ALGEMEEN NIEUW8- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. TST o 8282 Maandag 8 October 928 68' Jaargang Tweede BlacL Pijn in rug en lendenen I Kloosterbalsem ASONNE^EHTSPRliS BINNEKLANS. SPORT. beschermt, i\lw kind iegmkoed GEMENGDE BEEIGHTEN. 241. 242. ■o c T ,,Geen goud zoo goed" JONGEN DOOR DE POLITIE DOOD- GESCHOTEN TE 's GRAVENHAGE. TER NEUZENSCHE COURANT Binnen Ter Neuzen f 1,^0 per 3 maaiiden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetalinq fi Voor Belqie en America f 2,25, overiqe landen 2.60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bi) Dit hlad vcrscbijnt iederen Maandaq-, Woensdaq- en Vrijdaqavond. per post f 6,60 per jaar vooruitbetalinq. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN brengen ter openbare kennis, dat ter Gemeente- Secretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van CORNELIS ANDRIES VERLINDE en FRANS JAN KAAN, beiden te Ter Neuzen, om vergunning tot het oprichten en in werking brengen van een stoom-, wasch- en strijkinrichting, np het perceel kadastraal bekend in Peetie M No. 447. Op Maandag "22 October a.s„ des namiddags drie unr, zal in het gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en schriftelijk toe j te lichter., j Zoowel de verzoeker,"als zij, die bezwaren hebben, j kunnen gedurende drie dagen, voor het bovenge- inelde tijdstip, ter secretarie der gemeente kennis rumen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op (RPBH gevestigd, dat volgens de bestaande jurisprudentie j tusschen hen, die elkander voorheen niet tot beroep gerechtigd zijn, zij,die niet overeen- komstig art. 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden linq door een deputatie den Minister van zijn inzichten omtrent de leidinq op be- doelde Afdeelinq op de hooqte te bren- qen Het verbond hoopt, aldus het verslaq. dat het qeschokt vertrouwen hersteld mope worden. Vertrouwen toch, voimt den bodem. die de welvaatrt moet voeden en het is een der meest verheuqende feiten, die zich in het afqeloopen jaar hebben voorqedaan, dat dit besef niet alleen natipnaal, maar ook internationaal beqint door te breken. ..Steeds minder" zoo schrijft de pre sident van de Nederlandsche Bank in zijn verslaq over 1927-1928, hoort men de meeninq, verhoudinqen, dat het eiqen land slechts vooruit kan komen, indien het an- dere vroeqere vijandiqe landen, in een hoek kan drinqen; het idee van herstel van vriendschap komt al meer en meer dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen. ten einde hunne bezwaren mopdeling toe te lichten. Ter Neuzen, den 8 October 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. HUIZ1NGA, Burgemeester, B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Ter Neu zen brengen ter openbare kennis, dat de be- grooting van de plaatselijke inkomsten en uit- gaven dezer gemeente, alsmede de begrooting van het Woningbedrijf voor 1929, aan den ge- meenteraad is aangeboden en voor een tijdvak van veertien dagen voor een ieder is nederge- legd op de gemeente-secretarie, alwaar tegen betaling der kosten afschriften kunnen wor den verkregen. Ter Neuzen, den 6 October 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. KUIZINGA, Burgemeester. B. I. ZONNEVIJLLE, Secretaris. op leven en dood bevochien en noq lan- qen tijd een wrok teqen elkaar hadden qehouden." Het zal niet aan ons liqqen, aldus het verslaq, indien deze zelfde qedachten. die in de qemeenschap der volken ople- ven. niet ook de overhand krijqen in de qemeenschap .van het bedrijfsleven. Noq te veel wo»dt de verhoudinq tusschen werkqever en arbeider beheerscht door de qedachte aan een kamp op leven en dood. te veel wordt noq de nadruk qeleqd op teqenstellinq van belanq, te weiniq ziet men noq in, dat werkqever noch arbeider vooruitkomt door een ander in een hoek te drinqen. DE TOESTAND DER NEDERL. INDUSTRIE. In het jaarverslaq van het Verbond van Nederl. Werkqevers Juli 1927'28) wordt o.m. over den toestand onzer in- duslrie qezeqd, dat zij het afqeloopen jaar weiniq reden tot tevredenheid qaf, Wie kennis neemt van de Sociaal Eco- nomische kronieken van Nederland, ver- zorqd door het Centraal Bureau voor de Statistiek, wordt onophoudelijk qetroffen door zinnetjes als: ,,zwaar bleef voor vele bed'rijven de binnen- en buitenlandsche concurrentie, moeilijk de export' ,,Noq meniq verslaq qetuiqde van moeilijkheden van allerlei aard, waarmede het bedrijfsle ven te kampen had.' Het verslaq noemt het op zichzelf ver- heuqend, dat ook bij de arbeiders het be sef levendiq wordt, dat noq zware wolken breede schaduwen op onze welvaart wer- pen. Wanneer maar eenmaal vaststaat, dat de nerinq noq niet is, zooals zij kan en moest zijn, zal vanzelf bij den nuchteren Nederlander meer dan tot nu toe het be sef doordrinqen, dat ook de terinq daar- naar moet worden qezet en dat niet alle wenschen, die men zich in Utopia zou kun nen veroorloven, hier voor verwezenlij- kinq vatbaar zijn. De zorqelijke toestand, waarin een deel van onze industrie noq steeds verkeert, de qroote moeilijkheden met welke de Ne derlandsche nijverheid in haar qeheel te kampen heeft, maken dat onze Reqeerinq met qestaqe aandacht en ijver moet na- qaan, wat zij ten behoeve van deze be- lanqrijke bron van volkswelvaart kan doen. De Afdeelinq Handel en Nijverheid van het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid is daarbij het aanqewezen orqaan, om ons Gouvernement van voor- lichtinq te dienen, na'dat zij vruchtbaar overleq heeft qepleeqd met de orqanisa- ties van belanghebbenden. Men map dus den eisch stellen, dat de leidinq van die Afdeelinq berust bij een knap econoom, die de in zijn handen samenkomende dra- den tot een qeheel weet te binden. Nu doet het ons leed, aldus lezen wij in dit verslaq, niet te kunnen verzwijgen, dat de eivarinq ons bestuur lanqzamerhand tot de overtuiging heeft gebracht, dat de leidinq aan bovenbedoelde afdeelinq niet een zoodaniqe is als met de qroote belan- qen, die aan haar zorqen zijn toever- trouwd, in overeenstemminq is te achten. Tallooze misverstanden belemmeren een vlotte afdoeninq van zaken, terwijl som- tijds ook een qebrek aan voldoende dili- qentie valt te constateeren. Nadat onze voriqe algemeen-voorzitter zich reeds eenmaal teqenover den Minis ter van Arbeid, over de weiniq bevredi- gende vcrhoudincj had uitcjslatcn, ms^nde ons Bestuur in het afqeloopen jaar den Algemeen-voorzitter te moeten verzoeken andermaal den Minister van Arbeid met de pijnlijke ervaring, die wij in den loop van de jaren hadden opqedaan, op de hooqte te willen brengen. Zulks is qeschied, juist in den tijd, dat ook de Nijverheidsraad in de voort.luren- de verwikkelinqen aanleiding had qevon- den eerst schriftelijk en daarna monde- TER NEUZEN, 8 OCT. 1928. ZIGEUNERS. Alhier zijn 3 woonwagens met z.q. zi- geuners qearriveerd. Deze maakten deel uit van de bende, welke in Zuid-Beveland en Walcheren den inwoners veel last I heeft bezorqd. De inspecteur van politie alhier waar" schuwt speciaal de winkeliers qeen geld van hen ter wisselinq in ontvangst te nemen en bij verkoop van artikelen eers. geld te eischen en vooral zich niet te la- ten bei'nvloeden door hun brutaal optre- den. Hun taktiek is brood, boter, vet e.d. te bevuilen, opdat zij dit van den winke- lier gratis of teqen sterk verminderden prijs zouden bekomen. In deze moet na- tuurlijk hun zin niet qedaan worden. GEREF. KERK. Ds. S. J. Koster, Geref. predikant te Wons, heeft een beroep ontvangen naar die gemeente te St. Anna Jacoba Paro- chie (Fr.). AANSLUITINGEN AAN HET RIJKSTELEFOONNET NEUZEN 152. Andriessen. Lanqe Kerkstraat 86. 162. N.V. Meijer Zonen, maqazijn aan het station. L. v. Graefschepe. Stationsweq. weq. E. v. d. Eeckhout, Noordstr. 97. DE ELECTRIFICATIE VAN ZEELAND Toen men in de jonqste zittinq van de Provinciale Staten van Zeeland beslotcn had voor de middengroep (omvattende Walcheren, Noord- en Zuid Beveland), een eiqen centrale door de P. Z. E. M. te doen stichten, indien de Societe Ano- nyme te Vlissingen noq niet bereid was aannemelijker voorwaarden tot verkoop van haar centrale of levering van stroom toe te staan; dat nu spoedig aan het ge- I talm met de leveringsmogelijkheid een einde zou worden qemaakt. I Nu tot heden niets naders is vernomen heeft het comite tot verkrijqinq van elec- triciteit in Goes en omgeving, een motie aanqenomen, waarin het zeqt met belang- stelling van de jonqste besluiten der Sta ten kennis te hebben qenomen en zich verheuqd heeft over het feit dat nu aan een vitaal belanq van Goes uitvoering zou worden qeqeven. Het comite is overtuiqd dat door de teqenstrijdiqe voorstellen, die Ged. Staten in de laatste 11 jaar hebben qedaan, dit college deze materie qrondiq heeft bestudeerd en het niet kan geloo- ven, dat de onderhandelinqen met de So ciete Anonyme van langdurigen aard be- hoeven te zijn, vooral als men rekent met de qroote belanqen van de betrokken streek. Het comite betreurt het ten zeer- ste, dat nu bijna 3 maanden na de Staten- zitting noq steeds niet naders is verno men en uit de vrees, dat ook nu weer de belanqen van de inwoners onnoodig ern- stiq worden qeschaad. Het comite ver- lanqt dat ten spoediqste uitvoering wordt qeqeven aan de electrificatie van Goes, opdat deze plaats als een der weiniqe vooruitgaande Zeeuwsche gemeenten, in haar ontwikkeling niet lanqer worde te- qenqewerkt. Van deze motie is kennis qeqeven aan Ged. Staten, Prov. Staten en het gemeen tebestuur van Goes. HET KLOMPENWETJE. In het Staatsblad is afqekondiqd de wet tot zoodaniqe wijziging van de Tariefwet, 1924, dat, ten aanzien van de heffinq van invoerrecht. klompen gelijk worden ge- steld met schoenen, laarzen en klomp- schoenen. TOEPASSING LANDARBEIDERSWET IN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Vrijdag is te Middelburg op het pro- v;nciehuis de eerste bespreking qehouden tusschen Ged. Staten en de permanente ambtelijke vlascommissie over hetqeen zou kunnen qeschieden voor den opbouw van Zeeuwsch-Vlaanderen. De besprekinpen hebben thans meer in het bijzonder qeloopen over de toepas- sinq van de landarbeiderswet. Het bleek. dat Ged. Staten en de vlascommissie een- stemmig van oordeel waren, dat de po- qinqen, welke thans worden aangewend en reeds gedeeltelijk met succes zijn be- kroond, om in het Oostelijk deel van Z.- Vlaanderen drie vereeniqinqen op te richten, welke het qeheele hier bedoelde gebied bestrijkende, zullen trachten, de landarbeiderswet zoo goed als mogelijk is toe te passen, met kracht dienen te wor den voortqezet. MUITERIJ TE GENT. Te Gent is de bemanning van het Let- landsch stoomschip Everita aan het mui- ten qeslaqen. De kapitein riep de htilp in van de politie en twaalf muiters werden qearresteerd en in de qevanqenis opqe- sloten, waar zij ter beschikkinq blijven van den consul van Letland. Vermoedelijk zullen zij worden uitqeleverd om voor het gerecht van hun land te verschijnen. SAS VAN GENT. Heden werd door de Cooperatieve Suikerfabriek een aanvanq qemaakt met de campagne. Door de N.V. Suikerfabriek Sas van Gent zal heden over acht daqen daarme- de begonnen worden, in verband met het beschikbare materiaal. om qereqeld met de verwerking te kunnen doorqaan. Inmiddels zijn de verzendingen voor de fabrieken in Noord-Ffankrijk ook reeds in vollen gang. Naar officieuse mededeelinqen. zal dit jaar een kwantum van omstreeks 100 mil- l'oen K.G. naar Frankrijk qaan, hetqeen in verband met de door de Fransche re qeerinq qenomen beschermende maatreqe- len ten' opzichte van de suikerindustrie, vermoedelijk wel van invloed zal zijn op den duur der campaqne. De fabriek Tytgat te Selzaete ziet zich. evenals het voriqe jaar. weer tot stilliqqen qedwonqen. KOEWACHT. Alhier is men de voriqe week begonnen met het rooien der beetwortelen. Weqens de lanqduriqe drooqte valt de opbrenqst niet mede. Er zijn perceelen, die slechts 14 tot 15 duizend K.G. per qemet ople- veren. Van 20 duizend K.G., zooals die op andere jaren in de qoede kleiqronden voorkwamen, hoort men thans weiniq. Het suikerqehalte is hooq. Dezen winter zal bij qenoeqzame deelname in de R.K. Jongensschool op den Ouden Molen weer een ontwikkelingscur- sus qeqeven worden. Onderwezen zal worden: lezen, rekenen, boekhouden, na tuurkunde, qeschiedenis. correspondentie en staatsinrichtinq. I Sedert een paar daqen wordt door de Belgische politie daq en nacht de grens bewaakt, zulks in verband met het verblijf der ziqeuners in Oostel. Z.-Vlaanderen. MIDDELBURG. Benoemd tot inspecteur van het L. O. I in de inspectie te Brielle. de heer S. Brandsma, thans in qelijke betrekkinq in i de inspectie Middelburg; de heer Brands ma krijgt Rotterdam als standplaats. j In laatstgenoemde inspectie is benoemd tot inspecteur de heer C. Wit, leeraar aan de Bijz. Kweekschool (de Normaalschool op den Klokkenberg) te Nijmeqen. Door het vertrek van den heer S. Brandsma zal eene vacature ontstaan in de Provinciale Staten. Opvolqer is op de betrokken lijst der Antirev. Partij de heer J. Bosselaar te Aaqtekerke. VOETBAL. Uitslagen van Zondag. Afdeeling TV. GoesZeelandia II TerneuzenSinoto HulstZierikzee n n door Terneuzen, dan zal dit steeds tevergeefs zijn, daar deze worden doodgezwegen. Het heeft er al'en schijn van dat dit opzettelijk ge- beurd En om welke reden? Deze vraag kun nen wij niet beantwoorden. Andere bladen, welke hier en in de omgeving sporadisch ge- lezen worden, bevatten wel eens een enkele keer een stukje over de te spelen wedstrijden, maar nooit in het voordeel van Terneuzen. Hoe dit echter zij, Terneuzen toont zich dit jaar van een goede zijde, en al hare bestrij- ders zullen b'zonder gelukkig moeten zijn, willen zij haar overwjnnen. Gisteren werd hier de Zierikzeesche voetbalclub Sinoto I ontvan gen om tegen Terneuzen I een wedstrijd te spelen, die wel in het teeken der belangstel- ling stond, want het bezoek was alleszins be- vredigend. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 3 3 5 3 4 3 2 3 4 2—3 3—1 3—0 7Q n JQ 2. doelp. 1c v.—t. 3 3 9-3 6 3 10-6 6 o 2 i 11-7 6 2 7-4 4 i 2 i 9-8 4 i 1 i 6-6 3 1 i 3-7 0 3 3-11 0 4 7-15 0 Blijf daarmee toch niet loopen Akker's Kloosterbalsem zal Uw pijn onmiddellijk tot bedaren brengen, U snel behaaglijke ver- lichting, kalmte en rust bezorgen. J j&*jKsz*wijjmmutmMmmMmtmtttMt nwiir Even voor twee uur worden beide elftallen door scheidsrechter Maurer van Bergen op Zoom in het veld geroepen, om direct daarna aan te vangen. Terneuzen speelt tegen wind maar niettegenstaande dat, toont zij direct hare meerderheid. Na ongeveer 10 minuten te heb ben gespeeld wordt het eerste doelpunt ge- scoord door de linksbinnen, terwijl enkele mi nuten later de linksbuiten het tweede punt maakt. Door de rechtsbinnen werd een record geslagen door niet minder dan vijf schoten te lossen welke tegen de lat terecht kwamen. De rust ging in met 20 voor Terneuzen. Kort na de rust had de linkshalf het onge- luk een vrije schop te veroorzaken bij het be- ruchte gebied, yraarvan door Sinoto een gun- stig gebruik werd gemaakt, zoodat de stand nu was 21. Na dat ongelukje leek het wel of het verband in de Terneuzenploeg zoek was. Sinoto was nu veel sterker en zat voortdurend voor Terneuzen's doel. Door gebrek aan schot- vaardigheid konden zij echter geen enkel doel punt maken. Eenmaal veroorzaakt de kee per van Sinoto welke een goede wedstrijd speelde een vrije trap, doordat hij meer dan drie passen met de bal in de handen liep. De ze overtreding leverde echter voor Terneuzen niets op. Toen er nog 13 minuten gespeeld moest worden, gelukte het aan den linksbin nen van Terneuzen met een ver schot nogmaals een doelpunt te maken, zoodat men van de overwinning bijna zeker kon zijn. Even voor het einde kreeg Terneuzen nog een strafschop te nemen, welke echter door den middenhalf ver naast werd geschoten. In den stand kwam geen verandering meer en Terneuzen won hierdoor zijn derden wed strijd van de eveneens drie gespeelde, zoodat het wel een groot verschil maakt met het vo rige jaar. Dit mag echter voor cle spelers geen reden zijn, om te denken, dat hun niets meer kan deeren, want zij weten bij ondervinding, dat er heel weinig noodig is om de winst in ver- lies om te zetten. Wanneer door Terneuzen met hetzelfde tempo en dezelfde combinatie in de nog komende wedstrijden wordt gespeeld, dan kan zij met gerustheid elken wedstrijd tegemoet zien. ZEEUWSCHE VOETBALBOND. Terneuzen II was gister op bezoek bij Clinge, en moest daar het onderspit delven met 41. Axel speelde, .op eigen terrein, tegen Sas van Gent en verloor met 73. van het hout, dat de zee op het strand wierp. Kostbare teekeningen waren voor den bouw niet noodig, want hij bouwde het slechts 35 voet lange scheepje naar zijn eigen ervaring als zeeman. In Mei 1925 vertrok hij van zijn woonplaats Seattle naar San Francisco, en kwam na 4000 mijl afgelegd te hebben 59 dagen later in het Panamakanaal, dat hij besloot door te gaan, ofschoon zijn borspronkelijk voornemen was op de oude zeemansmanier rond Kaap Hoorn te ze len. Hij was al een aardig eind op weg geweest, doch door sto;men teruggeslagen. Uiteraard l'.ep hij verschillende havens aan, waar meermalen het schip op het droge moest worden gezet om de schelpdieren. van de scheepshuid te krattoen. Het zou te ver voeren om de verschillende gebeurtenissen in de door hem bezochte havens fe memofeeren; het zij genoeg om te melden, dat hij in October van het vorig jaar in Fal mouth kwam. Het zien van hst land was voor hem een verrassing, want volgens zijn hor- loge moest hij nog vier graden van land zijn. In Engelard had hij een schitterende ontvangst omdat de Engelschen zijn reis als een „good sport" aanzagen. In Londen heeft hij een le- zing gehouden voor een zeilvereemging. Gedu rende de wintermaanden bleef hij in een En- gelsche haven en zeilde in het voorjaar verder. Op onze vraag, hoe hij tijd vond zijn eten klaar te maken en te rusten, antwoordde hij, dat dit de kwestie van regelmaat was. Een maal was hij gepraaid door 'n groote Italiaan- sche boot, die dacht dat hij een schipbreuke- ling was. Op zijn mededeeling, dat hij door het Suez- kanaal naar China en Japan en dan naar hu:s zou ze'len, gaven wij als onze meenir.g te kennen, dat men zooiets beter kon doen met een passagicrs-chip. Hij antwoordde evenwel: „Men kan de wereld ook bekijken zooals ik het doe, zonder luxueuse hutten op een pas- sagierschip". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Terneuzen Zeelandia II Goes i Hulst Sinoto Walcheren Zierikzee Middelburg II Vlissingen II Zierikzee 2 punten in mindering wegens niet opkomen. TERNEUZEN—SIN OTO. Wanneer men in de Sportkroniek wil naspeu- ren een bericht over een gespeelden wedstrijd DE WERELD ROND IN EEN NOTEDOP. Te IJmuiden is een heel klein zeilvaartuig j binnengekomen, dat een uit slechts een per- j soon bestaande bemanning aan boord had en j de Amerikaansche vlag had waaien. H. t bleek t te zijn de zeil'boot ..Pilgrim", uit Seattle met tweeden age t, welke kapitein Drake een reis om de wereld wilde maken. Hij was reeds in Engeland. Noorwegen, Zweden en Durtschland geweest en bezocht nu de Nederlandsche havens. Wij hebben, aldus vertelt de berichtgever van het Hbl., te IJmuiden een bezoek gebracht op het scheepje en vonden den kapitein bereid ons cenige mededeel'ngen te doen over zijn tocht. Het onderhoud vond plaats in het kleine kajuitje, dat tegelijkeriijd zijn museum en veikooplokaal was. Op de tafel stonden ver schillende voorweipen uitgestald, die hij in de onderscheidene door hem bezcchte landen had gekocht om in andere landen als rar.te.ten aan den man gebracht te worden. Op die wijze verdient de kapitein een klein^gheid om de kosten te dekken, maar de grootste bron van inkomsten moet komen uit de entree-gelden voor de bezichtiging vn zijn scheepje. De „ouwe", die in <1; 'tig jaren wa®; bleek een. aangenaam verteller te zijn. Hy deelde mede, van oorsprong Engelschman te zijn, maar zich later te hebben laten natura- liseeren in de Vereenigde Staten. Zijn grootste liefhebberij is alleen in een boot zwerftochten over de zeeen te maken. Vrees kende hij niet, zeide deze optimisti- sche man, want als het slecht weer is, vei- heugt hij zich er in, dat het wel gauw beter zal worden. Des nachts zet hij het roer van zijn scheepje vast en gaat lekker slapen. Hij had de boot zelf in vijf maanden ge- bouwd, waarbij hij de materialen op goedkoope wijze verkreeg, namelijk door het verzamelen Zaterdagavond is in een cafe aan den Noord- westbuitensingei bij de Westerstraat te 's Gra- vanhage een relletje ontstaan, waarbij opge- scboten jongens het te kwaad hebben gekregen met een agent. Door een. vrouw uit de buurt werden andere agenten gewharschuwd, zoo dat er spoedig drie ter plaatse waren, die trachtten de onrustverwekkers mede te nemen. Een der jongens kwam ziin makkers te hulp en gaf een agent een klap in zijn gezicht. Daar het verzet van de zijde van het publiek dreigende afmetingen aannam, trok een van de dr'e agenten zijn revolver en loste twee schoten. Een dier schoten heeft den jongen getroffen, die naar het ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht, aldaar aan zijn wonden is over!eden. De identiteit van het slachtoffer was nog niet vastgesteld, maar vermoedelijk is het een 17jarige jongen uit de Zorgvlietstraat. Het ge- val verwekte in de volksbuurt groote beroe- ring. DE AANHOUDING VAN LIEBERMANN. De inspecteur der Haagsche politie, die in verband met de arrestat e van Lieberman.n in Helsingfors naar Finland was gegaan, is in Den Haag teruggekeerd. Hij heeft enkele we- ken in Finland verblijf gehouden en net de autorite'ten aldaar besprek'ngen geyoerd, wel ke betrekking hadden op de mogelijkheid v n de uitlevering van L'ebermann naar Neder land. LASTIGE VECHTERSBAZEN. Vrijdagnacht had op de Oosteniburgergracht te Amsterdam een twist plaats tusschen de twee gebroeders Huisman, waarbij de een den ander door een winkelruit smeet. Toen een politieagent ter plaatse kwam richtten zij zich tesamen tegen hem. Hij kreeg hulp van eien ent, maar toen zij een der beide brcers wilden opbrengen, werden zij daarin be- lemmerd door den andere, die trachtte een der agenten in het z.g. waaigat, d.i. de gren - tusschen de Ooster- en Wittenburgergracht, te duwen. De agent kwam echter op een steenen muur terecht. Toen er ten slotte geen moge lijkheid meer bestond om de tierende en schreeuwende broeders van zich af te houden die niet wilden rusten voordat de agent in het water lag, werd een sommatie gegeven. op loste een der agenten een schot, dat s. H- in de maagstreek trof. De man werd m v: ij ernstigen toestand naar het Wilhelmina Gast- huis vervoerd, terwijl J. H. gearresteerd werd. GROOTE OVERSTitOOMINGEN IN MEXICO. De regen, die gedurende de afgeloopen week in den staat Vera Cruz in Mexico is gevallen heeft naar gemeld wordt grootere schade aan- gericht, dan sedert 40 jaar het geval is ge weest. Een Zaterdag door de petroleum- afdeeling van het ministerie van Industrie, Handel en Arbeid uitgegeven rapport zegt: ,,De zware regenval in het Noorden van den Staat Vera Cruz heeft tot gevolg gehad, dat de rivieren buiten haar oevers zijn getreden. Vele petroleumvelden staan onder water. Ver- bindingen zijn verbroken en het werk is stop- gezei. Vele olieleidingen zijn gebroken. Over het algenaeen is het verlies groot". De zware stormen hebben eveneens groote schade aangericht aan de tabaks-, vanille-, bananen-, sinaasappel- en citroenenoogsten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 5