ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Alleen zec~ Jtspirin- 5315 Maandag 24 December 928 68 Jaargang Tweede Blad. BERICHT. A3Q HEHE1TSPRIJS 1e prsjs f 10,-- BINNENLAND. BUITENLAND. PBEDIgBKURTEHT Tabletten SPORT. 1 1 I 2e u 7,50 3e ,i 5,-- 1 TER NEUZEN, 24 DEC. 1928. HOOEDPLAAT. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. innemenl doelp. ■o v.—t. RECHTSZAKEN. PROVINCIATE STATEN VAN ZEELAND, UZENSCHE CO U RANT Binnen Ter Neuzen f 1 40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post 1.80 per 3 maanden Bij vooruitbttalinq fr. per post J 6.60 VooV Belqie en Amerika f 2.25. overiqe ianden f2.60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland a!leen bit vqqrnul-Mbnq. Dif Mad verschijnt iederen Maandaq-. Woensdaq- en Vrijdaqavond. pei jaar mmtmm tttuf-'Cttiwai Kvenals vorige jaren stellen wij, ter aan- mttdiging van hen, die voomemens zijn in •M Nieuwjaarsnuiiimer een gedicht of vers te pl&atsen. een drietal prijzen beschikbaar n.l.: •e beoordeeling van deze gedichten of *ereen zal gesehieden door een commissie, terwijl onze lezers in de gelegenheid worden gesteld op een biljet in te vullen welk gedicht •f vers naar hun meening voor een prrjs in aanmerking zal komen. Voor hen wier biljet het meest in overeen- atamming met den uitslag is, stellen wrj een iseetal boekwerken of een gratis abonnement op ons blad, gedurende een half jaar, be schikbaar. Het desbetreffend biljet zal in het blad van 4 Januari worden afgedrukt, en moet aan ons bureau uiterlijk 14 Januari zijn ingeleverd, terwijl dan in ons blad van Vrijdag 18 Januari de uitslag zal worden medegedeeld. Versjes, die niet oorspronkelijk zijn, komen niet voor een prrjs in aanmerking. Inzenders van een gedicht of vers, die bui ten mededinging willen blijven, gelieven dit bij de inzending op te geven, dan kan dit togelijk hieronder worden vermeld. De gedichten of verzen moeten zijn inge- aonden Zaterdag 29 December. HULDIGING KONINGIN-MOEDER. Naar wij vememen zal Maandag 7 Januari aan de Koningin-Moeder het huldeblijk der Nederlandsche vrouwen worden aangeboden door de voorzitster van het Comity, mevrouw Van Leeuwen-Waller. Waarbij zullen inge- vorlge den wensch van H.M. behalve het ge- a»eJe boofdcomit6 nog drie dames uit elke provincie tegenwoordig zijn. Door de loting is uitgemaakt uit welke gemeenten van elke provincie een vertegenwoordigster wordt afge- vaardigd. Voorts zal mevrouw KoningsbergerLang 4a door Oast-Indie gezonden geschenken •verhandigen. Nog kan worden medegedeeld, dat behalve 4« belangrijke opbrengst der inzamelingen hler te lande en in onze kolonien nog ruime dtjdragen bij het comity zijn ingekomen uit afle deelen der wereld. DE KAMERVERKIEZINGEN. Dhr. J. P. de Brabander, directeur van het •entraal Hanzebureau te Utrecht meldt: Te Utrecht is dezer dagen een druk be- ■ochte vergadering gehouden van r. k. midden- ■tanders uit het aartsbisdom Utrecht. Deze vergadering had ten doel, de situatie te be- ■preken, ontstaan door het besluit van het oentraal college der R. K. Staatspartij, waarbij de kwaliteitszetel voor den middenstamd werd toegewezen aan Zeeland. In de vergadering werd blijk gegeven van groote ontstemming •ver de gevallen beslissing, waarvan, zoo werd gezegd, o.m. het gevolg is, dat le het karakter van den genoemden kwaliteitszetel voor een groot deel niet tot zijn recht komt en dus wordt misvormd, 2e. nagenoeg de geheele r. k. middenstand gespeend blijft van eenige mede- ■eggingschap in de keuze van den persoon, 4Je dezen zetel zal bezetten. Daar inmiddels ook reeds was gebleken, dat, ■iettegenstaande een krachtig protest van den r. k. middenstand bij het bevoegde college, geen herziening van het besluit kon worden verwacht, werd besloten, tot het voeren van •en zoo krachtig mogelijke actie, ten einde de verkiezing te verzekeren zij het dan niet door middel van een kwaliteitszetel van een per- •oon, die als de vertrouwensman van den ge- heelen r. k. middenstand kan worden aange- E»erkt. MR. D. FOCK. Naar aanleiding van het ook door ons aan het Hbld. ontleende bericht ,dat Mr. D. Fock, voorzitter van den Vrijheidsbond zich thans bereid zou hebben verklaard om een candida- tour voor de Tweede Kamer te aanvaarden, deelt het ,,Vad." uit ,,de zekerste bron" mede, „4at dit bericht volmaakt onjuist is." INSPECTEUR LANDB. ONDERWIJS. Naar gemeld wordt zal eerlang de benoe ming te verwachten zjjn van den heer J. J. Wintermans, lid der Tweede Kamer, te Eind hoven, tot inspecteur van het Landbouwonder- wijs, ter vervanging van den heer Dr. K. H. 11. van der Zande, die als zoodanig het vol- gend voorjaar aftreedt. DE VERMISTE INDISCHE MAILZAK. Blijkens een thans bij het hoofdbestuur der posterijen en telegrafie van den Indischen postdienst ontvangen telegram, moet het aan- tal brieven van waarde, dat zich in de ver- miste Indische mailzak bevond, 108 hebben bedragen, derhalve nog 5 meer dan volgens de opgave van de Italiaansche postadministratie het geval zou zijn. Uit het telegram valt voorts op te maken, dat ook van de Indische administratie voile medewerking is te verwachten ten behoeve van schadeloosstelling der belanghebbenden, In ▼erband met het verspreid zijn van de In dische afzenders over den geheelen Archipel en met verschillende andere moeilijkheden, is het echter niet mogelijk, nog v66r de Kerstdagen belanghebbenden schadeloos te stellen. DE LIBERALE RADIO-OMROEP. De Vereeniging van liberale radio-amateurs (V. L. R. A.) heeft zich opnieuw tot den Minis ter van Waterstaat gewend met een adres, waarin zij haar leedwezen uitspreekt, dat de instelling van den Radio-Raad nog steeds ach- terwege blijft. De vereeniging betreurt, dat het verleenen van een zendvergunning afhan- kelijlc wordt gesteld van het uit te brengen advies van den Radio-Raad, temeer daar de Minister indertijd, in afwijking van de door de Staatscommissie voorgestelde regeling, w61 een zendvergunning aan andere omroepgroe- pen heeft verleend. Hoewel de liberalen nog steeds de voorkeur geven aan een nationalen omroep zonder eenige politiek en zij om die reden ook nadat inwilliging van hun recht- matige aanspraken hebben verzocht, dreigt thans het liberale volksdeel van de verbreiding van zijn beginselen langs radio-telefonischen weg verstoken te worden. Daar blijkens het steeds groeiend ledental der vereeniging deze grief onder het liberale volksdeel in voort- durend sterkere mate wordt gevoeld, verzoekt de V. L. R. A. haar voorloopig ten spoedigste de beschikking te geven over eenige zenduren, totdat na de instelling van den Radio-Raad een definitieve regeling zal zijn getroffen. DE KONING VAN ENGELAND. De geneesheeren verwachten dat de ziekte van den Koning van Engeland, hoewel de beterschap langzaam vordert, een dusdanigen keer heeft genomen, dat hij met de Kerst dagen buiten gevaar zal kunnen worden ge- acht. DE VERKIEZING VAN BORMS. De Belgische Kamer heeft een hoogst eigenaardige beslissing genomen. Men kent de geschiedenis: Dr. Borms werd gekozen met 83000 stemmen, de liberaal Baelde kreeg 44000 stemmen en 58000 kiezers stemden bianco. De Kamer heeft nu toch besloten den heer Baelde gekozen te verklaren. Van den duidelijk uitgesproken wil van 83000 kie zers wordt dus gewoonweg geen notitie ge nomen en de zetel toegewezen aan een lid dat nog geen vierde deel van het aantal uit- gebrachte stemmen heeft behaald. Er is dus een kaakslaag toegebracht aan de kiezers, die, om welke reden dan ook dat is hun zaak aan Dr. Borms de voorkeur gaven. Dat men Dr. Borms niet heeft toegelaten kunnen wij ons voorstellen, doch dat men een minderheids-candidaat den zetel toewijst is on- begrijpelijk voor ieder die gevoelt voor recht en billijkheid. Zooveel is zeker, dat men in Belgie op deze wrjze haat en verbittering kweekt onder de Vlaamsche nationalisten. Vier- a vijfduizend studenten hebben Vrijdag middag te Brussel tegen de verkiezing van Dr. Borms gemanifesteerd. Vooral uit Luik en de Waalsche gewesten waren talrijke groe- pen overgekomen. Op de Brusselsche bevol- king was een beroep gedaan om de huizen te bevlaggen langs den weg wien de studenten zouden volgen. Op meer dan edn plaats ontbrak het zeker niet aan sympathie, doch over het algemeen voelt de Brusselaar weinig voor studenten- betoogingen, en vlaggen waren er om zoo te zeggen niet te zien, een enkele slechts, ver- loren in de mistige lucht. De Luiksche studenten hadden vooraan in den stoet op een rijtuig een galg opgesteld, waaraan de beeltenis van Borms met een punthelm bengelde. Op karretjes en wagen- tjes van allerlei slag werden bovendien strooien poppen voortgesjouwd, met Duitsche helmen, die Borms heeten voor te stellen. De manifestatie verliep zonder emstige incidenten. Gendarmen en politie waren trou- wens overal opgesteld. De Groote Markt, waar het Vlaamsche Huis zich bevindt, was door politiecordons afgezet. Toch gelukte het een troep van 500 studenten v66r het lokaal der frontpartij, aan welks gevel de Vlaamsche vlag wapperde, luidruchtig werd betoogd, tot dat de toegesnelde gendarmen de studenten weer verdreven. V66r de optocht zich in beweging stelde, werd een delegatie der studenten door een voorzitter van den Senaat en een ander door den eersten minister Jaspar ontvangen, wien een adres werd overhandigd, waarbij de stu denten him vreugde uitspraken over de on- geldigheid der verkiezing van Dr. Borms en de hoop, dat de Senaat het amnestie-ontwerp niet zou aannemen. Aan den voet van het graf van den onbe- kenden soldaat bleef de stoet even staan. De Brabangonne werd gezongen, waama met groote luidruchtigheid de optocht werd voort- gezet. Borms bengelde aan den galg vooraan. VOOR DEN ONBEKENDEN SOLDAAT. De heer Le Provost de Launy, gemeenteraads- lid voor de Parijsche wijk der Champs-Elysdes, heeft zich tot den prefect van politie gewend naar aanleiding van „een nieuwe lachwekkende manifestatie", die zich voor het graf van den Onbekenden Soldaat heeft afgespeeld. Het betreft het bezoek van het hoofd van den Indiaanschen stam van den Adelaar van het Witte Paard, dat, zooals men weet, Europa bezoekt en eenigszins buitensporig wordt ge- vierd. De Indiaansche hoofdman heeft zich voor het graf laten fotografeeren, en bioscoop- operateurs hebben hem in allerlei standen op- genomen. De „Poilu Inconnu" behoort ons, Franschen toe zoo schrijft hij en men heeft hem niet onder de Triomfboog gelegd, welke is gewijd aan den roem van de soldaten des Keizers, om als reclame te dienen voor avonturiers van allerlei kleur en voor vreemde snoeshanen uit alle ianden. Hij herinnert er aan, dat de prefect verleden jaar een circulaire heeft gepubliceerd, waarbij de betoogingen voor den Onbekenden Soldaat werden geregeld ,en verzoekt daaraan de hand te doen houden. VOOR DE NOODLIJDENDE BRITSCHE MIJNWERKERS. De firma's Van den Bergh en Jurgens heb ben 20.000 halve ponden margarine geschon- ken ter verdeeling onder de noodlijdende Brit- sche mrjnwerkers. DE VERLOVING DER BELGISCHE PRINSES. Het heet nu, dat de verloving van prinses Marie-JosA met den kroonprins van Italie, al zoo dikwijls aangekondigd, doch steeds weer tegengesproken, er eindelijk in het komende voorjaar door zal komen. Het huwelijk zou dan in October worden gesloten. De reden, waarom de verloving steeds wordt verschoven, zou zijn, dat koningin Elisabeth haar dochter nog te jong vindt. Prinses Marie- Jose is 22 jaar oud, kroonprins Umberto 24. EXAMEN WISKUNDE L. O. Geslaagd te's Gravenhage voor het examen wiskunde L. O., de heer M. A. Visser te Sluis. I EXAMEN VOOR COSTUMIeRE. Bij de 1-1. Maandag en Dinsdag te 's-Gra- venhage gehouden examens der M. V. Sch. in Nederland is voor costumiere o.m. geslaagd mej. K. van 't Hoff, leerlinge der Modevak- school te Axel. ZEEUWSCH-VLAAMSCHE WATERLEIDING-MAATSCHAPPIJ. Daar van verschillende zij den meermalen gevraagd is hoe thans de situatie is van de Zeeuwsch-Vlaamsche Waterleiding Mij, nadat door de Ccommissie van Onderzoek rapport is uitgebracht aan heeren commissarissen, deelt 1 men ons mede, dat door om standigheden buiten de schuld van heeren commissarissen het rap port nog niet in een vergadering kon worden besproken. Dit zal gesehieden 8 Januari a.s. te Ter Neuzen. Binnen zeer korten tijd zal dan vermoedelijk ook een vergadering van aandeelhouders tegemoet gezien kunnen wor den. Al mag niet vergeten worden, dat het rapport is uitgebracht op verzoek van en aan de commissarissen en niet aan het publiek, zoo mag toch wel worden verwacht, dat het aan de Pers zal worden verstrekt en althans zeker aan de aandeelhouders. ZANGUITVOERING. De bijzondere aandacht der lezers wordt ge- vestigd op de advertentie in dit blad betref- fende de zanguitvoering alhier op aanstaanden Woensdag in de Ned. Herv. Kerk te geven door de bekende zangvereeniging van Maria Hoorebeke. De vorige bezoeken aan Ter Neuzen en het succes, dat deze zangvereeni ging daarbij behaalde liggen zeker nog ieder versch in het geheugen, en zullen zeker aan leiding zijn, dat het ook ditmaal weer niet aan bezoek zal ontbreken. CHR. NAT. YVERKMANSBOND. Dezer dagen hield de ring Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen van den Chr. Nat. Werkmansbond te Ter Neuzen in de consisto- rie der Ned. Herv. Kerk hare eerste vergade ring in dit seizoen. Als spreker trad op Ds. Maas van Kloosterzande, met het onderwerp „Waakt". De vergadering werd door den 2en voorzitter, den heer P. A. Leunis, geopend met. gebed, waama deze liet zingen Ps. 103 1, I waama hjj voorlas het schriftgedeelte van Prediker 11. Daama ving de spreker zijn uit- eenzetting aan over „waken en bidden". Hij wees ook nog op het wachten. Wachten is moeilijk. Daarom: waakt en bidt, dat is wach ten op de komst van Christus. Waken is ar- beiden. Waakt, niet wachten. Gereed zijn met ons zelf, met ons gezin. Er werden eenige vragen gesteld, die op zeer duidelijke wijze werden beantwoord. De hoop wordt uitgesproken, dat deze vergadering 1 moge leiden tot versterking van de afdeeling, maar bovenal, dat deze moge sterken in het geloof. Dat is de band die de bond alien toe- roept, om te waken voor zichzelf, voor zijn gezin en te strijden tegen ongeloof en revo- lutie. maatschappij besloten, in twee zalen te doen schieten, n.l. zooals gewooniijk in de overbe- kende zaal ..Valencia" van den heer A .J. de Krijger en voorts bij den heer Fermont in de N. Kerkstraat. De Driekoningen-dag belooft een mijlpaal te worden in de schutterswereld. ZAAMSLAG. Een paar dagen terug stond de niet geslo ten auto van den heer Antheunisse uit Axel onbewaakt op den openbaren weg binnen de kom der gemeente. Eenige kinderen maakten van de gelegenheid gebruik en namen uit die auto weg, ongeveer een dozijn sigaretten- doosjes. Door de plaatselijke politie zijn zoo- wel de daders als de doosjes opgespoord. De raad der gemeente Hoofdplaat kwam in openbare vergadering bijeen. De heer Scher- beyn was afwezig. Na voorlezing werden de notulen ongewijzigd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich een verzoek van het Nederlandsch Hervormd Kerkbestuur om de openbare school op te hef- fen en deze over te dragen aan het Nederl. t Herv. Kerkbestuur. De ouders der school- gaande kinderen hebben geteekend, om hunne t kinderen naar de Christelijke school te zenden, in totaal voor een veertigtal kinderen. Besloten wordt de school per 1 Mei 1929 over te dragen. De vrijstelling voor vaklichamelijke oefening ingevolge artikel 195 2e lid lager onderwijs- wet 1920 zal worden vernieuwd. Volgt thans de benoeming voor het hoofd der O. L. school. Met algemeene stemmen wordt tijdelijk be- noemd de heer A. F. van der Veeken. De ge- meentebegrooting over 1929 wordt goedge- keurd. De raad, welke hiema in geheime zitting 1 overging, besloot, na heropening, de gemeente aan te sluiten by de werkeloozenkas. Dit zal voor de gemeente kosten: 82,94 per jaar. Op het oogenblik trekken reeds 11 vaste en 13 losse werkeloozen uit de kas. De werkeloozen zullen dan de eerste weken trekken /6 voor onge- huwden en f 7,20 voor gehuwden. Hiema wordt de bijeenkomst gesloten. DINSDAG 25 DEC. 1928 (le Kerstdag.) Jjed. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9% u. en 2 u., Ds. A. Timmerman Sluiskil. 9% u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. Ds. G. van Dis en 2 u. Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan. Ter Neuzen. 5% u., Evangelisatie. LOOS ALARM. Hedennacht 12 uur werd de politie gewaar- schuwd, daar er in de oude groentendrogerij bij het Zwaantje alhier brand zoude zijn. Bij on derzoek bleek echter, dat naast die fabriek een hoop afval lag te branden, vermoedelijk tengevolge van zelfontbranding. De politie heeft de brandende hoop uiteen gehaald en het vuur gebluscht. GEVONDEN VOORWERPEN. De Inspecteur van Politie te Ter Neuzen maakt bekend, dat omtrent onderstaande gevonden voorwerpen inlichtingen te bekomen zijn aan de daar achter vermelde adressen: Heerenhandschoenen, Van Heel, Nieuwstr. 16. Portemonnaie met inhoud, A. Dees, Axel- sche straat 35. Handtasch, J. Wisse, Tramstraat 13. Papieren geld, M. Riemens, Tholensstraat 11. Heerenhandschoen, A. v. Kerkvoorde, Steen- kamplaan 65. Zakdoekje, D. de Waele, Elleboog 13. Hondenriem, F. Kaan, Lange Kerkstraat 38. Sleutel, R. Hamelink, De Doelderstraat 6. SLUISKIL. Mej. J. van der Lubben, tot 1 Januari a.s. onderwijzeres aan de R. K. bijzondere school alhier, is als No. 2 geplaatst op de voordracht ter benoeming van een onderwijzeres aan de openbare lagere school in de gemeente Pijnacker (Z.-H.). De groote liefdadigheidsschieting, welke door de handboogmaatschappij „De Herleving" alhier is uitgeschreven tegen Zondag 6 Januari a.s. en waarvan de netto-opbrengst ten bate zal komen van het Wit-Gele Kruis voor de tuberculose-bestrijding, belooft reeds thans door de overstelpende deelname der schutters een zoodanig succes te worden, dat de meer dan geslaagde schieting ter gelegenheid van het 40-jarig schuttersjubileum van den heer Jac. van Leuven er ver door in de schaduw zal worden gesteld. i Van alle kanten stroomen de prijzen binnen, en waar met gegronde redenen kan worden voorzien, dat het aantal der schutters veel en veel grooter zal zijn dan bij welke vorige schieting ook, heeft het bestuur der handboog- Gerefcrmeerde Gemeente. Ter Nenzen. 9 u., Ds. B. van Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u^ leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u. en 2 u., Ds. B. v. Neerbos. j Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. WOENSDAG 26 DEC. 1928 (2e Kerstdag). Ned. Herv. Kerk. 1 Ter Neuzen. 9% u., Ds. A. Timmerman, 7 u., Zanguitvoering te geven door de vereen. trDe Vlaamsche Olijfberg" uit Maria Hoorebeke. Spreker Ds. Germeraad. Sluiskil. 9% u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u., Ds. E. Raams. DONDERDAG 27 DECEMBER 1928. Hoek. 6 u., Zanguitvoering te geven door de vereen. „De Vlaamsche Olijfberg" uit Maria Hoorebeke. Spreker Ds. Germe raad. VOETBAL. Afdeeling IV. Wedstrijduitslagen van 23 Dec. le Klasse. N.A.C.Willem H 3—1 LongaWilhelmina 22 2e Klasse. DongenDosko 5—2 J AllianceBreda 1—2 VlissingenZeelandia 4—2 3e Klasse. SinotoZeelandia n 6—2 GoesTerneuzen 1—0 1 Competitiestand 3e Klasse A. TO re en TO n TO 2. n e "p "Sr 3 Hulst 9 5 4 26-8 14 Terneuzen 9 7 2 26-9 14 Goes 11 5 4 2 25-16 14 Walcheren 9 4 3 2 21-17 11 Sinoto 12 4 4 4 25-32 10 Zeelandia II 9 4 1 4 21-24 9 Zierikzee 7 2 1 4 12-17 3 j Vlissingen II 9 1 1 7 18-28 3 J Middelhurg II 9 1 8 8-31 2 Zierikzee 2 punten in mindering wegens niet orvkomen. S.I.N.O.T.O. idem. Het was gisteren voor de voetbalvereeniging „Temeuzen" een zeer slechten dag, niet al leen dat het tweede elftal in Saa van Gent tegen de Sassche Boys het onderspit moest delven met 42, maar ook het eerste elftal heeft in Goes tegen de club van dien naanv het loodje moeten leggen en wel met 10. Deze nederlaag had beslist niet mogen plaats hebbenmaar de spelers hebben de ballen niet aan een touwtje en het is ook hier weer eens gebleken dat niet altijd de sterkste club met de overwinning gaat strijken. Niet alleen was Terneuzen voortdurend in de meerderheid, doch had door het maken van een toegestanen penalty in het eerste kwartier reeds de leiding kunnen nemen, maarde ruimte tusschen de doelpalen had een meter breeder moeten zjjn! Het derde elftal kan niet gemakkelijk aan den gang komen, want ook gisteren is de wedstrijd HontenisseTerneuzen IH niet door kunnen gaan wegens afkeuring van het ter- rein. Morgen, le Kerstdag, komt de hier gunstlg bekend staande voetbalvereeniging „Gantoise'' op bezoek tot het spelen van een vriendschap- pelijken wedstrijd, terwijl den 2en Kerstdag Middelhurg I den strijd komt aanbinden. Beide wedstrijden hebben plaatst tegen het eerste elftal, terwijl, ondanks de daarvoor aangewen- de pogingen niet is mogen gelukken ook voor het tweede een wedstrijd te organiseeren. HEBEKMANN ZAL WORDEN UITGELEVERD. De Finsche regeering heeft het verzoek ran de Nederlandsche regeering om Liebermann uit te leveren, ingewilligd. Naar wij vernemen kan Liebermann thans met een week of twee te Amsterdam worden verwacht, waarna terstond de instructie een aanvang zal nemen. Hoewel de zaak vrij in- gewikkeld is en aan Liebermann vrijwel alle vermogensdelicten, van bedrieglijke bankbreuk af tot verduistering toe met alle nuances daar- van, ten laste worden gelegd, behoeft het toch niet zoo heel lang te duren eer de openbare behandeling een aanvang kan nemen. Immers de rechter-commissaris Mr. Feenstra is door het voor-onderzoek der Veendammer-affair* geen vreemde in deze zaak en dit geldt even- eens voor den Officier van Justitie, Mr. Rei- lingh, en voor de rechtbank, gesteld dat een 1 strafkamer van gelijke formatie voor deze ge- legenheid als in den voorzomer mocht worden samengesteld. (TeL Vergadering van Vrtfdag. Stoombootdienst tusschen Aaaa- Jacoba-polderZijpe. lnzake het voorstel om tot 30 Juni 1929 at subsidie aan de R. T. M. voor haar boveuge- noemde stoombootdienst voort te zetten, meen- den eenige leden in een der afdeelingen, dat gezien ook het antwoord van den Minister van Waterstaat op door het kamerlid Krijger ge- stelde vragen, de toestand op dit veer van dien aard is, dat daarin dringend behoort te voor zien te worden en zij vragen wat Ged. Staten denken te doen, om den bestaanden toestand te verbeteren. Een nader antwoord van den Minister op een schrvjven van Ged. Staten kac in het algemeen de leden niet bevredigen, ter wijl in eene afdeeling hulde wordt gebracht aan Ged. Staten voor de goede uiteenzetting van den toestand in den brief aan den Minister. Een lid wenscht een motie aan de regeering waaruit blijkt, dat de Staten geheel achter Ged. Staten staan. Verwerping yan het inge- diende voorstel als protest wordt niet nuttig geooideeld. Een ander lid wil een dergelyke motie oog ter kennis der Tweede Kamer bren gen als ultimum refugium. Een lid zou den toestand willen verbeteren door het verkeer te verleggen over Zierikzee— Stavenisse via de Thoolsche brug Bergen op Zoom en vraagt of Ged. Staten d=ze mogelijk- heid nog eens nader willen overwegen. Een lid overweegt ernstig een motie in te dienen om de regeering te verzoeken het veer over te nemen. Ged. Staten leggen bedoelde brieven over en blijkt daaruit, dat Ged. Staten hebben toe-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 5