d Een kraakheldere wasch, waarvan ieder stuk er weer geheel als nieuw uitziet. Dit is Uwe belooning indien U de wasch regelmatig doet met ZEEPPOEDER 1E SOORT 8 P 0 R T. AARDENBURG. 3 3 doelp> "g Zenuwachtig, Overspannen en Siapeieos Mijnhardt's Zenuwtabletten 2ichtig voorbereid op wat de schikking in- hield, terwijl de Engelsche regeering, zich op het formeele standpunt plaatsende, dat men zijn mond moest houden, zoolang Washington de zaak nog bekeek, niet meer liet verluidcn dan dat de heele schikking ten doel had de ontwapeningsconferentie aan een basis te helpen. Daardoor opende men echter den weg voor een onvriende- lijke agitatie in de Vereenigde Staten tegen de Engelsche kruiserspolitiek, welke agita tie kon werken met de van Fianschen kant openbaar gemaakte bijzonderheden. Enge- land kon zoodoende in het licht komen. dat het stiekum zijn eigen kruiserspolitiek. bui- ten de Vereenigde Stater^ om, wilde door- zetten. Dit is natuurlijk niet waar, want Enqeland heeft Washington erin gekend. Acfiteraf zal men te Londen inzien, dat men beter had gedaan den inhoud van de overeenkomst. kort na de verzendiug naar Washington, openbaar te maken, waar- door de indruk gewekt zou zijn, dat Enge- land recht door zee en onverbloemd te werk ging. Nu heeft men ten slotte te Londen'er toch voor uit moeten komen, wat de overeenkomst inhoudt, maar is het kwaad reeds geschied. Van een herziening van de schikking zal wel niets eer komen. Amerika is in slechte luim en zal weinig zin meer hebben in het bestudeeren van nieuwe teksten. De eenige weg om het kwaad weer goed te maken, is dat Engeland de Amerikaansche regeering er toe beweegt, om een nieuwe ,,kruiser- conference te belecj9^n* Het cjebeurde met de vlootovereenkomst heeft den pijn- lijken indruk dien het mislukken van de eerste kruiserconferentie te Geneve bij de Amerikanen had nagelaten, nog versterkt. En de verbetering van de Engelsch-Amen- kaansche betrekkingen is, naar reeds her- haaldelijk door gezaghebbende Engelscher. betooqd is, een zaak waaraan de Britsche politiek haar voile aandacht dient te schen- ken. EEN GEHEIMZINNIGE ZIEKTE. Vrijdag is de 7e gemeenteschool te Pots dam gesloten. daar een groot deel van de vrouwelijke leerlingen een besmettelijke "halsontsteking heeft. Het bacteriologisch onderzoek heeft uitgewezen, dat de ziekte niet diphtheritus is. EEN OPROEP VOOR 5 MILLIOEN DOLLARS STEUNGELD. Het Amerikaansche Roode Kruis heeft een oproep tot het publiek gericht voor het bijeenbrengen van een bedrag van tenmin- ste 5 millioen dollars, om hulp te verleenen aan de slachtoffers van de orkanen in Flo rida Porto Rico eh de Maagden-eilanden. Men schat, dat 100.000 menschen in Porto Rico en 15.000 families in Florida hulp noodig hebben. Het begraven van de lijken is een Pr®~ bleem, dat in Florida groote zorg baart. Er werden maatregelen genomen om net uit- breken van epidemieen te voorkomen. Vliegtuigen vliegen over het gebied en laten kafk vallen; een groot aantal arbei- ders is bezig de lijken in ongebluschte kalk te begraven. De chef van den medischen dienst in de qetroffen streek heeft aan het hoofdkwar tier van het Roode Kruis getelegrafeerd dat hij volgens de laatste opgaven 1385 dooden telde. DE HOOGE KOSTEN VAN DEN VOLKENBOND. In de begrootingscommissie van den Voikenbond te Geneve heeft de Engelsche qedelegeerde Locker Lamspon Vrijdagmid- daq op de voortdurende toeneming der uit- qaven van den Voikenbond critiek geoe- fend. Volgens zijn oordeel zal het aanzien van den Voikenbond gevoelig lijden, m- dien de uitgaven verder stijgen. In En qeland wordt reeds critiek gehoord over de wijze, waarop de Voikenbond geld uit- qeefi Algemeen heerscht de opvatting dat de uitgaven van den Voikenbond in het al- gemeen en van het internationale arbeids- bureau in het bijzonder te hoog zijn. Er werd lang en breed gediscusseerd over een post van ongeveer een half mil lioen Zwitsersche francs voor zittingen van den beheersraad en twee conferenties maar ten slotte werd deze post in zijn ge heel goedgekeurd. TROTSKI IN LEVENSGEVAAR. Uit Moskou wordt gemeld, dat het Trotski, die in het berqdorp Wjernyi Itus- schen Toerkestan en Mongolie 200 K.M. van den dichtstbij zijn den spoorweg verwij- derd, vertoeft voor korten tijd, is gelukt berichten te doen toekomen aan den voor- maligen Russischen gezant te Parijs Ra- kofskv, die in ballingschap leeft te Astra- kan aan de Kaspische Zee. Trotski vroeg zijn vrienden om hulp en verklaarde, dat de politieke politie zijn dood wenschte. Men heeft hem verscheidene dagen niet van levensmiddelen voorzien en voor eeni- gen tijd hebben roode gardisten, hem van een hinderlaag uit beschoten. Hij en zijn zoon beantwoordden het vuur met hun jachtgeweren. Toen deze gebeurtenissen te Moskou bekend werden, hebben de au- toriteiten ze niet ontkend, maar voorgesteld als de daad van enkelingen, en aangekon- diqd dat een onderzoek zou worden inge- steld. Op den 28sten Augustus zijn 33 vijanden van Trotski gearresteerd. TER NEUZEN, 24 SEPT. 1928. DE KERMISWEEK van het jaar 1928 behoort weer tot het verleden. Zij verschilde weinig van hare voorgangster. Zij werd begunstigd door mooi weer. Het scheen ons toe, dat het vreemdelingenbezoek jl. Woensdag druk- ker was den een voorgaand jaar, maar overigens bepaalde zich het drukke be- zoek. tot den Zaterdag. Op het kermis- terrein waren het de carrousel, de zweef- molen en de schommel, die voornamelijk een attractie waren voor de jongeren. In het Lachpaleis waren het de ouderen die er hun amusement zochten. terwijl het cir cus Passel ook niet over belangstelling had te klagen. Van de dansgelegenheden wa ren het de zalen die meer in het centrum der stad gelegen waren. die het meeren- deel der bezoekers trokken. INQEZONDGN MEOEDEELINGEN. Toen Zaterdag te middernacht de klok 12 sloeg, werden de inrichtingen gesloten en was spoedig de algemeene rust ingetre- den. Alles is in goede orde verloopen. HET OPERETTEGEZELSCHAP VAN DE FOLIES BERGERE TE BRUSSEL. onder directie van den heer Ernest Kin- dermans. regisseur de heer H. Caspeele, had hier in het ..Concert- en Bioseoop- gebouw" weer een paar succesvolle da gen. De toeloop was jl. Vrijdag, toen werd opgevoerd de operette in 3 bedrijven ,.De schoone Poolsche" bijzonder groot. De ruime zaal was overvol met toeschouwers die zich ui.nemend hebben geamuseerd. Het was een vroolijk spel. vol beweqing, met oorstreelende muziek met de kleur- rijke costumes en decor ook een lust voor de oogen. De wijze waarop de optredende dames en heeren de operette voor het voetlicht brachten deed voortdurend een gul gelach door de zaal klinken. Het was vooral de heer Caspeele, die als Hippoliet Martens de comiscKe snaren betokkelde. De dames Ninie Verschoor, in de titelrol en Manon Latour, als Erika, de dochter van den burgemeester, gaven als altijd bij zonder te geaieten van hun zang, spel en dans. Zij ontvingen onder algemeen bij- val ieder een fraai bloemstuk. Van de op- tredenden vermelden wij nog Frans Mon- noyer, als Willy van Boschvoorde. en Ro bert Marcel, als Graaf Kasimir Schofinski, terwijl met genoegen kennis gemaakt werd met George Nylo, als Hans Vedel, Waarbij hij van zijn comisch talent ruime blijken gaf. De overige dames en heeren werkten flink mede voor een goed geheel. De tweede avond, jl. Zaterdag. was de zaal zoo mogelijk nog voller dan Vrijdag. ,,De Orlow of de diamant van den Czaar bleek een vooral muzikaal hoog staande operette en het orkest onder leiding van den heer Verwilst deed daarin veel genie- ten. Doch dat was ook in ander opzicht het geval. De inhoud boeide, mooie za"g, zoowel van solisten als koren. te loven spel, schitterende costumeering en eenige mooie baletten, maakten deze vertooning tot een inderdaad schitterende opvoering. Het was ditmaal Manon Latour, die als het ware de operette droeg. doch zich daarvan uitnemend kweet, met den heer Monnoyei als partner, in de rollen van Nadja en Alexander. Vervolgens kom ;n voor vermelding in aanmerking Ninie Ver schoor als typiste, met den heer George Nylo als Jolly Jefferson als tweede paar, terwijl ook zeker niet mag verzuimd wor den te noemen de heer Robert Marcel, die zoowel in de rol van John Walsch als in die van „den kaartjesman twee uiteen- loopende typen, blijk gaf zeer goede co- mische elementen te bezitten. Er werden eenige mooie baletten gegeven, waarbij in het bijzonder te roemen valt de solo-dan- seres Jose Gelman. Het gedurig applaus bij open doek en aan het eind der bedrij ven bewees voldoende, hoe de opgeko- menen zich amuseerden. De liefhebbers van operette van hier en uit de omgeving hebben, weer eens volop kunnen genieten. Jammer was het, dat nog velen die deze vertooningen wil- den bijwonen uit gebrek aan plaats moet en worden afgewezen. Uit die toeloop blijkt echter voldoende dat er veel be langstelling voor bestaat. TOONEEL. Vrijdagavond gaf het gezelschap onder leiding van de heeren G. Balfour en J. van Pelt van Gent, in htft „Luxor-Theater" de aangekondigde opvoering van het blijspel in 3 bedrijven ..De Spaansche vlieg". Het was wel te vermoeden, dat deze opvoe ring trekken zou, aangezien bij velen be kend is, dat dit stuk elders groot suc'ces had. De zaal was dan ook uitverkocht een voldoening voor ondernemer en de optredende artisten. Zij hadden groot succes en de opgekomenen waren niet ka- rig met hun applaus. DE D JIGUITE N -KOZAKKEN TE TER NEUZEN. Naar we vernemen worden door het bestuur der Vereeniging tot Bervordering van Vreemdelingenverkeer onderhande- lingen gevoerd om a.s. Donderdag ook al- hier de bekende Djiguiten-kozakken, de vermaarde ruiters van generaal Wrangel. te doen optreden. Nader meldt men, dat deze op niets zijn uitgeloopen. „DE KUNSTKR1NG". Wij voldoen hierbij aan het verzoek. de aandacht van lezeressen en lezers ter plaatse te vestigen op de in dit nummer voorkomen de advertentie van de vereeni ging ,,De Kunstkring' waarbij mededee- ling wordt gedaan van de hervatting der repetities, na een door bijzondere omstan- digheden gehouden rusttijd, en dat de ge- legenheid zal worden geboden voor toe- treding van nieuwe leden, zoowel voor de afdeeling muziek als voor de afdeeling zang. (jenoemde vereeniging, die zoowel zangkunst als symfoniemuziek beoefent, staande onder voortreffelijke leiding van mevrouw Doussy-Slingeneyer, directrice der Ter Neuzensche muziekschool, heeft na de enkele jaren van haar bestaan ze ker reeds voldoende bekendheid verwor- ven, doch het is misschien toch niet onqe- past, de bijzondere aandacht der liefheb bers van muziek en zang daarop nog eens te vestigen. Het is eene vereeniging, die, naar wij vermeenen. alhier in eene be paalde behoefte'voorziet. Om in kleinere plaatsen dergelijke vereeniging in stand te houden. is algemeene medewerking noo- '■'ig. Over het algemeen heeft men te kampen met een wisseling onder de leden. Vooral heeft men te kampen met het be- zetten der uiterste partijen. de sopranen en tenoren. Laten de liefhebbers in deze mededeeling aanleiding vinden zich aan te sluiten bij deze vereeniging. Uit de con- certen die zij sinds haar bestaan gaf, bleek. dat zij onder leiding der directrice op den goeden weg is en dat zij aan de inqezete- nen reeds vele mooie concerten gaf. DE ECONOMISCHE TOESTAND IN ZEEU WSCH-VLAANDEREN Door den raad van overleg uit de vier nationale R. Kath. Standsorqanisaties is een commissie ingesteld, die tot taak heeft aan dezen raad rapport uit te brengen over den economischen toestand in Zeeuwsch- Vlaanderen en middelen aan te geven om een algemeene actie te voeren in het be- lang van den opbloei van dit gewest. Als vertegenwoordiger van den R. K. Nederl Boeren- en Tuindersbond is door het be stuur aangewezen de heer A. E. Langen- horst, directeur der R.K. Land'bouwwin- terschool te Hulst. FRUITTEELT IN ZEBU WSCH-VLAANDEREN. In Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen breidt de fruitteelt zich meer en meer uit. Als markt is men hier aangewezen op Rot terdam, waar het Zeeuwsch-Vlaamsche fruit op de ve lingen de cooperatieve tuin- bouwveiling De Zuid-Hollandsche Eilan- dei wordt gebracht. Het vervoer, dat tot nu toe met beurtschepen geschiedt, biedt eenige moeilijkheden, omdat het fruit lang onderweg is en niet altijd op de beste wijze ve laden wordt. Daar voor de toekomst nog verdere uitbreiding van de boom- gaarden beoogd wordt en de bezwaren van het vervoer steeds grooter zullen worden, is nu door de fruittelers besloten tot aanschaffing van een eigen motorboot, di; het fruit rechtstreeksch naar de vei- linq te Rotterdam zal brengen. (VI. Crt.) EXAMEN VOOR AUTO- BESTUURDER. Men zendt ons het volgende ter plaat- sing: Zooals men weet is door den Alg. Ned. Wielrijdersbond, Toeristenbond voor Nederland, den Bond van Bedrijfsauto- houders in Nederland, den Kon. Ned. Automobielclub, De Kon. Nederl. Motor- wielrijdersvereeniging. Motorrijdersbond voor Nederland, de Ver. tot Bevordering der Vakopleiding voor Handswerklieden in Nederland en de Vereeniging van Di- recties van Nijverheidsscholen, een Cen- trale Commissie benoemd die tot taak heeft jaarlijks examens af te nemen voor een diploma als autobestuurder. Het spreekt wel vanzelf, dat dit zoogenaamde ,,groot- diploma", verworven onder bescherming van bovengenoemde toonaangevende bon- den en vereenigingen en onderteekend door al de gedelegeerden hiervan, zoowel voor de autobezirters. de maatschappijen enz. als voor de chauffeurs van groote waarde is. De eigenaren van auto's toch hebben de zekerheid. dat de chauffeurs, die bovenbedoeld diploma bezitten, de wagens zaakkundig behandelen en gerou- tineerd rijder zijn. terwijl de gediplomeer- de chauffeurs bij het zoeken naar een be- tere betrekking in dit diploma een krach- tige aanbeveling bezitten. Men verwarre nu deze examens niet met de tijproeven voor het verkrijqen van het rijbewijs. Men ziet, dat de hier be- doelde examens een grootere beteekenis hebben. De commissie toch beoogt het vormen van een keurcorps van vakkun- dige chauffeurs. Het 2de examen in 1928 zal door en vanwege de Centr. Commissie te Utrecht worden afgenomen ongeveer half Octo ber. De aanmelding tot deelname moet geschieden voor 10 October a.s. bij den voorzitter der Centrale Commissie, den heer L. van Essen Rzn., Schoolplein 28a, te Utrecht, bij wien tevens nadere inlich- tingen zijn te bekomen. DE STAKING AAN DE SCHELDE. De rijksbemiddelaar. mr. Aalberse. heeft de partijen, betrokken bij de staking bij de Maatschappij De Schelde te Vlissingen, opgeroepen tot een nieuwe bespreking op heden in Den Haag. Vrijdag ontstond een begin van brand in een bed in de woning van de wed. van W., alhier. De brand is waarschijnlijk ontstaan door een weggeworpen sigaret van een der kinderen, die echter sedert een paar uur reeds de woning hadden ver- laten. Het geheele bed werd vernield, doch toegeschoten hulp belette het verder voortwoekeren van het vuur. Verzekering dekt de schade grootendeels. BRESKENS. Vrijdagmiddag had alhier de heer J. L. uit Waterlandkerkje het ongeluk bij het jagen op een stoppelveld te vallen, waar- door een halm in zijn oog drong. De on- gelukkige zal waarschijnlijk het oog moe ten missen. VOETBAL. Uitslagen van Zondag. Afdeeling IV. ZiqrikzeeSinoto Zeelandia IIVlissingen II Walcheren—Hulst GoesMiddelburg II 3—3 3—2 2—2 4—0 w 2 S- i ■a 5 r- v.—t. 3- Goes Zeelandia 11 Sinoto Terneuzen Hulst Zierikzee Walcheren Middelburg 11 Vlissingen II 3 2 2 1 2 1 2 2 3 2 2 1 1 1 1 9-4 7-4 8-5 2-1 4-4 3-3 3-4 2-8 6-11 5- 4,- 3- 2- 2- 1- 1- 0- 0- Gisteren had hier de eerste wedstrijd plaats voor de competitie van den Z. V. B. tusschen „Terneuzen II" en de „Sassche Boys", welke met een 31 overwinning voor de laatstge- noemde club eindigde. Het spel van beide clubs was zeer matig en vooral van Terneuzen" was het een tegen- valler, daar algemeen verwacht werd, dat deze club nu beter voor den dag zou komen daar zij een heelen zomer tijd heeft gehad zich te oefenen. Wanneer de spelers niet leeren elkan- der beter te begrijpen, dan ziet het er in deze competitie voor hun al even slecht uit als in die der vorige. Hippische Sport. Ditmaal eens geen cyclistische sport op het terrein van de Sassche Wielerbaan, maar een eeks van Evolutions equestres, sportoefeningen te paard, uitgevoerd door de met dit doel aan- geworven groep van Djiguit-Kozakken. De belangstelling in deze equestrale sport- vertooning bleek niet minder groot te zjjn dan in de wielerkoersen met dit verschil dat thans het vrouweiijk publiek zich niet onbetuigd heeft gelaten. De paardensport trouwens heeft zich als oudste der ontspanningsspelen steeds in de be langstelling van stad en landbevolking mogen verheugen, omdat het paard op zich zelf reeds altijd zoo'n voomame rol in het leven van den mensch ge3peeld heeft. In de fabelleer wordt verteld, dat zelfs Ju- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. zullen Uw zenuwen kalmeeren en sterkeu en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. piter, de opperste der goden het paard als het schoonste gewrocht van zijn scheppingsdaad beschouwde. Vader der dieren en der menschen sprak het paard eens, en naderde den troon van Jupiter, men beweert, dat ik een der schoonste schep- selen ben, waarmede gij de wereld verslerd hebt en mijn eigenliefde dwingt mij het te ge- looven. Maar zou er nu evenwel nog niet het een en ander aan mij te verbeteren zijn. En wat meent gij dan, dat aan u te verbete ren is. Spreek, ik neem uwe terecbtwijzing aan, sprak Jupiter glimlachend. Misschien zou ik vlugger zijn, wanneer wgn beenen langer en dunner waren, een lange zwanenhals zou mij ook niet misstaan, een breedere borst zou mijn kracht vermeerderen en daar gij mij toch eenmaal bestemd hebt om den mensch te dragen, zoo kon mij het zadel wel van nature eigen zijn. Goed, hernam Jupiter, een oogenblik geduld. Toen nam hij een kluit aarde en schiep daaruit de leelijke kameel. Zoudt gij er aldus willen uitzien, vroeg Jupiter. Het paard sidderde en was voortaan tevre- den met de gedaante, die het van zijn maker ontvangen had. Inderdaad. deze paarden van deze geweldige ruiters zijn edele beesten, die de bewonderlng opwekken van al wie eenig gevoel voor natunr- lijke schoonheid bezit. En de bewondering voor een en ander wordt nog grooter, wanneer men getuige is hoe rulter en rijdier als 't ware tot EEn onafscheidelijk wezen vereenigd zijn. Door niemand kan zulks beter gedemoo- streerd worden dan door mannen, die van hun kindsche jaren het paard als hulpmiddel btj hun sportieve spelen gebezigd hebben. In hun land, waar eindelooze steppen het eene dorp van het andere scheiden, is hun heele bestaan van het paard afhankelijk en on afscheidelijk met het bestaan van dit schepael verbonden. Geen wonder, dat zij het in de kunst om het te drillen, te berijden en af te richten verder gebracht hebben, dan eenig ander volk. Het was hun schip, hun spoor, hun vervoermiddel bij uitnemendheid. En thans is het voor deze zwervende groep menschen hun eenige broodwinning. Wie hen gezien heeft bij het uitvoeren hunner kranlge staaltjes van rijkunst, moet erkennen, dat rSj het daarin ver gebracht hebben. Gewis, iedereen is in de gelegenheid geweeflt in circussen staaltjes van hooge school rijkunst bij te wonen. Maar deze Kozakken-ruiters behoeven in acrobatisme bij den best geschoolden hooge- schoolrijder niet achter te staan. Het ondubbelzinnige applaus bij elke uitge- voerde evolutie bewees, dat het groote publiek niet ongevoelig is voor deze soort van sport. Een aardig staaltje van hun amusementen gaven zij te zien in het nummer: Kozakken- dans in de veldrustplaats. Als cavaliers de dames zouden zij op den dansvloer geen slecht figuur maken. Hun dol- ken, waarmede zij tijdens het uitvoeren van den scardas spelenderwijs omgaan, zouden zij dan echter achterwege moeten laten. RECHTSZAKEN. Arrondissement8-Rechtbank, Middelburg Zitting van 21 September 1928. De volgende zaken werden behandeld: K. H., oud 53 j., melkveehouder te Axel, was door den Kantonrechter te Ter Neuzen wegens overtreding van de Motor- en Rijwielwet ver- oordeeld tot eene geldboete van 5 of 3 dagen hechtenis, tegen welke veroordeeling de ver- dachte in hooger beroep was gekomen. Eisch bevestiging van het vonnis van den Kantonrechter. C. B., oud 43 j., machinist te Sint Jansteen. was door den kantonrechter te Hulst veroor- deeld wegens straatschenderij. De verdachte was in cassatie gekomen. De Hooge Raad had daarna de zaak verwezen naar de rechtbank te Middelburg. Deze zaak werd uitgesteld tot 28 September tot het hooren van 2 getuigen. Tegen C. C., oud 51 j., leurder te Ter Neuzen, gedetineerd te Middelburg, werd ter zake van ontucht gepleegd te IJzendijke, 1 jaar gevang. met aftrek voorarrest geeischt. VECHTPARTIJ TE ZAAMSLAG. Tijdens het op 9 Juli 1.1. gehouden muzieik- feest te Zaamslag, was het meldt de M. Crt. den ganschen avond in de gemeente al rumoerig geweest. Ten slotte kwam het in een cafE van Van der V. aldaar tusschen ver- schillende bezoekers tot een handgemeen waar bij het ruw toeging. Deze zaak diende Vrijdag voor de rechtbank te Middelburg. Als verdachten, betrokken brj deze onder- linge vechtpartij, hadden zich te verantwoor- den: P. S., 21 jaar, J. D., 23 jaar, en A. P. D., 23 jaar, alien landbouwersknechts te Zaamslag. Getuige J. D., landbouwersknecht te Zaam slag, verklaarde door P. S. zoo emstig in den buik getroffen te zijn, dat hij naar het zieken- huis te Ter Neuzen moest worden overge- bracht. Hjj is thans evenwel geheel hersteld^ President: Waarvoor was het toch noomg dat er zoo gevochten werd? Getuige- Het was muziekavond, mijnheer. President: Wordt die bij jullie op die rnamer gevierd? 't Is iets moois. Als tweede getuige werd gehoord de land bouwersknecht J. D. Op een vraag door den President aan dezen getuige hoe het kwam, dat op den bewusten avond alien zoo als dollen te keer gingen, zegt getuige dit niet te weten, waarop de President opmerktdat het toch een schandalige manier van doen iaom zoo te vechten. Nadat nog eenige getuigen 5 charge en dEcharge waren gehoord, die een nadere lezing van 't gebeurde gaven, kwam de Officier van Justitie aan het woord volgens wien de feiten vaststaan, doch die ontslag van rechtsvervol- ging van verdachte requireerde, aangezien deze volgens spreker, uit noodweer had gehandeld. De verdediger van verdachte, Mr. H. van der Beke Callenfels, sloot zich bij het requisi- toir van het O. M. aan. Vervolgens verscheen als verdachte, de land bouwersknecht J. D. te Zaamslag. In deze zaak werden 3 getuigen a charge en 5 a dEcharge gehoord. De Officier van Justitie achtte bewezen, dat deze verdachte met een mes gestoken heeft en wel tweemaal, en eischte op dien grond een maand gevangenisstraf. Verdachte's verdediger, Mr. P. Dieleman, vond zooveel tegenstrijdigheid in de getuigen- verklaringen, dat er niets bewezen is. Uitge- maakt is niet, wie met de vechtpartij begon- ncn is. Volgens spreker zou het zeer wensche- lijk zijn verschillende muziekgezelschappen in Zeeuwsch-Vlaanderen tot hooger zedelijk peil

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2