ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 8323. Maandag 14 Januari 1929. 69® Jaargang i 'RAeumatiek Kloosterbalsem ABONHEHENTSPRIJS: UITSLAG BIHNENL AND. FKTTILLSTOH. BUITENLAND. m- van onzen Nieuwjaarswedstrijd. HONING GEORGE'S TOESTAND VOORUITGAANDE. EEN INCIDENT TE ANTWERPEN. B. M. BOWER. fNTGEZONPEN MEDEDEELTNGRN ,,Ceen goud zoo goed" 1 TER NEUZEN, 14 JANUARI 1929. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. TER NEUZENSCHE CO U RANT Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overige landen f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Woensdaq- en Vrijdaqavond. De uitslag van den wedstrjjd is als volgt: le prijs: de heer J. DE KRAKER Cz., Juliana- hoeve te Zaamslag. Ae prijs: de heer P. FA AS te Eindhoven. 3e prijs: de heer S. JANSEN te Axel, Magrette. Aan de volgende inzenders, wier biljet het meest overeenstemde met den uitslag, zal een boekwerk of een gratis abonnement op ons blad, gedurende een half jaar, worden uit- gereikt H. Vreeke, D 46, Othene. W. Helmendach, Ter Neuzen. L. de Blaerj, A 6, Biervliet, Wilhelminapolder. C. van de Velde, Hoek. P. Hamelink, C 44, Zaamslag. P. J. Pladdet, Van Wuijckhuisepolder, Hoek. De prjjzen liggen aan ons Bureau ter be- sahikking of worden, op verzoek, toegezonden. DE HEER FRUYTIER NAAR ZIJN BESTEMMING VERTROKKEN. Vrijdagmiddag om twaalf uur is de nieuw- benoemde gouvemeur van Curasao, ir. L. A, Fniytier, met de Venezuela" van den Kon. West-Indischen Maildienst naar zijn nieuwe gewest vertrokken. Hier ter stede was de Minister van Kolonien, Dr. J. C. Ko- ningsberger, aan het station om afscheid te a em en: te Amsterdam aan boord werd Ir. Fruytier, behalve door familieleden, door een vrij talrijk gezelschap uitgeleide gedaan. Namens den Minister was aanwezig Mr. L. M. ftolin Couquerque, administrateur, hoofd del aerende, West-Indische, afdeeling van het departement van kolonien. Verder waren er, aoo meldt de „Tel." o.a. de heeren J. van Has- •el, Paul den Tex en S. M. D. Valster, direc- Wuren van de Koninklijke Nederlandsche Stoomvaart Maatschappjj (West-Indische Maildienst), Dr. C. F. Schoon, hoofddirecteur ▼an de Surinaamsche Bank, het Tweede Ka- ■erlid Dr. L. N. Deckers en pater B. D. van B*eda. ex-provinciaal van de Dominicanen. HET ROTTERDAMSCHE ANNEXATIE-PLAN. De gemeenteraad te Rotterdam heeft na brachtige verdediging van burgemeester, Mr. j P. Droogleever Fortuyn en een warme aan- beveling van den wethouder van plaatselijke werken, Mr. A. de Jong, het groote annexatie- plan met 26 tegen 13 stemmen aangenomen. Hiermede is dus beslist dat het college van Burg, en Weth. zich tot Ged. Staten van Snid-Holland zal wenden met het verzoek het moodige te doen ter voorbereiding van grens- wijziging der gemeente, waarbij acht gemeen- ten geheel en negen gemeenten gedeeltelijk in totaal 12.000 H.A. aan het grondgebied van Rotterdam zullen worden toegevoegt. DE TELEFOONVERBINDING NEDERLAND NED.-INDIe. Ongeveer een half jaar geleden, in de perio- de van de proefgesprekken met Indie, stelde bet hoofdbestuur der P. T. T. een Nederlander We Brussel in de gelegenheid met een vriend in Indie, wiens gezondheidstoestand te wen- achen overliet, te spreken, Het gesprek ver- Bep vlot. Thans heeft de betrokken persoon op de volgende wijze in een brief aan het hoofd bestuur uiting aan zijn groote dankbaarheid: Dit gesprek is 'n afscheid geworden. Onze vriend is vier maanden later overleden. Nil, ■u voelen wij nog meer hoe dankbaar wij moeten zijn jegens U, die dit gesprek toestand en jegens die prachtmenschen, die het moge- IQk maakten. Er zijn in den laatsten tijd zoo- ▼eel groote en grootsche dingen gebeurd in Nederland, dat wij, die in de laatste tien jaren ten deel van onze liefde voor 't vaderland en zjjn inwoners hadden verloren, weder met hart en ziel Nederlanders zijn geworden." HET KERSTVLIEGTUIG REEDS TE KARACHI. Met het op de thuisreis zijnde K.L.M.-vlieg tuig werden uit Indie verzonden 8916 brieven, 4999 briefkaarten en 111 postwissels, bene- vens nog 61 brieven en. 25 briefkaarten met bestemming voor Bangkok, Rangoon en Cal cutta. Aan luchtrecht werd in totaal ontvangen f 9.215,65. Er behoefde geen correspondence achter t blijven. DE SUIKERINDCSTRIE De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Westelijk Noordbrabant heeft beslotc" in den loop van Januari een groote vergade; ring te houden te Bergen op Zoom, tot we1^ vergador'ng autoriteiten van land en district en belanghebbenden zullen worden uitgenoo digd en die gewijd zal zijn aan de besprekin van het dreigende gevaar, daf industrieele or dememingen in de suikerindustrie uit dit d' trict zullen verdwijnen. Er zullen m-'ddeler. worden besproken, welke dit dreigende gevar kunnen afwenden. Dr. P. van Ginneken, lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, afd. Grootbedrijf. heeft zich bereid verklaard, in die vergaderin'- het woord te voeren. Nog verscheidene ande- ren zullen hun meening doen kennen. DE BELGISCHE SUIKER-INDUSTRIE, Reuter seint uit Brussel, dat de Belgische suiker-fabrikanten een belangrijke bijeen- komst hebben gehouden ten einde overeen- stemming te verkrijgen over den afzet van him producten. Er zijn thans in Belgie belang rijke voorraden suiker beschikbaar. De fabri- kanten wenschten voortaan de geheele produc- tie te kunnen uitvoeren, uitgezonderd de hoe- veelheid, welke voor binnenlandsch verbruik noodig is. Voorts wenschten zij, dat de regee- ring hooge invoerrechten zou vaststellen, om te beletten, dat buitenlandsche suiker in Bel- gid wordt ingevoerd. Het bulletin van Zaterdagavond zegt, dat de koning weder een rustigen dag heeft gehad, en dat overigens de toestand onveranderd is. Het volgende bulletin zal hedenavond worden uitgegeven. Van bevoegde zijde wordt medegedeeld, dat de toestand van den koning wel is waar steeds vooruitgaat, maar niettemin nog altijd eenige zorg baart. Aanvankelrjk was gemeld, dat zijn lijfarts Lord Dawson voor de eerste maal niet ten paleize zou komen, daar hij een dag buiten Londen wilde doorbrengen. Maar Zaterdagavond is medegedeeld, dat hjj van zijn plan heeft afgezien en den koning tot Zondag zou bezoeken. Volgens een tot nu toe niet bevestigd bericht uit San Remo zou het kasteel „Selva Dolce" dat het eigendom van de hertogin van Leeds Is, ten behoeve van den koning van Engeland in gereedheid worden gebracht. Te voren ver- luidde, dat de koning tijdens de periode van zijn herstel de villa „Hambury" in de nabij- heid van Mentone zou betrekken, waar op het oogenblik de Engelsche minister van Binnen- landsche Zaken, Joynson Hicks, vertoeft. Te Antwerpen, waar de minister van Justi ce, Janson in de zaal van den Kunstkring voor het liberate jeugdverbond zou spreken, werd op het oogenblik, dat de minister het podium beklom, door een groep jonge Vlamin- gen betoogd voor amnestie, waarbij een massa strooibiljetjes in de zaal werden geworpen. De politie dreef de Vlamingen naar buiten, maar het duurde ongeveer een half uur, alvo- rens de minister aan het woord kon komen. De bijeenkomst verliep verder zonder inciden- ten. Tijdens de relletjes is een politieagent gewond en werden een paar betoogers gear- resteerd. door 18) Vervolq. Bud knikte en reed naar de kudde, be- merkte een tweejariqe met het merk A. J. en joeg haar naar de andere zijde, terwijl hij bij zichzelf lachte als hij zag, hoe Stop per met zijn neus vlak tegen het achter- einde van de koe aan, voort fling. Een- maal buiten de door elkaruder loopende koeien, joeg Stopper haar het open veld in en bracht haar in een oogenblik tijds waar ze wezen moest, daar keerde hij om en ging uit zichzelf weer terug. Onder het gaan zag Bud met een enkelen oogop- slag, dat Bart Nelson en een of twee an- deren naar hem keken. Zij bleven hem stilletjes volgen, terwijl hij met nog twee andere mannen bezig was de kudde te verdeelen. Hij was blij, dat hij dien dag niet ver gereisd had en dat hij Smoky ge- bruikt had en Stopper dus nog frisch was voor zijn geliefkoosde tijdpasseering, n.l. het vee te laten doen wat het juist liever niet deed. Daar was hij ver in en het deed Bud bijster goed, dat Stopper zoo- veel bekijks had. Geen oogenblik kwam het 'in hem op, dat hij het zelf was die de aandacht van zijn baas trok. Buddy, en later Bud, had zijn geheele leven tusschen vrienden ge- leefd, zijn eenige vijanden waren de In- dianen, die op de cowboys aasden. Hij had nooit geleerd om blanken te wantrou- wen en hij was nog nooit gewantrouwd. Hij was altijd Bud Birnie geweest, zoon en erfgenaam van Bob Birnie, den eer- lijksten veekoning, dien men zich denken kon. Zelfs aan de Universiteit had men nooit aan hem getwijfeld. Dat de man dien hij ,,Papegaaiensnuit" noemde ver- wonderd en onzeker over hem was, kwam niet bij hem op. Maar toch was dat zoo. Bart Nelson hield Bud dien middag in het oog. Als iemand bij Bart kwam en hem verzekerde, dat hij met't vee kon omgaan dan zei Bart niets, doch zette hem aan het werk. zoo- als hij met Bud had gedaan. En dan kwam hij al heel gauw te weten of de man er slag van had, ja of neen. Vijftien minu ten waren hem voldoende om zich te ver- gewissen, dat Bud ,,in 't zadel was opge groeid", zooals hij dat uitdrukte. Maar dit bracht hem slechts nog meer in de war. Bart kende de streek en hij kende ieder- een in den omtrek van de Burroback Val lei, de groote vallei waar hij woonde, tot voorbij de Black Rim en tot Samtooth toe. Hij kende hun gewoonten en hun ver leden. Hij wist, dat deze jonge man uit verdere streken kwam, maar hoe hij dat wist ko hij niet verklaren. Hij zou zoo gezegd hebben, dat Bud het ,,oormerk" der Idaho ruiters miste. Daarenboven was het kleinc Tomahawk-merk on de linkerflank van Buds paard Bart geheel onbekend. En toch kon men aan het paard niet zien HET QUIRINAAL EN HET VATICAAN. Inzake de oplossing der Romeinsche kwestie schijnt men thans enkele feiten, als vaststaan- de te kunnen beschouwen. Geen enkele sanctie of garantie van intemationaal karakter zou zjjn geeischt, d.w.z. dat de kwestie wordt opgelost tusschen den Italiaanschen staat en den Heiligen Stoel. Het college van kardina- len zou bij voorbaat elke beslissing van den paus in dit opzicht hebben goedgekeurd. Gezegd wordt, dat het gebied van het Vaticaan zal worden vergroot, waardoor het huidlge be- zit van den Heiligen Stoel bijna zou worden verdubbeld, doch dit is nog slechts een plan. Tal van Italiaansche katholieken en prela- ten hebben de levende hoop te kennen ge- geven, dat het pontificale jubeljaar de oplos sing van de Romeinsche kwestie zal brengen. POINCAR6 KRIJGT WEER EEN MEERDERHEID. Zaterdag heeft Poincar6 in de Fransche Kamer den zooveelsten slag gewonnen. Aan een motie van wantrouwen in zijn regeering, die door de radicalen was ingediend, werd eerst met 317 tegen 253 stemmen de voorrang ontzegd, en daama de motie van wantrouwen met 325 tegen 251 stemmen aangenomen. In den toestand is, schrrjft de N. R. Crt., opnieuw klaarheid gekomen, nu gebleken is, dat er tegen de oppositie van radicalen en socialis- ten nog altijd een voldoende tegenwicht aan wezig is. Parlementaire strategen hadden be- rekend, dat PoincaiA den nieuwen aanval op zijn algemeene beleid met een meerderheid van ongeveer 50 stemmen zou kunnen afslaan. Hij heeft er 74 gekregen en mag dus tevreden zijn. De voomaamste grief van de radicalen is dat hij in zijn kabinet leden van de rechterzijde en het rechtercentrum, zooals Maginot en Bon- nefous, opgenomen heeft en besloten is, de wet op de geestelijke orden te verzachten, opdat de Fransche missies vasten voet in het buiten land kunnen behouden, in het belang van Franlcrijk's invloed. In taktisch opzicht was het tijdstip voor het groote offensief der radicalen tegen hem slecht gekozen, vlak voor de bijeenkomst van de financieele deskundigen voor een herziening van de regeling van Dawes, waarvan weer de oplossing van het ontruimingsvraagstuk af- hangt. Op zulk een oogenblik was het zeer ongewenscht, nieuwe paarden voor den regee- ringswagen te spannen. De dolkstoot dien het radicale partijcongres in November aan Poincare's regeering van nationale eendracht toebracht, heeft toen al leen de radicale ministers in zijn kabinet ge- troffen. Poincart zelf bewees door het indie- nen van het ontslag van zrjn ministerie, dat hij zich niet eerzuchtig aan zrjn ambt wilde vast- klampen, en de kortstondige crisis toonde slechts aan, dat hij onvervangbaar was. Radi calen en socialisten konden in November niet tot overeenstemming komen voor het vormen van een nieuwe regeering. Ditmaal zou het niet anders geweest zijn. De aanval der radi calen had dus ook nu welnig zln en misschien begint bij hen steeds meer het besef door te dringen, dat zij tegen zekere regeeringsmaat- regelen constructiever oppositie hadden kun nen voeren, indien zij zelven hun eigen minis ters niet met hun stoel buiten de deur hadden gezet. Maar daar was het mannen als Caillaux die door persoonlijke eerzucht geleid worden, natuurlijk niet om te doen. Zoodra het herstelvraagstuk in behandeling is, zal Poincare's parlementaire positie nog meer verzekerd zijn. DE CRISIS IN HET HEILSLEGER. De hooge Raad van het Leger des Heils heeft, naar Reuter meldt, besloten een depu tatie naar generaal Bramwell Booth te zenden om hem in overweging te geven om, aange- zien het onwaarschijnlijk is, dat hij de lastei van het opperbevel weer op zich zal kunnen nemen, zich uit zijn ambt terug te trekken, met behoud van zijn generaalsrang en de daar- aan verbonden onderscheid'ingen. De bijeenkomst van den Raad te Sunbury a:' de Theems is verdaagd om zeven afgevaardig- den uit zijn midden in de gelegenheid te sto len een bezoek te brengen aan generaal Booth. dat het een langen marsch achter den rug had. Bud zelf zag er uit of hij zoo uit een naburige hoeve kwam gereden, en hij weigerde te zeggen waar hij vandaan kwam. Bart vloekte in stilte en riep een ruiter met afhangende snor en afhangende schouders naar zich toe, die de kudde suf en lusteloos bij elkaar dreef, doch met veel ijver pruimde. ,,Dirk. jij kent al de kenteekens van Panhandle tot de Cypressen-heuvels. Waar komt dat paard vandaan? Waar komt hijzelf vandaan?" Bart brak opeens af en reed vooruit om een A. j.-streep-koe op te vangen en verder te drijven, die zoo juist door Bud en Stopper uit de kudde was opgejaagd. Dirk keek tersluiks naar Stoppers brandmerk, dat duidelijk te zien was in het schoone, glanzende zomerhaar. Hij draaide zijn hoofd even om. om te spuwen, met den wind mee en keerde zich daarop naar zijn baas, toen de koe veilig op de plaats van bestemming was ge bracht. ,,'t Is een onbekend merk voor mij. Bart. In de buurt van Jacksons Hole hebben ze een bijltje als merk. Waar zegt hij, dat hij vandaan komt?" ,,Hij wou 't niet zeqgen maar 't is zeker dat hij met vee lean omgaan." ,,Dat paard daar, is noq niet lang bere- den," begon Dirk na hem nog even te heb ben opgenomen en hij voeqde er in de onbewuste vrijpostigheid van een oud en vertrouwd bediende, aan toe: ,,ben je van plan hem aan te nemen?" ,,'t Is al gebeurd: zestiq in de maand", zei Bart. ,,Dat brengt hij wel op. Hij heeft Een brief aan den generaal gericht en in hartelijke bewoordingen vervat werd op de ta- fel neerg-elegd en onder een indrukwekkende stilte gingen de leden een voor een naar hei midden van de kamer van den raad en teeken- den, wat ongetwijfeld een historisch document zal worden. Vijf en twintig leden teekenden het document. INDIANEN-OPSTAND IN ECUADOR. Zesdiuizend Indianen zijn in opstand geko men in de streek van Cajjahamba (nabij Rio- bamba, dat aan de spoorlijn Guajaquil-Quito ligt). Zij plunderden woningen en staken vei scheidene gebouwen in brand. Voorts wordt ge meld, dat zij een aantal inwoners van Caja bamba hebben aangevallen en gedood. Troepen uit Riobamba hebben reeds een tret fen gehad met de opstandelingen. En versche troepen zijn onderweg om de rebellie te onder- d'rukken. BOTSINGEN TE BERLIJN MET DE POLITIE Na afloop van de rouwplechtigheid op het kerkhof te Berlijn, ter herdenking van het feit dat tien jaar geleden Karl Liebknecht en Ros. Luxemburg waren vermoord, hadden eenige botsingen met de politie plaats, omdat ondanke het verbod van den hoofdeommissaris van po litie werd getracht te betoogen. Totaal werden 38 personen aangehouden, die op een na weer werd'en vrijgelaten, nadat hun identiteit wa vastgesteld. De man, die in arrest werd gehou den, heeft een politie-agent ernstig gewond. STABILISATIE IN ROEMENIe OP KOMST. Berichten uit Parijs melden, dat het consor tium van buitenlandsche bankiers na moeilijke onderhandelingen die op het laatste oogenblik nog dreigden af te springen, de voorwaarden van de Roemeensche regeering ten aanzien j van de door haar gewenschte leening heeft goedgekeurd. De thans getroffen overeen- j komst geldt nog slechts, schrijft de N. R. Crt., het eerste gedeelte van de leening, waarvan 'n j groot deel moet dienen om het Roemeensche ruilmiddel, den leu, te stabiliseeren. Maar aan j de uitbreiding van de financieele operatie zul- j len nu geen moeilijkheden meer In den weg staan. Voor Maniu, het hoofd van de nieuwe regee ring der Nationale Boerenpartij, wiens over- neming van de teugels een nieuw regime in Roemenie heeft ingeluid, is dit een belangrijk succes. De vorige regeering van Bratianu, die steunde op een parlementaire meerderheid, j gekozen volgens een stelsel, dat men, ironisch onevenredige vertegenwoordiging noemde, had j van de buitenlandsche bankiers geen leening kunnen krijgen. De Nationale Boerenpartij, toen in de oppositie, had luide verkondigd, dat zij nooit een leening zou erkennen welke door de regeering Bratianu geteekend was, en dit had de geldschieters in het buitenland huiverig gemaakt. Dezen eischten als waar- j borg de vorming van een concentratie-kabinet uit de groote partijen en in zulk een kabinet wilden Maniu en zijn aanbangers geen zitting nemen. Zoo bereikte de Nationale Boeren partij door volstandig weigeren haar doel, om door den regentenraad tot aanvaarding der regeering geroepen te worden. De daarop door Maniu uitgeschreven alge meene verkiezing heeft hem met een sterke parlementaire meerderheid aan het bewind be vestigd en de buitenlandsche bankiers hebben hun vertrouwen in de nieuwe regeering ge- toond door voor het totstandbrengen van de leening geen eischen betreffende een concen tratie-kabinet meer te stellen. De eerste stap om tot stabilisatie te komen is gedaan en daarom heeft de te Parijs ge- sloten financieele overeenkomst, groote poli- tieke beteekenis Het land heeft jaren lang onder den onzekeren financieelen toestand ge leden. Bratianu was er wel in geslaagd den stand van den Roemeenschen wisselkoers in twee jaar tijds met ongeveer 50 pet. te ver- beteren, maar de natie moest hier een hoo- gen prijs voor betalen. Zware in- en uitvoer- belastingen en gebrek aan buitenlandsch kapi- taal verlamden den handel. Landbouwcredie- ten werden zeer beperkt en de boeren moes- -ajinid ap Ciq 'uaSfu^ a; ua^oqasjooA rao uaj getoond dat hij eerst doet, wat hem be- volen is en daarna er over na denkt. Dat is een eigenschap, waar ik van houd in een man." Dirk streek zijn afhangende snor weg van zijn lippen om zeker te zijn, dat zijn glimlach beter zou uitkomen, al maakten zijn, van tabak doortrokken tanden, dat glimlachje niet zeer smakelijk. ,,Ik zeg je, zoo maar uit goed geluk af, dat ik denk dat hij van Jacksons Hole komt. maar ik wil niet probeeren te raden waarvoor hij hier komt. Misschien komt hij door de Black Rim". Daar kan ik wel achter komen, als je dat wilt. Bud bleef door de kudde heenrijden, het vee afzoekend. Terwijl de twee ston- den te praten had hij een een-jarige vaars opgespeurd, liet haar door Stopper uit de kudde drijven en bracht haar tot vlak bij den baas. ,,Wat dunkt je van deze?" riep hij. ,,}e zoudt zeggen dat het een A. J. was, maar zeker is't niet. 't Oor ziet er uit of t half afgevroren is. Ik wou haar niet bij de anderen brengen voordat je haar gezien hadt." Bart zag eerst onderzoekend naar Bud. Toen, reed hij naderbij en bekeek de vaars, terwijl Dirk vlak bij hem bleef. „Breng haar terug bij de anderen," beval hij. ,,Dan is't afgeloopen," deelde Bud mee, met zijn hand over Stoppers natter.i nek wrijvend, ,,ik heb dit dier telkens laten gaan en de andere jonqens zullen dat ook wel gedaan hebben. Maar dit is de laatste en ik dacht, dat 't het beste was dat je haar zelf zag." Bart bromde iets. landswoekeraars terecht komen. Roemenie zal nu, met de hulp van buiten landsch kapitaal, dat het nog van verschillen- de andere kanten wordt aangeboden en waar van Bratianu de binnenkomst niet wilde aan- moedigen. gelegenheid krijgen de armen voor nieuwe bedrijvigheid uit te slaan. De stabili satie van het ruilmiddel zal op haar beurt den De ware oorzaak van die ellendige pijnen, die ongeschlkt maken voor elken arbeid, is nog weinig bekend. Maar de ervaring heeft geleerd, dat masseeren met Akker's Kloosterbalsem in staat is, de pi]n aanmer- kelijk te verzachten. Gl) behoeft niet oud te worden. voordat ge oud zijtl politieken toestand nog meer stabiliseeren. Natuurlijk krijgt het land de voordeelen niet voor niets. De opbrengst van staatsmonopoliee zal als waarborg voor de nieuwe leening moe- ten dienen, de opbrengst der spoorwegen s«l als garantie voor het belangrijkste Fransche aandeel aan de leening dienen, nieuwe petro- leum-concessies zullen misschien ook een rol spelen. Maar onproductief zal de leening niet gebruikt worden, te meer omdat een deel ervan ook voor den wederopbouw van het land be- stemd is. Het nieuwe jaar is voor Roemenie onder gunstige auspicien begonnen. VOORDRACHT HOOFD DER U. L. O. SCHOOL. Op de voordracht ter benoeming van een hoofd der openbare school voor uitgebreid lager onderwijs alhier zrjn geplaatst de heeren: D. Blom, hoofd der school no. 8 te Den Helder. B. Ovenhuis, onderwijzer aan de openbare U. L. O. school te Wormerveer en A. A. Leen- houts, hoofd der openbare school te Oostzaan. Zuldeinde. DUITSCHE HANDELSCORRESPONDENTIE De heer P. Loof alhier, in ons vorig mrrruner vermeld als geslaagd voor het Mercurius-diplo- ma Duitsche handelscorrespondentie, is ook gt slaagd voor het examen vanwege de Vereeni- ging van Leeraren in de Handelswetenschap- pen. FOLIES BERGeRE VAN BRUSSEL. De uitvoering op jl. Vrijdag alhier in het Concert- en Bioscoopgebouw gegeven door het operettegezelschap van de „Folies BergSre" te Brussel, bestuurder de heer Ernest Kinder- mans, regisseur de heer Henri Caspeele, is bij vernieuwing een groot succes geworden. De zaal was op alle rangen bezet en de bezoekers hebben zich hun komst niet behoeven te bekla- gen. De operette „Cupido Dictator" van G. Martens en L. Lambrechts, met muziek van Emiel Hullebroeck, geeft weer een stuk ge- moedelijk en vroolijk Vlaamsch landleven. Het is een operette met inhoud, waarin ook het sentimenteele niet ontbreekt, de hande- ling verloopt vlot en de melodien zrjn aange- naam om te beluisteren. Aan het succes van den avond droeg ten ,,Dirk, ga jij eens zien, of zij ze alien gehad hebben. En jij, jonge man, jij kunt helpen 'den troep naar het dal te brengen; ■de jongens zullen je wel wijzen wat je moet doen." Bud, die aan Smoky en Sunfish en zijn bagage dacht, aarzelde even: ,,ik ben ge- kampeerd, daar bij de beek", zeide hij: als 't je dus hetzelfde is, kom ik liever iv or- genochtend, als je mij maar zegt hoe ik er moet komen. Ik moet ook nog een plaats zoeken, waar ik rnijn paarden onder kan brengen; ik heb er daar nog een paar staan." Bart zag hem even nauwlettend aan en Bud dacht dat hij van qedachte zou gaan veranderen, wat ziin baantje of zijn zestig dollars betrof. Maar Bart zeide alleen maar, dat hij den volgenden morgen naar het dal in moest rijden en den eersten weg links moest nemen. ,,De ..Hoefijzer- hoeve" ligt daar boven tegen d'en berg met dennen", verduidelijkte hij. ,,Brenq je heele boeltje maar. mee. Voor een paar paarden meer kunnen wij ook nog wel zorqen." Dat beviel Bud uitstekend en hij reed weg, in zijn nopjes dat hij op den twee- sprong het rechtsche pad had gekozen. Hij was recht op zijn nieuwe baantje af~ gegaan en al was hij niet erq verrukt over zijn baas, de jongens bevielen hem wel en het loon was een derde meer dan hij ver- wacht had. t Was de eerste maal, zoo zei hij hij zichzelf. dat hij er ernstiq aan ge~ dacht had om zich ergens te qaan vestigen en hoe prachtig had het geluk hem nu ge- diend. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1