ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 8301. Woensdag 21 November 1928, 68- Jaargang. Eerste Blad ASO^KPMENTSPRIJS: BINNENLAND. BUITENLAND. SPORT. Oe AARDENRURG. RECHTSZAKEN, hengstdijk. m. - NEUZENSCHE COURANT Binnen Ter Neuzen f 1.40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post^.60 per jaar Voor Belgie en Amerika f 2.25, overige landen f 2.60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland aileen bij vooru tbeta ng. Dit blad verschijnt iederen Maandag- Woensdag- en Vrijdaaavond, TWEEDE KAMER. Vergadering van Dinsdag. Voorzitter deelt mee, dat dr. Ida Visser wegens ongesteldheid verhinderd is, de vergadering bij te wonen. Voortgezet worden de algemeene be- schouwingen over de rijiksbegrooting. Minister De Geer vvijst de tegenwer- ping van den heer Albarda af, dat met unificatie van de sociale verzekering niet gewacht moet worden op de ziekteverze- kering. Bij unificatie is steeds gedacht aan parallel loopende ziekte-, invaliditeits- en ongevallenverzekering. In behandeling komt de motie De Vis ser tot uitkeering in-eens aan ambtenaren. Ze wordt verworpen met 71 stemmen te- gen 1 stem. De motie-De Visser tot algemeene her- ziening van de salarissen wordt eveneens verworpen met 71 stemmen tegen 1 stem. Bij hoofdstuk f (Huis der Koningin) maakt de heer L. de Visser (comm.) aan- merking op de hooge inkomens. Minister De Geer deelt mee, dat de Koningin, de Koningin-Moeder en de Prinses ook dit jaar 10 percent laten staan. Bij het volgende hoofdstuk klaagt de heer L. de visser over de hooge onkos- te.fi van de Kamerleden. Hoofdstuk I wordt aangenomen met de 9tem van den heer De Visser tegen. Bij Hoofdstuk II stemmen tegen de heeren De Visser en Braat. HULDIGING OUD-MINISTER TREUB. 'De huldiging van den oud-minister prof, mr. W. Treub zal geschieden op Vrijdag 30 Nov., des namiddags te 3x/2 uur, in het hotel De Twee Steden te 's Gravenhage (ingang Buitenhof), bij welke gelegenheid des jubelaris een huldeblijk zal worden aangeboden. Van 3x/2 tot 5Yi uur van dien dag zal door den jubilaris aldaar een opembare receptie worden gehouden, waarop ieder- een welkom is, die hem verlangt geluk te wenschen. Verder zal op Zaterdag 1 December, des namiddags te 2]/2 uur te Voorschoten een gevelsteen worden onthuld, aange- bracht in het Treub-stamhuis aldaar, ter eere der drie gebroeders. dr. Melchior, dr. Hector en mr. Willem Treub, die daarin geboren werden. Tevens wacht te Voorschoten wellicht nog een verrassing. W. COOL, f Juist toen hij naar een vergadering van den Raad van State wilde qaan. is Dins- daq op 80jarigen leeftijd plotseling over- iecfen de gep. luit.-gen. XW. Cool, oud- Minister van Oorlog. TARIEF ONGEVALLENVERZEKERING VERHOOGD. Naar het Vaderl. van bevoegde zijde verneemt, bestaan er plannen om het ta- rief der wettelijke Ongevallenverzekering voor industrie, handel en verkeer, ingaan- de 1 Januari 1929 met 5 pet. te verhoo- gen. Deze verhooging zal moeten dienen tot dekking van de nieuwe lasten, welke de wijziging van artikel 1 der Ongeval- lenwet (verruiming van het wettelijk be- grip ,,ongeval") doet verwachten. Zij staat in geen verband met de bekende re- ductie van 25 pet. op de Rijksbankpremie. Indien ook over 1929 die reductie weder wordt gegeven, zal zij dus over de met 5 pet. verhoogde tariefpremie worden be- rekend. Omtrent eventueele wijziging in het tarief der Landbouwongevallenverzeke- ri*g is nog geen beslissing genomen. DE MOEITE WAARD. Bij den inspecteur der directe belastin- gen te Rotterdam is onder de letters N.N. een bedrag van f 250.000 ontvangen we gens over vorige jaren te weinig betaalde belastingen (gewetensgeld),. DE ACCIJNSVERLAGING. Een wetsontwerp tot verlaging van den accijns op gedistilleerd zal wel niet veel bestrijding ontmoeten, aldus ,,het Cen trum' en het motiveert dit standpunt op de volgende gronden Het is toch overtuigend gebleken en met cijfers aangetoond, dat de accijns, zooals die in de laatste jaren geheven wordt, averechts werkt. Hij geeft niet de baten, welke ervan verwacht werd, en hij heeft bovendien het zeer verkeerde ge- volg, dat de smokkelarij en de clandestine fabricage afmetingen verkreeg, welke tot dusver ongekend waren. Wanneer er een indirecte belasting is, waartegen geen bezwaar kan rijzen. dan is het zeker de accijns op den sterken drank. In de eerste plaats hierom, dat het niet gewenscht zou zijn den borrel te goedkoop te maken, wat voor menigeen een al te groote ver- leiding zou zijn. Maar de jongste accijns-verhooging was van dien aard, dat men het doel glad voorbij schoot. Zij werd toch in 1921 - - maar even veraubbeld en van 150 op 300 gulden per hectoliter gebracht, plus eenige opcenten, ofschoon de regeering, toen slechts een paar jaren te voren een verhooging van 90 op 150 gulden had plaats gevonden, te Kennen had gegeven, dat niet verder kon worden gegaan. De ervaring met de tegenwoordige hef- fing opgedaan, heeft die meening volko- men in het gelijk gesteld. De opbrengst van den accijns is in plaats van gestegen, teruggeloopenw en in de toelichting van het thans ingediende ontwerp leest men, dat bij ongewijzigde handhaving van den ouden accijns, de opbrengst waarschijnlijk hooger zou zijn, dan thans het geval is. De conclusie ligt voor de hand. De smok kelarij en het clandestiene verbruik geven de verklaring. En daarom zal het zaak zijn, zoo spoedig mogelijk op de jongste verhooging terug te komen en de voorge- stelde vermindering van 300 op 180 gul den per H.L. te aanvaarden. De schat- kist zal er, naar men op goede gronden veronderstellen mag, niet onder lijden. Maar van veel grooter belang is, dat het euvel der smokkelarij en geheime fabri cage met al wat daaraan vastzit, er krach- tig door zal worden tegengegaan. En daarin ligt een motief van hooge moreele waarde, niet in de laatste plaats voor de drankbestrij ders. HET BELGISCH KROONPRINSE- LIJK PAAR NAAR NEDERL. -INDIe. Prins Leopold en prinses Astrid, die Donderdag Brussel verlaten met bestem- ming naar Marseille, waar zij zich zullen inschepen aan boord van de ..Insulinde zullen 16 December te Tandjong Priok aankomen. Het blijkt, dat eerst na aan- komst in Nederlandsch-Indie het reis- programma definitief zal worden vastge- steld. Het is echter zeker, dat niet alleen Java, maar ook Sumatra, Nieuw-Guinea, Celebes en Borneo zullen worden bezocht. De prins en prinses zijn vergezeld van majoor Raquez en hopen in den loop van de maand Mei te Brussel terug te zijn. DE BUITENLANDSCHE POLITIEK IN DEN DUITSCHEN RIJKSDAG. De rede die dr. Stresemann, van zijn jongste ernstige ziekte thans hersteld, Maandag in den Rijksdag gehouden heeii. was, schrijft de N. R. Crt., ten aanzien van de ontruimingskwestie een herhaling van de Duitsche opvatting dat het riik recht heeft op een spoedige ontruiming van het bezette gebied en dat het daarom geen politieke tegenprestaties kon ver- richten om dit doel te verhaasten. Ten overvloede bewees dit nog eens dat er. naar Duitsche opvatting, geen verband bestaat tusschen de eerste en de tweede alinea van het besluit dat de zes mogend- heden te Geneve half September hebben genomen. In de eerste alinea ervan staat dat er met betrekking tot het door den Duitsohen rijkskanselier gedane verzoek officieele onderhandelingen nopens een spoedige ontruiming van het Rijnland ge- opend zullen worden; in de tweede «at de noodzakelijkheid erkend wordt van een volledige en definitieve regeling van het schadevergoedingsvraagstuk en voor de vorming met dit doel van een commissie van financieele deskundigen, door de zes mogendheden te benoemen.,Maar de za- ken staan nog altijd zoo, dat FranKrijk niet eerst zal toestemmen in de ontruiming en daarna za'l wilien afwachten, of de stu- die van het schadevergoedingsvraagstuk tot een voor Parijs bevredigende regeling ervan zal leiden. Aan Franschen kant be staat de opvatting dat een voorafgaande ontruiming Duitschland ni6t inschikkclij- ker, maar lastiger zou maken bij het tot- standbrengen van een financieele rege ling. Zoo grijpen de twee kwesties waar- tus'schen Duitschland geen verband wil gelegd zien, toch in elkaar. De jongste wijziging van de politieke constellatie in Frankrijk is voor het ove- rige niet ongunstig voor de vooruitzich- ten van de regeling van de twee vraag- stukken. Na de afdoening van de begroo- ting in het parlement, waartegen de van de regeering afgevallen radicalen moeihjk felle oppositie kunnen voeren. zonder het land voor groote moeilijkheden te plaat- sen, zullen zij neiging vertoonen om het kartel der vereenigde oppositie te her- ste'llen en daartoe aansluiting bij de socia- listen zoeken. Met deze sterk naar links wringende krachten zal Poincare ook bi) de bepaling van zijn politiek tegenover Duitschland rekening hebben te houden. Dit maakt het waarschijnlijker dat Frank rijk gematigdheid zal betrachten en te vin- den zal zijn voor een regelinq aie naar het oordeel van de meerderheid der mo gendheden de gewenschte oplossing zou vormen. Van Duitschen kant wordt het Frank rijk gemakkelijker gemaakt zich gematiqd te betoonen doordat graaf Westarp, de woordvoerder der Duitsch-nationalen, zijn hoorders eenigszins verraste met een con sordino uitgesproken rede. Het kan zijn dat hieraan' de bedoeling niet vreemd was om aan de Duitsch-nationale partij een eenigszins regierungsfahiger aanzien te geven, voor het geval het op den duur met de tegenwoordige coalitie mis gaat. Maar het feit b'lijft dan toch, dat Westarp's re de van een verzoepjijker stemming in de i buitenlandsche polk 'ek blijk gaf. Natuur- lijk kon hij enkele can de oude parade- paarden nog niet dadelijk laten schieten. Zoo b.v. dat Locarno mislukt is". Wan neer het echter tot de gehoopte nieuwe j regelingen komt, dan zal ook het oogen- felik daar zijn om te erkennen dat zij aan de evolutie van de politiek van Locarno 1 in de goede richting te danken zijn. HET CONFLICT IN DE NOORD- WESTDUITSCHE INDUSTRIE. De vooruitzichten dat er aan de groote i uitsluiting in de ijzer- en staalnijverheid in Noordwest-Duitschland spoedig een ein- de zal komen, zijn zeer gunstig geworden. De oplossing schijnt gevonden te zullen worden op de reeds vroeger vermelde grondslagen: verleening van de loonsver- hooging door de patroons tegen bereid- verklaring om langer te werken van den kant der arbeiders. Een schikking die ook door onderhandelingen voor de uitsluiting te bereiken ware geweest, indien het scheidsgerecht erop bedacht was geweest ook voor de in het ongelijk gestelde partij den weg tot aanneming van zijn beslissing te effenen. TEGEN DE FILMPLANNEN VAN HET DUITSCHE RIJK. Het plan bestond, om een deel van de aandeelen der Emelka-filmmaatschappij door het Duitsche rijk ter saneering der maatschappij te laten overnemen. Nauwe- lijks-was dit als gerucht verspreid, of ook reeds verluidde, dat het rijk aandeelen der Ufa zou verwerven, teneinde deze grootste Duitsche filmmaatschappij niet nog meer onder Am rkaanschen invloed te brengen. Thans heeft de Rijksdagfrac- tie van' de Duitsche Volkspartij besloten, er bij de rijksregeering op aan te dringen, dat er een einde wordt gemaakt aan deze wijze van socialisatie van particuliere on- dernemingen. Als speciaal argument in het gevai van filmmaatsehappijen wordt hierbij te berde gebracht, dat een Staats- bureaucratie in staat zou zijn, rekening te houden met de beweeglijke en steeds zich wijzigende toestanden op den film- markt. VEE-INVASIE IN MOSKOU EN LENINGRAD. In het begin van de vorige week zijn bij de sovjet-autoriteiten klachten ontvan gen over de plotselinge invasie van Fevend vee uit alle deelen van het land naar de verschillende groote steden. Er is thans te Moskou en Leningrad tien maal zooveel vee als gewoonlijk. De ,,Prawda" meldt, dat in de veel te kleine stallen de aangevoerde beesten bij honderden sterven en de abattoirs niet bij machte zijn voldoende beesten te slachten. In normale tijden gebruikt Moskou 1000 stuks vee per dag, terwijl zich thans in de stad 14.000 stuks bevinden. Leningrad dat slechts 500 stuks vee per dag ver- bruikt, heeft de beschikking over 8000 stuks. De sovjet-pers deelt mede, dat de boe- ren uit de zuiveldistricten hun vee naar de hoofdsteden zenden, omdat zij de bees ten niet meer kunnen voederen. In Mos kou en Leningrad is thans wel is waar een einde gekomen aan het vleeschgebrek, maar het gebrek aan andere voedingsmid- delen blijft bestaan. TER NEUZEN, 21 NOV. 1928. EEN AANRIJDING. De vorige week kwam de autoverhuur- der N., uit Ter Neuzen, met zijn auto, waarin 5 passagiers, te Eecloo uit de Boe- laerstraat op den grooten weg van Gent naar Brugge, terwijl uit de richting welke hij nemen moest een verhuisauto van den heer Delay te Brussel kwam. De bestuur- der van die auto week links uit, welke verkeerde manoeuvre tot gevolg had, dat de auto van den heer N. in het midden werd aangereden, en de verhuisauto in het hek ro'nd het standbeeld van Lede- ganck terecht kwam. Gelukkig hadden beide auto's bij de botsing weinig gang en liep alles zonder persoonlijke ongeluk- ken af, doch de auto van N. is deerlijk gehavend. OVERTREDING DRANKWET. Een verlofhouder alhier werd bekeurd, omdat hij in zijn veriofslokaliteit aanwe- zig had een flesch voor gevuld met cognac, welke werd in beslag genomen. DE RAAD VAN ADVIES DER P. Z. E. M. In de Vrijdag gehouden vergadering van den Raad van Advies der P. Z E. M. werden gekozen de heer G. A. Hajenius te Goes, voorzitter; A. M. Overhoff te S. Hage te Bruinisse, PAARDENFOKKERIJ. Voor rekening van de provinciale rege- lingscommissie voor de paardenfokkerij in Overijssel zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen 3 jonge koudbloedmerries en in Limburg 8 dito merrieveulens van 18 maanden aangekocht. VERDUISTERING. Een schipper uit Antwerpen deed aan- gifte van verduistering van huisraad aan boord van een schip alhier gepleegd in het najaar 1927. De politie nam Maandag j.l. enkele dier goederen aan boord van een vaartuig te Hansweert in beslag. ZAAMSLAG. Tijdens den jongsten storm werden van het oude mannenhuis eenige ruiten inge- drukt. Eenige palen van de electrische verlichting moesten het ontgelden. Bij de hofstede van den landbouwer H. J. Diele- man, aan den Ter Neuzensohen weg werd door den storm een populieren boom afge- slagen. Deze viel op den weg. De land bouwer, door een voorbijganger gewaar- schuwd, heeft den boom nog des avonds met eigen personeel van den weg ver- wijderd. AXEL. Maandag had de werkman J. de Ridder van Zaamslag, bij het leggen van pannen op het dak van het huis op de hofstede van den landbouwer P. de Klerk het on- geluk van het dak te vallen. De man is naar huis vervoerd en de noodige genees- kundige hulp ingeroepen. SAS VAN GENT. Goed om te weten. Fameus, waar 'n Sassenaar al zoo in de wereld kan verzeilen. Sasse producten, ja, dat is genoegzaam be- kend, vinden hun weg, de heele wereld door. In alle werelddeelen worden zij ge'introdu- ceerd en wat meer is, vinden gereeden aftrek. Maar Sassenaren zelf zijn er niet in zoo overwegend getal om deze naar den vreem- de te exporteeren. Vroeger ja! toen trokken er jaarlijks heele dozijnen over den Oceaan naar Dollarland, om daar een tijdlang te werken op contract, aan waterbouwkundige werken, of in den land- bouw. Er zijn er heel wat, die nu nog hun aan- gename en dikwijls ook onaangename herin- neringen uit het land van King Dollar kunnen vertellen. Enkelen bleven er zelfs voor goed en het staat te bezien of zij, wanneer de fortuin hun niet ongunstig geweest is, wel ooit weer er toe zullen besluiten hun oude home, hun bloed- en aanverwanten op te zoeken. Doch een dezer dagen werd ik toch aange- naam verrast met een bericht uit de filmstad Hollywood, waar ook al 'n Sassenaar onder- komen gezocht heeft, niet als filmster welis- waar, maar toch zoo tennaasten bij. Echt waar, wat ik u vertel, want k heb het niet alleen van den man of liever den jongeling zelf, maar uit officieele bron, n.l. van den Ned'erlandschen Consul te Los Angeles, om u te dienen. Wat heeft die er mee te maken? zult gij vragen. Wel! de zaak zit zoo: Een jaar of tien geleden trok onze vriend den Oceaan over; hij vond het Sas te klein voor zijn aspiraties. Heel de Vereenigde Sta- ten trok hij door van New-York langs de Groote Meren, tot over de Rocky Mountains, ja tot in het Goudland Californie, van den eenen Oceaan dus naar den anderen. Het spreekt van zelf, dat zoo'n zwervend leven niet altijd de gelegenheid biedt, een octa de vita over te sturen en van elke adresver- andering kennis te geven aan je familieleden. In den laatsten tijd begonnen deze zich om trent het bestaan van hun familielid wel een HONTENISSE. Geslaagd te Amsterdam voor het exa- men Ned. taal en letterkunde M. O., de heer P. A. Eggermont, alhier. Voor de akte Staathuishoudkunde M. O. slaagde de heer J. Hol'lebrand te Am sterdam, afkomstig uit Aardenburg. GYMNASTIEK- EN TURNVEREENIGING. Sport staalt de spieren! Gedachtig aan dat woord waren enkele personen van meening, dat het voor Ter Neuzen beslist noodig was, dat er pogingen in het werk werden gesteld om hier eene gymnastiek- en turnvereeniging te krijgen, die gelegenheid zou bieden, zoowel aan dames als heeren, om onder deskundige leiding, zich in dezen tak van sport te oefenen niet alleen maar ook om er zich in te be- kwamen. De eerste vergadering welke was uitge- schreven om tot dat doel te geraken, had geen direct resultaat daar de kosten te hoog waren om met succes te kunnen beginnen, waarom een afvaardiging werd benoemd om te trach- ten gunstiger voorwaarden te kunnen ver- krijgen, en werd daarop verleden Maandag een tweede vergadering belegd. Uit het be- zoek, dat de vergaderingen ten deel viel kon men opmaken, dat de belangstelling groot was, zoodat het zich liet aanzien, dat de po gingen met succes zouden worden bekroond. Door een lid der commissie van afvaardi ging werd mededeeling gedaan van de gehou den besprekingen met de betreffende autori- teiten en daaruit bleek, dat de kosten met ongeveer twee gulden per week verminderd waren, terwijl de heer Stellingwerf, leeraar in de gymnastiek. aan de R. H. B. S. alhier, zich had bereid verklaard om als leider der vereeniging op te treden; de oefenavond voor dames en heeren zou op denzelfden dag ge houden worden met het oog op de kosten. De contributie werd bepaald op 15 cent per week. Daarna werd de vereeniging opgericht met aanvankelijk 55 leden, n.l. 22 dames en 33 heeren, terwijl zeer waarschijnlijk dit getal nog zal uitbreiden daar van verschillende zijden toezegging was gedaan lid te worden, wanneer de vereeniging definitief zou zijn op gericht. Verder werd er een bestuur gekozen van 5 personen, n.l. 2 dames en 3 heeren, welke de functies onderling zouden verdeelen, terwijl er getracht zal worden nog deze week met de oefeningen te beginnen. Aan de vereeniging werd den naam gege ven van Ter Neuzensche Gymnastiek- en Turnvereeniging. Het is te hopen, dat het bestuur er in sla- gen zal, de vereeniging op hechten grondslag te vestigen, want het kan niet worden betwist, dat zij veel kan bijdragen tot ontwikkeling der lichaamskracht, het uithoudingsvermogen en den gezondheidstoestand. Voor de leden van de voetbalvereeniging Terneuzen is deze vereeniging een welkome gelegenheid en wij vertrouweu dat door hen hiervan ook druk zal worden geprofiteerd, daar de voetbalsport nauw verbonden is aan de gymnastiek, ja er zelfs een onderdeel van uitmaakt. Arrondissements-Rechtbank, M'.ddelburq Zitting van Woensdag 21 November 1928. De rechtbank deed heden uitspraak in de volgende zaken voortgekomen uit de staking aan de Schelde. Overtreding van de Politieverordening van de gemeente Vlissingen. (Bij een volksoploop niet de aanwijzing van de politie om een zekere richting te gaan, volgen): F. J. J. v. S„ oud 42 j., vertegenwoordiger van den Ned. Metaalbewerkersbond te Vlissin gen is met vemietiging van het vonnis van den kantonrechter te Middelburg, veroordeeld klein beetje ongerust te maken. te meer daar j boete Qf 5 dagen hechtenis. telkens de brieven, aan hem gericht, als .unknown" onbekend, terugkwamen. Wat raad vroegen de ongeruste men- schen, een poosje geleden. Zou hij nog in leven zijn? Wel! laten we het eens op een andere ma- nier probeeren, heb ik hun aangeraden. Het Nederlandsche gezantschap te Washington is er ook nog. Zoo gezegd zoo gedaan. En zie, j precies een maand na het instellen van het onderzoek komt alles tegelijk. Het gezelschap stak zijn voelhoorns uit naar het laatste bekende adres en... de heer Adrian Hartog, Consul te Los Angeles, zette j zich aan den arbeid. Hij had den vergeetachtigen zwijger gauw te pakken. Maar niet tevreden met de opsporing alleen, hij ontbood den nalatige ook op zijn office „Room 812813 van het St. Stephano- Building", gaf hem een vaderlijke vermaning en tegelijk met den Consulairen brief kwam het langverwachte bericht. Waarom ik dit nu langs dezen weg allemaal zoo uitvoerig vermeld! Wel! er kunnen zich meer dergelijke gevallen in onzen lezersknng Zij weten nu den weg, dien zijn in dergelijke omstandigheden hebben te bewandelen. And there you are! In den afgeloopen zomer werd op de hofstede bewoond door den landbouwer Van Dixihoorn, en voorheen door den heer P. Dees, de landbouwschuur door den bliksem getroffen, met het gevolg dat deze door het vuur werd verteerd. Daar op is aangevangen met het bouwen eener nieuwe schuur, door den aannemer De Waal van Hontenisse. Deze nieuwe schuur is bij den jongsten storm geheel in tweTden voorzitter en B. f? Zonnevijlle te j elkaar gevallen. Naar verluidt was deze Ter Neuzen, tweeden secretaris. 1 reeds opgenomen en overgenomen. Hinderlijk volgen: G. H., oud 39 j., C. H., oud 40 j., en P. J. W„ oud 26 j„ werklieden te Vlissingen, zijn met vemietiging van het vonnis van den kantonrechter te Middelburg voor wat de straf betreft, veroordeeld ieder tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. Door den kantonrechter was in beide zaken hechtenis opgelegd, die nu veramderd zijn in een ge.dboete. PROVINCIALE STATEN VAN ZEELAND. Vergadering van Maandag 19 November, te half twee. Aanwezig 39 leden, afwezig de heeren Fruij- tier, Laernoes en de Jonge. Ingekomen stukken. Ingekomen waren verzbeken van het R. K. Kerkbestuur en de Kerkvoogdij van de Ned Herv. gemeente te Hulst, om subsidie voo het herstel van het kerkgebouw en van den gemeenteraad te Veere om subsidie in de kos ten van herstel van den Kampveerschen toren. Deze stukken worden in handen gesteld van Ged. Staten om prae-advies. Werkloosheid. De mededeeling van Ged. Staten omtrent de resultaten van het onderzoek naar de werk loosheid in Zeeland werd in alle afdeelingen door leden sober genoemd. Men meende, dat Ged. Staten meer activiteit kunnen toonen zon der dat het meer geld belioeft te kosten. Zulks - door sneller uitvoeren van het wegenplan, het weren van arbeiders van buiten, dus ook van Belgiscbe; door het geven van een kleinen toe- slag aan landbouwers, zooals geschiedt bij de vlasiifdustrie en tenslotte door polderbestuien aan te sporen spoediger werken te doen uit voeren en daarbij werkloozen te werk te stel- len. Een grief werd genoemd tegen het niet hooren door organisaties. Van andere zijde werd gewezen op meer inten sieve tuimbouw-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1