AL6EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUW8CH-VLAANDEREN. No 8284, Vrijdag 12 October 1928 68e Jaargang Tweede Blad. s p ol T. "landbouwberichtenT" ABONNENIENTSPRIJ S: BINNENLAND. BUITENLAND. NEUZENSCHE COURANT •rmmmm Binnen Ter Neuzen f 1,40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetalinq fr. per post f 6.60 per jaar Voor Belpie en Amerika f 2,25, overiqe landen /2.60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetalinq. Dit blad verschijnt iederen Maandaq-, Wbensdag- en Vrijdagavond. HINDER WET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente- Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van ADRIAAN DE JAGER te Ter Neuzen, om ver- guiming tot het plaatsen en in werking brengen van een amandelmachine met een electromotor van 1 P.K. in zijn bestaande broodbakkerij in het perceel kadastraa! bekend in sectie L no. 766. Op Vrijdag 26 October a.s., des namiddags 3 uur, zal in het Gemeentehuis gelegenheid bestaan om b e z w ar e n tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren hebben, kunnen gedurende drie dagen, voor het boven- gemelde tijdstip, ter Secretarie der gemeente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij, die niet overeen- korastig art. 7 der Iiinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen, ten- einde hunne bezwaren mondeling toe te lichten Ter Neuzen, den 12 October 192*. Burgemeester en Wethouders voornoemd, •I. HUIZINGi, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. HOLLANDSCHE KERK TE ROUBAIX (N.-Br.) De heer P. Rijks, Predikant van de Hol landsche gemeente te Roubaix in Noord- Frankrijk, zal hier te lande eenige spreek- beurten vervullen tot steun van deze eenige Hollandsche Kerk in Frankrijk. Ds. R. hoopt o.a. op te treden in Am sterdam, Alkmaar, Amersfoort, Arnhem. Deventer, Gronihgen, Haarlem, Hengelo, Leiden, Leusden. Loosduinen en Utrecht. Op Woensdag 21 November a.s. zal de heer R. voor de radio spreken over het ontstaan, werken en leven van die ge meente en de Hollanders, die in Nbord- Frankrijk wonen. Bedoelde gemeente bestaat bijna 70 jaar en neemt als Hollandsche gemeente een bijzondere plaats in onder de buiten- landsche protestantsche gemeenten. Ze is echter arm, maar doet zelf wat ze kan. INTERNATIONALE VERDRIETE LIJKHEDEN. Engeland en Frankrijk hebben schrijft de N. R. Crt. totdusver weinig wil van hun vloot-accoord gehad. daargelaten dat het slechts een kortstondig leven bescho- ren is geweest. De geheimzinnigheid die er zoo lang, voornamelijk door toedoen van Engeland, over bewaard is, heeft niet alleen aanstoot gegeven in internationale kringen, welke graag het naadje van de kous wilden weten, maar tot in de gelede- ren der Britsche conservatieven toe. Op 21 September verscheen de New-York American, het groote orgaan. dat de typische vertegenwoordiger van de ..gele' Cers van Hearst is, met den tekst van een rief waarin een overzicht van de bepalin- gen van het accoord werd gegeven. De brief was gedagteekend van 3 Augustus 1928 en door een afdeeling van het Fran- sche departement van buitenlandsche za- ken als vertrouwelijk stuk tot de Fransche gezanten in de voornaamste hoofdsteden gezonden. Hij kwam op geheimzinnige wijze te Parijs in handen van Hearst, die hem doorgaf aan Horan, den chef van het Parijsche kantoor van de Universal News Service, welke de bladen van Hearst be- dient. Daar is de Fransche politie achter gekomen en nu is Horan beduid, dat hij binnen enkele dagen Frankrijk moet ver- laten en nog blij mag zijn, dat hij niet ver- volgd wordt wegens het in bezit hebben van een gestolen document. De ergernis van de Fransche regeering en overlieidspersonen is begrijpelijk. Als er Jekken" in de geheime archieven te Parijs zijn, waardoor stukken van zooveel belang, tegen een zeker bedrag ,.in de gleuf". in handen van de boosaardige bui- tenwacht kunnen vallen, komt de geheele geheime diplomatic in gevaar en kunnen 's lands hoogste belangen geschaad wor- den. Hearst heeft in Engeland en Frank rijk een slechte reputatie. Jaren lang heeft hij een anti-Britsche politiek gevoerd. In het begin van den oorlog toen Amerika nog onzijdig was. heeft hij met zijn 600 kranten tegen de geallieerden geageerd. In 1916 verbood de Britsche regeering aan zijn International News Service het ge- bruik van de kabels uit Engeland. In het- zelfde jaar verbood de Canadeesche post- meester-generaal den invoer van Heart s ,,gele" kranten in Canada, welk verbod tot het voor jaar van 1918 gehandhaafd werd. Dit terloops. Wat er met Horan verder gebeurt, doet niet veel ter zake. Hij is slechts een tus- schenpersoon geweest, maar de gezindheid van Hearst tegen Engeland en Frankrijk zal door het incident niet verbeteren. Hij- zelf staat op het standpunt. dat hij met de openbaarmaking van de documenten een verdienstelijk werk heeft verricht en dat Frankrijk dankbaar moest zijn. dat hij er het wantrouwen, dat in Amerika ten op- zichte van de Fransche plannen bestond, door heeft verminderd. In den grond van zijn hart zal Briand dit moeten toegeven. Als de Engelsche regeering niet zoo op geheimzinnigheid gestaan had, zou van rranschen kant al spoedig een aezagheb- bende mededeeling over den inhoud van het accoord zijn verschenen. Wij hebben na de ..onthulling in de pers van Hearst reeds in het licht qesteld, dat het volstrekt geen verpletterende onthulling was, omdat in de Parijsche Matin van 11 Augustus vrijwel hetzelfde had gestaan in een offi- cieuze samenvatting die van de Quai d'Orsay afkomstig moest zijn. Men kon alleen niet bewijzen, dat de Matin juist was ingelicht, terwijl het stuk van Hearst alle kenmerken van zijn officieelen oor- sprona vertoonde (op een drukfout na). Van Fransche zijde dit bewees de me dedeeling van de Matin had men het oirbaar geacht den inhoud bijtijds te venti- leeren, om aan een verdachtmakingscam- pagne geen voet te geven. Wij herhalen dus, dat de boosheid van de Quai d'Orsay alleen te verklaren kan zijn uit het feit, dat haar diplomatieke dossiers niet veilig zijn. Verder moet men zich te Parijs geprikkeld voelen, dat het misbaar over Horan's aan- houding de aandacht ervan afleidt, dat Londen's wensch tot geheimhouding eigenlijk de schuld is, dat het tot deze voor Frankrijk pijnlijke incidenten gekomen is. Jacques Seydoux, de Franschman, die vroeger een hoogen post aan de Quai d'Orsay heeft bekleed, trekt de moraal uit de geschiedenis met het accoord. De uit- barsting van jaloerschheid, misverstand en haat die erdoor veroorzaakt is, zegt hij, heeft n gemoedsgesteldheid geopenbaard waarop de jongste redevoeringen te Geneve reeds het licht hadden laten val len. De moreele ontwapening lijkt nog ver. Wij wenschen vriendschap met Italie te sluiten en ons met Duitschland te ver- staan, maar vriendschap en goede ver- standhouding zullen beide onmogelijk zijn, wanneer alles wat wij doen, ook het ge- ringste, op zoo'n manier verdraaid wordt. £oo is het. Maar het gebeurde is toch ook een waarschuwing om maar liever tot openbare methoden terug te keeren en, na openbaarmaking van alles wat nog niet bekend is, onderhandelingen te beginnen. waarin Amerika van den beginne af ge- kend had dienen te worden, indien Frank rijk en Engeland zich met hun accoord werkelijk de verlichting van het ontwape- ningsdebat ten doel hebben gesteld. DE GRAF ZEPPELIN NAAR AMERIKA. Het groote Zeppelin-iuchtschip heeft gistermorgen 8 uur den tocht naar Lake Hurst in de Vereenigde Staten aangevan- gen, waar men nu pl.m. 70 uur dacht te arriveeren. Er zijn onqeveer 60 personen aan boord. In verband met de weersom- standigheden boven den Oceaan moet Zuidwaarts gevlogen worden en onder- vind men ook tegenwind, waardoor de tocht een aantal uren vertraqinq zal on- dervinden. Daarop is echter met de b and- stof gerekend. In de Vereenigde Staten bereid men zich voor op een schitterende ontvanqst. DE INSTORTING TE PRAAG. Na de instorting te Praaq deden zich nog verschillende dramatische tafreelen voor van familieleden die verwanten zochten. Het opruiminqswerk is thans in zooverre voltooid, dat men niet verwacht S nog menschen levend van onder de puin- j hocspen te redden. Er zijn nu 32 lijken qe- j borgen, doch men veronderstelt, dat het j aantal slachtoffers tot onqeveer 50 zal s ijgen. TER NEUZEN, 12 OCT. 1928. DE ZIGEUNERS die sinds enkele dagen hun kamp alhier hadden opgeslagen, zijn gister afgezakt in de richting van Sas van Gent. TRAMLIJN HOOFDPLAAT BRESKENS. Naar we vernemen is gisteren de lijn HoofdplaatBreskens van de Z. V. T. M. door den Rijksinspecteur van toezicht op spoor- en tramwegen opgenomen en vergunning verleend om deze voor goe- derenvervoer in gebruik te nemen, zoo- dat thans ook van die zijde de goederen- wagens de haven van Breskens kunnen bereiken. t NUTSDEPARTEMENT. Wij verwijzen naar de in dit nummer voorkomende advertentie van t Nut, waaruit blijkt, dat de afdeeling Ter Neu zen ook weer hare plannen voor het aan- gevangen seizoen gereed heeft. De eer- ste avond wordt reeds geannonceerd tegen 9 Nov. a.s., waarvoor men beslag heeft kunnen leggen op het Bouwmees- ter ensemble, dat ook het vorig jaar met groot succes hier is opgetreden. Thans zal, naar we vernemen worden opge- voerd ..De onbekende factor een ver- taling van het Engelsche werk ,,The unknown quantity waarvoor de heer Bouwmeester over een gezelschap artis- ten beschikt, dat speciaal voor dit stuk en de daarin voorkomende rollen is samengesteld. Het stuk zelf is een modern stuk, half ernstig, half humoris- tisch, en dat zijn uitwerking op het pu- bliek niet mist. Voor de leden strekt dit tot kennisgeving van hetgeen hun in de eerste plaats zal worden geboden, voor niet-leden is het een vingerwiizing om ook toe te treden, teneinde van de aange- name avonden die t Nut biedt te kunnen profiteeren. GEDENKT DE BLINDEN. Deze maand wordt vanwege de Na- tionale stichting te Wolfheze, Tehuis voor alleenstaande blinden, waarin wor den opgenomen blinden van alle richtin- gen, weder eene collecte langs de huizen gehouden. Wij vermeenen dat eene aanbeveling van deze alleszins nuttige jnrichting zeker overbodig zal zijn. Men geve dus mild. DRENKELING IN DEN SCHELDEMOND OPGEPIKT Gisteren werd van den vuurtoren aan de Wielingersluis naar Breskens bericht, dat daar in den Scheldemond een omge- slagen kano ronddreef, doch dat er zich voor zoover men kon nagaan ook nog een persoon aan vastklemde. Terstond is men daarop van Breskens met een motor- bootje uitgevaren en trof ter plaatse de omgeslagen sloep aan, waaraan zich in- derdaad een jong persoon, die reeds be- wusteloos was had vastgesjord. Men heeft den man aan boord genomen en met de sloep op sleeptouw ten spoedigste koers qezet naar Breskens. Daar is de drenkeling in het Hotel De Vuijst, op de haven, opgenomen en na door Dr. Wal- lien behandeld te zijn voor het opwekken der levensgeesten van droog onderqoed voorzien en onder de wol gestopt. Nadat de patient tot bewustzijn was gekomen verhaalde hij het is een 23jarige Duit- scher dat hij met zijn bootje van Ber- lijn was gekomen en over de Noordzee naar Londen wildc var^-. Hij was reeds tot Calais gevorderd, toen het hem dui- delijk werd, dat hij wegens de hooge zeeen zijn voornemen zou moeten op- geven. Hij besloot daarop terug te kee ren en over Nederland de thuisreis te aanvaarden. In de Wielingen sloeg zijn bootje door den sterken golf slag om en waande hij zich reeds verloren. Naar we heden vernamen maakt de patient het goed; wel had hij den afge- loopen nacfit weinig slaap genoten en klaagde hij over eenige pijn, doch Dr. Wallien achtte zijn toestand bevredi- gend. ..DRAAGT ELKANDERS LASTEN' Woensdagmiddag j.l. hield de Onderl. Brandwaarborgmaatschappij ..Draagt el- kanders lasten" te Ter Neuzen onder voorzitterschap van de heer D. J. Dees, haar gewone jaarlijksche algemeene ver- gadering. Uit het daarin uitgebrachte verslag over het negende boekjaar, blijkt dat ver- zekert is een totaal bedrag van f 2.745.850. Over het afaeloopen boekjaar werd geen schade geleclen, zoodat de gemaakte winst geheel aan de reserve kon worden toegevoegd. Deze bedraagt per 31 Juli j.l. f 23.539,54'^. Besloten werd de premies met onge- veer 10 te verlagen en terug te bren gen tot het navolgend tarief: f 1 voor in- boedels, f 1,80 voor landbouwinventaris- sen, f 1 voor woonhuizen, 2 voor schu- ren met pannen gedekt, f 2,30 voor schu- ren met riet gedekt, alles per f 1000 ver- zekert kapitaal. Tot leden van het bestuur werden met algemeene stemmen herbenoemd de hee- ren J. de Kraker Czn. en M. Diele- man Pzn. De heer Jac. de Regt Lzn. werd met algemeene stemmen als commissaris her benoemd. De verkozenen verklaren hun benoe- ming aan te nemen en hun beste krachten te zullen wijden aan den bloei der ver- eeniging. De heer K. de Kraker werd door den voorzitter aangewezen als lid van de fi- nantieele commissie wegens aftreding van den heer A. de Feijter. Bij de rondvraag werd na uitvoerige besprekingen door het bestuur toegezegd, dat het ernstig in overweging zal nemen. om ook niet leden van de Coop. Boeren- leenbank tot de vereeniging toe te laten. Ook zal door het bestuur in overweging worden genomen meerdere reclame o.a. door adverteeren. voor de vereeniqinq te maken, alsmede de wenschelijkheid tot het instellen van agentschappen. Zoowel bij de opening als bij de slui- ting der vergadering sprak de voorzitter zijn leedwezen uit over de geringe op- komst der leden en dankte hij in het bij- zonder de opgekomenen voor de ernstige belangstelling in de ontwikkeling der ver eeniging getoond. MINISTER KAN IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Een uur voor den vastgestelden tijd kwam de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw gisterenmorgen, ver- gezeld van den Commissaris der Ko- ningin, vertegenwoordigers van de bestu- ren van de Maatschappij ter Bevordering van Ooft- en Tuinbouw, de Z. L. M. en den Chr. Boerenbond te Aardenburg aan en begaf zich het eerst naar de Coop. Roomboterfabriek. Daar de fabriek nog niet aan het werk was, begaf het gezel schap zich naar de kweekerij ,,Cascan- dria" waar de technische leider, de heer C. M. van den Broeke, er o.a. op wees, dat de teelt van frambozen en bessen op dezen lichten grond mogelijk is, en de daarvoor genomen proeven tot verdere voortzetting aanleiding waren. Na dit bezoek ging men terug naar de roomboterfabriek. die thans in werking was en waar de heer C. Zwagerman, Rijkstuinbouwconsulent inlichtinaen ver- strekte. De directeur. de heer Breijaart, wees er den minister op, dat men door achterlijk conservatisme eerst gemeend heeft met tweede hands machines te kun nen volstaan, maar spoedig zou dit moe ten veranderen. Na dit bezoek werd naar Eede gereden om de vlasbewerking aldaar in oogen- schouw te nemen en wel het machinaal bedrijf van den heer Roman, alsmede een bedrijf, waar de machines nog door men- schelijke kracht worden voortbewogen, n.l.'dat van den heer van Rie. Op den terugweg naar Aardenburg werd nog een kort bezoek gebracht aan de Kleinfruitkweekerij van den heer v. d. Broecke, alsook aan diens fruitplantage .Ceres", waar gewezen werd op de mo- gelijkheid van verminderinq aer werk- loosheid door intensieve verbouwing van i den grond. Daarna vertrok het gezelschap naar Cadsand, met het voorpemen eenige land- bouwbedrijven en de kweekerij van den heer Van Uxem te Groede te bezoeken. DE MOORD TE SLUIS. De Justitie uit Middelburg bevond zich heden te Sluis tot het doen van een ae- rechtelijke lijkschouwing in zake den moord op het 16jarige meisje aldaar, BESMETTEL1J.KE ZIEKTEN. In de week van 30 September tot en met 6 October kwamen in Zeeland 3 qe- vallen voor van Febris typhoi'dea (para- typhus) voor alleen te Middelburq en 15 van roodvonk, n.m. te Hontenisse 3, Kloe- tinge 1, Bruinisse 4, Sas van Gent 4, Vlis- singen 1 en Wemeldinge 2. In deze week kwam een geval van en cephalitis ter kennis van het Staatstoe- zicht. Het kind was op 20 Sept. ingeent met koepokstof verstrekt door de entstof- inrichting te Amsterdam. AXEL. Ds. W. Sieders, em.-predikant der Ger Kerk van Vlaardingen herdacht gisteren den dag dat hij 60 jaar geleden de bedie- ning des Woords aanvaardde alhier. Hij j diende voorts de kerken van Herwijnen, Enkhuizen en Vlaardingen, waar hij na j 54-jan'ge ambtsbediening op 30 Nov. 1922 eervoi emeritaat verkreeg. ZAAMSLAG. Terwijl de landbouwer K. de Koeijer, gisteren met zijn auto den weg door den Groote Huissenspolder bereed, geraakte hij op eens het stuur over de auto kwijt en reed in de diepe sloot langs den straatweg. Toen de heer De Ivoeijer door te hulp gekomen per<onen uit zijn eenigszins benarden toestand was gehol- pen, bleek hij niet in staat te loopen of te staan en aan zijn beenen verwond, terwijl hij ook over inwendige pijn klaagde. Ter stond is geneeskundige hulp ingeroepen. OSSENISSE. Zaterdag j.l. kreeg de buurtschap Kampen. onder deze gemeente, bezoek van eenige jongelieden uit de gemeente Zaamslag. Zonder eenige aanleiding werden bij een rustig burger de glazen met steenen ingegooid, terwijl een hek en andere afsluitingen werden vernield. Aan de marechaussee te Hontenisse werd van een en ander aangifte gedaan, dien uit de aanwijzingen meende de schuldigen te moeten zoeken in de groep die ook betrokken was bij de onlangs te Zaamslag voorgekomen vechtpartij. Zij heeft daartoe in verhoor genomen A. D., G. D. en J. D., welke nadat proces-ver- baal was opgemaakt weer zijn vrijgelaten. A. D. zou hebben erkend met steenen te hebben geworpen. BRESKENS. Bij den slager M. de J. te Breskens is een geval van mond- en klauwzeer ge- constateerd. Ook in de omliggende plaat sen doen zich weer dergelijke gevallen voor. OOSTBURG. Aan de Universiteit te Amsterdam is bevorderd tot doctor in de wis- en natuur- kunde, op proefsehrift, Bereiding van pyr- rolidinen uit pyrrolen door katalytische hydieering, mej. M. E. A. de Jonq, qebo- ren te Oostburq. SLUIS. Omtrent den alhier gepleegden moord vallen geen nadere bijzonderheden te ver- melden. De man met wie de betmkken vrouw samenleefde had reeds te voren meermalerr te kennen gegeven ,,dat hij er eens een eind aan zou maken' Hij was des daags afwezig geweest, zeggende naar Brugge te moeten, en had ruimschoots gebruik gemaakt van drank. Hij stond ongunstig bekend. Van een eventueele aanhouding ontvingen wij noq geen be richt. VOETBAL. Neen, je behoeven er niet op te rekenefl, dat je Zondag zullen winnen van Hulst. Je krijgen Zondag klop, zooals je nooit gehad hebben. Zondag worden je z6o ingemaakt, dat je de heele verdere competitie, niets meer hebben in te brengen! Deze en dergelijke uitspraken van personen die 't meenen te weten, zijn hier de laatste dagen in de voet- balwereld, aan de orde. In hoeverre deze veronderstellingen zullen bewaarheid worden kunnen wij niet beoordeelen, maar wel zijn wij er van overtuigd, dat door de spelers van Terneuzen, er alles op gezet moet worden, dat zij van meetaf flink zullen moeten aan- pakken, zich niet laten meeslepen door 't spel van de tegenpartij, maar hun eigen vlug combinatiespel spelen, zonder verslapping en zich ook niet door een klein ongelukje of foutje te laten ontmoedigeru Hulst is een club waar niet mee valt te spotten, doch Ter neuzen verkeert ook in betere positie dan het vorig seizoen, en waar het toen Hulst op eigen terrein wist te overwinnen en hier op het Temeuzen's terrein gelijk speelde, hebben wij alle hoop, dat de hierboven aangehaalde uitspraken, niet bewaarheid zullen worden. Hup! hup! Terneuzen! Stelt niet te leur, maar spant Uwe uiterste krachten in, om met goed en degelijk spel de twee punten mee naar huis te brengen. Het tweede elftal krijgt Zondag bezoek van Axel en wanneer het nog een beetje meer z'n best doet, dan heeft het veel kans den wedstrijd te winnen en zal het gevolg zijn dat nare wedstrijder. in het vervolg ook meet belangstelling trekken. RECHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtban kMiddelbu rq Zitting van 12 October 1928. De rechtbank heeft in bare zitting van 12 October de volgende vonnissen uitgesproken: W. A. B., oud 37 j., zonder beroep te Mid delburg, gedetineerd aldaar, is wegens moord op haar blinde echtgenoot, door middel van vergif, veroordeeld tot 15 jaar gevangenis- straf, met aftrek van het voorarrest. De- Officier van Justitie had 20 jaar geeischt. R. R. J. v. d. W.,'oud 21 j., landarbeider te St. Kruis, is wegens mishandeling veroor deeld tot 25 boete of 25 dagen hechtenis. EEN NIEUW AARDAPPELRAS. De heer G. S. Mulder te Warffum brengt een nieuw aardappelras, de Noor- deling, in den handel; vader Jam. moeder Bravo. Onderzocht door den heer Dr. J. Oortwijn Botjes te Oostwold. bleek het nieuwe ras onvatbaar voor wratziekte. De knol is rond tot ovaalrond. heeft een hoog zetmeelgehalte en is aeschikt voor eet- en fabrieksaardappel. Het vleesch is geel. De opbrengst is zeer hoog en bijna zonder kriel. DE AARDAPPEL ALBION. De heer G. Veenhuizen te Sappemeer. de bekende kweeker, heeft o.m. aan de ractijk afgegeven het aardappelras Al- ion, opgenomen in de afdeeling Nieuw van de Beschrijvende Rassenlijst van het Instituut voor Plantenveredeling te Wa- geningen, dat zich reeds eene goede plaats heeft veroverd en tot heden wrat- ziektevrij is. Deze soort werd dit jaar voor het eerst verbouwd te Lageland en gaf een ruime opbrengst en een hoog zetmeelgehalte. Van alle aardappelsoorten. op het aardappelproefveld van den Veenkolo- nialen Boerenbond verbouwd, was dit jaar het zetmeelgehalte van de Albion het hooast; daarop volgden Thorbecke en Eigenheimer, beide ook kweekproduc- ten van den heer Veenhuizen. VERBOUWVERBOD VAN BRAVO'S. Het hoofd van den Plantenziektenkun- digen Dienst heeft aan den Minister van Landbouw voorgesteld, den verbouw van Bravo's na 1 Januari 1929 te verbieden in een 24tal gemeenten van Groningen. Het ligt in de bedoeling het verbod in 1929 uit te breiden met de Kampioen- aardappel. Het dagelijksch bestuur van den Gron. Mij. van Landbouw heeft, naar het Gr. Landbouwblad bericht, aan den Minister medegedeeld, dat het zich met een ver bod van verbouw van den Bravo-aard- appel in de gemeente Ulrum niet kan ver- eenigen. omdat de teelt van dezen- aard- appel daar van zoo groot belang is, dat zij eerst nadat de verbouwers tijdig, d.w.z. eenige jaren van tevoren, gewaar- schuwd zijn. verboden kan worden zon der groote bedrijfsstoornissen teweeg te brengen.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 5