muTaxee?-... PR BPIKBEPRTE J. SPORT. GEMENGDE BERICHTEN. ZEVENTIEN STEDEN ONDER WATER. EEN VERI.JDELDE OVERVAL. GESTRAFT OMDAT HIJ GEGETEN HAD. tNGEZONDEN MEDEDEELINGEnT Doos tegen Versiopping De notulen van de vorige vergadering werden goedgekeurd. Enkele ingekomen stukken over aanne- ming van de benoeming door Ir. Dorst tot Assistent-Secretaris, idem van den heer L. Th. Vogelaar te N. en St. Joosland als lid dei Arbritagecommissie voor den Aardap- pelhandel en als keurmeester der Gewassen- keuring, idem van den heer A. M. Boot te Wolphaartsdijk als lid van het Veevoeder- bureau. de goedkeuring van de wijziging van het Reglement op de Merriekeuringen door Gedeputeerde Staten, de afsluiting van een nieuw collectief abonnement voor Vee- voederonderzoek door het K. N. L. C. en de dankbetuigingen van de heeren B. J. Doot- jes en A. Brusket werden voor kennisgeving aangenomen. Besloten werd de benoemde Inspectrice van het Nijverheidsonderwijs Mej. M. M. A. Michels te s-Gravenhage een gelukwensch te zenden den heer C. A. de Bruijckere te Oostburg voor te dragen als lid van de Prov. Rege- lingscommissie voor de Paardenfokkerij in Zeeland. Daarna werd behandeld een schrijven van de Hollandsche Mij van Landbouw over de controle op aardappelen en andere produc- ten waarin werd voorgesteld pogingen in het werk te stellen om te komen tot een wet, die de Regeering de bevoegdheid geeft aan onze voor uitvoer bestemde producten eischen te stellen van gezondheid en kwali- teit. Na uitvoerige gedachtenwisseling werd besloten hierin adhaesie te betuigen, mits de uitvoering zou geschieden in samenwerking met belanghebbenden en de mogelijkheid werd open gehouden dat veilingsvereenigin- gen deze aangelegenheid zelf kunnen belian- delen. Naar aanleiding van de besprekingen op het Departement van Binnenlandsche Zaken en Landbouw omtrent de Iventarisatie van aardappelen, werd er op gewezen dat deze inventarisatie zeer gewenscht is, doch wer den moeilijkheden gevreesd bij de uitvoe ring. In elk geval dient de Landbouw krach- tig mede te werken, opdat deze proef slaagt. In verband met deze bespreking werd de aandacht gevestigd op de marktbericht- geving in den Landbouw, waaraan nog veel mankeert en die thans ook door de land- bouworganisaties ter hand zal worden ge- nomen. Er werd over geklaagd, dat de berichten van de landbouwconsulenten uit het buiten- land nog steeds niet rechtstreeks worden gezonden aan de landbouwpers, doch alleen in Handelsberichten worden opgenomen en daardoor onnoodig te laat den landbouwers bereiken. De opmerkingen van het K. N. L. C. ten aanzien van de voorstellen van het Hoofd- bestuur van de Posterijen en Telegrafie over de wijziging in de telefoontarieven werden goedgekeurd. Echter werd het wenschelijk geacht aan te dringen, dat bij het aanleggen van streeknetten zooveel mogelijk 'n econo- misch gebied als grondslag zou worden ae- nomen. Het vasthouden aan bepaalde KM-rayons zou vooral op het platteland niet de gewenschte oplossing brengen. Ver- der dienen de kantoren ten plattelande veel langer open te zijn. Behandeld werden voorts de voorstellen van de Commissie inzake vervoer van zware vrachten met betrekking tot wijziging van het Rijkswegenreglement. Een prae-advies van de heeren A. I. Leenhouts, Mr. Zaaijer en den Secretaris werd ongewijzigd overge- nomen. In het bijzonder werd stelling geno- men tegen de voorstellen ten aanzien van de toelaatbare gewichten die op den weg wor den overgebracht. Door deze voorstellen zou het gebruik van velgen beneden 10 cM breedte practisch onmogelijk worden. Bij de nagekomen stukken waren enkele amendementen op het voorstel van het Hoofdbestuur aan de Algemeene Vergade- ring tot wijziging der statuten, met de strek- king om de niet directe herkiesbaarheid daarin neer te leggen. Waar de tijd om deze kwestie in de afdeelingen te behande- len te kort werd geacht, werd besloten de voorgestelde statutenwijziging aan te hou- den tot een volgende algemeene vergade- ring, waardoor gelegenheid bestaat om deze kwestie grondig in de afdeelingen te be- handelen. Na de rondvraag, waarbij nog enkele zaken ter sprake werden gebracht, verzamel- den het Hoofdbestuur en genoodigden zich aan een gemeenschappelijken maaltijd. Van de gelegenheid om den jubilaris te huldigen werd een dankbaar gebruik gemaakt. De Voorzitter schetste het leven van den jubilaris, zijn optreden als leider van ver- schillende vereenigingen; Jhr. J. van Vre- denburch gaf eenige herinneringen ten beste uit den strijd tegen de ontwatering; de heer WKakebeeke schetste hem als boer en zijn plaats in het Vereenigingsleven, als be- stuurslid van de Coop. Suikerfabriek „Din- teloord' Meermalen had de heer Stoutjes- dijk zich als een goed regeerder getoond. De heer J. W. van Oeveren haalde herin neringen op uit de 25jarige samenwerking en het samenzijn op de jaarlijksche tentoon- stellingen. De heer D. J. Dees richtte har- telijke woorden tot de familieleden.. De heer Welleman sprak over het optimisme van den jubilaris en diens openhartigheid en sprak de hoop uit, dat de opgeruimde geest hem nog jaren mocht bij blijven; de heer Franse deed als jongste lid van het Dagelijksch Be- stuur een beroep op zijn steun. De heer Stevens wees er op. dat de heer Stoutjesdijk als hoofd der familie zijn invloed had doen gelden, waardoor zoons en kleinzoons alle de Rijkslandbouwwinterschool bezochten, een voorbeeld waarover andere families wel eens mochten nadenken. De heer Klompe sprak als Kringsecretaris woorden van dank en vriendschap; de heer Ph. J. van Dixhoorn die den heer Stoutjesdijk als voorbeeld stel- de voor de jongeren. Nadat de Secretaris den heer Stoutjesdijk zijn dank had gebracht voor de joviale wijze waarop deze hem op Tholen had ingeleid, werd door den heer Stoutjesdijk in enkele kemachtige woorden dank gebracht voor de hulde en er op gewezen, dat hij gaarne ook het 75jarig feest van anderen zou mee- vieren. Deze bijzondere vergadering werd met een kort woord door den Voorzitter ge- sloten. DROGEN VAN LOOF EN KOPPEN DER BIETEN. De rentabiliteit van den bietencultuur is vooral bij lage suikerprijzen als thans, zeer afhankelijk van de waarde welke aan het loof wordt toegekend. Deze varieert, om de uiter- sten te nemen, van de bemestingswaarde tot in sommige gevallen zelfs /200 per hectare. In bepaalde streken van Duitschland, waar de suikerindustrie resp. bietencultuur, ond'anks beschermende tariefwetgeving, een zeer moei- lijiken tijd doormaakt, schijnt men met succes de gewenschte bietenbladeren en koppen tot meerdere waarde te brengen door droging, waardoor een waardevol veevoeder wordt ver- kregen. Gemeld wordt dat de Centrale Suikermaat schappij ook voor ons land in het dragen van loof en koppen, der bieten een middel ziet de rentabiliteit van de bietencultuur niet onbe- langrijk te verhoogen, welk inzicht gedeeld wordt door de daartoe door de directie van den Landibouw aangewezen rijkslandbouwconsulen- ten,, die met de Centrale Suikermaatschappij enkele drogerijen in Duitschland hebben be- zichtigd, op grond waarvan het voornemen bij de Centrale Suikermaatschappij zou bestaan het initiatief te nemen tot oprichting van dro gerijen als boven bedoeld en het volgend jaar een paar proefinstallaties te bouwen, am deze in samenwerking met en ten voordeele van de bietenvenbouwers te exploiteeren. De eerste in- stallatie zou verimoedelijk in de Haarlemmer- meer worden opgericht. ZONDAG 25 NOVEMBER 1928. Ned. Herv. Kerk. Ter Neuzen. 9% u., Ds. A. Timmenman en 2 u., Ds, A. Timmerman, Bediening van den H. Doop en Oogstpreek. Sluiskil. 9% u., dhr. L. Dek en 2 u., dhr. L. Dek, Oogstpreek. Hoek. 9 u. en 2 u., Ds. E. Raams. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. G. van Dis. Sas van Gent. 9% u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Philippine. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. J. B. Vanhaelen, van Hoek. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9 u. en 2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5% u., Ds. Neerbos. Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 9 u., 2 u. en 5 Yn u., leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Weststraat. Axel. 9 u. en 2 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". Kerkhoflaan. Ter Neuzen. 5% u., Evangeliesatie. RJf. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag zijn de H.H. Diensten om 7, 8% en 10 uur. 's Namiddags om 2% uur Lof. VOETBAL. Na haar wedstrijd op 4 November 1.1., tegen Middelburg II, komt „Terneuzen" Zondag a.s, weer tusschen de krijtlijnen en zal zij haar 8en match in deze competitie spelen en wel tegen Walcheren, de club die het vorige jaar met den kampioenstitel ging strijken. Zal ,,Terneuzen", met haar veranderd back- stel, Walcheren" kunnen weerstaan? Zal hare voorhoede weer laten zien dat van haar de overwinning komen moet? Zal het elftal, in zijn geheel, van den vasten wil om te overwinnen, doordrongen zijn? Zal iedere speler zijn bal plaatsen naar hem welke in de beste positie staat? Deze vragen zijn niet voor Zondag te beantwoorden, maar het kan zijn ,nut hebben dat door de spelers ieder voor zich, emstig wordt overwogen, dat het voor de vereeniging noodzakelijk is, met alle kracht mede te helpen, wil men succes kun nen behalen. Het is voor „Terneuzen" van groot belang, dat zij den wedstrijd van Zondag wint, wil zij hare plaats op de ranglijst behouden, want moest het door onvoorziene omstandigheden op een nederlaag uitloopen, dan wordt de kans groot, dat zij van die plaats wordt ver- drongen en niet meer bij machte zal zijn die weer te veroveren. Waar echter het elftal, niettegenstaande de tegenslagen welke zij met hare verdediging heeft gehad, tot hier- toe slechts een wedstrijd heeft verloren, ver- trouwen wij dat het haar ook nu gelukken zal als overwinnaar uit den kamp te treden. De belangstelling in dezen wedstrijd, zal bij gunstig weder van de zijde van het publiek, zeer zeker groot zijn wat voor de spelers eene aanmoediging moge zijn om hun beste beentje voor te zetten. Het tweede elftal gaat Zondag naar Sas van Gent voor de Z. V. B.-competitie een wedstrijd spelen tegen de Sassche Boys en naar verluid zal het voor de gastheeren niet gemakkelijk zijn om de gasten met de kous op den kop naar huis te sturen, daar deze met alle macht willen probeeren hunne positie op de ranglijst te verbeteren. NOG EEN SCHIP MET MAN EN MUIS VERGAAN? De kapitein van de te Zoutkamp binnenge- komen stoamtreiler Alida rapporteerde een mast van een gezonken vaartuig gezien te hebben op ongeveer elf vadem diepte en drie a vier mijlen boven Noorden Halfoost van den buitenkant van het Friesche Gat. De mast is geel geverfd en gedeeltelijk afgebroken en steekt ongeveer zes voet boven water uit. Bijzond'erheden omtrent het lot der beman- ning en de nationaliteit van het schip ontbre- ken nog. INDRUKWEKKENDE BEGRAFENIS DER TWEE VERDRONKEN ZEELIEDEN VAN DE „MALMo" OP AMELAND. Woenisdagmiddag om twee uur had op het Protestantsche kerkhof te Nes op Ameland onder groote belangstelling, ook van de zijde der ingezetenen, de teraardbestelling plaats van de twee verdroniken zeelieden van de „Malmo". Ds. Adriani uit Nes schetste op treffende wijze in het Hollandsch en daarna in het Engelseh, op hoe tragische wijze de bei- de mannen in de kracht van hun leven ver van hun vaderland en verwanten het leven lieten. Daarna sprak burgemeester Bolomeij in het Engelseh een troostwoord tot de achtergable- ven bemanning, waarna de kapitein van de „Malmo" zich in het Zweedsch tot de beman ning richtte. De bemanning en ook de aanwe- zige eilandbewoners waren diep onder den in- droik. Twee der Zweedische matrozen waren niet te bewegen het kerkhof te verlaten voor zij eigenhandig het graf hadden toegedekt. AUTO MET ZEVEN KOEIEN TE WATER BIJ BENSCHOP. In het Boveneinde te Benschop geraakte een veeauto van den transport-ondernemer B. uit Oudewater, die geladen, was met zeven koeien, te water. In de cabine zaten, behalve de heer B. zelf, nog twee kooplieden uit Oudewater; deze kwamen met den schrik vrij, de heer B. ging echter mee te water en bekwam hierbij een snijwond aan het voorhoofd. Men wist hem spoedig op het droge te ha- len, waarna hij door dokter Leering uit IJssel- stein verbonden werd. Doordat de auto diep in den wegberm was gezakt en daarna omgeslagen in het water te- recht was gekomen, kon men eerst na veel moeite de zeven koeien weer op het droge krij- gen. De oorzaak van dit on,geval is nog on- bekend'. DOOR EEN BEER AANGEVALLEN. In den dierentuin te Agram is een oppasser door een beer aan,gevallen. De beer ruikte den oppasser daarbjj een stuk vleesch uit het lijf Op het hulpgeroep van den man trachtte men met ijzeren staven den loeer te verdrijven. Het beest werd hierdoor nog woester en verwondde den oppasser nog ernstiger. Ten- slotte stiet de beer echter zijn slachtoffer van zich af. Totaal staan thans reeds 17 steden aan den middenloop van den Mississippi gedurende eenige dagen onder water. Duizenden huisge- zinnen zijn dakloos. De tot nu toe aangerich- te schade wordt op ca. 40 millioen dollar ge- raamd. EEN GROENTE- EN FRUITOORLOG. Woensdagochtend is te Deventer plotseling een groente- en fruitoorlog uitgebroken door een algemeene staking der kooplieden op de Deventer fruit- en groenteveiling. De koop lieden willen nl. niets meer betalen voor kis- ten en manden. De actie is de inzet van een soortgelijk optreden in het geheele land, waarin ook de bond van grossiers stelling neemt tegen de veilingen en welke actie ge- leid wordt door den heer J. Noverraz te Haarlem, lid van den Ned. Bond van klein- handelaren in fruit en groenten. De veiling had een merkwaardig verloop. Er waren maar 2 koopers. De groote massa van de veiling werd gekocht door de veiling. De koopers spraken het boycott uit over deze goederen en zorgen ervoor dat deze goederen nergens anders in het land verkocht worden als zijnde „besmet". Ook de veiling te Twel- loo dreigde dit lot. De veiling meent dat zij de goederen rechtstreeks aan het publiek zal kunnen verkoopen. Het veilingsbestuur zegt niet in de gelegenheid te zijn geweest zich trjdig te verweren. De politie zorgt voor een regelmatig verkeer in de omgeving van het gebouw. VOOR MEER DAN EEN HALF MILLIOEN GESTOLEN, EN NOG NIETS GEWONNEN. Woensdagnacht hebben inbrekers een kan- toorgebouw op de Keizersgracbt te Amster dam opengesloten door middel van een val- schen sleutel. Op de derde 6tage vemielden zij een lessenaar en stalen hieruit een por- tefeuille die voor 600.000 mark aan waarde inhield. Na deze vondst schijnt de fortuin- lijke inbreker terstond opgetogen heen te zijn gegaan. Thuis zal hij echter tot zijn schrik bespeurd hebben, dat de marken waardeloos waren. IN BOTSING GEKOMEN. De electrische trein, die om 20.37 van Haarlem naar IJmuiden vertrekt, is Dinsdag- avond tusschen Bloemendaal en Santpoort in botsing gekomen met een met blaren beladen wagen met paard ervoor. De wagen was op den onbewaakten overweg bij den vuilnisbelt van Bloemendaal tusschen de rails geraakt. Het is daar ter plaatse zeer donker, zoodat de voerlui, die bijtijds van den wagen waren gesprongen, vreesden, dat de wagenvoerder van den trein niets zou kunnen zien. Zij pro- beerden, door met een lantaam te zwaaien, de aandacht van den bestuurder te trekken, wat echter niet lukte. De trein reed op den wagen in en versplinterde hem geheel. Het paard werd 30 M. verder dood gevonden. Per- soonlijke ongelukken kwamen niet voor. DOOR WOLVEN VERSCHEURD? Zeven beambten van de Canadeesche regee ring, die te Port Churchill aan de Hudsonbaai bezig waren een kamp te bouwen, zijn volgens een United Pressbericht uit Montreal sinds een aantal dagen verdwenen en men ver- moedt, dat zij door wolven zijn verscheurd. De mannen waren 3 November vertrokken op een gevaarlijken tocht naar de binnenlan- den over de met sneeuw bedekte steppen, die Port Churchill scheiden van den spoorweg, die op het oogenbjik gebouwd wordt. Sinds hun vertrek is niets meer van hen gehoord, hoewel zij na twee of drie dagen aan hun bestemming hadden moeten komen. Het is mogelijk, dat zij gepoogd hebben een korteren weg te volgen en toen het spoor zijn kwijt geraakt in de wildemis, waar alleen de zon en de sterren hun de richting kunnen aanwijzen. Hoe ver zij gekomen zijn, weet men ook niet, daar vliegtuigen, die waren uitgezonden om hen op te sporen, berichtten dat zij niets gevonden hadden. Een van de vliegers heeft Donderdag ech ter medegedeeld, dat hij een stapel dekens had waargenomen op een route, die de ver- misten mogelijk kunnen hebben gevolgd en dit wordt beschouwd als een aanwijzing, dat de groep, of den weg is kwijt geraakt en van honger is omgekomen, of dat de mannen door wolven zijn aangevallen, die de streek onveilig maakten. Een met groote geraffineerdheid voorbe- reide overval op een auto van de ..Deutsche Bank" is Donderdagochtend tusschen Tegel en Waidmannlust verijdeld. De politie was deze overval ter oore gekomen en zij slaagde er in de hoofddaders te arresteeren; even- eens werd een chauffeur, die bij de bank in dienst was, en met de roovers in verbinding stond, in arrest gesteld. Algemeen is bekend, dat de geldauto's der Deutsche Bank op den I5den van elke maand groote bedragen naar de Centrale Bank moe ten brengen, meerendeel geincasseerde che ques. Twee jongelui, die hiervan ook op de hoogte waren, besloten een auto van de Deut sche Bank op den straatweg aan te houden en te berooven. Om hun plan grootere kans van slagen te geven, hadden zij zich de mede- werking verzekerd van den bankchauffeur Gebler, Afgesproken werd, dat de jongelui met een auto voor het gebouw van de Bank in de Mauerstrasse zouden voorrijden, en dan de bankauto, die door Gebler bestuurd werd, zouden volgen. Met Gebler gaat steeds een bode mee welken de daders zouden over- vallen om hem van den sleutel van de auto te beropven. Zoodra de auto Waidmannlust zou hebben verlaten, zou de auto der roovers dwars over den weg gaan staan, Gebler zou dan zijn wagen tot stilstand brengen, de jongelui zou den met een revolver in de hand uit hun auto springen en zich op Gebler en den bode wer- pen. Gebler zou geen tegenstand bieden, zoodat de roof zeker gelukt zou zijn. Op den vastgestelden tijd kwam op de af gesproken plaats een particuliere auto voor, waarvan het nummer zoo goed als bedekt was met wagensmeer en stof. In den wagen zaten twee heeren, die op het laatste oogen- blik ongemerkt Gebler een teeken gaven. Toen de auto der roovers zich in beweging wilde zetten om de bankauto te volgen, wer den beide roovers na een korten tegenstand door eenige politieagenten gearresteerd. Het- zelfde lot onderging Gebler, die bekende door beide roovers voor hun plan overgehaald te zijn. Hij zou volgens afspraak een vierde van de buit krijgen. De beide jongelui geven toe Gebler overreed te hebben, maar beweer- den, dat alles slechts een grap was, hetgeen door de politie voorloopig niet geloofd wordt. RECHTERLIJK E DWALING TE KEULEN. Een roofoverval, die in October 1919 te Ker- pen bij Keulen heeft plaats gehad, is thans, na negen jaar, opgehelderd. In het bosch tus schen Horrem en Habbelrath werd in Octo ber 1919 een beambte van een bouwonderne- ming te Elsdorf overvallen en beroofd. Den roover viel een bedrag van 10.300 mark aan loongelden in, handen. Van dezen overval wer den ernstig verdacht de anbeiders Bohmer, Ge rard Hiippeler en Nikolaus Joebges uit Ker- pen. Ondanks hun hardnekkig ontkennen ver- oordeelde de rechtbank te Keulen de beklaag- den Joebges en Hiippeler tot respectievelijk 7 en 5 jaar tuchthuisstraf en tien jaar eerverlies. De ibeklaagde Bohmer stierf voor de behande- ling der zaak in het huis van bewaring. Een herziening van het proces, welke de veroor- deelden herhaalde malen aanvroegen, werd niet toegestaan. Gedurende de laatste weken kreeg de politie te Kerpen mededeelingen, waaruit bleek, dat twee andere inwoners van Kerpen bij den over val betrokken waren. Twee personen werden daarop gearresteerd en een van hen zou reeds een bekentenis hebben afgelegd. Beide verdach- ten zijn naar de strafgevangenis te Keulen overgebracht. De beide vroeger veroordeeld'en, van wie Hiippeler zijn straf geheel, en Joebges zes en een half jaar van zijn straftijd heeft uitgeze- ten, hebben thans opnieuw herziening van het proces aangevraagd. Naar de „B. Z. a. M." meldt, heeft de recht bank te Berlijn den hongerkunstenaar Jolly, eigenlijk geheeten Siegfried Herz, wegens het voortgezet misdrijf van bedrog tot 1000 mark boete veroordeeld. Jolly heeft in 1926 in een restaurant in het Noorden van Berlijn het toenmalig wereldre- cord hongeren, dat op 41 dagen stond, willen breken. Hij heeft echter niet volkomen gevast, doch gedurende zijn hongerkuur choco'lade, die hem van buiten werd toegestopt, genuttigd. De veroordeelde zei nog, dat zijn optreden hem inkomsten ten beloopen van 142.000 mark heeft opgeleverd, maar zijn manager Weimann heeft hem slechts 20.000 gegeven, zoodat hp zelf voor een groot bedrag is benadeeld. Toen hij van Weimann afrekening verlangde en hem met een proces bedreigde, heeft deze hem aan- gegeven. RIJKE KERSTGAVEN IN AMERIKA. De verschillende Kerstmiscluibs zullen de volgende week door bemiddeling van 8000 ban- ken en andere financieele instellingen totaal ongeveer 550 millioen dollar onder haar leden verdeelen, of tien procent meer dan verleden jaar. Dit bedrag is gedurende 50 weken gespaard in wekelijksehe bij dragen die varieeren van 25 dollarcent tot 20 dollar. De gemiddelde uit- keering per persoon bedraagt 59.10 dollar. De clubs hebben onder haar leden navraag gehouden hoe zij de uitkeering zullen gebrui- ken en daaruit kan ongeveer de volgende sta- tistiek worden opgemaakt: 213 millioen dollar voor Kerstgeschenken, 165 millioen voor stor ting op de spaarbank of belegging, 72 mil lioen voor Nieuwjaarsviering, 30 millioen voor verzekeringspremie, 29 millioen voor afbeta- ling en vermindering der hypotheek, 25 mil lioen voor belasting, 11 millioen voor onder- wijs en reizen en 5 millioen voor liefdadigheid. OP ZIJN LAUWEREN TE RUSTEN. Na een dienst van vier-en-veertig jaar heeft Osbom ,de tuinman van den Engelschen ko- ning, hark en schoffel aan den kant gezet om de rest van zijn leven op zijn lauweren te rus- ten. Hij kwam voor het eerst onder koningin Victoria in den tuin van het paleis als extra hulpkracht, doch is daar sedert gebleven. Onder koning Edward werd Osbom hoofd van het tuinpersoneel. Hij had sedert de verant- woordelijkheid voor 40 acres paleisgrond, welks verzorging meermalen reden is geweest voor gelukwenschen aan het adres van Os bom. Osborn verklaarde, dat koning Edward veel in den tuin van zijn paleis placht te zijn en dat ook koning George daar vaak ver- toeft. Osborn werd op den dag van zijn heen- gaan door den Koning en de Koningin in spe- ciale audientie ontvangen. Hij kreeg de Royal Victoriamedalje, die voor langdurigen en trouwen persoonlijken dienst voor den Koning wordt verleend, plus een geteekend portret van den Koning en Koningin, benevens harte- lijke handdrukken. HET GERAAMTE IN DE KAST. Men moet met de griezeligheden van dit leven geen gekheid maken. Men moet vooral de geesten d'er dooden niet voor het lapje hou den, en ook hun skeletten niet. Mevrouw Gai nes, de vrouw van den te Sjanghai gevestigden Amerikaanschen tabakshandelaar Joseph Gai nes, had nu eenmaal een razende vrees voor skeletten, iets dat bij haar den vorm van een waanvoorstelling had aangenomen. Mevrouw Gaines kon maar niet de idee kwijtraken, dat zich in een harer kasten een geraamte bevond. Er was er echter absoluut niet een. De heer Gaines ergerde zich over den angst van zijn vrouw, en nog meer over het feit, dat men geen kwartiertje met haar praten kon, zond'er dat minstens vijfmaal sprake was van het ske- let in, de kleerenkast. Dat geraamte was me vrouw Gaines eenmaal niet uit de gedachten te praten. Daarom bedacht de heer Gaines een „amu- sant" grapje om zijn vrouw van haar waan- beeld te genezen. Toen de niets kwaads ver- moedende dame 's morgens haar kleerenkast opende, stiet zij een hartverscheurenden gil uit, die de medebewoners van het huis op de I 6Oct been bracht. De buren schoten toe en vonden mevr. Gaines bewusteloos op den grond liggen. Uit de halfgeopende kast stak een wit ske- let met beenige armen. Des heeren Gaines aardigheid was uitstekend gelukt. Maar zijn vrouw moest men met een zwaren zenuwtoe- val onverwijJd naar een sanatorium brengen. Toen zij daar bijkwam, verlangde zij dat men oogenblikkelijk haar man arresteeren zou, het geen ook gebeurde. Men mag nu eenmaal geen gekheid maken met spookverschijningen. IN BRUIDSGE W A AD UIT OPLICHTEN. In de Santd-gevangenis te Parijs bevindt zich thans een jonge vrouw, die zich te ver- antwoorden zal hebben wegens oplichting, op bijzonder vemuftige manier gepleegd ten koste van een honderdtal restaurateurs. Zij is nogal knap van uiterlijk en partners verdrongen zich steeds om haar, als zij in de dancings verscheen, waar men haar kende als ,,La Belle Fernande". En nu kwam de idee bij haar op, dat zij met haar knap gezichtje for- tuin kon maken door zich te laten doorgaan als het jeugdige bruidje, dat voor haar jonge huishouding heel wat noodig heeft en wel allereerst een flink bruidsmaal mag hebben. Gekleed als bruid, verscheen zij bij een res taurateur en bestelde hem voor denzelfden avond een banket van dertig couverts met de noodige bloemen, welke zijzelf wel bij den bloemist zou uitzoeken. Toen de bloemen echter gekocht waren, en het op betalen aan- kwam, deed zij de ontdekking dat zij haar taschje thuis had gelaten. Wilde de restau rateur haar 500 francs leenen? Haar aan- staande man zou hem denzelfden avond beta len, tegelijk met de rekening voor het feest- maal. De tafel voor het trouwfestijn was in orde gebracht en een uitgezocht menu gereedge- maakt. Maar de bruid, de bruidegom en de gasten verschenen niet, en de restaurateur moest ervaren, dat hij een heerlijk maal voor niets had toebereid en nog 500 francs op den koop toe kwijt was. Nadat meer dan honderd restaurateurs, zoo wordt verklaard, te zamen een 50.000 francs op deze wijze waren armer geworden, was een eethuisbezitter aan den boulevard de la Vilette, zoo voorzichtig, eerst eens navraag te doen, met het gevolg, dat de jonge vrouw, Marie-Josephine Dubois heet zjj, werd gearresteerd. DE BRUGSCHE ZWANEN. Geen vreemdeling of landgenoot die het oude, schilderachtige, mystieke Brugge bezocht, of hij zal de mooie, witte zwanen hebben bemerkt die, sierlijk en voornaam, op ^e wateren der menigvuldige „reien" drijven en niet weinig bijdragen tot het verhoogen van de poetische atmosfeer welke deze Vlaamsche stad ver- vult. Het stadsbestuur heeft echter al heel wat last gehad met de door de beide Roden- bach's bezongen vogels. Eerst bleken zij wel tot uitsterven gedoemd, naar men meende ten gevolge van het toelaten van stinkende, puf- fende motorbootjes op de vroeger zoo stille reien. De zwanen wilden van geen bebroeding meer weten of legden hare eieren verloren, maar het vorig jaar mocht men, op dit ge bied, toch eenige verbetering constateeren en werden de leemten welke in de zwanenfamilie waren ontstaan, met een aantal jonge elemen- ten aangevuld. Thans is een nieuwe revolu- tionaire beweging onder het zwanenvolk ont staan en een dezer ochtenden waren nagenoeg alle zwanen verdwenen. Men vond ze later terug in het kanaal van Oostende en elders nog buiten de stad. De opstandelingen wer den omsingeld en onder goed geleide naar den vjjver van het stadspark gebracht waarom- heen een hoog traliewerk is geplaatst, zoodat de Brugsche zwanen nu wel, noodgedwongen, den winter in dit soort van concentratiekamp zullen moeten doorbrengen. VERVOLGING VAN EEN MAGNETISEUSE IN HONGARIJE. Den 31sten October stond voor de zooveel- ste maal te Boedapest een vrouw terecht, die op aanklacht van practijken, die schadeljjk zijn voor de volksgezondheid, aan 66n stuk door de autoriteiten wordt vervolgd. Niet tegenstaande nooit eenig bewijs kon worden geleverd, dat een enkele patient schade leed door hare behandeling en zij oorspronkelijk ook menschen behandelde, van wie zij niets, noch aan geld noch aan geschenken ontving, terwijl de getuigenissen der patienten slechts gunstig luidden, werd haar het alleen behan- delen van patienten toch onmogelijk gemaakt. In dien tijd leefde zij nog van de verdiensten van haar man als schoenmaker en het mag- netiseeren en masseeren was slechts, om zoo te zeggen, een liefhebberij van haar. Nadat echter de autoriteiten op deze wijze reclame voor haar hadden gemaakt, zag een arts het groote voordeel in, zich met haar te „associeeren". Ook daarna duurden de ver- volgingen voort, die echter thans tot niets leiden, aangezien vrouw Wunderlich, zoo heet deze wonderlijke vrouw, er thans wel voor zorgt, de behandeling, waaraan zij haar pa tienten onderwerpt, eerst door dien arts te laten voorschrijven. Aan het verslag van de jongste procedure in de Magyarorszdg wordt het volgende ont- leent: Getuigen a charge konden niet worden gemobiliseerd. Daarentegen vertelde eene dame, dat haar kind blind was en aan armen en beenen verlamd. Nadat het kind drie maal door vrouw Wunderlich behandeld was, kon het reeds de armen bewegen en had het het gezichtsvermogen terug gekregen. Nadat vrouw Wunderlich zich met den arts geasso- cieerd had, kwam het kind, dat tevoren niet eens kon staan, te voet in het spreekuur en werd tenslotte geheel genezen. In den tus- schentijd was vrouw Wunderlich in hechtenis, waarop zij de autoriteiten opzocht en om vrij- lating verzocht, opdat het kind verder kon worden behandeld. Het kind zelf, thans een knap meisje van 17 jaar verklaarde, dat zij inderdaad heel ziek was geweest en zich thans geheel gezond voelde. Een gepensioneerd kolonel vertelde, dat h\j een geheelen winter door ontzettende pijnen aan een arm gehad had en dat, nadat vrouw Wunderlich hem driemaal gemasseerd had, die pijnen geheel verdwenen waren. De laatste getuige: een hoofdinspecteur van de tram, lid van de Londensche „society of psychical research" verklaarde, dat vrouw Wunderlich ook hem na twee maal masseeren van hevige pijnen, die maanden lang hadden geduurd, genezen had. Bovendien waren v66r hem een groot aantal patienten behandeld, die alien genazen. De vrouw werd ook ditmaal vrijgesproken.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 10