HetWmmkjjnd PUROL MAMMIE Welk een voldoening, dat helder witte tafellaken. Ook de servetten zien er weer keurig netjes uit. Ai Uw tafel- linnen gaat nu veel ianger mee, daar U steeds wascht met Concert- en Bioscoopgebouw GEMENGDE BERICHTEN. T INGEZONDEN MEDEDEELINGEN INGEZONDEN MEOEDEELINGEN. AARDENBURG. DE TERUGREIS VAN DE GRAF ZEPPELIN VOLBRACHT. 1NGEZONDEN MEDEDEELINGEN. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Zenuw-Tabletten 75ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-tabletten75 ct Ter Neuzen Aanstaanden Zaterdag en Zondag Het succes-filmwerk L Moedersnemen voorderoode, gesmetteofontstokenhuid van dc kleine, uitsluitend L i r-.'.l rVj het allerbeste, en dat is Doos 30 en 60 cL Tube 80 cl.Bij Apoth.en Drogisten onderwijs per radio op de lagere school. De vraag of de aantaiien uren, waarvan sprake is in artikel 3, vlerde lid. en arti kel 90, eerste lid, der L.O. wet 1920, voor een wiilekeurig deei kunnen bestaan uit nren waarin per radio onderwijs gegeven wordt in de daar bedoelde vakken, be- antwoordt de minister bevestigend, onder het voorbehoud, dat de wettelijke voor- schrilten betrelfende leerplan en lesroos- ter worden nageleefd. De radiovoordracht binnen het schoolverband zal geen ande- re leerstof mogen behandelen dan die bin nen het leerplan valt. Een bijzondere voorziening ter uitvoe- ring van de voorschriften, die de artike- len 25 en 90 inzake leerplan en leerstof behelzen, komt den minister overbodig voor. omdat het per radio gesproken woord, wel ten deele het onderwijs van den onderwijzer vervangt, maar dezen niet onfcheft van de volledige verantwoor- delijkheid van zijn taak. De vraag of de docenten die per radio aan openbare en bijzondere scholen on derwijs geven, geacht worden tot het per- soneel dier scholen te behooren, beant- woordt de minister ontkennend, omdat* hij het niet mogelijk acht, dat zij als on derwijzers worden benoemd en werkzaam zijn aan de scholen, wier leerlingen door de onderwijzers in de gelegenheid wor den gesteld naar de radio-voordrachten te luisteren. De radiospreker zal dus ook niet behoeven te voldoen aan de eischen van bekwaamheid en zedelijkheid, die de wet aan de onderwijzers stelt. Niet hij is verantwoordelijk te stellen wegens de door hem gehouden voordracht, maar de klasse-onderwijzer voor het feit, dat hij den leerlingen daarnaar laat luisteren. Of de kosten van aanschaffing enz. eener radio-installatie voor een openbare school uit de gemeentekas zullen worden betaald, is een vraag, welke in de eerste plaats ter beoordeeling van den gemeente- raad staat en vervolgens van Ged. Staten bij de goedkeuring der gemeentebegroo- ting. Of die kosten, indien zij voor een bijzondere school worden gemaakt, ge- rekend worden te behooren tot die, be- doeld in artikel 22 of artikel 101 der wet, zal uitgemaakt moeten worden op de wij- ze. door de wet daarvoor aangewezen. R'vo-a TER NEUZEN, 2 NOV. 1928. GEMEENTEiRAAD VAN AXEL. In de op Dinsdag a.s,, des namiddags ten twee ure, te houden openbare ver gadering van den gemeenteraad alhier, komen de volgende punten in behandeling: 1Notulen. 2. Mededeelingen en ingekomen stukken. 3. Voordracht voor een vacature in de Commissie van Toezicht op het L. O. wegens periodieke aftreding van den heer D. A. van Houte. 4. Aanbeveling voor een vacature in het Burgerhj.k Armbestuur, wegens periodieke aftreding van den heer A. Esselibrugge. 5. Aanbeveling voor de benoeming van Arbiter en Keurmeesters voor de a.s. Jaarmarkt. 6. Schrijiven van Ged. Staten, namens den Minister van Arbeid, Handel en Nijverheid inzake de loopende kwestie ten opzichte van den Vleeschkeuringsdienst. 7. Verzoek van de Konijnen- en Pluimveevereeniging ,,Ter verbe- tering" om medailles voor hare a.s. tentoonstelling. 8. Vaststelling van a. de Gemeentebegrooting, dienst 1929. b. de begrooting van het Gasbedrijf, c. idem Grondbedrijf. d. idem Vleeschkeuringsbedrijf. e. idem Burg. Armbestuur. Naar aanleiding van de gemelde aan- klacht, ingediend door den secretaris te Aardenburg, den heer P. de Milliano te- gen den heer J. v. d. Hooft, wegens het bij herhaling in het openbaar beschuldi- gen van den secretaris van valschheid in geschrifte, we'lke handeling zou gepleegd zijn, door het vervalschen van de notu len eener gecombineerde vergadering van den gemeenteraad met de regenten van het Burger-Gasthuis, meldt de correspon dent der Midd. Crt. ter plaatse nog het volgende: Bij deze vergaderingen werd bij stem ming over personen, steeds gevolgd het reglement van orde, geldig bij de raads- vergadering, doch, daar dit reglement aan duidelijkheid te wenschen overliet, werd door den heer v. d. Hooft op 15 Dec. 1923 voorgesteld, voortaan van toe- passing tet verklaren de wijze van stem ming vastgelegd in de gemeentewet en daar een artikel aan toe te voegen dat een stemming slechts geldig is, als de grootste helft der leden aanwezig is. Al dus werd besloten. Oip de berucht geworden vergadering van 31 Dec. 1926, waarin de heer Van Vooren (R.K.gekozen werd, beriepen de regenten zich op dit artikel, doch toen bleek, dat in de notulen stond, dat dit artikel van toepassing was op de ver gadering, doch er was, althans volgens de regenten, op duidelijke wijze van de laatste punt een komma gemaakt en aan toegevoegd met andere inkt; indien deze bepaling is opgenomen in het reglement." De regenten beweren dat deze toevoe- ging in een, in 1924 gehouden vergade ring niet is voorgelezen, en dat het is uit- gesloten, dat zulks zou besloten wezen, daardiuns inziens een besluit van de ver- I gadering evengoed bindend is, als het reglement. Ware zoo besloten dan zou- den ze het zeer zeker in het reglement op- j genomen hebben. i Bij de behandeling van de zaak Van Vooren voor het Gerechtshof op 17 dezer heeft de heer v. d. Hooft weder over die vervalsching in de notulen gesproken, naar aanleiding waarvan de heer De Mil liano zijn aanklacht indiende. HOOFDBESTUTJ RS VERG ADERIN G DER Z. L. M. In de te Goes gehouden vergadering van het Hoofdbestuur der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij kwamen o.m. de volgende pun- ten in behandeling: Merriekeuringen 1928. Op voorstel van het Dag. Bestuur wordt met algemeene stemmen besloten voor de bekroonde paarden van eigenaren, die uit het Nederlandseh Trekpaarden Stamboek zijn getreden, alsnog de medailles uit te keeren. Wijziging reglement op de merriekeuringen. Het Dag. Bestuur stelt voor art. 7 ad. 1 te lezen: ,,Zij moeten ingeschreven zijn in een der boeken van de Vereeniging Stamboek voor het Ned. Trekpaard (B. T.) of van het Zeeuwsch-Belgisch Stamboek". De heer Hanken dient een amendement in luidende: ,,Zij moeten afkomstig zijn van geregistreerde ouders, ingeschreven in een der boeken van de Vereen. Stamboek van het Ned. Trekpaard (B. T.) of van het Zeeuwsch- Belgisch Stamboek en de officieele inschrij- vingsbewijzen voor de keuring aan de jury of een ander aangewezen persoon vertoonen" De Voorzitter deelt mede, dat het Dag. Bestuur het amendement niet noodzakelijk acht. In twijfelachtige gevallen kunnen de bewijzen toch gevraagd worden. Bovendien staat het de volledige gelijkstelling van beide stamboeken in den weg. De heer Van Dixhoorn juicht het standpunt van het Dag. Bestuur toe. De heer S. J. Gast hecht groote waarde aan de afstammingsbewijzen. We moeten daarmede niet de hand lichten. Na eenige discussie wordt het voorstel van het Dag. Bestuur met algemeene stemmen aangenomen. Herkiesbaarheid van Hoofd- bestuursleden. De Kring Oostelijk Zuid-Beveland, heeft het idee geopperd om de leden van het Hoofdbe stuur, uitgezonderd Voorzitter en Vice-Voor- zitter, slechts voor een bepaalden tijd zitting te doen hebben en dus bij hun aftreden niet terstond herkiesbaar zijn. Het Dag. Bestuur kan zich met dit denk- beeld vereenigen en stelt een reglementswij- ziging voor volgens welke de Hoofdbestuurs- leden voor drie jaar worden benoemd en slechts eenmaal direct herkiesbaar zijn. Daar- na zijn ze gedurende een zittingsperiode niet herkiesbaar. De heer Jac. Welleman verdedigt het voor stel Oostelijk Zuid-Beveland, dat niet uit per- soonlijke motieven is ingediend. Spreker zet de voordeelen, aan wisseling in het Hoofd bestuur verbonden uiteen. Speciaal de jon- geren moeten ook eens in het Hoofdbestuur zitting hebben. Alle Prov. Landbouw Maat- schappijen hebben reeds de verplichte aftre ding. Alleen Zeeland heeft nog het oude stelsel. Als het getij verloopt, moet men de bakens verzetten. De heer A. I. Leenhouts zegt, dat de Afdee- ling Oostburg tegen het voorstel is, omdat ze de aangevoerde motieven niet als juist kan erkennen. De heer C. Blom staat er ook onsympathiek tegenover. We moeten zooveel mogelijk de vrijheid van keuze behouden. Spreker ziet Hoofdbestuursleden, die hij noode zou zien heengaan. Laten de Kringen geheel vrij blij- ven. Deze kunnen oudere en minder ge- wenschte heeren niet herkiezen zoo ze willen. De heer Ph. J. van Dixhoorn is alleen voor het voorstel, als het idee over de geheele linie wordt toegepast, dus ook Voorzitter en Vice- Voorzitter verplicht moeten aftreden. De heer S. J. de Regt zegt, dat de Kring Noord-Beveland ook tegen het voorstel is. Jhr. J. van Vredenburch heeft wel eens ge- hoord, dat in Friesland het stelsel van ver plichte aftreding heelemaal niet bevalt. Spre ker vindt het voorstel een met ruwe hand ingrijpen in de rechten der Afdeelingen. De heer A. C. de Oude is het met den heer Welleman eens. Het is nu eenmaal een vree- selijke stap, een klap in 't aangezicht, als men iemand, die zich herkiesbaar stelt, niet herkiest. Verplichte aftreding is voor de Z. L. M. beter. De heer D. J. Dees (Axel) ziet vooral zijn Kring bezwaren, als het voorstel Oostelijk Zuid-Beveland wordt aangenomen. Dan zou men krijgen, dat voor Axel personen Hoofd- bestuurslid worden, die van twee landbouw- maatschappijen lid zijn. De heer Welleman: Dus U is niet vrij in uw keuze? Spreker komt verder sterk op tegen de be- wering van Jhr. van Vredenburch. Er is nergens zoo'n opgewekt vereenigingsleven als in Friesland. Daar kunnen wij een voor- beeld aan nemen. Vrflheid blijheid, zegt de heer Blom. Jawel, maar het blijkt al uit de mededeelin gen van den heer Dees, dat niet overal vrij heid bestaat. Spreker ziet in het voorstel groot belang voor de Z. L. M. en geen revolutfonnair prin- cipe. De heer Vogelvanger zegt, dat hij in den Kring Hulst dezelfde moeilijkheden ziet als in Axel. Spreker, zou niet gaarne willen, dat leden van andere landbouw-maatschappijen de kans kregen, Hoofdbestuurslid der Z. L. M. te worden. De heer Welleman: Uwe leden hebben toch alle dezelfde rechten? De heer Gast: We krijgen, als we niet op- J passen, een debat, dat hier niet op zijn plaats is. En dat lokt u uit! De heer Welleman ontkent dit. Laten we de zaak open en rond bespreken. Het blijkt nu al dat in Hulst en Axel de zaken in een onderonsje worden afjfedaan. Hierna wordt medegedeeld, dat Tholen en Walcheren tegen en Westelijk Zuid-Beveland voor het voorstel zijn. De Voorzitter verdedigt hierna het voorstel van het Dag. Bestuur. Hierna wordt gestemd over het principe: herkiesbaarheid of verplichte aftreding. Met 18 tegen 7 stemmen wordt besloten de herkiesbaarheid te handhaven. Het overig deel van het voorstel van het Dag. Bestuur (een Kring met minder dan 600 leden be- noemt twee Hoofdbestuursleden. Een Kring met meer dan 600 gewone leden benoemt voor elke 300 of gedeelte van 300 leden den Hoofdbestuurslid tot een maximum van vier leden) wordt met algemeene stemmen aange nomen. De tentoonstelling te Goes. De Kring Westelijk Zuid-Beveland der Z. L. M. vraagt een crediet van f 600 voor de ten toonstelling in 1929 te Goes te houden. Wordt voorloopig toegestaan. Algemeene Vergadering. De Algemeene Vergadering wordt vastge- steld op Woensdag 28 Nov. en zal te Middel- burg worden gehouden. Rondvraag. De heer A. Dees dringt aan op meer voor- lichting inzake uitvoermogelijkheden b.v. van aardappelen en uien. Nu eens is de uitvoer in vollen gang, dan weer staat hij op eens stil. Spreker merkt op, dat aardappelen en uien in slechte conditie op de plaats van bestem- ming zijn aangekomen. We dienen te zorgen voor zoo goed mogelijken export. De heer Siebenga antwoordt, dat deze kwestie ook in Friesland aan de orde is. Het is echter moeilijk, om personen te vinden, die dagelijks met den handel op de hoogte zijn en geregeld daarvan bericht doen. Dezer dagen zullen nadere voorstellen aan de Krin gen toegezonden worden. Men wil een proef nemen met de aardappelen. Men wil ook met 1 Januari eens trachten den inventaris van de aardappelen in Zeeland op te maken. De heer J. Bom wil ook de proef uitstrek- ken tot uien en roode peeen. De heer Siebenga wil niet te hard van stal loopen. Het is een proef. Er zijn kosten aan verbonden en moeilijkheden bij te over- winnen. Publicatie is natuurlijk onge- wenscht. Er moeten allerwegen vertrouwens- mannen zijn, die spoedig, per telefoon, in- lichtingen geven. Hierna sluit de Voorzitter de vergadering. De Graf Zeppelin is Donderdagochtend om 7 uur 8 vlot te Friedrichshafen geland, na een reis van 71 uur. Dank zij het goede weer, wordt aan de N. R. Crt. gemeldt, dat het luchtschip op zijn terugreis heeft getroffen, zoodat het niet, gelijk op de heenreis, gedwongen was een zeer langen omweg te maken, maar met een ste- vigen wind in den rug vrijwel de koers van de stoomschepen kon volgen, heeft de tocht thans 40 uur korter geduurd dan op de heen reis. Dr. Eckener had gehoopt het traject in 60 uur te kunnen afleggen; hij zou Woensdag- avond te Friedrichthafen terug zijn geweest, waar reeds alles in gereedheid was gebracht om passagiers en bemanning geestdriftig te ontvangen. Op het laatste deel van den weg heeft het luchtschip echter minder gunstig weer gekregen, met veel regen en mist, zoo dat reeds Woensdagmiddag bekend werd, dat er op een aankomst tegen den avond niet te rekenen viel. Niettemin is de tijd, waarin de tocht is vol- bracht een record. Binnen de drie etmalen van New-York naar Friedrichshafen is een kloeke prestatie, waarop de Zeppelinwerf en de geheele bemanning van het luchtschip trotsch kunnen zijn. De route van het luchtschip over het Euro- peesche vasteland is deze geweest: Woensdag- avond 9 u 20. Tours. 12 u. 20 bij Le Bourget, 1 uur Dyon, 2 u. 55 Klein Hiiningen bij Bazel, 3 uur benoorden Waldshut, 3 u. 40 bij Schaff- hausen, 4 u. 15 Singen, 4 u. 35 Freidrichs- hafen. Des nachts om 3 uur vroeg de Zeppelin draadloos aan de werf te Freidrichshafen welk weer het daar was. Het antwoord luid- de, dat de regen had opgehouden en het winds til was, maar met zware bewolking. Om vier uur verkondigden knalsignalen, dat het luchtschip Freidrichshafen naderde, en om 4 u. 35 verscheen het boven de stad, waar zich op straat reeds een dichte menig- te in de richting van de werf bewoog. In de ochtendschemering was het luchtschip goed te zien. Om 5 uur 11 kwam de Zeppelin voor de tweede maal boven het werfterrein, waar de groote loods helder verlicht was en sterke zoeklichten op het luchtschip werden gericht. Om 6 uur 5 kwam de reus voor de derde maal boven de luchtvaarthaven, en kruiste thans slechts op zeer geringe hoogte. Het wissel- de lichtsignalen met de werf en Dr. Eckener seinde, dat hij niet zou landen voor het ter- rein, waar zich een groote menigte menschen had opgehoopt, geheel ontruimd was. De menigte trachtte de afsluitingen te ver- breken maar de politieagenten die lange tou- wen tusschenelkaar gespannen hadden dron- gen de menschen daarmee achteruit; de voor- sten waren reeds tot vlak voor de hal geko- men. De ingenieurs en het personeel van de werf bevonden zich dicht bij de groote deuren die een oogenblik open en dicht gaan om vast te stellen. dat de hydraulische inrichting goed werkt. De mannen, die bij de landing behulp- zaam moeten zijn worden om 5 uur 10 naar hun posten gecommandeerd ofschoon de lan ding zelf niet voor 6 uur verwacht wordt. De Schupo en een afdeeling soldaten zorg- den voor de afzetting van het terrein, wat in de duisternis geen gemakkelijke taak is ge- bleken. Plotseling hooren de aanwezigen het beken- de ronken der motoren ergens uit de verte en een paar minuten later teekent het reus- achtige lichaam van het luchtschip zich als een groote walvisch tegen den nachtelijken hemel af. De toeschouwers kijken onafge- broken naar den gondel met zijn apart we- reldje van menschen die in 3 weken heen en terug naar den Oceaan zijn gevlogen. Om kwart voor zes wordt de schroef weer vlak boven het terrein gehoord en het lucht- Bij Apoth. en Drogisten schip begint langzaam voorover te hellen, zoodat men de passagiers in den gondel al kon onderscheiden. Er worden van het schip uit lichtsignalen gegeven en de motoren big- ken niet meer te werken. Heel langzaam glijdt de Zeppelin over het terrein heen naar hij verdwijnt nog eenmaal in de richting Van het Bodenmeer op een hoogte van ongeveer 100 meter, in de vale morgenschemering maar dan keert hij spoedig terug en daalt heel langzaam. De ministers en andere autoriteiten nemen naast de landingsmanschappen bij den ingang van de hal plaats. Het in de loods brengen van het luchtschip ging Donderdagmorgen zeer moeilijk, daar de Zeppelin twee maal gedraaid moest worden voordat zij voor den ingang van de loods was en naar binnen getrokken kon worden. Daar- enboven werden de bewegingen zeer bemoei- lijkt door de reusachtige massa menschen, welke de afsluitingen verbroken had en tot vlak bij het schip kwam. Om 7 uur 6 daalde het luchtschip van 30 M. tot 4 M. boven den grond, zoodat het werfpersoneel de touwen kon grrjpen en het schip naar de rails trekken, waarlangs het in de loods vaart. De geweldige menigte toe schouwers verbrak op dit oogenblik de afzet ting en stormde onder hoezee-geroep naar de landingsplaats, waar alien het lied Deutsch- land iiber alles aanhieven. Dr. Eckener deelde onmiddellijk na de lan ding den specialen correspondent van het Wolff-bureau mede, dat het luchtschip een moeilijken tocht door den mist achter den rug had. waardoor het sturen niet gemak- kelijk was geweest, vooral niet op het laatste deel van de reis. De Zeppelin heeft zich ech ter uitstekend gehouden en het bewijs voor de mogelijkheid van het verkeer met lucht- schepen over den Oceaan geleverd. Het feit, dat op de heenreis de tocht niettegenst*ande de beschadigingen, zonder vreemde hulp, kon worden voortgezet en dat zelfs in de lucht de eerste reparatie kon worden verricht, heeft in het bijzonder de veiligheid van de Zeppelin bewezen. De motoren hebben goed gewerkt. Dr. Eckener zeide tenslotte, dat hij het tijd- stip voor den tocht naar Berlijn nog niet kon bepalen, daar de bemanning eerst rust noo- dig heeft en de Zeppelin nagekeken moet worden. De passagiers van de Zeppelin uitten zich na hun aankomst te Friedrichshafen alien geestdriftig over hun indrukken gedurende den tocht. De eenige vrouw aan boord zegt, dat zij de tocht met het luchtschip volstrekt niet als een heldendaad beschouwt, want zij heeft met alle denkbare gemakken gereisd. Zij is nu echter eenigszins vermoeid en moet eerst wat uit- rusten. Een ander Amerikaansch passagier heeft verklaard, dat een van de mooiste in drukken op den tocht de blik op de verlichte Freidrichshafen geweest is. Zeer interessant hebben de passagiers de vlucht boven Dyon gevonden. Men vloog echter zeer hoog, zoodat men slechts een lichtzee kon zien. lets eigenaardigs is gebeurd met den pas sagier William Ullmann, die zich even voor de opstijging onder de toeschouwers bevond en half uit scherts een extra bedrag van f 2400 boven den overtochtsprijs wilde beta- len, indien hij mee mocht. Tot zijn verbazing werd zijn voorstel aangenomen en daarop be- gaf Ullmann zich zonder pas en bagage aan boord van het luchtschip. De consul-gene- raal te Stuttgart heeft intusschen uit Ame- rika opdracht gekregen, Ullmann direct op te zoeken en hem de noodige papieren te overhandigen. Bij de aankomst van de Zeppelin te Frie drichshafen werd de verstekeling Clarence Terhune zeer hartelijk begroet. Enkele en- thousiasten nemen hem op de schouders en vele ,,hochs" werden op hem uitgebracht. Daarna namen de Amerikaansche consul en de hoofdcommissaris van politie hem een verhoor af. De formaliteiten leverden ech ter, zoowel van Amerikaansche als van Duitsche zijde, geen moeilijkheden op. Terhune heeft den correspondent van het Wolff-bureau meegedeeld, dat hij het aan boord van de Zeppelin goed heeft gehad. Men heeft hem echter flink aan het werk gezet: vatenwasschen, de cabine schoonmaken en de passagiers bedienen. Reeds jong heeft de lust tot reizen hem aangepakt en toen hij nu hoorde, dat de Zeppelin zou komen, was zijn besluit genomen. In zijn schuilplaats hield hij het niet lang uit, want reeds na twee uur kwam hij voor den dag. Op de vraag of Dr. Eckener niet boos was geweest of gelachen heeft, schudde Terhune slechts met het hoofd en zei ,,he smiled". Ook de andere leden van de bemanning en de passagiers waren zeer vriendelijk voor hem geweest. Alleen het slapen heeft moeilijk heden opgeleverd; hij moest zich maar ter ruste leggen, waar plaats was. Na de aankomst van het luchtschip Don derdagmorgen, werd Terhune natuurlijk door alle verslaggevers en fotografen gezocht. Hij onttrok zich echter aan de drukte, terwijl hij met een geheimzinnige gewichtigheid er op wees, dat hij „an arrangement" met Dr. Eckener had, dat hem niet toestond ook maar iets te zeggen. De verstekeling zal overigens niet lang in Duitschland blijven; hij hoopt, dat de afzen- der van den der vele brieven en telegram- men, die hem overhandigd zijn, het hem mo gelijk zal maken, spoedig naar de Ver. Staten terug te keeren. Rijkspresident Von Hindenburg heeft een telegram aan Eckener gestuurd, waarin hij zijn voldoening over het slagen van den groo- ten tocht uit. Het geheele Duitsche volk be- wondert, zoo zegt de rijkspresident, de kra- nige prestaties, die de bouwer, de comman dant en de bemanning van de Zeppelin ge leverd hebben. De rijkspresident hoopt tenslotte Dr. Ecke ner spoedig te Berlijn persoonlijk te kunnen begroeten. De universiteit te Freiburg in Breisgau heeft Dr. Eckener en den chef-constructeur Dr. Duerr den doctorstitel honoris causa in de filosofie verleend. De promotieoorkonde zal Dinsdagmorgen a.s. om half twaalf in de zalen van het Kurgartenhotel door den rector van de universiteit Prof. Dr. Uhlenhut en Prof. Dr. Mie van het natuurkundig instituut plechtig overhandigd worden. Friedrichshafen had zich des ochtends in feesttooi gestoken; overal hingen de vlaggen uit en om 11 uur begonnen alle klokken te luiden.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 10