ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTiEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. p na PER PAK No. 8290 Vrijdag 26 October 1928 68e Jaargang. Tweede Blad. Feuilleton-vertellingen. ABONNEMEMTSPRIJS: BINNENLAND. BUITENLAHD, S P 0 E T, II Ha de installatie van het nieuwe lid dr. I. H. J. Vos, wordt voortgegaan met de beSandeling van de interpellate-Van den Heave! over den toestand van de suiker- industrie. Sp». vraagt een nader onderzoek naar den landbouw-technischen stand vani het vraagstuk, o.m. de overweging van bie- tenbouw op zandgrond. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. IN GEZONDEN MEDEDEELTNGEN BRABANTSCHE BRIEVEN. NEUZENSCHE COURANT Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 inaanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post f 6.60 per jaar Voor Belqie en Amerika f 2,25. overige landen f 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling Dit blad verschijnt iederen Maandaq-. Woensdag- en Vrijdagavond. TWEEDE KAMER. V e r g a d e ri ng van D onde r da g De heer van den Heuvel (a.r.) repli- cee»t en aoht het antwoord van den mi nister niet onbevredigend, doch vraagt overlegging van het rapport of de con- cltwses van de betreffende commissie. Spr. uit de hoop, dat d'e minister niet zal wach- ten u»et maatregelen tot een misere is in got re den. De heer Ebels (v.d.) betwijfelt of in de saJkerinidustrie een noodtoestand bestaat. De heer Vos Azn. (r.k.) herinnert aan de bescherming in andere landen en wenscht voor ons land bescherming van de suikeindustrie. De heer Lovink (c.h.dringt eveneens aan op overlegging van het rapport der commissie en vestigt de aandacht op de toeneming van de rietsuikerindustrie, waardoor de bietencultuur achteruitgaat. Indien de regeering het rapport niet wil overieggen, vraagt spr. een commissie die op korten termijn advies wil geven. De heer Bierema (lib.) acht steun van ovenheidswege geenszins noodig. Wei zijn de suikerprijzen laag, doch de op- brengst der bieten was dit jaar niet on bevredigend. Wei gelooft spr., dat de bietenbouw zou worden ingekrompen, doch hij meent dat protectie niet dienstig is. DiE TUNNEL ONDER DE SCHELDE IE ANTWERPEN. Uit Antwerpen wordt gemeld, dat men met de voorbereidende studien tot het bouwen van een tunnel onder de Schelde sue) vordert. Volgens het opgemaakte plan zal men een onderaardsche gang maken met langzaam stijgende opritten voor voertuigen en voetgangers. Er zullen tevens aan beide zijden twee liften ko- men voor voetgangers. De rijweg in den tunnel zal 6 meter breed zijn, met aan iederen kamt een trottoir van 1.20 M. Het deel van de tunnel onder de stroom zal omgeveer 500 M. lang zijn. De afstand tusschen de twee tunnelinqanqen zal 2600 M. zijn. A1 deze werken zullen worden aanbesteed. De kosten van de tunnel met de opritten wordt geschat op 250 millioen francs. Voor het bruikbaar maken der gronden, gelegen bij den uitgang van de tunnel op den linkeroever der Schelde (Sint Anneken) denkt men een tweede uitgave te moeten doen van 250 millioen francs. Men is voornemens daar een tuin- stad aan te leggen, woonplaats biedend aan honderdduizend personen. Huizen voor alle standen zouden er opgericht worden langs breede straten en lanen, parken en tuinen. Alleen de bestrating en rioleering dier tuinstad zou ongeveer 180 millioen francs kosten De kosten der uitvoering van deze grcotsche plannen zullen niet door de staat worden gedragen, doch door de ©penibare besturen, die belang hebben bij de uitvoering der werken, zijnde de pro- vraciale raden van Oost-Vlaanderen en Antwerpen en de aan de Schelde-oevers liggende gemeenten. Een mtercommunale maatschappij zal worden opgericht, welke een leening zal sluiten van 500 millioen francs, en die het recht zal hebben tol- gelden te innen voor het gebruiik van de tunnel. De Belgische staat verbindt zich de opihoogingswerken in de aangrenzende gronden te vergemakkelijken door het aambrengen van een jaarlijksche hoeveel- heid van 750.000 M3. baggeraarde, af- komstig uit de Schelde, Of er een onderaardsche gang dan wel twee zullen worden gebouwd, is nog niet vastgesteld. TER NEUZEN, 26 OCT. 1928 GEMEENTEKAAD VAN TER NEUZEN. Bonderdag was de gemeenteraad, onder- broken met 2 pauze's, ongeveer het klokje rond bijeen. Behoudens de behandeling van enkele kleinere zaken, was de vaststelling der gemeentebegrooting aan de orde. Tot voldoening van den gemeenteraad kon de voorzitter mededeelen, dat Burg, en Weth. na sehriftelijke en mondelinge onderhandelin- gen met het Departement van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van den Minister de toezegging hadden gekregen, dat hij ter voorziening in de vacature van hoofd der openbare school voor'U. L. O., niet den eisch zou stellen van de benoeming van een wacht- gelder, zoodat vrij uit de sollicitanten zal kun- nen worden benoemd, zooals dit het meest in het belang der school zal worden geacht. Besloten werd aan de Handelsschool te Middelburg een bijdrage toe te kennen indien deze door leerlingen uit de gemeente wordt bezocht, berekend naar den kostenden prijs per leerling, zooals dit voor andere takken van onderwijs volgens de wet wordt berekend. Afwijzend is beschikt op een verzoek van W. Scheele Dz. om een stukje grond voor het stichten van een pakhuis aan de kopschool of de Burgemeester Geillstraat, omdat bij den aanvankelijken verkoop van bouwgrond aldaar de bedoeling heeft voorgezeten dergelijke inrichtingen te weren, doch Burg, en Weth. zijn wel bereid uit te zien of in de omgeving op een ander terrein een stukje grond voor het beoogde doel kan verkocht worden. Afgewezen werd het verzoek om een lokaal der openbare school te Sluiskil disponibel te stellen voor het houden van voor-oefeningen voor den militairen dienst. De mededeelin- gen die de heer Colsen deed over de reden waarom niet langer het gebruik van het R. K. patronaat wordt toegestaan, waren aanlei- ding, dat de raad meende dan ook geen schoollokaal te kunnen afstaan, te meer waar voor ongeveer een jaar besloten werd geen schoollokaal voor particulier gebruik beschikbaar te stellen en er te Sluiskil ook nog andere lokalen beschikbaar zijn. Daarna werd overgegaan tot het houden van algemeene beschouwingen over de ge meentebegrooting. Daarbij werd critiek uit- geoefend op te groot pessimisme van den wethouder van financien, den heer De Jager, omtrent den financieelen toestand der ge meente, waartegen deze aanvoerde, dat naar zrjn meening de toestand werkelijk nog geen reden tot juichen geeft, doch als een schijn- weelde is te beschouwen. Ook werd critiek uitgeoefend op den wethouder van publieke werken, wegens te weinig voortvarendheid bij de uitvoering van werken, waarbij speciaal werd gewezen op de voorgenomen verbete- ring der rioleering in den Roeiersgang, waar- toe reeds het vorig jaar besloten is, doch die nog niet is uitgevoerd. De heer Geelhoedt betoogde, dat de vertraging en van het be- stratingswerk is ontstaan door omstandig- heden en buiten den wil van hem of van het Dag. Bestuur. i Voorts werd door de R. K. leden Colsen en De Bakker de degen gekruisd met den heer Bedet, die zij, in zake zijn houding bij de be- noeming van leden van het Burgerlijk Arm- bestuur wegens uitbreiding van dat college anti-papisme verweten en ook met betrek- king tot zijn protest tegen den van wege de Vereeniging van R. K. spoorwegpersoneel MSt. Raphael" gehouden optocht, naar aan- leiding waarvan hem meer verdraagzaam- heid werd verzocht. De heer Bedet verdedig- de zijn houding, die allerminst moet toege- schreven worden aan anti-papisme. De heer D. Scheele, die destijds afwezig was, gaf te kennen op grond van zijn beginselen omtrent Zondagsheiliging het protest van den heer Bedet te onschrijven en eischte ook voor zijn partij eerbiediging van hun beginsel op van wege de Roomsch-Katholieken. Tegenover den heer De Bakker, die ook verzocht had bij benoeming in gemeente-ambten meer reke- ning te houden met de Roomsch-Katholieken betoogde hij, dat men eens wat moest op- houden met in het brjzonder rekening te hou den met richting of kerk waartoe sollicitan ten behooren, aangezien dan ten slotte de kwaamheid en geschiktheid, waar het toch op aan komt, in het gedrang komt. Bij de behandeling der begrooting werd verworpen een voorstel der S. D. A. P. om van het overschot der rekening over 1927 ad 42.000 in de begrooting gebracht f 20.000 te reserveeren, voor eventueele slechte jaren, om minder schommeling in de belasting te verzekeren. Door den secretaris werd op verzoek van den voorzitter een uiteenzetting gegeven van de financieele gevolgen die voor onze ge meente de voorstellen van den Minister van Financien in zake nieuwe regeling der finan- cieeie verhouding tusschen rijk en gemeente zullen hebben, waaruit bleek, dat het voor- deel niet van bepaalde beteekenis zal zijn. In verband met het aangenomen beginsel tot verbod van brjtaaantjes werd bezwaar ge- maakt tegen het verleenen eener gratificatie aan een bevolkingsagent. Met 10 tegen 3 stemmen gaf de raad te kennen dat dit ambtshalve behoort te geschieden. Met 10 tegen 3 stemmen verklaarde de raad zich be reid echter weer een bedrag te voteeren voor het vervullen van de vacature van agent, open gebleven na het ontslag verleend aan den agent Witte. Bij de begrooting was overgelegd een uit- voerig rapport van den gemeentebouwmees- ter en den inspecteur van politie, betreffende een reorganisatie van het wekker-systeem voor de brandweer en aanschaffing van schuimwagens enz. Door Burg, en Weth werd een meer bescheiden wijziging van den be" r. anden toestand raadzaam geacht. De raad vereenigde zich daarmede. De heer Van den Bulck drong aan op meer gelegenheid tot bezoeken van derde klasse- patienten in het ziekenhuis alhier. De heeren Verlinde en Scheele maanden in deze tot voorzichtigheid aan, daar het ziekenbezoek op zal en andere patienten zeer kan hinderen. Niet ingegaan werd op een verzoek van de Vereeniging tot Ziekenverzorging om de sub- sidie te verhoogen van 4000 tot 5000, dit zal tegen 1930 onder de oogen worden gezien. Omtrent het verzoek van het R. K. Wit- Gele Kruis tot het verleenen van 150 subsi- die voor het inrichten van een consultatie- i bureau voor zuigelingen zal een nader onder- zoek worden ingesteld. Geschrapt werd de jaarwedde van den marktmeester. I Met 7 tegen 6 stemmen werd aangenomen een voorstel van den heer Van Drlel tot het plaatsen van een urinoir a.an de Zuidzijde van de Axelsche brug. Met 10 tegen 3 stemmen werd aangenomen een voorstel van den heer Colsen tot het be schikbaar stellen van gelden voor vervolg- 1 onderwijs te Sluiskil, hetgeen echter slechts zal aanvangen Nov. 1929. Door de heeren Scheele en Bedet werd be zwaar gemaakt tegen de begrooting der Commissie tot wering van schoolverzuim in de kom; er wordt te druk vergaderd. Ten slotte legden zij er zich bij neer, in afwach- ting van het resultaat der besprekingen. Een voor de R. K. bewaarschool te Sluis kil gevraagde verhooging van subsidie werd niet toegestaan met 11 tegen 2 stemmen. Door den heer Van Driel werd critiek uit geoefend op de wijze waarop de verloskun- dige in de kom hare patienten bedient, of in het gevai dat hij aanhaalde eigenlijk niet helpt. Burg, en Weth. zullen een onderzoek instellen. Een verzoek van C. van Doeselaar, die voor Sluiskil medicijnen afhaalt en bezorgt, om verhooging van jaarwedde wegens toege- nomen werkzaamheden zal voor nader onder zoek worden aangehouden. Tot een breedvoerige discussie gaf aanlei- ding een voorstel der S. D. A. P. om uit de begrooting van het Armbestuur 13.000 voor ondersteuning van werkloozen te lichten en in te stellen een steunregeling of instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon werd na verdediging door den heer Hamelink en be- strijding van andere zijae verworpen met 7 tegen 6 stemmen. De heer Scheele gaf even- wel te kennen ook niet tevreden te zijn over de wijze waarop het Burgerlijk Armbestuur de werkloozen ondersteund. Hij is van oor- deel dat ieder gevai individueel behoort te worden behandeld en geen uniforme regeling op zijn plaats is. Ook de heer Van Aken was over de wijze van uitkeering niet tevreden. Voorts werd bezwaar gemaakt tegen de verhooging van salaris van den secretaris- ontvanger. Aangezien dit wordt gemotiveerd met meerdere werkzaamheden wegens de on dersteuning van valide werkloozen wenschte de heer Verlinde die verhooging slechts tijde- iijk toegekend, in den vorm van gratificatie, evenais een vergoeding aan den voorzitter wordt verleend Aangezien de raad in de be grooting geen wijziging kan brengen, leidde deze kwestie tot verwerping der begrooting met 7 tegen 6 stemmen. Te voren was een verhooging van de jaarwedde van den secre taris verworpen met 8 tegen 5 stemmen. De heer Van Driel vemlaarde geen aanlei- ding te hebben opnieuw een bedrag op de be grooting te brengen voor een Kerstgave aan werkloozen. Met 10 tegen 3 stemmen besloot de raad ook voor 1929 nog een post op de begrooting te brengen voor den tijdelrjken klerk bij de Arbeidsbeurs. Het vorig jaar was besloten dat dit over het loopende jaar voor 't laatst was. Met 7 tegen 6 stemmen bleef behouden den post jaarwedde voor schatter van drank- lokaliteiten. De verschillende gewone subsidies werden toegekend als het vorig jaar, met bepaling, dat die zullen gelden tot wederopzegging en alzoo niet elk jaar opnieuw behoeven te wor den aangevraagd. De begrooting werd vastgesteld op een eindcijfer voor den gewonen dienst van 238.426 en den kapitaaldienst ad 21.389,71. In de begrooting is opgenomen een post voor vemieuwing van de bestrating der Noordstraat met klinkers. Overeenkomstig het- voorstel van den heer Verlinde zal wor den onderzocht of met de eigenaars van de daaraan staande perceelen een overeenkomst kan worden getroffen die het aanleggen van een trottoir, ter vervanging der stoepen mo- gelijk maakt. Overeenkomstig het voorstel van den heer A. de Bruijne om een rrj boomen in de Nieuw- straat op te ruimen, staakten de stemmen. De heer Van den Bulck, die v66r opruimen stemde, wenschte wel een rij boomen te zien geplant aan de Grenulaan. Theodoras Niemeiier Groningen mtmtaaKVPii nwui1—nami1; KOEWACHT. Dinsdagnamlddag was de timmermans- knecht T. de Pau werkzaam bij het bou wen van een nieuwe schuur op den Hei- kant alhier. Een val viel bij ongeluk zoo op zijn linkerarm, dat onmiddellijk ge- neeskundige hulp moest warden ingeroe- pen. Bij onderzoek bleek. dat de arm ge- broken was. De heer A. Huiser. commandant van de brigade der mareohaussee alhier is met in gang van 6 Nov. overgeplaatst naar Hilva'renbeek "(N.-®r.en in zijne plaats is benoemd de heer Dekkers thans te IJzendijke. VOETBAL. Zondag, 28 October a.s., moet ons eerste eltfal een wedstrijd spelen tegen Zeelandia II. te Middelburg, welke club tot hiertoe alle gespeelde wedstrijden heeft gewonnen. Waar het zich laat aanzien, dat ons elftai volledig zal opkomen, voorspellen wij aan Zeelandia een zeer zwaren kamp, ja, durven zelfs hopen, dat deze wedstrijd door Temeuzen zal gewonnen worden, want de zucht om boven- aan de ranglijst te komen en die plaats te blijven behouden is bij alle spelers zoo groot, dat zij zich door niets of niemand zullen laten weerhouden om tot het voorgestelde doel te geraken en wanneer de spelers steeds het gezegde: waar een wil is, is ook een weg, voor oogen houden, zal hun spel zeker door succes worden bekroond. Het tweede elftai speelt aanstaande Zondag hier op het terrein een wedstrijd voor den Z. V. B. tegen Vlissingen III en waar de samenstelling van dat elftai in het vervolg meer constant zal blijven, is het zeer goed mogelijk, dat dit ten goede zal komen aan het spel, want het is ontegenzeggelijk waar, dat dit niet goed kan zijn wanneer het elftai vandaag zoo is samengesteld en bij een vol- genden wedstrijd weer anders. De spelers krijgen op die wijze nooit houvast aan elkaar, maar, waar nu pogingen in het werk worden gesteld, om ook een derde elftai samen te stellen, kan dit anders worden, daar dan de eiftal-commissie vaste spelers voor het twee de kan aanwijzen. Het zal van het spel af- hangen of het elftai, dat Zondag in het veld komt, gehandhaaft blijft, daar bij gebleken ongeschiktheid van een of meer spelers, deze onherroepelijk door andere worden vervan- gen. Dus spelers van het tweede elftai, zorgt ieder persoonlijk, dat er op Uw spel geen aanmerkingen zijn, maar laat zien, dat de wil er is om het de plaats te doen innemen welke het kan en ook werkelijk moet in- Ulvenhout, 23 Oct. 1928. Menier, 'k Ben nog hee- lemaal van de kook en zulde 't deus week mee 'n klein briefke mot- ten stellen, amico. Diee lichtstoet of fakkeloptocht van 'n Zondaggen- avend ee in alle beteekenissen de deur dicht gedaan. Om negen uur stong ik saves in 't Willemienepark - aa«»&.Y mee 'nen stok, waaraan 'n lampejonneke hong, en mee 'n roodwit-blauwe, pepieren feestmuts op m'en hoofd. Maar 'k was nie alleen, amico. Duuzenden en duuzenden waren present om mee d'ren lampejon achter de muziek te trekken en 't is er van langs gegaan. Trui was ik al 'n paar dagen kwijt en da kwam zoo. Zaterdagsmiddags, 't was beestenweer, trok d'n optocht deur de straten, (daar koom ik dierek op trug), en in 't gedrang, om veur- aan te komen, verloor ik ze. Want ze zou en ze moes veuraan, dus duwde ze alles opzij en onderstenboven en sting in 'n oogenblikske mee d'r neus teugen d'n stfeert van 'nen plie- sieknol. Ik liet ze schuiven da snapte. Ik docht zoo, kekte gij nou maar goed, dan hoor ik later wel hoe 't is gewiest, ik gaai 'n pintje pakken. En zoodoende he'k Trui nie- meer werom gezien veur Zondagnacht om 'n uur of drie. Onder de toonen van 't Wilhel- mus kwam ik in Ulvenhout aan en omdat 't stuk nog niet uit was toen 'k binnenkwam, zette-n-ik 't voort, veur de bedstee, waar m'n „verloren" Trui in, lag. M'nen lampejon was netuurlijk uit en hij had er zwaar onder ge- lejen. Maar 't vet van 't k66rske lag op m'nen jas, net suikeren rijksdaalders en gul dens en 'n paar dubbeltjes waren er ok bij. M'n feestmuts, daar stak m'en hoofd riejant deur en de klep hong onder m'n oogen. ,,Lillek stuk schandaal da ge daar staat", zee m'n weergevondene en teerbeminde gade, ,,schaamde gij oew eiges nie, om z66 thuis te komen en zoo laat en in zo'nen toestand enne,,Trui", zee ik, „as ge nie stil- zwijgt, dan pak ik 'n nuuw pak kWrsen uit de kast en gaai ik nog 'n bietje fakkelen op m'nen eigen". En 't Wilhellemus dee de rest. Maar 'n Maandaggemergen, amico, toen 'k wakker wier, toen leek 't wel of alle Ulven- houtsehe katers in mijn hoofd zatten. En ik had 'nen smaak in m'nen mond, nou M'n feestmuts zat nouw om m'nen nek. Kolossaal, zo'n akkedeemiefeest van begin tot 't end mee-afwerken, zonder wa-d-over te slaan, da viel nie mee, jong! Toen Zaterdagmiddag de koninklijke fer- milie weggong, toen begon 't eigenlijk pas feest te worren. Toen hoefden me-n-ons eiges niet meer in te houwen en omdat de kefee's pas om vier uur dichtgongen en om vijf uur weer open, was 't nie w66rd om inda-d-uur heelemaal naar Ulvenhout te tip- pelen. Zoude gij da soms gedaan emmen Ozoo! Maar allee, ik wou oew nog wa van d'n op tocht vertellen. Kebbem natuurlijk gezien. En goed. En dan 't eerste wa 'k er van zeg- gen mot is ditte: d'r zat te weinig meziek in. 't Wier veur 'n groot stuk goed gemokt deur de sjarmante, lieve, knappe wefkes te p6£rd, die er, in de ouwe kleederdrachten uitzaggen om z66 van 't peerd te halen en op te eten. 'k Had gfere op m'nen bles gesprongen en d'r naast gaan ijjen om ze onder de perepluu te houwen, nt die lange fluweelen mantels, die heelema' over 't peferd z'nen st£ert hon- gen, waren kletsnat van den regen en die vurmden 'n heel gewicht om die smalle schou- 14 cent N*V* ZEEPPABRIEKEN -v/M DEI HAAS -K VAN BRERO APELDOQWN werkes. Maar ditte mot ik zeggen, amico, da-d- eb-ik in deuzen hiestorischen optocht gemor- ken, de mode van teugeswoorig kan nie tippen aan de mode van vruuger. 't Is 'n groot verschil jong, om 'n knappe jonkvrouw te zien in 'n statig kleed van fluweel en mee 'n schoon beplumd hoedje op, op 'n phhrd, teugenover 'n frummes van vandaag mee rokskes tot d'r knie-kes, 'nen kalen kop en op 'nen stoomfiets. 't Verschil is zo6 groot, da 'k 't gevuul eb, da wij, mannen, te kort worren gedaan! Overigens was d'n optocht 'n soort van wandelend mezejum. Maar, veul te plechtig en te stil en veul te weinig feestelijk. Hij duurde zeker 'n half uur eer ie veurbij was en da moes goed gemokt worren mee e6n mezikkorps da gin meziek mokte. Neee, as g'ier zooiets doen wil mee suukzes, mokt 'm dan wa muzikaler en wa minder begrafenis- achtig, dan zal ie meer in d'n smaak van d'n Berdaneer vallen. En dan, veul kwaai weer... erme wefkes! 't Was somber. Maar, nog eens: hij was prachtig mooi, horre, daar nie van, maar de menschen waren blij as ie ein- delijk gepasseerd was, om weer aan wa ple- zier te kunnen gaan denken en d'r stijf- geworren beenen los te loopen! Zoo was 't tenminste mee mijn 't gevai en ik ben ge- woon om 't maar te zeggen zooas ik 't meen. Zoo doen wij da-d-ier allemaal. We windelen er hier gin doekskes om en verdraaien de boel ok nie. Zoo las ik bevoorbeeid dat er 'n kongres veur de boeren is gehouwen. En daar emmen ze ons afgeschilderd as eremoedzaaiers. Da's klets, amico! De boer zal nooit van honger dood gaan of hoeven te bedelen, zoolank as ie nie te lui is om te werken. Maar daar zit 't geheim van de zaak. Van 't leven. Werken! Op z'nen tijd 'n lolletje, maar ok op z'nen tijd de handen uit de mouwen! En as ge van oewen grond houdt, as g*m beploegt en mest mee oew zweet, dan zal er alles opgroeien wa ge noodig het en as ge da nie doet, dan groeien er braandnetels op en daar geven de menschen gin cent veur! As g'oew braandt, motte op de blaren zit- ten en as ge nie werkt, op de braandnetels en da komt-d-op 't zelfste terneer. „Dichters", zee-t er eenen ..kunnen ons diverse genoegens over 't platteland vertel len, maar ze moesten eens weten, hoe moeilijk het leven van den boer is!" Mijn antwoord is: nooit zoo moeilijk as van 'nen dichter. Ik spit veul liever 'nen bunder land om mee 'n kolensehup, dan da'k Sen versje maak, waar ik gin cent voor krijgen kanEn gij Maar allee, 't is allemaal proppen-ganda en da's zooveul als op- snijerij Da's de taktiek van 'nen kopman langs de deur, die oew net zoolank perbeert te bepra- ten, da g'm nog beter geleuft as oew eigen oogen! Neeje, ze motten de boeren maar stiekum laten dorschen, dat doen wij ok en dan varen me d'r allebei 't beste bij. Maardan ok dorschen en zurgen dat er fiks gedorscht k&n worden Veur iedereen die werken wil en zeker veur 'nen boer, is er 'n plakske op deus we- reld en wa wilde nog meer? En nie de dich- ters er lillijk op aankijken, die kerels emmen 't al zuur genogt. Die zien ok liever 'n pan bloedworst dan 'n versje al schelden ze op d'n bloedworst soms bij gebrek aan beter! Ofvoetbailer worren! In Engeland emmen ze de gewoonte de speulers uit andere klups veur geld te koo- pen en d'n hogsten prijs, die pas betaald is veur zo'nen ballenridder da's net 'n ton. Honderdduizend gulden veur 'nen voetbalder! Ik geef 'r gin dubbeltje veur, amico. Nog sterker: mee geld toe, wil ik er nog ginnen emmen. Maar as da nouw sport is, mekaar de oogen uitslaan, (zie onzen blinden bokser van Dijk) veur geld, voetballers aftroggelen veur honderdduizend gulden, knoeien op de wielerbanen, enz. enz., as da sport is, amico, dan is mijnen hof, 't hof van d'n Turkschen President, en Trui m'n Harem-Favoriet. Ollee ,ik schei d'r af. De boel ee al lank genogt stil gelegen mee die feesten en d'r mot gewerkt worren, anders geraken me £rm enin de politiek! Amico, as altij veul groeten van de Favoriet en gin horke minder van oewen toet a voe DR6.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 5