ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCrt-VLAANBEREN. N.V. Stoomwasscherij TRIO No. 8319 Vrijdag 5 Januari 1929. 69e Jaargang. Eersle Blad Cow-boy, Aspirin- ABONNEMENTSPRIJ S: BINNENLAHD. JSUILLITGS, is toch goedkooper. verkoudheid. GEMENGDE BEBICHTEN. TER NEUZEN, 4 JANUARI 1929. PERSMANTEREN EN JOURNALISTIEK FATSOEN. TNGEZONDEN MEDEDEELIN GEN VLISSINGEN INGEZONT IF.N MED RDEE rfNOEN. ^3 Algeheele afgematheid tabletten TER NEUZENSCHE COURANT Binnen Ter Neuzen f 1.40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen lr. per post f 1.80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling It Voor Belgie en Amerika f 2.25. overige landen 2.60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen hi' Dit hlad verschiint iederen Maaidao Woensdag- en Vriidaaavnnd. pe: post I f> 60 pet 'o ^ruiibet.i'tini DE UITLEVERING VAN LJEBERMANN. De Finsche regeering heeft thans de uit- levering van Liebermann toegestaan. DE „SCHUTTEVAER". De Daily Chronicle meldt, zoo seint Renter, dat de Nederlandsche reddingsboot ,,Schutte- vaer" Woensdag van Plymouth is vertrokken, op weg naar New-York, via Lissabon en ae Azoren. HET TELEFOONGESPREK INDIe— ZWEDEN. Naar aanleiding van het goed geslaagde kruisgesprek IndieZweden van het Belgi- sche kroonprinselijke paar met de Zweedsche koninklijke familie, is van de Zweedsche ad- ministratie een telegrafische dankbetuiging ontvangen, benevens de mededeeling, dat dtp. Zweedsche koninklijke familie haar hartelij- ken dank heeft betuigd voor de bewonderens- waardige verbinding, waarbij elk woord in beide richtingen goed werd verstaan. NEDEREAND EN BELGIe. In de vergadering van de Handelskamer van Antwerpen heeft de voorzitter, de heer Casteleijn, gesproken over de Nederlandsch- Belgische onderhandelingen. Deze onderhandelingen waren, volgens hem, geen stap opgeschoten. De laatste aanbiedin- gen van de Nederlandsche regeering waren onaannemelijk. De wijziging van een deel der Schelde in een kanaal van 2000 M. breed kwam alleen ten bate van Nederland; het kanaal naar Dordrecht was bedrog, meende spreker. Door een nieuw kanaal aan te bie- den erkende Nederland, dat de tegenwoordige waterwegen onvoldoende waren, doch door het aanbod van een kanaal, minder goed, minder logisch en minder pnactisch dan den verworpen waterweg, bewees Nederland, dat het zich niet om de Belgische belangen be- kommerde en de politiek van het verleden wenschte voort te zetten. DE RON. LUOHTVAARTMAATSCHAPPIJ IN 1928. De K. L. M. heeft in het afgeloopen jaar 17.165 passagiers, 688.130 K.G. goederen, 35.100 K.G. briefpost en 23.233 K.G. pakket- post vervoerd. Ten opzichte van 1927 betee- kent dit een verrrtBerdering van het vervoer van passagiers met 33 pet., van het goederen- vervoer met 71 pet., een tweevoudige toe- neming van het postvervoer en een toeneming met 42 pet. van het gewicht aan pakketpost. De vloot van de K. L. M. presteerde 1.726.118 ton K.M., tegen 1.272.000 in 1927, hetgeen een vermeerdering met 35.4 pet. be- teekent. De toestellen vlogen 10.287 uur, tegen 8187 in 1927. Zij legden daarbij omstreeks 1% mil- lioen K.M. af; de dienstregelmatigheid be- droeg 95.1 pet. Het aantal personen die korte vluchten met de K. L. M. maakton op de vliegvelden en op Soesterberg, in Den Helder, te Amhem, Ven- lo enz., bedroeg 17.170. Tal van bijzondere vluchten werden uitgevoerd, tezamen over 450.000 K.M. Genoemd worden hier de vluch ten op Ameland, Schiermonnikoog en Urk op 1, 3 en 4 Januari, toen deze eilanden tenge- volge van ijsgang van alle verkeer waren verstoken, de vluchten van den heer Van Dear Black (o.a. naar Khartoem, Kopen- hagen, Berlijn, Reims en Southampton), ma- joor Holt en kapitein Loewenstein. Het vervoer van tuinbouwproducten is ge- weldig gestegen. In Mei alleen bedroeg dit reeds 70.000 K.G. Het aantal passagiers over Augustus 1928 is ongeveer gelijk aan dat over het geheele jaar 1923, en het vervoer alleen van aard- beien in Mei is gelijk aan het geheel goederen- vervoer van 1921. door B. M. BOWER. 14) Vervolg. Ik kan je tienduizend dollars meegeven, als je dat wilt en dan kan je naar Europa gaan, zooals moeder graag zou zien en dan kan je wijsjes maken die andere men- schen kunnen spelen. Maar als je dat lie- ver wilt dan zal ik een kudde van goed vrouwelijk materiaal voor je uitzoeken en je kunt je eigen weg gaan. Een zoon van mij kan geen bevelen van zijn vader af- wachten, als hij eenmaal volwassen is, en ik ben nog niet op een leeftijd dat ik van 's morgens vroeg tot 's avonds laat met een pijp in mijn mond kan zitten en een ander mijn werk kan laten doen. Ik heb er met je moeder over gesproken en zij zal zich bij je keuze neerleggen en dat zal ik ook doen. Nu weet je het dus, Robert, je bent nu een-en-twintig en je bent een vol wassen, sterke-kerel. 't is tijd, dat je de wereld ingaat en je eigen leven gaat leven. Voor ons ben je een goede jongen geweest." Toen zweeg hij en streek met de hand over het gelaat; misschien hermnerde hij zich enkele voorvallen uit Buddy's kleur- rijk verleden. Buddy onder ziin vrien- den heette hij thans Bud kleurde, doch FIRMA HILLEN EN DE FISCUS. Naar Het Volk uit goede bron verneemt, heeft de s,gaientaDrxeK a. Riiien te Delft on geveer iOo.UoO aan, tabaksbeiasung te beta- len, went beaiag door het Kijk op Korten ter- mijn zou zijn opgevraagd. ijooais men weet hetit de firma Hillen on geveer een maand geleuen een pog.ng gedaan op grond van minder goede beunjfsresultaten het loon te verlagen, door, in p.aats van de tweede klasse, de deroe klasse loonregeling in te voeren. Toen een conflict dreigde, trok de directie dezen maatregei weer in. Eenigen tijd .gdeden is een vrij groot aantal personoellieden ont- slagen. Dp veizoek van Het Volk om nadere inlich- tingen kreeg het van de zijde der direct.e een cavegonsche onikenning, dat de f.rma z.ch in moe-njkheden zou bevinden. Nader vernam het blad, dat de winst- en verliesrekening der firma in 1927 een nadeelig sa.do vertoonde van 133.COO en in dit jaar van f 233.000. DE VOORTZETTING VAN DE PROEF- VLUCHTEN NAAR NEDERLANDSCH- INDIe, MOET TOT APRIL WORDEN UITGESTELD. Op de vliegtochten van de Kon. Luchtvaart- mij. naar Nederlandsch-Indie en terug, moet zooals bekend is, gebruik worden gemaakt van vreemde luchtvaarterreinen in Azie, waarvan enkele bestemd zijn voor de militaire luchtvaart en die dan ook in het algemeen niet voor burgerlijk luchtverkeer zijn open- gesteld, doch waarvan het gebruik voor inci- deniteele vluchten van burgervliegtuigen tot nog toe werd toegestaan. Blijkens een onlangs ontvangen mededeeling heeft de toeneming van het aantal dezer in- cidenteele vluchten er toe geleid, dat het ge bruik van sommige dier luchtvaartterreinen in Irak voor dit doel te bezwaarlijk is gewor- den. In verband daarmee kan de Engelsche regeering het gebruik van deze terreinen, zoolang niet door nader te treffen maat- regelen aan de bezwaren is tegemoetgekomen, niet toegestaan. Diit brengt mee, dat de voortzetting van de door de K. L. M. voorgenomen proefvluchten naar Nederlandsch-Indie en terug zal moeten worden uitgesteld en wel tot April a.s. Onze regeering doet bij de betrokken re geering stappen om zekerheid te verkrijgen omtrent het tijdstip, waarop met het gebruik van de terreinen bij de voortzetting van de proefvluchten kan worden rekening gehouden. JONGE LANDARBEIDERS NAAR CANADA. Donderdag zijn zeven jonge landarbeiders, die zich naar aanleiding van een circulaire van de Emigratie-Centrale Holland hebben aangemeld voor de emigratie naar Canada, tot den datum van hun vertrek (in de maand April) tewerkgesteld in de centrale werkver- schaffing te Witteveen (Dr.) Van deze te- werkgestelden zijn 2 afkomstig uit de ge- meente Bellingwolde, 1 uit Marum, 3 uit de Leek en 1 uit Sleen. Het aantal aanmeldin- gen is beneden de verwachting gebleven; er was gerekend op een 20-tal jongelui. De aan- melding is echter nog tot half Januari open. EXAMEN HANDENARBEID. Te Amsterdam slaagden voor het examen handenarbeid diploma B, de heeren J. Aar- noutse te Groede en C. C. J. de Pree te Bres- kens. Te Rotterdam slaagde voor hetzelfde exa men de heer P. Ocke te Zuidzande. ONDERWIJS. Op 10 Jan. a.s. zullen eenige Regeeringsfilms over Ned. O.-Ind'.e voor de leerlingen der R. H. B. S. worden vertoond. Deze Dims zijn indertijd door den heer Willy Mullens in op- dracht van de regeering in Indie opgenomen. De heer H. H. Crevels, oud-insp. van het de harde trek die er om zijn mond was ge- komen, bleef. „Je bent nu op een leeftijd gekomen, dat men je een man kan noemen en de toe- komst ligt voor je. Ik zal je vijfhonderd koeien meegeven met de kalven er bij, je mag ze zelt uitzoeken, want je hebt er een goed oog op en je kunt gaan waar heen je wilt. Of, ik geef je tienduizend dollar en je kunt naar Europa gaan, en wijsjes ma ken, als je daar lust in hebt. En wat je ook kiest, mislukt 't, dan misluk je er bij; gaat 't goed, dan gaat 't jou ook goed. Slaap er nu eens over, want ik zou niet willen dat je haastig zou kiezen en er later spijt over zou hebben." Buddy, nu dus Bud. legde zijn gelaars- den voet over zijn andere knie en draaide met zijn voorvinger aan het scherpe wiel- tje van zijn spoor. De harde trek om zijn mond kwam nu ook in zijn oogen, die op het draaiende wieltje gericht waren. Het was dezelfde uitdrukking, die er op het gezichtje had gelegen van het kleine ventije op de Staked Plains, toen Ezra was blijven roepen nadat hij twee maal ant- woord had gekregen; de uitdrukking, die gelegen had op het gezicht van den jon gen, die, plat op zijn buik liggend op de vliering der hut, de Utahs had bespied, toen zij het huis in brand staken. „Ik hoef er niet over te slapen", zeide hij na een oogenblik; ,,u hebt mij opge- voed en wat geld voor mij uitgegeven; maar ik heb u het loon van een man uit- gesoaard, van mijn tiende jaar af. Als u vindt, dat we quitte zijn, dan is 't mij goed. Is dat nog niet het geval, volqens u, schrijf me dan een rekening uit en ik zal Holl.-Indisch onderwijs in Ned.-Indle, zal de noodige verklaring bij de films geven. Aan de leerlingen der openbare en R.K. u. 1. o. scholen wordt ook gelegenheid gegeven de vertooning bij te wonen. DE MOORD ONDER OOSTBURG. Betreffende de aanhpuding van den moorde- naar van het 18jarig tneisje, dat op Zaterdag 15 Dec. j.l. in het gehucht „Kleln Brabant" on der Oostburg met afgesned'en hals in een sloot liggende werd gevonden, wordt nader vernomen, dat deze man is de 28jarige ge- huwde J. de R., cen buurman van de vermoor- de. Reeds direct na het misdrijf werd op hem de aandacht gevestigd', maar aanvankelijk wa ren geen bewijzen te vinden. Thans zijn bloed- sporen aangetroffen, op een klomp van de R. en ook kon worden vastgesteld, dat het scheer- mes, dat bij het lijk van de verslagene werd aangetroffen, e'gendom van de R. was. Na een streng verhoor heeft de R. nu bekend met voorbedachte rade het meisje uit d'en weg te hebben geruimd. De man is thans in het Huis van Bewaring opgesloten. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 16 tot en met 22 Decem ber zijn in onze provincie voorgekomen 6 ge- vallen van roodvonk en wel 2 te Oost- en West-Souburg en 1 in ieder der gemeenten Hontenisse, Kapelle, Sas van Gent en Ierseke; I geval van diphteritls te Goes en 1 geval van febris typho'idea te Graauw en Langedam (infectiebron vermoedelijk Belgie). In de jl. Donderdag gehouden vergadering van den gemeenteraad hebben wij ons groote- lijks moeten verwonderen, over de wijze waar op de voorzitter ons in het debat heeft ge- meend te moeten betrekken. Zooals uit het kort verslag aan onze lezers reeds bekend kan zijn, werden hem vragen gesteld naar aan leiding van het artikel van den heer Hui- zinga, verschenen in het November-nummer van het Tijdschrift van den Werkloosheids- raad, overgenomen in ons blad, waarna, zoo als bekend kan zijn ook critieken op dat ar tikel ins ons blad z^jn verschenen. De Voorzitter van den Gemeenteraad Regelmatige en franco afhaling en bezorging. Nette bediening. Huizinga (die onderscheiding is in voren- bedoelde raadszitting naar voren gebracht) heeft het, alvorens de hem gestelde vragen te beantwoorden, het noodig geacht ons, naar aanleiding der opneming van de be- doelde stukken, te moeten beschuldigen van: 1. te hebben gehandeld in strijd met goede persmanieren en joumalistiek fatsoen, aangezien als dit ingang vond geen en kele publicist meer vrij zou uitgaan, en dat dusdanige handeling dan ook alleen in Ter Neuzen kon voorkomen, 2. dat het schrijven van den heer H. in het Tijdschrift daardoor in een zekere „sfeer" was geplaatst, en 3. dat een en ander klaarblijkelijk was ge- schied om hem eens „te nemen". Het spreekt wel van zelf, dat wij deze be- schuldigingen, uitgesproken op een plaats waar wij ons niet rechtstreeksch konden ver- dedigen, niet stilzwijgend kunnen laten pas- seeren. De Voorzitter H. heeft blijkbaar ge- meend de belangen van den heer H. te die- nen, door deze eerst als slachtoffer aan te betalen zoodra ik ertoe in staat ben. Ik zie niet in, waarom u, omdat u mijn vader is, mij iets zou geven, dat ik niet ver- diend heb. U hebt alles, wat u bezit, zelf verdiend en ik wed, dat ik dat ook kan. Ik ben een man, zooals u zegt. En ik zal dus als een man mijn toekomst maken. En", voegde hij er bij, terwijl zijn neus- aten even trilden: ..Morgenochtend ga ik eginnen. !,En zal 't zijn om wijsjes te maken, die andere menschen moeten spelen? vroeg Bob Birnie na een oogenblik, hem ter- sluiks aanziende. ,,Neen. Met vee is meer geld te verdie- nen. Ik zal met de koeien mijn slag slaan, zooals u dat gedaan hebt". Hij zag op met een schamper lachje. „llw geld en uw vijfhonderd beesten kunnen voor mijn part naar den duivel loopen. Ik zal 't wel voor elkaar krijgen, ik wil geen IiuId". „Je bent een koppige gek, Robert. Het Schotsche bloed komt van tijd tot tijd tot uiting in een mensch. Ik schaam mij er niet voor, dat mijn vader mij in den stijgbeu- gel heeft geholpen. Met duizend pond daarmee ging ik naar Amerika, naar Texas, en zoo kwam ik aan mijn vee." Bud lachte en stond op om den diepen indruk, dien dit gesprek op zijn ziel had gemaakt, niet te toonen. ,,Da.n zal ik 't nog beter doen, vader. Ik zal zelf mijn begin maken." Binnen zes maanden ben je weer thuis, jongen, en dan zeg je, dat je van plan bent veranderd", voorspelde Bob Birn'e scherp. cetroffen door den toon van den jongen Bud. ,,En", voegdr hij er grimmig aan toe: „Je zult om eten vraf.en dienen. Het zij onzerzijds echter met alle bescheidenheid gezegd, dat bovengenoemde uitspraken niets anders zijn dan een debaters- handigheid, doch er overigens geheel naast zijn. Handigheid zat er wel in, daar het zelfs niet naliet indruk te maken op een der scherpzinnigste leden van den raad, die toch meermalen blijk geeft van een juist onder- scheidingsvermogen. Wij wenschen omtrent bovenstaande drie punten het volgende onder de aandacht te brengen. I. Persmanieren enz. Het is totaal onbegrijpelijk hoe de Voor zitter aan zijn daaromtrent uitg^rirukte mee- ning komt. Niemand, die kennis heeft van de gewoonten en gebruiken in de pers, zal op hetgeen wij deden aanmerking maken. Wij bleven in dat opzicht volkomen gerust. Collega's welke wij dien dag nog spraken, noemden het een dwaze opmerking. Hoe kan het ook anders Er is in ons blad een artikel opgenomen. Anderen vinden aanleiding om tegenover de daarin neergeschreven stellin- gen en beweringen de hunne te plaatsen. Die gelegenheid wordt hun gegeven. Het ge- schiedt bovendien in met naam onderteeken- de stukken. Hoe kan daartegen eenig be- zwaar gemaakt worden op grond van pers- gebruiken of moraliteit? Zelfs indien het ar tikel bij de bron zelf in het Tijdschrift niet was weersproken, miste de onder I. uitgesproken beschuldiging nog alien grond. Natuurlijk had de voornaamste opponent van den heer H. er, met het oog op de door hem beschreven belangen, alle redenen voor ook daar zijn tegenspraak in te zenden. Indien men tegenwoordig den inhoud der bladen nagaat, komt het zelfs niet zelden voor, dat daarin artikels worden bestreden, die niet eerst onder de aandacht der lezers zijn gebracht. Dat alles nagaande, waren wij van oordeel, in hetgeen wij deden volkomen safe te zijn. Wy wilden echter liever niet zelf rechter in deze zaak zijn en wenschten liever een uitspraak van een buitenstaander. Natuurlijk hebben wij ons daarvoor niet ge- wend tot iemand, die in het vak wel eens liefhebbert, doch tot iemand wiens autoriteit in deze onaanvechtbaar is, n.l. tot den Voorzitter van den Nederlandschen Journa- listenkring, den heer D. Hans. Deze schrijft ons daarop uit Den Haag, d.d. 29 Dec. 1.1.: „In antwoord op uw schrijven wil ik u „gaarne meedeelen, dat u door het over- nemen van het bewuste artikel in uw „courant en door het later publiceeren ,,van een critiek op dat artikel, in geen „enkel opzicht hebt gehandeld in strijd „met journalistieke gebruiken of jour- „nalistiek fatsoen. In uw plaats zou ik „vermoedelijk precies hetzelfde hebben „geuaan. „U kunt van dit schrijven elk gebruik maken, dat u wenschelijk acht". Wij meenen hiermede over punt I te kun nen volstaan. II. dat het schrijven in een „sfeer" zou zijn geplaatst. Wij zouden niet weten hoe. Hetgeen we deden was niets ongewoons. Het komt toch meermalen voor, dat verhandelingen over onze stad of over ons gewest, die elders ver- schijnen, en waarvan wij kennisneming voor onze lezers van belang achten, overnemen. A1 naar hun inhoud trekken deze in meer- dere of mindere mate de belangstelling van het publiek en aanleiding tot commentaren. Of er dus om die stukken ,,een sfeer" ont- staat, ligt geheel aan den inhoud daarvan. Indien er dus werkelijk om die publicatie ,,een sfeer" is ontstaan, moet deze zijn oor- zaak vinden in den inhoud daarvan. III. om „hem te nemen". Deze bewering moet al bijzonder vreemd aandoen, en zij is alleen te verklaren uit den wensch om iemand als slachtoffer voor te stellen. Wij nemen als algemeenen regel aan, dat, als iemand een verhandeling schrijft over maatschappelijke vraagstukken, hij zulks toch doet om gelezen te worden, dat hij daarin neerlegt zijn innerlijke overtuiging en er naar streeft, die verder ingang te doen vinden. Hoe kan men iemand dan nemen" en een schoon bed om in te kruipen. Bud likte aan de cigaret, die hij zoo juist had gerold om het vreemde trillen van zijn vingers te verbergen. Als ik terug kom, zal ik in staat zijn u uit te koopen! Als u het goed vindt zal ik Skate en Maverick van u leenen, totdat ik ergens gevestigd ben." Hij zweeg even om zijn cigaret aan te steken. ,,'t Is ge- woonte zoo herinnerde hij geheel noo- deloos zijn vader, ,,om iemand, dien men den dienst opzegt twee paarden mee te geven, een voor hem zelf en een voor zijn goed". ,,Je hebt je eigen paarden", antwoordde Bob Birnie, „van leenen is geen sprake." Buddy zag neer op zijn vader en scheen onzeker. ,,Ik weet eigenlijk niet of zij van mij zijn, ja of neen", zeide hij na een oogenblik. ,,Ik weet niet wat mijn opvoe- ding u gekost heaft. Tel alles eens op, als u dat nog niet hebt gedaan en bereken dan eens den tijd, dat ik voor u gewerkt hebt. Nu wij eenmaal op zoo n voet sa- men onderhandelen, moeten we ook za- kelijk zijn. U weet uw winsten goed te be- rekenen; ik zal t aan u overlaten; en als u dan tot de slotsom komt, dat mij, be- halve mijn uitrusting en mijn kleeren nog meer toekomt, goed dan. dan, neem ik de paarden, zoodat wij quitte zijn." Hij liep weg met een beweging van zijn schouders, die hij altijd had als hij boos was en Bob Birnie pakte zijn heelen baard in zijn hand bij elkaar en staarde hem na. Nooit was de gedachte bii hem opqeko- men, om zijn zoon de wereld in te sturen zonder een dollar, maar van 't oooenblik af, dat Bud in die stemming verkeerde, zich onwel gevoelen en hoofdpijn beteekenen meestal het begin eener Dan dient onmiddellijk ingegrepen en erpere ziekten voorkomen te worden door eenige in te nemen. Alleen de origineele verpakking "Soyev", kenbaar aan den oranje band.beschermtU tegen na- maak. Men weigere dus andere ver- pakkingen en lette erop, dat op elke tablet het f B woord "BAYER" staat/,, A _R. Prijs 75 sis. door zijn schrijven, door zijn stellingen, en juist in den kring der belanghebbenden, op ruimer schaal te verspreiden? De logica van deze bewering ontgaat ons, Hiervoor is, naar onze meening, maar een oplossing te vinden, dat de schrijver by het overlezen van hetgeen hij schreef daarvan zelf eeniger mate is teruggeschrokken, en tot de con- clusie is gekomen, dat het misschien beter in den pen ware gebleven. Indien beweerd wordt, dat men een publicist blijkbaar heeft willen nemen" door zijn geesteswerk op ruimer schaal te verspreiden, is dit wel de scherpste critiek, die over den inhoud van het schrijven kan worden geuit. Bij ons bestond in elk geval geenerlei boos of persoonlijk opzet. Waarom ook? Het betrof toch alleen de bespreking van al- gemeene belangen van ons gewest? ERNSTIG AUTO-ONGELUK. Een ernstig auto-ongeluk is op den weg OosterhoutRaamsdoukveer gebeurd. Drie bezoekers van de voorstelling van Merijntje Gijzen's Jeugd te Breda gingen per auto naar hun woning te Raamsdonkveer terug. Even voorbij Oosterhout reed de auto tegen een boom, met het gevolg, dat de inzittenden eruit geslingerd werden. De 17jarige P. van Doti- gen werd op slag gedood en de twee anderen werden gewond, 66n ernstig en de ander licht Zij zijn door een auto die hen achterop kwam naar hun woonlpaats gebracht. EEN ERNSTIGE FRAUDE. Reeds langer dan een jaar heeft te Rotter dam een ernstige fraude plaats gevonden met den verkoop van entreebiljetten voor sport- wedstrijden. Een combinatie van vijf koop- lieden was er in geslaagd een drukker te vin den, die de entreebiljetten voor de wedstrij- den van Sparta en Feijenoord op schier on- berispelijke wijze wist na te drukken, De zou het misschien wel goed zijn hem te laten gaan. Daarom ging Bob Birnie naar Ijn vrouw om met haar te overleggen en Bud werd alleen gelaten om over zijn grieven na te denken, terwijl hij zijn boeltje bijeen pakte. Het krenkte hem om op dien kal- men koelbloedigen toon te hooren, dat het niet van hem verwacht werd dat hij. nu hij meerderjarig was, langer op de Tomahawk" zou blijven. Voordat zxjn vader er met hem over gesproken had, had Bud nooit zijn gedachten laten gaan over de vraag wat hij na zijn leertijd zou gaan beginnen. Hij had het leven genomen zoo als het kwam. hij had geleefd van de eene week op de andere, van de eene maand op de andere maand. Zijn moeder's hoop had hij in vervullig gebracht door zijn mu- ziekkennis. Hij kon voldoen aan wat zljh vader eischte van een veefokker, al had deze dat nooit uitgesproken. Hij had ge holpen, van het oogenblik af dat zijn bee- nen lang genoeg waren om bij de stijg- beugels te komen. Er was geen beter rui- ter, geen beter lasso-werper dan Bud Birnie. Zijn geest was reiner dan die van de meeste jonge mannen van zijn leeftijd Hij haatte oneerlijkheid en iedere goede vrouw hield hij hoog; de slechte beklaag- de hij, omdat hij geloofde, dat zij het in stilte betreurden, dat zij niet goed waren en haar levensdoel hadden gemist, n.l. vrouw en moeder te zijn. Inderdaad was hij opgegroeid tot een rein, waar mensch. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1929 | | pagina 1