WZenuwen Bij kleine Kinderen 8 P~0 R T. LASDBOP WBERICHTEST OBMENODB BEBICHTEN. HET KANAAL GENT— TER NEUZEN. f- ■p ■u c INGEZONDEN MEDEDEELINGEN GEMEENTERAAD VAN WESTDORPE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN zo°w,cl de au,to als ee;n der wafleos be- schadigd werd. Ue politic werd erbij ge- roepen, die een onderzoek instelde en pro- ces-verbaal opmaakte. KOLENBROEI. Woensdagavond te 11.45 uur zagen 2 politieagenten, dat er een rookwolk op- steeg uit een kolenloods aan den Schut- tershofweg alhier. Een onderzoek instel- lende, zagen zij, dat de eigenaar van dat gebouw met enkele werklieden reeds be- zig was een partij fijne kolen uiteen te halen, daar de kolen broeiden. De opper- ln de op a.s. Donderdag, des voormid- brandmeester werd nog gewaarschuwd n,G 10 1,11 r "n-K.r. Deze stel,de een on(jerzoej<. in en besloot de brandweer niet te alarmeeren, doch de broeiende kolen nat te houden. Te 11 uur van den volgenden morgen was bet gevaar geweken. TER NEUZEN, 22 OCT. 1928. GEMEENTERAAD. ip a.s. Donderdag, des dags 10 uur te houden openbare vergadc- ring van den gemeenteraad komen de volgende punten in behandeling: 1Ingekomen stukken. a. b. c. Het raadsbesluit van den 4 Octo ber 1928 tot verkoop van een per- ceel gemeentegrond aan P. Plat- teeuw te Gent, voorzien van het bewijs der goedkeuring van Ge- deputeerde Staten; Alsvoren aan A. E. Bliek te Ter Neuzen; Adres van diverse bewoners aan de Scheldekade Oostzijde, hou- BALDADIGHEID. Gisterenmiddag bleek, dat het hefblok 1 van een kraan M. T. geheel was neerge- laten en rustte op een meerpaal aan de kade alhier. Door de politie werden in deze enkele jongens gehoord, die verklaarden eerst het blok zoo hoog mogelijk te hebben op- dende verzoek niet over te gaan j haald en het daarna' weer langzaam te hebben laten dalen. Gevaarlijk speelgoed! Zij zijn ernstig vermaand. GEVONDEN VOORWERPEN. De inspecteur van politie alhier maakt bekend, dat omtrent de navolgende ge vonden voorwerpen inlichtingen te beko- men zijn aan de daar achter vermelde adressen IDameshandschoen, Chr. school, Drie- wegen. Schrijfpapier met enveloppes, C. v. de. Have, Tuinpad 4. Lips' sleutel, K. Burger, Van Steen- bergenlaan 9. Voor enkele maanden werd door het gemeentebestuur van Gent in verband met de verwerping van het Nederlandsch- Belgisch verdrag voorloopig afgezien van de viering van de honderd: e. d. e. 9- h. tot verkoop van het perceel ge meentegrond, gelegen aan de Noordzijde van de kopschool. Burg, en Weth. stellen voor de stukken a en b voor kennisgeving aan te nemen en het onder c ge- noemde te verwijzen naar punt 3. 2. Voorstel van Burg, en Weth. om aan de Vereeniging voor Handels- onderwijs te Middelburg een sub- sidie uit de gemeentekas toe te ken- nen. 3. Idem om afwijzend te beschikken op het adres van W. Scheele Dzn. al hier, houdende verzoek aan hem een perceel gemeentegrond te verkoopen voor den bouw van een magazijn. 4. Idem tot vaststelling van de ge- meente-begrooting dienst 1929. Hierbij zullen in behandeling wor- den genomen: a. De begrooting van de brandweer voor 1929; b. Adres van het bestuur van „Het Wit-Gele Kruisin de kom, hou dende verzoek om een subsidie uit de gemeentekas van f 450. Burg, en Weth. stellen voor 300 toe te kennen. Idem van het bestuur van „Het Wit-Gele Kruis" te Sluiskil om een subsidie van 250. Idem van de Vereeniging „Het Groene Kruis alhier om een sub sidie van f 1200. Idem van het bestuur der R. K. Bewaarschool in de kom om een subsidie van jf 1000. Burg, en Weth. stellen voor f 600 toe te kennen. Idem van het bestuur der Chr. Bewaarschool om een subsidie van f 1000. De begrooting van de Commissie tot wering van Schoolverzuim in de kom voor 1929. De begrooting van de Commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil voor 1929. i. Adres van de Vereeniging „De Tuinbouw" alhier houdende ver zoek om een subsidie uit de ge meentekas van f 50 voor twee jaren. j. Idem van het bestuur der Ver eeniging Volksbibliotheek alhier om een subsidie van f 200. k. De begrooting van het burgerlijk armbestuur voor 1929. I. De begrooting van het Woning- bedrijf voor 1929. RIJKSH A VENM EESTBR Naar wij vernemen, is met ingang van 16 dezer in de alhier bestaande vacature benoemd tot Rijkshavenrneester, de heer N. J. C. Lambrechtsen van Ritthem, te Domburg, oud-gezagvoerder ter koop- vaardij. KON. NED. SCHOUWBURG VAN GENT. Zooals in dit blad reeds is aangekon- digd zal a.s. Vrijdag door het ook alhier zoo gunstig bekende gezelschap van den Kon. Nederl. Schouwburg te Gent, direc teur de heer Karel van Rijn, in het „Con- cert- en Bioscoopgebouw" weex een op- voering worden gegeven, die veel belooft. Opgevoerd zal worden het tooneelspel van den bekenden Vlaamschen schrijver Felix Timmermans en Eduard Veterman ,,Leontientje". Dat dit een stuk van meer dan gewone waarde is mag wel daaruit worden afgeleid dat onze befaamde Ne- derlandsche actrice Annie van Ees in de titelrol het vorig jaar haar tooneel-jubi- leum heeft gevierd en dat het stuk op kor- ten tijd meer dan 100 opvoeringen in ons land beleefde. Ook het gezelschap van den heer Van Rijn behaalt met de opvoe ringen van dit stuk groot succes. De uit- beelding der titelrol door mej. R. Her mans wordt ten zeerste geroemd. Waar er voorts in meewerken de beste krachten van het Gentsche gezelschap, mag zeker verondersteld worden, dat geen der too- neelliefhebbers de gelegenheid zal willen verzuimen om alhier „Leontientje" te zien. REUZEN AARDAPPELEN. Door den arbeider J. van Drongelen werden, naar men ons meedeelt, op den door hem beteelden grond ter grootte van 40 roeden, bij het rooien van aard- appelen 7 exemplaren aangetroffen, met een gezamenlijk gewicht van Kg. Een had het voor een aardappel respec- tabele gewicht van 1.7 Kq. De soort was „Alfa". AANRIJDING. Woensdag j.l. te 1.15 uur n.m. reed op den weg tusschen Ter Neuzen en Drie- wegen een bespanning n.l. twee aaneen- gekoppelde wagons beladen met steen, ge- trokken door twee paarden. Uit tegen- overgestelde richting kwam een automo- biel. Bij het passeeren kwamen deze vehi- kels zoodanig met elkaar in botsing, dat Iste verjaring der openstelling voor de zeevaart van het kanaal GentTer Neuzen en de Gent sche zeehaven. Thans wordt medege- deeld, dat deze feesten verdaaqd zijn tot 1930. ZAAMSLAG. Jl. Donderdag, bij het bietensteken, vroeg de 18jarige W. Hamelink aan een harer kameraden haar even het bietenmes aan te geven. Het mes werd haar daarop toegeworpen, en trof haar dermate aan den arm, boven de elleboog, dat een be- langrijke wond ontstond en het meisje geneeskundige hulp moest inroepen. SAS VAN GENT. Geslaagd te Amsterdam voor het exa- de heer A. van Loy, men semi-arts, Sas van Gent. te NIEUW-NAMEN. Een dezer dagen werd de politie alhier gewaarschuwd, dat er een heerencostuum en schoenen bij den landbouwer M. te Graauw, zouden zijn gestolen en dat de vermoedelijke dader zich alsnog in de j schuur zou schuil houden. Onmiddellijk J werd een onderzoek ingesteld, en werd alles afgezocht, doch men vond alleen in j het stroo een paar oude schoenen en een stuk pet, zoodat wordt vermoed dat de dader in den vorigen nacht in de schuur had vertoeft. Bij nader onderzoek bleek niet alleen het zoo goed als nieuwe costuum en de schoenen te zijn ontvreemd doch eveneens eenige paren sokken, over- hemden enz. alles toebehoorende aan den bij den landbouwer inwonende knecht. VOETBAL. Uitslagen van Zondag. Afdeeling TV. SinotoWaicheren 22 TerneuzenGoes 30 Middelburg IIVlissingen II 31 HQ n x w <1 arp n doelp. 56 7? v.—t. 4 4 15-6 5 4 1 12-5 4 2 2 9-4 5 2 2 1 13-10 6 2 2 2 11-10 6 1 3 2 11-15 3 1 1 1 7-7 5 1 4 6-16 6 6 10-23 8 8 6 6 6 5 1 2 0 punten in mindering wegens Zeelandia II Terneuzen Hulst Waicheren Goes Sinoto Zierikzee Middelburg II Vlissingen II Zierikzee 2 niet opkomen. Den gisteren alhier gespeelden voetbal- wedstrijd Terneuzen IGoes I, die groote be- langstelling bij het publiek had gewekt, vond plaats onder leiding van scheidsrechter Gil- lisse, die laten wij het maar direct zeggen, voor beide partijen goede leiding gaf, waar- door het spel niet noodeloos v/erd onderbro- ken. Bij den opgooi is Goes den winnaar en verkiest met den wind in den rug te spelen en daar die bij het begin nogal krachtig was, kon dit als een voordeel worden beschouwd. Direct na den aftrap zit Terneuzen goed op en hoewel den eersten aanval gebroken wordt verschijnen zij onmiddellijk daarop weer voor het doel der gasten en nadat de bal nog weer eens teruggezonden werd, maakt uit een mooien voorzet van de linksbuiten, de rechtsbinnen door een prachtigen kopbal het eerste doelpunt. Er is nog maar een kwar- tier gespeeld en weer is het de rechtsbinnen die uit een voorzet van den linksbuiten het tweede doelpunt weet te scoren. Terneuzen is bijna voortdurend in den aanval doch kan er niet van profiteeren, om meerdere doel- punten te maken. Dan weer wordt door den middenvoor een prachtige kans gemist, dan is het weer de rechtsbuiten die door te scherp plaatsen een kans verloren doet gaan enz., enz. zoodat de rust ingaat met een 20 voorsprong voor Terneuzen. Algemeen is de verwachting, dat er nu van Terneuzen meer doelpunten zullen komen, doch hierin worden wij teleurgesteld en na verschillende aanvallen, waarvan 6en door den rechtsbuiten, welken den bal scherp in- zette, doch de keeper was er als de kippen bij en slaagde er in, den bal hoewel deze reeds over den lijn was, weg te werken, hetwelk den scheidsrechter blijkbaar ont- ging, is 't weer den rechtsbinnen die de score verhoogd en den stand brengt op 30, waar- in geen verandering meer komt, hoe hard er ook wordt gewerkt. De verdediging van Goes, met 3 man als backs, wi! tot elken prijs het maken van meerdere doelpunten voorkomen, waarin zij dan ook uitstekend in is geslaagd. Ondanks dat Goes speelde met 4 invallers gaven zij nog dikwijls goede spelmomenten te zien en hadden wel een tegenpuntje ver- diend, terwijl Terneuzen voor hare overwin- ning hard heeft moeten werken. Het tweede elftal van Terneuzen speel de gisteren te Breskens voor den Z. V. B. en verloor tegen de club van dien naam met het schrikbarende getal van 71. EEN ZONDEBLING DOELPUNT. Het zonderlingste doelpunt dat ooit bij een voetbalmatch gemaakt werd, ontstond kort geleden in een wedstrijd te Londen. De doel- verdediger beschikte over een geweldigen uittrap en had bovendien den sterkenwind in den rug, zoodat de bal ver over de helft van 't terrein belandde. Daar, slechts een 15tal meters van den doelverdediger verwijderd, was juist een der voorhoedespelers bezig zijn voters vast te maken. Hij kreeg den bal en, geen andere tegenstander voor zich ziende dan de keeper, bedacht hjj zich geen moment en schoot den bal onmiddellijk in het doel. Men dacht niet anders of de scheidsrechter, Russel, zou onmiddellijk voor buitenspel flui- ten. Ook de doelverdediger dacht er blijk baar zoo over want hij stak geen hand uit naar den bal, die prompt in het doel ver- dween. Groot moet dan ook de verbazing der aanwezigen zijn geweest, toen Russel bedaard naar het middenpunt wees en het doelpunt terecht toekende. Zijn schuld was het toch waarlijk niet, dat zoovelen niet wisten, dat bij het uittrappen de buitenspelregel vervalt. Zoo ziet men al weer, hoe gevaarlijk het kan zijn een spel te spelen waarvan men de regels niet behoorlijk kent. SCHADELIJKE GERST. De Duitsche veehouders schijnen het aankoopen van de uit Amerika aange- voerde gerst, welke daar te lande even- als in Nederland, den varkens slecht be- kwam, spoedig gestaakt te hebben. In Hamburg liggen althans, naar de Veld- bode mededeelt, groote hoeveelheden van die gerst opgestapeld, welke onverkoop- baar zijn. Een firma in veevoeder, de fa. RosenbaumBorders, die toch al niet sterk stond, is er door gefailleerd met een tekort van meer dan 600.000. Zij zit met tenminste 5000 ton van deze gerst in haar maag, doordat haar klanten na de eerste zendingen geen nieuwe meer wenschten te accepteeren. Om welke hoe veelheden het gaat, blijkt uit het feit, dat alleen in Bremen contracten loopen voor pl.m. 550.000 ton Amerikaansche gerst, waarvan nog slechts 50.000 ton zijn af- genomen, welke hoeveelheid bijna geheel ,,ziek" werd bevonden. De Amerikanen, die altijd den mond vol hebben over gevaren, welke hun land- en tuinbouw loopen door den Europee- schen import, blijken dus aan Europa ook wel eens gevaarlijk goetfje te leveren, zoo merkt De Veldbode op. PROVINCIATE STATEN VAN ZEELAND. Renteloos voorschot weg Hulst St. Jansteen. De besturen van den polder Clinge en van de gemeenten St Jansteen en Hulst hebben Ged. Staten verzocht het daarheen te willen leiden, dat voor de verbetering van den Steensche dijk en den Tragel die samen een belangrijk deel vormen van de verbinding van Hulst met St. Jansteen en daardoor met Belgie, een bijdrage uit de Prov. fondsen te verleenen. De weg heeft een totale lengte van 1144 meter; en komt noch op het rijks-, noch op het prov. wegenplan voor; de breedte van de keibaan is in de gemeente Hulst 3 M., in de gemeente St. Jansteen 2,85 M. De verbetering van dezen weg zou volgens den hoofdingenieur van den prov. waterstaat, ongetwijfeld een nuttig werk zijn. Niet al leen verkeert de keibaan in minder gunstigen toestand, doch een breedte van 2.85 h 3 M. is voor een dergelijke kunstbaan te gering. Dit klemt voor dezen weg des te meer omdat, be- halve het plaatselijk verkeer, ook het door- gaande verkeer van Hulst over St. Jansteen en Kapellebrug in de richting St. Nicolaas (Belgie) en omgekeerd veelal van dezen weg gebruik maakt. Ged. Staten deelen deze meening en stellen daarom voor in de veronderstelling dat de goedkeuring van de Prov. Staten op het voorstel ter zake van de zoogenaamde ter- tiaire wegen, waaronder de onderhavige weg te rangschikken valt, voor de verbetering van den weg een renteloos voorschot beschik- baar te stellen. Het bedrag der begrooting is f 14.700, waardoor dan de bestaande keibaan over de geheele lengte van 1144 M. van een breedte van 2.85 M., resp. 3 M., op een breedte van 4.85 M. zal worden gebracht; naast den weg ligt een voetpad, dat niet zal worden aange- roerd. Het is niet uitgesloten, dat voor deze wegs- verbetering door den Minister van Binnenl. Zaken en Landbouw de beschikbaarstelling van een zij het ook niet groote bijdrage zal worden bevorderd als werkloosheidsbestrij- ding. Ook zullen van de onmiddellijk belang- hebbenden bijdragen voor de verbetering ver- kregen worden. Een uitkeering voor deze wegsverbetering uit de gelden door de provincie te ontvangen als bijdrage uit de opbrengst der wegenbe- lasting is uitgesloten, omdat deze die bij drage uitsluitend bestemd is voor de wegen, die voorkomen op het prov. wegenplan; om diezelfde reden kan voor eerstgenoemde wegen evenmin gerekend worden op de 70.000 vermeld in art. 7 der „Wegenbelas- tingverordening Zeeland". Wijziging Reglenient wegen en voetpaden. Bij Kon. Besl. van 20 FejDr. 1928 is de be- slissing omtrent de bij Staten besluit van 20 Dec. 1927 vastgestelde wijziging van het Reglement op de wegen en voetpaden in Zee- land verdaagd. Na een correspondentie met den Minister van Waterstaat tegen de wijziging gerezen bezwaren hebben Ged. Staten zich bereid verklaard om tot Prov. Staten de noodige voorstellen te richten tot wijziging en aan- vulling van art. 84 van voomoemd reglement. De Minister heeft daarop de goedkeuring van het bovengenoemd besluit bij de Ko- ningin bevorderd; deze goedkeuring werd verleend bij Kon. Besluit van 30 Maart 1928. Bedoeld artikel zal thans luiden, dat 't ge- oorloofd is twee aaneengekoppelde landbouw- werktuigen of ook een landbouwwerktuig ge- koppeld aan een voertuig over de wegen te vervoeren, onverminderd de desbetreffende bepalingen, van de motor- en rijwielwet, en van het Motor- en Rijwielreglement. Waar- bij nog een paragraaf gevoegd is. Waar in dat artikel van landbouwwerktuigen sprake is worden daaronder geen in den landbouw gebruikte motorrijtuigen verstaan. Derde ingenieur Provinciale waterstaatsdienst. Bij Statenbesluit van 18 Juli '22 werd een regeling van den Prov. waterstaatsdienst vastgesteld, waarin de bepaling voorkomt, dat bij dien dienst ten hoogste drie ingenieurs zullen werkzaam zijn en dat hunne stand- plaatsen door Ged. Staten worden aange- wezen. Sindsdien is de standplaatsregeling met hare arbeidsverdeeling gelijk die in het voorstel van Ged. Staten van 10 Maart '22 werd uiteengezet, gevolgd en dat niet zonder goede gevolgen, zoodat de proef, waarvan destijds gesproken werd, geslaagd mag; wor den genoemd. Nu zijn even wel in den laatsten tijd de werkzaamheden van den Prov. waterstaats dienst belangrijk toegenomen, niet alleen om dat in het algemeen de tegenwoordige samen- leving in velerlei opzicht meer bemoei'ing dan yroeger van de zijde der provinciale overheid en alzoo van de haar adviseerende ambtenaren eischt, doch ook omdat sinds korten tijd nieuwe wetten of reglementen de aandacht zijn gaan vragen, en in '22 nog ge heel onbekend waren. Ged. Staten meenen daarom, dat het nood- zakelijk is, zal de Prov. waterstaatsdienst bij voortduring behoorlijk functionneeren om een derden ingenieur aan dien dienst toe te voe- gen. Zij stellen derhalve voor de daarvoor noodige gelden voor '22 toe te staan. Welke standplaatsen zullen worden aange- wezen en welke ingenieursdistricten in ver band daarmede zullen worden in het leven geroepen staat thans nog niet vast; zeer waarschijnlijk zal, ondergeschikte punten daargelaten, de regeling van v6or '22 worden gevolgd. mflet men de ontstoken of smettende deelen met Purol inwrijven en de huidplooien droog houden door ze te bepoederen met Purol-poeder. Purol in doozen van 30 en 60 ct., tube 80 ct. Purolpoede - in bussen van 60 ct. en 1 gld. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten NOODLOTTIG SCHOT. Vrijdagavond werd een meisje op den straatweg Abbau-Pinnow aangerand. Op haar hulpkreten, kwam een boerenknecht aanloopen; de aanrander schoot op hem, doch de kogel trof het meisje, dat Zaterdag in het ziekenhuis te Jastrow is overleden. Den dader is men op het spoor. EEN GEZIN UITGEMOORD. In het gehucht Laugerolles, bij Roche d'Agoux is, naar uit Chermont Ferrand wordt gemeld een drievoudige moord ge- pleegd. Een grijsaard van 76 jaar, zijn schoondochter van 44, haar dochter van 21 zijn vermoord gevonden. De moordenaar had den vrouwen den hals afgesneden; den ouden man had hij twaalf steken met een hooivork in de borst toegebracht. Vermoed wordt, dat een jongeman, een familie-lid, de moordenaar is. Hij had, gekomen uit de Ar- dennen, een paar dagen bij bet gezin door- gebracht. Na den moord bleek hij verdwe- nen. REIZIGEKS UITGEPLUNDEKD. In het bergland van Stara Planina op de grens tusschen Bulgarije en Servie zijn, vol gens berichten uit Sofia, talrijke aanslagen gepleegd. In vijf uur zfln door roovers uit de bergen in totaal 130 reizigers beroofd van hun kleeren, geld en voorwerpen van waarde. De beroofden moesten midden op den weg urenlang op den buik blijven liggen. Ook auto's werden aangehouden en geplunderd. Zij werden defect gemaakt om te voorkomen dat de politie kon worden gewaarschuwd. ONTZETTENDE DAAD VAN EEN KRANKZINNIGE. Te Kleinthal bij Dresden heeft een 41jarige arbeidster haar 76jarige moeder aan een kleerenhaak opgehangen. Daarna heeft zij zich zelf met spiritus begoten en in brand gestoken, zoodat zij geheel verbrandde. De daad is blijkbaar in een aanval van geestes- stoornis bedreven. De vrouw was eerst kort geleden uit het krankzinnigengesticht ont- siagen. STORM BOVEN OOST ENGELAND EN SCHOTLAND. Een hevige storm, die op sommige oogen- blikken de sterkte van een orkaan kreeg, heeft in den nacht van Vrijdag op Zaterdag boven Oostelijk Engeland en Schotland ge- woed. Zaterdagmorgen waren 105 inter- communale telefoonverbindingen verbroken en te Londen waren 800 netleidingen in de war. Te Glasgow bereikte de wind een kracht van 90 mijl per uur en hevige slagregens deden tal van straten der benedenstad onder- loopen. De scheepvaart op de Clyde, die bjj Greenock een oogenblik buiten haar oevers trad, moest volkomen stilgelegd worden. Eenige lieden zijn door afgewaaide dakpan- nen getroffen, doch niemand ernstig. VIT EEN VLIEGTUIG GEVALLEN. Een Zwitsersche militaire vlieger, die met een dame een tochtje van Thun uit over den Jungfrau wilde doen, geraakte Vrijdag boven den Aletsch-gletscher in een valwind die het toestel een oogenblik loodrecht naar beneden drukte. Toen de vlieger zijn evenwicht terug- gevonden had, bemerkte hij, dat de dame er uit gevallen was. Het lijk is door een red- dings-colonie, Zaterdagmorgen op den glet- scher gevonden. HEVIGE ORKAAN IN DE ZWARTE ZEE. Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft te Kertsj en te Anapa een orkaan gewoed, die groote materieele schade heeft aangericht. De menschen, die zich buiten bevonden, wer den tegen den grond geslingerd; van vele huizen werden de daken afgerukt. De vis- schersvaartuigen, welke zich op zee bevonden werden door den storm verrast; de meeste verdwenen in de diepte. Een aantal ter as- sistentie uitgevaren stoomschepen is eveneens vergaan. Zes barkassen zijn gestrand. Van de zich aan boord van de visschersvaartuigen en stoomschepen bevindende bemanning kon- den slechts acht opvarenden gered worden. AUTO TUSSCHEN VOETGANGERS GEREDEN. Uit Dortmund wordt gemeld, dat Vrijdag in een auto op een pleiziervaart naar Hagen, Vrijdagavond in razende vaart, aan den rechterkant van den weg rrjdend, het plaatsje Briininghausen passeerde. Verscheidene voor- bijgangers werden door den wagen, waarvan de 21jarige bestuurder de macht over het stuur verloren had, aangereden. Een 12jarige jongen werd daarbij onmiddellijk ge- dood. Een brandweerman werd een been af gerukt en twee verdere voorbijgangers wer den lichter gewond. De auto vloog tenslotte tegen een boom en werd zwaar beschadigd. De autobestuurder, die slechts licht ge wond werd, is gearresteerd. DE LASTIGE REKENKAMER. Tusschen de Rekenkamer in een Duitsch vorstendom en den directeur der strafgevan- genis werd eens de volgende correspondentie gevoerd. Rekenkamer: Hierbij halfjaarlijksche reke- ning terug; inlichtingen gevraagd omtrent 3 pond beenderen, welke het verbruiksregister tegenover het inkoopsregister te weinig aan- wijst. Directeur; Is niet meer na te gaan; vermoe- delijk door ratten opgegeten. Rekenkamer: Vergif neerleggen. (Een half jaar pauze.) Rekenkamer: Verzoek om inlichtingen waar- om voor 5 Mark rattenv-ergif is gebruikt. Directeur: Tegen de rattenplaag. verdere specificatie onmogelijk. Rekenkamer: Kosten vergif te hoog. Ben kat aanschaffen. (Een half jaar pauze.) Rekenkamer: Waaruit ontstaat het opval- lend groot melkverbruik Directeur: Voor de kat, die tegen de ratten is aangeschaft. 10 Pf. meik per dag maakt M. 18,20. Rekenkamer: Kat afschaffen. (Een half jaar pauze.) Rekenkamer: Ontbreken 2Vz pond been deren. Directeur (voor zich: wel alle...) (En tot een lageren beambte): weet jij soms waar die 2Vz pond beenderen gebleven zijn? Beambte: Ingedroogd natuurlijk! Directeur (een zucht van verlichting sla- kend)Ziedaar een fooitje, vriend. Drink maar eens op mjjn gezondheid. Op het rapport dat indrogen van de been deren de oorzaak was, bleef de geplaagde di recteur het volgend halfjaar gespaard voor opmerkingen. Het dossier omtrent deze zaak werd opgeborgen in 't archief. COMFORTABEL REIZEN. Een nieuw hoofdstuk in de geschiedenis der Britsche spoorwegen werd dezer dagen ge- opend, toen een trein van King's Crosstation naar Schotland vertrok met derde klas slaap- wagens. Tot nu toe zijn op de Britsche spoor wegen alleen voor eerste klas passagiers slaap- rijtuigen beschikbaar geweest. Derde klas reizigers voor Schotland zaten met zes of acht in een coupe en moeten aldus maar zien, of zij er „vijf konden vatten" in, een langdurige nachtreis naar het Noorden. Dat de nieuwe dienst in een behoefte voorziet, bleek al den eersten avond, toen 26 van de 28 bedden, die de trein bevatte, werden bezet. Zooals alle derde klas rijtuigen op de Bn- gelsche spoorwegen, zijn de nieuwe slaapwa- gens voortreffelijk ingericht. Overdag zien de wagens er uit als gewone corridorrijtuigen. Door vernuftige constructie maakt men er snel slaapwagens van, die geenszins den in- druk maken, dat zij zijn gei'mproviseerd, het- geen dan ook niet het geval is. De eerste passagiers waren geestdriftig in hun lof over het comfort dat zij aldus voor een paar extra shillingen op hun reis deel- achtig werden. De raad der gemeente Westdorpe kwam in openbare en voltallige zitting bijeen. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten van Zeeland, behelzende goedkeuring op het raadsbesluit tot wijziging der ge- meentebegrooting 1928. Tevens werd het besluit om f 400 's jaars in rekening te bren- gen aan den burgemeester voor gebruik der ambtswoning, door dat college goedgekeurd. Ook werd goedgevonden het aangaan van een geldleening ten behoeve dier woning. Er wordt besloten niet deel te nemen aan het verzoek van den Alg. Politiebond, inzake het onderwijs voor politie voor vingerafdruk- ken, voor kennisgeving aan te nemen. Een verzoek om subsidie van de Handeis- dagschool te Hulst over het jaar 1929 werd niet ingewilligd, gezien den minderen goeden financieelen toestand der gemeente. Op een verzoek van Ch. Dhert, om subsidie voor zijn autobusdiensten wordt goedgunstig beschikt, met dien verstande, dat wordt toe- gestaan de som van 50 voor e6n jaar. Benoeming leden schoolcommissie, wegens vacature C. van Waes, die zich elders heeft gevestigd en A. Pluijm, aftredend. Worden gekozen A. Pluijm en X. Janssens. Goedgekeurd wordt de begrooting over 1929 van den Vleeschkeuringsdienst met een totaal van 2894. Alvorens aan de begrootingen te beginnen stelt de Voorzitter den leden in de gelegen heid, om algemeene beschouwingen hierover te houden, waarvan echter geen gebruik wordt gemaakt. De Secretaris leest het rapport der com missie van onderzoek voor, waarbrj wordt voorgesteld, de begrootingen 1929 van het electriciteitsbedrijf en gemeente goed te keu- ren. Die van het electriciteitsbedrijf passeert zonder opmerkingen den hamer, terwjjl bij die der gemeente de heer Van der Heijden voor een verhoogde subsidie voor het muziek- gezelschap „Eikels worden Boomen" pleit. Na re- en dupliek, wordt op voorstel van den Voorzitter besloten de subsidie te ver- hoogen tot f 125. Er was 150 gevraagd. Nog werden de volgende subsidies verleend: 150 aan de commissie voor T. B. C.-bestri ding; 60 aan het Wit-Gele-Kruis, West dorpe; 20 aan hare afdeeling Sluiskil; f 100 aan afd. Westdorpe Wit-Gele-Kruis, tot aan- stelling van een schoolarts en inrichting van zulk een dienst; f 100 aan de bijzondere be waarschool; 1900 aan het Burgerlijk Arm bestuur en 5 aan de commissie tot werk- verruiming in Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor werkverschaffing is een post van 2000 op de begrooting gebracht voor de a.s. winter. De begrooting G. E. B. sluit met 10,870 op gewonen- en f 4269,48 op kapitaaldienst, die der gemeente met een bedrag van 42568,18 voor gewonen dienst. Burgemeester en Wethouders stellen voor, hem te machtigen, dezen winter weer een cursus te laten geven, zooals vroeger en hiervoor personeel aan te stellen. Van Ged. Staten is reeds bericht ontvangen, dat zij hiervoor geen bezwaar hebben. Ook de be grooting 1929 voor 't Burgerlijk Armbestuur werd vastgesteld met een bedrag van f 1988. In de omvraag bespreekt de heer Daelman de straatverlichting, waarna de raad in ge- heime zitting overgaat.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2