1191" Met welk een genoegen be- kijkt U het schoone bedde- goed. En toch hebt U er niet zoo veel moeite aan besteed om het te wasschen als vroe- ger. Doch thans gebruikt U iabietten bij Verkoudhedenen Koorts ZFEPPOEDER 1E SOORT SPORT. GEMENGDE BERICHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELIN GEN ^MIJNHARDT'S® 1 2. S doelP" LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. SAS VAN GENT. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Ruwe Huid Schrale Lippen GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. Let vooral op den naam Sanapirln daar deze tabletten wettig bescherrod zijn tegen namaak en vervalschtng Prijs 25, 40 en 75 ct. Handdoek, J. Eekman, Dekkerstraat 46 Ketting, D. Maas, tarra-keet, Sc'hutters- hofweg. Fietspomp, M. Hamelink, Westkolk- straat 11 Huissleutel, M. de Bruijn, Kazemestr. 16 Handschoentje, wed. I. Hubrechtse, Grenulaan 19. Dameshandschoen, W. de Doelder, Walravenstraat 2. Kinderarmband, W. Dieleman, Baan- dijk 75. EEN PRACTISCHE CALENDER. Van de firma Ls van Waesberghe Janssens, handel in wijnen en gedistilleerd te Hulst, ontvingen wij een exemplaar van den door haar uitgegeven maandkalender, welke zeker een \yelkome gast zal zijn voor hen, die ze ontvangen. De uitvoering is eenvoudig doch keurig, en de practi- sche bruikbaarheid is op den voorgrond gesteld. Op elk blad is een flinke ruimte gelaten voor aanteekeningen, hetgeen een groot gemak oplevert. De kalender is een plaatsje in huis of op kantoor overwaard. SGHiIiP GMHOOG. J.l. Vrijdag verliet schipper Fr. van Hulle van Philippine, met zijn met bieten geladen z.g. spits de haven van den Mar- garethapolder, waarna het schip, door net onstuimige water en de golven die overkwamen, dreigde te vervullen. Om het voor zinken te behoeden, zette de schipper het schip tegen den zeedijk om- hoog. Het is daar eenigszins lek gewor- den. doch kon Zaterdag worden afge- sleept en de bestemming vervolgen. AMMONIAKFABRIEK TE AXEL. Nader wordt gemeld, dat het terrein van 60 H.A. onder de gemeente Axel voorwaardelijk is gekocht door de „Com- pagnie de Carbonisation et de Recupera tion de Sous-Produits (Procedes Evence Coppee) gevestigd te Brussel). Voorzitter van den Raad van Commis- sarissen in deze Vennootschap is Baron Coppee te Brussel. Behalve het doel, in de benaming der Mij. zelve aangegeven, mag deze zich be- zighouden met het wasschen en sorteeren van kolen, het fabriceeren van bijproduc- ten, scheikundige producten en het exploi teeren van steenkolenmijnen. Het kapitaal der Mij. is groot een be drag van frc. 19.000.000. Door de Mij. is in 1911 een obligatie- leening aangegaan groot frcs. 15 millioen rentende Ax/2 pet. De Mij. heeft contracten gesloten voor de oprichting en exploitatie van febrieken in Duitschland, Frankrijk, Rusland en Amerika. SAS VAN GENT. Circus. Het behoort tot de groote zeldzaamhe den, dat er in onze veste een rondreizend circus of ander vermakelijkheidsspel komt neerstrijken. In de eerste plaats leent zich de lokaliteit niet voor dergelijke zaken en in tweede instantie zitten we te dicht bij de grens, waar in de naburige plaatsen aan den overkant van de streep allerlei andere genietingen aanlokken, als daar zijn cinema, danszaal, tooneel, voordrach- ten, waar voor weinig geld de menigte te kust en te keur gaat om de genietingen des levens te smaken. Ondanks deze hoogconjunctuur, om het zoo maar eens te noemen, werden we Za terdag verrast door de versc'hijning van zoo'n rondtrekkend circus. De Sassenaren, die het eerst onder de hypnose van de beloofde aantrekkelijkhe- den gebracht worden, zijn natuurlijk de spes. Op alle mogelijlke wijzen begeleidden zij de oempa s, die in hun reclamewagen- tje langs de straten reden, om den volke kond te doen wat er te genieten werd ge- boden. Ofschoon dit niet weinig bedroeg. was de eerste toeloop echter niet al te druk Een kleine honderd menschen is een te miniem aantal om dergelijke ondernemin- gen loonend te maken. Wanneer de volgende dagen daarin geen verbetering zou komen, zou het be- i °i i V3n deze v°lksattractie als een mis- Jukking mogen besc'houwd worden. Op het kantje af. Verleden Zaterdagmorgen had de vier- sprong voor het spoorwegstation bijna het tooneel kunnen zijn van een tragische ge beurtenis n.l. het overriden van een voer tuig, met een ezel bespannen, door de tram. De begeleider van het voertuig wilde n.l. nog op het allerlaatste oogenblikje de tramrails oversteken, denkende, dat zijn muildier nog tijdig genoeg over de lijn zou wezen. Maar voorzich'tig als muildie- ren zijn, en onbewust van het gevaar d&t hem dreigde in de naderende tram, deed hij het op zijn gewoon gemak. Gelukkig kon de machinist nog op het laatste nip- pertje zijn trein tot stilstand brengen, doch niet zonder dat een der lantaarns geha- vend uit de botsing te voorschijn kwam. Het gevalletje wekte heel wat opschud- ding maar liep, dank zij de tegen woor- digheid van geest van den machinist nog op bevredigende wijze af. Dat allerlaatste oogenblikje anders heeft al heel wat slachtoffers op zijn ge- weten. Men late het liever niet daarop aankomen. P. J. W., oud 26 j., scheepmaker, C. H., oud 40 j., werkman en G. H., oud 39 j., werkman, alien te Vlissingen, werden door den Kanton- rechter te Middelburg veroordeeld ieder tot 1 dag hechtenis, wegens het hinderljjk volgen van een. werkwillige, gedurende de staking aan de Schelde, op Zondag 16 Sept. j.l. om 9.45 uur des voormiddags. De verdachten en de ambtenaar van het O. M., waren in hooger beroep gekomen. De Officier eischte bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. De verdediger van de verdachten, Mr. M. Mendels uit Amsterdam, vroeg ontslag van rechtsvervolging of een lichte geldboete. F. J. G. v. S., oud 41 j., vertegenwoordiger van den Ned. Metaalbewerkersbond te Vlis singen, was door den Kantonrechter te Mid delburg veroordeeld tot 2 dagen hechtenis, wegens in de gemeente Vlissingen, wanneer het belang der openibare orde voor het verkeer een bepaalde richting meet worden aangewe- zen, zich dienaangaande niet heeft onderwor- pen aan de bevelen van den ter plaatse aan- wezigen ambtenaar van politie, die verdachte luidkeels had gezegd, zich te verwijderen in de richting van de Scheldestraat. Verdachte was enkele passen doorgeloopen Gent, waar het punt van samenkomst was. Daar werden de spelers ontvangen door een der bestuursleden welke hen uitnoodigde naar het clublokaal. Nadat daar eenige oogen- blikken was vertoefd werd naar het mooie sportterrein van de Racing gereden en riep de scheidsrechter de elftallen in het veld. Door den aanvoerder van Terneuzen werd aan den Belgischen aanvoerder een krans van bloe- men met een lint in de kleuren van de club aangeboden, waarna door den Gentschen aan voerder dit wederkeerig aan dien van Ter neuzen werd gedaan. Beide kransen werden met een korte toespraak door de aanvoerders op het monument gelegd, dat op het sport terrein is opgericht ter herinnering aan de in den oorlog gesneuvelde voetballers. Na deze plechtigheid werd het spel begon- nen en reeds dadelijk was Terneuzen in den aanval, doch de achterhoede der gastheeren was voorloopig niet te forceeren, zoodat het niet tot scoren kwam. Nadat er ongeveer een twintig minuten waren gespeeld, werd het eerste doelpunt gemaakt door den rechtsbin- nen van Terneuzen uit een voorzet van den linksbuiten. Hoe hard er ook van beide kan- ten werd gewerkt het gelukte voor de rust niet meer een der netten te doorboren, zoodat IMOEZOND E N MEDEDEELINGEN. R-VIO -31 en toen weer bljjven staan. De verdachte en de ambtenaar van het O.M. waren in hooger beroep gekomen. Eisch vernietiging van het vonnis wat de opgelegde straf betreft en veroordeelde tot 20 boete of 10 dagen hechtenis. Mr. Mendels vroeg in deze zaak vrijspraak of een lichte geldboete. VOETBAL. Wedstrijduitslagen van 11 Nov. Afdeeling IV. le Klasse. N.O.A.D.N.A.C. B.V.V.Willem II I,ongaM.V.V. P.S.V.Wilhelmina RoermondEindhoven 2e Klasse. MiddelburgAlliance BredaDongen BredaniaZeelandia R. B. C.Dosko VlissingenGudok 3e Klasse. Zeelandia IIHulst ZierikzeeGoes Competitlestand 3e Klasse A. 2—3 3—6 4—1 5—0 2—1 2—1 2—7 3—0 0—1 5—0 0—3 1—3 Terneuzen Hulst Walcheren Zeelandia II Goes Sinoto Vlissingen II Middelburg II g Zierikzee 6 v.-t. 1 f - 1 22-7 12 I 3 4 - 16-7 io 7 3 3 1 18-12 9 7 4 12 18-16 9 8 3 3 2 16-13 9 8 2 3 3 14-20 7 8 116 16-25 3 1 5 7-20 2 1 1 4 9-15 1 RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank, Middelburq De rechtbank heeft in hare zitting van 9 November de volgende zaken behandeld: Zierikzee 2 punten in mindering wegens niet opkomen. GANTOISETERNEUZEN. BelgieHolland-match.) Niettegenstaande het eerste elftal van Terneuzen de laatste Zondagen voortdurend tusschen de krijtlijnen is geweest om compe- titie-wedstrijden te spelen, zag het er gisteren niet tegen op naar Gent te gaan om daar tegen een elftal van het Gentsch Korporatief Sportverbond een vriendschappelijke match te spelen. Circa half een vertrok het van hier met twee auto's, daar eenige supporters met hunne club meegingen, om als het noodig was, deze aan te moedigen. Te twee uur arriveerden de auto's aan de Dampoort te deze inging met 10 voor Terneuzen. Na de hervatting was het weer Terneuzen die door een prachtigen kopbal van den rechtsbinnen den voorsprong vergrootte. Kort daama ge lukte het aan de Gentenaren een tegenpunt te maken. Hierna was het Terneuzen's midden- voor, die door prachtige combinatie met den linksbinnen den stand op 31 bracht. Daama bracht Gent er weer verandering in en werd het 32. Terneuzen wilde echter steeds den voorsprong behouden en het was alweer de rechtsbinnen, welke nu uit een mooien voor zet van den rechtsbuiten er een 4e punt aan toevoegde. Ook de Gentenaren gaven geen krimp en het gelukte hen voor de derde maal den keeper der gasten te passeeren. In dezen stand kwam geen verandering meer en heeft Terneuzen den wedstrijd verdiend gewonnen met 43. Dezen wedstrijd werd gespeeld onder zeer groote belangstelling van het Gentsche pu- bliek en zal bij de Terneuzensche spelers, die zich van hun beste zjjde lieten zien, zeker de aangenaamste herinneringen achterlaten, want zoowel het spel der Gentenaren als de leiding van den scheidsrechter verdienen al ien lof terwijl het publiek heeft getracht Ter- nezen het zoo aangenaam mogelijk te maken en had zelfs de attentie om, als den midden- voor van Terneuzen den bal had, het refrein: Trap Tap, trapt dan toch Tap, enz. te zingen. In b6n woord het was alleszins een plezierige match en wij hopen dat Terneuzen, bij een tegenbezoek, het de Gentenaren hier ook zoo aangenaam mogelijk zal maken. De wedstrijd Axel ITerneuzen II, be- paald op gisteren, werd afgelast. GEMEENTELIJKE- EN DISTRK'TS- ARBEIDSBEURS TE TER NEUZEN. Op 1 November stonden als werkzoekenden (hetgeen niet altijd beteekent dat zij werkloos zijn) bij de arbeidsbeurs ingeschreven Op 1 Oct. Transport en losse arbeiders 86 144 Timmerlieden 3 4 Opperlieden j 3 Schilders 2 i Centrale-machinist i Magazijnkecht-timmerman 1 Metselaars 2 Zeelieden 3 g Chauffeurs 1 Voermansknechts 1 1 Kantoorbedienden 2 Fabrieksarbeiders 1 Dienstbode 1 1 103 Bij de Correspondentschappen Axel 2 Hulst 6 Westdorpe 8 164 3 2 4 In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: P. de Bakker, zonder, Nieuwediepstraat 102, van Hulst. A. C. Rinkhout, bakkersknecht, Donze- Visserstraat 39, van Goes. J. Klaassen, werkman, Lange Kerkstraat 96, van Hoek. P. J. Lantsheer. zonder, aan boord, van Hoek. F. G. de Bokx, landbouwer, P 113, van Goes. C. C. Casteleijn, dienstbode, Jozinastraat 14, van Waterlandkerkje. C. Wouters, landbouwersknecht, Beneden- weg 8, van Hoek. J. A. Helmendach, zonder, De Feijterstraat 13, van Antwerpen. L. Dhaeze, winkeljuffrouw, Nieuwe Kerk straat 33, van Breda. L. Provoost, winkelbediende, Noordstraat 63, van Middelburg. J. Krul, venter, Kerkhoflaan 39, ambtshalve ingeschreven. Vertrokken: N. C. van Pienbroek, dienstbode, Kanaal- weg 111, naar Axel. P. Schipper, marechaussee, Nieuwstraat 37, naar Philippine. H. F. de Waele, metselaar, Veldstraat 23, naar Eindhoven. K. J. Molegraaf, timmerman, Tholensstraat 99, naar Zaamslag. L. J. Kotvis, machinist, N. Kerkstraat 30, naar Sas van Gent. S. Leenhouts, dienstbode, Landstraat 3, naar Zwolle. C. R. Leenknecht, dienstbode, Westkolk- straat 2, naar Hontenisse. J. de Vrieze, dienstbode, N. Kerkstraat 18, naar Axel. C. A. Lioen. machinedrijver, Smidswal 33, naar Sas van Gent. M. P. van Luik, zonder, Noordstraat 47, naar Axel. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: M. Wauters, dienstbode, van Hoek. I. S. Buijsse en gezin, zonder, van Asse- nede (B.). L. Mestdagh, fabrieksarbeider, van Sel- zaete (B.). A. H. de Smidt, broodbakkersknecht, van Selzaete (B.) C. de Meijer en gezin, fabrieksarbeider, van Wachtebeke (B. L. J. Vereecken, zonder, van Grand-Rapids (Am.). M. C. Nieuwenhoven, religieuse, van Roo- sendaal en Nispen. J. R. van Dandschoot, fabrieksarbeider, van Gent (B.). Th. E. van Laere en gezin, chauffeur, van Ter Neuzen. H. E. Witsenburg, reiziger in meelproduc- ten. van Amsterdam. H. M. Willems, dienstbode, van Asse- nede (B.). S. E. M. Cuyle, zonder, van Antwer pen (B.). E. Roegiers, slagersknecht, van Sel zaete (B. L. Ch. Lansue, dienstbode, van Hulst. ■M. van den Berg, zonder, van Brussel (Hoeylaert). S. S. Slock geb. Van Damme, zonder, van Oostburg. A, C. van Eyken, fabrieksarbeider, van Bergih (B.). J. J. K. Crommelijnck en gezin, coiffeur, van Gent (B. Vertrokken: C. Stouthamer, zonder, naar Eijgelshoven. G. Havard, zonder, naar Hermival les Vaux (Fr.). D. Havard, zonder, naar Hermival les Vaux (Fr.). J .J. G. de Woijer, kantoorbediende, naar Selzaete (B.). R. A. van Lent en gezin, fabrieksarbeider, naar Westdorpe. M. Wauters, dienstbode, naar Gent (B.). L. R. H. Vreese en gezin, coiffeur, naar Gent (B.). GEHEIMZINNIG LABORATORIUM. De inwoners van het vreedzaam stadje Nogent-sur-Marne zijn zeer geschrokken door de ontdekking, dat er in hun midden een geheimzinnig laboratorium is gevestigd, vol met giststoffen en bacteriologische pro ducten, voldoende om de geheele gemeente van den aardbol te doen verdwijnen. Eenigen tijd geleden vestigde zich te No- gent een deftig uitziende man van omstreeks 56 jaar, die een kantoortje opende, waar hjj financieele transacties verrichtte. Zijn clien- ten wisten niet, dat de man tien jaar in een strafkolonie had gezeten en vijftien maal we gens oplichting en verduistering veroordeeld was. Doordat onlangs met een zijner clienten een meeningsverschil ontstond over een finan- ciele manipulatie, werd de man bjj den com- missaris van politie ontboden. Er werd een huiszoeking gedaan, waarbij bleek, dat de zonderlinge financier, die tijdens zijn verblijf in de strafkolonie, in het hospitaal had ge werkt en een groote medische kennis had verworven, in zijn woning drie doozen met verdoovingsmiddelen en tubes met... typhus- en lepra-bacillen verborgen had. Tijdens het onderzoek, dat de man bijwoon- de, waarschuwde hij de politie niet te ruw op te treden, daar -hij anders „de grootste onge- lukken" zou veroorzaken. Hij weigerde te vertellen waarom hij al deze stoffen in zijn bezit had. Vervolg uit het Tweede Blad.) Hoofdstuk VII. Eigendommen, niet voor den openbaren dienst bestemd. Inkomsten 300. Batig slot overgebracht van hoofd stuk I. 974,22. 300a. Opbrengst van den verkoop van ge- meente-eigendommen. Memorie. 301. Ontvangsten wegens uitloting en conversie van effecten. 10.000. Uitgaven 302. Aankoop ven rentegevend goed. f 778,99. 303. Bijdrage aan hoofdstuk VI van den kapitaaldienst. 5,89. 304. Aankoop van nieuwe effecten in ver- band met uitloting en conversie. f 10.000. 305. Kosten vallende op den aankoop van rentegevende stukken. 150. 306. Bijdrage aan hoofdstuk VHI-2 van den kapitaaldienst. 2,34. Dooieo 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bti Apoth. en DroQlstco 307. Bijdrage aan hoofdstuk VIII-7 van den kapitaaldienst. 1. 308. Bijdrage aan hoofdstuk IX-2 van den kapitaaldienst. f 36. Hoofdstuk VIII. Onderwijs, kunsten. en wetenschappen. 2. Openbaar gewoon lager onderwijs. Inkomsten 309. Bijdrage van hoofdstuk VII van den kapitaaldienst. f 2,34. Uitgaven 310. Nadeelig slot overgebracht van hoofdstuk I. f 2,34. 7. Bijzonder gewoon lager onderwijs. Inkomsten 311. Batig slot overgebracht van hoofd- stuk I. 56,15. 312. Bijdrage van hoofdstuk VII van den kapitaaldienst. f 1. Uitgaven 313. Belegging van waarborgsommen, ge- stort door besturen van bijzondere lagere scholen. 57,15. Hoofdstuk IX. Ondersteuning aan behoeftigen en werkloozen. 2. Ondersteuning aan werkloozen. Inkomsten 314. Bijdrage van hoofdstuk VII van den kapitaaldienst. f 36. Uitgaven 315. Nadeelig slot overgebracht van hoofd stuk I. 36. Hoofdstuk XIII. Diensten als afzonderlijk bedrijf ingericht. 3. Woningbedrijf. Inkomsten 316. Terugontvangst van in rekening- courant verstrekte kasgelden. Memorie. Uitgaven: 317. Terugstorting van in rekening-cou- rant opgenomen kasgelden. Memorie. De heer VAN AKEN vraagt, of nu besloten is over de hulp voor den gemeentebouwmeee- ter. De VOORZITTER merkt op, dat dit ge- schiedt is door goedkeuring van den betrok- ken post. De heer VAN AKEN heeft het dan over het hoofd gezien. Indien zulks niet anders is vermeld, zijn de verschillende posten der begrooting aange- nomen met algemeene stemmen. De VOORZITTER stipuleert thans, dat door de goedkeuring der gemeente-begrooting naar aanleiding van ingekomen verzoeken, de volgende subsidies zijn verleend, welke burgemeester en wethouders wenschen be- schouwd te zien als te zijn verleend tot we- deropzeggens, waardoor de vereenigingen niet elk jaar een verzoek behoeven te doen. a. Aan het Wit-Gele Kruis in de kom is, in afwijking van het verzoek om eene subsi- die van f 450 een subsidie toegekend van 300. b. Aan het Wit-Gele Kruis te Sluiskll is eene subsidie toegekend van f 250. c. Aan de Vereeniging het Groene Kruis is toegekend eene subsidie van f 1200. d. Aan de R. K. bewaarschool in de kom is toegekend eene subsidie van 600. e. Aan de R. K. bewaarschool te Sluiskil is, in afwijking van het verzoek tot toeken- ning eener subsidie van 600 toegekend eene subsidie van 400. f. Aan de christelijke bewaarschool is toe gekend eene subsidie ad 1000. g. Aan de vereeniging „De Tuinbouw" is toegekend eene subsidie van /50 voor 2 jaren. h. Aan de Volksbibliotheek is toegekend een subsidie van f 200. In de vaststelling der gemeentebegrooting is tevens begrepen vaststelling van de vol gende begrootingen 1°. Gemeentelijke brandweer op een eind- cijfer van f 1800. 2°. Gezondheidscommissie wier zetel is ge vestigd te Ter Neuzen op een eindcijfer van f 2153,18. De bijdrage voor Ter Neuzen is geraamd op f 250. 3°. Commissie tot wering van schoolver- zuim in de kom, op een eindcijfer van f 400 4°. Commissie tot wering van schoolver- zuim te Sluiskil, op een eindcijfer van 140. 5°. Van het gemeentelijk woningbedrjjf voor het complex van 22 woningen op een eindcijfer van 7848,38 en voor het complex van 8 woningen op een eindcijfer van f 1723,08. Omvraag. a. De heer DE BAKKER heeft van den voorzitter in den loop der vergadering ver- nomen, dat langs den kanaaldijk bij het spoorwegemplacement een kaaimuur zal wor den gemaakt. Hij zou in verband daarmede willen opmerken, dat het dan wel gewenscht zal zijn, dat daarbij rekening gehouden wordt met de diepgang van de schepen die metter- tijd door een te maken nieuwe groote sluis in het kanaal zullen kunnen komen, opdat men niet de ervaring opdoet die men nu on- dervindt bij de kanaalhavens, dat het aan de eene kade dieper is dan aan de andere en de diepgaande schepen niet aan alle kaden kun nen meeren. De VOORZITTER merkt op, dat de heer De Bakker dat alles nu wel heel gemakkelijk kan zeggen, maar moet hem onder het oog brengen, dat dit een werk is dat buitenom de gemeente gaat, en waarover zij dus geen zeggingschap heeft, dat dit wordt uitgevoerd door den rijkswaterstaat en moet worden aangenomen, dat bij het ontwerpen van dien kaaimuur door de waterstaatsautoriteiten wel rekening zal gehouden zijn met de bestaande behoeften. b. De heer VERLINDE stelt de vraag, of het toch niet mogelijk zou zijn de beschikking te krijgen over de stoepen der woningen in de Noordstraat, teneinde ook daar trottoirs te leggen, ter vervanging van de nu ongelijk liggende stoepen. Voor een eenigszins betee- kenende verbetering der straat zou het toch noodig zijn. De VOORZITTER deelt mede, dat ook bij burgemeester en wethouders dat denkbeeld reeds is besproken en dat zal worden onder- zocht of dat doel kan bereikt worden en ook technisch uitvoerbaar is. c. De heer SCHEELE herinnert, dat in een vorige vergadering is verworpen een voor- stel van den heer De Bruijne om de boomen in de Nieuwstraat op te ruimen. Het zou aan spreker spijten, als de boomen moesten worden opgeruimd, maar nu komt het toch

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2