V A RI A. BURQERLUKEN STAND. HANDELSBERICHTEN. LOOP DER BEVOLKING. WISSELKOERSEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Staat alles U tegen? 1 SCHEEPVAARTBEWEGING. A. C LENSEN'S STOOMVAART MAATSCHAPPI1TER NEUZEN. ZEE VAARTM AATSCHAPP11 ..SCHELDESTROOM" TER NEUZEN. GASVERGIFTIGING. Te Spandau zjjn in een huis in de Potsdam- werstraat drie personen tengevolge van een lichte gasvergiftiging ziea geworden, In de geheele woning rook het naar gas, ofschoon «r zich in de woning geen gasleiding bevindt Bersoneel van de Berljjnsche gasfabriek ont- iekten laat in den nacht dat een onder de fftraat liggende gaspijp gebarsten was. Men •eemt aan, dat de gasleiding door de sterke schokken, welke het autobusverkeer in de atraat veroorzaakt, geleden heeft en door de dtrenge vorst is dit schokken van den bodem eterk bevorderd. 1500 MAN MET TRAANBOMMEN NAAR DE CEL GEDREVEN. Vjjftienhonderd gevangenen in de districts- gevaugenis te Holmsburg, die ontevreden waren over de hun verstrekte voeding, slaag- ■den erin uit hun cellen te komen, en renden door de gangen roepende: „Wjj willen eten" De bewakers, verstrekt met drie patrouilles van politie uit Philadelphia, moesten gebruik maken van traanbommen en gummistokken, alvorens zjj erin geslaagd waren, de gevan genen in hun cellen terug te drjjven. De orde is thans hersteld, Verscheidene bewakers •werden tijdens de ongeregeldheden ernstig toe- getakeld. DE ONGELUKKIGE BAKRER VAN BOUVTLLE. Werkeljjk, de bakker van Bouville heeft geen gelukkig leven. Het schjjnt, dat zjjn ega een tweede Xantippe is en dat ze hem het leven ondragelijk maakte. Ze was altijd ge- vrapend met een bezem en bjj het minste ran- eelde ze erop los. Toen, een veertien dagen geleden, was de bakker ineens verdwenen. Spoorloos verdwenen. De lieve buurlui wis ten te vertellen, dat de vrouw veel sympathie had getoond voor een anderen man en er kwarn bij de justitie zelfs een anonieme brief, waarin werd gezegd, dat zij met behulp van haar vriend den bakker uit den weg zou heb- ben geruimd. De politie kwam, men vond een bloedplasje op een meelkisten heel Bou ville was onpasselijk bij de gedachte, dat men fen bakker gezamenlijk met de broodjes in fen oven had gebakken. 't Nam een emstige wending voor de bakkersvrouw, ditmaal zoo kalm als een lam, die haar onschuld verklaar- Ae. En toen, gelukkig, vond men op den Straatweg bij Le Mans een man op klompen, die bljjkbaar doelloos rondliep; 't was de bak ker van Bouville. Hfl vertelde, dat hjj zoo'n ongelukkig leven b4 z\jn vrouw had, dat hij maar was weg- geloopen. Doch magistraten zijn er ook voor om de partjjen bij elkaar te brengen. En toen men dan de vrouw de les had gelezen, werd overeengekomen, dat ze in gezelschap van enkele familieleden den bakker zou komen balen om hem terug te voeren naar de echte- (jjke woning. Zoo geschiedde ook. Een neef van de vrouw, die een vrachtautotje had zou het heele gezelschap van Le Mans naar Bou ville rjjden. Maar het schjjnt, dat men thans wat al te vroolijk den terugkeer van den bak ker heeft willen vieren, want des avond te 8 vur is de auto met het heele gezelschap par- does de rivier ingereden. Gelukkig slaagden de inzittenden er nog in om boven op den wagen te kruipen en daar hebben ze bibberend enkele uren gezeten tot elndelijk hulp kwam opdagen. En het is nu maar een vraag of de lieve vrouw haar man niet de schuld zal geven van dit ongeval. De buren verkneuterden zich waarschijnlijk reeds voorbaat in nieuwe, sensationeele scenes. Het leven in een provinciestadje is ook zoo eeotonig. WOLVEN IN POLEN. Aan d'e Poolsch-Russische grens heeft een groot aantal wolven een aanval gedaan op een wachthuis van het Poolsche corps ter bescher- **ing van de grens. De soldaten trachtten de wolven door ge- weerschoten van het ljjf te houden. Ofschoon eenige wolven gedood werden, gelukte dit niet geheel en al. Eerst door het afschieten van geluidgevende raketten slaagde men erin de dieren op de vlucht te jagen; tien wolven zijn gedood. In de streek van Wilna krijgt men steeds •leer te lijden van wolven, die over de Russi- Bche grens binnenkomen en des nachts de dor- pen overvallen. In Boraje werden 5 menschen door wolven gewond; in een ander dorp zijn 2 kleine meisjes opgegeten. Aan de grenspa- trouilles gelukte het 27 wolven dood te schie- TE BERLIJN STAKEN DE SCHOLIEREN WEGENS DE KOUDE. De leerlingen van een der klassen eener mid- delbare school te Pankow (Berlijn) hebben wegens de in het klasselokaal heerschende koude onder protest als een man het gebouw verlaten. Reeds sedert enkele dagen was het in Oenige lokalen zoo koud, dat ettelijke scholie- ven een zware verkoudheid opliepen. Alle verzoeken om voldoende verwarming bleven vruchteloos. Toen nu in het klasselokaal weer een temperatuur van 12 gr. C. heerschte, gingen alle 35 leerlingen naar huis. De direc- teur keurde hun houding niet goed, maar zou geen straf opleggen, als zij heden (Maandag) weer verschenen. Intusschen heeft een delega te der stakers den burgemeester van Pankow verzocht maatregelen te nemen, zoodat voor een voldoende verwarming wordt gezorgd. SLUWE BEDRIEGSTER IN DE VAL GELOOPEN. Voor een der Londensche rechtbanken heeft ■ich een gentleman-inbreker, zekere Arthur Gaskell, wegens verschillende inbraken te ver- antwoorden gehad, o.a. voor een bij mr. Fil- des in St. John's-Wood, waar een groot aan tal juweelen en zilveren sieraden was gesto- len. Bij de behandeling van deze zaak werd de bestolene uit een vorige zaak, mrs. Ander son (bij wie voor 600 pond weggehaald was) nog eens gehoord, daar bij een onderzoek te haren huize in een pot gelaatscreme diaman- ten zijn gevonden, die uit een broche zijn ge- broken, welke ten huize van mr. Fildes was ontvreemd. De dame, wier dubbelzinnige houding in de geheele affaire hiermee al vrijwel was komen vast te staan, bekende nu, dat Gaskell haar vriend was en dat hij haar de broche had ge- bracht, waaruit zij gezamenlijk de diamanten braken, waama zij deze in de gelaatscreme duwden. Den diefstal ten harent had zij alleen aangegeven, om op die wijze een bedrag van de verzekering te verkrijgen. Zij is na deze bekentenis natuurlijk onmiddellijk in arrest gesteld. een rechter die zich zelf STRAFT. Op Nieuwjaarsdag deed te Colton, in Cali fornia, de vrederechter Healy, vergezeld van twee andere overheidspersonen, een inval in den winkel van Venigas en arresteerde hem op beschuldiging dat hij drank in voorraad Baa. Dezer dagen kwam de zaak voor den vrederechter. „Polit'eagenten hebben den crrank: in mijn huis neergezet", verklaarde enigas. Healy, die in woede ontstak, Bchreeuwde Venigas toe: ,.Je bent een leuge- "U maakt u schuldig aan contempt of Court" (gebrek aan eerbied), antwoordde Venigas. „U hebt gelijk," verklaarde Healy en veroordeelde zichzelf tot vijf dollars boete. Hij strafte Venigas daarop met een boete van honderd dollars. SMOKKELAARSTERS. Naar het Berl. Tageblatt meldt, stelt de fiscus te Berlijn een onderzoek in naar de handelingen van eenige dames uit Berlijnsche hooge kringen, alien leden van een der vele Berlijnsche bridgeclubs, wegens smokkelarij tusschen Italie en Duitschland. De presidente dezer club is de vrouw van een bekend Ber- ljjnsch advocaat, die een geruimen tijd van het jaar in Italiaansche badplaatsen doorbracht, waai zij getegeld bezoek van haar bridge- vriendinnen ontvingen. Als deze dames naar Berlijn terugkeerden, verzocht de presidente steeds om een „kleine Gefalligkeit" hierin be- staande, dat zij eenige sjaals, kant, enz. voor haar naar Berlijn zouden medenemen en be- waren, totdat de eigenares ook naar huis terug- keerde. Daar het aantal dames groot was, kwamen op deze wijze aanzienlijke hoeveel- heden goederen over de Duitsche grens en Frau Justizrat vond te Berlijn steeds spoedig en gemakkeljjk koopers voor de gesmokkelde artikelen, die tengevolge van de lage prijzen zeer in trek waren. Tegen de betrokkenen is een vervolging in- gesteld. PROCES TEGEN DE STAD BERLIJN. Kort geleden hadden eenige studentencor- poraties een feest in de feestzalen van Kroll, te Berlin. Na afloop wilde een bestuurslid voor zijn vereeniging de geheele vertering be- talen en gaf daartoe den kellner een biljet van duizend mark. De man zeide even te zullen wisselen, daar de student zoowat de helft moest terug hebben, doch kwam evenmin als baas Jochems Joostje terug. De studenten eischten thans voor de Rechtbank het bedrag van de restaurateur terug, dus voile duizend mark in den vorm van een gequiteerde reke- ning en een som gelds en de restaurateur werd ook tot betaling veroordeeld. Thans heeft deze op zijn beurt de stad Berlijn wegens schade- loosstelling aangeklaagd en men is zeer be- nieuwd naar den afloop van het proces. Immers de restaurateur beroept zich er op, dat hij voor dien avond den betrokken kellner van het stedelijke werkverschaffingsbureau had gekregen en dat hij niet zelf vrij heeft kun- nen uitzoeken, doch moest nemen wie hem werd gezonden. En de kellner in kwestie was een individu, dat reeds herhaaldelijk wegens on- eerlijkheid met den strafrechter in aanraking was geweest. Zoo iemand, aldus de eischer, mag men niet als kellner uitzenden en als een stedelijke inrichting dat toch doet, is de stad ook verantwoordelijk voor de schade. Men verwacht, dat deze zaak van principieele beteekenis tot in de hoogste instantie zal wor- den uitgevochten. ..TOMMY" STELT HET GOED MET DE DUITSCHE MEISJES. Een Amerikaansch journalist, die eens is gaan neuzen bij de bezettingstroepen aan den Rijn, vertelt in de „D. News" enkele dingen. die hij in het leven der Britsche troepen op Duitsch gebied heeft opgemerkt. En hij con- stateert dan o.a., dat er voor het geestelijk psychisch en psysiek welzijn der Tommies ter dege wordt gezorgd, dat zij trouwens in bui- tengewoon gelukkige omstandigheden, in de gezondste en prettigste plaatsen, hun dienst in vreemd land vervullen, en dat zij met hun fleurig karakter, dank deze fortuinlijke con- dities, heel populair zijn. De schrijver heeft dit laatste lang niet in die mate t.a.v. de Franschen kunnen consta- teeren. In bioscopen te Mainz b.v. zal men hoogst zelden soldaten der republiek met Duit sche meisjes zien, daarentegen wemelt het in cafe's en cinema's te Wiesbaden van Engel- sche jongens met hun „Gretchens". In de eerste dagen der Rijnlandbezetting hadden de Engelschen een „huweljjksprobleem" op te knappen, dat niet zonder neteligheid was. Hu- welijken van Engelschen met Duitsche meis jes werden noch door de Duitsche autoriteiten noch door het Britsche commando graag ge- zien. Maar tot dusver zijn reeds 700 zulke „ge- mengde" huwelijken tot stand-gekomen. En dit zy'n nog alleen die waarvan bij het Engelsche ministerie van Oorlog kennis is gegeven. Er zijn er inderdaad zeker nog 200. Sommige sol daten zijn, toen zij eenmaal in Engeland terug waren, weer naar Duitschland gereisd en daar getrouwd. Anderen glipten naar onbezet Duitschland en trouwden daar. In Maart 1928 pleegde een solaat uit Berk shire zelfmoord omdat hem verlof werd gewei- gerd met het Duitsche meisje van zijn keuze te trouwen. Toen zijn superieuren bemerkten, hoe hjj 't zich aantrok, deden zij moeite voor hem en met succes helaas kwam het verlof pas af den dag dat hij naar het noodlottige mid d el greep Wanneer een soldaat zonder verlof van zijn commandant trouwt, geldt zijn vrouw niet als „soldatenbruid"; het gevolg is dat wanneer hij b.v. naar Sjanghai wordt verplaatst en zijn vrouw wil meenemen, hij haar passage mce betalen. Meestal kiezen deze vrouwen dan ool in dat geval domicilie in Engeland. DOOR MORPHINE VERGIFTIGD? Dinsdagavond vervoegde zich bij een dokter te Duisburg een musicus uit Bochem, die om wat morphine vroeg. De arts verstrekte hem een kleine hoeveelheid, waarop de man insliep. H(j bleek later te zijn overleden. Het lijk is in beslag genomen. LEVEND VERBRAND. Te Boulogne-sur-Seine is een vrouw levend verbrand. Naast een brandende lamp was zij in slaap gevallen, na eenige drank gelegen- heden te hebben bezocht. De lamp viel om, waardoor haar kleeren in brand geraakten. Haar zwager, die juist binnen trad, doofde de vlammen uit, doch de vrouw overleed kort daarna. Twee kinderen, die in een wieg lagen, bleven gespaard. TWEEHONDERD VARKENS VERBRAND. Bij een brand, die Zaterdag nacht op het landgoed Massow in het district Naugas heeft gewoed, zijn twee honderd varkens in de vlammen omgekomen. AAN DE NOODREM GETROKKEN OM EEN PAAR STUIVERS WISSELGELD! Te Banbury, even buiten Londen, werd dezer dagen in een juist van het station ver- trokken trein aan de noodrem getrokken. Toen de trein stilstond en men ging kijken, vond men een opgewonden juffrouw, die ver klaarde aan de rem te hebben getrokken, omdat zij den jongen der stationsrestauratie een zes-pence-stuk voor een sinaasappel had gegeven en nog geen wisselgeld terug had ontvangen. REVOLVERTAAL, MET ANTWOORD EN REPLIEK. In de zaak van Gennaro Chirico te Napels is de 34-jarige Stefano Altamura als bediende werkzaam. Hij heeft eens met de eel kennis- gemaakt en staat onder politietoezicht. Hij moet dus voorzichtig zijn om zijn baantje te kunnen behouden. Des te onaangenamer was het hem dus, toen onlangs in de zaak iets ver dwenen was en verdwenen bleef. Stefano was echter niet de dief; toen hij verdacht werd, viel het hem in, dat waarschijnlijk de gebroe- ders Guarracino, kroeghouders aan de haven, er meer van wisten. Hun kroeg stond alge- meen bekend als een etablissement, waar die- ven en helers elkaar rendez-vous gaven. Stefano maakte die opmerking tot zijn baas en het ongeluk wilde, dat zijn uitlating ook ter oore kwam aan de gebroeders. Toen op een ochtend Stefano met zijn vriend Piscopo in een wagentje naar de buitenwijken reden, werd hun voertuig door een anderen wagen inge- haald, waarin plotseling een man opstond, een revolver trok en twee schoten loste, waarvan het eene Piscopo op slag doodde, het andere Stefano Altamura doodelijk verwondde. Hij werd door voorbijgangers gevonden en naar het ziekenhuis gebracht. De man in den twee- den wagen het was Giovanni Guarracino beriep zich tegenover de landlieden stralend van trots en vreugde op zijn goed recht: „Vendetta"! En toen zijn broeder Alfonso werd gearresteerd en verhoord, kreet ook deze fier: Vendetta!" Den dag daarop komt een man de kroeg der Guarracino's binnen. Rustig loopt hij op de toonbank toe. Het is Edoardo Altamura, de broeder van Stefano. Rustig haalt hrj een re volver te voorschijn, vuurt, en treft Alfonso Guarracino in de borst. „Vendetta!" schreeuwt hij en rent dan naar buiten. Alfonso wordt naar het ziekenhuis gebracht, hetzelfde, waar Stefano Altamura op sterven ligt. Giovanni Guarracino en Edoardo Altamura zijn voort- vluchtig. Als zij elkaar op de vlucht ontmoe- ten? Dan: wee den langzaamste van de twee die te laat zijn revolver trekt! En in de Italiaansche bladen leest men, dat dank zij het fascisme in het geheele land de vendetta heeft opgehouden te bestaan. EEN VERSTROOIDE BOKSER. Groote menschen plegen wel eens verstrooid te zijn. Hun geest wordt dan volkomen in beslag genomen door geweldige concepties en ideeen en voor de gewone kleinigheden van dit ondermaansche blijft geen plaats meer. Ook Izzy Schwartz het gocheme Ameri- kaantje, dat eenige weken geleden als we- reldkampioentje vlieggewicht uit Amerika overstak naar Frankrijk om daar van Pladner een bokslesje te ontvangen ook Izzy Schwartz is groot. Althans, hij is verstrooid. Wat uit het volgende moge blijken. Hij was bij uitstek hartelijk ontvangen door de Fran schen. Een Amerikaansch wereldkampioen! En de sportbladen stonden vol met wat Izzy Schwartz tijdens zijn Parrjsch verblrjf zoo al deed en liet. Toen kwam de match met Pladner en Schwartz kreeg een pak slaag. Geen nood! Schwartz en zijn manager be- loofde om strrjd een nieuwe match met Pladner aan te gaan en teekenden zelfs een voorloopig contract voor 12 Januari om den titel! In het voorbijgaan vroeg de kleine Izzy een som gelds aan den promotor op voorschot van den ko- menden wedstrijd. Maar Izzy en zijn ma nager werden verstrooid. Zij vergaten den volgenden dag him afspraak zelfs hun voorschot -en kochten een paar trikets voor de Ver. Staten. Gelukkig zijn er nog min der verstrooide lieden. Dezen waarschuwden den promotor, die zich naar Izzy's hotel haast- te en daar nog net het wereldkampioentje met zijn manager vond. Izzy was prjnlijk getrof- fen door dit bljjk van gebrek aan vertrouwen brj den promotor in zjjn medemensch. Hjj had opeens een telegram ontvangen uit de Ver. Staten, dat zijn Mama ernstig ziek was ge worden. Vandaar zjjn verstrooidheid. De pro- motor blijkbaar een man die voor de fijnere dingen des levens weinig voelhorens heeft eischte bruutweg het voorschot terug, of andersParijsche politieagenten kunnen nogal hardhandig zijn, ook voor wereldkam- pioenen. En Izzy gaf terug. Dienzelfden avond vertrokken hij en zijn manager met den stillen trom des avonds naar Cherbourg, om zich in te schepen naar de Ver. Staten. Zjj namen misschien ook uif verstrooidheid, een vroegeren trein dan den gewonen, zoodat nie- mand hen uitgeleide kon doen, En zoo eindig- de de joyeuze entree van den kleinen en groo- ten Izzy Schwartz in een ietwat obscuren af- tocht. VAN HET OUDE BABYLON. Onze eerste kennis van het oude Babylon is afkomstig uit den Bijbel, waarin het verhaal van het zeldzame gebeuren van den bouw des torens, van Babel, ons sinds onze jeugd heeft geboeid. Wat van de oude berichten over dit geheimvolle land is nu waar, wat nu verdich- ting en symboliek? Oorspronkeljjk heette het oude land Sumer, naar zijn oudste bekende be- woners, de Sumerieten. Thans komt men door Syrie in het land Mesopotamia Uit de vlakte rijzen hier en daar hooge rulneheuvels op, die de aandacht wekken. Meestal zijn deze ruines door het zand van duizenden jaren overdekt, zelden vindt men er een open ru'ine, die ons doet beseffen, dat hier eens groote bouwwer- ken hebben gestaan. Deze ruinen zjjn de over- blijfselen van de Babylonische torens, deze eigenaardige voortbrengselen van een oude cul- tuur. De bedoeling van deze gebouwen begrijpt men dadelijk, als men zich den godsdienst der oude Sumerieten herinnert. Dit oude volk trok ongeveer 5000 v66r Christus, in 'n soort volks- verhuizing uit het Noordelijke bergland in de vlakte tusschen Euphraat en Tigris en vestigde zich daar. Het was een eigenaardig, niet- semitisch volk, dat zich met veeteelt en land- bouw bezig hield. Oude reliefs toonen aan, dat het klein van gestalte was en blauwe oogen had. Na hun verhuizing in de vlakte namen zjj hun oude goden mede en bouwden hun wonin- gen, d.w.z. kunstmatige bergen. Aanvankelijk uit leem opgetrokken en ongeveer 20 tot 30 meter hoog en meermalen 100 meter in door- snede. Later gingen zjj over tot den bouw uit gebakken steenen. Deze kunstmatige aan- gelegde hoogten noemen wjj Babylonische torens en het spreekt van zelf, dat er niet 66n, maar vele van die torens waren. Op zulk een berg of toren, op den Ecur, zooals hjj in Baby lon zelf werd genoemd, woonde slechts de god. In de vierde eeuw v66r Christus ging over deze oude Sumeritische cultuur de eerste Se- mitische golf. Hier, in Babylonie vestigden zich de nomadische Semieten en met een bewonde- renswaardig aanpassingsvermogen namen zjj de oude beschaving in zich op en wisten dat, j wat zij bij hun vestiging vonden, verder te ont- wikkelen. Zoo kunnen en moeten wij thans r onder de Babylonische cultuur een vereeniging van de Sumeritische en Semitische verstaan. j De oudste centrale van het land was Nippur, Geleidelrjk eerst kwam de stad Babylon op den voorgrond en ontwikkelde zich op ongekende wijze. De grootste bloei van deze stad was onder de heerschappij van den niet-Semitischen vorst Hamurrabi en onder de heerschappij van den Chaldaeschen vorst Nebucadnezar n. De stad had, oorspronkeljjk, een omtrek van zes K.M., maar ontwikkelde zich spoedig tot een omtrek van 18 K.M. Wanneer men weet, dat de gansche stad met vestingmuren was omge- ven, dan hoort men wellicht met verbazing, dat ze de grootste tot nu toe gebouwde vestingstad is geweest. Ze was omgeven door een 27 meter dikken uur, waarop twee, met vier paarden bespannen wagens elkaar konden passeeren. In het midden van de stad, welke verdeeld was is een heilig gedeelte en een deel voor het zakenleven bestemd, verhief zich, op geweldige fundamenten, de aan den oppersten god Mar- due gewijde toren, op een hoogte van ruim 100 Meter. De handelsstad was gelegen tegenover de breede-aangelegde heilige stad en de burcht, waar de koning zjjn zetel had. De handelsstaf had smalle en hoekige straten. De huizen had den geen vensters. Overdag leefde men eigen- lijk buitenshuis, terwijl de ingang van het huis was gelegen naar het Noorden, om de koele winden toegang te verschaffen. Marduc heette de hoogste God, de Heer van de lente en van de zon. Hem gold de hooge godsdienstige plechtigheid van het jaar, het feest van de opstanding van het voorjaar, waarbij de, uit zjjn woning door vjjandeljjke, wintersche machten verdrongen God weer met groote praal en onder de daarop betrekking hebbende gebruiken naar zjjn heerscherstroon werd teruggebracht. TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: G. de Jong, matroos, Djjkstraat 10/14, ambtsh. ingeschr., gekomen uit Duitschland. C. Verhaege, schoenmaker, O 196f, van Assenede. A. C. de Bakker, schipper, D. Visserstraat 65, van Selzaetfe. A. Komen, religieuze, N. Kerkstraat 17, van H. en L. Zwaluwe. Vertrokken M. C. Dekker, zonder, Van Steenbergenlaan 15, naar 's Gravenhage. P. van Es, kantoorbediende, L. Kerkstraat 23, naar Woensel. M. A. Weststraete, fabrieksarbeider, West- kolkstraat 5, naar Eindhoven. J. L. Romejjnsen, bakkersknecht, L. Kerk straat 6, naar Eindhoven. C. Bakker, bakkersknecht, O 176, naar Eindhoven. F. Kaijser, fabrieksarbeider, O 98, naar Eindhoven. P. L. van Kerkhoven, dienstbode, Markt 6, naar Hontenisse. Th. Veenenbos, ambtenaar Z. V. T. M., Donze-Visserstraat 109, naar Antwerpen. C. C. Meijer, zonder, Stationsweg 11, naar Amsterdam. J. L. de Wael, metselaar, Pierssenspolder- straat 61, naar Waalre. E. Marij, kantoorbediende, Schuttershof- weg 10, naar Parjjs. A. W. Verschelling, zonder, Grenulaan 5, naar Eindhoven. (Nadruk verboden.) TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften. 11 Jan. Pieter Antho- nie van Driel, oud 22 j., jm. en Maria Sara van der Hooft, oud 23 j., jd. Geboorten. 6 Jan. Johannes Leopoldus Willem, z. van Henedricus Franciscus de Waele en van Pietemeiia Catharina van Doe- selaar. 10 Jan. Marie Louisa, d. van Jan Fetrus D'hert en van Leonie Marie van Waes. Overlijden. 5 Jan. Catharina Hoelandt, oud 86 j., wed. van Jacob Wondergem. 6 Jan. Pie temeiia van Riet, oud 44 j., echtg. van Hen- drik de Vriend. Rotterdam, 14 Januari 1929. VEEMARKT. Aangevoerd werden 481 vette runderen, 246 vette- en graskalveren, 696 schapen en 1am- meren en 1109 varkens. Vet vee en vette kalveren met flinken aan- voer, handel lui met onveranderde prjjzen. Schapen met kleinen aanvoer en redelijken handel. Varkens met flinken aanvoer en goe- den handel tegen lagere prijzen dan vorige week. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 11,07, 2e kw. f 0,83 0,90—/0,97, 2e kw. 0,80—/0,87, 3e kw. 0,660,72; Kalveren le kw. 1,70—/1,79, 2e kw. 1,46—/ 1,57, 3e kw. 1,15—/ 1,30; Schapen le kw. 0,780,85, 2e kw. 0,70 0,75, 3e kw. 0,500,60; Lammeren 0,82 0,90; Varkens le kw. 0,66f 0,71, 2e kw. 0,60—/0,64, 3e kw. 0,55—/0,58; exportv. 0,62—/ 0,66. BINNENLANDSCHE GRANEN. Alle artikelen matig ter markt. Tarwe vrijwel onveranderd 11f 11,40; goede kwali- teit 10,50—/ 10,90; Gerst Chevalier 10,50— 11,25; Haver 10,7511,25; Erwten, kleine groene 1517,50; Schokkers, schoorvoetend 1618,50; Bruine Boonen, hooger 40 44. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer 1618; Zaailijnzaad 20 22; Blauwmaanzaad/3335; Karwjjzaad 36-37; Koolzaad 2425; Kanariezaad 13—/15. AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 3,603,75; Zeeuwsche Bonte 3,603,75; Zeeuwsche Eigenheimers /2,20/2,40; Brielsche Eigenheimers /2,20 /2,90; Blauwe Eigenheimers /2,402,70; Red Star 2,602,80; Bevelanders 2,30 /2,40; Bravo's 3/3,50; Poters 1,50 2; aanvoer redeljjk, vraag kalm. Alles per H.L. VLAS. AangevoerdBlauwbloei 19343 K.G. 1,30 1,50; Groningsch 10000 K.G. 1,25—/1,45; Hollandsch Geel 15200 K.G. 1,25—/1,45; Dauwroot 2400 K.G. 1f 1,20. Amsterdam, 14 Jan. 1929. Bieden. Laten. Londen Berlijn Parijs Brussel Weenen (100 sh.) 12,09 y4 59,24 9,73 34,64 35,05 12,09% 59,27 9,75 34,66 35,12% Gebrek aan eetlust Verstopping Slechte spijsvertering en alle voedingsstocrnissen moeten spoedig zwichten voor. Foster's Maagpil- len, die uw geheele or- ganisme verkwikken. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar A f 0.65 per flacon. Te Ter Neuzen bjj Firma A. van Overbeeke Leunis, Axelschestraat en Westkolkstraat. W VERKOOPINGEN, tHTVOERINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. 15 Jan. HULST. Verkoop bjj inschrijving van groen- harthouten palen en gordingen. De Ontvanger der Registratie en Domeinen. 16 Jan. FIJNAART. Verkoop van den premiehengtrt Guerrier de Foos. Notaris A. Blomhaert. HOEK. Aanbesteding levering kunstmest- stoffen. Landbouwver. ,,Landbouwbelang". 17 Jan. TER NEUZEN. Derde Chr. Winterlezing in de Geref. Kerk. 18 Jan. ZAAMSLAG. Prijsopgaaf gevraagd voor de levering van Lessinische macadam. Het Bestuur van den Polder Willem IH. 19 Jan. SAS VAN GENT. Veiling Bouw- en Weiland en 2 Woonhuizen. Notaris Dumoleyn. 24 Jan. BOSCHKAPELLE. Verkoop Olmenboomen. Notaris Dregmans. PHILIPPINE. Verkoop roerende goederen. Notaris van der Veen. 31 Jan. ROTTERDAM. Aanbesteding bouwen van 10 sleepschepen (type Kempenaar), en 4 sleepschepen (type Spits). G. F. P. van der Pejjl. Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,24 59,27 Fransch 9,73 9,75 Belgisch 6,91 6,95 Oostenrijksch (100 sh.) 35,05 35,12% Voor Ter Neuzen: 11 Jan. Nederl. mi. LIMBURG, 203, ledig, Londen; Nederl. m.s. WEST-VLAANDEREN, 205, ledig, Londen. 12 Jan. Eng. s.s. CHELWOOD, 1563, kolen, New-Castle. 13 Jan. Eng. s.s. TOTNES, 138, pjjpaarde, Par. Van Ter Neuzen: 12 Jan. Nederl. m.s. LIM BURG, 203, steen, Londen. 13 Jan. Nederl. m.s. WEST-VLAANDEREN, 205, steen, Londen. Van GentTer Neuzen: 13 Jan. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen. Voor Sluiskil: 12 Jan. Nederl. s.s. SCHIE- LAND, 1202, kolen, New-Castle; Nederl. s.s. SINT JANSLAND, 1194, kolen, New-Castle. 13 Jan. Eng. s.s. STESSO, 1292, kolen, New-Castle. Van Sluiskil: 13 Jan. Nederl. s.s. SCHIB- LAND, 1202, ledig, Tyne. Voor Selzaete: 11 Jan. Eng. s.s. SHEAF FIELD, 1682, kolen, New-Castle. Voor Ertvelde: 11 Jan. Fransch s.s. PRE SIDENT SERGENT, 2880, petroleum, Batoem. Voor Gent: 11 Jan. Eng. s.s. TORFREY, 167, pekkolen, Londen; Duitsch s.s. LIES- BETH ZELER, 565, ledig, Londen; Eng. s.s. YORKVALLEY, 292, pekkolen, Londen; Zweedsch s.s. YLVA, 258, steen, Lysekill; Eng. s.s. MICKLETON, 364, ledig, Londen. 12 Jan. Eng. s.s. HULL, 451, stukg., Ant werpen; Duitsch s.s. DORIS, 321, ledig, Rot terdam; Eng. s.s. VALE OF PICKERING, 896, pyriet, Caen; Eng. s.s. SOJOURNER, 200, ledig, Ramsgate; Eng. m.s. LINK LIGHT, 75, creosoot, Londen. 13 Jan. Letl. s.s. VAIDAVA, 1368, hout en vlas, Riga; Belg. s.s. SCHELDEDAM, 346, pekkolen, Londen; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Noorsch s.s. ASTURIAS, 1094, ledig, R'dam; Eng. s.s. CASTLE HILL, 380, ledig, Poole; Eng. s.s. ALICE M. CRAIG, 378, kolen, New-Castle; Eng. s.s. HORNBY CAS TLE, 2615, stukg., Galveston; Fransch s.s. ASTREE, 427, pyriet, Caen; Eng. s.s. HOD- DER, 421, stukg., Goole; Eng. s.s. ALACRITY, 1442, kolen, New-Castle; Eng. s.s. BRYNA- WEL, 163, ledig, Londen; Duitsch s.s. FINN- LAND, 246, hout, Danzig. Van Gent: 11 Jan. Ital. s.s. GARDENIA, 1948, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. TADORNA, 984, stukg., Belfast; Eng. s.s. KILDRUMMY, 271, jjzer, New-Castle. 12 Jan. Eng. s.s. TRENTWOOD, 369, jjzer, Newport; Eng. s.s. PORTWOOD, 1281, ledig, New-Castle; Eng. s.s. MICKLETON, 364, steen, Londen; Eng. s.s. PASS OF BALLA- TER, 302, benzine, Amsterdam; Noorsch s.s. KAPANA, 1306, ledig, Barry Docks; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Deensch s.s. AARO, 838, ledig, Burnt Island. 13 Jan. Eng. s.s. DON, 429, stukg., Goole; Eng. s.s. HULL, 451, stukg., Hull; Zweedsch s.s. YLVA, 258, ledig, R'dam; Eng. s.s. YORK- VALLEY, 292, steen, Londen; Eng. s.s. LOUIE ROSE. 955, ijzer, Garston. s.s. HELENA van Rosaria naar Ipswich pa»- seerde 13 dezer Brixham. s.s. MAGDALENA in lading te Concepcion. s.s. TERNEUZEN vertrok 12 dezer van Aal- borg n. West-Indie via Newcastle on Tyne. s.s. SCHELDEJOL, 260 ton, te Antwerpen. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, in lading te Ter Neuzen voor Londen. s.s. SCHELDESOP, 750 ton, vertrokken van Blyth naar Ipswich, s.s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, in lading te Gent voor Boness. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, van Antwer pen naar Madagascar 7 dezer van Diego- Suarez vertrokken naar Tamatave. s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, van Antwer pen naar Shanghai, 12 dezer van Singapore vertrokken. s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, van Vizagapv- tam naar Duinkerken, passeerde 11 dezer Oran. s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, van Probolin- go naar R'dam passeerde 13 dezer Quessant, morgen te R'dam verwacht. 15 16 Dinsdag Woensdag Donderdag 17 Vrijdag 18 Zaterdag Zondag Maandag Januari 19 20 21 voorm. nam. 4.18 4.36 4.57 5.17 5.40 6.02 6.27 6.54 7.23 7.55 8.28 9.04 9.42 10.20

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 3