m Of ze toegepast zullen worden is een an dere vraag. De verhouding tusschen boter- leverancierster en winkelier is soms zeer bijzonder. Maar jammer voor den qoeden naam van onze boerenboter is het zeer zeker, als som- miqe boerinnen niet bereid zijn zich wat meer moeite voor zoo'n edel product te qeven. De jaarlijksche productie in Zeeland bedraaqt nog van 1 tot 2 millioen KG. LijMBANDEN OM VRUCHTBOOMEN. De Plantenziektenkundiqe dienst meldt: Ter bestrijding van de wintervlinders en van hare rupsen, de zqn. trekmaden, moe ten thans lijmbanden om de stammen der vruchtPoomen qeieqd worden. Zooals reeds meermalen is medeqedeeld, dienen deze banden om de weldra uit den grond kruipende vrouwelijke vlinders, die geen vleugels hebben, te vanqen, als deze langs den stam naar boven loopen om hare eieren aan de takjes te leggen. Daar op deze banden echter uitsluitend dezi. wintervlinders gevangen worden, be- hoeft men ze alleen daar aan te leggen, waar dit voorjaar de groene rupsen, waaruit de nu te voorschijn komende vlinders zich ont- wikkeld hebben, de zgn. trekmaden, in de boomen voorkwamen. De door deze rupsen veroorzaakte schade bestaat in het vreten van gaten in de bladeren (wat zoo sterk kan zijn, dat de bladeren er in het voorjaar ais verhageld uitzien) en het beschadigen van jonge vruchten, vooral kersen. Voor boomgaarden, waarin trekmaden voorkwamen, zijn lijmbanden het aangewe- zen en goedkoopste bestrijdingsmiddel. De banden bestaan uit een reep voor vet ondoordringbaar papier, die met twee touwtjes op 1 a 1^2 M. hoogte rond den s^am wordt gebonden en waarop een spe- ciaal bereide zeer lang klevend blijvende rupsenlijm, ter breedte van 8 cM gesmeerd wordt. Men koope uitsluitend goede kwali- teit rupsenlijm. Hierbij wordt tevens de aandacht van be- langhebbenden erop gevestigd, dat er bij particulieren en boomgaardbezitters lieden rondgaan, die voor een soms hoogen prijs lijmbanden aanleggen. Het is dezer dagen weer gebleken, dat deze aanbiedingen meer malen niet vertrouwd moeten worden, daar dan zeer minderwaardig werk wordt ge~ leverd. a.i Boomgaardbezitters, zoowel als particulie ren, wordt daarom aangeraden, niet in te gaan op aanbiedingen van rondreizende lie den, zich veelal Boskoopers noemende, maar vooral inlichtingen in te winnen bij den Plantenziektenkundigen Dienst te Wagenin- gen of bij de op vele plaatsen werkzaam gestelde ambtenaren van dien Dienst. Boomgaarden en boomen, die ter bestri ding van andere insecten dezen winter gron- dig bespoten zullen worden met een 8 carbolineumoplossing, behoeven niet van lijmbanden voorzien te worden, daar ook de eieren van de wintervlinders door carboli- neum gedood worden. Er moet dan echter zoo gespoten worden, dat alle fijne takjes voldoende bevochtigd worden, daar juist op deze de wintervlindereieren gelegd worden. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. -•'•wRI 12082,04 41 hi— 46,25 Vergadering van Donderdag 4 October 1928, des namiddag 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge meester. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, L. J. Geelhoedt, D. Scheele, P. van Cadsand, C. A. Verlinde, A. de Bruijne, P. F. de Bakker, N. A. Hamelink, C. J. van den Bulck, D. van Aken en W. Bedet; later ook de heer H. J. Colsen. Afwezig de heer L. J. van Driel. De VOORZITTER opent de vergadering en stelt aan de orde: 1. Notulen. De notulen der vergadering van 26 Juli en die van 8 Augustus 1.1. worden met algemeene stemmen vastgesteld, zooals die aan de leden in druk zijn toegezonden. 2. Ingekomen stukken. a. Het raadsbesluit van 26 Juli 1928, tot verkoop van een perceel gemeentegrond aan J. Wieles, voorzien van het bewijs der goed- keuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. b. Het raadsbesluit van 26 Juli 1928, tot verkoop van een perceel gemeentegrond aan M. J. Poissonnier, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. c. Het raadsbesluit van 26 Juli 1928, tot verkoop van een perceel gemeentegrond aan J. J. C. van Sprang, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. d. Bericht van J. F. de Pauw-Moes, dat zij hare benoeming tot onderwijzeres aan de open- bare school A aanvaardt. Aangenomen voor kennisgeving. e. Een schrijven van het Burgerlijk Arm- bestuur, waarin dit te kennen geeft, dat het college in zijne vergadering van 7 Aug. 1.1. besloot de gevraagde opgaaf van bedragen van ondersteuning niet te verstrekken. De heer HAMELINK geeft te kennen, dat «e gemeenteraad tegen dit besluit van het Burgerlijk Armbestuur wel is waar niets kan doen, maar dat hij toch gaarne zou gezien hebben, dat het tegenover den raad zijn be sluit zou hebben gemotiveerd. Hij meent, dat, indien de gemeenteraad aan dat college in zijn meerderheid iets vraagt, men toch een behoorlijke motiveering van dat weigerend besluit zou mogen verwachten. Nu mist men daarover gegevens, en spreker kan wel me- dedeelen te zullen overwegen, of hem dit geen aanleiding geeft tot het voorstellen van een reglementswijziging voor dat college. Dit plaatst zich de laatste jaren boven den ge meenteraad en hij gelooft, dat dit toch min der juist is, Hij zou het zich kunnen inden- ken, dat het Burgerlijk Armbestuur bezwaar maakt om inlichtingen over bedeelingen te geven, doch dan had het op den weg van dat college gelegen om te berichten, dat het de vraag minder juist achtte, doch dat het ook minder juist achtte' dat het lid van den raad, tevens deelmakende van dat college van zijn kennis der zaken een zoodanig gebruik had gemaakt, dat dit de oorzaak was geworden van het stellen der vraag. Had men zooiets geantwoord, dan zou hij er zich wel bij heb ben kunnen neerleggen, maar als het zoo blijft voortgaan zal hij zich tegen die hou- ding moeten verzetten, daar het college zich boven den raad stelt, hetgeen toch ook in strijd is met de bepalingen der Gemeente- wet, aangezien de raad toch ook verantwoor- delijk is voor den gang van zaken bij het Burgerlijk Armbestuur. Mogelijk, dat hjj bij de begrooting deswege voorstellen indient. Het is een behandeling van den raad die niet op gaat. De VOORZITTER vraagt of iemand hier- over nog wat te zeggen heeft. De heer BEDET: Ik heb hierover niets te zeggen, mijnheer de voorzitter! Het schrijven wordt overeenkomstig het voorstel van burgemeester en wethouders met algemeene stemmen aangenomen voor kennisgeving. f. Een kennisgeving van het gemeentebe- stuur van Arnemuiden, dat de raad dier ge- meente in zijn vergadering d.d. 31 Augustus 1.1. besloot aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen te verzenden het volgende adres: Door den raad dezer gemeente is d.d. 31 Augustus j.l. een adres aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen gezon- den van den volgenden inhoud: „Geeft eerbiedig te kennen de-raad der ge- „meente Arnemuiden; „dat de gemeente Middelburg na het gewe- „zen arrest van den Hoogen Raad der Neder- „landen van den 1 Juni 1928 is overgegaan tot „navordering op deze gemeente van de over „de jaren 1922 tot en met 1925 van de uitkee- „ringen ex artikel 104 der Lager Onderwijs- ,,wet 1920, afgetrokken schoolgelden „dat, al moge deze, navordering als wettig „worden aangemerkt, zij toch in elk geval als „een grove onbillijkheid moet worden geacht; „dat ook het college van gedeputeerde sta- ,,ten dezer provincie blijkens rondschrijven van „17 Juli 1925, No. 14, le afd, de wenschelijk- ,,heid heeft te kennen gegeven om bij de uit- „voering van vorengenoemde wetsbepaling, „aftrek van de schoolgelden toe te passen „(eene meening, welke blijkens dat schrijven ,,ook die der Regeering was.) „Redenen waarom adressant zich tot Uwe Excellence wendt met het verzoek te willen ,,bevorderen, dat wetswijziging ten aanzien ,,van dit punt spoedig aan de orde worde ge- ,,steld en dat daarin tevens worde bepaald, dat ,,aanspraken op navordering over voorgaande jaren niet mogelijk kunnen zijn". Overeenkomstig het verlangen van den gemeenteraad verzoeken wij U beleefd aan dit adres adhaesie te willen betuigen. Omtrent de door U te nemen beslissing zul len wij gaarne in kennis worden gesteld. Aangenomen voor kennisgeving. g. De begrooting van het Burgerlijk Arm bestuur voor het dienstjaar 1929 op een eind- cijfer van f 37.062,50. De subsidie van de ge meente, die voor den loopenden dienst is uit- getrokken op 32.250 is thans geraamd op 36.500. Uit de toelichting blijkt, dat het groote ver- schil in de aangevraagde subsidie tusschen de begrooting voor het dienstjaar 1928) en die voor 1929 allereerst zijn oorzaak vinat in het groot goed slot van het dienstjaar 1926, n.l. 3491,39, terwijl het goed slot van het dienst jaar 1927 slechts 169,22 bedroeg. Dit verschil moest aangevuld worden met aan te vragen subsidie aan den raad. Daarna, in den post ,,Werkloozenzorg" waar- voor f 500 meer is geraamd, op grond van het reeds thans uitgegeven bedrag. En eindelijk in den post „ziekenzorg" die eveneens met 500 is verhoogd. Verder zijn de inkomsten met f 1000 ver- minderd. De post „jaarwedde van den secretaris- penningmeester" is thans begroot op f 600, als gevolg van een besluit van het Burgerlijk Armbestuur, waarbij besloten werd burge meester en wethouders te verzoeken den raad voor te stellen aan het salaris van den secre- taris-penningmeester twee tweejaarlijksche verhoogingen van minstens f 100 te verbinden, waarvan de eerste verhooging zal ingaan 1 Januari 1929. Burgemeester en wethouders stellen voor, deze begrooting te behandelen bij de vaststel- ling der gemeentebegrooting. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. h. De begrooting der commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen (kom) op een eindcijfer van 400. Burgemeester en wethouders stellen voor, deze begrooting te behandelen bij de vaststel- ling der gemeentebegrooting. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. i. De begrooting der commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil op een eindcjjfer van 221,65%. Burgemeester en wethouders stellen voor, deze begrooting te behandelen bij de vaststel- ling der gemeentebegrooting. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. j. Een adres van het bestuur der Vereeni- ging „De Tuinbouw", dat daarin te kennen geeft, dat alhier de laatste jaren twee twee- jarige algemeene tuinbouwcursussen zijn ge- houden van wege de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij dat nu alhier bestaat een vereeniging „De Tuinbouw" welke zich ten doel stelt de tuin bouw in deze gemeente te bevorderen; dat zij dit o.m. ook wenscht te doen door het doen geven van een tweejarige algemeene tuinbouwcursus, alzoo voortzettende het werk der Z. L. M.; dat het tuinbouwonderwijs alhier in eene behoefte voorziet, blijkende o.a. uit het aantal leerlingen, n.l. 25, dat zich tot heden voor den nieuwen cursus heeft aangemeld; dat tot heden hiervoor door het gemeente- bestuur 'n gratis verlicht en verwarmd lokaal is beschikbaar gesteld en een toelage ad f 50 voor tegemoetkoming in de reis- en verblijf- kosten van het personeel; dat de lessen zullen worden gegeven door de heeren H. L. Leijs te Baarland en W. J. Robijn te Ovezande; dat de financien der vereeniging ontoerei- kend zijn om in de behoefte aan lokaliteit en de noodige subsidie te kunnen voorzien; dat de vereeniging zich daarom verzoekt, ten behoeve van den Algemeenen Tuinbouw cursus te Ter Neuzen, aanvangende 1 October 1928 in het genot te mogen worden gesteld van een gratis verlicht en verwarmd school- lokaal, benevens een toelage van f 50 per winter-halfjaar, gedurende twee winterhalf- jaren. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit adres te behandelen bij de vaststel- ling der gemeentebegrooting. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. k. Rekening en verantwoording van de commissie tot wering van schoolverzuim te Ter Neuzen (kom) over den dienst 1927. De ontvangsten hebben bedragen 378,40, de uitgaven /291.30, het goed slot f 87,10. Burgemester en wethouders stellen voor deze rekening goed te keuren. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 1. Rekening en verantwoording van het be stuur der brandweer over het dienstjaar 1927. De ontvangsten hebben bedragen f 1625, de uitgave f 1718,80, blijft een nadeelig slot van f 93,80. Burgemeester en wethouders stellen voor deze rekening goed te keuren. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. m. Een adres van het bestuur der Zeeuw sche Vereeniging voor Dialect-onderzoek, secretaris Jac. Westerweel te Goes, waarin dit verzoekt het streven der vereeniging tot op- sporing van Oud-Zeeuwsche Cultuur, zoowel in taal als historle, te willen steunen met een jaarlijksche door den raad te bepalen finan- tieele bijdrage van gemeentewege. Uit een bijlage bij het adres blijkt het vol gende Deze Vereeniging, die in Mei 1928 te Goes werd opgeticht en haar vertakkingen reeds heeft, zoowel binnen als buiten de grenzen van onze provincie, acht het wenschelijk en nood- zakelijk, meer bekendheid te geven aan het Zeeuwsche volksleven in het algemeen, aan de taal in het bijzonder, De uitdrukking „de taal is gands het volk", bijna geworden tot een gevleugelde uitdruk king, geldt ook voor Zeeland. Waar ons Zeeuw sche volk de eeuwen door bewezen heeft, de kiemen in zich om te dragen van Vrijheids- en Nationaliteitsgevoel; waar wij bij ondervin- ding weten, dat Zeeland en Holland, staatkun- dig en economisch een geheel vormen; daar is het de dure plicht, die groote verwantschap ook aan te toonen op het gebied van de taal. Onze taal leeft! Zij kent noch grenzen, noch politieke of religieuze groepen. Zij is een ge- meenschappelijk volksbezit. Uit de hoeken van particuliere en gemeentelijke archieven, waar de perkamenten onder het stof der eeuwen liggen begraven, komt de vreemde smartende toon der vergeten historie tot ons de klagende streek over de snaren van een oude viool. De Zeeuwsche Vereeniging voor Dialect- Onderzoek, meefif daarin verandering te kun nen brengen en wel op de volgende manier: I. Innig verband te brengen tusschen alle deelen van Zeeland. Onze leus zij: „Wat het water heeft gescheiden, zal de taal bijeen voegen". Hiervoor kregen wij reeds de voile mede- werking van: a. Oudheidkunde vereeniging ,,De Vier Am- bachten", te Hulst. b. Oudheidkundige Kring ,,Schouwen", te Zierikzee. c. Oudheidkundige Kring ,,De Bevelanden", te Goes. II. Publicatie van de gevonden schatten door het stichten van een eigen wetenschap- pelijk orgaan, dat leden en donateurs gratis zal uitgereikt worden. III. Het verzamelen van een „Zeeuwsch Woordenboek" IV. Uitgave mogelijk te maken van ge- schriften, beschrijvende het Zeeuwsche volks leven van Toen en Nu. Opgemerkt dient te worden, dat onze ver eeniging geen vereeniging is voor het maken van reclame voor Zeeland in den Vreemde", maar gebaseerd op zuiver wetenschappelijke gronden en zich daarvoor de medewerking heeft verzekerd van taalvorschers als: Professor Jac. van Ginniken, Nijmegen, Pro fessor Th. Baader, Nijmegen, Dr. P. Mertens, Utrecht, Weledelen heer J. Dek, Nijmegen. De Zeeuwsche Vereeniging voor Dialect- Onderzoek hoopt, dat eens de tijd zal komen, dat de waas over de Zeeuwsche cultuur en taal zal weggenomen zijn. Maar daarvoor is de medewerking noodig niet van enkele, maar van alle Zeeuwen. Laten wij het devies van ons wapen hoog houden: „Luctor et Emergo". Burgemeester en wethouders stellen voor op dit verzoek afwijzend te beschikken. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. n. Procesverbaal van de op 27 Augustus 1928 ten kantore van den gemeente-ontvan- ger gehouden opneming der boeken en kas, waaruit blijkt: dat de inkomsten over den dienst 1927 heb ben bedragen 621.786,81%, die over 1928 129.074,00%, samen 750.860,82, en dat de uitgaven over den dienst 1927 hebben beloo- pen f 469.801,25%, en die over 1928 210.409,38, samen 680.210,63%, zoodat in kas moest zijn 70.650,18%, hetgeen overeen- komt met het totaal der in kas bevonden en in het proces-verbaal omschreven waarden. Aangenomen voor kennisgeving. o. Een adres van het bestuur der Chr. be- waarschool te Ter Neuzen, dat den raad dank betuigt voor de subsidie genoten over het jaar 1927. Teneinde te kunnen voldoen aan vol doende salarieering van haar personeel, ver zoekt de vereeniging andermaal voor het jaar 1928 een bedrag uit de gemeentekas te mogen ontvangen van f 1000. Hoe graag de vereeni ging zich zonder subsidie zou willen behelpen, de meerdere uitgaven en mindere ontvangsten nopen haar weder om dit bedrag bij de ge meente aan te kloppen. Uit de bij dit verzoek ingezonden rekening over 1927 blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen 4025,72 en de uitgaven f 4015,79, het batig saldo 30,93. De schoolgelden beloopen van 50 tot 30 cent per kind en per week, voor twee kinderen uit edn gezin van 95 tot 55 cent. Voor 1928 is het eindcijfer der begrooting geraamd op 3863,93. Ontvangsten: saldo 1927 30,93, schoolgel den 2400, subsidie f 1000, huren 160, pen- sioenbijdrage 48, contribution f 225. Uitgavensalarissen 2340, rentelasten 164, invaliditeitszegels f 90, verlichting f 60, verwarming f 100, onderhoud 250, schoon- houden f 250, leermiddelen f 50, pensioens- bijdrage f 171,04, diverse uitgaven f 75, on- voorziene uitgaven f 113,89, aflos f 200. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit adres te behandelen bij de vaststel- ling der gemeentebegrooting. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 3. Voorloopige vaststelling der genieente- rekening over 1927. Burgemeester en wethouders stellen voor de rekening over 1927 voorloopig vast te stellen zooals die den raad is aangeboden. De commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren Verlinde, Van den Bulck en Van Aken, adviseert in gelijken geest. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. INKOMSTEN. Gewone dienst. Batig slot 1926 20788,92 Achterstallige inkomsten van vorige dien8tjaren2870,60$ Uitkeering van het Rijk, art. 1—9 der wet van 24 Mei 1897 15937,43 Id. volgens art. lo dier wet 600, Secretarie leges en rechten burger- lijken stand 812,30 Rechten ingevolge vuurwapenwet 50,55 Verhaal van pensioensbijdragen 6003,23 Restitutie van te veel betaalde pen sioensbijdragen 234,30 Keur- en slachtloon t 2801,60 Storting Gezondheidscommissie in pen- sioensbijdrage van haren secretaris 77,50 Renten en ailossifigvoorschotten volks- huisvesting1711,50 Bijdragen van het rijk krachtensart.38, Woningwet 15628,59 Terugbetaling door woningbouwver- eenigingen vanannuiteiten bouw- voorschotten 43199,83 Erfpacht van grond uitgegeven in be- lang volkshuisvesting 2363,90 Huur van grond waarop noodworfingen zijn gebouwd 124, Voordeelig saldo exploitatie der nood- woningen over 1925 455,85 Terugbetaling door Woningbouwver- eeniging te Sluiskil van rente verschuldigd over de verkoop van grond Marktgelden, wik-, weeg- en meet- gelden Hefting voor ruimen privaatputten Begrafenisrechten t Verkoop van asch, vuilnis en faecalien Rioolbestrating Stoepengeld Van gemeente Axel vergoeding voor herleggen en onderhouden opge- broken bestrating Schadevergoedmggezonken beerschuit Huur van huizen en andere gebouwen Idem van landerijen Opbrengst grasverpachting Cijnzen en erfpachten Recognition ter zake vergunningen Renten van kapitalen i> Schoolgelden lager onderwijs Vergoeding van het rijk in zake lager onderwijs Bijdrage van andere gemeenten Schoolgelden uitgebreid L. 0. Rijks vergoeding Schoolg. bijzonder lager onderwijs Uitkeering van gemeenten ingevolge ait. 104 Uitkeering van andere gemeenten in de aan de schoolbesturen te be- talen vergoeding Rente van waarborgsommen Terugbetaling door bijz.schoolbesturen over het tijdvak 1922-24 Schoolg. bijzonder uitgebreid L. 0. Uitkeering gemeenten art. 86 L. 0. Uitkeeringvan gemeenten,art. 104 L.O. Rente van waarborgsommen Bijdragen van gemeenten in kosten nijverheidsonderwijs Subsidie van rijk en provincie in kosten krankzinnigenverpleging Ouderdomsrente van voor rekening der gemeente verpleegde krank- zinnigen Storting Burg. Armbestuur pensioens- bijdrage voor secretaris en pen- ningmeester van dat college Bijdrage rijk in belooning directeur arbeidsbemiddeling 80 opcenten hoofdsom gebouwde eigendommen 20 opcenten op ongebouwde eigen dommen 139,51 1678,05 2487,92 1044,89 728,50 1521,- 152,30 3000,- 589,— 1457,— 96,45 40- 3858,081 524,07 5324,57 2934,36 I"': 33375,34 141,01 1182,05 10800,— 6045,841 302,80 1029,20 225,25 1598,56 672,07 693,69 403,38 235,75 3654,03 1330,— 402,— 77,50 1582,02 1700,— 50/85 opcenten op hoofdsom pers. bel. f 25759,80 Uitkeering rijk opcenten dividend-en tantidmebelasting 2823,84 Belasting naar het inkomen 201.457, Belasting op de honden 1745, Vergunningsrecht verkoop sterken drank1650,— Restitutie in verband met eindafreke- ning van de kwade posten der door het rijk geindegemeentelijke in komstcr.be lasting 724,78 Teruggave van voorschotten aai. ambtenaren510, Herstellen en onderhouden var. opge- broken bestrating 480,15 Aandeel gemeente in bruto-opbrengst electrische centrale 1456,07 Totaal 453.410,08 UITGAVEN. Gewone dienst. Achterstallige uitgaven van vorige dienstjarenf Jaarwedden gemeentebestuur en secretarie Schrijf- en bureaubehoeften Druk- en bindwerk Onderhoud en schoonhouden gemeen- tehuis Onderhoud meubelen Verlichting en verwarming Abonnement Staatsblad enz. Archief Aanplakken en omroepen Adverteeren Reis- en verblijfkosten Onkosten postrekeningen Abonnement en gesprekken telefoon Contributie Vereeniging van Nederl. gemeenten Kiezerslijsten en kiesverrichtingen Kadaster Ambtenaren Burg, stand Overige kosten van idem Bevolkingsregister en nummeren huizen Verzekering tegen ongevallen en inva- liditeit Verzekering tegen brandschade Kosten verzekering en pensionneering ambtenaren Bijdragen voor Inkoop van pensioen art. 40 en 35 Bijdragen voor idem art. 63 Renten van geldleeningen A flossing leeningen Inbraakverzekering Subsidie Nod. Ver. voor gemeente- belangen Kosten van uitbetaling van aflosbare obligaties en vervallen coupons Bijdrage rust- en vacantieoord Ned. Bond van gem.-ambt. Verteringskosten vergaderingen Bij voorschot betaalde coupons Vergoeding bode rijwiel Toeslag op pensioen wed. Tolhoek Id. aan ver. van Burg, en Secretarissen in Oostelijk-Z.-Vlaanderen Toeslag pensioen A. Koene Kosten regeling tinancieele verhouding rijk en gemeenten Vergoeding telefoonhouder te Sluiskil voor openhouden kantoor en waar- schuwen geneesheeren in de kom Stortingen art. 41 Invalioiteitswet voor gewezen adj -commies Belooning inspecteur en agenten van politie Kleeding en uitrusting Politiebureau Bureaubehoeften Bewaring van gearresteerden Reisgeld voor passanten en overige uitgaven der politie Premien aan brandmeesters en brand- spuitlieden Onderhoud brandbluschmiddelen t Onderhoud spuithuis Kosten straatverlichting Rente ten laste van hoofdstuk III Aflossing id Vergoeding voor gebruik van rijwielen in dienst der gemeente-politie Subsidie Burgerwaclit. Brand verzekering politiebureau Toelage Ned. Politiebond voor de politieschool Id. politiehonden-dresseervereeniging Huur van rijksgrond voor staanplaatsen woonwagens Toelage aan de Gezondheidscommissie Vaccinatie en lijkschouwing Bestrijding epidemische ziekten f Kosten uitvoering Vleeschkeuringswet Kosten keuringsdienst en warenwet Toelage aan oud-keurmeester P. J. Klaaijssen Subsidie vereeniging Het Groene Kruis Id. aan Wit-Gele Kruis te Sluiskil Id. te Ter Neuzen Subsidie aan Ziekenhuis Id. bad- en zweminrichting Subsidie Centraal genootschap kinder herstellings- en vacantiekolonies Rente van leeningen ten laste van volkshuisvesting t Aflossing idem K Annuiteiten aan het rijk in zake voor schotten ter voorziening volks huisvesting Bijdragen ter tegemoetkoming in de betaling van rente en aflossing 792,06 24938,33 1648,70 838,64 p* "434,63 34,69i 353.311 190,14 52,50 344^20 426.47 4.95 252.48 161,- 769,28 5,20 271,53 104,80 14725,71 501,94 730,12 20125,714 18125, 20,25 5- 6,78 15, 283,50 25i 105,60 9,92 180,— 0,46 300,— 577,84 18743,— 1567,78 707,16 181,534 341,66 645,— 690,— 26,44 7751,75 405,30 60, 60,— 100,— 5,40 5,- 5,- 25,- 200,98 3,35 5.96 2288,64 1280,69 287,— 1200,— 250,— 300,— 3000,— 250,— 10,- 2924,47 1575,— 45195,38 in zake idem 2083 Aandeel van het rijk in het voordeelig saldo der exploitatie 6 noodwo- ningen over 1923 5- Aandeel van het rijk in voordeelig saldo expl. middenstandswoningen Rente wegens te late betaling van annuiteitenlb Kosten van rijks fin. toezicht in zake 22 arb.woningen Jaarwedden personeel openbare werken Onderhoud straten en pleinen VVegen en voetpaden Wandelplaatsen en plantsoenen Pompen en riolen Havens, kaaimuren enz. Klokken enz. Algemeene begraafplaats Gemeentereiniging Vergoeding rijwiel gem,-bouwmeester 40 pCt. toeslag aan de oud-grafdelver Ph. Haak Kosten lichten en herstellen gezonken beerschuit Grondlasten Dijk- en polderlasten Erfpachten enz Onderhoud van niet voor den pubheken dienst gebruikte werken Bewaargeving rentegevende stukken Rente te betalen bij aankoop van obligatien Jaarwedden der onderwijzers L 0. Instandhouden schoolgebouwen Huur schoolgebouwen Onderhoud schoolmeubelen Schoolboeken enz. Verlichting en verwarming Schoolbibliotheken Teruggaaf schoolgelden Toelage aan gepensioneerde onder wijzeres J. S. Nijssen Gratificatie aan A. C. de Coninck voor vervanging onderwijzer Kosten herhalingsonderwijs Jaarwedden Uitgebr. L. 0. Instandhouden schoolgebouw Schoolmeubelen Schoolboeken enz. Verlichting en verwarming, schoon houden Schoolbibliotheek Teruggaaf schoolgelden Uitkeering aan gemeenten ingevolge art. 86 der L. 0. wet Vergoeding kosten instandhouden bijz. scholen Uitkeering aan gemeenten ingevolge art. 104 Vergoeding voor terreinen en gebouwe bijz. scholen Uitkeering aan andere gemeenten in de aan schoolbesturen te betalen vergoeding Rente te betalen bij aankoop van be- legging van bedoelde waarborg sommen Vergoeding aan de bijz. school te Sluiskil in de kosten van her halingsonderwijs Vergoeding kosten instandhouding bijz. U. L. O Uitkeering aan anderegemeenten art. 205 Renten waarborgsommen Subsidie bijz. bewaarscholen Plaatselijk schooltoezicht Wering van schoolverzuim Verstrekking voeding en kleeding aan schoolgaande kinderen Kosten van plaatselijk toezicht M. O. Subsidie aan de Zeeuwsche Landbouw- maatschappij Subsidie aan het Rijk voor H. B. S. Erfpacht grond voor sportterrein ten behoeve H. B. S Subsidie lagere Landbouwschool Axel Subsidie aan scholen voor lager nijverheidsonderwijs 13900, Bijdragen aan gemeenten voor lager nijverheidsonderwijs Kosten voor bib iotheek Volksfeesten Subsidie muziekgezelschap Id. Zangvereeniging te Sluiskil Belooning doctoren en verloskundigen Krankzinnigenverpleging Burgerlijk Armbestuur Subsidie aan »Hulp in Nood" Belooning bereiden geneesmiddelen voor armenpractijk Toelage commissie werkverruiming Subsidie Z.-Vlaamsche tram Subsidie aan werkloozenkassen Kosten arbeidsbeurs Kosten invordering plaatselijke belas ting Teruggaaf belasting Uitkeering aan het rijk van kwade posten Belooning schatter dranklokalen Voorschotten aan ambtenaren Rente van tijdelijk kasgeld Totaal 17361 3671 1395 495. 827,113 2,i.O 100, - 2125,86 5078,74 25,- 66.67 600.— 83,76 53,66 65,56 588,96 17,09 112,- 33534,43 999,80 24,- 124,99 1727,41 1644,94 167,70 51,36 259,— 300,— 115,45 10822,68 226,86 518^85 478.25 63,50 2,25 106.26 7784,65 247,68 9615,54 66,47 252,13 104,20 1106,25 128,49 337,29 2000,— 50,— 420,— 1000 25,- 50,— 3000,— 300,— 50,— 16,04 200,— 400^ 50,— 3287,50 7900,22 28000,— 50,— 920,— 5,- 1610,— 2758,— 3633,38 185,60 31,35 12053,44 40,- 510,— 159,82 384049,83 Het batig slot van den gewonen dienst bedraagt 69360,25. KAPITAAL DIENST. Inkomsten Uitgaven Goed slot 92659,494 90973,364 1686,14 4. Verkoop gemeentegrond. Naar aanleiding van ingekomen verzoeken Stellen Burg, en Weth. voor: a. aan P. Platteeuw te Gent te verkoopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Schel- dekade, ten oosten van den door den heer H. R. A. de Meijer gekochten grond ter breedte an 6.25 M. en ter gezamenlijke oppervlakte van 147 M2., tegen den prijs van 10 per M2.; b. aan A. E. Bliek te Ter Neuzen te ver koopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Burgemeester Geillstraat, ter breedte van 6 M., ter gezamenlijke oppervlakte van 125 M2., tegen den prijs van 8 per M2. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 5. Vaststelling vergoeding volgens art. 101 der Lager Onderwijswet. Burgemeester en wethouders van Ter Neuzen, stellen voor het volgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen; overwegende, dat is vastgesteld de vergoe ding bedoeld bij artikel 101 der Lager Onder wijswet 1920 voor de in deze gemeente ge- vestigde bijzondere lagere school voor Chr. Volksonderwijs, over de jaren 1924, 1925 en 1926; dat deze vergoeding ingevolge het be- paalde, bij artikel 101, achtste lid der Lager Onderwijswet 1920, om de drie jaren moet worden verminderd tot het bedrag, hetwelk noodig is tot goedmaking van de over dat tijdvak, ten behoeve dier bijzondere school werkelijk gemaakte kosten; dat blijkens de door het bestuur der bij zondere school voor Chr. Volksonderwijs overgelegde bescheiden tot staving van de over dat tijdvak gedane uitgaven, de kosten genoemd in artikel 55 onder e tot en met h en o, alsmede die van instandhouding heb ben bedragen f 6373,55% dat het totaal bedrag der vergoeding be doeld bij artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920 over dat tijdvak heeft bedragen f 6921,47; gelet op artikel 101, achtste lid der Lager Onderwijswet 1920;

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 3