PUROL BUITEMLAID. Dam- on Scha&krubriek. BURGERLUKEN STAND, INGEZONDEN MEPEDEELINGEN, xcra. GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. zaamslag. Doozen 30-60 en 90 ct. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Droglrtc rei inn iii iiii iiiiin i in inn in an i iami»—nimi mini heusch tijd, dat de regeering eens door- tast en het wetsvoorstel opnieuw aan de orde stelt. Zoo lang men dit niet doet, moeten wij aannemen, dat meer rekening wordt gehouden met het standpunt van een kleine groep tegenstanders dan met dat van duizenden veehouders, die het be- paald noodzakelijk besc-houwen, dat deze wet er komt en liefst zoo spoedig moge- lijk. HET ZEEKANAAL ANTWERPEN— ZEEBRUGGE. Bij de opening der gewone jaarlijksche zitting van den provincieraad van West Vlaanderen heeft de gouverneur van dit gewest, baron Janssens de Bisthoven, met vreugde geconstateerd dat thans, fcien jaar na het einde van den oorlog, de sporen van het oorlogsgeweld vrijwel geheel ver- dwenen zijn. De gouverneur kwam ver- volgens, evenals de vorige jaren, terug op het door hem met voorliefde opgewekte droombeeld der verbinding van Antwer- pen met Brugge en Zeebrugge door mid- del van een zeekanaal. ,,Het werkelijke gevaar dat de toekomst van den Schelde- stroom bedreigt, zeide hij, zal ons, vroeg of laat, er toe dwingen een soort van bin- nen-Schelde te graven, geheel loopend over Belgisch grondgebied, beschermd tegen de grillen der natuur en, meer nog, tegen de verrassingen der internationale politiek". De gouverneur sprak dan ook de hoop uit, dat de provincie zich, op het gepaste oogenblik, de noodige opofferingen zal weten te getroosten, ten einde dit plan, dat niet alleen West-Vlaanderen, Oost- Vlaanderen en Antwerpen, maar ook de rest van den staat Belgie moet ten goede komen, te verwezenlijken. ZEEBRUGGE ALS OORLOGS- HAVEN. De correspondent van ,,Het Vad." te Brussel meldt dat, naar uit Brugge aan de Brusselsche „Standaard" wordt ge- schreven, tusschen de regeering en de Maatschappij der Brugsche zeevaartinstel- lingen een conflict is ontstaan ten gevolge van het door deze maatschappij gedane verzoek, nu het Belgische korps matrozen en torpedisten toch opgehouden heeft te bestaan, een mazoettank, een watertoren en de schuilplaats voor duikbooten tij- dens den oorlog, door de Duitschc marine te Zeebrugge gebouwd. te mogen afbre- ken, daar zij de ontwikkeling der haven in den weg staan en toch van geen nut meer zijn. Het departement van landsver- dediging heeft dit verzoek echter afge- wezen omdat deze werken, naar zijn oor- deel (misschien wel ingevolge de geheime bepalingen van het Fransch-Belgisch mi- litair accoord? vraagt de correspondent) in geval van oorlog opnieuw van nut zou kunnen worden. Waar de maatschappij blijft aandrin- gen heeft het departement van openbare werken uitdrukkelijk bevel gekregen het indienen van een reeds aangekondigd en toegezegd wetsvoorstel betreffende het uitvoeren, op staatskosten, van hoogst noodige baggerwerken in de haven van Zeebrugge uit te stellen, tot wanneer de maatschappij haar verzoek zal hebben in- getrokken. DAMMEN. Zondag 30 Sept. j.l. vond in Hotel du Com merce te Ter Neuzen de derde wedstrijd WalcherenZeeuwsch-Vlaanderen plaats. Na een kort inleidend woord van den Voor- zitter van den Zeeuwschen Dambond, den heer L. Goedbloed Jr. te Vlissingen nam de strijd ongeveer 11 uur in den voormiddag een aanvang. Zeeuwsch-Vlaanderen had de eerste ronde zwart geloot en reeds na een half uur bleek, dat niet aan alle borden de verdediging der zwarte stukken even safe was. Bord 9 der Zeeuwsch-Vlaamsche ploeg capituleerde na nauwelijks drie kwart uur spelens. Het tweede speeluur verliep niet beter. Tegenover vier overwinningen aan Wal- chersche zijde konden de Zeeuwsch-Vlamin- gen er slechts twee stellen. Toen dan ook om 1 uur de speeltijd der eerste partij ver- streken was, had Walcheren de leiding met 8 tegen 4 punten. Vier partijen waren niet beeindigd... Deze werden na afloop door een daartoe aangewezen commissie arbitrair be- slist met het resultaat, dat de eerste ronde een uitslag kreeg van 13 tegen 7 punten in het voordeel van Walcheren. Circa 2 uur werd de strijd hervat. De rol- len waren nu omgekeerd. Reeds in het eerste uur hadden drie Zeeuwsch-Vlaamsche spelers een winststelling verkregen. Jammer, dat aan bord 9 twee kostbare punten voor ons verloren gingen door meer dan nonchalante voortzetting van een totaal gewonnen stand. Later zou blijken, dat juist deze uit het vuur gesleepte puntjes de Walchersche overwin- ning bewerkten. Anders was de stand gelijk geweest. Fraai weerde zich in zijn tweede partij de benjamin der Zeeuwsch-Vlaamsche ploeg, A. Kotvis Jr. van Zuidzande, door 55n der sterk- ste Middelburgsche spelers te slaan, na het nemen van een mooien damzet. Deze tweede ronde eindigde met 11 tegen 9 in het voordeel van Zeeuwsch-Vlaanderen. De totaaluitslag is dus een 2218 over- winning voor Walcheren. Ook ditmaal was het krachtverschil alzoo uiterst gering. Na de drie ontmoetingen is de onderlinge stand als volgt: bordpunten gesp. gew. verl. voor tegen Walcheren 3 2 1 6052 Z.-Vlaanderen 3 1 2 5260 Hieronder volgt ten slotte de gedetailleer- de uitslag der Zondag j.l. gespeelde partijen. Hierbij diene, dat iedere speler twee partijen heeft gespeeld tegen het overeenkomstige bord der tegenpartij, n.l. 65n met zwart en 65n met wit. Voor een gewonnen partij worden 2 pun ten, voor een remise-partij 1 punt toegekend. Zeeuwsch-VlaanderenWalcheren le 2e party partij J. A. RisseeuwJ. Strooband 0—2 1—1 J. v. d. Heuvel—L Goedbloed 0—2 0—2 A. Kotvis Jr.W. Boogaard 0—2 2—0 J. P. GeensenJac. Boogaard 0—2 1—1 J. J. KaanJ. Roelans 2—0 2—0 S. J. BoogaartJ. de Meij 1—1 1—1 I. de BruyneA. Vermazen 2—0 2—0 I. VerhageA. K. Bok 0—2 2—0 D. KaanB. Montanari 0—2 0—2 R. J. v. DixhoornP. Streefkerk 2—0 0—2 Totaal 7—13 11—9 Damlessen per radio. Enkele bladen brachten dezer dagen het verassende nieuws, dat wellicht reeds op Zondag 7 October een aanvang zal worden gemaakt met het uitzenden van damlessen per radio. Het ligt in de bedoeling, een cursus te geven, waarin de leer der openingen aan de orde komt, terwijl ook partijstanden in het middenspel zullen worden geanalyseerd en last not least het eindspel onder de loupe wordt genomen. De cursus staat onder leiding van den heer J. Groenteman, voorzitter van den Amster- damschen dambond, en wordt gegeven in 26 achtereenvolgende en aan elkaar aansluiten- de lessen, telkens des Zondagsmorgens om 9% uur. De uitzending gesehiedt via Hilver- sum. We geven dit bericht onder eenige reserve, daar we tot heden nog geen bevestiging kon den verkrijgen. Oplosserswedstrijd. In de rubriek van 26 October a.s. hopen we een aanvang te maken met onzen reeds aangekondigden oplosserswedstrijd. Er zullen 25 k 30 problemen in totaal ter oplo3sing worden gegeven, waarvan er weke- lijks twee geplaatst worden. De oplossingen moeten telkens binnen twee weken na de plaatsing der problemen in ons bezit zijn. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar de rubriek van 19 October a.s. In het laatste nummer van „Het Damspel" troffen we onderstaand vraagstuk aan van den wereldkampioen M. Fabre te Parijs. We vonden het alleszins waard, onz^n lezers de afwikkeling eens te laten zoeken, alvorens we de oplossing publiceeren. De stand is: Zwart: 2, 6, 8 tot 11, 14, 16, 17, 21, 23, 29. Wit: 25, 26, 27, 30, 31, 32, 35, 36, 38, 42, 43, 48. Wit speelt en wint. Voor de oplossing zie men de rubriek van de volgende week. J. J. K. SCHAKEN. BogoljoebofSamisch. Het is altyd interessant een opkomend of in kracht plotseling toenemend schaaktalent gade te slaan. Vandaar dat wij voor heden .veer de aandacht voor den jongen Duitschen meester vragen. Nadat ons vorig artikel (lees daar „inner circle") reeds was inge- zonden, kwam het nieuws uit Berlijn van de overwinning op het tornooi aldaar van Samisch over Bogoljoebof, in 22 zetten! Aan den sterrenhemel in Schaakland is Samisch, die in 1921 nog een match tegen Aljechin met 2 nullen verloor en geen remise, ongetwijfeld een ster van de eerste grootte geworden, welke in deze tijden aan lichtsterkte verba- zend toeneemt. Wit: E. Bogoljoebof. Zwart: F. Samisch. 1. e4, e6, 2. d4, d5, 3. Pc3, Pf6, 4. Rg5, dXe4 (een weinig voorkomende variant van het Fransch), 5. PXe4, Re7, 6. RXf6, gXf6, 7. Pf3, f5 (de pion op g7, dikwijls een zwalcte in de Fransche opening, is naar het midden ver- huisd en maakt deel uit van een gezonde, zoo niet sterke, phalanx), 8. Pc3, c6, 9. Rd3, Pd7, 10. De2, Tg8, 11. 00. (Hoewel deze zet moge- lijk is en de echte vechtersjas verraadt, die Bogoljoebof is, schijnt 11. g3, gevolgd door 000, toch geschikter te zijn voor Wit's doel om de party op den Koningsvleugel te be- slissen. Na 00 gaat het direct om het leven van Wit), 11... Kf8 (bevrydt den Raadsheer op e7, die wegens mogelijk RXf5 door de witte Dame gepend was), 12. Tfel, Rd6, 13. Pdl (op weg via e3 naar c4, om e5 blijvend met een figuur te bezetten) Pf6 (dreigt Pd5 resp. Ph5, en, na TXg2f, het winnend Pf4), 14. Dd2, c5, 15. dXc5, Rxc5, 16. Dc3 (Beter is dadelijk Dh6t, Tg7, Pe3 niet Pg5, wegens RXf2t, KXf2, Pg4f en damewinst RXe3, DXe3 met gelijk spel), 16... b6 17. Dd2, Rb7 18. Dh6t (doordat dit met 2 tempi ver- lies gebeurt, staat Wit nu geheel zonder spel midden in een onweer van dreigingen) Tg7, 19. Re2 (het paard stond ,,en prise") Pg4 (het begin van het einde), 20. Dh5 (Wit heeft geen goeden zet meer) Dc7 (valt h2 aan. Ndg zijn h2 en f2 tweemaal verdedigd ^egen den dub- belen aanval. Doch Tad8, gevolgd door TX dl, dreigt de witte stelling via f2 af te bou- wen), 21. h3 (beter zijn g3 of Dh4, doch slechts uitstel) PXf2. Wit geeft op, want 22. PXf2, Dg3 beslist. A1 zal dit verlies den roem van Bogoljoebof niet deren, voor Samisch beteekent deze partij wegens haar buitengewoon reeelen opzet en een maximale ontknoopings-energie, het be- wijs, dat zijn spel op de hoogte is en die groote spanning bezit, welke tegen een Aljechin, Las- ker, Bogoljoebof, Capablanca een eerste ver- eischte is. Voegen wij hierbij dat Samisch, reeds een zeer sterke meester zijnde, vooral als combi- natiespeler zondigde, dan vinden wij aan hem ook genetisch de stelling bewaarheid, dat de positie de sleutel tot de combinatie is. M.a.w.: tracht, niettegenstaande Uwe gebrekkige com- binatorische middelen, in de eerste plaats Uw spel te bepalen volgens positioneele overwe- gingen; zuiver Uw spel eerst en vooral van positioneele fouten, het juiste combineeren zal zich wel bijtijds aan U opdringen! Eindspel. MarshallEuwe, Kissingen. a b c d e f g h 57Th2e2 De kracht van het samenspel van Toren en pionnen tegen den Koning houdt den snelvoe- tigen witten pion in bedwang. Zie b.v. 58. a6, e4f, 59. TXe4 (op een Koningszet volgt fz!) KXe4, 60. f2, a7, 61. flD, a8D, 62. Dhlf \yint de Dame. 58. Tb4b8! Kg6—£7 Hier ging e4f niet, wegens Kd4, f2, Tf8, e3, a6 en wint. 59. Tb8—b7t Kf7e6 60. Tb7b6f Ke6d5 61. a5a6 e5e4f 62. Kd3c3 Te2a2 63. Tb6b5t Kd5c6 64. Tb5—f5 Kc6—b6 Ook Te5 zou niet hebben gebaat, wegens f2, Tf5, Ta3t, Kd4, Tf3, a7, Kb7 enz. 65. Kc3d4 Ta2e2 66. Tf5f6t Kb6a7 67. Kd4—c5 f3f2 68. Kc5b5 dreigt met een matnet: Tf7f enz. 68... Te2—b2f 69. Kb5a5 Tb2—a2f 70. Ka5b5 e4e3 71. Tf 6£71 Ka7b8 72. Kb5b6 Ta2—b2f 73. Kb6a5 Tb2bl Wit geeft op: de zwarte pion gaat naar dam. Berichten. AljechinBogoljoebof. Naar verluidt zou deze match om het wereldkampioenschap te Bern zijn tot stand gekomen. De eerste helft zoude in 1929 te Kissingen worden gespeeld, de tweede in Britsch-Indie aan het hof van een maharadjah, bewonderaar van Aljechin. Kampioenschap Frankrijk. Hoewel met moeite en nog zonder intensiteit gaat het schaakleven in Frankrijk toch weer in op- gaande lijn. De wedstrijd is te Marseille be- gonnen. Behalve Charon, de titelhouder, be- vinden zich onder de deelnemers A. Gibaud, A. Fabre, M. Duchamp. De sterkste Fransch- man ontbreekt, Muffang, ingenieur te Rijssel. Als arbiter fungeert Dr. Aljechin. Tornooien te Budapest, en Berlyn. De uitsla- gen dezer thans gespeeld wordende wedstrij- den hopen wij in een volgend nummer te mel- den. Aclitkamp te Berlijn. Deze, te houden van 10 tot 28 October a.s. tusschen Capablanca, Nimzowitsch, Marshall, Reti, Spielmann, Tar- takower, Rubinstein en Tarrasch, belooft meer jitkomst te geven omtrent de relatieve sterk- te der betrokken meesters, doordat elke deel- nemer twee partijen tegen elken anderen speelt. Alle leden aanwezig, behalve de heer De Rooy. Voorzitter de Burgemeester. Punten van behandeling: 1. Ingekomen stukken a. Bericht van den Vice-Pres. van den Raad van State, dat inzake het rekwest van den voorzitter van het Alg. Armbestuur ver- slag zal worden uitgebrahht. b. Brief van Ged. Staten over de afschaf- fing der kermis te 's Heerenhoek. Geen be- zwaar. c. Van Burg, en Weth. der gemeente Ame- muiden verzoek om adhaesiebetuiging aan het bekende adres dier gemeente inzake Art. 104 der Lager Onderwijswet. Daar de gemeente Boschkapelle, wegens een navordering van Zaamslag tot een bedrag van f 781,85 in 't zelfde geval verkeert als Amemuiden, acht de Voorzitter alle reden aanwezig aan het adres adhaesie te betuigen. Alle leden zijn het hiermede eens. g. Uitvoerig schrijven der heeren Van Lierop en Van Poppel, bestuursleden van het Wit-Gele Kruis, omtrent het schoolartsen- instituut. Na voorlezing vraagt de heer Koster, hoe Burg, en Weth. hierover denken. De Voorzit ter antwoordt, dat 't college adviseert om in beginsel toe te treden. De heer Bern informeert, wat bedoeld wordt met een kring en of 't instituut alle kinderen of slechts de schoolgaande omvat. De Voor zitter verstrekt de gewenschte inlichtingen en geeft in overweging, in afwachting van nadere gegevens, in beginsel tot toetreding te be- sluiten. De heer Koster ziet het nut er niet van in. De Voorzitter evenwel acht het een nuttig werk, 't welk door Rijk en Provincie wordt gesteund. Het voorstel om in beginsel toe te treden wordt aangenomen. h. Bericht van 't Prov. Bestuur van Zee- land, dat de nieuwe wegen in 't Hellegat op den ligger van wegen en voetpaden moeten worden gebracht. De Voorzitter merkt op, dat dit een heele uitgaaf vereischt, doch er is niet aan te ont- komen. 1. Een adres van Th. Ottjes en andere her- bergiers verzoekende het sluitingsuur in de wintermaanden met <56n uur te verlengen en vast te stellen op 10 uur. De Voorzitter wijst erop, dat 't adres niet gezegeld is en vraagt of de heeren 't toch wenschen te behandelen. De heer Stallaert: 't Is wel niet gezegeld, doch dit is meer gebeurd en werden toch be- handeld. De Voorzitter verklaart, dat Burg, en Weth. het verzoek niet in 't belang der gemeente achten. De ouders hebben hun kinderen liever thuis dan in't cafd, bovendien zijn er de tijds- omstandigheden ook niet voor. De heer Stallaert is h?t hiermede wel eens, maar de jongens gaan, als hier het sluitings uur nadert, naar Stoppeldijk, waar om 10 uur taptoe is en dan gebeuren gewoonlijk de schandalen. De Voorzitter beaamt dit, doch meent, dat het meerendeel der jongens om 9 uur naar huis gaat; wat nog naar- Stoppeldijk trekt, is piet overwegend. Op de vraag van den 'heer v. d. Wielen of 't sluitingsuur van 9 uur vroeger zoo is vast- gesteld, antwoordt de Voorzitter bevestigend. De Burgemeester kan bij bijzondere gelegen- heden verlenging geven, sals hij 't goed vindt. De heer v. d. Wielen: Dan zou ik In het onderhavige geval den burgemeester naar eigen goeddunken laten handelen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat zulks met mag, want dan moet de politieverordening gewjj- zigd worden. Het verzoek in stemming gebracht, wordt afgewezen. Tegen inwilliging stemden de hee ren Koster, v. d. Wielen en de Schepper. V66r de heeren Stallaert en Bun, terwijl den heer Mangnus zich van stemmen onthield. j. Opname van kas ep boeken bij den ge- meente-ontvanger. Dienst 1927Ontvangsten f 39.275,73. Dienst 1928: Ontvangsten 21.948,06. Dienst 1927: Uitgaven 46.366,84%. Dienst 1928: Uitgaven f 8846,41%. 2. Vaststelling verordening bepalende maximum snelheid. De Secretaris leest de verordening, welke pit negen artikelen bestaat. De maximum gnelheid in de kom is bepaald op 25 K.M., men vindt dit een mooi gangetje. Motors zijn ver- boden op voetpaden, bermen en zijkanten. Overtredingen worden gestraft met een boete yan f 25 of zes dagen hechtenis. De verorde- ping treedt in werking op 1 Nov. a.s. Wordt met algem. stemmen goedgekeurd. 3. Vaststelling begrooting electriciteitsbe- drjjf 1929. Naar aanleiding hiervan informeert de heer Koster naar het bedrag der maximale belas- ting en de kosten van inkoop van stroom. Deze worden opgegeven, waarop de heer Kos ter er zijn verwondering over uitdrukt, dat de Kosten der maximale belasting zoo belangryk die van den inkoop van stroom overtreffen. De Voorzitter antwoordt, dat dit laatste veroorzaakt wordt door overtreding der maxi male belasting. De heer v. d. Wielen geeft hieromtrent, aan de hand van cijfers, volledigen uitleg. De heer Koster vindt 't geen verhouding en wenschte zich tot Ged. Staten te wenden. De Voorzitter merkt op, dat men bij de P. Z. E. M. heeft aangedrongen de maximale belasting te laten vervallen, doch deze was daartoe niet genegen, waarop de heer Koster repliceert, dat er toch wel gemeenten zyn, waar ze niet wordt toegepast. De heer v. d. Wielen: Ja, waar de P. Z. E. M. zelf heeft geexploiteerd. De heer Mangnus: De stichting heeft 72.000 gekost en men heeft ons 3600 ge- boden; laten we de zaak afbreken! De heer v. d. Wielen: Als 66n ingezetene stroom verlangt, is de gemeente verplicht dien te leveren; 't is hiermee gesteld als met een autobusdienst, waarvoor concessie is verleend; als er ook slechts 66n passagier is, moet de bus rijden. De heer Koster dringt erop aan eens met Ged. Staten of met de P. Z. E. M. te spreken, teneinde verbetering te krijgen. De heer v. d. Wielen: lie kan niet aan nemen, dat 't door de lampen komt, maar 't gebeurt door de motoren, die draaien als de lampen branden. Dit is m.i. 't best te voor- komen door sperschakelaars, die automatisch uitslaan. Nog wordt gewezen op't abnormaal stroom- verlies in 1927, 't geen wel 45 beliep, waar 't normale verlies slechts 25 bedraagt. De heer v. d. Wielen schryft dit toe aan de transformators, die dag en nacht in werking zijn. 't Zou daarom wenscheljjk wezen, dat die in den Catharina werd uitgeschakeld. Hier over werd nog lang en breed gesproken; de Voorzitter verzoekt echter de discussie hier over te staken, daar hij voornemens is in de volgende vergadering deze kwestie aan de orde te stellen; de leden kunnen dan onder- tusschen inlichtingen inwinnen. De begroo ting wordt als dan met algemeene stemmen goedgekeurd. 4. Aanbieding begrooting dienst 1929. Deze zal door eene commissie, bestaande uit de heeren Bun, Koster en de Rooy worden onderzocht. 5. Vaststelling rekening Alg. Armbestuur 1927. Deze rekening was in handen gesteld eener commissie. De rapporteur, de heer Bun, ver- klaarde, dat alles in orde was bevonden: alle posten van ontvangsten en uitgaven waren regelmatig. De heer Stallaert verwondert er zich over, dat deze rekening zoo laat is ingeleverd; de heer De Bakker heeft ze toch tijdig ingediend, blijkens zijn ingezonden stuk in de krant. De heer Mangnus: Met een ingezonden stuk hebben we niets te maken; waarom heeft de Bakker mij en de Schepper, als leden van 't armbestuur, niet in kennis gesteld, dat hij de rekening had ingeleverd? Ik weet niet, hoe die rekening in mijn bezit is gekomen, daar ben ik geheel onwetend van. De heer Stallaert: Hjj weet niet hoe de re kening in zijn bezit is gekomen! dat verwon dert mij ten zeerste! Hoe bereiken U dan de andere stukken? Als de rapporteur alles in orde vindt, waarom dan de Bakker beschul- digd? De heer De Schepper: Toen waren er abui- zen, deze zijn naderhand terecht gekomen. De heer Mangnus: Waarom gaf de Bakker, toen hij in de raadszitting aanwezig was, niet de gevraagde inlichtingen? De heer Stallaert: Op een raadsvergade- ring te Stoppeldijk was de heer Mangnus ook aanwezig. Na afloop ervan verklaarde de heer Mangnus openlijk onder tal van toehoor- ders, dat de Bakker een eerlijk en rechtzinnig persoon was, en dat hij (de heer Mangnus) de Bakker in eere zou herstellen; of werd dit toen gezegd met het oog op de verkiezing van dijkgraaf, die aanstaande was, en waarbij de Bakker ook stembevoegd was? De heer Mangnus: Ik heb nooit verklaard, dat ik de Bakker in zijn eer zou trappen De Voorzitter maakt thans aan dit duel een einde. 6. Vaststelling kohier belasting op de honden. Het kohier wordt vastgesteld in totaal met 20 dieren in de eerste en 51 in de tweede klas. 7. Wyziging begrooting dienst 1928. De wijzigingen, van administratieven aard, worden met algemeene stemmen goedgekeurd. 8. Vaststelling begrooting Algem. Arm bestuur 1929. De ontvangsten en uitgaven worden vast gesteld op 5477,33%. Niemand vraagt na dere inlichtingen. Rondvraag. De heer Stallaert informeerde of er naar aanleiding van aanvraag om subsidie door 't Wit-Gele Kruis, de gegevens zijn binnenge- komen, waarnaar in de vorige vergadering is gevraagd. Hierop antwoordt de Voorzitter ontkennend. Verder vraagt de heer Stallaert of er een onderzoek is ingesteld naar water. De Voor zitter zegt, dat er eenige pogingen zijn ge- daan, doch dat de regen verdere moeite over- bodig maakte. De heer Bun: Hebben Burg, en Weth. al iets gedaap voor werkverschaffing De Voorzitter antwoordt, dat men nog niets heeft kunnen ontdekken; trouwens er is ook weinig uitzicht daarop. Burg, en Weth. blij- ven echter actief. De heer De Schepper vestigt de aandacht Op den weg van Stoppeldijkveer naar de Bos- schestraat, deze is zeer smal en met 't oog Op werkverruiming zou men wisselplaatsen in den dijk kunnen aanbrengen. De Voorzitter zegt, dat hierover reeds vroe ger is gesproken. De dijk is in particulier be zit; bovendien is veel materiaal benoodigd en weinig arbeid. De heer De Schepper: Dan zou er een steunregeling moeten worden ingevoerd met subsidie van 't Rijk, want 't is toch wel yoodig. De Voorzitter: Wij zullen trachten te ver- Krijgen, wat mogelijk is. De heer Stallaert: De opril is nu klaar, ipaar een hoek in den Willem III is nog niet verhard, men moet het Polderbestuur daarop \yijzen. De heer Mangnus belooft dit bij den dijkgraaf oyer te brengen. De heer v. d. Wielen wil even herinneren ^an de belofte door den polder gedaan tot het leveren van een waggon zand. De heer Mangnus zal ook dit ter sprake brengen. Hiema gaat de raad in geheime zitting. BOSCHKAPELLE. IOverlijden. 28 Sept. Rozalia van Dijk, oud 58 j., echtg. van Petrus Paulus Kox. WAARSCHUWINGSSIGNALgN. Als uiw organdsme zelf u door pijn em kwa- len, ee>n duizelig gevoel, oprsviizingen en andere stoomissen waarachuwt, dat de het urinezuur en andere vengiftige stiffen niet behoorlijK uit het bloed filtreenen, dianfc gjj u in acht te nemen. Gij kunt het spoedig ge- noeg zelf uitmaken: Let er op of gij last haht van rugpijn, rheu- matische pijnen, ischias of spit, een prlkkel- haar, zenuwachtig, afgemat gevoel, een gevoel, of uw ooren suizen of gonzen, te vaak of te wednig aamdrang tot urineeren, troabel, te dan ker of te licbt gekleund water. Brandend en pijnlijk bij de loozing. Zi&nderig, gruisachtig of draderig bezinksel. Elk dezer vensohijinselen kan beteekenen, dat uw niexen hulp behpeven. Gebruik dan onmid- dellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Zij wor den aanbevolen als het middel, dat de ver- zwakte nieren opwakt, de urineloozing regelt en u bevrijdt van rugpijn, rheumatiek en die andere eLlenidige versohijnselen van nieraan- doening. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiiket let hier vooral op) bij apotheken en dragisten f 1,75 per flacon. 30 Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeike Leunis, Axelschestraat en Westkolkstraat. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 14 Sept. Johannes de Koster, oud 34 j., jm. en Martha Louisa van Damme, oud 28 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 28 Sept. Johan nes de Koster, oud 34 j., jm. en Martha Louisa van Damme, oud 28 j., jd. Geboorten. 12 Sept. Ivon Elodie, d. van Petrus Emilius van Eerdenburgh en van Irma Maria de Blieck. 15 Sept. Georgetta Julia, d. van Desird van Poorten en van Rosalia Mathilde van Leuven. 16 Sept. Maria Ma- thilde, d. van Petrus Seraphinus d'Haens en van Maria Johanna Comelissens. i.7 Sept. Petrus Angelus, z. van Theophilus Josephus van de Velde en van Augusta Franciesca Seraphina Valent. 28 Sept. Theresia Sophia, d. van Johannes Totte en van Madalaine Jo hanna Smit. HONTENISSE. Huwelijks-aangiften. 6 Sept. Gerardus Petrus Ludovicus Sameel, oud 34 j., jm. en Rosalia Johanna Struylaert, oud 31 j., jd. 20 Sept. Petrus Levinus Everaert, oud 25 j., jm. en Irene Eleonora Maria Herreman, oud 27 j., jm. 21 Sept. Jan Reinder van Wattum, oud 25 j., jm. en Helena Adriana Streefkerk, oud 26 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 27 Sept. Gerar dus Petrus Ludovicus Sarneel, oud 34 j., jm. en Rosalia Johanna Struylaert, oud 31 j., jd. Geboorten. 3 Sept. Pietemella Cornelia Janna, d. van Krijn Lucasse en van Maria Houtekamer. 7 Sept. Willy Constant, z. van Leonardus Johannes van Waterschopt en van Maria Louisa Cecilia de Waal. Richard Petrus, z. van Jan Francies de Kort en van Clothilda Wilhelmina Kakebeeke. 23 Sept. Alphonsus, z. van Josephus Neve en van Catharina Maria de Roos. 25 Sept. Agnes Maria, d. van Desird de Smidt en van Louisa Maas. Overlijden. 2 Sept. Fredericus Hamelink, oud 78 j., echtg. van Marianna de Burger. 11 Sept. Johanna Somers, oud 88 j., wed. vap Jacobus de Koning. 25 Sept. Marianna Mangnus, oud 63 j., d. van Johannes en van Judoca de Bakker. KOEWACHT. Huwelijks-aangiften. 22 Sept. Aloijsius van Vooren, oud 21 j., jm. en Emma Maria Cq- leta Foppe, oud 19 j., jd. Geboorten. 8 Sept. Ivonne Louise, d. van Josephus van Goeije en van Irma Maria Wijn- acker. 17 Sept. Florida, d. van Carolus Aloui- sius Ferket en van Maria Josephina Meijs. 23 Sept. Maria Ludovica, d. van Gustaaf Prudent Marie IJsebaert en van Leontina Philomena Nachtegael. 24 Sept Rend Alfred Marie, z. van Floribertus Seraphinus Matthjjs en van Maria Leontina de Smet. 27 Sept. Maria Leonia Virginie, d. van Camillus Jaco bus Buijsse en van Augusta Marie van Over- loop. 29 Sept. Maria Fidelia Seraphina, d. van Camillus Franclscus Dominicus de Schep per en van Celina Maria Geerts. Overlijden. 7 Sept. Julien Alfons Goossens, oud 5 m., z. van Josephus en van Clemence Emmaneel. 11 Sept. Elsa Maria Hortensla van Pottelberghe, oud 19 j., d. van Dominicus en van Maria Seraphina De Gronckei. OVERSLAG. Geboorten. 17 Sept. Arsene Cyrillus Jo sephus, z. van Josephus Gr. Apers en van Maria Th. de Munck. STOPPELDIJK. Huwelijks-aangiften. 14 Sept. Rend Los- sie, oud 25 j., jm. en Martha Maria Maas, oud 20 j., jd. Geboorten. 10 Sept. Maria, d. van Alphon sus van den Bergen en van Elodie Naessens. Rend, z. van Cornells Mahu en van Louisa Johanna de Kort. 11 Sept. Een als levenloos aangegeven kind van het vrouw. geslacht van Petrus Augustinus Mahu en van Louisa Maria Apolonia Kindt. 14 Sept. Maria Mathilda, d. van Gijsbrecht Heljens en van Paulina Bogaert Overlijden. 3 Sept. Anna Maria Lansue, Oud 55 j., echtg. van Ludovicus van Kruyssen. 12 Sept. Brietus Serrarens, oud 7 j., z. van Brutus en van Apolonia van Bellen. Huwelijks-aangiften. 6 Sept. Jan de Vos, oud 33 j.. jm. en Willemina Sara de Visser, oud 23 j., jd. Jan Frederik de Jonge, oud 21 j., jm. en Elizabeth de Vos, oud 19 j., jd. Krin Dieleman (van Axel) ,oud 24 j., jm. en Suzan- ya Riemens, oud 22 j., jd. Pieter Hamelink, oud 28 j., jm. en Catharina de Putter, oud 27 j., jd. Jan Maarten de Pooter, oud 21 j., jm. en Catharina Bakker, oud 19 j., jd. 20 Sept. Jan Cornells Baveko, oud 24 j., jm. en Pieter- yella de Vos, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 13 Sept. Herma- yus de Putter, oud 30 j., jm. en Paulipa Smpl- lpgange, oud 24 j., jd. Andries Cornells de Zeeuw, oud 23 j., jm. en Janna Adriana Cor- yelissen, oud 22 j., jd. 20 Sept. Pieter Hame- ljnk, oud 28 j., jm. en Catharina de Putter, oud 27 j., jd. Jan de Vos, oud 33 j.. jm. en Willemina Sara de Visser, oud 23 j., jd. Jan Frederik de Jonge, oud 21 j., jm. en Elizabeth de Vos, oud 19 j., jd. Kriy Qieleipan (V8P Axel), oud 24 j., jm. en Suzanna Riemens, oud 22 j., jd. Jan Maarten de Pooter, oipj 21 j„ jm. en Catharina Bakker, oud 19 j., jd. Geboorten. 1 Sept. Willem, z. van Marinus de Kraker en van Anna den Hamer. 10 Sept. Vyillemina Cornelia, d. van Comelis Schroe- vers en van Willemina Cornelia Hamelink. 19 Sept. Maria Jacopa, d. van Jacobus Norbert Franciscus Serrarens en van Maatje Geer- truida Pietemella Willemsen. 21 Sept. He lena, d. van Abraham Cornelissen en van Jpzina Maas. Overlijden. 8 Sept. Gerard de Visser, oud 81 j., echtg. van Lijntje Dana Huiseen. 9 Sept. Pleuntje Oppeneer, oud 70 j., echtg. van Willem Wisse.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2