AL6EMEEN NIEUWS- EN AOVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN. Aspirin- No. 8304. vYoensdag 28 November 1928. 68e Jaargang. Eerste Blad. ~~~b"u"it"eTlXnd. ABONNIMENT&PF US; BINNENLAND. Fl!TTILL!TOJf De innemende Landlooper Tableiten E. J. RATH 59) Slot. >Ja. griep NEUZEN t.ikiuiiMliPV Binnen Ter Neuzen f 1.40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6.60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2,25, overipe landen 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bi) vooruitbetaling. Dit blad verscbijnt iedcren Maandac-. Woensdag- en Vrijdagavond. TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Besloten wordt, na de begrooting van bin- nealandsche Zaken in een avondvergadering te bebandelen de begrooting van Waterstaat. De motie-de Vries- Bruins, om de organisa- tie en uitvoering van bet gerieeskundige schooltoezicht ter hand te nemen, wordt aan- genomen zonder boofdelijke stemming. Aan de orde is de verlenging van bet op- schortingswetje betreffende vacCinatie. Mevr. de Vries-Brums (s.-d.) constateert,' dat het pokkengevaar vergroot is, daaren- tegen het gevaar voor, encephalitis vermin- tJerd. Zij zal eohter niet tegen het ontwerp utemraen. Dr. Vos (lib.) meent, dat binnen afzien- baren tijd de oplossing van dit vraagstuk niet is te verwacbten en wil den vaccine- dwang niet op de lange baan scbuiven. Spreker zal dus tegen stemmen. De heer Kersten (S. G. P.) bestrijdt 'de vaeeinatie en den vaccinedwang, welke hij j gevaar des doods noemt. DE VOORZITTER VAN DE TWEEDE KAMER. De omstandigheden in aanmerking genomen, kan de toestand van den voorzitter der Tweede lamer, jhr. mr. Ruys de Beerenbrouck, minis ter van staat, zoo gunstig mogelijk worden ge- aoMnd. DE KAMERVERKIEZINGEN. De centrale Dordrecht van de Liber ale Dtaatspartij De Vrijheidsbond heeft in haar Zaterdag te Rotterdam gehouden vergadering het volgende besloten: De kieskring Dordrecht beduit, dat hij alleen ten stembusstrijd in 1920 zal optrekken, tenzij nadere overweging door d« centrale van het verder door den partijraad te geven advies tot combinatie van de centrale Dordrecht met een of meer kieskringen doet beoluiten, doch besluit tevens, dat de door de vergadering (der centrale Dordrecht) als no. 1 aan te wijzen candidaat ook no. 1 van iedere te Toranen combinatie meet zijn. De Kamerkringvereeniging Middelburg, welke geheel Zeeland omvat, van de Christ. Hist. Unie, hield Zaterd'ag.middag in de socie- teit „St. Joris" te Middelburg een algemeene vergadering. Niettegenstaande het stormachtige weer, was de opkomst vrij goed. Ben ingekomen verzoek om adbaesie van de Kamerkringvereeniging Haarlem om niet met edn lijst doch met meer lijsten uit te komen, kon geen gunstig onthaal vinden. De Kamer kringvereeniging Middelburg laat dene kwestie lierrer aan het hoofdbestuur over. Een paar artikelen van het huishoudelijk reglement over de verkiezing van de bestuurs- leden d'er Kamerkringvereeniging door tus- •chenkomst der Statenkringen werden gewij- nigd. Tot buitengewoon lid van het hoofdbestuur, bedoeld bij art. 17 der Statuten, werd benoemd de heer A. D. F. van der Wart te Goes en tot zijn plaatsvervanger de heer J. J. Wallien te Breskens. Tot secundus van mr. R. M. van Dusseldorp, lid van het hoofdbestuur, werd be noemd' mr. H. van der Beke Callenfels. Op voorstel van een der aanwezige leden zal aan dr. J. Th. de Visser geschreven worden dat de Kamerkringvereeniging Middelburg met leedwezen vernomen heeft, dat hij zich uit het politieke leven zal terugtrekken en dat zij hem dankt voor hetgeen hij voor ons land en voor de Chr. Hist. Unie heeft gedaan. Het punt der agenda: „Propaganda" gaf bijzond'ere bespreking. ACTIE VOOR ZONDAGSRUST. Na gepleegd overleg door de Nederl. Ver- eeniging tot bevordering van Zondagsrust »et verschillende Iandelijke organisaties, is •p 24 dezer opgericht een centraal comitd door Dit bevel kwam van Hilda en ze ver- gezelde het van een gebaar, dat de be- roemde koningin van Scheba eer aan- deed. Jullie moet allemaal de kamer uit", zei ze, ..allemaal, behalve deze man." De vier Kilbournes want er waren er nu nog maar vief, sinds Hilda Rawlins heette keken elkaar aan. Mevrouw Kilbourne legde haar hand op den arm van haar man en knikte. Hij begreep haar bedoeling en zoo stapten dus de vier Kil bournes het vertrek uit. Marian ging met tegenzin en op den drempel bleef ze even staan, om den brui- gom toe te wuiven. „Vergeet niet, wat ik je verteld heb, Wade", riep ze hem toe. „Je weet wel, wat ik bedoel het groote nieuws!" Hij glimlachte en knikte. Daarna wend- de hij zich tot zijn vrouw. ..Waarom moeten ze allemaal weq, Hilda?" Ze liep het vertrek door, steunde tegen den schoorsteenmantel en keek hem kalm aan. ter bevordering van Zondagsrust. Dit co- mite toeoogt ..bevordering van he samen- werking van de aangeSloten vereenigingen in den strijd voor het genot van den vrijen Zondag voor alien, werkzaam in ambt, be- roep of bedrijf". Tot dit comite zijn de voigende organisa ties toegetreden: Christelijk Nationaal Vak- verbond, Chr. Nationale Werkmansbond, Ned. Chr. Werkliedenverbond ..Patrimo- nium", Roomsch-Katholieke Middenstands- vereeniging, Chr Boeren- en Tuindersbond in Nederland, de Kon. Ned. Middenstandsbond, Vereeniging van den Chr. h&ndeldrijvenden en industrieelen middenstand in Nederland, Comity voor Zondagsrust van de Chr. orga- j nisaties in publieken en semi-publieken dienst in Nederland en de Nederl. Vereeni ging" tot bevordering van Zondagsrust. Van vier vereenigingen wordt nog een de- finitieve toezegging verwacht. Voorloopig treedt als voorzitter op Jhr. Mr. G. C. von Weilei en als secretaris de heer Th. H. van Oost Sr., Den Haag. HET CADEAUSTELSEL. Men zal zich herinneren, dat de minister van Arbeid, Handel en Nijverheid, naar aanleiding van desbetreffende vragen van het Kamerlid van Wijnbergen, in het begin van dit jaar een commissie heeft benoemd tot onderzoek van het cadeaustelsel. Sindsdien is er over de werk- zaamheden dezer commissie vrijwel niets meer vernomen, wat velen heeft doen denken, dat de praktijk hier al even negatieve resultaten zal opleveren als met de organisatorische ac- tie het geval was. Het „Vad." verneemt thans van welinge- lichte zijde, dat het onderzoek nog steeds voortduurt, waartoe men o.m. aan daarvoor in aanmerking komende organisaties en in- stellingen vragenlijsten heeft rondgezonden, ten einde een juist beeld van aard en omvang van het stelsel te verkrijgen. ONS KOLONIAAL BELEID. Kort na elkander verschenen in den laat- sten tijd drie geschriften, alle handelend over hetzelfde onderwerp, n.l. de verhouding tus- schen Nederland en Indie. Deze geschriften zijn: ..Koloniaie vraagstukken van heden en morgen door H. Colijn; ,,Oast en West in Nederlandsch-Indie" door Ir. W. F. Staar- gaard en „Het koloniaie vraagstuk van dezen tijd" door Prof. Mr. J. C. Rielstra. Alle drie geschriften hebben hun ontstaan te danken aan dezelfde oorzaak, n.l. aan de hier te lande bij velen om in Indie algemeen heerschende overtuiging, dat het regeerings- beleid, dat in de laatste jaren in onze kolo- nien gevoerd wordt, niet deugt. De heer Colijn constateert in zijn geschrift bij het in Indie levende Europeesche volks- deel een met betrekking tot het regeeringsbe- leid algemeene onbehagelijke stemming, en legt dan bijzonder den nadruk op de alge- meenheid van die onbehagelijke stemming. Hij vervolgt, da.t hij zelden omtrent eenige kwestie een zoodanige unanimiteit ten oor- deel heeft aangetroffen als hier het geval is en dat de ontstesraming over de regeerings- politiek zelfs hij ambtenaren van het bestuur tot uiting komt. De heer Staargaard betoogt, dat het onder de Nederlanders in Indie een communis opinie is geworden, dat lang- zamerhand de overtuiging van haar goed recht bij de Regeering zelve schijnt te zijn verzwakt en daarmede de kracht van haar gezag. En tenslotte schrijft Prof. Kielstra, na betoogd te hebben, dat het Nederlandsch gezag wordt aangevallen en dat het in de eerste plaats noodig is, dat gezag krachtig te handhaven, dat er reden is om te betwij- felen of men in Indie hiervan voldoende doordrongen is. Hebben genoemde geschriften derhalve hun ontstaan te danken aan dezelfde oorzaak, alle drie schrijvers zijn het er ook geheel over eens, dat het Nederlandsch gezag in Indie gehandhaafd moet blijven, teneinde al datgene te behouden wat (zooals Prof. Kielstra het uitdrukt) het Westen niet alleen tot eigen heil en profijt, maar niet minder tot die der volkeren in het Oosten heeft tot stand ge- bracht. Vooral op dit laatste legt de heer Staargaard sterk den nadruk; hij laat het ,,Het is maar een armzalig recht", zei ze langzaam, „maar toch laat ik het gel- den. Ik heb het recht voor iemand anders te weten, wie je bent. Vooruit dus!" „Op voorwaarde, dat je alles, wat ik zeg als wapen tegen me zult gebruiken zeker", merkte hij op. ..Vooruit!" beval ze. Hij keek naar zijn lompen en lachte. ,,Er is zoo weinig te vertellen, Hilda." lets in zijn toon maakte haar ongedu- rig. Hij deed heelemaal niet als iemand, die op het punt staat groote onthullingeil te doen; toch was het duistere hoofdstuk duister als steeds. ,,Zeg het!" gelastte ze kortaf. ..Goed dan ik houd van je." Ze maakte een booze beweging met de hand. ,,Toch is het zoo," zei hij vroolijk. ,,Het kan je misschien niet schelen, maar het is waar." ,,Hoe heet je?" ..Wade Rawlins." „Is dat de eenige naam, dien je ooit gehad of qebruikt hebt?" T Ze geloofde hem. Dat was dus geen moeilijkheid; ze had niets tegen den naam. ..Wat ben je?" Niets." Hij zei het zoo onverschillig, dat ze even zweeg. „Maar je moet toch iets zijn", zei ze. ,,Wat was je, toen je op Kilbourne Heigths kwam?" ..Precies, waarnaar ik uitzag", ant- woordde Rawlins. licht vallen op het feit, dat Nederland, dat zich aanvankelijk niet bemoeide met de ver houding tussohen de Inlandsche potentaten en hun onderhoorigen, sedert het begin van deze eeuw een einde maakte aan de wan- toestaniden, waaronder de verschillende In landsche volkeren onder „het gezag van hun eigen hoofden en vorstjes gebukt gingen, zoodat door het toe"i-:ht van het Neder landsch gezag op de eigen hoofden der bevol- king de persoonlrjke vrijheid van den Inlan der beschermd en geyvaarborgd werd. Schrij- ver komt dienteftigevolge >t de conclusie, dat het recht van het Ned-erldndsch gezag in Indie gegrond is in den algemeenen wil der rni 11 ioenen-massa der Inlandsche bevolking zelven en dat het Nederlandsch gezag daar te lande regeert en leidt bij den wil dier vol keren, die de bescheidenbeid van eigen kun- nen beseffen en tevreden zijn met de onmid- dellijke individueele vrijheid in denken en handeleh, die hun door den aanvankelijk vreemden heerscher is gebracht en door dezen wordt beschermd. Met recht wijst schrijver er verder" op, dat ware het anders, m.a.w. wanneer het Nederlandsch gezag in Indie te kampen had met een algemeenen onwil van verschillende inlandsche volkeren, dat gezag geen stand zou kunnen houden, daar slechts 170.00C Europeanen in Indie leven te midden van 50.000.000 Inlanders. Wie zijn dan w£l de bc-lagers van het Ne derlandsch gezag in Indie Het zijn, volgens deze drie schrijvers, de volgens Westersche methode opgevoede Inlanders; deze toch zijn ontwend aan het milieu waaruit zij voortko- men, met het gevolg, dat zij zich daar niet meer thuis gevoelden nadat hun opvoeding was voltooid, ja zelfs de taal niet meer be- hoorlijk spraken en verstonden, terwijl zij aan den anderen kant evenmin ten voile deel gingenjuitmaken van de omgeving, waarin zij waren opgevoed. Zoo zijn deze Westersch opgeleide Inlanders noch in de eene, noch in de andere cultuur op hun plaats; zij vormen geen groep, waarachter men een breeden cialen achtergrond vindt. Het zijn deze ..wortelloozen", gelijk de heer Colijn ze typeert, en aan welke men de zonderlingen naam van ..intellectueelen" heeft gegeven, die tal van vereenigingen hebben opgericht, welke een uitgesproken anti-Nederlandsch karakter hebben, welk karakter hierin tot uiting komt, dat het synpathiseert, met elke actie die zich keert tegen ons gezag. De Regeering heeft de fout begaan in deze lieden, enkel op grond dier Westersche in- tellectueele kennis, de leiders of belangrijke figuren van de inheemsche samenleving te zien. Maar wat erger is, de Regeering heeft in de laatste jaren herhaaldelijk pogingen van toenadering tot deze vijanden van het Ne derlandsch gezag gedaan en getracht deze te verzoenen en te bevredigen. Alsof niet elke politiek, die concessies doet aan een oppositie, wier eenig doel het is het Nederlandsch gezag te vemietigen a priori tot mislukking is ge- doemd, want een zoodanige oppositie moet elke concessie beschouwen als een deel der overwinning, als een uiting van zwakheid der Regeering, en zal deze als aan loop ge bruiken om het gezag nog verder van zijn weg af te trekken Terecht voorspelt de heer Colijn, dat, wanneer de Regeering zich lank- moedig zou betoonen tegenover revolutionair gezinde propaganda, geweer en bajonet in de toekomst nog al eensaan het woord zullen komen. Onze Nederlandsche koloniaie poli tiek, die thans bij een tweesprong staat, zal dan ook, aldus Prof. Kielstra, een anderen weg moeten inslaan en uitgaande van de or- ganische opvatting der koloniaie samen leving, met erkenning van alle elementen in hun eigen beteekenis en waarde, elk hunner in het staatkundig en maatscbappelijk bestel gelegenheid moeten bieden om dienovereen- komstig een plaats in te nemen. heeft, schrijft de N. R. Crt., zijn terugslag in een zich steeds uitbreidenden kring. De uit- sluiting in de fabrieken in het Noordwesten heeft het dooven van een aantal hoogovens ten gevolge gehad en, daar deze geen bramdstof- fen meer leveren, kunnen een aantal verder afgelegen bedrijven niet aan den gang blijven. Een nieuw feit heeft zich voorgedaan door de beslissing van het provinciale arbeidsge- reohtshof. Dit heeft de beslissing van den rech- ter in eersten aanleg te niet gedaan en de scheidsrechterlijke uitspraak ten voordeele van de arbeiders gehandhaafd en wettig ver- klaard, aldus de opvatting bekrachtigende, dat daardoor een nieuwe loonovereenkomst tot stand was gekomen. De groote industrieelen gaan het nu hooger op zoeken en zullen een beslissing van het rijksarbeidsgerecht, de hoogste instantie, uitlokken. In afwachting hiervan zijn de christelijke vakvereenigingen inmiddels voornemens de openstelling van de fabrieken op grond van de door het provinciale arbeidsgerechtshof geno men beslissing af te dwingen. Zij zouden er- over denken bij de regeering aan te dringen op spoed'eischende behandeling en afkondiging van een noodwet, die de werkgevers zou moe ten dwingen hun bedrijven weer aan den gang te brengen. In deze omstandigheden zijn de vooruitzichten natuurlijk weer veel ongunsti- ger geworden en komt de politiek in dit oor- spronkelijk economische geschil steeds meer op den voorgrond. De christelijke vakvereenigingen bestaan voornamelijk uit kiezers van het centrum en deze partij zal dus gedwongen zijn, hun eiseh te steunen. De rijksregeering komt erdoor in een moeilijk parket. Voor de inwilliging van den eisch der Christelijken moeten de sociaal- democraten, democraten en de minister van het centrum opkomen,, ertegen de Duitsche volkspartij, die de partij der groote indus trieelen is, met de Beiersche volkspartij als haar politieke bondgenoote. De groote indus trieelen hebben front gekozen tegen de inmen- ging van den staat in hun bedrijven die het ge volg is van het verbindend verklaren van scheidsrechterlijke beslissingen in arbeidsge- schillen. A fortiori zullen zij zich ten sterkste verzetten tegen wettelijken dwang om hun fa brieken te heropenen. In de praktijk zal voor het overige zulk een dwang moeilijk te ver- wezenlijken zijn. Een tijdelijke staatsexploita- tie van de bedrijven is eenvoudig onder.kbaar. Maar de beginselkwestie die ermee te berde wordt gebracht, is zoo ernstig dat men zich opnieuw afvraagt of zij geen ernstige gevaren voor het voortbestaan van de tegenwoordige groote regeeringscoalitie in het rijk zal mee- brengen. Wissell, de soc.-dem. minister van arbeid, heeft reeds verscheidene malen scheids rechterlijke beslissingen die ten gunste van de werknemers waren uitgevallen, verbindend verklaard, tegen den zin van Curtius, den mi nister voor economische aangelegenheden, die in laatsten aanleg over de vaststelling van de steenkoolprijzen beslist en als lid van de volks partij aan den kant van de werkgevers staat. De kiem voor ernstige verdeeldheid over ar- beidsgeschillen sluimert dus reeds lang in de ze regeering, Tot nog toe is het conflict niet tot een open uitbarsting gekomen, hoewel het in de regeering gekraakt zal hebben toen zij bij meerderheid besloot in het parlement ere- dieten voor de gemeenten, die aan de uitge- slotenen ondersteuningen uitkeeren, door te zetten, De regeeringspresident te Dusseldorp zou Maandag weer een poging begin,nen om de twee partijen door nieuwe onderhandelingen tot overeenstemming te brengen, maar voor de kansen gaf men niet veel, nu de stemming aan weerszijden zooveel bitterder is geworden. DE AMNESTIE IN BELGIe EN DE KAMER In de vergadering van de katholieke groe- pen van Kamer en Senaat om de kwestie der amnestie te behandelen, waarbij de katholieke ministers Camoij, Heijman en Jaspar aanwe- zig waren, is het zeer rumoerig toegegaan, en een oplossing kon niet worden gevonden. Van Cauwelaert bleef de teruggave der civiele rechten aan de meeste veroordeelden eisch en en Jaspar bleef op het standpunt staan dat niet verder kan worden gegaan dan in het wetsontwerp-Janson is voorzien. Ook in de Kamer is het bij het voortgezet debat over de ainnestie heftig toegegaan, doch eerst na een rede van Vandervelde, waarnaar aandachtig werd geluisterd. Vandervelde meen- de dat de kwestie de gansche natie betreft. Hij had gehoopt dat de groepen bij onderling over- leg een oplossing zouden vinden. Dat dit niet is gebeurd is te wijten aan het veto van den minister van .Justitie, die onder den invloed staat van sommige Brusselsche „salons" en nationalistische dagbladen. Zonder dit veto zou zeker de meerderheid der Kamer zich voor het ontwerp der amnestiecommissie uitspreken. Vandervelde zeide voorts dat de veroordeelden wegens andere feiten dan acti- visme, alsook de 170 voortvluchtige veroordeel den hem weinig of geen belang inboezemen. Toen hij minister van Justitie was heeft hij alle grooten en kleinen, die zich aan vergrij- pen schuldig hadden gemaakt, doen vervolgen,. maar de gevelde vonnissen waren zoo verschil- lend' volgens de rechtbanken van dat oogen- blik, dat hij wel overtuigd is dat alleen amnes tie de zaken weer recht kan zetten. Althans wenscht hij dat de veroordeelden voor kleiner straffen geamnestieerd zouden worden, terwijl toch voor de zwaarder gestraften de gevolgen der veroordeeling tot geldboete en tot schade- vergoeding blijven bestaan. Ook al zijn de voortvluchtigen weinig interessant, genade moet toch worden verleend. Ten slotte verklaarde Vandervelde te willen stemmen voor het ruime ontwerp der commis- 1 sie. Hij was zeker tegen teruggave van de ci viele rechten der veroordeelden, maar Belgie was sterk genoeg om er vrede mee te nemen dat aan de veroordeelden tot ten hoogste tien jaar toch hun rechten teruggegeven zouden worden. Borms heeft het gelag betaald', be sloot de socialistische leider. Reeds lang had men hem uit de gevangenis moeten loslaten. De ministerraad was er voor, doch een libe- GEEN .ZWARTHEMDEN" IN BELGIe OP STRAAT. HET CONFLICT IN I)E DUITSCHE METAAL-NIJVERHEID. Het arbeidsconflict in de metaalnijverheid van Noordwest-Duitschland houdt nog aan en Ze drukte den schouder tegen den schoorsteenmantel, tot het pijn deed. „Dus een landlooper?" ,,Een landlooper," zei hij knikkend. „Kwam je toevallig hier? vroeg ze, met moeite haar stem beheerschend. „Niet heelemaal. Ik hoorde over je moeder praten. Een conducteur in den trein had het over haar. Ik was nieuws- gierig. Daarom kwam ik." „Maar ik bedoel je vak, je werk," zei ze wanhopig. ,,Je je kunt niet niemand zijn." ,,Als je het dan per se weten moet, begon hij moe, ,,ben ik opgevoed in een arm, maar eerlijk gezin. Op jeugdigen leeftijd had een ijverig misbruik van ..Ma dame Etiquette" me zoo ver gebracht Ze stond op het punt in tranen uit te barsten. J-j-j-e s-s-speelt met me." Hartstochtelijk sloeg hij de armen om haar heen. „Komt dat er nu zooveel op aan?" vroeg hij heftig. ,,Houd je niet van mij?" ..Natuurlijk!" fluisterde ze tegen zijn schouder. „En we zullen altijd zwijgen over het duistere hoofdstuk ,,Dat is anders niet noodig, zei hij vroolijk. „Lk ben opgevoed om nifet te werken. Het was niet noodig. Door mijn geboorte was ik rijik genoeg. Maar ik kreeg er genoeg van. Ik dacht, dat ik me toch wel ergens bemind en nuttig zou kunnen maken, zonder behulp van mijns vaders geld. Ik liep van huis weg, zonder te weten waarheen. Thuis denken ze, dat ik een reis maak door Europa. Ik hoorde Twee soeialisten hebben in de Belgische Ka mer gei'nterpelleerd over de drijverijen der Ita- liaansche fascistische elementen in Belgie. De minister antwoordde, dat d'e Italianen in Bel gie dezelfde vrijheden genieten als andere bur gers, doch dat het ongepast zou zijn, dat zij met zwarte hemden door de straten zouden trekken, daar het zwarte hemd een militair uniform is geworden. den conducteur in den trein spreken over je moeders zwak voor landloopers en be greep. dat ik daar kans van slagen had. Zoo kwam ik hier. Was ik geen goede chauffeur?" Hij wachtte niet op antwoord. „Maar jullie waren allemaal zoo goed, zoo democratisch. Hoewel jullie me alleen kenden als chauffeur, vroeg je me toch op dat diner. En ik heb jullie vertrouwen niet teleurgesteld, geloof ik. Zonder be- wijs van mijn blauw bloed en zonder mijn cheque-boek, zijn jullie van me gaan hou den. Ik geloof, dat je vader inziet, dat hij me noodig heeft voor zijn zaken." Hij lachte even en dacht aan min of meer be langrijke oogenblikken in het leven van alle groote mannen. „En mijn familie", zei hij, „is bekend genoeg. Mijn vader is de eigenaar van de fabrieken, waar jouw vaders auto gemaakt is." Alsof dat er heusoh wat op aankomt zei ze en legde glimlachend het hoofd te gen zijn haveloozen schouder. Geen ko ningin van Scheba heeft ooit verleidelij- ker gelachen. Hij kuste haar en weer 1 glimlachte ze. j ,,Het beste, dat je kunt doen, Wade Rawlins, is me officieel ten huwelijk te 1 vragen", zei ze zuchtend. ,,Ik geef toe. dat het een beetje laat is, maar ik heb er recht op." „Ik durf niet goed. Je zou „Ja, dat zou ik. Ik wachtte er op. Ik was klaar je te verpletteren, zoodra je begon." ,,Dat wist ik." „En daarom ontdook je het." ,,Ik nam het zekere voor het onzekere". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. met sneeuw en ijs en de daarop volgende dooi is een vermaan tot bijzondere voozichtigheid. Verkoudheid, katarrh, en niet in de laatste plaats treden als gevolg van koude, natte voeten in verhoogde mate op. Ter bescherming tegen zulke verraderlijke vijanden Uwergezondheid bestaat er geen beter en afdoender wapen dan de Zij doen de koorts afnemen en verdrijven snel alle pijnen. Weiger namaak en let er op, dat op elke tablet het woord „BAYER" ingestempeld is. Prijs 75 cts. „Vooruit nu", beval ze. En hij vroeg haar zoo officieel ten hu welijk, dat ze hem in zijn gezicht uit- lac'hte. ..Gelukkig, dat we al getrouwd zijn. Wade Rawlins! Dat was het lamlendigste huwelijksaanzoek, dat ik ooit gehad heb. En laten we nu eens even verstandig praten. Wat zullen we de familie vertel len? Wat doen we met dat duistere hoofd stuk?" Hij keek haar ongeloovig aan. ,,Heb je dat nog niet geraden? Je weet erzelfeven- veel van als ik", zei hij achteruit loopend. totdat er een stoel tusschen hen stond. „Wat was het?" vroeg ze streng, ter wijl ze om den stoel heen liep. ,,Het hoofdstuk was mijn leven op Kil bourne Heights." „0, jij, oplichter." En ze snelde op hem toe. Toen de familie Kilbourne de biblio- theek weer binnenkwam, gedreven door een nieuwsgierigheid, die ze niet konden bedwingen, zagen ze de koningin van Scheba en mevrouw Kilbourne s bekroon- de landlooper heel dicht bij elkaar, mid den in het vertrek staan. De koningin kreeg net een zoen en scheen zeer welgemoed te zijn. ,,En?" riep de familie in koor. Hilda wendde het hoofd om en keek hen onverschillig aan. ,,Wat en?" zei ze. ..Wie wie is hij?" „Wat doet dat er nu toe?" vroeg Hilda.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1