Met welk een genoegen be- kijkt U het schoone bedde- goed. En toch hebt U er niet zoo veel moeite aan besteed om het te wasschen als vroe ger. Doch thans gebruikt U Um fiaar Bieten rooien wordi gezoria en stet-U het krijgt mooter glans het wordt vrij van roos I het blijft deter zitten het valt niet meer uit indien gij des morgens een weinig PUROL tusschen de handen wrijft en dit door de haren uitstrijkt. 't Voldoet iedereen. IN GEZONDEN MEDEDEELINGEN dat er te harer behoeve steunmaatregelen werden getroffen, die uit economisch oog- punt beschouwd bedenkelijk mochten heeten. De laatste ronde! De stemming van op- gewonden afwachting is er al, en hoewel de meeste politieke weervoorspellers een enorme overwinning van Hoover ver- wachten (ook al omdat het groote zaken- leven in de Ver. Staten er zoo goed voor staat) wagen wij ons niet aan een prog- noce. Een Renter t el eg r a m geeft over den huidigen stand van zaken in de Vereen. Staten de volgende samenvatting: „Er is een voorbeeldelooze belangstel- ling voor de presidentsverkiezing en zoo- wel de vrouwelijke als de mannelijke kie- zers zijn vastbesloten om actief deel te ne- men aan de nationale gebeurtenis. Tal van plaatselijike correspondenten van de Associated Press hebben berekend dat er tusschen de beide kusten en tusschen de Canadeesche gren,s en de Rio Grande on- geveer 43.000.000 kiezers zijn. Verreweg het grootste aantal dat nog ooit bij een stemming voor President en Congres in het geweer is gekomen. Er zullen bijna 14.000.000 meer men-_ schen stemmen dan bij de verkiezingen van 1924. De staat New York staat natuurlijk ibovenaan de lijst met 4,875,721 kiezers tegen 3,256,319 in 1924, dan volgen Pennsylvania', Illinois en Ohio. Er is een ontzaglijke toeneming van het aantal vrouwen die zullen stemmen. De politic! en de hooggeplaatste regeerings- ambtenaren zijn van oordeel dat de stem- men der vrouwen den doorslag zullen geven." OPNIEUW GEVAAR VOOR OVER- STROOM1NG AAN DEN IJZER. Volgens berichten uit Nieuwpoort zou opnieuw gevaar voor overstrooming in de IJzerstreek dreigen. De herstelde dij- ken van de rivier biijken goed weerstand te hebben geboden aan den storm van Maandag en Zondag, maar de sluis van de IJzer dreigt nu in te storten. Het jong- ste rapport der ingenieurs is zeer pessi- mistisch; verder iblij.kt ook nog een nieu- we, hoewel nog niet zeer gevaarlijke, dijkbreuk geconstateerd te zijn in de kreek van Ndeuwendamme. Maatregelen worden getroffen om het gat zoo spoedig mogelijk te stoppen. DE „GRAF ZEPPELIN'' OP DE THUISREIS. Het Duitsche luchtschip ,,Graf Zeppe lin' is jl. Maandagmorgen te 7.13 te La- kehurst opgestegen voor het aanvaarden der thuisreis. Aanvankelijk ging de vaart voorspoedig en verwachtte met het lucht schip reeds vandaag te Friedrichshaven. Bericnten van gisteren melden echter van tegenspoed door wind, zoodat de aan- komst wel zal vertraagd worden. Als een bijzonderheid is te vermelden, dat zich aan boord van het luchtschip een verstekeling bevindt, een 17jarige ouder- looze Amerikaansche jongen. Men weet nog niet hoe men met hem handelen zal bij aankomst. Ondanks de strenge con- trole had hij toch aan boord weten te ko- men. Waarschijnlijk zullen de andere pas- sagiers gezamenlijk zijn overtocht betalen. Hij is nu reeds in Amerika een held. DE GROOTSTE STUWDAM VAN DE WERELD GEOPEND. In tegenwoordigheid van de leden van de commissie-Simon is Zaterdag te Bhat- gar, in het presidentschap Bombay, een nieuwe dam ingewijd waarachter het wa ter voor uitgebreide besproeiingswerken wordt opgestuwd. Het is de grootste der wereld. Het metselwerk ervoor heeft een in- houd van 21^ millioen kuibieke voet en heeft 952.000 p.st. gekost. De lengte van den nieuwe dam bedraagt ongeveer 1800 M., de oppervlakte van het meer is 14)/) vierkante Engelsche mijlen 1 Eng. mijl is 1619 M.) en het neerslaggebied waar- uit het zijn water krijgt, beslaat 128 vier kante mijlen. De Gouverneur van Bombay herinner- de er in zijn toespraak aan dat de vreese- lijke hongersnood in het presidentschap Bombay van 1899 tot 1902 aan dit presi dentschap 2x/i millioen p.st. had gekost, ongerekend de vreeselijke offers aan menschen en dieren. Wanneer het geheele besproehngs- stelsel gereed is, schat men dat de waarde van den oogst tot 4]/2 millioen p.st. s jaars zal stijgen. Hier tegenover bedraagt de geheele kapitaalsuitgave maar 9 millioen p.st. De nieuwe werken van het besproei- ingsstelsel van Deccan zullen groote uit- gestrektheden landen die vroeger telkens door hongersnood geteisterd werden, voorgoed tegen schaarschte en gebrek beveiligen. HET CONCORDAAT. De evangelische opperkerkeraad te Berlijn en andere instanties der Pruisische evangelische kerk hebben, naar de Evang. Pressedienst meldt, de Pruisische regee- ring en den Pruisischen minister van eere- dienst een brief gezoniden, waarin zij uiting geven aan de ernstige bezorgdheid der protestantsche bevolking naar aanlei- ding van de plannen tot het sluiten van een concordaat..Tevens worden, voor het geval dat een concordaat onvermijdelijk zou zijn, met klem voldoende waarborgen geeischt voor de bescherming der evan gelische kerk en de protestantsche ge- dachte. CONSOLIDATIE IN CHINA. Te Nanking zijn de nieuwe Chineesche ministers beeedigd en Tsjiang Kai-sjek heeft hun toen o.a. onkreukbaariheid op het hart gedrukt, een eigenschap die tot- dusver bij Chineesche bewindslieden zeldzaam was. Nu de burgeroorlog uit- gevochten is, zal. schrijft de N. R. Crt., moeten biijken, of het nieuwe regime de methoden volgens hetwelk het groote rijk bestuurd wordt, zal kunnen verbeteren, niet alleen te Nanking en in haar onmid- dellijke buurt, maar ook in afgelegen pro vinces. Op de oude Chineesche methode ging het nog deze week toe, toen Lijang, een stad die slechts een kleine honderd kilometer van Nanking verwijderd is, 4 uur lang door bandieten geplunderd werd en dezen ongehinderd konden ontkomen. Dergelijke benden zijn meerendeels het overschot van de krijgsbenden, die elkaar zoo lang in China beoorloogd hebben en om hen er duurzaam onder te krijgen, zal het noodig zijn, een nieuw en „onkreuk- baar leger onder betrouwbare officie- ren te organiseeren. De regeering te Nanking schijnt hierop bedacht te zijn, want kolonel Bauer, die in den oorlog lid van den generalen staf van het Duitscihe leger en een medewer- ker van generaal Ludendorf is geweest, is, volgens de North China Daily News, door de nationalistische machthebbers uitgenoodigd als adviseur voor militaire aangelegenheden het leger grondig te hervormen. De kolonel, die al eerder in China is geweest, wordt daar in de vol gende maand verwacht en zal omringd zijn door een grooten staf van vroegere Duitsche officieren, die verheugd zullen zijn hun oude beroep te kunnen hervatten. Tegelijk zou kolonel Bauer ook, naar het- zelfde Chineesche blad verzekert, zijn aandacht aan de industrieele ontwikkeling van China wijden en wordt hij reeds ge- steund door Duitsche syndicaten die be- lang hebben bij de industrialiseering van Zuid-Ohina. Terwijl het oude Duitschland onder Wilhelm zich eens aan het hoofd van de expeditie tot onderdrukking van den Bok- seropstand stelde en den vreemdelingen- haat der Chineezen toen op zich concen- treerde, verkeert het nieuwe Duitschland thans in China in een veel benijde posi- tie. Het heeft er zijn vroegere pachtge- bieden en concessies door den oorlog ver- loren en kan zich, van alle groote mo- gendheden, het best naar den nieuwen toestand ricihten. Er zit tusschen de Duit- schers en de Chineezen geen oud zeer meer over concessies en ,,ongelijke" trac- taten en nu de Russische invloed te Nan king heeft afgedaan, is het niet te ver- wonderen dat de handel en nijverheid van Duitschland op die van andere landen een voorsprong krijgen en de Duitschers in China de rol van meest begunstigde natie gaan spelen. Dit Zal voor de andere tractaat-mo- gendheden mede een sterke prikkel zijn om ook hun betrekkingen met China te herzien. Amerika heeft gelijk men weet reeds in Juli een overeenkomst gesloten. waarbij het met ingang van 1 Januari aan China volledige douane-autonomie ver- leent. Engeland is doende om betrekkin gen met Nanking te regelen op grond van een program dat reeds van het begin van 1827 dagteekent, maar niet uitgevOerd kon worden doordat de nationalisten zich aan allerlei buitensporigheden in Engel sche concessies schuldig maakten. Het hatste bericht is dat China en Japan te Nanking tot overeenstemming zijn geko men over de kwestie van de tractaten en de Japansche eischen in verband met het verlies van levens en eigendommen van Japansche onderdanen te Nanking en el ders. Een rechtstreeksch gevolg hiervan moet zijn dat nu ook de Japansche bezet- ting van Tsi-nan in de provincie Sjan- toeng teruggetrokken wordt. Zoo is dus in korten tij/d in de betrekkingen tusschen het nationalistische China en de tractaat- mogendheden al heel wat veranderd. De terughouding der laatsten was verklaar- baar zoolang de strijd tusschen Neord en Zuid niet beslist was, maar Nanking is nu met het prestige van militair-overwinnaar in den burgeroorlog bekleed. TER NEUZEN, 31 OCT. 1928. Zilveren ffeest Ziekenhuis. 't Was op Maandag 29 October 1928, tus schen 4 en 6 uur 's namiddags, een aardig gezicht in de raadszaal van het stadhuis, welke met planten en bloemen (voor eien deel een geschenk van den heer L. Schalk) en op andere wijze versierd was. De direc- trice en het verplegend personeel (in uni form) hadden gezorgd voor een lekker kopje thee geschenk van de Firma Van Nelle te Rotterdamen voor kleine versnaperingen daarbij (geschonken door de bekende Firma Van Melle t'e Breskens); de heer J. Tazelaar t onthaalde kosteloos de opgekomenen op wat er in den ether te hooren viel, radio-muziek voomamelijk van Daventry. De voorzitter, de heer J. A. van Rompu, zelf jubilaris, een der hoofdoprichters van het in 1903 gestichte ziekenhuis, had juist geen gemakkelrjke taak, daar hij velen moest te woord staan. Hij gaf een overzicht van de wording van het ziekenhuis, van het verloop der zaken in deze kwarteeuw, van verschil- lende biijken van waardeering en belangstel- ling, giften, legaten en schenkingen in dien tijd ontvangen; hij deed uitkomen, hoe de inrichting in den loop der jaren belangrijk is uitgebreid; hij wees ook op de verrichtingen van de dames en heeren, die met hem het ziekenhuis stichtten, waarvan meer in het bij- zonder de verdienstelijke en ijverige eerste secretaris, de heer J. C. Heijblom, woon- achtig te Haarlem, thans mede aanwezig, die wel de ziel der Vereeniging mag genoemd worden. Hij stipte aan, dat tot de weinig overgebleven stichters ook beihoort Dokter Spruitenburg, thans nog in Ter Neuzen werk- zaam, veelal nog in 't belang van 't zieken huis. Dokter Buijze is in Den Haag. Van de dames zijn nog in leven mevr. EijkeVan der Swan hier mede aanwezig (nog altijd offer- vaardigevenzoo mevr. HeijblomWaaij- haart uit Haarlem, thans ook present, bene- vens mevr. VerbruggeVan der Hooft uit Rotterdam, die per brief en in geld bewijs van medeleven gaf op dezen feestdag; voorts mevr. Van Borssum WaalkesVan der Weert te Rotterdam, die in gevoelvolle woor- den per brief hare instemming met het heu- gelijk feit te kennen gaf. Alle overigen zijn, helaas! overleden. De heeren De Jager, wethouder, en Zonne- vijlle, gemeente-secretaris, kwamen namens Burg, en Weth. de beste wenschen aanbieden, waarbij eerstgenoemde in goedgekozen be- woordingen uiting gaf aan de waardeering, die er bij het gemeentebestuur bestaat ten opzichte van het schoone werk der Vereeni ging tot Ziekenverzorging en van den moei- zamen arbeid der oprichters van het zieken huis. Hij acht het ziekenhuis voor eene plaats als Ter Neuzen onmisbaar, en verzekert zij- nerzijds, dat het gemeentebestuur ook in het vervolg gaarne de inrichting zal steunen. Burgemeester Huizinga, optredend als Voorzitter van het Comite voor de geldinza- meling, biedt aan het bestuur, namens dat Comite, eene fraaie bloemenfriand aan. Hij doet op vlotte, boeiende wijze uitkomen, hoe in alle rangen en standen, bij jongen en ouden, rijken en armen, met blijdschap ge- offerd werd om eene feestgave te kunnen uit- reiken namens de burgerij. Het bedrag daar- van is, na aftrek van enkele noodzakelijke onkostbn, 945,07. (Dit wordt tijdens de bij- eenkomst door eene vrijwillige bijdrage van Mevr. E. nog met 5 verhoogd, dus gebracht op f 950.) Jongejuffrouw Anna van Pienbroek reikte met eene mondelinge felicitatie eene bloemen- mand over aan den voorzitter. De secretaris L. J. de Vries liet uitkomen, dat deze bloemen eene hulde beteekenden van de verschillende bestuursleden aan hun uitstekenden voor- ganger, den heer Van Rompu, die nu een kwarteeuw voorzitter is. Namens de overige bestuursleden wenscht hij hem nog veel goeds toe. Het gemeenteraad'slid, de heer W. Bedet, uit eigen ervaring, sprekende over het nut van de ziekenverpleging, meent, dat er nog te velen zijn, die zich van, steun onthouden. Het aan tal leden kon en moest wel driemaal zoo groot wezen. Hij wees ook op het gelukkige feit, dat wij in onze plaats een uitstekend chirurg, Dr. Van Bockstaele, vinden, waar wij vroeger aan- gewezen waren op krachten van over water. Ook deze spreker uitte de beste wenschen voor het ziekenhuis. De heer G. Meertens, hartelijke instemming betuigend met wat tot nu toe betoogd was, drukte er zijn leedwezen over uit, dat waar de burgerij zich zoo goed gehouden heeft, de gemeente als zoodanig zich eenigszins schriel betoond heeft door niet eene extra-feestgave op dezen dag uit te keeren. De inspecteur van politic, de heer M. C. Hack, vergezeld van den oudsten agent Kwaak, wees op de samenwerking, die er bij verschil lende gelegenheden ondervonden is tusschen het ziekenhuis en de politic. Onder 't uitspre- ken eener felicitatie hield hij zich ook voor het vervolg aanbevolen. Dokter Van Pienbroek, geneesheer-directeur, vergeleek op luimige wijze de opkomst van zoovele gezonden hier aanwezig met het veel kleiner aantal zieken in verpleging, er op wij- zende hoe goed de verpleegsters vanavond voor al die gezonden zorgen, en wat men dan wel verwachten kan en mag, als men in de ziekenverpleging is opgenomen. De heer W. Rouw, sinds 17 jaar tuinman in de inrichting, spreekt ook uit wat hij ge- voelt in deze oogenblikken. Van het inwendi- ge heeft hij geen verstand, wel van de uiter- lijke zaken. Hij geeft in overweging het uit- wendig aanzien van de gebouwen zoo moge lijk wat te verbeteren door een laagje verf. De heer J. C. Heijblom, vroeger hoofdper- soon, thans gast, geeft nog enkele belang- wekkende beschouwingen over de totstandko- ming van het huis; hij vergelijkt daarbij on der meer de vroeger bestaande wijze van ope- ratie in de z.g. oude school op den Smidswal. De steeds ijverige directrice, mej. W. de Koster, geeft in eene korte, weldoordachte toe spraak te kennen wat haar en de verpleegsters op dezen dag vervult. De voorzitter heeft maar werk beurt om beurt elk te beantwoorden. Hij kwijt zich op bewonderenswaardige manier van ,dit moei- lijke werk. Hij laat niet na zijn dank uit te spreken voor wat door de dokters gedaan werd en nog wordt; hij dankt de directrice en hare helpsters; voorts het comite uit de burgerij, niet het minst den ijverigen voorzitter, den heer Huizinga, het dagelijksch bestuur der stad, al zijne medeleden van het bestuur, al ien, maar dan ook alien, die meewerkten tot dezen schoonen dag. Langzamerhand werd de Raadszaal, die den ganschen duur der receptie vol belangstellen- den was, ontruimd; te ongeveer kwart over zessen waren alien verdwenen, behalve de ver pleegsters, die onder leiding der directrice nog eenigen tijd nawerkten om de zaal in den ge- wonen toestand terug te brengen. De Vereeniging tot Ziekenverzorging heeft een goeden dag gehad, wat hoop geeft voor de toekomst. Zooals de voorzitter terecht heeft opge- merkt, in de derde stad van Zeeland mag, en voor de burgerij, en voor de omgeving, even- min voor de scheepvarenden uit verschillende linden der wereld, een goed ziekenhuis niet gemist worden. Te zijner tijd hopen wij nog te vermelden, hoe de feestgave zal worden gebruikt in het belang van de lijdende menschheid. ERNSTIG ONGEVAL. Gisterenavond was een zoon van W. alhier bezig zijn browning-pistool te ont- laden. Vermoedelijk dacht hij dat er geen patroon meer in de kamer van het wapen zat, doch plotseling ging een schot af, waarbij de kogel in zijn buik drong. Zwaar gewond werd hij naar het zie kenhuis vervoerd, waar hij door de dok- toren Van Bockstaele en Van Pienbroek werd geopereerd. Zijn toestand is momenteel ernstig. RIJWIELDIEFSTAL. Meldden wij in ons blad van Maandag j.l., dat Zaterdag t.v. van een cafe-ach- terplaats een rijwiel was ontvreemd, thans kunnen wij mededeelen, dat de ge- meentepolitie alhier in de gemeente Axel dat rijwiel heeft opgespoord en den da- der, zekeren J. J. aldaar, ter beschikking van de Justitie heeft gesteld. LUXOR-THEATER. Gisteravofid werd in het Luxor-Thea ter alhier door het gezelschap van den Cirkus Schouwiburg te Gent een goed geslaagde opvoering gegeven van het blij- spel ,,Mijn Baby Herhaaldelijk weer- klonk een gullen lach en de opgekomenen amuseerden zich ten zeerste door het goe- de spel der artisten. De opkomst was ta- melijk. CURACAO'S NIEUWE GOUVERNEUR. Bij Koninklijk besluit is tot gouverneur van Curasao benoemd ir. L. A. Fruytier, thans hoofdinspecteur van den arbeid te Groningen, oud-lid der Tweede Kamer. Leonard Albert Fruytier werd 6 Janu ari 1882 te Hontenisse in Zeeland gebo- ren. Hij bezocht de H. B. S. te Rolduc en studeerde daarna aan de Technische Hoogeschool te Delft, waar hij in 1907 zijn diploma als werktuigkundig ingenieur behaalde. In 1910 werd de heer Fruytier benoemd tot inspecteur van den Arbeid te Venlo; in 1914 volgde zijn overplaatsing in de- zelfde functie naar Breda. Vandaar ging de heer Fruytier in i 917 naar Deventer als hoofdinspecteur van den Arbeid. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Kloven, ontvellingen, schrammen en andere huidverwondingen ver- zacht en geneest men snel met Doos 30 en 60 ct. PAIR! Reeds twee jaar later werd hij in gelijke functie benoemd te s Gravenhage. Ook op politiek terrein bewoog ir. Fruytier zich. Van 1922 tot 1925 was hij lid van de Tweede Kamer als verte- genwoordiger van de R. K. Staatspartij. Voorts was hij o.m. lid van de Bezuini- ginascommissie-Rink. Bij het in werking treaen van de Arbeidsgeschillenwet in April 1924 werd de heer Fruytier be noemd tot Rijksbemiddelaar in het vierde district (Limburg, Noord-Brabant en Zeeland). Als zoodanig werd hij in 1926 opgevolgd door den oud-Minister van Ar beid, Prof. Ir. P. J. M. Aalberse. In laatstgenoemd jaar werd ir. Fruytier be noemd in zijn tegenwoordige functie van hoofdinspecteur van den Arbeid te Gro ningen. WEER EEN AARDENBURGSCHE ZAAK. (De secretaris der gemeente Aarden- burg, de heer P. G. de Milliano, heeft bij de officier van justitie te Middelburg een aanklacht ingediend wegens beleediging tegen een der wethouders van Aarden- burg, de heer J. J. v. d. Hooft. Deze laat- ste zou tijdens de publieke terechtzitting van het gerechtshof te Den Haag, waar de bekende gasthuiskwestie van Aarden- burg in hooger beroep werd behandeld, hebben gezegd, dat de gemeentesecretaris notulen had vervalscht. NEDERLANDER VERMOORD. Naar uit La Louvriere aan de Nation Beige' wordt aemeld, bevond zich in den nacnt van Zaterdag op Zondag om- streeks 1 uur in een herberg te Haine, St. Pierre, een aantal gasten, o.w. de 50- jarige Italiaan Sanelli Lorenzo, schoen- maker van beroep en de 26jarige Neder- lander Millenaere. Op een gegeven oogenblik ontspon zich tusschen beiae laatstgenoemden een twist over het bezoolen van een paar schoenen. De Italiaan wond zich daarbij zoodanig op, dat hij de herberg uitsnelde, naar huis rende en even later met een groot schoen- makersmes gewapend teruakwam. Toen nu de Nederlander het care verliet, viel de Italiaan hem aan en bracht hem een diepe snede in den hals toe. Daarbij werd de slagader van Millenaere doorgesne- den, ten gevolge waarvan het slachtoffer binnen eenige minuten overleed. De moor- denaar werd in zijn woning gearresteerd, aldus lezen wij in ,,De Courant". De vermoorde is vermoedelijk H. Millenaar, afkomstig uit Hulst, vroeger o.a. machinist op de tram Hulst-Walsoor- den. PHILIPPINE Bij Kon. besluit van 23 October 1928, no. 48, is benoemd tot lid van het bestuur der visscherijen op de Schelde en Zeeuw- sehe Stroomen, voor het district Zee- land bezuiden de Wester-Schelde", den heer P. A. Rammeloo, burgemeester de- zer gemeente. WESTDORPE. Met ingang van 5 November a.s. wordt de openstelling van het telegraaf-tele- foonstation te Driekwart (gemeente Westdorpe) voor het publiek bepaald als volgt. van 1 Oct.30 April van 820 en van 1 Mei30 Sept. van 821 voor bei de diensten. HET ZEEUWSCH-VLAAMSCHE WELVAARTSPROBLEEM. In een vervolg schrijft de Maasbode: Maanden geleden verklaarde de Minister, dat de Rijkswaterstaat een plan uitwerkt voor de opslagplaatsen en intusschen wacht men en moet men daar als er werk te krijgen is in de haven, dit soms nog weigeren omdat de goe- deren niet opgeslagen kunnen worden. In de laatste jaren na den oorlog is Ter Neuzen, evenals Rotterdam en Delfzijl, zooals men da- gelijks uit de beursnoteeringen kan zien, een opslagplaats geworden voor kunstmest voor geheel Zeeland en West-Brabant. Het voor- deel hiervan is, dat dit nu een bedrijf is, dat voor eigen land werkt en dus niets te maken heeft met de goedkoope loodsgelden naar Gent, de speciale tarieven op de sporen en an dere faciliteiten van Belgie. Aan het afladen, afwegen, opzakken, ver- pakken en verzenden zou een groot aantal menschen winter en zomer werk kunnen vin den, daar de kunstmest in den zomer wordt op geslagen en in den winter verzondian. De werk- loosheid, die hier zeer groot is dezen zomer nog gemiddeld 200 man in dit kleine plaatsje zou er zeker voor 60 man worden opgehe- ven, als er maar voldoende opslagruimte was. Het particulier initiatief wil gaarne een ma- gazijn bouwen voor 100.000, als Waterstaat maar terrein beschikbaar stelde. Het terrein aan de haven is er en ligt braak, maar Waterstaat geeft het niet'. Dat terrein moet volgens ambtelijk inzicht open blijven voor den gaanden en komenden man, maar de ze laat de laatste 14 jaren op zich wachten en komt niet. De eenige die op dit groote terrein van vadertje Staat komt is mogelijk een geit, die er nog wat gras vindt. Daarnaast liggen- de terreinen zijn in handen van Belgen en niet te krijgen. Het is wel heel erg, dat dergelijke toestan- den mogelijk zijn in een streek, waar de eco- nomische nood zeer hoog is. Als dit de buitengewone zorg van de regee ring is voor dit deel van Zeeuwsch-Vlaande- ren, dan kan men nagaan hoe het met andere zaken gesteld is. Dank zij de welwillendheid van de Belgische spoorwegmaatschappijworden nu de kunst- meststoffen op het spoorwegemplacement op geslagen, maar ieder zal beamen, dat dit toch geen normale toestand is en meer heeft van tegen- dan van meewerking van het departe- ment. Beteren steun, aan wat de Belgen noe- men, een vreedzame verovering langs econo- mischen weg kunnen onze hooge staatsambte- naren werkelijk niet verleenen. Het is plicht van den Staat, waar het kleine stadje van 10.000 inwoners de middelen mist om het zelf te doen, in deze omstandigheden •NO E Z O N D E N MEDEDEELINGEN.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2