PUROL er op S gemengde beeichten. Beleefd Verzoek. PAA.RDENFOKKERIJ." PREDIKBEURTEH. LANDBOUWBERICHTEN. SPORT. Financieele Berichten. Laatsle Berichten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN bGa^, Het verzacht en geneest IN KOKEND WATER GEVALLEN. HNUttZAJlNPtiN MEDEDEEL1NGEN. UITSLAG VERKOOP1NGEN. AANBESTEDINGEN, ENZ. 417 LOOPINGS ACHTER ELKAAR. SCHEEP V AARTBE WEGING. WISSRLK OF.R SF.M. A- C LENSEN'S STOOMVAART- MAATSCHAFPIITER NEUZEN ZEEVAARTMAATSCHAPPI) „SCHELDESTROOM." -heden blijkt, komt le Kerstdag de Gentsche wedstrijd belooft heel belangrijk tezijn als wii terugdenken aan den match welke het le elftal op 11 Nov. 1.1. in Gent heeft gespeeld p'en eenoemde club. T Voor den "2en Kerstdag knjgt Terneuzen I den 2e klasser Middelburg I op bezoek, zoodat er voor de voetballiefhebbers wel te genieten valt. Ook worden er nog onderhande- lingen gevoerd orn voor het 2e elftal een wed- striid te krijgen, waarvan in ons blad van Maandag nader melding zal worden gemaakt. Als Uw Hauden ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnhjkmaar voora! ook bij brand- en snijwonden ontvellingen en alleriei lundverwondmgen schoolgeld (een lager bedrag voor Hinders uit hetzelfde gezin) de Konmklyke eoedkeuring zal kunnen erlangen. Tot lid van bet Burgerlijk Armbestrruris herbenoemd de heer J. de Kraker werd gebracht aan den beer Jan de Feijter Lz. die 18 jaar lid en voorzitter van dat college is geweest. Uit de voordracht bestaande uit de beeren K. C. Boeije Rzn. en Levs. de Put ter Jz werd de beer De Putter benoemd met 4 stemmen. De heer Boeije verkreeg 3 stem- men Br waren ook 3 stemmen urtgebracht op den beer 't Gilde docb deze waren als buiten de voordracht van onwaarde. Naar aanleiding van een verzoek van den Ned Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf om vertegenwoor- di°"rng in de commissie van advies in zake steunregeling werd goedgevonden dat Burg, en Weth. een gewijzigde regeling zullen ont- werpen waarbij een tijdstip voor aftreding van de leden wordt bepaald, zoodat bet mo- eeliik is vertegenwoordigde organisaties te vervangen. Die regeling zal ecbter pas het volgend seizoen effect kunnen hebben. De heer D. van den Berg, tijdelijk gemeente- opzichter, werd definitief benoemd. Overgegaan zal worden tot uitbreiding van de straat achter de Julianastraat en een ge- deelte van den Bewesten-Buitenweg. Besloten werd bij de banken, waarmede de gemeente thans reeds in relatie staat, zijnde de Firma Van WaesbergheJanssens en Van Heel Co een rekening-courant te openen, en dit ook te doen bij de Bank voor Nederlandsche gemeenten. Aan 3 bewoners van Spui werd toegekend f 15 per scboolkind voor vergoeding voor schoeisel bij het bezoeken der R. K. school te Axel. Goedgekeurd werden wijziging der begroo- ting van de gemeente en van het gasbedrijf voor 1928, en werden ingewilligd verzoeken om afschrijving van aanslag wegens honden- belasting. Burg, en Weth. werden gemachtigd tot den verkoop van oude materialen, tot het aangaan eener overeenkomst voor verkoop van beer, tot verpachting van tuingrond gelegen in het grondbedrijf. De heer Van de Bilt verzocht in het uit- breidingsplan der gemeente ook eens te den- ken over het aanbrengen van een plein. In antwoord op een vraag van den heei 't Gilde gaf de Voorzitter te kennen dat het in 't voorneinen ligt weer een Kerstgave uit te reiken aan werkloozen. Naar aanleiding van een vraag van den heer Dieleman, of niet kan worden overge gaan tot het benoemen van een baas-fitter, deelde de voorzitter mede, dat de directeur de oproeping niet heeft geplaatst in de bladen van welke naar de meening van Burg, en Weth in deze het meeste resultaat was te wachten; dat er 23 sollicitanten waren en de directeur der gasfabriek te kennen gaf daar- uit geen voordracht van 3 personen te kun nen doen; dat daarop besloten is tot het doen van een nieuwe oproeping in andere bladen. Voorts deelde de Voorzitter in antwoord op een vraag van den heer Dieleman mede, dat de gemeente, zelfs bij den tegenspoed die men daarmede thans ondervond goedkooper uit is met het aankoopen van een paard, dan dat men er een moet huren. De heer P. de Feijter vroeg nog inlichtingen met betrekking tot de verlichting in de buurtschap Spui, voor zoover die daar door de gemeente Zaamslag geschiedt en te wenschen overlaat, omdat de onderdeelen der gasolme- lampen niet meer kunnen worden vemieuwd. Tot zijn verwondering zag hij in het raads- verslag van Zaamslag dat men de verlichting met gas van Axel te duur vond. De Voorzit ter zeide nadere inlichtingen toe. HOEDEKENSKERKE. Dinsdagmorgen vroeg, voer de Engelsche vrachtboot „Rassai", nabij de Kapuinhoek, vlak bij „Het Licht" aan den dijk. Eerst nadat vier sleepbooten ter assistentie waren ver- schenen, kon het schip worden vlot ge- sleept, waama het de reis naar Antwerpen vervolgde. Een vijfde sleepboot, die mede nog was ontboden, behoefde geen hulp meer te verleenen. De boot voer met de quaran- tainevlag in top. RECHTSZAKEN. Arrondisscments-Rechtbank, Middelburq Zitting van 21 December 1928. Het volgende vonnis werd uitgesproken M. J. R-, oud 53 j., landbouwer te Hoek, gedetineerd, is wegens diefstal veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf van het voorarrest. met aftrek ZONDAG 23 DECEMBER 1928. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9 Vz u. en 2 u., Ds. A. limmerman Sluiskil. 9Vz u. en 2 u., dhr. L. Dek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. Ds. G. van Dis en 2 u. Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hoek. 9 Zaamslag. Gereformeerde Kerk. u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen. 9 u. en 2 u., Ds. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds. By van Neerbos. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeente. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan. Ter Neuzen. 5% u., Evangelisatie. R.K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. De politie onderzoekt de zaak. De justitie heeft sectie op het lijk laten verrichten, waar bij niets verdachts gevonden is. DESILLUSIE. Twee jonge dames waren meldt de N. R. Crt., Zaterdagmiddag verpoozing gaan zoeken in een gezellige dancing te Rotterdam. En twee chique jongelui hebben haar daar in het Engelsch ten dans genood. Het bleken allercharmanste heeren te zijn, die heel onder- houden keuvelden over blue's en yale s en trotts. Als de band een kwijnende boston kweelt, en een bekoorlijke zij en een sympa- thieke hij wiegen deinend over den gladden vloer onder zacht getemperd lamplicht, dan komen er confidenties Een van de heeren liet zich ontvallen, dat hij bij de film was, en de ander sprak dit niet tegen. De jonge dames vonden het zalig; stel je voor, kunnen zeggen, dat je hebt gedanst met een film-ster, dat je hebt gepraat met een knappen held van het witte doek...... En 's nachts werden in twee maagdelyke ledikamten droomen gedroomd vol wilde fan- tasieen; droomen van een hij en een zij, van een kus. van 7 meter film-lengte, van Hollywood, van Filmland en van studio's. Helaas, de vol gende middag bracht de nuchtere werkelijk- heid aan het licht. Want toen de jongedames over den Coolsingel wandelden, stonden daar haar beide vrienden. En de een droeg een plakseltje voor zijn borst, waarop een film- toestel stond, waaraan hij ijverig draaide, ten- einde het beeld van niets vermoedende wande- laars op het gevoelige lint vast te leggen, en de ander drukte de ontstelde dames een kaar- tje in de hand, waarop te lezen stond, waar men den volgenden dag een afdruk van de zoo juist opgenomen film kon koopen. Inderdaad, de heeren waren bij de film M1SLUKT BEZOEK, Dinsdagavond zouden enkele schippers en schippersvrouwen een bezoek brengen aan boord van een in de Leuvehaven te Rotterdam liggend schip. De 53jarige juffrouw C. Z. v. W. zou over de loopplank worden geholpen, door den 17jarigen schippersknecht H. L. Maar de plank brak en beiden vielen in het water. De juffrouw is met een roeiboot gered; de knecht wist zwemmende aan den kant te ko men. Zij werden in een cafe aan de Leuven- haven van droge kleeren voorzien. Inmiddels was een nieuwe loopplank uitge- legd. Daarover zouden even later de 40jarige juffrouw M. V. en haar man, schipper L. G. aan boord gaan. -laar de plank brak en beiden vielen in het water. De juffrouw is met een roeiboot gered. De schipper is met een haak op het droge gebracht. Zij hebben in het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg droge kleeren gekregen. De gastheer over- weegt, of hij voortaan zijn bezoekers niet met lier en laadboom aan boord zal halen. op een meter afstand ermede kunnen worden VOORJAARSHENGSTENKEURINGEN. De voorjaarshengstenkeuringen vanwege de Prov. Reg. Comm. voor de Paardenfokkerij jn Zeeland, zijn voorloopig vastgesteld als volgt; Dinsdag 5 Febr. te Zierikzee, om 2 uur. Woensdag 6 Febr. te Kattendijke, om 8V2 u. Woensdag 6 Febr. te Hulst, om 2 uur. Donderdag 7 Febr. te Axel, om 9 uur. Vrijdag 8 Febr. te Oostburg, om u. DE LANDBOUWTENTOONSTELLING. Thans is het bestuur van den kring West Zuid-Beveland der Z-L.M. er in geslaagd-in be- ginsel overeenstemming te verkrijgen met het Ned Trekpaarden Stamboek omtrent het com- bineeren van in 1929 tq Goes te houden jaar- lijksche landbouwtentoonstellingmet de natio nal tentoonstelling van genoemd stamboek. VOETBAL. Als het weder nu een klein beetje wil mee- werken. is het Zondag a.s. voor de voetbalver- eeniging Terneuzen een drukken dag, want dien dag moet zij met alle drie hare elftallen tusschen de krijtlijnen; n.l. bet le moet in Goes tegen Goes I hare krachten gaan meten, terwijl het 2e haar uitgestelden wedstrijd te Sas van Gent moet gaan spelen tegen de Sassche Boys I en het derde voor het eerst aan het werk wordt gezet en Hontenisse I moet gaan bekampen. Daar het heel moeilijk is om van een voet- balwedstrijd te voren te zeggen hoe de uitslag zal zijn, zullen wij ons maar bepalen met de hoop uit te spreken, dat alle drie de elftallen met de winnende punten naar huis mogen ko men en ook dat vooral het le zeker met den vasten wil om te winnen moet spelen. w:l zii hare kans niet verzwakken. Natuurlijk moet ook bij het 2e d'en wil voorzitten, terwiil het 3e wel met dat jeugdige vuur zal spelen dat het niet is tegen te houden! De Kerstdagen. Zooals uit de advertenties in het nummer van IN WAANZIN. Een vrouw te Groningen heeft zich in een vlaag van waanzm begoten met petroleum, waarna zij zich in brand stak. Vreeseiijk vei- minkt is zij naar het ziekenhuis vervoerd, al- waar zij is overleden. Te Buitenveldert is het anderhalf zoontje van een landbouwer in een tobbe vol kokend water gevallen. Hoewel het kind spoedig ei- uit werd gehaald bekwam het dusdanige brand- wonden dat het in ernstigen toestand naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. HET WRAK VAN DE SALENTO. Schipper Schroevers van den motorbotter IJM 375 heeft, toen het weer gunstig was, nog eens een onderzoek ingesteld op het wrak van het bij Zandvoort gestrande Italiaansche stoomschip Salento. Hij heeft in de kombuis, diep onder het zand bedolven, het lijk van een van de opvarenden gevonden, vermoedelijk dat van den kok. Hij heeft dat meegenomen naar IJmuiden, waar het naar de algemeene be- graafplaats is vervoerd in afwachting van na- i dere orders van het Italiaansche gezantschap. BIJEN HOUDEN VERBODEN. De gemeenteraad van Pijnacker heeft vol- gens het „Vad." op verzoek van een 40-tal tuinders besloten een verordening te ontwer- pen, waarbij het verboden wordt in die ge meente bij en te houden. De bijen veroorzaken dat de bevruchting der komkommers spoediger dan anders geschiedt, waarvan de tuinders veel schade hebben. De Hooge Raad heeft de rechtsgeldigheid van zulk een verordening bevestigd bij een dergelijk geval te Vinkeveen. EEN VISCHKOTTER GERAMD. Woensdagnacht tegen 1 uur werd de visch- kotter „Merkur" uit Wilhelmshafen door de torpedoboot „Albatros" geramd en tot zinken gebracht. Twee man van den vischkotter wer den gered, de schipper zelf verdronk. GASONTPLOFFING TE LONDEN. Donderdagochtend heeft in het centrum van Londen een vervaarlijke gasontploffing alles doen trillen en schudden. De rijweg werd over een lengte van 800 M. opengereten door een beweging als van een aardbeving. Voetgangers werden door de lucht geslm- gerd, een taxi omvergeworpen, een paard ge- dood. Men vreest dat een werkman, die onder den beganen grond werkte, is omgekomen. JUWEELENROOF TE BERLIJN. Dinsdag wierp een jongeman een in een pa pier gewikkelden steen door het raam van een juwelierszaak hoek Jerusademer en Leipziger Strasse te Berlijn; hij greep twee kosthare parelsnoeren, elk ter waarde van 7000 mark en ging er vandoor. De winkelbedienden en voorhij gangers achtervolgden hem, wisten hem te vatten en aan de politie over te leveren, die de beide parelsnoeren nog in zijn bezit vond. Hij bleek een 24jarig arbeider te zijn. EEN VROUW VERDRONKEN. Maandagnacht reed Van R. met zijn vrouw achter op de fiets langs den Meerweg te Heemstede. Onigeveer 75 meter van de Cru- quius-brug reed hij van den berm af en kwam met zijn vrouw in het water terecht. Hij wist zich zelf te redden en waarschuwde de brug- wachter, die met behulp van een dreg de vrouw uit het water haalde. Kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. De politie te Heemstede heeft nu termen gevonden, v. R. aan te houden en op te sluiten Er zijn namelijk aanwijzingen, dat Van R geen moeite heeft gedaan om zijn vrouw, die ongeveer 1% meter van den kant in het water lag, dat daar een diepte heeft van 1.15 meter, te redden, hetgeen zeer goed mogelijk moet zijn geweest. Ook vindt men het raadselach- tig, dat Van R. over een lengte van 8 meter over den breeden en hohbeligen berm heeft ge- reden met zijn vrouw achter op de fiets. Bo- vendien is aan den onderkant van den berm een tpksteenen afsoheiding. waardoor de f'ets grooten tegenstand moet hebben ondervonden. DE SCHIPBREUK VAN DE VESTRIS. O'Neill, de Amerikaansche commissaris, heeft aan het Congres zijn rapporten toegezonden over het onderzoek dat onder leiding van den advokaat van den staat New Vork naar het vergaan van het Engelsche passagiersschip Vestris op 12 November ingesteld is. Hjj be\ eelt de invoering van ver strekkende hervormingen in de reglementen voor de scheepvaart aan en wijt het groote verLes aan menschenlevens: ten eerste aan het yerlies van stabiliteit van het schip toen het in stormen kwam: ten tweede aan de onbekwaamheid van kapitein Carey en de bemanning; ten derde aan de verouaerde soort van reddmggordels. De Vestris was niet onderworpen aan de voorschriften van het Britsche departement van koophandel noch aan de Amerikaansche reglementen (aangezlen het een Engelsch schip was dat tusschen New York en West-Indie dienst deed). ue ,,^'gue komt tegen dit soort speelgoed op, daar het de jeugd siechts den zin voor het moorden kan bijbrengen. lMOORDENAAR, DIE ONGESTRAFT BL1JFT. In April 1906 werd in een bosch nabij Ber lin een 37-jarig man gevonden met een schot- wond in den ouik. By werd naar het zieKen- huis overgeDrachc, waar hij tien dagen later overleed. /,yn zwager, een zekeie Jviuuer, werd ervan verdacnt den man te hebben neeigescho- ten, doch het bezwarend maienaal was met vouioende. om tot een veroordeenng te kunnen lemen. In het afgeioopen voorjaar overleed Muller s vrouw. Up haar sterlbed beKende zij tegen- over haar docnter, oat haar man de moorde- naar van zyn zwager was geweest.^ JNa het piegen van zijn oaad vertelae hy zijn vrouw wat hij had gedaan, doch onuer bedreigmg haar te zullen dooasiaan verbood hij haar ooit tegenover lemand lets ervan te reppen. By had zyn zwager op den bewusten oag in het oosch zien ioupen en hem, in de meemng, dat hy een gioot beorag aan geld by zich zou heb ben, uit een hinaeriaag neergescnoten. De buit viel center tegen, want ue ongeiukkige hieek met meer dan acht pfennig op zax te hebben. Nauat vrouw Muller gestorven was, kwam het ieit ook de politie ter oore. Muiier werd nu opmeuw geanesteerd, doch ontKenue aan- vaiiKenjK ook thans lets van den mooid af te weten. Ten siotte legde hy ecnter een volle- dige bekentems at. Dcsondanks moest hij ech- ter weer op vrye voeten women gesteiu, aan- gez,en het beti cifende dossier mtusschen ver- nietigd is. Het feit is namelijk reeds verjaard, zoodat ten veivoigmg tegen den mooiuenaar thans met meer ahnhangig kan worden ge maakt. LUCKY LINDY: Zooals men weet, heeft Lindbergh het ver- haal van zyn Oceaan-vlucht beschreven; toen het gedrukt zou worden, vond de uitgever dat de jonge man de dingen veel te sober en veel te bescneiden had verteld. Dus gmg de ander er zeif verandermgen in aanbrengen. Lindbergh moest echter niets van die ver- fraaifngen hebben. Byna ane veranderingen die de uitgever had aangebracht, streepte hij weer weg, zooals men z,en kan nu het hand schrift, de drukproeven en een exemplaar van het boek zelf in Saint Louis (Missouri) ten toongesteld liggen. Lindbergh had bijvoorbeeld geschreven; „Ik ben geboren in Detroit, Michigan, den 4den Februari 1902." De uitgever verfraaide dat tot de volgende passage: „Veischeiden steden beweren dat ik binnen haar muren voor het eerste het claglicht heb aanschouwd. Maar om rechtvaardig te zijn tegenover Detroit moet ik erkennen, dat het het eerste recht heeft op deze bewering. Want de waarheid is, dat ik een maand in Detroit had doorgebracht, toen mijn ouders mij met zich meevoerden naar Littlefall. Littlefall heeft dus het recht te beweren, dat Detroit siechts for- meel mijn geboorteplaats is en dat eigenlijk mijn wieg in Minnesota gestaan heeft." KINDEREN GESTIKT. Te Wittenau bij Berlijn zijn twee meisjes van 11 en 10 jaar in een klein houten huisje dat ze met hun ouders en hun broertje be- woonden, door verstikking om het leven ge- komen. De ouders waren 's avonds uitgegaan om een bezoek te brengen aan buren. Tijdens hun afwezigheid ontstond brand in de woning. Er ontwikkelde zich zeer veel rook en toen de ouders om middernacht huiswaarts keerden, vonden zij hun drie kinderen bedwelmd. De brandweer slaagde er in het driejarig zoontje STOP DIE RliEUMATlBiv Verwaarloos nimmer de genngste aanyai van rheumatiek. Die kan u maamdenlamg pijn en ongemak kosten. Ofschoon weinig men- scliem bij vochtig of koud weer geheel van nheumatiek bevrijd blyven, beihoeft deze kwaa! niet die kwelling te zijn als het geval is. De oorzaak is gewoonlijk urinezuur, en zooals be- kend, is het de taak der nieren om dit urine zuur en andere sehadelijke bestanddeelen uit het bloed te filtieeren. Men kan derhalve in het algemeen zeggen, dat men bevrijd kan blijven van rheumatiek, als de nieren geznnd en geregeld werken. Bij slecht weer em na een gevatte koude, of als ongewo-ne inspanmng de nieren verzwakt heeft, is derhalve de eenige veilige weg om de werking dezer allerbelangrijkste organen te versterken. Daarvoor wordt geen middel stei- ker aanhevolen dan Foster's Rugpyn Nieren PUlen, want temzij de nieren gezond zijn en goed werken, hebt gij kans niet van rheuma tiek versehoomd te blijven. Verzuim geen kost- bare tijd. Neem Foster's Pillen zoodra gij de minste rheumatisohe pijn voelt; wek de trage nieren op en versterk ze, en bevrijd u zoo- doende van nierverschijnselen als rugpyn, spit, ischias, rheuimatiek en die ellendige urine- stoomissen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten a 1,75 per flacon. 35 Te Ter Neuzen hij Firma A. van Overbeelce- Leunis, Axelschestraat en WestkolkstraaL TER NEUZEN. Dinsdag 1.1. werd door den notaris Callen- fels te Ter Neuzen, in het Hotel du Commerce, bij den heer De Vrieze, in het publiek ge- veildhet huis aan de Nieuwstraat no. 52 alhier, met het erfpachtsrecht van den bij- behoorenden grond, kad. sectie L no. 1628, groot 1 Are 88 centiaren. Hoogste bieder waa de heer J. J. C. van Sprang met f 5200, waar- voor het perceel niet werd gegund. Herveiling heeft plants op Vrijdag 28 December a.s, LEENING ARNHEM. Naar wij vernemen is by de eergisteren plaats gehad hebbende emissie van 4 Vt oblig. der Stad Arnhem dusdanig ingeschre- ven, dat op de groote inschrijvingen een reduc- tie moet plaats vinden. De Amerikaansche vlieger Jackson heeft een nieuw wereldrecord op zijn naam gebracht door boven het vliegveld te Lambert St. Louis met zijn vliegtuig 417 loopings achtereen te maken. Het oude record bedroeg siechts 283 loopings. EEN STATIONSKAS GEPLUNDERD. De spoorwegdirectie te Neurenberg deelt mede, dat twee roovers met opgeheven revol- nuis, waardoor ae Kinaeren oeuwemm «»e.™ Knvc>n station Kulmbach ziin Toen de ouders terugkeerden, vonden zy de met kunstmatige ademhaling in het leven te houden, de meisjes konden niet meer worden gered. Te Bratwin (district Schwetes) heeft zich een noodlottig ongeluk voorgedaan. De vee- boer Wibanski ging 's middags met zijn vrouw het vee melken. Hun vijf kinderen, 5 tot 10 jaar oud, bleven alleen in de woning achter. Door een tot dusver onbekend geble- ven oorzaak vormde zich kolengas in het for- nuis, waardoor de kinderen bedwelmd werden. vers het bureau van heft station Kulmbach zijn binnengedrongen, waar zij een bedrag van circa 10.000 M. roofden. Na dit stoute dievenstuk zijn de daders te Unter-Steinach in den boemeltrein Lichten- feldHof gestapt. Zij hadden kaartjes naar Plauen gekocht. De stationschef te Unter-Steinach herkende de roovers echter en waarschuwde de gen darmerie te Neuenmarkt-Wirsberg. Toen de trein daar stopte klommen de gendarmes in den wagon, waarin de roovers zaten. Dezen trokken onmiddellijk hun revolvers en doodden den gendarme Krauss uit Neuenmarkt door vier schoten in den buik. Een van de roovers vluchtte daarop in de richting van den Kupferberg, terwijl de ander over den spoorweg naar een dichtbijzijnden tuin rende; hij werd daar echter zoo in het nauw gedreven, dat hij zelf een eind aan zijn leven maakte. Op hem werd een cheque van 4300 mark en een som geld gevonden. Volgens zijn identiteitspapieren is de naam van dezen roover Joseph Braunn, bierbrouwer uit Egglkofen, bij Neuenmarkt a/d Rott. Uit het onderzoek van de leeggehaalde sta- tionskas te Kulmbach is gebleken, dat er in totaal 10.185 mark vermist wordt. RONDWANDELEN MET EEN GEBROKEN BEEN. In een ziekenhuis in de Londensche volks- wijk Poplar is Amelia Wright overleden en haar lijk is gerechtelijk geschouwd. Een dochter van haar verklaarde, dat haar moeder zeventien maanden geleden door een stoel waarop zij stond, was gezakt. Toen zij in het ziekenhuis werd opgenomen, bleek haar been gebfoken te zijn. Zij was echter 17 maanden met dit gebroken been blij ven doorloopen. De rechtstreeksche doods- oorzaak was longontsteking, maar de gerech- telijke lijkschouwer verklaarde, dat de eigen- lijke oorzaak het ongeluk was geweest. OORLOGZUCHTIG SPEELGOED. De „Ligue d'action feminine", die een hard- nekkigen strijd voert om de vredesgedachte bij de jeugd ingang te doen vinden, keert zich ook tegen elk oorlogzuchtig speelgoed, dat kinderen vaak wordt geschonken, zooals sol- daten, vestingen, kanonnen, enz. In een pro paganda-brochure roept zij uit: ,,Moeders, be- denkt alvorens uw kinderen een geweer te geven, welk kwaad de geweren den moeders doen" Hoe zeer haar actie nog noodig is, blijkt uit het feit, dat er te Parijs een nieuw stuk speel goed in den handel is gebracht: een machine- geweer. Het is precies op dezelfde wijze ge- constnieerd als de echte machinegeweren, die dood en verderf zaaien en het wordt op Drecies dezelfde wiize bediend. De munitie be- staat uit onschuldige looden kogels. In de beschriiving, die bii het voorwero is srevoegd, staat. dat het de kinderen juist leert richten, want dat looden soldaten gemakkelijk Voor Ter Neuzen: 20 Dec. Ned. m.s. WEST VLAANDEREN, 205, ledig, Londen; Belg. i*a. SCHELDESTRUOM, 5*2, wol, Londen. Van Ter Neuzen: 19 Dec. Belg. s.s. SCHEL- DEDAM, 346, gem., Louden;. 20 Dec. Nederl. m.s. ANTWERPEN, 251, steen, Londen. Van GentTer Neuzen: 19 Dec. Eng. MERANNIO, 563, stukgoed, Londen. Voor Sluiskil: 19 Dec. Ned. s.s. SINT JANSLAND, 1194, kolen, Nawcastle. Van Sluiskil: 20 Dec. Nederl. s.s. SINT JANSLAND, 1194, ledig, Tyne. Voor Sas van Gent: 20 Dec. Eng. ».s. SHELLIE, 130, ledig, Londen; Eng. s.s. BORDERFIETH, 250. ledig, Cowes. Van Rleine: 20 Dec. Fransch s.s. PUR- FINA, 284, gem., Duinkerken. Voor Gent: 19 Dec. Duitsch s.s. CHRIS- TEL VTNNE, 1548, ledig, Antwerpen; Duitsch ss INGRID STURN, 1001, ledig. Hull; Noorsch s.s. LYSLAND, 727, kunstmest, Odda; Noorsch s.s. FIDALGO, 655, pyriet, Pomoron. 20 Dec. Eng. s.s. ALGOL, 929, ledig, Havre; Duitsch s.s. STERN, 905, ledig, Rot terdam; Eng. s.s. ARDGRYF, 481, ledig, Lon den: Eng. s.s. HOMEWOOD, 426, ledig, Bris tol; Spaansch s.s. VIRGIN DE BEGONA, 2925, pyriet, Huelva; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. PEGWEN, 92, ledig, Mistley; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Deensch s.s. INGE, 733, ledig, Rouaan; Eng. s.s. WULSTY CASTLE, 2180, stukg., Havre; Noorsch s.s. ERNA, 614, steen. A UCil UC uuugio vvi v deur van binnen gesloten. Zij moesten een ruit LyseKii i 1 1_- .1 4-a Imrvnan KinTlDTl 1/H- V till - - vjin Gent: 19 Dec. Noorsch s.s. ELDRID, stukslaan om de woning te kunnen bmnenko- Newcastle- Eng. s.s. INMISHAN- men. Inmiddels waren alle vyf kinderen ge- ^twerpen; Eng. s.s. MI- stikt. CKLETON, 369, steen, Londen; Eng. s.s. PHARMIGAN, 204, fosfaat, Londen; Eng. s.s. MERSEY, 438, stukg., Goole. 20 Dec. Eng. s.s. CAPABLE, 128, fosfaat, Southampton; Belg. s.s. NIEUWCAPPELLE, 738, ijzer, Londen; Eng. s.s. EVELYNN MANOR, 226, fosfaat, Perth; Ital. s.s. CITTA DI ELENA, 1755, ledig, Rotterdam; Eng. CROXDALE, 886, ijzer, Grangemouth. EEN NOODLOTTIGE TWIST. Maandagmiddag werd te Nieder-Schone- weide en omgeving by Berlijn groote opwin- ding veroorzaakt. Op een spoorwegbrug vielen om half een verscheidene schoten. Beambten en voorbijgangers die de schoten gehoord had den, vonden op de brug twee lijken van man- nen. Van degenen die tot nu toe door de po litie verhoord konden worden, hebben eenigen gezien, dat de eene man vuurde op den ander, waarop hy het wapen tegen zichzelf richtte. Een der dooden droeg een spoorweguniform en moet uit Kottbus afkomstig zijn. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. Te Schaupitz in Silezie werd de landeige- naar Pietz, toen hij een stier aaide, door het woest geworden dier plotseling aangevallen en in de lucht geslingerd. De eene helft van het gezicht van den man werd geheel open gereten; 66n oog werd daarbij ernstig ge- raakt. Niettegenstaande zijn ernstige ver- wondingen bereikte de man zijn woning, waar hij bewusteloos neerviel. MIDDELBURG. In de heden gehouden ver- gadering van de Provinciale Staten van Zee- land werd het voorstel van Gedeputeerde Sta ten, om f 106.000 toe te staan voor het ver- nieuwen van den steiger te Stavenisse, zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenals het voorstel om 40.000 beschikbaar te stellen ten behoeve van de vernieuwing van den stei ger te Walsoorden. Hierna werd aangenomen een motie van den heer Welleman, namens alle fracties inge- diend, Gedeputeerde Staten opdragende, met den meesten nadruk bij de Regeering aan te dringen op het nemen van zoodanige maatre- gelen, dat de exploitatie van het veer tusschen Anna Jacobapolder en Zijpe, zoo spoedig mo gelijk geschiede op een wijze, die aan gerech„- vaardlgde verlangens tegemoet komt. Londen Berlijn Parijs Brussel Parijs Weenen Amsterdam, 21 Dec. 1928. Biprlpn. 12.08 59,32 9 73 34,62 9,72 (100 sh.) 35,02 Vreemd BankpapW Duitsch 59.32 Fransch 9.73 Belgisch 34.62 Oostenrijksch (100 sh.) 35,02 T.nt»r, 12.08 '4 59.34 9.75 34,65 9.74 35,08 59.34 9,75 34.65 35,08 s.s. HELENA van Rosario naar St. Vincent voor orders passeerde 15 dezer Kaap Frio, s.s. MAGDALENA in lossing te Buenos- Ayres. s.s. TERNEUZEN in lading te Blyth voor Copenhagen Directie T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEJOL, 260 ton, in lading te Bideford voor Antwerpen. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, vertrokken van Londen naar Ter Neuzen. s.s. SCHELDESOP, 750 ton, vertrekt heden van Duinkerken naar de Tyne. s.s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, hedpnmor- gen vertrokken van Ter Neuzen naar Lon den. s.s. SCHELDEDIJK, 7500 ton, van Antwer pen naar Madagascar 18 dezer van Port Sudan vertrokken. s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, van Antwer pen naar Shanghai, 22 dezer te Perim ver- wacht. s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, van Vizagapa- tam naar Duinkerken, 11 dezer Colombo gepasseerd. s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, van Probolln- Rotterdam, pass. 13 dezer Colombo. go n. In verband met de Kerstdagen moet ons Wad van a.s. Maandag reeds vroeg ter perse. Teneinde teleurstelling te voorkomen, wordt onze clientele beleefd verzocht MAANDAG de advertenties voor 10 uur aan ons Bureau te bezorgen. Plaatsing van advertenties na 11 uur bo- zorgd, kan NIET gegarandeerd worden. DE ADMINISTRATIS.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 6