ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIESLAD VOOR ZEEUWSCH VLAANDEREN. No, 829! Maandag 39 October 1928, 68® Jaargang Eerste Blad. Hoofdakte-Cursus. Ter Neuzensche Courant Derde Blad. ABONNCMENTSPRIJS: GEMENGDE BEBICHTEN. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN maken bekend, dat in deze ge meente een C u r s u s voor de Hoofdakte Vrijdag 26 October. No. 8290. WAT DE ZEPPELIN-PASSAGIERS OVER DEN TOCHT VERTELDEN. GEMEENTERAAD VAN CLINGE. ,.Ik ga naar huis". zei Hilda opstaand. rj NEUZENSCHE COURANT Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1 80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr, per post 6,60 per jaar Voor Belqie en Amerika f 2,25, overiqe landcn f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetalinq. Dit b)ad verschijnt iedcren Maandaq-. Woensdaq- en Vrijdaqavond. Een ontroerend moment was het toen het machtiqe koor ,,Mein Waldeck in- zette, dat niet was aanqekondiqd, om al- dus een verrassinq te brenqen. Unter alien Landen Deutscher Erde Preise ich Waldeck, mein lieb Heimat-land. zoo vanqt het korte maar klankrijke volks- lied van Waldeck aan. De uitvoerinq er van maakte een mer-k- Kt f>on t Hi# ItWl 11 b i »I m rr ti n urrvl Lr zv November een aanvanq zal worden qe- maakt met de behandelinq van de rijks- beg rooting. Het wetsontwerp inzake de heffinq van het mijnrecht wordt zjh.s. aanqenomen. Hetzelfde aeschiedt met het ontwerp be- treffende de raden van beroep voor de directe belastinqen. De voorgestelde mode-Drop tot instel- linq van een commissie van onderzoek den bijeen te brenqen, benoodigd voor het ter-ugkoopen en opnieuw uitrusten van de ..Sohuittevaer thans kan het blad me- dedeelen, dat het uit ov-ergelegde stukken is gebleken, dat men de reddinqsboot als voor den ouden heer Schuttevaer beh-ou- den mag beschouwen, en ook dat er alle hoop is, dat deze zijn tocht over den Oceaan eerlang zal kunnen aanvangen. Aan den En-aelsdhen advocaat Carille de vergadering bij. Aan de orde was o.a. punt 10 betrelfende het Roode Kruis en de besch-erming der burgerbevolkinq te- gen den chemischen oorlog (voorqesteld door het internationale comite en het Roode Kruis der Serven, Kroaten en Slo- venen De heer Lucien Cramer (internationaal comite) liohtte dit punt toe. De derde commissie heeft na bestudee- VAN INBREKER VALT 66-JABIGE VROUW AAN. Zondagavond omstreeks acht uur kwam de wed. C., wonende in de Wolfstraat te Utrecht bij haar woning en ontdekte, dat er licbt in de kamer brandde. Aanvankelijk denkende, dat een haror zr-ons was thuisgekomen en dus nietn kwaads vermoedende, ging zij binnen. Plotseling ging het licht in de achterkamer uit. De weduwe riep hierop naar achteren, dat haar zoon het licht niet moest uitdraaien. Het antwoord was: Ga nu je gang maar vrouwtje. Zij zag een man bij haar buffet staan en riep even moedig terug: Nou fcie ik het, er is een dief, een inbreker in huis. De vreemde indringer is hierop de 66-jarige aangevallen en heeft haar eenige slagen in het gezicht gegeven en begaf zich na deze schermutseling naar het schakelbord, dat voor in de gang hing en sloeg de zekeringen kapot, hetgeen tot gevolg had, dat het ge- heele huis in donker gehuld was. De man, die met de uitgang niet goed op de hoogte scheen te zijn, liep in zijn overijlde vlucht naar den verkeerden kant en vond toen geen deurknop. Na een worsteteng tusschen de vrouw en den 48-jarigen inbreker, die grond- werker bleek te zijn, is de laatste ontsnapt en de straat opgevlucht. De vrouw, die haar tegenwoordigheid van geest nog niet verloren had, riep hem luid na. De recherche, die denzelfden avond nog de situatie heeft opgenomen, heeft des avonds den man van zijn bed gelicht, het bleek een hiet onbekende van de politie te zijn. De man was pas in Maart j.l. uit de gevangenis ontslagen. Bij onderzoek is gebleken, dat de inbreker geen gelegenheid gehad heeft om iets weg te nemen. Alleen de lade van het buffet was geheel bezet met vingerafdrukken, maar de inhoud was nog dezelfde gebleven. U. D. EEN RAZZIA OP KATENDRECHT. De Opiumwet 1928 is op 1 October in wer- king getreden. Werden onder de oude wet alleen het vervoer en het bereiden van opium strafbaar gesteld, de nieuwe wet verbiedt o.a. ook het in bezit hebben van opium. Dit maakt voor de politie den strijd tegen het opium-schuiven natuurlijk gemakkelijker. Zaterdagavond heeft men een razzia in de Chineezenwijk op Katendrecht te Rotterdam op touw gezet, aan welke razzia niet minder dan 40 inspecteurs en rechercheurs van de centrale recherche, de rivierpolitie en den vreemdelingendienst hebben deelgenomen. In een aantal Chineesche logementen en boar- dinghouses zijn invallen gedaan. Het is ge- lukt, een vrij groot aantal pijpen, lampen, pannetjes en andere ingredienten voor het bereiden van opium, benevens eenige ponden opium in fleschjes en in doosjes, in beslag te nemen. Voorts zijn nog twee Chineezen, die in het bezit waren van opium, aangehouden en opgesloten. F.F.N GEHEIMZINNIGE MISDAAD. Op het exercitieterrein te Maagdenburg werd Zondagochtend een onderofficier van de rijksweerbaarheid gevonden die door een kogel in den slaap was getroffen en bewus- teloos op het terrein lag. De man werd naar een ziekenhuis gebracht, waar hij weinige minuten na aankomst overleed. Daar in de nabijheid geen wapen werd gevonden, staat vast, dat de man het slaehtoffer van een misdaad is geworden. Op hetzelfde tijdsrip waarop hij gevonden werd hoorden eenige personen aan de oevers van de Elbe, onge- veer twee kilometer van het exercitieveld, een vrouw luid om hulp roepen. Enkele voorbijgangers die toegesneld kwamen zagen een jongmeisje, dat klaarblijkelijk in de Elbe was gesprongen. Twee mannen slaagden er in haar te redden; ze had 't bewustzijn reeds verloren, kon eehter weder worden bijge- bracht. Het meisje, bleek de 21jarige vrien- din te zijn van den vermoorden onder-officier. Haar toestand is van dien aard, dat ze nog niet kon worden verhoord. Men acht het nauwelijks mogelijk, dat 't meisje den onder officier heeft gedood, daar ze vrijwel op het zelfde oogenblik in het water lag toen het schot, dat haar vriend heeft gedood op het exercitieterrein viel. GENTLEMAN-BOEF TE PARIJS GEPAKT. Een eenoogige Servische inbreker, Milan Djoritsj die, zelf een welopgevoed en keu- rig heerschap, verschillende talen machtig, in zijn misdadig bedrijf door acht landgenooten werd bijgestaan, die hij smadelijk „gewone boeren" noemde heeft tegenover de Pa- rijsche politie bekend een heele reeks roof- partijen op zijn geweten te hebben. Alle negen leden der bende zitten thans achter slot en grendel. Djoritsj was er steeds zeer fier op, onder zijn volgelingen de reputatie te genieten van „gentleman-dief", en wees er bij de politie ook op, dat hij zijn vrouwelijke slachtoffers steeds met de meeste onderscheiding behan- delde. Met karakteristieke vrijmoedigheid nam hij van alle bedreven inbraken de schuld op zich en verklaarde zelfs, zijn acht mede- plichtigen „als employees te ontslaan". In den afgeloopen zomer heeft de bende van Djoritsj in een aantal villa's in Deauviue in- gebroken en heel wat kostbaarheden tanach- tigd. Tot haar Parijsche slachtoffers behoor- den: prins Murat, mrs. Vanderbilt, vicomte de Comudet, mevrouw Osusky (vrouw van den Cechoslovaakschen gezant te Parijs) en een Russisch edelman, wien o.a .een gouden snuifdoos, geschenk van wijlen den tsaar, werd ontstolen. De gentleman-dief zei verder, dat hij de inbraken zonder uitzondering gepleegd had met behulp van een glassnijder en een stuk touw en dat hij steeds een zwart zijden mas ker droeg. Hij kwam regelmatig in voor- name Parijsche cafe's en danszalen en op de courses te Longchamp. Toen de „Graf Zeppelin" te Lakehurst landde, klommen, zoo schrijft de „Chi- cago Tribune", 18 vermoeide passagiers, waar- onder twee vrouwen, de cabine uit -em hun eer ste woorden waren: „Geef ons 'n sigaret!" Vier dagen en 16 uren hadden zij in de lucht vertoefd en al dien tijd was het verboden aan boord te rooken. Het scheen of alle immigra- tie- en droogleggingsagenten samengespannen hadden, om den passagiers een onplezierig einde van den tocht te bezorgen. Rnkeler. heb ben over de zeer onhoffeiijke ontvangst hun beklag gedaan, o.a. zooals gemeld de Pruizi- sehe minister Grzesinski. Een andere passa- gier, Theo Matiko, verklaarde dat hij nog hof- felijker door de inwoners van Albanie en Boel- garye, dan door de Amerikianen ontv-angen was. Of er thans grootere behoefte gevoeld zal worden om per iuchtschip de reis naar Ame- lika te maken, is de vraag. Sommige passa giers, die de vlucht meegemaakt hebben, ver- kiaren, dav zij den tocht wel opnieuw zouden widen maken. Andere-n daarentegen verkiaren, rondbcrstig, dat zij nog maar li-ever de eerste jaren de reis per schip zullen maken. Daar de tocht geen vennoeienissen van de passagiers gevergd heeft, hadden de meesten weinig slaap. Sommigen echter beweerden, dat slapen aan boord vrijwel onmogelijk was tn dat te weinig ruinate was voor lichaams- tcweging. De voorraad drinkwater was vrij spot-dig uiigeput, zoodat tegen het einde d:e water- vooxiaad, welke als ballast werd mesgenoiuen, moest worden aangesproken en dit water smaakte naar de ruhberbanden waarin het be- waard were!. Gilfillan, een Amerikaan, die voor zijn pas- sagebiljet 3000 dollar -had n-eergeteld, be- klaagde er zich over, dat hij in geen vijf da gen een bad heeft kunnen nemen. en d'at het voedsel onvoldoend-e, slecht klaargemaakt en onbehoorlijk opgediend was. Bij de hevige wi-ndvlagen werden de passagiers aan tafel in dg eetzaal heen en we-er geslingerd. Volgens zijn meening zijn lucktschepen nog verre van praktische vervoermiddelen over den Oceaan. Tegenstrijdig zijn de verklaringen over de luchtziekte der passagiers. De in-eeningen, zzg- gen dat zij er veel hir sr van hadden. Een hunner verklaarde, dat hij den hemel darikte den voet weer op den vasten grond te kunnen zetten en hij deed de belofte nooit en nimmer meer per iuchtschip te gaan reizen Een andere Amerikaan, Reiner, is daaren tegen enthousiast over den tocht en verklaar de, dat de reis per Iuchtschip ver te verkie- zen boven die per stoomschip. Toen men den laatsten dag geheel zonder drinkwater zat, was men genoodzaakt cham pagne te drinken. FAMILIEDRAMA TE BRUSSEL. Een verschrikkelijk familiedrama heeft Donderdagnacht j.l. de bewoners van de Sennestraat te Brussel in opschudding ge bracht. In een perceel dezer straat woonde op een zolderkamer de 38jarige naaister Josephine Deschamps. Revolverschoten deden de medebewoners van het huis opschrikken. Op de trap vonden zij de vrouw in een bloed- plas. Vier schoten, drie in het gelaat en een in de borst, hadden haar zwaar gewond, zoo dat zij ternauwernood den buren kon mede- deelen, dat haar broer op haar had gevuurd. Terstond werd een inspeeteur van politie gehaald, die zich naar de kamer begaf, waar de dader zich moest bevinden. Op zijn klop- pen aan de kamerdeur kreeg hij geen ant woord, waama hij de deur induwde. Voor hem lag, badend in zijn bloed, Raymond Deschamps, een revolver in de hand, waar- mede hij zich een kogel door de borst had gejaagd. Naast hem lag zijn zevenjarig zoontje, dat door een schot in den hals was gedood. Een in allerijl geroepen geneesheer gaf zijn eerste zorgen aan broer en zuster. Beiden wercfen naar het 9t. Jansziekenhuis overge- bracht. Door den rechter van instructie onder- vraagd, verklaarde de 26jarige dader, dat hij, toen hij verleden jaar weduwnaar was, ge worden met zijn zoontje bij zijn zuster was komen inwonen. Eenigen tijd daarop wilde hij opnieuw in het huwelijk treden, waar- tegen zijn zuster zich evenwei met alie kracht verzette. De man had daarop zijn zuster verlaten. Op den dag van het drama was hrj zijn kleeren komen halen. Toen het opnieuw tot een hevige twist kwam verloor hij zijn zelfbeheersching en vuurde hij op zijn zuster, met een revolver, die hij zich kort te voren had aangeschaft. Zijn zuster vluchtte uit de kamer, waama zij ineenzonk. Hijzelf wilde toen eveneens sterven en orn zijn zoontje niet alleen achter te laten, maakte hij met een schot in den hals een einde aan het leven van het kind. Zijn zuster verkeert in levensgevaar; hij zeli" blijkt niet doodeiijk gewond te zijn. MEFSTAL VAN GRAFBLOEMEN. Het kerkhof van de hoofdstad van Pomme- ren, Stettin, is beroemd om den fraaien aan- leg en de prachtige bloembedden en boscha- ge3. Duizenden en duizenden rozen bloeien in deze stille doodenstad. Dezen zomer werden voortdurend klachten vemomen, dat talrijke rozen gestolen wer den uit de bloemperken en van de graven. De toestand werd zoodanig, dat de politie besloot in te grijpen. Op een avond stelden zich in alle stilte een patrouille van vier man met honden in hinderlaag op de begraaf- plaats. Om twaalf uur vertoonden zich enkele uwaallichten en zwijgende gedaan ten Het gelukte den agenten zich van een der nachtelijke bezoekers meester te maken, die een mand bij zich had waarin zich ongeveer 300 afgesneden rozen bevonden. Dezer dagen hebben eenige kerkhofschen- ders, die de politie geleidelijk heeft kunnen inrekenen, terecht gestaan. De leider, een recidivist, kreeg drie jaren tuchthuis, zijn beide helpers twee jaren. Gexjurende vier maanden, van April tot Augufetus, hadden zij in het middernachtelijk uur hun strooptochten gehouden; overdag verkochten zij hun buit. DE BENDE VAN „ONKEL PELLE". Herhaaldelijk werd den laatsten tijd op terreinen van in aanbouw zijnde huizen te Beriijn stelselmatig diefstallen gepleegd. De firma's, belast met het aanbrengen van ver schillende installaties in de woningen, plach- ten het daartoe noodige electrische en andere materiaal des nachts op te bergen in geslo- ten wagens of in een afgesloten bergruimte op het bouwterrein, Gewoonlijk zogde dan een nachtwaker voor het toezicht. Desniet- temin wisten de dieven nog al eens een vrij waardevollen buit in handen te krijgen. Zij ■hasten hun bezoeken altijd zoo te regelen, dat de bewalcer zich op zijn ronde elders bevond. Thans is een zekere Hans Miiller op heeter- daad betrapt. Een door de recherche in don ker Beriijn ingesteld onderzoek heeft reeds geleid tot de arrestatie van acht vriendjes van Miiller. De hereen blijken een bende te hebben gevormd, die stelselmatig hun dief stallen organiseerden. Aan hun hoofd stond een man, die den bijnaam „Onkel Pelle" droeg. Deze ,,Onkel Pelle" moet niemand anders zijn dan een 38jarige tuchthuisboef, Karl Zell- ner, die indertijd uit het tuchthuis is ont snapt en zich twaalf jaar heeft weten schuil te houden. Hij wist zich valsche papieren te verschaffen en leefde sindsdien onder den naam Kiihn. Zelfs zijn vrouw kende hem slechts onder dezen naam. Zijn moeder had in al die jaren niets van hem gehoord en zag hem thans voor het eerst weer terug op het politiebureau. Onkel Pelle" en zijn acht helpers hebben bekend. Vijftien inbraken hebben zij op hun kerfstok staan. Dezer dagen vergaderde de gemeenteraad. Afwezig was de heer Bogaert. Ingekom-en is de koninklijke goedkeuring van het vermin- derd tarief van het liggeld van boomen op de k-ade aan de Kon. Emmahaven. Adhaesie wordt betuigd aan het bekende adres van den ge meenteraad van Arnemuiden omtrent na.vor dering der wett-elijke bijdrage voor elders schoolgaande kinderen. Van Ged. Staten is het voorgeschreven ontvangstbericht ingekom-en van de aanvuiling der alg. politieverordening houdende bevoegdheid tot het opmaken van een gemeentelijken ligger van wegen en voet- pad'en en daarmee tot het opleggen van den onderhoudsplicht van totdusverre als n:et- openbaar aangemerkte wegjes en roetpaden; hiervan wordt kennisgegeven aan de adressan- ten van het verzoek tot verbetering van het zgn. Kerkstraatje te Olinge. Aan Le-. Wer- rens wordt opgedragen maandelijks aan de huizen der ingezetenen te Nieuw-Namen af- val en vuilnis op te halen voor f 50 per jaar. Goedgevonden wordt dat een bedrag van _f5000 van da reserve van het G.E.B. wordt besteed voor kapitaalsuitbreid'ing. Met betrekking tot het verzoek van den polder Sint Jansteen om eene bijdraga in de kosten van verharding van het Rospad, merkt de heer Hageman op, dat het bouwterrein dat aldaar zal ontstaan schade zal doen aan de behouwing van de Mo- lenstraat; vports zal ook het verlceer door Ka- pellebrug er onder lijden; spreker is tegen elke bijdrage. De heer Van Duijse zegt, dat het zeer moerassige grond is waar de weg wordt aangelegd en dat dat terrein niet geschikt is voor bouwterrein; voorts meent spreker dat men er niet op gesteld behoeft te zijn, dat het verkeer den weg door Kapellebrug kapot rijdt, de goede verbinding die de weg ook voor deze gemeente zal geven is eene bijdrage over- waard. De heer Hageman ziet dat groote be- lang voor Clinge niet in. De heer Kindt wil wel eene bijdrage toekennen, doch acht er even- veel voor te zeggen dat St. Jansteen eene naar de kosten der verharding van de Molenstraat evenredige bijdrage aan deze gemeente uit- keert en zou deze voorwaarde aan een even- tueele bijdrage willen verbinden. De Voorzit- ter zegt dat het voorstel van B. en W. tot het verleenen eener jaarlijksche bijdrage ad f 50 gcdurende 20 jaren geen ruilobiect mag wor den en moet deze voorwaarde als onaannem-e- lijk verwerpen; spreker zegt voorts dat de weg er ook zonder bijdrage van deze gemeente wel zal komen, doch dat liet wellicht duurder zal uitkomen als de gemeente verplicht werd om de aansluiting van dien weg aan de Gentsche straat, voorzoover op het grondgebied dezer gemeente gelegen, te hekostigen en hieraan zal de gemeente niet kunnen ontkomen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, te gen stemmen de heeren Hageman en M. Lafaii. Aan de orde komt opnieuw het verzoek van het schoolbestuur te Clinge om de benoodigde gelden voor den bijibouw van een schoollokaal. De Voorzitter zegt dat B. en W. zich van de billiikheid van het verzoek overtuigd hebben; zij hebben de bevolking van elk schoollokaal 47 Vervolg. Hij keek haar ernstig aa-n. Een paar dagen geleden zou hij pleizier gehad heb ben in het heele geval. Nu strookte het niet met zijn piannen, die hem langzamer- hand duidelij-k werden. Een kreet trok hun aan-dacht en ze za gen Marian. Ze keek het paar nieuwsqie- rig aan en bleef vlak v-oor hen staan, ge huld in een ruigen mantel en op bloote voeten. ..Ik heb je qezegd, dat je schoen-en moet aandoen, als je hierheen komt,'' zei Hil da zakelijk. ,.Maa-r ik voel zo-o graag het natte gras,' l-egde Marian uit. Ik heb mijn voet dezen zomer nog niet bezeerd. Hoe lang zijn jullie hier al?" Er klonk a-chterdocht in de vraag en ze keek hen scherp aan; toch wachtte Ma rian niet op antwoord. Er was lets anders waarvan ze te veel vervuld was. ,,Kane is niet in zijn kamer", kondigde Marian aan. ..Hij is den heelen nacht niet fhuis geweest." Hilda keek snel op. .Ik klopte aan zijn deur om te vragen of hij mee ging zwemmen. Daarna ben ik naar binnen gegaan." ,.Weet moeder het vroeg Hilda. ,,0. neen! Moeder slaapt nog. En va- der over ze zich eerst verheugde en daarna ergerde. ,.Waar is hij?" vroe-g ze. ,,iDat weet ik niet zeker", zei hij. ,,Ik kan me wel ind-enken, waar hij een paar uur geleden was. Maak je maar niet be- zorgd. Hij mankeert niets." Maar ze maakte zich niet alleen be- zorgd over Kane. Ze dacht aan hun heele gezin. De ontdekking, dat Rawlins haar niet alles verteld had, ergerde haar. Hij begreep natuurlijk best, dat ze gevolg- trekkingen had gemaakt en hij had waar- schijnlijk inwendig plezier gehad over haar onwetendheid. Marian zag de uitdrukking van teleur- stelling en ergemis op haar zusters ge zicht. Ze lachte en knip-oogde tegen Raw lins. ..We moeten moeder toch iets vertel- len," zei Hilda. ,,Laat dat maar aan Wade over", ried Marian aan. ..Hij kan voor all-es een uit- leg verzinnen.' ..Vooruit W^ade!" da-agde Marian uit. ,,We duiken achterover vanochtend!" Maar Rawlins schudde het hoofd en ging met Hilda mee naar huis. Zwijgend liepen bei-de gedaanten in de lange bad- mantels naast elkaar vo-ort. Toen Marian hen niet meer hooren kon, begon Hilda weer te spreken. ..Die vrouw heeft iets te maken met ane. he niet. ,,De Kilbournes vergissen zich mis- schien wel eens zei hij; ,,maar ze he-r- stellen het meesterlijk." ,,Wfe is ze vroeg Hilda. Hij vertelde haar alles wat hij wist. Ha-dt je haar eerder gezien dan giste- ren?" ,,Neen, maar ik wist van haar bestaan en toen ik haar blonde haren zag. was het niet moeilijk te raden." ..Weet vader het van Kane?" Rawlins glimlaohte onwillekeurig. ,,Ik betwijfel het," zei hij. ,,Hij z-ei niets toen ik Hij had het er niet meer over, toen hij naar bed ging." ,,We moeten Kane er af helpen natuur lijk." ..Natuurlijk." ..Als moeder er maar niets van hoort!" ,.Dat spreekt vanzelf." ,,En het hangt alles g-rootendeels af van jou zei ze met tegenzin. Toen ze het huis bereikt hadden, bleef ze staan, en keek hem recht in de oogen. ..Waarom liet je me in -den verkeerden waan gisteren en vanochtend vroeg ze. ,.je vroeg me niets gisteren. ,,Maar vanochtend ..Toen was alles veel ingewikkelder." Je begrijpt natuurlijk. wat ik van jou en die vrouw gedacht heb? ..Eerlijk gezegd, kon ik er niet precies uit wijs worden." niet z-eggen. wat het bedui-dt. Ik vind het ellendig, Wade." Ze was niet van plan g-eweest, hem weer met vragen lastig te vallen, maar ze merkt-e het eerst, toen ze het gedaan had. Ze keek hem ernstig aan, maar hij stelde haar glimlachend teleur. ,,Over twintig minuten zien we elkaar aan het ontbijt," zei hij. ..Over een kwartier". d^agde ze hem uit, plotseling jolig. Ze wist, hoe nuttel-oos het was op een onderwerp door te gaan, als hij besloten was er over te zwijgen. Aan het ontbijt spraken ze over koetjes en kalfjes. Bovendien verseheen mevrouw Kilbourne weldra en even later Marian, waardoor het onmogelijk werd te praten over de particuliere aang-elegenheden van Kane en den heer Kilbourne. Dez-e laatste verseheen niet aan het ontbijt. Grosvenor werd naar boven ge- stuurd om te vragen, wat er was en kwam terug met de boodschap. dat mijnheer ver- moeid was en li-ever uitsliep. De afkeuren- de toon, waarop dit gezegd werd, ontging mevrouw Kilbourne. maar het -drietal hoorde het maar al te goed. Na het ontbijt beg-on Rawlins mevrouw Kilbourne af te leiden, om te voorkomen. dat ze zou vragen naar Kane. Dat hij niet aan het c -tbijt verseheen, was ni-ets bij- zonders, aar zijn afwezig-heid geduren- de den heelen ochtend zou achterdo-cht ku-nnen opw-ekken. De taak was door Annabelle en Rawlins. Hij wist ni-et voor wie hij het bangst was, voor Hilda of v-oor zijn vrouw, maar toen deze laatste een beetje verlegen lachend van haar b-ridge-les opkeek, was hij meteen aerust- gesteld. Hij waagde het nu zelfs naar de gara ge te gaan, want hij meende zich flauw te herinneren, dat Annabelle verd'wenen was in zijn aut-o en hij vroeg zich ver- wond-erd af. wat er mee gebeurd kon zijn. Hij begreep, dat het het voorzichtigst was de geheimen een voor een te weten te komen. De auto st-on-d in d-e garage. Zoo ook Kan-e Kilbourne, wiens oogen duidelijk verrieden, dat hij slaap behoefde. Hilda sprak met Kane en ze zag er uit. alsof ze hem eens flink de waarheid zei. De heer iKilbo-urne stond onopgemerkt te luisteren, totdat hij het een en ander te weten was gekomen. Toen liet zijn ge weten hem niet meer met rust en met een onheilspellend gezi-c-ht tad hij nader. ..Heelen nacht uit, he vroeg hij. Kane keerde zich om en keek zijn va der volkomen onbevreesd aan. Hij ge- droeg zich zelfs hooqst oneerbiediq en buitengewoon nieuwsgierig. ,.Ja, ik ben den heelen nacht uit ge weest" antwoordde hij. ..Wat zou dat?" (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 9