Feuilleton-vertellingen GEMENGDE BEBICHTEN. BURGERLIJKEN STAND. BRABANTSCHE BRIEVEN. OM EEN OPWIN DEND AVONTUUR. LOOP DER BEVOLKING VAN AXEL. SCHEEPVAARTBEWEGING. A. C LENSEN'S STOOMVAART MAATSCHAPPIJTER NEUZEN ZEEV AARTM AATSCHAPP1J „SCHELDESTROOM." lijk aan, integendeel er client voor iederen wedstrijd gespeeld te worden met den vasten wil te overwinnen, want het is reeds dikwijls gebleken, dat juist de zwakste clubben voor de sterkere het struikelblox zijn. Als nu Pluvius zijn milde stroomen maar laat ophouden en het zomietje, met behulp van een beetje wind, weer datgene in orde maakt wat de laatste dagen door den regen in een moeras is herschapen, dan verwachten wij aanstaande Zondag tusschen Terneuzen IMiddelburg il weer 'n spannenden strijd, die onder groote belangstelling van het pu- bliek, op het Terneuzen's terrein zal worden gespeeld. Ulvenhout, 28 Oct. 1928. Menier, Na al de leut die me in d'n les- ten tijd g'ad em- men, is er weer 'nen tijd van emst, is 't er 'nen seerjeuzen tijd aangebroken, amico. De natuur geef 't veurbeeld. De donkere da gen hangen as triestige sluiers over ons durpke. De lage wolken - haken d'r eigen vast aan 't krukske op d'n toren en van de takskes van de boomen, druppelen allemaal traantjes die ge hard hoort tikken teugen de dorre blaaikes op d'n grond. De musch-kes zitten „dik" te kijken mee groote, verwonderde ogskes, op 't gele en bruine blarendek, waar ze niks op kunnen vinden. En 's aves, as ik naast m'n Trui op bed leg, dan giert de wind deur de kalige boomen, da ge'r haast nie van slapen kunt. Dan slie- ren de hard-dooie blaaikes van de boomen en over den grond en tikken zoo nouw en dan teugen de ruiten. Neee, 't is triestig. De natuur staat er brj as 'n ouwe juffer die d'r twalet afdoet om te gaan slapen. Ze legt d'r tandjes uit d'ren mond, da zijn die blaaikes, en d'r loopt 'n bietje langs d'r kin, da's de regen. D'r haren hangen in stijve pinnekes temeer, da zijn de kale taks kes en d'ren adem piept, da's de wind die over m'n dak spokt. D'r schoon gruune kleed, geborduurd mee blommekes is zoo goed as versleten en zoo- lank 't nuuwe in d'n maak is, ga ze slapen. En toen ze da-d uitgeschoten had en in d'ren bruingouwen onderjurk stond, toen gong et nog mee d'r, maar nouw allee amico, nouw staat er mevrouw natuur maar triestig in d'r hemmeke. En wij? Ok wij houwen ons eigen koestum. De cen- ten die zijn op en de pret die is gedaan, zegt 't liedje en zoo is 't! Me rooken stillekes 'n goeiekoop pepke tabak in 'n hoekske bij 't vuur en me lezen ons kraantje of me zetten 'n stukske radejoow op. En zoo blijven me, in ons stil verlaten durpke, da nouw deur ginnen eenen stad- schen mensch wor bekeken, op de hogte van wat er op de wfereld reilt en zeilt. As ga dan zoo, in oew vergeten hoekske, zit te lurken aan oew pepke en geleest de dingen uit de stejen, och amico, dan krabte maar onder oew pet en ge bent blij dat ge in zo'n rustig plekske op de wereld neergezet bent. Want de kif onder de menschen is ok nie alles. Wemmen nou zo'n echten leut en ple- zier ga'd ee, mee die akkedeemiefeesten en me waren zoo echt in de wolleken dat de koningin mee heel d'r huishouwen 'n paar dagen mee kwam feesten en iedereen sloofde z'n eigen uit om 't er allemaal zoo schoon meugelijk te laten zien en nouw komen d'r 'n paar kraanten venijn zuigen uit al die aarigheid! Ik veur mijn, amico, aan elk horke op m'nen bol, hing 'n zweetdruppeltje van oranje-mee-'nen-klont en as ze da niet goed vinden, nouw lammenade lus ik nie! En ik zal drinken wa-d-ik lus, want 't mot deur mijnen eigen nek loopen en diee nek draait m'n kopke zooas hij wil en nie zooas 'n ander 't wil. Basta! Maar allee, hoe ga-g-et in de wereld; ieder een perbeer z'n waar aan d'n man te brengen. Ik m'n gruuntes en m'n piepers en 'n ander z'n politieke knollen. En de menschen motten dan zelvers maar zo6 verstandig zien te worren, da ze gin poes in d'n zak koopen! As ge bevoorbeeld leest, da Frankrijk, in roerende overeenstem- ming mee 't onwapeningsverdrag 31 nieuwe oorlogsschepen op stapel zet, dan kunnen wij nog wel vreedzaam en in vrede 't 100-jarig bestaan vieren van d' akkedeemie! Ja, amico as ge mee die lange winter- avonden, zoo aan 't vuur aan oew pepke zit te lurken en de krant zit te lezen, dan kunde, - ok al luste dan op z'nen tijd 'n oranjebit- terke, rare dingen onder oew oogen krij- gen! As ge nagaat, da Frankrijk het meest duikbooten bouwt van die 31 vredesvaartui- gen en da 'nen duikboot zoo wa vijf- en veer- tig muljoen frangeskes per stuk kost en da ze dus ongeveer duuzend muljoen motten tel- len veur die grappen-makerij, en dat ze tot d'r oorlellen in d'n schuld steken, lot ons dan 'n bietje akkedeemiefeesten vieren, zeg! Laten me dan allemaal 't geluk zegenen, da we geboren zijn in ons fiere Nederlandje! Daar hedde nouw koning Aanmeloelah. Ge wit, die ee-d-'n rondheis deur Europa gemokt mee z'n Trui. Eigenlijk hiet ze Soeraja. (Da zou 'nen schoonen naam veur Trui gewiest zijn: Soeraja van Druppelen! 'n schatje van 'n Soerajaatje!). Affijn Aanmeloelah is dan in de beschaving gewiest en 't eerste wat ie gedaan heet is: vier Mohammedaansche priesters op laten hangen. Die wouwen van Loelah z'n spiksplunternuuwe opvoeding niks emmen. ,,Dan aan d'n hogsten boom van Af- gatiedan of Afganiestan", zee Loelah en daar bungelden ze, zeg. Ze betaalden Loelah z'n schoolgeld daar in de hogte. Z'n oudste bruur Oelah, daar heet ie de Masjesees achter ge- stuurd om 'm te arresteeren (daar schijn nog plek over te zijn, aan dieen boom!) en de Lochtvaart mot aangezet worren, heet ie ge- zeet. De Af-ga-t-iedansche wefkes, gaan nouw ok af. Gelijk mee de mannekes. Kortom. amico, da land plukt de vruchten van onze beschaving, die Loel geleerd heeft in Frankrijk en Engeland veurnamelijk. Waar ze aan 't ,,ontwapenen" zijn, da-g-er bang van wordt. 'n Eenvoudig veurbeeldje van 'nen boer, amico. Gesteld da'k al m'n centen omzet in piepers. Da'k b.v. 'nen wagen savooie-koolen verkoop en piepers d'r veur in de plak neem. Da'k op m'nen land gin kool, gin fruit, gin bieten, niks anders meer poot as piepers. Dan za'k toch op 'nen goeien dag d'r aan motten geleuven en ok de piepers gaan ver- patsen Da's zoo klaar as 'n klontje. Zoo is 't ok in de landen as Frankrijk b.v. As ze daar maar een frangeske w61 of nie te missen emmen, dan koopen z'r 'n schroefke veur 'nen duikboot veur. As 'r tien mannen emmen, dan worren d'r zes van soldaat. As er twee-en-vijftig Zondagen zijn en twintig menisters, dan worren er per jaar 20 X 52 is 1040 oorlogsmoniementen onthuld. As er nog 6enen mensch is in de wereld die nie de smoor aan d'r heet, dan trappen ze 'm op z'n hakken en as ie dan omkekt spouwen ze 'm in z'n gezicht. Nou begrepte toch wel, op een mement, net as ik mee m'n piepers, motten zullie d'r oorlogsrommel gaan hekspleteeren. En da's... Oorlog! Zemmen al 'n stiekum konkelderijke op touw gezet mee Engeland en 't zou me niks verwonderen. of d'n prins of vorst is al aan- gewezen die doodgeschoten mot worren, as algemeen sein veur 't ophalen van 't gordijn van de tweede kemeedie! En as 't zddver is, dan stemmen alle hon- derd kamerlejen veur de mobelesatie-kredie- ten, alle honderd, amico, en daarna, wel, dan gaan me mekaar weer knollen veur sie- troenen verkoopen in de politieke kraam en dan emmen de zatte wefkes et gedaan. Kom, ik mot 't vuur weer 'n bietje oprake- len, want m'n Soeraja zit er bij te knikkebol- len. Toch veul groeten van d'r, ze snurkt ze oew toe, en gin horke minder van oewen toet a voe DRA BIJRGEMEJESTER EN DE DRAAIMOLEN. Zes van de zeven raadsleden van Hedel o.w. de beide wethouders hebben een spoed- vergadering van den raad aangevraagd. Ze hebben n.l. ontdekt, dat de burgemeester een carousselhouder, die zich voor de groote jaarmarkt heeft aangemeld, heeft geschreven dat hem geen standplaats kan wbrden ver- leend om met zijn draaimolen 5 November te draaien omdat de raad dit heeft verworpen met 43 stemmen. Aangezien een dergelijk raadsbesluit niet is genomen moet deze brief ongedaan worden gemaakt. Toch heeft de burgemeester een bioscoop toegestaan, maar drie raadsleden achten een draaimolen voor kinderen geschikter dan een bioscoop en geven ook uit zedelijk oogpunt de voorkeur aan den eersten, waarbij komt dat de gemeente het staangeld goed gebrui- ken kan. WAAR VITRIOOL BIJ TE PAS KWAM. Een krantenbezorger, zekere U., uit Den Haag, werd Maandagavond op den Parkweg te Voorburg, door een persoon overvallen, die hem den inhoud van een fleschje met bijtend vocht, vermoedelijk vitriool, in het gelaat wierp. Op het gegii van het slachtoffer kwam de familie M., voor wiens huis zich het voorval afspeelde, naar buiten vliegen. Men zag nog juist den dader wegfietsen. U., die ernstig aan het gelaat gewond bleek te zijn, werd door Dr. Laarhoven verbonden. Uit het ingestelde onderzoek bleek, de da der de 50-jarige N. uit de residentie te zijn. De oorzaak moet gezocht worden in een lief- desgeschiedenis. De Voorburgsche politie be- gaf zich naar Den Haag, om te trachten den dader te arresteeren. ZEVENTIG JAREN IN DIENST. Een ongetwijfeld zeldzaam feit zal dezer dagen te 's Gravenhage herdacht worden. Op 3 November e.k. zal mejuffrouw Hendrika Erwich niet minder dan zeventig achtereen- volgende jaren bij dezelfde familie, de familie Berlijn, in huishoudelijken dienst zijn. „Heitje" is thans 88 jaar oud. Men begrijpt dat op dien hoogen leeftijd van een eigenlijke dienstbaarheid reeds sedert verscheidene ja ren niet goed meer sprake kan zijn. Mejuf frouw Erwich woont thans reeds zeer ge- ruimen tijd in bij een der dochters, mejuf frouw AcJeie Berlijn, meer als een lieve huis- genoote. Toen zij vijftig jaar bij de familie had gediend, is daar een groot feest van ge maakt en heeft de Koningin haar de bronzen eere-medaille der Oranje-Nassau-orde ver- leend, die later, bg haar zestigjarig jubileum door de zilveren medaille vervangen werd. De Paus deed haar op een harer gedenkdagen den Apostolischen zegen toekomen. Thans gaat Heitje in zeer goeden gezondheidstoe- stand en met veel blijmoedigheid haar opmer- kelijk herdenkingsfeest tegemoet. BRAND. Dinsdagavond omstreeks half zes is aan den Akerdijk nabij de Lynden in de Haarlem- mermeer brand ontstaan in het huis, bewoond door den schilder C. Schermer. De echtge- noote van Schermer had pannekoeken gebak- ken en toen haar man voor haar de pan van het fornuis wilde haien, liet hij een der ooren los, met het gevolg, dat de kokende olie in het vuur viel. De vlammen deelden zich direct mee aan het dichtbij staande keukenmate- riaal. Schermer begaf zich nog naar boven teneinde een paar dekens te halen, doch toen hij terugkwam, kon hij het vertrek, dat reeds een en al vuur was, niet meer bereiken. De vrouw had zich door uit het raam te klimmen in veiligheid gesteld. De brandweer uit Hoofddorp was spoedig ter plaatse. Daar in de schilderswerkplaats veel verf en ander licht brandbaar materiaal aanwezig was, greep het vuur snel om zich heen. Het huis brandde geheel af, evenals de bovenverdieping van de naastgelegen woning. Van den inboedel is niets gered. De schade wordt door verzekering gedekt. JACHT OP EEN AUTO. Dinsdagavond heeft een agent van politie in Den Haag een sensationeele jacht gehou- den op een automobilist. De heer Van T., vergezeld van een vriend en twee dames, reed in een auto over het Spui. Zij geraakten in gesprek met een dame, die op het Spui stond te wachten, maar dit gesprek was vermoedelijk niet naar den zin van de dame, die onverwachts op de treeplank der automobiel sprong en den heer Van T., door het geopende raampje in het gelaat sloeg. Hij kreeg enkele schaafwonden aan gelaat en handen. Op hetzelfde oogenblik kwam een man, vermoedelijk de vriend van de dame, op de fiets aanrijden en terwijl hij naast de lang- zaam voortgaande auto reed, sloeg hij den heer Van T. eveneens in het gelaat, uitroe- pend: ,,ik moest je eigenlijk een mes tusschen je ribben steken". De heer Van T., die zich niet verdedigen kon, daar hij zijn stuur moest vasthouden, vond het maar geraden door te rijden. Hij maakte dus, dat hij zoo snel mogelijk weg kwam. Maar hij zag nog, dat er iemand in een taxi sprong en hem achtervolgde. Toen begon een wilde jacht. De heer Van T. ,die aanvankelijk in de meening verkeerde, dat de vrienden van de dame hem op de hie- len zaten, reed wat hij kon om uit hun han den te blijven. Later bleek, dat een politie- agent die het relletje gezien had, de auto in de taxi achtervolgde. Met groote snelheid ging het de Java- straat, den Benoordenhoutschenweg langs tot aan het Roomhuis, Marlot door en langs den Bezuidenhoutschenweg weer naar de stad terug. De taxi had men reeds lang uit het oog verloren. Op den Kneuterdijk pas- seerde echter de agent in de taxi, die de ^ch- tervolging reeds opgegeven had. Hij herken- de den wagen en hield den heer Van T. aan. De auto werd naar het bureau aan de Prinsestraat gebracht, waar tegen Van T. proces-verbaal is opgemaakt ter zake van het in gevaar brengen van de veiligheid. De fiets van den vriend der dame was vrij ernstig beschadigd. VREESELIJK ONGEVAL. Een vreeselijk ongeval heeft plaats gehad in de kalkbranderij te Ubachsberg (L.) meldt ,,Het Volk". Op deze plaats vinden sedert langen tijd de zwervers uit den omtrek een onderdak, omdat die brandende ovens een mooie kookgelegenheid bieden. Een hunner, de 45jarige N. G. is echter toen hij bezig was water voor de koffie te koken, zelf in de brandende kalk gevallen. Met vereende krachten slaagde men erin, hem uit het vuur te trekken, doch reeds was hij geheel met brandwonden overdekt. Hij is overleden. VERSOHRIKKELIJK MISDRIJF. Graaf Pierre de Rayssac, telg uit een Fransch adellijk geslacht heeft zich voor de assizenrechtbank te Toulouse voor een ver- schrikkelijk misdrijf te verantwoorden. De graaf, wiens familie groote bezittingen in de buurt van Toulouse heeft, begon voor eenige jaren een liefdesverhouding met een dienst- meisje in zijn vaders huis, Josephine Machi- cot. Zij bracht een zoontje ter wereld, de jonge moeder werd op staanden voet ontsla- gen en Pierre de Rayssac huwde na eenigen tijd met de dochter van een gefortuneerde Tolosaansche familie. Josephine schreef nu naar de ouders van haar vroegeren geliefde om steun en tegen den volgenaen dag werd een afspraak aan het station gemaakt Inplaats van de ouders verscheen echter de jonge graaf zelf, de vader van het kind, die nu naar het schijnt de moeder wist te overreden, hem het kind mee te geven om in een gesticht te doen op- nemen. In plaats zulks te doen, reed hij met het kind in zijn auto naar de rivier, ontdeed het daar van de kleertjes en liet het uit een dekentje in het ijskoude water der Garonne vallen. Toen De Rayssac na de eerste zitting bui ten het gerechtsgebouw verscheen had de po litie de grootste moeite om hem voor de woede der massa te beveiligen. ONBEWUSTE MOORDENAARS. Te Lancaster diende een proces tegen een 49-jarig man die zijn vrouw had vermoord. Tot zijn verdediging werd aangevoerd, dat hij in een toestand van postepileptisch automa- tisme gehandeld had. Hij werd schuldig, maar tegelijk krankzinnig verklaard en er werd last gegeven om hem in een gesticht op te nemen. Dr. Carswell, een Londensch specialist zeide als getuige dat een toestand gelijk die waarin de moordenaar verkeerd had, in de geneeskunde zeer bekend was. Hij vertelde eenige gevallen uit zijn ervaring. Een man te Glasgow was midden in den nacht wakker geworden, had zijn kind dat naast hem sliep, beetgepakt en met het hoofd tegen den muur geslagen, waaraan het kind bezweek. Hij had geen besef van wat hij deed. Hij ging weer slapen en toen hij den volgenden ochtend wakker werd, herinnerde hij zich alleen een vreeselijken droom, waarin hij met een wild dier gevochten en dit ge- dood had. Hij werd krankzinnig verklaard. Een ander geval was dat van een epilep- ticus die te Londen een moord gepleegd had, zonder te weten wat hij deed. Toch werd hij gehangen. Voorts had dr. Carswell nog eens getuigd ten gunste van een zakenman, die zwaar dronk. Op een goeden avond ontmoette hij een kennis en samen gingen zij later naar zijn huis terug. 's Nachts werd de eerste man wakker en toen hij een anderen man naast zich in bed aantrof, schoot hij hem met een revolver dood. Deze moordenaar kreeg geen straf, want men nam aan dat hij in een vlaag van verstandsverbijstering gehandeld had. Te Atlanta, in den staat Georgie, heeft een student aan de Staatsuniversiteit iemand van 23 jaar bekend, dat hij, geholpen door een mede-student, twee klerken had neerge- schoten, die niet, toen hij het beval, hun han den hadden willen opsteken. Deze beide stu- denten hadden, om wat opwinding te hebben, den laatsten tijd vele beroovingen uitgevoerd. EEN BERUCHT INBREItER DOOD GESCHOTEN. Een politie-agent te Leipzig, heeft den be- ruchten in- en uitbreker Miiller, die den laat sten tijd in de streek van Altenberg tal van misdrijven had gepleegd, doodgeschoten. VIJF MENSCHEN GEDOOD. Bij Montreal in Canada zijn vijf mannen die in een steengroeve werkten, gedood door een te vroeg ontploffende dynamietlading. Binnen een mijl in den omtrek zijn alle ruiten gebroken en enkele bruggetjes vernield. 45 RFSSISCHE MIJNWERKERS BEDOLVEN. Naar uit Moskou wordt gemeld, zijn te Sretensk 45 mijnwerkers door een instorting in een mijn bedolven. Onmiddellijk zijn red- dingspogingen in het werk gesteld. Tot nu toe werden vier dooden geborgen. FINSCH SMOKKELSCIIIP GESTRAND. In dc nabijheid van Umea (Zweden) is een Finsch smokkelvaartuig gestrand. Het ge- lukte dt uit 4 man bestaande bemanning zich op eei: klip te redden. De lading van het vaartuig, meer dan 3000 vaten gesmokkelde spiritus, werd door een uitgezonden schipper op het water drijvend gevonden. DE OUDSTE VROUW VAN BELGIe. In het groote dorp Cruyshautem, in het Zuiden van Oost-Vlaanderen, is een vrouw, Herlinde Goeminne, in haar 105e jaar getre- den. Elken dag staat zij nog om 6 uur's och- tends op en wandelt zij, zonder hulp van een stok, door hare woning. Zij ziet nog uitste- kend en kan zonder bril, haar krantje lezen; alleen is ze vrij hardhoorig geworden. De 105jarige heeft acht kinderen gehad, waarvan vier thans nog in leven zijn. Haar oudste zoon is nu 80 jaar en haar jongste 70 jaar oud. Zij woont bij een kleindochter in en hoopt nog wel eenige jaren te leven. MODERN CHINA. De invoer van Amerikaansche en Engel- j sehe gramofoonplaten te Sjanghai is dit jaar reeds 10 malen zoo groot als het vorige jaar, en op de onlangs opgerichte Chineesche gra- mofoonplatenfabriek wordt driekwart der po'ductie „gewijd" aan Europeesche muziek. In de afgeloopen maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: Annetje J. Kruithof, verpleegster, Ooster- straat E 34c, van Schiedam. Sara Anth. Dieleman, dienstbode, Kijkuit L 2a, van Geldermalsen. Griseldis V. de Clercq, dienstbode, Kanaal K 24, van Zuiddorpe. Willem L. van Luik, broodbakker, Sassing Q 13, van Ter Neuzen. Cornells Iz. Provoost, drukker, Weststraat D 17, van Amsterdam. Gerrit Maas, onderwijzer, Kerkdreef E 91, van Nijmegen. Philippus Jac. Markusse, broodbakker, Kanaalkade A 55. van Westdorpe. Vertrokken: Susanna E. de Molenaar, onderwijzeres, Nieuwstraat G 55, naar Aardenburg. A. J. Maillard en gezin, ingenieur, Sluiskil P 40b, naar Bauvais (Fr. Anna R. Smolenaers, dienstbode, Sluiskil P 37, naar Bauvais (Fr. Egbert J. van Driel en gezin, landbouwer, Cappellepolder M 7, naar Zaamslag. Elmira J. M. van de Casteel, dienstbode, Weststraat D 60, naar Breda. Maria Bakker, dienstbode, Spui N 79, naar Ter Neuzen. D. J. B. Arutuin, handelsreiziger, Kerk dreef E 8, naar Rotterdam. Janna de Kraker, zonder beroep, Smits- Coegors Q 43, naar Kerkrade. Maria M. de Roos, dienstbode, Kijauit L la. naar Biervliet. Eduardus de Roos, dienstknecht, Kijkuit L la, naar Hontenisse. Ferdinandus Koster, timmerman, Singel- weg J Hi, naar Waddinxveen. Johannes Fr. Antheunis, scholier, Markt C 44, naar Rosendaal. Cornelis Schieman, dienstknecht, Kanaal K 33, naar Ter Neuzen. Janna Joh. Schieman, dienstbode, Buiten- weg H 2a, naar Heemstede. Maria El. Voswijk, verpleegster, Ooster- straat E 34c, naar Amsterdam. Geertruij Koster, zonder beroep, Sassing P 51, naar Amsterdam. Dominicus Fr. Goossens, arbeider, Ouden- weg I 36, naar Ede (Gelderland.) Maria Hendr. Kiel, zonder beroep, Juliana- straat E 186, naar Lokeren, (Belgie.) AXEL. Huwelijks-aangiften. 2 Oct. Jan Over- dulve, oud 24 j., jm. en Maria Hendrika Kiel, oud 27 j., jd. 4 Oct. Philippus Jacobus Mar kusse, oud 21 j., jm, en Cathalina Johanna Porreij, oud 20 j., jd. 11 Oct. Simon Buijze, oud 20 j., jm. en Frangoise Hollebek, oud 19 j., jd. 26 Oct. Jan Verbrugge, oud 22 j., jm. en Suzanna Rinn, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 11 Oct. Jacobus Klaassen, oud 21 j., jm. en Maria Susanna Schieman, oud 17 j., jd. 18 Oct. Matthijs Dijkwel, oud 24 j., jm. en Geertruij Koster, oud 22 j., jd. Jan Overdulve, oud 24 j., jm. en Maria Hendrika Kiel, oud 27 j., jd. 25 Oct. Simon Buijze, oud 20 j., jm. en Frangoise Hollebek, oud 19 j., jd. Philippus Jacobus Markusse, oud 21 j., jm. en Cathalina Johan na Porreij, oud 20 j., jd. Geboorten. 1 Oct. Eduardus Jacobus, z. van Camillus Bernardus de Danschutter en van Maria Hendrika Steel. 4 Oct. Janneke, d. van Louis de Pooter en van Cornelia van Dixhoorn. 5 Oct. Hilda Cecilia, d. van Cor nelis Josephus Cappendijk en van Maria Cor nelia van Waterschoot. 12 Oct. Nicolaas, z. van Nicolaas Jan Bolleman en van Maatje Jansen van Rosendaal. 18 Oct. Magdalena Elizabeth, d. van Willem Riemens en van Krina de Pooter. 29 Oct. Janna Pieternella, d. van Cornelis van Wijck en van Jacoba Jacomina Haak. 31 Oct. Janna, d. van Hermanus de Putter en van Paulina Smalle- gange. Overlijden. 14 Oct. Coleta Maria van Pottelberge, oud 61 j., echtg. van Charles Louis van Pienbroek. 19 Oct. Janna Baak, oud 88 j., wed. van Jan Heijnsdijk. 31 Oct. Janna Pieternella Stouthamer, oud 80 j., wed. van Cornelis van Driel. Voor Ter Neuzen: 31 Oct. Eng. s.s. HEAD SIDE, 1851 hout, Leningrad. 1 Nov. Belg. s.s. SCHELDEDAM, 346, ledig, Londen; Belg. s.s. SCHELDESOP, 248, ledig, Boulogne. Van Ter Neuzen: 31 Oct. Noorsch s.s. VENI, 1778, ledig, Antwerpen. 1 Nov. Eng. s.s. HELMWOOD, 1277, ledig, New-Castle; Belg. s.s. SCHELDEDAM, 346, gem., Londen. Van GentTer Neuzen: 1 Nov. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen. Voor Gent: 31 Oct. Eng. s.s. KILVEY, 288, pekkolen, Londen; Eng. s.s. YORKDALE, 373, ledig, Londen; Poolsch s.s. POZNAN, 1121, hout, Danzig; Eng. s.s. TINTERN ABBY, 845, ledig, Londen; Eng. s.s. USK- MOOR, 1686, pyriet, Huelva. 1 Nov. Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. CONISCRAG, 153, ledig, Brugge; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. EQUITY, 426, stukg., Goole; Zweedsch s.s. BJORNVIK, 597, hout, Neder Kallix. Van Gent: 31 Oct. Eng. s.s. RIVER RIB- BLE, 487, stukg., Goole; Deensch s.s. SIGNE, 696, ledig, Middlesborough; Eng. s.s. DONA ISABEL, 291, ijzer, Middlesborough; Belg. s.s. NIEUW CAPPELLE, 782, ijzer, Londen. 1 Nov. Eng. s.s. OUSEL, 647, stukg., Ant werpen; Deensch s.s. ANNA, 735, steen, Jacobstadt; Duitsch s.s. EIDER, 698, ledig, Antwerpen; Eng. s.s. KILVEY, 288, ledig, R'damEng. s.s. SEATON, 898, ijzer, Gars- ton; Leti. s.s. KRIMULDA, 1150, ledig, Dan zig; Eng. s.s. YORKDALE, 373, ijzer, New port. s.s. HELENA van Barry naar Villa Consti- tucion pass. 30 Oct. Fernando Noronha. s.s. MAGDALENA vertrok 30 Oct. van Pen- sacola naar Buenos Ayres. s.s. TERNEUZEN in het droogdok te Rot terdam. Directie T. L. L. NOLSON. s.s. SCHELDEJOL, 260 ton, 1 dezer vertrok ken van Fowey naar Ter Neuzen. s.s. SCHELDEDAM, 650 ton, in lossing te Londen. s.s. SCHELDESOP, 750 ton, in lading te Ter Neuzen voor Hamburg, s.s. SCHELDESTROOM, 1500 ton, heden te Kingslynn verwacht, laadt daarna voor Ter Neuzen. s.s. SCHELDEDYK, 7500 ton, in lading te Duinkerken voor Madagascar, s.s. SCHELDESTAD, 8000 ton, in lading te Narvik voor Rotterdam, s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, vertrekt heden van Culcutta naar Madras, s.s. SCHELDELIJN, 11000 ton, in lossing te Colombo.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2