ALGEMEEN NIEUWS- EN ADYERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN, Mb *o 8313 Woensdag 19 December 1928, 68e Jaargarg E. H. Kantoorhouiers Ees, Cow-boy- Aspirin* Ai mUEHTSPRIJS: B IIN;N E N L A S D. FKBILI.«TOH, verkoudheid BUITENLAND. De abonne's van het Oei'llustreerd Zon- dagsblad, welke het blad per post ontvangen^wordenver- zocht hun abonnementsgeld voor 1 Januari a.s. in te zenden, daar er anders over beschikt wordt met verhooging van 15 cent. DE UITGEEFSTER. worden verzocht het^ abonnements geld over het 4e kwartaal 1928 van de Ter Neuzensche Courant, v6or 1 Januari in te zenden.|§S^ Wij vestigen er de aandacht van onze abonne's op dat wij bij terug- ontvangst van eene onbetaalde kwi- tantie onmiddellijkde toezending van het blad zullen staken. DE UITGEEFSTER. Onze abonne's in hetBuitenlandworden dringend verzocht het verschuldigde abonnementsgeld voor 15 Januari in te zenden. Bij niet- ontvangst voor dien datum wordt het abonnement gestaakt.j Abonnementen voorj| het Bui ten- land worden slechts aangenomen bij vooruitbetaling. DE UITGEEFSTER. HINDER WET. door B. M. BOWER. HET KANAAL ANTWERPEN—GENT. IMGEZQNDEN MEDEDEELINGEN. Hul v eringeit tabletten. TER NEUZENSCHE CO U RANT Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Tt?r Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post b Pi/ pe Voor Belgie en Amerika f 2,25, overiqe landen /2.60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenl«nd aileen bu voormtbet -n Dit blad verschijnt iederen Maandaq-, Woensdag- en Vrijdaqavond. 3, --- -- r-t Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente- Seer. taiie terinzoge ligt een verzoek met bijlagen van de N.V. »I)E 13AT\AFSCHE F'ETROLEUM MAATSCHAPP1J" te 's Gravenhage, te Ter Neuzen, am vergunning tot het opslaan van Aardoliepro- docten op de perceelen, kadastraal bekend in Sectie I, Nos, luO 285106; 198; 272 en 200. Op Woensdag "2 Jan. a.s„ des namiddags drie uur, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichter., Zoowel de verzoeker, als zij, die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagenvo6r bet bovenge- metde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op aevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij.die nietovereen- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepmlden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten. Ter Neuzen, den 19 December 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester, B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. •NDERHOUDSPLICHT TEN OPZICHTE VAN NATUURLIJKE KINDEREN. Een wetsontwerp is ingediend tot herzie- »faig van de bepalingen betreffende den on- sterhoudsplicht ten opzichte van natuurlijke, niet erkende kinderen. I>it ontwerp is vrucht van het voorontwerp der commissie-Molen- graaff, ingesteld door Onderlinge Vrouwen- bescherming en van het advies, daarover uit- gebracht door de staatscommissie voor de Nederlandsche Burgerlijke Wetgeving. De Minister geeft een overzicht van de proces- sueele moeilijkheden, die thans ondervonden worden. Door de bevoegdheid tot optreden in rechte van den voogd op een bijzonder daartoe aangewezen vertegenwoordiger over te dragen en de zaak nog v66r den aanvang van het eigenlijke proces door den kanton- reehter te doen onderzoeken, heeft men een waarborg willen scheppen tegen overijlcie pro cessen en chantage. In den loop der jaren is de noodzakelijkheid uit laatstbedoelden hoof- de niet gebleken. Ook in 't algemeen heeft het instituut van den bijzonderen vertegen woordiger niet aan de verwachtingen be- antwoord. De Minister acht het wenschelijk, dat het recht om de procedure te voeren in de eerste plaats aan den Voogdijraad wordt toegekend. Ten einde aan de belanghebbenden, zoo de Voogdijraad zijn medewerking weigert, den weg naar een rechter niet reeds bij voorbaat af te snijden, is ook aan den voogd de be voegdheid om te dezer zake in rechte op te treden, gegeven. Eehter meent de Minister, dat voor het O- M. op dit gebied geen taak is weggelegd. In de omstandigheid, dat de gewone pro- cesgang tijdroovend en omslachtig is, vindt het ontwerp-Molenigraaff aanleiding om een regeling voor te stellen, die een zoo getrouw mogeljjke copie van de ontzettingsproce- dure is. De Minister is eehter tot de conclusie ge- komen, dat op die manier de rechten van den verweerder in het gedrang komen. Wat de „excepto plurium concubantium" betreft, zoo is bekend, dat de bepaling van art. 1961 B. W. medebracht, dat van een be roep op die excepte het gevolg is, dat de ge- meenschap met de moeder van den verweer der, ook al wordt die gemeenschap door den verweerder niet ontkend, toch tegen over hem moet worden bewezen. Tal van vorderingen komen daardoor niet tot baar recht. Door een uitdrukkelijke uitschakeling van art. 1961 B. W. is deze moeilijkheid afgesneden. EEN GROOTSCHE ONTGINNING. Vrijdag heeft de Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw de eerste spade in den grond gezet "voor de eigenlijke ontwate- ringswerken in het „Land van Vollenhove", het noordelijk deel van Overijsel. Om halfnegen kwam de Minister te Zwolle aan, vergezeld door den waamemend-secre- tari's-generaal, Mr. A. Harders en den heer M. de Vries, inspecteur der Rijkswerkver- s chaffing. Per auto begaf men zich naar Giethoorn waar het gezelschap zich vereenigde bij hotel Prinsen. Hier waren o.a. aanwezig de le-den van het bestuur van de N.V. Ontginnings Mij. Vollenhove; de inspecteur der rijkswerkver- schaffing in Overijsel; de burgemeesters der gemeenten Giethoorn, Steenwijkerwold, Steenwijk, Oldemarkt, Wanneperveen, de hee- ren Hazenberg, G. W. Stroink, Goeman Bor- gesius, Van Gerrevink en Roege, en de leden van het dagelijksch bestuur van het water- sohap Vollenhove. Met booten van den Provincialen Water- staat begaf men zich naar de plaats aan de Cornelisgracht, waar een der stoomgemalen zal komen. De Minister hield een rede en stak daama de spade in den grond, de eerste voor de par- tieele bemaling van het land van Vollenhove. DE RIJKSMIDDELEN. De rijksaniddelen hebben in November op- gebracht S 42.561.580 tegenover 42.231.320 in November 1927. Sedert 1 November werd ontvangen 449.357.506 tegenover een bedrag van 459.659.871 in 1927. De inkomsten ten bate van het Leening- fonds 1914 bedroegen 8.352.118 tegenover 8.606.310 in November 1927 en sedfert 1 Ja nuari resp. 73.877.495 en 92.387.706. DE OVERSTROO 1INGEN BIJ BARENDRECHT EN RIDDERKERK. Te Barendrecht is et. vergadering gehou- I den van het plaatselijk watersnoodcomite t Barendrecht-Ridderkerk. Namens de alge- meene vereenigde commissie tot leniging van rampen door watersnood (Watersnoodcomite te Amsterdam) woonde de heer J. W. Geesink, burgemeester van Nieuwveen, deze vergade ring bij. De in de buurt van Barendrecht en Ridder- kerk geleden schade bleek van dien aard te zijn, dat de algemeene vereenigde commissie zich beieid heeft verklaard hulp te bieden aan de slachtoffers. Aan hen, die voor uitkeering in aanmerking komen, zal financieele hulp worden verleend. De plaatselijke commissie taxeert de schade op ongeveer 75.000. Het zijn voornamelijk kleine tuinders en pachtboertjes, die zwaar ge- troffen zijn. De heer Geesink heeft een tocht door het overstroomde gebied' gemaakt om zich van den toestand op de hoogte te stellen. Bij koninklijk besluit is, naar de correspon dent van de N. R. Crt. te Brussel meldt, de beslissing van den pre vincieraad van Oost- Vlaanderen bekrachtigd, inzake het aangaan van een leening van 10 millioen francs, welke zal dienen als deel van de door de provincie te dragen kosten van aanleg van het kanaal AntwerpenGent. Dit kanaal zal, zooals reeds vroeger gemeld, volgens het door den provincieraad en den staat aangenomen trac6, de Schelde verlaten benoorden Antwerpen, bij de Kruisschans, om te RoodenhuizeTerdonk, op enkele kilometers van de Nederlandsche grens, in het zeekanaal Ter NeuzenGent uit te monden. Een andere leening, eveneens bij koninklijk besluit bekrachtigd, ten bedrage van frcs. 320.000, vertegenwoordigt het deel der provin cie in de eerste kosten van aanleg van den Scheldetunnel te Antwerpen. DE SOCIAAL-DEMOCRATISCHE VOLKS- PARTIJ IN NEDERLAND. Te Heerlen is Zondag een yergadering ge- houden van de ontevreden Limburgsche socia- listen. Er waren een tgchtig afgevaardigden uit Heerlen, Kerkrade, Brunssum, Schaesberg en Hoensbroek. Deze .afgevaardigden waren van oordeel, dat slechts door het oprichten van een nieuwe partij en een nieuwe vak- organisatie voor de in Limburg werkende so- ciaal-democraten de mogelijkheid kon worden geschapen, tot een behoorlijke ontwikkeling van organisatie te geraken. 1 De vergadering besloot daarop tot oprich- ting van een nieuwe partij onder den naam van Sociaal-democratische Volkspartij in Ne- derland, en als onderafdeeling der partij werd opgericht een mijnwerkersbond, die zal heeten Limburgschfe Mijnwerkersbond. Van beide or- ganisaties werd de heer H. van der Ploeg tot voorzitter gekozen. In het voorloopig bestuur van de volkspartij namen verder zitting de heeren Buiten te Heerlen, Tollmann, te Kerk rade, en Lucier te Brunssum; in het voorloo pig bestuur van den mijnwerkersbond de hee ren Bameveldit, te Heerlen, Heinen, te Heer len, De Vries, te Brunssum, en De Cocq, te Heerlerheide. De bestuursfuncties zullen nog nader worden verdeeld. Ook is nog een dames-comity gevormd. Besloten werd tot het uitgeven van een eigen weekbla-d voor partij en vakorganisatie. Tegen Kerstmis zal het eerste nummer daar- van verschijnen. De nieuwe partij zal haar eerste openbare brjeenkomsit houden tijdens de Kerstdagen. Het ligt in de bedoeling, haar terrein van ac- tie niet tot Limburg te bepalen, doch contact te zoeken met organisaties van het zelfde be- ginsel ook buiten Limburg. OM DEN ZEEUWSCHEN KATH. ZETEE ..Rondom den Zeeuwschen zetel is het spek- takel in vollen gang", zoo schrijft de heer J. P. J. Asselbergs, voorzitter van de Fed. van R. K. Werkgevers in „De R. K. Werkgever", in een beschouwing over de moeilijkheden in de Roomsch-Katholieke Staatspartij verwekt door de reglementsvoorschriften betreffende de toewijzing van z.g. kwaliteitszetels aan de verschillende kiesdistricten. Ter toelichting laten we hier enkele mede- deelingen volgen over feiten, die naar voren werden gebracht in polemieken in de Zeeuw- sche katholieke pers. We hadden ze nog niet vermeld, omdat het begrijpelijk is, dat, vooral in een groote partij, de candidaatstelling veel naijver verwekt, zonder dat men daaraan te groote beteekenis moet hechten. Nu de strijd om den Zeeuwschen katholie- ken zetel door katholieken zelf zoo in het openbaar wordt besproken, blrjkt dat de strijd nog steeds voortduurt. De feiten zijn onge veer deze; Het katholieke partijbestuur heeft Zeeland bij Den Bosch gevoegd, ten einde den Zeeuw schen zetel die in 1925 verloren ging, in 1929 ,,veilig" te stellen. Aan de lijst dier gecombi- neerde districten is als kwaliteitszetel toege kend o.a. een middenstandszetel. Zeeland heeft toen zijn wensch naar dien zetel toege kend gekregen, met de toevoeging ook dat dit een zetel zou worden van een Zeeuw. Voor de candidatuur zou men het oog hebben op den heer E. Lockefeer. Daartegen is Mr. F. J. H. Bach namens den Roomschen Middenstand opgekomen. Volgens hem heeft Zeeland geen recht om een Zeeuw voor die kwaliteitszetel te vragen. Het schijnt dat hierbij ook meewerkt het streven van eenige vooraanstaande personen uit de ka tholieke middenstandsbeweging om een be- paald persoon, Mr. Hellenberg Hubar, op de candidatenlijst te plaatsen. VERLAGING GEDISTILLELRD-ACCIJNS. Eindelijk dan is door de regeering een wets- ontwerp ingediend, dat in het belang van den bona-fideri drankhandel ten zeerste toe- juiching verdient. Toen op 1 Januari 1921 de gedistilleerd- accijns werd verdubbeid van f 150 op f 300 per H.L. gedistilleerd van 50 sterkte voorspelden velen, dat dit zou leiden tot een geweldige toeneming der smokkelarij en van den clandestienen aanmaak van gedistil leerd. En inderdaad bleek de wetgever met deze geweldige accijnsverhooging zijn doel v6r voorbijgeschoten te hebben. Want wfek de hoeveelheid veraccijnsd gedistilleerd daalde, maar niet het verbruik van gedistilleerd. De accijnsopbrengst daalde voortdurend, doch de smokkelarij met haar demoraliseerende wer- king nam een steeds grooteren omvang aan, en eveneens de ciandestiene aanmaak van ge distilleerd, tot groote schade der volksgezond- heid. Terecht heeft de Minister van Financien dan ook de gegrondheid erkend van de klach- ten, door den bona-fiden kleinhandel en de In dustrie reeds meermalen in adressen tot uiting gebracht. De Minister deelt mede, dat uit de feiten allengs duidelijk naar voren is ge- treden, dat de accijns destijds een zoodanige verhooging heeft ondergaan, dat de grens van het nuttig effect hiervan is overschreden. ■Vandaar dat liij, overeenxomstig de eenparige conclusies van het rapport der door hem in- gestelde commissie ter overweging van de vraag of verlaging van den gedistilleerd- accijns ook thans nog moest worden ontraden, en zoo neen, hoever in deze behoort te wor den gegaan, thans een verlaging van den ac cijns met 40 heeft voorgesteld, daarbij met de commissie aannemende, dat bij zulk een verlaging de winstmarge zoodanig zal ver- minderen, dat een redelijke kans bestaat, dat het risico van het smokkelen in verhouding tot de te behalen winst te groot zal worden, zoodat na een korten overgangstrjd de smok kelarij op den huidigen voet zal zijn ver- dwenen. Praktisch komit de zaak hierop neer, dat na de invoering der wet de datum van inwerkingtreding is gesteld op 1 Maart 1929 de gedistilleerd-accijns van 300 per H.L. f 330 met de 10 opcenten voor het Leenings- fonds, die gehandhaafd worden) wordt terug- gebraeht tot 198 per H.L. Uiteraard vallen er nog eenig bemerkingen van technischen aard te maken, doch het wetsontwerp op zichzelf verdient spoedig te worden aangenomen. 1) Vervolg. Hij wadhtte een geruimen tijd, keek »andachtig naar het kreupelhout en dacht: wat een domkop was die Indiaan toch om te denken, dat Buddy hem naar beneden aou achtervolgen. Maar na een poosje zag hij het paard van den Indiaan aan den anderen kant van het water de hoogte op~ klimmen zonder berijder. Buddy ging naar huis, zonder de ver- miste paarden en vertelde niemand iets van den Indiaan, ofschoon deze hem maar •iet uit de gedacihten wilde gaan. Hij zou wel eens willen weten wat zijn moeder ervan zou zeggen. Moeder soheen aJlcen maar belang te stellen in de lessen die zij Buddy en Dulcie gaf, omdat zij niet »aar school konden gaan, en verdei in haar piano een wonderlijke oude ier- kante piano, die heel uit Schotland was gekomen naar de Tomahawikhoeve, heel aan de Westelijke grens. Moeder was een bewonderingswaardige en zeer ontwikkelde vrouw, met een zachte stem en een licht Schotsch accent; zij had verstand van dingen, waarvan men in d'e wildernis nooit gehoord had. Buddy had er geen flauw begrip van hoe vreemd in zijn leven natuur en beschaving dooreengemengd waren. Voor hem was het heimelij'k verdriet, dat hij niet naar het kreupelbosch had durven rijden om den Indiaan, dien hij geloofde, doodgeschoten te hebben, eigenhandig te scalpeeren, en het feit, dat diezelfde handen dien avond de voile accoorden aansloegen van de Anvil Chorus, zelfs geen buitengewone combinatie. Maar toch, later, wanneer hij die klassieke accoorden weer eens aan- sloeg, moest hij altijd denken aan den In diaan, dien hij gedood had als hij hem tenminste gedood had. Terwijl hij bii het spelen heel nauwkeu- r.ig telde, goed lettend op de rusten, over- iegde hij bij zichzelf of hij-'t zijn moeder zou vertellen en hij kwam tot het besluit, dat het misschien beter was het, als een man, geiheim te houden. HOOFDSTUK IV. De waarschuwing van Buddy, Buddy sprong van zijn paard, maakte het zadel los en liep, het zware zadel tor- send, met moeite naar den stalmuur. Hij moest op zijn teenen qaan staan om het tuig over Wdtvoets hoofd te krijgen, die toen met een zucht van verlichting het hek binnen stapte en regelrecfat op het daar opgestapelde hooi afging. Buddy zag nog even verstrooid naar hem om en ging toen naar het blokhuis, met dien eigen- aardigen cow-boy's loop, dien je krijgt door het dragen van stijve, Iederen kap- pen, waardoor je de knieen hooq optrekt. Op zijn dertiende jaar was Buddy al van top tot teen een cow-boy en op zijn dertiende jaar was hij daar trotsch op. Doch heden was hij met iets belangrijkers bezig, dan met zich zelf. ,,De Utahs zijn bezig een krijgsdans uit te voeren, moeder", kondigde hij aan. toen hij de zware keukendeur achter zich had gesloten. ,,En ditmaal is het hun ernst. Ik lag vannacht in het bosch en heb ze beloerd." Vol verwachting bleef hij zijn moeder aanzien, met een lichten glim- lach op zijn gelaat. ,,Ik heb t u wel ge- zegd, dat je een Indiaan niet kan veran- deren, al leer je hem met een vork en een mes eten," voegde hij er aan toe. ,,Colo- rou is niets blanker geworden door al de goede manieren die u hem gewezen hebt. Hij sprong 't hoogst van allemaal. Manieren ..leeren" aan iemand. Bud dy, niet ..wijzen". Dat weet je wel. .^Door de goede manieren, die u hem geleerd hebt", verbeterde Buddy qehoor- zaarn. „Ik dacht meer aan alles wat ik zag, dan aan mijn taallessen! Waar is vader? Ik geloof dat 't beter is, dat ik het hem vertel. Hij zal het vee wel uit de ber- gen willen terughalen." ..Colorou zal me zeker waarschuwen voordat ze iets gaan beginnen, merkte moeder geruststellend op. ,,Dat heeft hij altijd gedaan. Ik heb hem nog een heel pond thee en een blauw lint gegeven. toen hij het laatst hier was." ,,}a, maar den laatsten keer gingen ze er vandoor met meer dan honderd bees- ten. U bent veilig in Laramie gekomen, maar vader heeft hij niet bijtijds gewaar- schuwid. Maar nu zijn ze aan het dansen. en een algemeen gevoel van onwel zijn wijzen er met zekerheid op, dat een emstige in aantocht is. Neemt U dadelijk eenige Daardoor beschermt gij Uw orga- nisme het best tegen ernstiger ziekten. Men weigere alle namaak en eische steeds de origlneele ver- pakking "Soy*", kenbaar aan den oranje band met het Bayerkruis. Ook lette men erop, dat elke tablet het woord "BAYER" draagt. Prijs 75 ct#. BO R MS BET OOGIN G TE ANTWERPBM De An twerps che correspondent van N. R. Crt. meldt: Zondagochtend had, in een der groote Ant- werpsche bioscoopzalen, een door circa 2000 geestdriftige toehoorders bezochte Borms-be- tooging plaats, welke geheel in bet teeken stond van het bij den stembusstrijd van vori- gen Zondag behaald succes der Vlaamsch- nationalisten en strijders voor algemeene am- nestie. Het Antwerpsch gemeenteraadslid mr Pi- card, opende de bijeenkomst met een korte toespraak, waama het woord achitereenvol- gens werd gevoerd door het Kamerlid De Backer, het oud-Kamerlid mr. Borginon, mr. A. Hendrickx. Op verzoek van een aantal havenarbeiders wordt het woord verleend aan een hunner. Om Borms spoedig uit de gevangenis te kim- nen krijgen acht hij het wenschelijk, dat de havenarbeiders gedurende 24 uur alien arbeid staken. Wij, gewone werklieden, zoo riep h(j zrjn aanwezige beroepsgenooten toe, dienen de Vlaamsche martelaren ter hulp te komen, door den eisch te stellen: Borms vrij of onza arbeid wordt geheel stopgezet. Vervolgens sprak mr Timmermana, /oor- zitter van den bond van Vlaamsche oud-»tu- denten, namens de jonge intellectueelen. Ten slotte spraken nog mevr. Marechal uit Brugge en de leider der Vlaa.msch-nationa.lis- tische Kamerfractie, Herman Vos. Deze laat- ste, genoodzaakt slechts een paar minuten te spreken, geeft een humoristisch beeld van wat hij verleden week in het Kamergefbouw te hooren kreeg. De tegenstanders van alge meene, onvoorwaardelijke amnestle hebben lange gezichten getrokken, de uitslag der ver- kiezing heeft hen met merkbare ongerustheid moeder." I „Om je de waarheid te zeggen, geloof ik, dat we een overval te wachten heb ben, zuohtte moeder. Colorou zei, dat het hem niet mogelijk was zijn mannen in bedwang te houden nu er een paar van hun stam gedood zijn. Hij zelf is niet voor 't stelen van vee en t vermoorden van blanken nu en dan. Er zijn slechte en goede Indianen." ,,Ja, ik ken een paar goeden, mampel- de Buddy, naar de waschkom gaande. i ,,'t Waren de slechten die dansten, moe der", sprak hij over zijn schouder. ,,En als ik u was, nam ik Dulcie en ging naar Laramie. Colorou mocht het eens wat erg druk hebben en vergeten u te waarschu wen! Buddy droogde zijn gezicht af en stapie naar de kast, die hij onderzoekend opende. „Is er wat leklkers?" vroeg hij, goed rond- kijkend. ,,Zeg moeder, als ik die Utahs eens onderhanden mocht nemen, dan zou ik ze wel eens zo6 bewerken, dat ze niet om de zooveel maanden een overval kwa- men doen en ons noodzaakten den boel te verlaten, om 't misschien in brand te steken." i Hij vond een schaal met versche mais- koekjes en nam er drie van af. ,,Ze zullen uw bloembedden vertrap- pen het maakt me razend als ik er aan denk hoe ze hier huis zullen houden!" En toen flapte hij er onnadenkend uit, ,,ach- teraf wou ik, dat ik dien Indiaan, die Rat- ler gestolen heeft, niet had doodgescho ten." e ..Buddy! Jij?" Moeder was in een oogen- blik bij hem en omvatte zijn jonge, ge- spierde schouders. „Jij? Jij, mijn baby! Wat helb je gedaan? Jij hebt hem toch niet« gedaan. jij, mijn jongen?" Buddy ke^k naar den grond, zoodat zij zijn oogen niet kon zien. ,,Ik weet niet of 't zoo heel erg was, wat ik hem gedaan heb", zeide hij, terwijl hij haastig met zijn arm, een paar kruimels van zijn mond veegde. „Maar zijn paard kwam uit het hout en hij niet. Ik wed, dat ie er aan ging. Maar ik moest wel, moeder. Hij schoot het eerst. Het was op dien dag, dat we Ratler kwijt zifn aeraakt Moeder zeide niets en Buddy boog het hoofd nog verder voorover. omdat hij den verslagen bli'k niet wilde zien dien hij voelde, dat er in haar oogen moest zijn. j „AIs ik rijd, moet ik een geweer bij me hebben", voegde hij er ter zelfverdediging aan toe. „En dat doe ik niet om in even- wicht te blijven op mijn paard. Als er In- dianen zijn, die t op mij begrepen hebiben dan heb ik een geweer. En dan schiet je i bij zoo'n gelegenheid niet in de lucht en als een Indiaan je wil lastiq vallen. dan moet hij maar begrijpen. dat er op hem gesohoten kan worden. U u zoudt toch niet willen, dat ik op de vlucht ging en me zou laten pakken; dat zoudt u toch niet willen?" Moeders hand troik zijn hoofd naar zich toe en drukte het tegen haar borst, zoodat Buddy haar hart geregeld hoorde kloppen, vol liefde, vol waartheid. Moeder was niet bang; nooit, nooit! (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1