ALGEMEEN NIEUWS- EN AOVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 8315 Maandag 24 December 1928, 68e Jaargang. Eerste Blad. a 60 cent. bTnn e n l a n a H. E. Kantoorhouders Een. Cow-boy. ABONNEMENTSPRIJS: RAADSVERGADERING. Wegens het Kerstfeest zal a s. Woensdag 6EEN nummer van dit blad verschijnen, Nieuwjaars-advertentien F1TTILL1ST0H. voor het Nieuwjaarsnummer dat Dinsdagmorgen in plaats van i "orgesteTd." Maandagavonci za) verschijnen en in de kom dezer gemeente huis aan huis wordt bezorgd, worden weder geplaatst Voor Nieuwjaarswenschen grooter dan 20 regels, zal 60 cent meer worden gerekend voor elke 20 regels of gedeelte daarvan. De inzendingen kunnen geschieden tot uiterlijk Maandag 81 dezer, des veormiddags 10 uur. Ter Neuzen, 19 Dec. 1928. Firma P. J. VAN DE SANDE. Onze abonne's in het Buitenland worden dringend verzochthet verschuldigde abonnementsgeld voor 15 Januari in te zenden. Bij niet- ontvangst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt. Abonnementen voor het Buiten land worden slechts aangenomen bij vooruitbetaling. DE UITGEEFSTER. De abonne's van het GeillustreerdZon- dagsblad, welke het blad per post ontvangen, worden ver- zocht hun abonnementsgeld voor 1 Januari a.s. in te zenden, daar er anders over^beschikt wordt met verhooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER. worden verzocht het abonnements geld over het 4e kwartaal 1928 van de Ter Neuzensche Courant, v6or 1 Januari in te zenden. Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op dat wij bij terug- ontvangst van eene onbetaalde kwi- tantie onmiddellijkde toezending van het blad zuilen staken. DE UITGEEFSTER. B. M. door BOWER. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Het was heel best waar deze zich een beste kok toonde, die een of andere ge- j den koffiepot kokend kon houden en toch ^awaEawpaiBMMBi ZENSCHE CO U RANT Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen £r. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per Amerika f 2,25. overiqe landen f2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bii vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iederen Maandaq- Woer.sdag- en Vrijdaqavond. laar Voor Belgie en De Burgemeester van TEH NETJZEN maakt toekend dat eene Openbare Vergadering van •tern Gemeenteraad is belegd op "D'onderdag 27 December 1928, des namiddags 2 uur. Ter Neuzen, den 24 December 1928. De Burgemeester voomoemd, J. HUIZINGA. TWEEDE KAMEB. Vergadering van Vrijclag. Bij het wetsontwerp inzake de herziening van de Lager-Onderwijswet verklaart de heer van Wijnuergen (r.k.) tegen te zuilen stem- men, omdat de wijziging van de leerlingen- schaal onvoorbereid en ondoordacht zonder noodzakelijke gegevens ter beoordeeling wordt op aanschaffing van poenale sanctie. Spr. dient een motie van deze strekking in. De heer Kleerekooper (s.-d.) pleit voor af- schaffing van de doodstraf. NEDERLAND EN BELGIe. correspondent van de N. R. Crt. te De heer Tilanus (c.h.) acht het voorstel be- treffende de leerlingenschaal niet ongeschikt en aanvaaidt het ondanks de kosten. Spr. is tegen artikel 3, omdat er geen enkele school te veel is gebouwd en paragraaf 11 niet in de wet thuis hoort. De heer Zijistra (a.r.) kan zich bij het ont- werp neerleggen, al had de aanvaarding van' zijn eigen ontwerp door den minister moeite bespaard, wijl de minister thans in het volgend jaar weer met een nieuwe wijziging moet ko- men. Mej. Westerman (lib.) vereenigt zich met het ontwerp, al had zij het liever gesplitst ge- zien. De heer Buiten (r.k.) stemt eveneens in met het ontwerp, dat verslechtingen vervroegd wegneemt. De heer Ketelaar (v.d.) zal ook met liefde voor het ontwerp stemmen. Minister Waszink betoogt, dat de regeering niet anders heeft gedaan dan den duur van een tijdelijken maatregel vervroegen. Inzake para graaf 11 zal spr. een wetsontwerp indienen. Een amendement Oud om paragraaf 11 der wet te wijzigen, zoodat de medetelling van kin- deren uit naburige gemeenten voor de oprich- ting van bijzondere scholen niet meer moge- lijk is, wordt na toezegging van den minister teruggenomen. Het wetsontwerp wordt daarna aangenomen zonder hoofdelijke stemming. In de middagvergadering wordt met 55 te gen 28 stemmen aangenomen de begrooting van defensie. Verworpen wordt daarna de motie-Cramer tot verleening van amnestie, opheffing van het interneeringskamp aan den Boven-Digoel, op heffing van de interneering van Tjipto Man- goedkosoemo, en afschaffing van de exhorbi- tante rechten. Evenzoo wordt verworpen de motie-L. de Visser. De motie-Arts tot schrapping van artikel 177 der Indische staatsregeling wordt, na wij ziging waardoor de uitnoodiging aan de regee ring om het artikel te schrappen vervalt en aileen overblijft de beginsel-uitspraak voor missie-vrijheid, verworpen met 56 tegen 27 stemmen. j Bij de voortzetting van de behandeling van de Indische begrooting worden van verschil- lende zijden bezwaren gemaakt tegen het con tract met Aneta over verstrekking van nieuws en wordt er aangedrongen op een inlandsche vertegenwoordiging te Geneve. Het artikel betreffende het contract met Aneta wordt aangenomen met 47 tegen 23 stemmen. Op de inlandsche vertegenwoordiging te Geneve zegt minister Koningsberger zijn aandacht ge- i vestigd te houden. De heer Cramer (s.-d.) bepleit een omzet- ting van het kantoor van arbeid en dringt aan De Brussel meldt: Bij de algemeene beschouwingen over de begrooting van buiteii*mdsche zaken Donder- dagmiddag in de Kam°r hebben verschillende leden langdurig over de Nederlandsch-Bel- gische betrekkingen gesproken. Eerst kwam aan het woord de katholieke afgevaardigde van het arrondissement Antwerpen, de Kerchove d'Exaerde, die na een kort betoog betreffende de gemeenschappelijke politieke oeconomische belangen van Nederland en Bel gie tot de slotsom kwam, dat inzake de ver- binding AntwerpenRijn tot dusver van Ne derland niets kon worden verkregen. Men blijkt in Nederland te vergeten, zeide hij, dat de Schelde een intemationale rivier is en dat Belgie bij het verdrag van 1839 een goede ver- binding werd vei-zekerd tusschen Antwerpen en den Rijn. Het verkeer door het kanaal Hansweert is moeilijk en voldoet niet. Enkel een kanaal AntwerpenMoerdijk kan voldoe- ning geven. Spreker behandelde verder de afwatering ten Noorden der provincies Antwerpen en Oost-Vlaanderen. Ook op dit gebied zijn, naar hij betoogde, de betrekkingen met Nederland allesbehalve bevredigend. Door de schuld van Nederland, dat sedert 1830 de afwaterings- slooten van het tot het Maasbekken behooren- de deel der provincie Antwerpen bij de grens heeft dichtgestopt, ondervindt de landbouw aldaar groote schade. Vele landerijen, welke vruchtbaar konden zijn, werden aldus in moe- rassen herschapen. De Antwerpsche afgevaar digde, toegevend dat het afwateringsprobleem enkel door middel van een algemeen Neder- landsch-Belgisch verdrag kan worden gere- geld, meende toch de verwachting te mogen uitspreken, dat de minister van buitenland- sche zaken het mogelijke zou doen om te trachten, zoo spoedig dit zou kunnen worden bereikt, in het belang van beide landen een voorloopige regeling te treffen met Neder land, waardoor voor wat de afwatering betreft een einde zou komen aan den huidigen toe- stand. Heel anders klonk. de toon van een lange rede van den Vlaamsch-nationalen afgevaar digde voor Antwerpen Herman Vos over het Nederlandsch-Belgische vraagstuk. Spreker had het eerst over de intellectueele toenade- ring en het desbetreffende verdrag, tusschen Nederland en Belgie gesloten. Hij achtte het logisch dat daardoor in de eerste verband worde gelegd tusschen beoefenaars van we- tenschap, die zich van de Nederlandsche taal bedienen. Niemand in Vlaanderen zou kunnen aannemen dat van dit verdrag gebruik werd gemaakt om den Franschen invloed in Vlaan deren te versterken en er dient dus te wor den uitgemaakt, dat de naar Nederland uitge- zonden leerkrachten in het Nederlandscb zui len doceeren, terwijl omgekeerd de Neder landsche professoren naar het van Neder landsche wetenschap verstoken Vlaanderen moeten worden gezonden en les dienen te geven in de gemeenschappelijke Nederlandsche taal. Vos herinnerde aan de uiteenzetting van wijlen senator Mr. Alberic Deswarte in een senaatsvergadering van Februari jl., waarin dienaangaande door Mr. Deswarte duidelijke vragen waren gesteld aan minister Hymans, die tot nu toe steeds het antwoord schuldig is gebleven. Komend tot de Nederlandsch-Belgische on- derhandelingen, welke thans het middelpunt vormen van Belgie's buitenlandsch beleid, be toogde de heer Vos, dat twee voorwaarden dienen te worden in acht genomen om de on- derhandelingen in 'n zuivere atmosfeer te bren- gen; ten eerste dat niet getalmd wordt, ten tweede dat men er de waarheld spreekt. Het blijkt wel dat men met vitterijen over proce- durevormen veel trjd aan het verliezen is. Het Belgische departement van buitenlandsche zaken zou beter naar den practischen kant der kwestie moeten kijken. Men is trouwens al 1ft) Vervolg. ,,Ik moet je nou al dadelijk een „ont- naoediqend woord laten hooren onder- brak Buddy ruw het qezanq. En toen, met cen heel qewichtige stem en een heel ge- wichtiq qebaar, qinq hij voort Hinkebeen s stemming te bederven en diens afkeer van «le Indianen zoo mogelijk nog te vergroo- len. Hij had zoo dikwijls een zeer beden- kelijke soep gemaakt van 't vaatwater en de restjes van de borden en de in dekens geihulde wilden hun lippen zien smakken over het heerlijke maal, dat hij nu niet voor ze kon vluchten, zonder zijn lot ellen- dig te vinden. Hinkebeens scheldwoor- den, waren hoorbaar boven het gekletter nit van pannen en potten, die hij voor de reis inpakte. De tocht van dien nacht langs het smalle pad tusschen de steile heuvels naar de Tomahawks verste nederzetting bij de Big Creek was een heele beproeving voor Buddy. Een man was op een vlug paard vooruit gezonden naar den naasten buur- nan om hem te waarschuwen; die moest dan op zijn beurt aan den volgenden het bericht overbrengen, totdat niemand »eer in onwetendheid zou verkeeren over het dreigende gevaar. Ezra was al op weg naar Laramie, met moeder en Dulcie en de katten en een houten kooi vol kuikens en een zeug met biggetjes. Buddy, die op zijn woord was geloofd en zich zell gerust een held mocht noe- men, was geheel vervuld met moeders bloementuin, dien hij had helpen aanleg- gen en vrij trouw begoten had, met het water dat hij in emmers uit de beek had gehaald. Hij was bang dat de Indianen zijn klaprozen en floxen zouden vertrap- pen en over zijn ,,nachtschoonen' zouden loopen, die juist goed aan 't groeien wa ren, die mooi begonnen te worden en vol knoppen zaten. De geur van de nachtschoonen was hem in den neus gedrongen toen hij in de schemering naar buiten stapte in zijn pels, die, volgens moeder, niet mocht achter- blijven. Buddy hield wel van bloemen, maar moeder kon tegen ze spreken en ze kussen en ze beklagen als Buddy ze had vergeten en ze dorst had laten lijden. Hij had wel achter willen blijven om voor moeders bloementuin te vechten, als hij daar iets mee had kunnen bereiken. Slaperig zat hij te denken hoe hij het volgend jaar de bloemen in kuipjes zou planten, die in de grot konden gedragen worden, als de Indianen weer zouden ko men, toen Tex Farley hem opeens een stoot in de zij gal en hem zei, dat hij wak- ker moest worden, als hij niet van zijn paard wilde vallen. Het was een vermoeiend geklim, naar den top van de keten, die de Big Creek van de Noord-Platte scheidde. en nog vermoeiender was het dalen. Tot twee- maal toe betrapte Buddy er zich op, dat weer een heel eind van het annexionisme en simili-annexionisme en Belgie heeft eindelijk begrepen, dat, wit het iets bereiken, de poli- tiek uitgeschakeld moet worden en het vraag stuk op zuiver verkeers-oeconomische gronden moet worden gesteld. De verbinding Antwerpen-zee en Antwer- pen-Rijn is ten slotte het eenige, dat van het oorspronkelijke verdrag is overgebleven. Het beste waren volgens spreker geweest, dat Bel gie zijn verkeers-oeconomische eischen con- creet had geformuleerd, wat een oplossing heel wat gemakkelijker zou hebben gemaakt. De toestand is nu zoo, dat de onderhandelin- gen sedert eenigen trjd in een nieuw stadium zijn getreden. Het van Nederlandsche zijde ontwikkelde plan-Van Konijnenburg zoekt een middenweg tusschen den Belgischen eisch van een kanaal AntwerpenMoerdijk en het Ne derlandsche standpimt, dat men met verbete- ring van den waterweg over Hansweert zou kunnen volstaan. Volgens het Nederlandsche plan zou het kanaal vrijwel geheel op Neder- landsch grondgebied komen te liggen. Het Hellegat zou gekanaliseerd worden, evenals de eendracht en verder zou de vaartweg via de Ooster-Schelde te Bath in de Wester-Schelde uitmonden. Men zou eventueel van Bergen op Zoom of Bath nog een kanaal kunnen graven tot de Antwerpsche haven. Deze oplossing voldoet Belgie weliswaar niet geheel, maar feitelijk is deze voorgestelde verkeersweg toch heel wat beter en veiliger dan de huidig be- staande. Van bezwaren tegen het plan-van Konijnenburg heeft spreker tot heden niet ge- hoord. Indien er steekhoudende zijn, dan zou hij ze gaame van minister Hijmans vememen. Vos zeide ook nog verrast te zrjn geweest om te vernemen, dat voor wat het Maasvraag- i stuk betreft, de chef van dienst van den Bel gischen waterstaat te Luik, ingenieur van Wetter, op het verzoek om onderhoud van den Nederlandschen oud-minister Konig, hande- lend namens den Nederlandschen Minister van Waterstaat, zou geantwoord hebben, dat het kanaal door het Bosscherveld door de Neder landsche regeering ontworpen, hem niet inte- resseerde en hij den Nederlandschen oud- minister, alsmede de twee ingenieurs van wa terstaat, die hem vergezelden, niet kon ont vangen. Is het waar, dat deze brief geschre- ven werd op last, of althans met voorkennis van minister Hymans? In Antwerpsche scheepvaartkringen houdt men er een andere meening op na en hecht men wel degelijk be lang aan de uitvoering van het Bosscherveld- kanaal, vooral waar de indruk bestaat, dat de directe kanaaiverbinding AntwerpenLuik nog wel wat op zich zal laten wachten. On- geveer tien jaar hebben nu de twee departe- menten van buitenlandsche zaken op on- vruchtbare wijze de kwestie van het verdrag behandeld. Tien jaar heeft het moeten duren, voordat men bemerkte, dat de politiek diende uitgeschakeld te worden. Het toevertrouwen van de kwestie aan deskundigen is een goed procede. Wij zuilen echter met de uiterste op- lettendheid zorgen, dat oeconomische vraag- stukken ook in de toekomst niet meer met politieke worden vermengd. De verwerping van het verdrag is in opzicht een harde les geweest. Spreker besloot met de hoop, dat wanneer men zich aan de oeconomische pro- blemen blijft houden en er zakelijk wordt on- derhandeld, weldra zal mogen blijken dat Ant werpen en Rotterdam met instandhouding van de activiteit van beide havens en den prikke- lenden wedijver, maar zonder onderlinge af- gunst op elkaars welvaart deze best kunnen oplossen en geen politieke tegenstellingen dit hoeven te beletten. De minister van buitenlandsche zaken, Hy mans, beantwoordde de sprekers slechts kort. Hij herinnerde aan de bespreking, welke hij te Genfrve had met zijn Nederlandschen collega, Beelaerts van Blokland en het beginnen van technische onderhandelingen, die er op volg- den, maar die nog tot geen resultaat hebben geleid. Thans beheerschen twee voorname punten het Belgisch-Nederlandsche probleem, de ver binding AntwerpenRijn en bet onderhoud van het vaarwater in de Schelde, in verband met de eischen van de modeme scheepvaart. Wij hebben, aldus de minister, een technisdie nota gereedgemaakt, welke aan de Neder landsche regeering zal worden overgemaakt. Ik vertrouw, dat de Nederlandsche opinie, beter voorgelicht en een meer objectief stand- punt huldigend, weldra een overeenkomst sal mogelijk maken, welke voor de samenwerking van beide volkeren ten zeerste wenschelijk Is. Meer kan ik daarover op het oogenblik niet zeggen. hij op 't punt stond uit het zadel te glijden. Hij was dan toch ook nog maar een jon- gen van dertien jaar, in den groei zooals ieder ander jong schepsel. Hij had dien geheelen dag gereden en nog de helft van den voorafgaanden nacht, toen hij terug was komen Snellen om voor het dreigena gevaar te waarschuwen. Hij had slaap noodig en de natuur wenschte haar recht te doen gelden. HOOFDSTUK V. Buddy blijkt van de rechte soort. Men kon nooit met eenige zekerheid vooruit zeggen hoelang de Idianen zouden dansen, voordat zij aan het moorden en plunderen zouden gaan. Dat hing veel af van den Medicijnman en van verschil lende voorteekens. mogelijk, dat om de heimzinnige reden, onbekend aan de blan- ken, zij op het laatste oogenblik nog zou den besluiten hun tijd af te wachten. De ,,Tomahawk"-bevolking werkte van den vroegen morgen totdat het donker werd en verzamelde in alle haast het gras aan den voet van de Snowies, terwijl zij van het eene groene dal, en van de eene kloof naar de andere reed, daar waar het gras sappig en malsch was en waar de berg- strooinen klaterend van de rotsen neer- stroomden. Zoodra men het vee bij el- kander had, werd het haastig in de rich- ting van de Platte gedreven. En alhoe- wel de mannen, op alles voorbereid rond- TER NEUZEN, 24 DEC. 1928. GEMEENTERAAD. In de op a.s. Donderdag, des namiddags 2 uur te houden openbare vergadering van den gemeenteraad komen de volgende punten ta bhandeling: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. a. Proces-verbaal van de opneming van de kas en boeken van den ontvanger der gem een te Ter Neuzen d.d. 21 Novem ber 1928. b. Bericht van Ir. G. de Regt, dat bi| wegens vertrek naar elders ontslag neemt als lid der Commissie van Toe- zicht op het Middelbaar Onderwijs. c. Bericht van J. J. Kaan te Sluiskil, dat hij aanneemt zijn herbenoeming tot Ud van de Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs te Sluiskil-Driewegen; d. Het raadsbesluit van 29 November 1928 tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1928, voorzien van het bewijs der goedkeuring van Gedep. Staten. Burg, en Weth. stellen voor, deee stukken voor kennisgeving aan U nemen. e. Adres van Gebr. Guequierre, alhier, hou- dende verzoek om afwijking van artikel 10 der Bouwverordening. Burg, en Weth. stellen voor, dit adres in hunne handen te stellen om bericht en raad. t. Verzoek van het raadslid W. Bedet ont hem in de gelegenheid te stellen den Burgemeester eenige vragen te doen, in verband met diens schrijven in het ,,Tijdschrift van den Nederlandschen Werkloosheidsraad". g. Mededeelingen van Burg, en Weth. b«- treffende de vrije artsenkeuze. Voorstel van Burg, en Weth. om cxnt- heffing te verleenen van artikel 19 der Bouwverordening aan den Districts- Bouwkundige bij den Rijksgebouwen- dienst te Middelburg. Stemmen over de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1929. Voorstel van Burg, en Weth. tot ver- koop van een perceel gemeentegrond aan J. F. Koevoets alhier. Idem aan D. H. Littooij alhier. Idem tot verkoop van het voormalig politiebureau aan Mevr. de Wed. M. C. van de Sande, geb. Pothoven, te's Gra- venhage en Mevr. de Wed. M. A. van Borssum Waalkes te Ter Neuzen.. Idem om gedurende twee jaren een subsidie te verleenen van f 500 aan de Cooperatieve Vruchtenveiling te Hulst en Ter Neuzen. Idem tot wijziging van de verordening op de heffing van rechten ter gemeente- secretarie, onder den naam van leges. Idem tot vaststelling van eene verorde ning betreffende ontslag van alle amb- tenaren in dienst der gemeente Ter Neuzen, bij vijf en zestigjarigen leeftijd. Idem tot vaststelling van bet suppletoir kohier hondenbelasting, dienstjaar 1928. Idem tot benoeming van raadscommis- sies. Buddy, die trotsch was op hetgeen hem was opgedragen en zichzelf even goed een man voelde als een van de anderen, werd een ware kleine duivel in het na- jagen van de onwillige rijpaarden. Hij verjoeg ze uit het dichte kreupelhout, waarin best de Idianen op den loer kon den liggen, en een gelegenheid konden afwachten om hem te scalpeeren; en hij dreef ze als de avond inviel dicht bij de hutten, omdat er 's nachts geen enkele man kon gemist worden om ze te bewa- ken; intusschen sliep hij zoo licht als een kat die bij het hoi van een muis de wacht houdt. Hij zeide niet veel, misschien wel omdat iedereen het te druk had om te spreken, hij zell incluis. Doodmoe kwamen de mannen s nachts terug stijf naar de hut van Hinke-been, 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. gereed was om op te pakken en bij het eerste geweerschot te vertrekken. Zij ver- orberden groote hoeveelheden gerstekoe- ken en gekookt rundvleesch, slurpten hun koffie op, heet genoeg om er een varken mee te broeien, waarna zij zich op den grond uitstrekten om onmiddellijk in slaap te vallen. Buddy was reeds op en weer te paard in de heldere sterrenlucht, voor de zon op was, na haastig een kop koffie gedron- ken te hebben om hem kracht te geven voor zijn kouden tocht achter de;,remuda" aan. Niettegenstaande de warme koffie klapperden zijn tanden toch nog in het reden, evengoed klaar met hun geweren j begin en hij reed met opgetrokken schou- als met hun touwen, reden zij toch nog ders en een hand in zijn zak. Hij kon in vrede. niet zingen of fluiten om zichzelf gezel- schap te houden. Hij moest stil voortrij- den totdat hij alle donkere, zich bewegen- de schaduwen geteld had en wist, dat de troep voltallig was, om ze dan rustig te laten grazen. Op den vierden morgen reed hij vol onrust het dal in, vreezend, dat de paar- den des nachts gestolen zouden zijn, maar in stilte hopend, dat zij slechts naar het water afgedwaald waren om versche wei- den te vinden. Een lichte bries, die een scherpe vorst meevoerde, deed zijn neus tintelen. Zijn paard draafde rustig voort, erven scherp het spoor volgend als Buddy zelf; ja, zelfs nog scherper want het zou zeker waarschuwen, wanneer er gevaar dreigde. Zoo reden zij een bocht om bij het water, en stieten op de verspireide paarden van de „remudadie daar rustig aan het grazen waren. Buddy reed om ze been, nu en dan naar den heuvel kijkend aan de andere zijde van de vallei. Die heuvel kwam hem zoo vreemd voor zooveel lager, terwijl 't was alsof de sterren in een rij langs de begroeide kruin stonden, alsot er geen hoogten waren. Toen opeens merkte hij. dat het wel dezelfde heuvelkling was en dat de sterren, die hij zag, kleine ochtend- kampvuren waren. Zijn hart bonsde toen hij gewaar werd hoeveel van die kleine vuren daar wel waren en hij wist, dat de dans geeindigd was. De Indianen hadden hun kamp verlaten, waren gisteren over de heuvelrij getrokken en hadden daar ge- kampeerd om de morgenstond af te wach ten. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1