ALGEMEEN NIEUWS- EN AOVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DIENSTPLICHT N.V. Stoomwasscherlj TRIO Vrijdag 28 December 1928 68 JaaresEg I No 8816 Tweede Blad. fRheumatiek Kloosterbalsem ASilHEHENTSfRUS: Leden Raadscommissies. BINNENLAND. BUITENLAND. is toch goedkooper. km: HINDERWET. INSCHRIJVING TER NEUZEN, 28 DEC. 1928. fNGEZONPEN MEDEDEEUTNGEN ,,Geen goud Zoo goed" INGEZONDEN MEDEDEEUIN GF VLISSINGEN TER ENSCHE CO U RANT llidct liuCt t?u voonurbetaling tr. pei poM I u uu uc oilmen '1 ei iNeuzeti f MU per maander. - riiuK-t. lei Neuzen 11 pei post M 6u pe. - rika f 2.25. overioe landen .1 2 60 per ma an den tr net dosi fvbonnementen voor hei mmenland a.teen on vooruithetal-.iq Voor Belgie en Amen Hit hlaH verschiinr iederen Maandan- Woensdag- en Vrijdaqavond Biirgereeester en Wethouders van TEH NEUZEN ■mkeri bekend, dathet verzoek van E. G. M. G. VAN BOCKSTAELE te Ter Neuzen, om in het perceel kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, seclie L, No. 949, een Breifaiiriek met een electro-motor van 4 P. K. te inogen oprichten en inwerking brengen door hen voorwaardelijk is tngewilligd. Ter Neuzen, den '24 Dec. 1928. Burgeineester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. B. ZONNEV1JLLE, Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TEK NEUZEN, brengen ingevolge artikel 54 der gemeentewet ter openbare kennis, dat de gerneenteraad in zijne ver- gadcring van den '27 December 1928 heeft benoemd tot leden van de Cominissie van bijsjand in het beheer en onderhoud der plaatselijke werken en eigendominen, de heeren P. VAN CADSAND, C. A. VERLINDE en P. F. DE BARKER; tot leden der financieele commissie, de heeren N. A. HAMELINK, A. DE BRUIJNE en D. VAN AKEN. Ter Neuzen, den 28 Dec. 1928. Burgeineester en Wethouders voornoemd, J. HUIZINGA, Burgemees er. B. I. ZONNEVI.ILE, Secretaris. TOOR DEN De Burgemeister van TER NEUZEN maakt bekend, dat in Jannuri a.s voor den diensipiicht moeten worden ir geschrevei personen, die geboren zpn in 1910. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bjjzonder ge egenhi-id worden g> geven ter gemeenteseore'arie op alle werkdagen in de eersie helfc d'er maand van voor- middag 9 tot 12 uur. Omtrent deze inschrjjving en omtrent de inachrjjviiig, die in sommige geval'en bic- nen een anderen termijn moet plaa's heb- ben gelden de volgende bepalingcn van de Dienstplxhtwet en van het D.enstplicht- besluit. Wie wet en wie niet ingeschreven moeten worden. Art. 6 der wet. 1. Behoudens de bepaling van bet tweede lid wordt voor den dienstplieht inge schreven a. de Nederlander, die op 1 Januari van hetjaar, waarin hij 19 jaar oud wordt, woonplaats heeft in Nederland of in een plaats in het buitenland, welke niet meer dan 15 K.M. van de Nederlandsche grens is gelegen, of wiens wettige vertegenwoordiger op gerioemd tijdstip aldaar woonplaats heeft; de niet-Nederlander, die op genoemd tijdstip ingezetene is, 2. Voor den dienstplieht wordt niet ingeschreven de ingezetene, niet-Nederlander, die o. is geboren in Nederlandscb-Indie, Suriname of Curagao b. blijkt te behooren tot een Staat, waar de Nedei landers niet aan verplichten krijgsdienst zijn onderworpen of waar ten aanzien van den dienst plieht het beginsel van wederkeerigheid isaangenomen. In welke gemeente de inschrijving moet geschieden. Art. 8 van het hesluit. 1. De inschrijving voor den dienstplieht geschiedt: a. indien de wettige vertegenwoordiger in Neder land woonplaats heeft, in de gemeente, waarin deze woonplaats is gelegen b. indien de in te schrijven persoon in Nederland woonplaats heeft, in de gemeente, waarin deze woon plaats is gelegen, tenzij hij een wettigen vertegen woordiger heeft, die in een andere gemeente in Neder land woonplaats heeft; e. indien noch de in te schrijven persoon, noch zijn wettige vertegenwoordiger in Nederland woon plaats heeft te Amsterdamzoo de in te schrijven persoon of zijn wettige vertegenwoordiger woonplaats heeft in Da itschland te Rotterdam, zoo de in te schrijven persoon of zijn wettigen vertegenwoordiger woonplaats heeft in Belgie een en ander, indien de woonplaats is gelegen in een plaats, welke niet meer dan 15 K.M. van de Nederlandsche grens is gelegen. Indien in een der in het eerste lid onder c, be- doelde gevallen de in te schrijven persoon en zijn wettige vertegenwoordiger beiden binnen het daar bedoelde gebied woonplaats hebben, doch een van hen in Duitschland en de ander in Belgie, geschiedt de inschrijving te Amsterdam of te Rotterdam, naar gelang de in te schrijven persoon in Duitschland of in Belgie woonplaats heeft. 2. Voor de toepassing van het vorig lid wordt in aanmerking genomen de woonplaats, die de inge volge art. 6 der wet in te schrijven persoon of zijn wettige vertegenwoordiger had op 1 Januari van het jaar. waarin eerstbedoelde persoon 19 jaar oud wordt, of do woonplaats, die de ingevolge art. 7 der wet in te schrijven persoon of zijn wettige vertegenwoor diger had op den dag, waarop het in dat artikel bepaalde van toepassing is geworden. Aangifte ter inschrijving. Art. 8 der wet. 4. Behoudens de hieronder ver- melde uitzonderingen geschiedt de inschrijving voor den dienstplieht op aangifte bij den burgemeester der hierboven vermelde gemeente. 2. De aangifte geschiedt door den in te schrijven persoon zelf of bij verhinde-ing door zijn wettigen veriegenwoordiger; zij kan geschieden door tusschen- komst van een daartoe schriftelijk gemaehtigde. 3. De aangifte geschiedt a. voor zooveel betreft de ingevolge art. b in te schrijven personen, in de mnaiid Januari van het jaar, waarin zij 19 jaar oud worden; b. voor zooveel betreft de ingevolge art. 7 in te schrijven personen zie hiernu), binnen dertig dagen na den dag, waarop het in dat artikel bepaalde op hen van toepassing is geworden. Art. 9 van het besluit. 1. Zondei aangifte wordt voor den dienstplieht ingeschreven hij, die a. is opgeriomen in een krankzinmgen-, idioten-, doofstominen- of bli. dengesticht, een rijksopvoedings- gesticht, een tuchtschool, een gevangenis of een njks- werkinrichting b. ingevolge art. 39 van het Wetboek van Strat- recht ter beschikking van de Regeering is gesteld en niet in een rijksopvoedingsgestieht is opgenomen c. als vrijwilliger behoort tot de landmacht, de zeemacht of de overzeesche weermaoht, uitgezonderd den vrijwilligen landstorm. Inschrijving voor den gewonen tijd. Art. 14 van het besluit. 1. Hij, die een jaar eerder wenscht te worden ingeschreven dan naar zijn leeftijd zou moeten geschieden, vraagt daartoe met opgaaf van redenen toesteinming bij een verzoek- schrift, dat hij aan den Minister van Defensie zendt voor 10 Januari van het jaar, waarin hij 18 jaar oud wordt. Hij legt daarbij over een bewijs van instem- ming van zijn wettigen veriegenwoordiger. Inschrijving na den gewonen tijd. Art. 7 der wet. 1. Voor den dienstplieht wordt ook of wordt opnieuw ingeschreven voor zoover hij niet reeds ingevolge art. 6 is ingeschreven a. de Nederlander, die na 1 Januari van hetjaar, waarin hij 19 jaar oud wordt, en voor I Januari van het jaar, waaiin hij '25 jaar oud w rdt, zijn woon plaats in Nederland of in een plaats in het buiten land, welke niet meer dan 15 K.M. van de Neder landsche grens is gelegen, heeft gevestigd of wiens wettige vertegenwoordiger in dat tijdvak zijn woon plaats aldaar heeft gevestigd b. hij, die in 'oedoeld tijdvak Nederlander of op nieuw Nederlander is geworden, indien hij of zijn wettige vertegenwoordiger in Nederland of in een plaats, als onder a bedoeld, woonplaats heeft; c. de niet-Nederlander, die in bedoeld tijdvak ingezetene of opnieuw ingezetene is geworden d. de ingezetene, niet-Nederlander, die in bedoeld tijdvak oplioudt te behooren tot een slaat, als be doeld in art. 6, tweede lid onder b Je hiervoor). 2. Met betrekking tot het bepaalde onder cgeldt art. 6, tweede lid. Strafbepalingen. Art. 48 der wet. 1. Met hechtenis van ten hoog- ste veertien dagen of geldboete van ten hoogste hon- derd vijftig gulden wordt gestraft a. hij, die niet voldoet aan een ingevolge art. 4, tweede of derde lid, of ait. 8, tweede lid, op hem rustende verplichting b degene, die de in verband met deze wet van hem gevraugde opgaven ntet of niet naar waarheid ver- strekt c. diegene der bestuurders van krankzinnigen-, idioten-, doofstommen- of blindengestichten, rijks-, opvoedingsgestichten, tuchtscholen, gevangenissen of rijkswerkinrichtingen, die niet voldoet aan een in gevolge art. 8, tweede lid, op de bestuurders rusten de verplichting of die niet overeenkomstig door Ons te geven voorschiiften oflgaven verstrekt ter in schrijving voor den dienstplieht van in die gestichten opgenomen personen. 2. Met gevangenisstraf van ten hoogste twee maanden of geldhoete van ten hoogste zeshonderd gulden wordt gestraft hij. die opzettelijk een der in het eerste lid bedoelde feiten pleegt. Opmerking omtrent vrijstelling. Hij, die vrijstelling wenscht wegens broederdienst of wegens het bekleeden van een geestelijk of een godsdiens' ig-mensehlievend ambt of opleiding tot zoodanig ambt, behoort daartoe, voor zoover mogelijk, aanvraag te doen bij de aangifte ter inschrijving. Bij die aangifte bestaat tevens gelegenheid om indien de in te schrijven persoon vermoedelijk een andere reden van vrijstelling, zal knnnen doen gelden. ook hiervan opgaaf te doen. Beteekenis van de uitdrukking „wettige vertegenwoordiger". Waar in de Uienstplichtwet of in het Dienstplicht- besluit wordt gebezigd de uitdrukking „wettige ver tegenwoordiger", wordt daaronder verstaan degeen, die de ouderlijke macht. de voogdij of de curateele uitoefent. Ter Neuzen, 28 December 1928. De Burgemeester voornoemd, J. HUIZINGA. VOOR DRINGENDE TELEGRAMMEN IN SLUITINGSTIJD. Het komt voor, dat telegrammen, waarvan de inhoud bijzonder dringend is, b.v. waarbij iemand aan een sterfbed geroepen wordt, aan- geboden worden op een tijd', dat bet kantoor van bestemming gesloten is, zoodat het be- richt den geadresseerde niet tijdig kan be- reiken. De telegraafadministratie is daarom in over- leg getreden met de omroeporganisaties, ten einde een regeling te treffen om het in voor- komende gevallen voor de aanbieders mogelijk te maken, door verspreiding van het bericht via d'e omroepzenders, alsnog den geadresseerde te bereiken. De aandacht wordt er op geves tigd, dat het eventueel tot stand komen van een dergelijke regeling niet beoogt wijziging te brengen in het bij de omroepvereenigingen reeds bestaande gebruik van uitzending van S.O.S.-berichten, bestemd voor personen, van wie het juiste adres niet bekend is. nig geneigdheid voedsel tot zich te nemen. Er is een lichte verzwakking van's konings krach- ten te constateeren. De pols toont evenwel geen afwijking en blijft vast. GRIEP IN CANADA. De griep, die in de Ver. Staten heerschte, is van daar naar Canada overgeslagen. Vandaar wordt gemeld, dat sedert het uit- breken van de influenza-epidemie, veertien da gen geleden, te Toronto 29 menschen aan de ziekte bezweken zijn en te Montreal ruim 100. De epidemie heeft echter geen kwaadaardig karakter. In Ontario en Quebec blijft d'e ziekte woeden. ZEVEN EN TWINTIG SOLDATEN GEDOOD. Bij Kalgan (in het Noorden van China) hebben kwaadwilligen een kruitmagazijn in de lucht doen springen, waardoor 27 soldaten ge- dood werden. Men is er tot nog toe niet in ge- slaagd, de daders te achterhalen. DE TOESTAND VAN DEN ENGELSCHEN KONING MINDER GUNSTIG. Door het hoopvolle vertrouwen, waaraan het Engelsche volk zich gedurende de afgeloopen week had overgegeven, is gister verontrusten- de twijfel gebroken, toen bekend werd, dat de drie doctoren twee uur lang geconsulteerd heb ben, waarna een vierde geneesheer ten paleize is gearriveerd, de bacterioloog dr. Whitby. De ze heeft een langdurige bespreking gevoerd met de twee ljjfartsen van den koning, lord Dawson en sir Stanley Hewett. Het gisteravond uitgegeven bulletin beves- tigt helaas de vrees, dat de verbetering van de afgeloopen paar dagen geen verderen voort- gang heeft gemaakt. Het bulletin zegt, dat de toestand van den koning gister niet zoo be- vredigend is geweest. De patient toonde wei- GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. In de Donderdag gehouden vergadering werd door den raad aan den heer Bedet ge- weigerd den voorzitter vragen te stellen naar aanleiding van diens schrijven over Werkloos- heidsbestrijding in Zeeuvvsch-Vlaanderen in het November-nummer van het Tijdschrift van den Werkloosheidsraad, uit overweging dat de raad er zich niet in kan mengen hetgeen de voorzitter als de persoon Huizinga schrijft. Met betrekking tot vrije artsenkeuze voor de armenverzorging deden Burg, en Weth. versohillende mededeelingen waaruit bleek dat nog geen overeenstemming met de in de ge meente gevestigde geneesheeren is verkregen. Boor den heer Colsen is naar aanleiding hier van een voorstel ingediend waarin o.m. wordt bepaald, dat ook elders gevestigde genees heeren in aanmerking kunnen komen om de behandeling der armen op zich te nemen. De begrooting van het Burgerlijk Armbe- stuur voor 1929, waarover in de vorige zitting de stemmen staakten werd verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Aan de heeren J. F. Koevoets en D. H. Littooij werden percee^t bouwgrond aan de Scheldekade verkocht. Aan mevr. de Wed. Van de Sande en mevr. de Wed. Van Bors- sum Waalkes werd verkocht voor f 3500 het voormalige politiebureau op den Smidswal. Besloten werd ten behoeve van de stichting van een veilingsgebouw te Ter Neuzen als be wijs van belangstelling in de ontwikkeling der fruitteelt een bijdrage te verleenen ad 500 gedurende 2 jaar, bedoeld als dekking van een eventueel tekort, waarbij echter de verwach- ting werd uitgesproken dat, indien de onder- neming aanstonds winstgevend zal blijken de betrokken vereenigingen die subsidie niet zul- len opeischen. Vastgesteld werd een wijziging in de leges- verordening, met de bedoeling, dat in de toe- komst de kiezerslijst kan worden beschikbaar gesteld voor f 10 per exemplaar. Voorts werd vastgesteld een verordening waarin wordt bepaald, dat de ambtenaren der gemeente op 65jarigen leeftijd ontslag moe ten vragen. Op voorstel van Burg, en Weth. kan de raad voor de door hem benoemde amb tenaren jaar voor jaar afwijking toestaan tot het bereiken van het 70ste jaar; voor de door Burg, en Weth. benoemden kan het college dit zelf regelen. Het suppletoir kohier der kondenbelasting werd vastgesteld op een bedrag van 15. Tot leden der commissie voor de financien werden benoemd de heeren Van Aken, De Bruijne en Hamelink; tot leden der commis sie van bijstand voor de gemeentewerken de heeren De Bakker, Van Cadsand en Verlinde. Herbenoemd werd tot lid der plaatselijke schoolcommissie in de kom de heer P. de Bakker. Bij de omvraag beklaagde de heer Scheele zich, dat Burg en Weth. geen publicatie heb ben gezet betreffende het houden van de we- kelijksche markt in verband met den erkende feestdag op j.l. Woensdag. Nu bestond er ver- warring. De heer Van den Bulck vroeg een lantaarn op den hoek van de SteenkamplaanKazerae- straat. De heer De Bruijne vroeg inlichtingen om trent het omleggen van den weg btj de Mof- fenschans, waartoe reeds lang besloten is. De voorzitter antwoordde dat dit eerst zal kun nen geschieden indien Burg, en Weth. weten wie daar de eigenaar van het terrein is. De heer Colsen vroeg nog inlichtingen om trent zand strooien bij gladheid waarop geant- woord werd, dat daaromtrent orders aan de gemeentewerklieden zijn gegeven, doch dat zal nagegaan worden of Uibbreiding, met name voor Sluiskil, noodig is. Ten slotte stelde de heer Bedet zijne vragen. waarvoor hij vergunning had gevraagd om dit tijdens de behandeling der agenda had ge- daan, doch welke hem geweigerd was. De voorzitter verklaarde zich bereid tot beant- woording. Dit gaf aanleiding tot breedvoerige besprekingei). De heer Bedet achtte de publi- ceering van dat schrijven niet in het belang der gemeente en van deze streek. De voor zitter kon dit niet toegeven en betoogde, dat de heer Bedet had nagelaten aan te toonen, dat hij iets geschreven heeft dat onjuist is. De heer Verlinde noemde het onjuist, dat het verkeer op de haven de voor-oorlogsche jaren zou benaderen en betwiste ook de rationali- seering en mechanieering. De heer Hamelink meende, dat het wel eenigszins in die richting gaat, doch betreurde ook het publiceeren van het schrijven, al is het, dat de raad den Bur gemeester niet ter verantwoording kan roepen voor hetgeen hij als pafticulier doet. De heer Scheele meent, dat men dat niet geheel kan srlieiden en becritiseerende het schrijven, dat hij tegen het belang acht van deze gemeente n Zeeuwsch-Vlaanderen. De streek kan over hetgeen de Regeering tot nu toe deed niet zoo tevreden zijn; zij zou, waar hier nog steeds in de haven corlogscrisis bestaat helpend moeten optreden. Dat had de heer Huizinga behooren te schrijven. De heer Hamelink sprak nog zijn verwonderirg er over uit, dat de heeren nu alien gevoelen, dat er nog crisis is, doch in dien hij dat betoogde in verband met de hulp aan de werkloozen, die nu naar het armbe- stuur zijn verwezen, terwijl hij op grond van die omstandigheden bepleitte die menschen op een andere, meer waaidige wijze te helpen. De heeren Scheele en Bedet meenden, dat voor 1 het in het midden brengen dier politieke kwes- 1 tie geen aanleiding bestond. De voorzitter verklaarde aan het eind zich niet bewust te zijn met zijn schrijven Ter Neu- 1 zensche of Zeeuwsch-Vlaamsche belangen te hebben benadeeld, en zich overigens in zijn schrijven ook niet aan banden te zullen laten leggen. In den aanvang had hij nog de meening uit gesproken, dat door de plaatselijke pers on juist is gehandeld door zijn artikel uit het Tijdschrift over te nemen en terstond daar- tegen een bestrijding te plaatsen. Dit behoort z.i. te geschieden in het betrokken blad, dat het artikel heeft geplaatst. Indien dat al- 1 gemeen gebruik werd, zou geen medewerkster van een tijdschrift meer vrij zijn tegen aan- vallen. Zoo iets is volgens hem alleen in Ter Neuzen mogelijk. Intusschen heeft hij zijn doel bereikt, door op deze kwestie de voile j aandacht te vestigen. Zijn streven is om te komen tot een andere verzorging der werk- i foozen. Men zal er zich rekening van hebben te geven, dat de bedrijven een deel van dc~i steun bij werkloosheid voor hunne rekening zullen hebben te nemen. Het Dec.nummer van het Tijdschrifr bevat ook die bestrijding. De ware oorzaak van dieellendige pijnen, die ongeschikt maken voor elken arbeid. is nog weinig bekend. Maar de ervaring heeft geleerd, dat masseeren met Akker's Kloosterbalsem in staat is, de pijn aanmer- kelijk te verzachten. Gij behoeft niet oud te worden, voordat ge oud zijt L DE KERSTDAGEN waren voor de vacantiegangers ditmaal niet van de aangenaaznste. Ucjiaiva de eersie dag, was het regen en nog eens regen. Van daar dat het Woensdag, anders de drukste dag voor wat betreft het vreemdelingenbezoek, niet druk werd. Zoowel Dinsdag als Woensdag wa ren de bioscopen en enkele danszalen druk be- zocht. „SONNA". Gisteravond werd door het tooneelgezelschap van den Cirkus-schouwburg te Gent in bet „Luxor-Theater" opgevoerd het tooneelspel „Sonna" van Fabricius. Er was een zfeer drukke opkomst en men heeft er volop kunnen genie- ten van hetgeen door de artisten werd ten beste gegeven. Vooral mevr. Netty Hart had bijzonder succes in de titelrol. „VOORUITGANG IS ONS STREVEN". In het Concert- en Bioscoopgebouw" gaf gis teravond de tooneelvereeniging „Vooruitgang is ons streven" eene uitvoering. Hierbij bleek, dat er ook voor deze vereeniging van liefheb- bers veel belangstelling bestaat, daar de zaal goed bezet was. Met de opvoering van het too- neelspel .Een die niet geteld wordt" oogstte de vereeniging veel bijval. Een gezellig bal be- sloot dezen avond. ZANGUITVOERING. De zanguitvoering der Hoorebekers op den 2en Kerstdag in de Ned. Herv. Kerk alhier ge houden, was wederom een succes. Met aan dacht werden de verschillende nummers, waar- van er enkele op zeer verdienstelijke wijze werden gezongen, beluisterd. Vooral Gezang 22 klonk schoon en was dan ook wel een der mooiste nummers. Ds. Germeraad sprak een kort woord. De vice-voorzitter der C. J. M. V. „Bidt en Werkt", de heer J. P. Klaaijssen, sprak op pittige wij ze een openings- en slotwoord. Een groote schare vulde het kerkgebouw. De Chr. Jonge Mannen Vereeniging, die door de organisatie dezer uitvoering velen een ge- noeglijken atond bezorgde, kan met voldoening op dezen goed geslaagden avond terugzien. DE AANSTAANDE SPRINGVLOED. Zaterdag 29 December zal in den loop van j den ochtend d'e hoogste springvloed van deze maand plaats hebben, die tevens een van de hoogste van het jaar is. Deze springvloed wordt veroorzaakt doordat de maan op diefi I dag om 2 uur zoo dicht mogelijk bij de aarde staat. Hieronder volgt de opgave van de tij- den waarop het water aan d'e kust zijn hoog- sten stand zal bereiken. Te Panne te 1 u. 26; Nieuwpoort te 1 u. 33; Oostende te 1 u. 41; Den Haan a/Zee te 1 u. 48; Blankenberge te 1 u. 56; te Heist te 2 u. 4; Vlissingen te 2 u. 21; Ter Neuzen te 2 u. 49. Op de Schelde zal de hoogste stand bereikt worden op de volgende tijdstippen: Kieldrecht te 4 u. 25; Fort Philippe te 5 u. 5; Antwerpen te 5 u. 17; Rupelmonde te 5 u. 57; Temsche te 6 u. 10; Dendermonde te 7 u. 13. De theoretische hoogte van het water zal indien de vloed op het hoogste punt staat, in vergelijking met den gemiddelden stand als volgt zijn: 1 m. 86 te Nieuwpoort; 2 m. 38 te Oostende; 2 m. 17 to Blankenberge; 2 m. 38 te Fort Philippe en 2 m. 39 te Antwerpen. Dit maakt dus een verschil van 4 m. 56 te Oostende en 4 m. 78 te Antwerpen tusschen den vloed en de daarop volgende eb, die on- geveer 6 u. 40 min. na den vloed zal zijn. In dezen tgd van laaghangend'e luchten en som- tijds krachtige winden, kan de vloed grootere hoogte bereiken. (VI. Crt.) NAGEKOMEN BELASTINGGELDEN. De minister van financien maakt bekend, dat ten behoeve van 's rijks schatkist is ontvan- gen wegens over vorige jaren te weinig be- taalde belastingen bij d'en ontvanger der di- recte belastingen te Breskens 242.18 en bij den inspecteur der directe belastingen te Ter Neuzen 774.39. GEEN STROOM. Wij vestigen de aandacht onzer lezers op de in dit nummer voorkomende advertentie der N. V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits- Maatschappij, waarin deze mededeelt, dat op Zondag 30 dezer, van des voormiddags 9 tot des namiddags omstreeks 3 uur geen stroom zal kunnen geleverd worden. PAARDENFOKKERIJ. J.l. 'Zaterdag 22 Dec. werden te Roosendaai, voor Frankrijk ingeladen het bekende vierspan Rouaan-merrien, van den heer G. de Wilde te St. Maartensdijk. De merrien waren gekocht door den heer F. Dekker Pz. te Axel, en, naar men ons meedeel- de, bestemd als Kerstgeschenk voor de Prinses de Bourbon. De merrien waren alle, zoowel ieder voor zich, als in het viertal, verscheidene malen be- kroond, en ingeschreven in stamboek B van het Nederlandsche Trekpaard. AXEL. Te Axel is een afdeeling opgericht van het „Wit-Gele-Kruis", roomsch-katholieke vereeni ging voor ziekenverpleging, naast het bestaan de „Groene Kruis" dat ruim 300 leden telt. De nieuwe vereeniging telt aanvankelijk 60 leden. Het bestuur werd samengesteld als volgt; C. Th. van de Bilt, voorzitter, P. de Kort, secretaris, F. Schouwdert, penn. en J. Baert, A. "van Maale, J. J. Michielsen en Hipp. Verhelst. OSSENISSE. Alhier is overleden de heer A. Hermans, die gedurende veertig jaar gemeente-secretaris en -ontvanger was. Regelmatige en franco afhaling en bezorging. Nette bediening. --SJK" nEBBBEBMk SAS VAN GENT. Duivensport. Nationale Postduivententoonstelling gehou den door d'e maatschappij „De vrije vlucht" te Sas van Gent, hij den heer Fr. Marquine. Aan deze tentoonstelling werd deelgenomen door 100 duiven: De uitslag was als volgt: Klasse I. Oude blauwe doffers: 1 en 2 A. Marquinie; zeer :ervolle vermel- ding A. Marquine; eervolle vermelding M. Meuleman. Klasse II. Oude blauwe duivinnen: 1. A. Marquine; 2. M. Smidt te Ter Neuzen, zeer eerv. vermelding: J. Vermoet; eerv. ver melding A. Vermoet. Klasse III. Oude geschelpte doffers: 1. Fr. Renique; 2. Fl. Vermoet; zeer eerv. vermelding M. Smid te Ter Neuzen; eerv. ver melding J. Vermoet. Klasse IV. Oude geschelpte duivinnen: 1. A. Marquinie; 2. M. Meuleman; zeer eerv. vermelding A. Koole te Ter Neuzen; eerv. vermelding R. Velleman. Klasse V. Oude roode doffer: 1. A. Vermoet; 2. A. Marquinie; zeer e rv. vermelding M. Meuleman. Klasse VI. Oude roode duivinnen: 1. A. Koole te Ter Neuzen; zeer. eerv. ver melding H. Scheffer; eerv. vermelding Pr. de Maeschalk. Klasse VII. Oude roode doffers. 1. en 2. A. Marquinie, zeer eervolle vermel ding M. Meuleman; eerv. vermelding FL Scheffer. Klasse VIII. Oude bonte duivinnen. 1. Fl. Vermoet, 2. A. Marquinie; zeer eerv. vermelding A. Marquine, eerv. vermelding H. Scheffer. Klasse IX. Jonge blauwe doffers: 1. A. Marquinie; 2. M. Meuleman; 3. A. Ver moet; zeer eerv. vermelding G. Hamerlinck; eerv. vermelding A. Marquinie. Klasse X. Jonge blauwe duivinnen: 1. A. Marquinie; 2 A. Vermoet; zeer eerv. vermelding M. Smid te Ter Neuzen; eerv. ver melding A. Marquinie. Klasse XI. Jonge geschelpte doffers: 1. A. Koole te Ter Neuzen; 2. A. Lippens; zeer eerv. vermelding A. Marquinie; eerv. ver melding H. Scheffer. Klasse XII. Jonge geschelpte duivinnen: 1. A. Marquinie; 2. J. Acke, zeer eerv. ver melding A. Scheffer; eerv. vermelding 3. Ver moet. Klasse XIII. Jonge roode doffers: 1. H. Scheffer; zeer eerv. wermelding A. Koole te Ter Neuzen: eerv. vermelding A. Goethals. Klasse XIV. Jonge roode duivinnen: 1. Fl. Vermoet; 2 M. Meuleman; 3. M. Houte- pen, zeer eerv. vermelding A. Scheffer; eerv. vermelding J. Vermoet. Klasse XV. Jonge bonte doffers: 1. P. Meeusen; 2 M. Meuleman; zeer eerv_ vermelding H. Scheffer; eerv. vermelding A. Koole te Ter Neuzen. Klasse XV. Jonge bonte duivinnen. 1. A. Marquinie, 2. A. Koole te Ter Neuzen, 3. A. Marquinie; zeer eerv. vermelding A. Lippens; eerv. vermelding J. Acke.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 5