Huidverzorging 99 99 (MOEDER MACHREE) PUROL Wordt verwacht hetprachtig en bekend filmwerk SPORT. QEMENQDE BERICHTEN. Laatste Berichten. tabletten bij Verkoudheden en Rheumatiek Financieele Berichten. HAKDELSBBBICHTBE. FN GEZONDEN MEDEDEELIN GEN "pFmWaALESTATEN" VAN ZEELAND- g: v.-t. 3- WIEKEN VAN EEN MOLEN GESLAGEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN BANK VOOR NEDERLANDSOHE GEMEENTEN. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In Uw woning behoort op iedere waschtafel een does oi tube Doos 30 en 60, tube 80 ct. ontvanigbewijs aan belanghabbenden terug gegeven met ter.ugbetalinig van 2x/j cent voor elke ingeleverde bniefkaaxt. Eveneens kunnen desgewenscht de bij het publiek voorhanden frankeerzegels van 15, 10 en 3 cent, mits gaaf en onge- schonden, gedurende de maand Nov. a.s. worden ingewisseld tegen frankeer zegels van resp. 12Yi, 7% en 2x/2 cent, tot een gelijke totaalwaarde eventueel met bijvoeging van een overschietend bedrag in geld of in zegels. TER NEUZEN, 29 OCT. 1928. LEONTIENTJE. Het bekende gezelschap van den Ko- ninkiijken Nederlandsohen Scihcxu>wburg uii Gent, gaf j.l. Vrijdag een prachtige voorstelling van het teedere tooneelspel Leontientje" door Felix Timmermans en Eduard Veterman, in het Concert- en Bioscoopgebouw alhier. Het talrijk publiek volgide met volilen aandacht de mooie vertolkimg van dit be kende werk. Alle optxedende dames en heeren gaven zich ten voile. De verschil lende tafereelen maakten, dat alle bezoe- kers medeleefden met den zielestrijd van Leontientje, wel'ke rol op innige wijze werd vervuld door mej. R. Hermans, en de hoogstaande en uiterst sympathieke figuux van ,,Heer-Oom" werd waardig en zeer meesleepend weergegeven door den heer Arie van den Heuvel. Ook de heer G. van der Meulen, als Isidoor, mevrouw Van der Wiele, als Sofie, en de heer G. Cauweniberg, als de vader van Leontientje, gaven praohtig spel te zien. De overige heeren van het gezelschap vervulden hunne rollen op be- kwame wijze. De Koninkl. Nederl. Scihouwburg heeft weer getoond over groote en begaafde krachten te beschikken. Na elk tafereel klonk een welverdiend applaus en toen het laatste tafereel ten einde was, scheen aan het handgeklap geen einde te komen, zoodat vele malen moest ,,gehaaild" worden. LUXOR-THEATER. De aandacht der tooneelliefhebbers wordt hierbij gevestigd op de morgen, Dinsdag te geven tooneelvoorstelling in het Luxor-Theater", alwaar blijkens de advertentie in dit nummer, door het gezelschap van den Circus-Schouwburg uit Gent, een opvoering zal worden ge geven van het blijspel in 3 bedrijven ,,Mijn Baby Het is, naar we vernemen, een vroolijik spel, zoodat men flink zal kunnen lachen. De hoofdrollen worden vertolkt door mej. Nelly Hart en den heer Hesselinck, die alhier goede beken- den zijn. RIJWIELDIEFSTAL. Zaterdagavond jl. werd op de achter- plaats van een cafe alhier een rijiwiel ont- vreemd. Ieder zij dus gewaarschuwd, en geve zijn karxetje in bewaring. De politie stelt een ondenzoek in. BALDADIGE ZEELIEDEN. Bij de politie werd aangifte gedaan van het stuk werpen van twee caferuiten en het vernielen van een hekje door zeelie- den aan den Stationsweg en de Baandijk. Een onderzoek wordt ingesteld. KANAAL- EN TRAMPLANNEN IN ZEEU W SCH-V LA A NDERBN Jl. Woensdag werd alhier door de amb- telijke vlascommisse, bestaande uit de heeren Straatman, hoofdinspecteur van den arbeid, Stevens, rijkslandbouwconsu- lent, en Meyer de Vries, rijksinspecteur voor de werkversohaffing in algemeenen dienst, aan wel'ke commissie van regee- ringswege is opgedragen een onderzoek in te stellen naar verschillende proble- men in verband met de welvaart van Z.- Vlaanderen en daarover de regeering van advies te dienen, een conferentie ge- houden met de directie van de Zeeuwsoh- Vlaamscihe Tramwegmaatsc happijin ver band met een door die maatschappij bij de Regeering ingediend plan tot uitbrei- ding van het net dier maatschappij met eenige iandbouwlijnen (Graauw en Nieuw Namen naar Hulst—St. Jansteen -Drie Schouwen in het Oostelijk deel en StroopuitSt. Kruis in het Westelijk deel Voorts werd een langdurige bespreking gehouden met het dagelijksch bestuur der vereeniging tot bevordering van de door- trekkimg van het zijkanaal van de Axel- sche Sassing tot Hulst, over de vraag wat voor de toekomst der streek het meest van belang moet worden geacht, de uit- breiding van het tramnet, dan wel de aan- leg van het kanaal. Omtrent die vraag zal de commissie van advies moeten dienen. GEVONDEN VOORWERPEN. iDe inspecteur van politie alhier maakt bekend, dat omtrent de navolgende ge- vonden voorwerpen inlichtingen te beko- men zijn aan de daarachter vermelde adressen Zegelring, F. Daelman, Dijkstraat 8. Eenig geld, N. M. Meeusen, Steen- kamplaan 25, (te bevragen posbkantoor) Halssnoer, G. de Groen. Nieuwediep- straat 75. Oorknoop, I. van Kerkvoort, Steen- kamplaan 65. Regenjas, politiebureau. iKlompen, C. de Rijke, Elleboog 2, Kindermuts, Ch. van Hecke, Nieuwe- diepstraat 84. Sierspeld, H. Moes, Noordstraat 31. Koperen gewicht, M. v. d. Gouwe, Steenkamplaan 2a. Kettinkje, P. J. Westerweel, Axelsche- straat 76a. Portefeuille met geld, Van der Kooi, Steenkamplaan 18. Parapluie, Ir Israel, Nieuwstraat 50. Kanarie, J. C. Geelhoed, Kort Dijik- straat 9. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. In de week van 14 tot en met 20 Oct. werden in onze provincie de volgende gevallen van besmettelijike ziekten aange- geven: roodvonk 17 gevallen, verdeeld als volgt: Boschkapelle 2, Goes 1, 's Gra- venpolder 5, Middelburg 1, Ossenisse 1, Sas van Gent 3, Tholen 1 en Wemeldin- ge 3; diphteritis 1 geval te Kloetinge en meningitis 1 geval te Westdorpe. NEDERL.-BELG. GRENSKANTOOR DAG EN NACHT OPEN Naar „De Avondster" verneemt, heeft de Kon. Ned. Automobiel Club wederom bij de betrokken autoriteiten in Belgie en Nederland er op aangedrongen, dat de douanekantoren aan de hoofdwegen gele- gen, dag en nacht open zullen zijn. Met den winterdienst treedt wederom aan de Nederl-Bergische grens een on- houdbare toestand in. In Belgie zijn de douanekantoren zelfs den geheelen Zon- dag gesloten. Met Duitsohland bestaat sedert eeni- gen tijd een uitmuntende regeling, waar- door de Nederlandsohe en Duitsche doua nekantoren langs verschillende hoofdwe gen gelegen, dag en nacht open zijn. SAS VAN GENT. De Tweede Kamer heeft goedgekeurd het wetsontwerp tot goedkeuring van den onderhandschen verkoop aan de ge- meente Sas van Gent van een perceel groot 20.50 Are en het onbeigeningsont- werp ten behoeve van uitbreiding van het stationsemplacement te Sas van Gent van den Spoorweg Gent-Ter Neuzen. IJZENDIJKE. Vrijdag werd in de kazerne der kon. Marechaussee alhier, door den Majoor in tegenwoordigheid van den kapitein en een dertigtal manschappen, alien in groot uniform, de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, uitgereikt t aan den heer L. Rottier, Kon. marechaus see alhier, Ook eenige Belgische gendar mes waren tegenwoordig. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank, Middelburg Zitting van 26 October 1928. F. C. A. v. O., oud 37 j., rijwielhersteller te Kemseke (Belgie), thans gedetineerd te Middelburg, werd verdacht, dat hij op 14 September j.l. te Hontenisse een rijwielbelas- tingplaatje, toebehoorende aan J. Bogaert, heeft weggenomen. Eisch 3 maanden gevangenisstraf. Mr. J. Adriaanse vroeg lichtere straf en aftrek voorarrest. J. S., oud 21 j., acrobaat, zonder vaste woonplaats, gedetineerd te Middelburg, werd verdacht van ontuchtige handelingen ge- pleegd te Koewacht op 29 Augustus 1928. Eisch en uitspraak vrijspraak. Mr. Van de Weel sloot zich hierbij aan. J. J. V., oud 52 j., koopman te Kapelle, gedetineerd te Middelburg, werd ten laste gelegd, dat hij in het einde van 1927 of begin 1928 Ch. Buijdens, handelaar te Lokeren heeft opgelicht voor een partij lijnmeel van 5000 K.G. door dezen een brief te schrijven met allerlei beloften; en wegens poging tot oplichting van 10000 K.G. roggekems, die voor een heelen dag zou zijn, ofschoon er 's morgens bij het vertrek van ons eerste elftal met de Prov. boot van half elf, er en- kele optimisten waren, die beweerden, dat het weertje met den middag wel verbeteren zou en het is gebleken, dat zij 't bij het rechte eind hadden. Zooals bekend is, moest ons eerste elftal te Middelburg spelen tegen Zeelandia II, welke tot hiertoe alle gespeelde wedstrijden gewonnen had en het was te voorzien, dat door haar er alles op gezet zou worden om ook nu weer ongeslagen uit den kamp te treden, maar ook bij ons elftal was er een vast voornemen den strijd te winnen, zoodat men op een vinnigen kamp kon rekenen. De elftalleu werden, te ongeveer 1 uur door den scheidsrechter in het veld geroepen en Zeelandia had het voordeel de eerste helft met den wind in den rug te spelen. Den eer- sten aanval kwam van Terneuzen; de rechts- binnen was alles gepasseerd, kwam voor het open doel en met een keihard schotmiste hij de eerste kans. Het spel was nog maar enkele minuten aan den gang toen Zeelandia het eerste doelpunt wist te maken, waama direct daarop door Terneuzen's rechtsbinnen voor den gelijkmaker werd gezorgd. Voor de rust werd door beide partijen nog eenmaal gedoelpunt, door de tegenpartij door een fout van de verdediging, zoodat deze inging met gelijken stand 22. In de tweede helft speelt Terneuzen met den wind mee en weet hier- van danig te profiteeren, daar zij niet min der dan nog 4 keer den Zeelandia-keeper laat visschen. Weer waren het van Terneu zen de vleugels, die het grootste aandeel in de overwinning hadden, ofschoon de voor- hoede in haar geheel goed voldeed (al heeft zij nog enkele kansen laten voorbijgaan), ter- wijl de halfs met de verdediging zeer dikwijls goed spel lieten zien en vooral de laatste was voor de voorhoede der tegenpartij het groote struikelblok. Terneuzen heeft dus met een prachtigen score, 62, de overwinning behaald, waar- door zij thans de eerste plaats op de ranglijst inneemt. Nu is het zaak deze plaats te be- houden. Gelukte het gisteren aan het eerste elf tal van Terneuzen een prachtige overwininng te behalen, ook door het tweede is gisteren leelijk van zich afgebeten, en heeft voor de verleden Zondag te Breskens geleden schan- delijke nederlaag, schitterend revanche geno- men door Vlissingen III met een 91 neder laag de Schelde over te zenden. Het is zeer jammer, dat door het minder gunstige weder zoo weinig belangstelling voor den wedstrijd Terneuzen IIVlissingen III alhier gespeeld, door het publiek kon worden getoond, want al gaat het om het spel, het is toch voor zeer velen steeds eene voldoening wanneer de thuisclub winnen kan en vooral wanneer het aantal doelpunten eene zoodanige hoogte bereikt, dat zij bijna niet meer te tellen zijn! Er viel bij dezen wedstrijd werkelijk te con- stateeren, dat iedere speler zijn beste beentje voorzette, terwijl dit door enkelen soms wel een beetje te ver getrokken werd door met den bal, als die eenmaal in hun bezit was, bijv. van de backplaats tot heelemaal voor het doel van de tegenpartij te komen om hem dan op het allerlaatste oogenblik toch afge- nomen te worden, terwijl er zeker een doel punt uit voortgekomen zou zijn als de bal op den juisten tijd was overgegeven. Er is echter over het algemeen goed en hard ge- werkt en het is te voorzien als dit elftal in zijn tegenwoordige samenstelling blijft ge- handhaaft, en de spelers houden wat beter hunne plaats in het oog, dat nog verschillen de overwinningen door haar behaald zullen worden. Terneuzen II, ge zijt thans op den goeden weg, tracht door een goed gecombineerd spel in de volgende wedstrijden datgene op te halen wat in de eerste wedstrijden is verloren gegaan. Ged. Staten stellen den Staten voor, MAMMIE reeds uit Lokeren waren afgezonden, doch nog ingehaald waren. De verdachte had o.a. een cheque afgegeven op de Bank d'Anvers groot frs. 10.300, hoewel hij daar geen geld in depot of crediet had. Eisch 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Mr. Van de Weel refereerde zich aan het oordeel der rechtbank. VOETBAL. Uitslagen van Zondag. Afdeeling IV. GoesHulst Vlissingen IISinoto Zeelandia IITerneuzen ZierikzeeWalcheren 2—2 5—1 2—6 1—4 n W v- ■a Z Terneuzen Zeelandia II Walcheren Hulst Goes Sinoto Middelburg II 5 1 Vlissingen II 7 Zierikzee 4 11 doelp. -a 6 5—1 18-7 10 5 4—1 17-12 8 6 3 2 1 17-11 8 5 2 3 - 11-6 7 7 2 3 2 13-12 7 7 13 3 12-20 5 4 6-16 2 6 15-24 2 2 8-11 1 Zierikzee 2 punten in mindering wegens niet opkomen. Het liet zich gisteren morgen aanzien, dat de wedstrijden voor de competitie wel niet zouden kunnen doorgaan, want uit een licht grijze lucht viel de regen gestadig neer en het leek er wel naar, dat het een regentje het vraagstuk van de electrificatie der mid- dengroep (Walcheren en Noord- en Zuid- Beveland) voorshands aan te houden en dit n^ar aanleiding van een brief van den raad van bestuur der N.V. Provinciale Electrici- teitsmaatschappij (P.Z.E.M.), waarmeei zij zich kunnen vereenigen. In dezen brief schrijft de raad van bestuur, dat hij 26 Juli aan het gemeentebestuur van Middelburg heeft meegedeeld, in beginsel sympathiek te staan tegenover het denkbeeld dat de P.Z.E.M., den door die gemeente noo- digen stroom voor haar zou opwekken. Het besluit van de Staten van 20 Juli stelde ech ter overleg met de Socidte Anonyme te Vlis singen op den voorgrond en allereerst moest dus onderzocht worden, of deze bereid was, haar bedrijf tegen redelijken prijs te verkoo- pen, dan wel op aannemelijke voorwaarden een stroomleveringscontract te sluiten. Tot verkoop van haar bedrijf bleken de gevol- machtigden der Soc. An. minder geneigd dan vroeger en in geen geval wenschte men dan vroeger genoemden prijs van 2.000.000 in overweging te nemen; men wilde althans de werkelijke bedrijfswaarde als koopsom ont- vangen. Overeengekomen werd toen, dat de bedrijfswaarde per 1 Januari 1928 zou worden vastgesteld door twee deskundigen, de heeren W. Weinstock te Parijs voor de Soc. An. en H. Lohr, directeur van de P.G.E.M. te Am- hem, voor de P.Z.E.M., zonder dat de partijen zich tot iets verbonden. Deze heeren hebben in onderling overleg de bedrijfswaarde per 1 Januari op f 2.750.000 bepaald. Uitgaven voor na 1 Januari tot stand gebrachte werken en waarde van magazijnvoorraden waren in dit bedrag niet begrepen. De Soc .An. verklaarde zich bereid, voor die som haar bedrijf aan de P.Z.E.M. over te dragen, onder voorwaarde van betaling van de in 1928 op kapitaalrekening uitgegeven bedragen, vergoeding van de waarde van de in magazijn aanwezige goederen, ovememing van alle loopende contracten, vrijwaring van de Soc. An. voor niet-nakoming daarvan (on der contracten ook te verstaan de nog niet officieel bevestigde nieuwe overeenkomst met Middelburg en de eveneens nog niet officieel bevestigde concessie van Vlissingen), over- neming van het geheele personeel op zooda nige voorwaarden, dat hun positie niet slech- ter wordt, betaling van koopsom en verdere bedragen terstond na overschrijving van con- cessies en vergunningen en overdracht van de onnroerende goederen en vergoeding van rente van 6 pCt. 's jaars over een en ander van 1 Januari 1929 tot den dag van betaling, herziening van de koopsom, zoo uit de boe- ken mocht blijken, dat bij het verstrekken van de cijfers, waarop de deskundigen de be drijfswaarde hebben berekend, vergissingen zijn gemaakt. De raad van bestuur is op het oogenblik nog niet in staat, zich over de aannemelijk- heid van prijs en voorwaarden uit te laten en zal zich daaromtrent advies doen uitbrengen door den algemeenen raad van advies en pro fessor Feldmann. Met betrekking tot het aangaan van een stroomleveringscontract kwam de Soc. An. nog aan verschillende bedenkingen en wen- schen van de zijde van de P.Z.E.M. geheel of gedeeltelijk tegemoet. De raad hoopt spoedig in de gelegenheid te zullen zijn, Ged. Staten in te lichten omtrent de concessies tot welke de Soc. An. bereid is gevonden, doch meldt nu reeds, dat inzake het bedongen tarief en den duur van het contract der Soc. An. niet tot concessie bereid was. Ook hierover moet de raad van bestuur zijn oordeel opschorten, totdat hij bericht van zijn adviseurs zal heb ben ontvangen. Ten slotte wijst de raad van bestuur er op, dat verder overleg met de gemeente Middel burg geen zin heeft, daar de raad dier ge meente inmiddels besloten heeft, met de Soc. An. een nieuw stroomleveringscontract voor een termijn van 15 jaar te sluiten. Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat blijkens het verslag van den gemeenteraad van Vlissingen besloten is tot 1948 de con cessie voor de Soc. An. inzake distributie van stroom in die gemeente te verlengen onder nieuwe voorwaarden. KOKENDE KOFFIE OVER HET LIJFJE GEKREGEN. Het 1 %-jarige dochtertje van den arbeider C. J. te Barger-Oosterveen heeft door het schommelen van de wieg tegen de kachel, waarop een kan kokende koffie stond, den in- houd over het lrjfje gekregen. De kleine is spoedig daarna overleden. VERDUISTERING VAN 31.000. Dezer dagen kwam, zoo meldt ,,Het Volk", een 31-jarig kantoorbediende op een advo- catenkantoor te Amsterdam mededeelen, dat hij zich, als employ^ van een bankinstelling te Amsterdam, aan verduistering van effec- ten tot een waarde van f 34.000 had schuldig gemaakt. Hij had het feit bedreven, daar hij door huiselijke omstandigheden in financieele moeilijkheden zat, en een deel van het geld -hij had de waarde-papieren reeds verzil- verd gebruikt. Het grootste deel van het geld had hq op twee plaatsen te Bussum be- graven. De directie der bankinstelling, waar men het feit inmiddels reeds had ontdekt, deed aangifte bq de politie, daarbij tevens vermoe- dens uitende tegen bedoelden kantoor bediende. Op zijn aanwijzingen is het geld inderdaad te Bussum opgegraven, dat weer bij de bank instelling is gedeponeerd. Tegen den kan toorbediende is proces-verbaal opgemaakt, waama hij op vrije voeten is gesteld. DOOR EEN STIER AANGEVALLEN. Te Sint-Maarten (N.-H.) is Donderdag de veehouder J. Bruin in de weide door een stier aangevallen. Het dier bracht hem verschil lende verwondingen toe, gelukkig niet van ernstigen aard. De politie heeft denzelfden dag het dier doodgeschoten. De oudste en tevens laatste watermolen op Texel was korten tijd geleden veranderd in een modernen watermolen. Zaterdagochtend is proef gedraaid en daarbij zijn de wieken van den molen afgeslagen. EEN MERKWAARDIG GEVAL. Op October is uit Antwerpen een expresse- brief gezonden aan een firma aan de Zuid- Blaak te R'dam. Deze brief, waarin twee cheques een van ruim 6000 en een van ruim f 10.000 waren gestoken, is nimmer bij de ge- adresseerde gekomen. Donderdag heeft een loopjongen van een firma aan de Westerstraat op de Lemeen- brug de enveloppe gevonden. Zij was open- gescheurd, maar de inhoud was nog volledig. Er waren geen modderspatten op den om- slag, zoodat de brief onmogelijk lang op straat kan hebben gelegen. Het zegel was onbeschadigd. De politie stelt een onderzoek in. LAKEHURST. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is heden n.m. 1 uur 58 min. Amerikaansche tijd, dit is 7 uur 18 min. Amsterdamsche tijd, uit Lakehurst voor de terugvlucht naar Duitsohland ver- trokken. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Sluiskil, 27 October 1928. Mijnheer de Redaoteur Beleefd verzoek ik onderstaande in uw Courant te willen opnemen. Toen ik het kort verslag las van de j.l. ge houden gemeenteraad las ik de volgende zin: Afgewezen werd het verzoek om een lokaal enz. beschikbaar te stellen voor de vooroefe- ning. „De mededeelingen, die den heer Colsen deed over de red'en waarom niet langer het ge- bruik van het R.K. patronaat wordt toege- staan waren aanleiding, dat de raad meende geen schoollokaal te kunnen afstaan." Neen, mijnheer de verslaggever, ik denk niet dat dat de reden was, omreden dat het vorig jaar een besluit was genomen, dat geen ver eeniging of daaraan gelijk te stellen, niet meer in de school moest vergaderen, verwonderde het mij dat Burg, en Weth. er nu wel weer op terugkwam en meende ik daarop te moe ten wijzen en zouden ze verplicht zijn om ook andere vereenigingen weer toe te laten. Ik meen dat het daarom de reden was, dat de raad het niet toestond, want juist zou het dan zijn,, dat dan uit zou zijn gekomen, dat het ge- weert was om een zekere richting te weren. I m vnnral 00 den naam SanaDirin daar dere tabletten Let Vooral op den naam Sanapirin daar deie tabletten tocttia beachermd zijn tegen nameak en vervalsching Prij. 25. 40 en 75 ft. Zelf heb ik er voor gestemd', omdat ik er van overtuigd ben, dat op een dorp, gelijk hier een lokaal voor zulke doeleinden door de gemeente moet worden gegeven. Hoogachtend, H. J. COLSEN. In het gewoon verslag zal natuurlijk den gang van zaken worden vermeld, zooals deze volgens de besprekingen verliep. In dit ver slag zal echter de conclusie die ik in het kort verslag weergaf niet tot uiting komen, omdat de leden die tegen het toestaan van het ver zoek stemden, behalve dan de S.D.A.P.-fractie en de heer Van Cadsand, hun stem niet moti- veerden. Ik kreeg evenwel den indruk dat al was het misschien met eenigen tegenzin het voorstel van Burg, en Weth. aanvankelijk van een meerderheid zeker was, doch dat dit ge heel veranderde toen de heer Colsen mee- deelde waarom het Patronaatslokaal niet meer werd gegeven. Dit legt trouwens geheel in de lijn; als een huurder naar een ander huis zoekt kan het hem niet tot voordeel strekken als verteld wordt dat hij het in de verlaten woning minder goed heeft laten zitten. Ondlertusschen, zoolang het veronderstellin- gen en indrukken waren, had ook de geachte inzender het bij het goede eind' kunnen hebben. Het leek mij echter wel de moeite waard eens even te onderzoeken, en nu bleek mij al spoedig, dat de mededeeling van den heer Colsen minstens drie leden aanleiding gaf hun stem van „v6or" in „tegen" te veranderen. Deze 3 voor, met de 4 stemmen die er voor zijn uitgebracht, (die der heeren De Jager, Geel- hoedt, De Bakker en Colsen) waren vold'oende geweest voor inwilliging van het verzoek. Ik heb dus alle recht mijn indruk te handhaven: dat die mededeeling aanleiding was tot afwij- zing van het verzoek. VEiRSLAGGEVER. Alle inschrijvingen toegewezen. Naar wij vernemen zullen de inschrijvingen op de uitgifte van f 2.000.000 4% schuld- brieven ten voile worden toegewezen. BRASSERIE DE LA CHASSE ROY ALE. Belangrijke reductie. Naar wij vernemen is op de uitgifte van f 875.000 der 6% winstdeelende obligaties zoodanig ingeschreven, dat bij de toewijzing een belangrijke reductie zal moeten plaats vinden. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: S. J. Negrijn, ambtenaar directe belastin- gen, Axelsche straat 24, van Amsterdam. C. G. A. L. van Roo, dienstbode, Stations weg 63, van Hulst. R. Janssens, dienstbode, Stationsweg 63, van Selzaete. C. de Ruiter, venter, Elleboog 3, van Koe wacht. C. M. A. Aertssens, dienstbode, Nieuw straat 36/38, van Bergen op Zoom. C. Schieman, landbouwersknecht, P 104, van Axel. Vertrokken: B. G. Kleinsprokkelhorst, zonder, Grenu- laan 31, naar Amsterdam. P. D. E. Dhert, zonder, Dijkstraat 63, naar Looceren. J. C. van Gelderen, koopman, aan boord, naar Rotterdam. A. H. L. Hamerlinck, koopman, Schutters- hofweg II, naar Goes. A. B. de Coninck, cokesmeester, Land- straat 7, naar Geleen. P. F. Rijckaert, landbouwersknecht, P 76, naar Westdorpe. Wed. P. Schelstraete, zonder, Pierssenepol- derstraat 3, naar Ewijk. F. Meeusen, zonder, Dr. Buijzestraat 9, naar 's-Gravenhage. C. J. de Wael, metselaar, Bovenweg 76, Eindhoven. Rotterdam, 29 October 1928. VEEMARKT. Aangevoerd werden 474 vette runderen, 190 vette- en graskalveren, 1 nuchter kalf, 1249 schapen en lammeren en 1277 varkens. De noteering was als volgt: Koeien le kw. 0,97%1,02%, 2e kw. /0,900,80, 3e kw. f 0,70/0,60; Ossen le kw. f 0,92%—1, 2e kw. f 0,870,80, 3e kw. 0,700,55; Kalveren le kw. 1,451,65, 2e kw. 1,25—/1,10, 3e kw. 0,95—/ 0,80; Schapen le kw. 0,700,75, 2e kw. 0,60 0,50, 3e kw. /0,45; Lammeren /0,80 0,85;, Varkens le kw. 0,730,75, 2e kw. 0,71—/0,69, 3e kw. /0,67—/0,65; exportv, 0,66. Handel koeien en ossen matig, aanvoer redelijk. Schapen, handel traag, aanvoer rede- lijk. Varkens handel redelijk, matigen aan voer. BINNENLANDSCHE GRANEN. Tarwe met klein aanbod, onveranderd ver- kocht 11,5011,90; in bjjzondere gevallen iets meer betaald; Gerst Chevalier 11,75 12,25; Haver /II11,50; Erwten kleine groene belangrijk lager 18—/ 20,50; Schok- kers lager 1820,50; Bruine boonen vrij- wel onveranderd 4244. FIJNE ZADEN. Lijnzaadvoer 16/18; Zaailijnzaad 19 20 Blauwmaanzaad 3537Karwij- zaad 3739; Geel Mosterdzaad 2729 AARDAPPELEN. Zeeuwsche Blauwe 3,30/3,80; Zeeuw- sche Bonte 3,30/3,80; Zeeuwsche Eigen- helmers 2,462,70; Brielsche Eigenhei- mers 2,503,30Bravo's 3,253,75; Poters 22,60; Blauwe Eigenheimers 2,402,75; Bevelanders 22,60, alles per HL. Westlandsche ronde 78 cent per K.G. Aanvoer tamelijk. Handel minder. VLAS. Blauwbloei 4825 Kg. 1,051,40; Gro- ningsch 2000 Kg. 1,101,30; Holl. Geel 600 Kg. 1,101,30. Stemming traag. Hulst, 29 Oct. 1928. EIERVEILING V. P. N. Aangevoerd: 5000 stuks. Kippeneleren /9,50; Poelie-eieren /6,30; Eendeneieren 6,50. BOTER 1,80—/ 1,90 per K.G.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2