt naar we nader vernemen sedert 1924 te Gent in entrepot en is des- tijds uit Duitschland of Rusland ingevoerd en waarvoor toen frs. 5.000.000 aan invoerrechten werd betaald. Met deze verscheping krijgt men de invoerrechten terug, terwijl men de hop niet schijnt te kunnen verkoopen, of door een der- gelijk aanbod de markt niet wil drukken. TOEPASSING LEERPLICHTWET. Door den Inspecteur van het Lager Onder- wijs te Ter Neuzen is aan het personeel der Scholen en aan de commission tot wering van schoolverzuim de navolgende circulaire ge rieht, waarvan ook aanbeveling verd'ient, dat deze ter kennis van de ouders van leerplich- tige kinderen komt, waarom wij haar hier op- nemen. „Ten einde een uniforme toepassing van de voorschriften der Leerplichtwet in mijne In- spectie te bevorderen heb ik de eer U het volgende mede te deelen. Mogen worden afgeschreven aan het eind van den loopenden cursus de leerlingen. 1. die op 3e Juni 1928 volgens de toen gel- dende regelen aan den leerplicht hadden vol- daan en op school zijn gebleven. 2. die de zevende klasse hebben doorloopen en dertien jaar geweest zijn. Mogen worden afgeschreven aan het eind van de zesde klasse of in den loop van de zevende klasse de leerlingen, die naar een H. B. S. een Ulo school, een dagnijverheids of handelssehool overgaan. Mogen worden afgeschreven in den loop van den cursus onverschillig in welke klasse zij zitten, de leerlingen, die den veertienjarigen leeftijd bereiken en wel op hun verjaardag. Men lette erop, dat leerlingen, die wel de zevende klasse hebben doorloopen, doch nog geen dertien jaar zijn, niet mogen worden afgeschreven aan het eind van den cursus: ook niet op den dag, dat zij in den nieuwen cursus dertien jaar worden. Zij moeten dien nieuwen cursus afmaken en dus een vol jaar op school blijven. Leerlingen, die een H. B. S., een dagnij verheids- of handelssehool verlaten voordat zij aan de leerverplichting voldaan hebben, moeten weer op een lagere school worden in- geschreven. Ouders van Nederlandsche Nationaliteit mo gen hun leerplichtige kinderen die bij hen in- wonen, niet zenden naar buitenlandsche scholen, IHTVOER SUIKERB1ETEN. De uit Zeeuwsch-Vlaanderen uitgevoerde suikerbieten over 1928 bedragen naar Belgle 212 millioen K.G. en voor Frankrijk 169 mil- lioen K.G, GEBROKEN SCHIP. Van de in het Slaak omhoog gevaren sleep- schip Flnviale 10, schipper Verschure, bestemd voor Gent, is door het motormosselvaartuig Rru 51, alsmede door de Tonnenlegger, inven- taris, luiken enz. aangebracht. Het schip is op drie plaatsen gebroken. Het achterschip zit ge heel onder water. Het bergen van de lading, die uit kolenstof bestaat, blijkt niet loonend. WUZIGING VAN HET MOTOR- EN RIJWIELREGLEMENT. Staatsblad 493 bevat een Koninklijk besluit van 21 December tot wijziging van het motor- en rijwieLrsglement. Behalve enkele ondergeschikte wijzigingen vraagt daarin vooral de nieuwe bepaling d;e aandacht dat het verbod van rijden onder toe- aicht in de bebouwde kom eener gemeente wordt opgeheven. riep hrj plotseling, ,,dat ik t van je win, man En jij hebt nog wel het vlugste paard uit de Burroback Valley en wat ik onder me heb, dat weet ik niet eens. In September word ik zeventig, als ik t mag beleven. Nou, wed je of durf je niet „Ik verwed er een dollar om, dat ik je vandaag heelemaal niet meer terugzie, tenzij ik terug rijd om je op te zoeken," grinnikte Bud. „Den ouden Pappie Truman niet terug- zien kom, gekheid Vooruit er mee, ik zal je den weg wel wijzen." ,,We staan precies gelijk, Pap; jij geeft t sein en we gaan af." Zij stonden zoo, dat de schaduw van den paal recht over de nekken der beide paarden viel. Pap nam de teugels op, zette zijn voeten in de beugels en schreeuwde: ,.Daar aaat'ie Als twee verschrikte konijnen snelden zij voorwaarts, over het vlakke, gele zand. Paps ellebogen staken aan beide zijden ver uit hij hield de teugels hoog en leunde ver over Smoky's nek, terwijl zijn oogen schitterden; en Bud, o, over Bud behoeft men zich geen zorgen te maken. Van zijn dertiende tot zijn een-en-twintigste jaar had Bud heel wat geleerd en onder anderen ook, hoe men uit een paard alles kan halen wat er in zit. Zij schoten voorbij den paal, en twee honderd meter verder konden ze pas tot stilstand komen. Pappie zag er bleek en zegevierend uit en hij ademde sneller dan zijn paard. ,,Hier heb jij je dollar. Pap, maar praat er maar niet over in je droom ver- maande Bud. niet geheel gerust, terwijl hij hem lachend den dollar toereikte. ..Als dit het beste paard is, dat jullie hier in den omtrek hebt, dan kan ik Zondag wat te doen krijgen Tot nu toe was nJ. het besturen van sen motorrijtuig onder onmiddellijk toezicht alleen toegestaan indien buiten de bebouwde Yor* eener gemeente werd gereden, hetgeen dus be- teekende dat zij die zich voor bet rijbewijs- examen moesten oefenen, geen gelegenheid hadden om practisch met het verkeer in de steden kennis te maken. Daaraan 's thans door bedoalde wijziging een eind gemaakt, aan- gezien de beperking tot het rijden onder toe zicht buiten de bebouwde kom thans is ver- vallen. Zij, die zich dus in het automobielrijden wil len bekwamen, behoeven daartoe niet meer de buitenwegen op te zoeken. SAS VAN GENT. Ceciliafhest. Ondanks het dikke sneeuwdak dat Zaterdac namiddag de straten bedekte en trots de als gevolg daarvan heersehende gladheid, had de muziekvereeniging „De Vereenigde Vriendeo" zich toch opgemaakt om het jaarlijkschc Ceciliafeest met vroolijke muziek in te luide«. Na den gebruikelijken rond'gang door ver- sehillende straten en het traditioneele bezoek aan enkele gelegenheden, om de verstijfde vingers weer eenige lenigheid bij te zette*. werd het lokaal opgezocht waar de muzikan ten, bestuurs- en verschillende eereleden zich om den gedekten disch schaarden om d'e pa trones van muziek en zang langs gastrononai- schen weg de haar verschuldigde hulde te be- wijzen. Onnoodig te zeggen, dat deze hulde op spoo- tane wijze gebracht werd. Zooals gewoonlijk werd het lucutisch pro- gramma later weer met een muzikaal gedeelte afgewisseld en met niet minder smaak werd d'it laatste gesmaakt als het eerste. Na het Ceciliafeest wordt eigenlijk t« peri ode van gedwongen rust afgesloten, die de campagne-periode op het muzikale Icren drukt. Thans is de tijd voor gezette studie weer aangebroken en zou het ons medege deelde judst blijken te zijn, dan bestaat er zelfs de mogelijkheid, dat een welwillend oor ve» leend is aan den dringenden oproep. een dezei dagen in dit blad verschenen. Dat besluit sou zeer te loven zijn. Verfraai'ing. Het is wel een geregeld terugkeerend r«, schijnsel dat het aantal woonhuizen vermeer- dert, zeldzamer doet zich het feit voor. dat. men tot slooping overgaat, wanneer tenminste geen uiterste noodzaak daartoe aanleiding geeft, bouwvalligheid, onbewoonbaarheid en welke andere oorzaken meer. Maar ook de zucht tot verfraai'ing van de omgeving kan soms aanleiding daartoe geven. Nu langs den Provincialen weg in de nabjj- heid der Poelstraat twee moderne villa's ve»- rezen zijn, heeft het daar in de diepte staaiwib huis de sloopershand getroffen, aangezien de entonrage door dit onoogelijke gebouw totaai zou bedorven worden. Het is opgeruimd. De situatie heeft er reel door gewonnen. Wanneer straks ook de heele diepte oooi aanvulling en ophooging zal verdwijnen, zal de ingang van de Poel er heel wat voor- deeliger uitzien, dan zulks tot dusv^-re het geval was. Die verbetering moet op rekening gesteld worden van de directie der phosphaatfabr iek en doet haar alle eer aan. Pap steeg af, nam den dollar grinai- kend aan en beklom Boise, niettegen- staande deze zich trappelend en snuivend op een tweeden wedloop stond te ver- I heugen. Bud zag Pappie vol bewondering aan en herinnerde zich hoe zwak de oude man, dien hij bij de heining had aangetrof- fen, er uit had gezien. ,,Zeg, Pap, je moet iederen dag zoo'n ritje maker. schertste hij. ,,Je bent vijftig jaar jongei dan een uur geleden." Als antwoord oe- tastte Pap zijn rug en kermde: ,,Ot maar ik moet t bezuren, man. Na zoo'n ritje kan ik de eerste week mijn plezier wel op Maar je kunt er zeker van zijn. dat ik er niet in mijn slaap over zal praten. Chris- tenzielen, dat paard van jou moet ons een voordeeltje brengen. Zet nou al je paar den in de wei. David zal je best werk geven. Dat maak ik wel in orde met David. En, hoor noq eens. Ik zal je nog wel wat over wedrennen vertellen. Jij en ik, we zullen hier een aardig duitje mee verdienen, hi-hi, Boise heeft t op de korte baan moeten afleggen Vertel dat i eens aan David en hij zal je niet geloo- ven." Toen Pappie achter den stal af steeg, kon hij zich van stijfheid ternauwemood bewegen, maar hij was nog pienter ge- noeg om te zorgen dat Bud de moeten, die het zadel op Boise's rug had naae- j laten wegstreek en dat hij zijn paarden naar de wei bracht, voordat hij hem naar huis liet gaan. i Het laatste wat Bud dien morgen van Pap hoorde was een krakend, binnens- monds qegrinnik: ..Boise heeft het afge- legd Maar ik wist t van te voren. Ik wist dat hij loopen kon De oude Pap bedriegt zich niet (Wordt vervolgd.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1