Mcisjes BTJITENLAND. LAHDBOU WBE&ICHTEH. GEMENODE BERICHTEH. BURGEBXIJKEN STAND. GEMEENTERAAD VAN ZAAMSLAG. i NGEZONDEN MEDEDEELINGEN t£r is geen deugdelijker middei voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat, dan Doos 30, 60, Tube 80 ct. PUROL ter zee. Hi, betreurde het, dat de onder- handelingen over de controle der parti- culiere wapenindustrie geen resultaten hebben opgeleverd. Nederland hecht groote waarde aan het tot stand komen van een internationale conventie voor den handel in wapenen. Tenslotte besprak hij de economische wereldconferentie en drong aan op een gemeenschappelijk optreden, om de hooge tariefmuren te doen verdwijnen. RADEN VAN BERGEP DiRECTE BELASTINGEN. Verschenen is de memorie van ant- woord aan de Tweede Kamer nopens het wetsontwerp tot herziening van de wet van 19 December 1914 (Stsbl. no. 564), houdende instelling van raden van beroep voor de directe belastingen, vaststelling van algemeene bepalingen betreffende het beroep op die colleges, en wijziging van de artt. 265b en 265c der Gemeentewet. IDe bezwaren tegen de enkelvoudige kamer schijnen de Regeering niet ernstig. Zij verwacht integendeel. dat de belang- hebbenden en hun adviseurs in vele ge- vallen er geen bezwaar tegen zullen heb ben, dat de door hun bij den raad aange- brachte zaken worden afgedaan door een enkelvoudige kamer. Ten aanzien van de opmerking, dat van arbeidsbesparing niet veel zal komen, ten- zij de voorzitter de enkelvoudige kamer is, omdat anders de stukken niet alleen door den voorzitter en den secretaris, maar ook door het lid zullen moeten wor den bestudeerd, zij medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt, den inspecteurs voor te schrijven, om in hun vertoogschriften op duidelijke wijze te doen uitkomen, of zij een zaak voor behandeling door enkel voudige kamer al dan niet geschikt ach- ten. De Regeering kan de bezwaren, welke tegen de voorgestelde gewijzigde positie van voorzitter en secretaris van de raden van beroep zijn aangevoerd, niet tot de hare maken. De raad bestaat thans uit drie leden, van wie een wordt benoemd door den Minister van Financien. De voorzitter van den raad wordt door de Kroon benoemd op voordracht van genoemden Minister. De voorzitter is geen lid en heeft alleen een raadgevende stem. De raad kiest uit zijn midden een secretaris. De voorgestelde verandering van de samenstelling van den raad komt dus hier- op neer, dat een der leden van den raad met meer door den Minister van Finan cien doch door de Kroon zal worden be noemd. Het door de Kroon benoemde lid is voorzitter. In plaats van een voorzitter niet lid van den raad zal de iKroon een secretaris niet lid van de raad benoemen. Het Departement van Finan cien krijgt door een en ander niet meer invloed op de samenstelling van den raad dan het thans reeds heeft. De vrees, dat voorzitter en secretaris te veel fiscaal zouden worden of als te fis- caal zouden worden beschouwd, acht de Regeering ongegrond. In verband met de in het voorloopig verslag gedane vraag, hoe de Regeering zich de regeling der bezoldiging van de secretarissen van de raden van beroep denkt, zij medegedeeld, dat het de bedoe ling is voor de hier bedoelde functionaris- sen een regeling in het leven te roepen, waarbij wordt bepaald, dat zij tenminste /2G00 en ten hoogste /6000 's-jaars zul len genieten. Naar gelang van den om- vang van de aan het secretariaat verbon- den werkzaamheden zal dan voor iederen secretaris een bezoldiging worden vast- gesteld. Het ligt niet in de bedoeling, ambtena- ren ressorteerende onder het departement van Financien, tot secretaris te benoemen. DE TQENEMENDE DUURTE IN BELGIE. De correspondent van de N. R. Crt. te Brussel meldt, dat men in oeconomische kringen aldaar, voor de naaste toekomst, een nogal aanzienlijke stijging der kosten van het levensonderhoud voorziet. Ten- gevolge van den goed geslaagden aard- appeloogst waren de prijzen van dit pro duct en ook het idex-cijfer in Juli j.l. eenigszins gedaald. De toenemende duurte van eieren en boter bracht, in Augustus, een nieuwe stijging te weeg. Volgens het oordeel van den Leuven- schen oeconomist en senator, prof. Baud- huin, zal het index-cijfer zeker, in het voorjaar van 1929, tot 838 stijgen. Ook verwacht hij, dat, binnen niet al te langen tijd, het cijfer 900 zal worden bereikt, wat dan toch nog beneden het gemiddelde bui- tenlandsche cijfer blijft, dat hij op 1050 raamt. LASTIGE GESCHENKEN VOOR KONING ALBERT. Het Belgische koningspaar heeft van zijn reis naar den Congo een prachtigen leeuw meegebracht, die den naam van .Cesar'' heeft gekregen. Hij is voorloo pig aan de zorgen van den dierentuin te Antwerpen toevertrouwd tot in het ko- ninklijk paleis te Laeken een kooi is inge- richt. Een lamentyn (zeekoe) die eveneens ten geschenke werd ontvangen, blijft in genoemden tuin. Gedurende de reis was het dier eerst in een badkuip geplaatst. die echter veel te klein was. Daarop werd van plan ken en zeildoek een groote kuip gemaakt, die dagelijks door de negers van versch water werd voorzien. EEN VRIJHAVEN TE OOSTENDE 1 De technische dienst van de stad Oos- tende heeft een voor-ontwerp gereed ge maakt, waarbij het aanleggen van een vrije haven te Oostende wordt voorzien, een plan dat in de laatste halve eeuw her- haaldelijk werd naar voren gebracht, maar nimmer ernstig blijkt te zijn uitge- werkt. Met den aanleg van een dergelijke vrijehaven zouden groote werken: ver- lenging van bestaande bruggen, aanbouw van nieuwe bruggen, sluizen enz., gepaard gaan. Het bestaande kanaal Oostende-Brugge zou tusschen de dorpen Breedene en Pas- schendale aanzienlijk worden verbreed en uitgediept. Daar zou dan de vrijehaven komen. iDe kosten van uitvoering worden ge- raamd op 78 millioen frank. De Belgische Staat zou, door middei van jaarlijksche subsidies, in dit bedrag moeten bijdragen voor 40 millioen. HASSELL EN CRAMER. De ,,New York Times" publiceert een bericht van prof. Hobbs die Hassell en Cramer heeft gered, waarin wordt mede gedeeld, dat de vliegers zoo spoedig mo- gelijk naar Ivighit (op 450 mijlen afstand van de plek waar ze zich bevinden) zul len begeven, waar ze zich kunnen insche- pen op het stoomschip, dat einde Septem ber naar de V. S. vertrekt. Indien de vlie gers het wenschen kunnen ze zich ook begeven aan boord van het kustschip .Marion", dat te hunner beschikking is gesteld. De ,,New York Times" publiceert nog een uitvoerig bericht uit Mount Evans, waarin de moeilijkheden beschreven wor den, waarmede de bemanning van de Greater Rockford te kampen hebben ge- had na hun landing in Groenland. De vlie gers dachten aanvankelijk in een dag Camp Lloyd te bereiken. Na een marsch van tien dagen hadden zij echter pas de fjord bereikt, die naar Camp Lloyd leidde. Ze zagen zich de laatste dagen genood- zaakt hun dagelijksch rantsoen te beper- ken en dachten er over den tocht op te geven toen de reddende motorboot van het Mount Evans observatorium de fjord opstoomde. DE NIEUWE OCEAANVLUCHT. Heel in de vroegte was het Dinsdag- ochtend wederom een buitengewone drukte op het vliegveld van Bourget. Nogmaals, voor den derden keer dus, zou den de onder-officieren-vliegers Assolant en Lefevre een poging doen om met hun volbelast toestel op te stijgen. Er heerschte na de twee mislukte pogingen een scepti- sche geest onder de deskundigen over het slagen van deze opstijging. Men achtte de belasting te zwaar, een druk van 133 kilo per M2. te groot. De beide kranige jonge vliegers, die bekend zijn door hun toer boven Europa en hun raid naar Saigon, hebben de zwartkijkers ongelijk gegeven. Even nadat de geweldige motor haar ma ximum toerental bereikt had, zette de Oiseau Canari zich in beweging; na 500 meter richtte het toestel zich op, viel weer neer, om in groote vaart zich ten tweede male op te heffen en ditmaal gestaag hoo- ger te stijgen en het vliegveld op een hoogte van 150 meter over te vliegen. Het werd geescorteerd door twee andere toe- stellen en verdween aan den horizon. Het is een Bernard, hetzelfde type als de France van Coudouret, een geelgeverfde monoplaan, met een robuste vleugel van 17 M. 60 omtrek en voorzien van een 600 P.K. Hispano Suiza motor. De bemanning bestaat behalve uit de vliegers Assolant en Lefevre uit een my- terieuzen werde, die zich langen tijd schuil heeft weten te houden achter den naam Levy en die thans gebleken is een zoon te zijn van een bekenden grooten hotelhouder van de Place Vendome, den heer Loti. Alle pogingen om den jongen man op het laatste oogenblik tegen te hou den, bleven zonder succes. De Fransche vliegers Assalante en Le fevre zijn Dinsdagmiddag 4 u. 40 min. te Casablanca aan de Marokkaansche kust geland ofschoon hun plan was geweest tot Horta op de Azoren door te vliegen. Een lekke olieleiding dwong hen tot dalen. TER NEUZEN, 7 SEPT. 1928. ONDERSCHEIDING. Met betrekking tot de ter gelegenheid der jaardag van H. M. de Koningin ver- leende onderscheidingen vermelden wij als- nog, dat de eere-medaille, verbonden aan de Oranje-Nassauorde is verleend in brons aan onzen voormaligen stadgenoot den heer L. Rottier, marechaussee te voet le klasse, van de le divisie Kon. marechaus see te IJzendijke. LICHTBOEIEN OOSTER-SCHELDE. In den mond der Ooster-Schelde en meer naar binnen zullen dezer dagen tijde- lijk eenige lichtboeien worden uitgelegd ten behoeve van oefeningen der Koninklijke marine. Deze boeien hebben geen belang voor de aewone scheepvaart. De R.Z.H.S. bol-ton met kegel West- gat-Krabbengat zal tegelijkertijd tijdelijk vervangen worden door een zwarte licht- boei met wit onderbroken licht, elke 10 sec. helder 7 sec. BEZOEK MINISTER KAN AAN ZEELAND. Het lag in het voornemen van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken en Land- bouw, Mr. J. B. Kan, om heden aan boord van het visscherij inspectievaartuig V.]. IV van Dordrecht naar Zeeland te gaan, ten- einde eenige visscherijen te kunnen bezich- tigen. Daarna zal Zaterdag de Minister in den ochtend met den heer Meijer de Vries, rijksinspecteur voor werkverschaffing, op verzoek van het gemeentebestuur van Mid- delburg, een bezoek brengen aan de ter- reinen der gemeentelijke waterleiding op de Oranjezon. Reeds sedert meer dan een half jaar zijn aldaar met steun van het rijk een groot aantal werkloozen uit Middel- burg bezig met het uitvoeren van uitbrei- dingswerkzaamheden. Na dit bezoek zal de Minister naar Schoondijke gaan, teneinde aldaar in den middag de landbouwtentoonstelling te openen. Aangezien de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland voornemens is eveneens de opening van de tentoonstelling bij te wonen, zal deze gelegenheid benut worden tot het bespreken van verschillende aangelegenheden, Zeeuwsch-Vlaanderen betreffende. POSTBRIJEN. Het aantal te bestellen poststukken neemt voortdurend toe, terwijl dit met na me des avonds geschiedt op de aller- uiterst uren die daarvoor nog in aanmer- king kunnen genomen worden. In verband met den tijd, noodig voor het bestellen. heeft het de aandacht ge- trokken dat nog zooveel woningen en bo- venal ook winkelhuizen, nog niet voor zien zijn van een brievenbus, althans van een gleuf in deur of muur, waarin de be- steller de poststukken kan deponeeren. Dit veroorzaakt groot oponthoud, daar de be- stellers dan verplicht zijn te bellen of de winkels binnen te treden en te wachten op iemand die de post van hen aanneemt. Zelfs komt het voor dat zij zich naar de achterzijde van woningen moeten begeven om hun poststukken te kunnen afgeven. Het behoeft zeker niet gezegd, dat de ingezetenen, vooral de bewoners van de buitenbuurten, door in deze mede te wer ken in de goede richting, zoowel hun eigen, als het algemeen belang behartigen, aangezien dit gediend is met een behoudt der postbestellingen zooals die thans ge- regeld zijn. Ook wordt medewerking van het pu- bliek verzocht inzake van het aanbieden van kwitantien ter invordering. De twee aanbiedingen geschieden vanwege de posterijen met het doel dat de eerste maal de schuldenaar het bedrag noteert (ten minste wanneer de kwitantie niet bij eer ste aanbieding betaald of geweigerd wordt) en dat dan gedurende den loop- tijd wordt nagegaan, of de kwitantie ac- coord is, zoodat deze bij tweede aanbie ding of vertoon onmiddellijk betaald of geweigerd kan worden. Nu komt het nog herhaaldelijk voor, dat bij tweede aanbie ding nog moet worden nagegaan of de kwitantie accoord is en wordt daardoor de besteller onnoodig opgehouden. Ook in deze aangelegenheid wordt de medewerking van het publiek verzocht. SPOORWEG GENT—TER NEUZEN, Omtrent de op 7 October a.s. ingaande nieuwe dienstregeling van den spoorweg GentTer Neuzen kan gemeld worden, dat de eerste trein van hier reeds vertrek- ken zal te 6.57, dus 13 minuten vroeger dan thans. In verband daarmede zal de mogelijkheid om op den eersten trein met de eerste boot uit Vlissingen correspon- dentie te geven totaal verkeken zijn, aan gezien de boot dan zeker op een te vroeg uur van Vlissingen zou moeten vertrek- ken. Het vroeger rijden van den trein houdt echter weer verband met het halen der correspondentie te Gent voor Brus sel enz. Genoemde trein rijdt over de Dampoort (aankomst 8.05) naar St. Pie- ter (aankomst 8.19). Nieuw worden ingelegd een van Sel- zaete te 11.4 naar Gent rijdende trein, aank. Dampoort 11,42, te St. Pieter 11.56. De thans te 12.30 rijdende middagtrein zal vertrekken te 12.25, te Dampoort aankomende 13.29, St. Pieter 13.44. De derde en laatste trein van hier rijdt te 17.40 en via Wondelghem recht- streeksch naar St. Pieter, aankomst 18.51. Uit Gent vertrekken treinen van St. Pieter 6.20, over Dampoort 6.34, aan komst Ter Neuzen 8.19. Vervolgens een trein van St. Pieter 8.31 rechtstreeksch over Wondelghem, aank. Ter Neuzen 10.11. Daarop 12.van St. Pieter rechtstreeksch over Wondelghem aankomst Ter Neuzen 13,49. Tenslotte en vertrek van St. Pie ter te 16.59, over Dampoort 17,14, aan komst Ter Neuzen 19.12. Op Zondagen rijdt deze trein alleen tot Selzaete. De laatste trein uit Gent vertrekt te St. Pieter 19.51, Dampoort 20.06, aankomst te Selzaete 20.46. Op Zon- en'feestdagen rijdt dezen trein door tot Ter Neuzen, vertrek Selzaete 20.55, aankomst te Ter Neuzen 21.47. BOSCHKAPELLE. Woensdag kwam de Raad in een spoed- eischende vergadering bijeen. De agende bevatte 1. Beeediging nieuw benoemd raads- lid. De heer J. Koster, opvolger van de heer J. Scheele, legt de vereischte eeden af, waarna hij door den voorzitter zoowel als door de leden wordt gefeJiciteerd. Met een kort woord dankt de heer Kos ter en hoopt in aangename samenwerking steeds de belangen der gemeente te be hartigen. 2. Bespreking ingekomen schrijven van den Raad van State inzake het be roep van A. de Bakker. Na voorlezing hiervan stelt de heer Mangnus voor de bespreking in geheime zitting te houden. Daartoe werd dan ook besloten. LOOP DER BEVOLKING VAN SAS VAN GENT. In de afgeloopeu maand hebben zich in deze gemeente gevestigd: P. P. Volkerjjk, fabrieksarbeider, van West- dorpe. H. Oxener en gezin, zonder, van Apeldoorn. P. A. A. Geerinck, fabrieksarbeider, van Ter Neuzen. B. J. Klein, zonder, van Maria Lierde (B. J. C. J. van Opdorp en gezin, landbouwer, van Westdorpe. B. Pladet, schoenmaker, van Assenede (B. J. M. Baert, dienstbode, van Ter Neuzen. L. M. Baert, zonder, van Koewacht. G. J. Apere, zonder, van Exaerde. C. C. J. M. van Goethem, zonder, van Hulst. Vertrokken L. R. Vervaet, landbouwersknecht, naar Sel zaete. J. Lagarde en gezin, venter, naar Ter Neuzen. J. F. A. P. Delahay en gezin, fabrieks- directeur, naar Brussel. A. M. van Troost, dienstbode, naar West dorpe. O. R. de Maertelaere, dienstbode, naar West dorpe. E. Moulinas geb. De Coster en gezin, zonder, naar Gent. M. C. de Greve, dienstbode, naar Assenede. L. A. Schinckels, dienstbode, naar Assenede. LANDBOUWUITKOMSTEN IN ZEELAND. Blijkens het verslag van het bureau voor landbouwboekhouding van de Z. Landb.- Maatschappij heeft over 1926'27 de netto-opbrengst van 60 boerderijen in het ressort dier Maatschappij tot een gezamen- lijke grootte van 1990 H.A. (bouwland 1326 en weiland 664 H.A.) gemiddeld be- dragen f 47.38 tegen slechts f 15,52 per H.A. over 192526 van 33 bedrijven met een grootte van 1147 H.A. De gemiddelde bruto-opbrengst per H.A. bedroeg van de 60 bedrijven f 462,97, de totale'uitgaven gemiddeld f 415,59 en wel arbeidsloon f 134,54, zaai- en pootaoed f 13,10, vee- voeder 28,34. meststoffen f 44,89, andere bedrijfsonkosten f 54,92, rente van den in- ventaris f 15,96 en gemiddelde pacht of pachtwaarde f 123,84 alles per H.A. VERDRONREN. Bij het baden in zee te Katwijk is de 18- jarige student H. Grosseschmidt uit Osterfeld in Westphalen door den stroom meegetrokken en verdronken. ERNSTIG ONGEVAL BIJ DIDAM. Dinsdag is een auto van de firma Turmac, waarmede een twintigtal meisjes uit's Heeren- berg naar de fabriek te Zevenaar werd ge- reden, bij Didam door verkeerd uitwijken van een anderen auto in de sloot gereden. De chauffeur Teeling uit 's Heerenberg werd ern stig gewond. Alle meisjes, op een na, kregen verwondingen en werden in het ziekenhuis te Zevenaar verbonden. DOODELIJK MOTOKONGELEK. Dinsdagmiddag om 6 uur heeft te Marum een doodelijk motorongeluk plaats gehad. De 26-jarige J. Gozen, wonende aldaar, begaf zich na afloop van zijn werkzaamheden te Ureterp naar huis per motorrijwiel. Met een vaart van 80 K.M. vloog hij dicht bij zijn huis tegen een boom en werd vreeselijk verminkt opgenomen. De man, die nog teekenen van leven vertoonde, werd per auto van het Groene Kruis naar het Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. EEN ONFORTUINLIJK POLITIE-AGENT. Dinsdagavond omstreeks 11 uur was de agent van politie J. B. op surveillance in de Jacob de Graefflaan in het park Zorgvliet te (s Hage. Tijdens zijn ronde bemerkte hij, dat in een der villa's onraad was. Hij stelde een onderzoek in tusschen de boomen en struiken in den tuin. Echter bemerkte hij niets ver- dachts. Hij trok zijn revolver en begaf zich in de villa, door een raam open te schuiven. In het duister struikelde hij echter in een der vertrekken en viel op den grond. Door den val ging zijn revolver af en de kogel trof hem in zijn linkerarm. De agent moest in het ziekenhuis worden op genomen. OM EEN GULDEN. De speelzucht van een inlander is indirect de reden geworden van een moord op een Chi nees, die dezen inlander voor het dobbelspel speelgoed geleend had, dat deze, waar hij het geld natuurljjk verloor, niet op het afgespro- ken tijdstip, den volgenden dag, kon terug geven. Deze moord is intusschen nog frappan- ter, wanneer men bedenkt, dat het geleende speelgoed de somma van den gulden bedroeg, schrijft de ..Sumatra Post". Den avond van 15 Febr. leende de inlander Oetoer van den Chinees Lim Kie Hook een gulden om daarmee een kansje te wagen, het- geen mislukte. Den volgenden dag ontmoette Oetoer die toen in gezelschap was van 'n zekeren Atjils, den Chinees Lim Kie Hook, die hem om den gulden vroeg, dien Oetoer beloofd had dien dag te zullen terug geven. Hetgeen Oetoer onmo- gelijk was, waarop tusschen beide mannen een heftige woordenwisseling ontstond. Het drietal is toen een eind in de richting van Kebon Bandang Pagar Kawat opgeloopen, waarbij de woordenstrijd zoo hoog liep, dat naar Oetoer voor den Landraad te Medan ver- klaarde, de Chinees hem zijn pikol te lijf wilde. Uit zelfverdediging had Oetoer toen een stuk hout, dat zich toevallig daar ergens langs den weg bevond, opgeraapt en daarmee Lim Kie Hook afgeweerd. Intusschen was van dit ,,zelfverdedigingsmotief" wel wat te veel ge- vergd. Immers het bleek, dat Oetoer daarna den Chinees nog met een mes toegetakeld had, zoodat diens lichaam wel een tiental won- den vertoonde, ten gevolge van welke verwon dingen Lim Kie Hook bijna onmiddellijk is overleden. De Landraad bevond Oetoer dan ook schul- dig aan moord en veroordeelde hem tot vijftien jaar gevangenisstraf. Zijn kawan werd vrij- gesproken. DE FAMILIE LUDENDORFF EN HUN KEUKENMEID. Generaal Ludendorff is dezer dagen voor de arbeidsrechtbank te Mtinchen verschenen, waarvoor hij gedaagd was doorzijn keu- kenmeid. De voormalige generaal-kwartier- meester van het keizerlijk Duitsche leger, aan- gesproken door genoemde keukenmeid tot be- taling van ongeveer 68 mark, verscheen voor het gerecht in gezelschap van zijn eega en be- twistte de vordering, „om", zoo zei hij, .gele genheid te hebben de leugens en valsche bewe- ringen van eischeres aan de kaak te stellen". De advocaa't van de keukenmeid zei, dat zijn cliente op verlangen van haar mijnheer en me- vrouw twee cursussen in hoogere kookkunst had gevolgd, maar ondanks hun belofte om haar het lesgeld te restitueeren, was en bleef zij dit kwijt. Generaal Ludendorff sprak dit verhaal tegen en hij en zijn vrouw stonden stil bij de tekortkomingen der keukenprinses. Zij waren het er eens over, dat zij een slechte kookster was, veel te veel materiaal aan het fomuis ge- bruikte en „geheel doortrokken was van de neiging tot insubordinatie". De rechtbank luis- terde aandachtig toe, maar weigerde des gene- raals meening over de kokin zonder nader on derzoek te onderschrijven. Waarop de zaak werd verdaagd om de rechtbank in staat te stellen het huishoudboek van de familie Lu dendorff te bestudeeren. Er kan wel eens blijken, dat het heel iets anders is, een kokin te regeeren, dan het lot van millioenen soldaten te beslechten. EEN DORP UIT HET STEENEN TIJDPERK ONTDEKT. Een volledig dorp uit den Steentijd met stra- ten en huizen is door het departement van Openbare Werken ontdekt bij de baai van Skaill op het grootste van de Orkney-eilanden. Prof. Gordon Childe van de Edinburgsche Universiteit, die bij het werk behulpzaam is geweest, beschrijft de ontdekking als iets eenigs in West-Europa. Zes woningen zijn totdusver blootgelegd. Zij hebben geplaveide vloeren „planken" van natuursteen en vertrek ken waar de Picten in het begin van den Christelijken tijd gewoond hebben en gestorven zijn. De straten, die overwelfd zijn met groote steenen, zijn niet meer dan vier voet hoog, maar er is een geraamte gevonden van een vrouw, dat vijf voet zes Eng. duim lang is, met kookgerei en andere primitieve gereedschap- pen. Bij een zwaren storm zijn de sporen van het dorp het eerst blootgekomen. EEN HARDIIANDIG VADER EN EEN MILDE RECHTER. Voor het Schoffengericht Lichtenberg stond een 30jarig chauffeur terecht wegens mishan- deling van zijn zesjarig dochtertje. H^t meisje, dat op school slecht meekon, kreeg van vader 's avonds les. Als het kind echter niet dadelijk begreep, wat deze uitlegde, placht hij met een rotting zijn leerlinge bevat- telijker te maken, met het gevolg, dat het klei- ne slachtoffer moord en brand gilde en haar lichaam langzamerhand overal bloedige sporen van deze mishandelingen vertoonde. Op verzoek van de moeder, die vreesde, dat haar man het kind zou doodslaan, heeft toen een buurman de zaak aangegeven. Het O ,M. eischte drie maanden tegen den hardvochtigen vader, die er echter afkwam met een boete van 100 M. Op den vraag van den president of hij deze straf aanvaardde ant- worodde de chauffeur, dat hij er niet aan dacht te betalen, daar hij liever „zat". DE GERUCHTEN OVER DE AMUNDSHN- EN ALESSANDRI-GROEPEN. Naar uit Stockholm wordt gemeld, zqn de Pool-deskundigen zeer sceptisch ten aanzien van de vermoedens, welke men vastkoppelt aan de geruchten over een kampvuur, dat op het Edge-eiland bij (Frans Jozefland) van verre gesignaleerd zou zijn. Men acht het onmogelijk, dat de Alessandri- groep zich daar zou bevinden, wijl de veronge- lukten, volgens de beschikbare gegevens, niet naar de Zuid-Oostzijde van Spitsbergen gedre- ven kunnen zijn. Dat Amundsen daar geland zou zijn, wordt evenmin mogelijk geacht. Admiraal Herr van den Franschen kmiser ..Strassbourg" heeft verklaard, dat de gevon den drijver de bakboorddrijver van de „La- tham" is. Het is vastgesteld, dat de drijver ten minste twee maanden in zee heeft gelegen. Het aan den drijver bevestigde stuk komt overeen met de maten welke door Bergen, waar de herstelling is geschied, zijn opgegeven. De Russische vlieger Tsjoechnowski ver- klaarde aan een bijzondere correspondent van het telegraafagentschap der Sovjet-unie, dat bij de nasporingen in het Poolgebied schepen thans niets meer kunnen uitrichten, de voor- naamste taak rust thans op de vliegtuigen. Dinsdagavond verliet de „Krassip" Kings- bay, om een vliegtuigenbassis bij de Zeven Eilanden aan te leggen. Tsjoechnowski ver trekt dan derwaarts. De Noorsche Pooldeskundige Helmer Han sen, die Amundsen op verschillende expedities heeft vergezeld, is van meening, dat Amund sen nog in leven is. Hij gelooft, dat de gevonden drijver van de Latham" door een toeval is verloren en hq acht het niet onwaarschijnlijk, dat de beman ning van het vliegtuig zich heeft kunnen red den. Indien de schipbreukelingen erin ge- slaagd zijn wapenen uit het vliegtuig mede te nemen dan biedt de Poolstreek ongetwijfeld genoeg levensmiddelen om het geruimen tqd te kunnen uithouden. De Amerikaan Richard Byrd zal op zjjn expeditie naar de Zuidpool aldaar een Noorsche vlag planten, ter huldiging van Amundsen, den ontdekker van de Zuidpool. DRASTISCHE MAATREGELEN. Te Michigan in de Vereenigde Stateu is wegens overtreding van het drankverbod, na dat reeds drie maal te voren proces verbaal tegen hem was opgemaakt, een man veroor- deeld tot levenslange gevangenisstraf, omdat hijeen flesch jenever bij zich had. In ver- houding tot deze strafmaat zijn de beruchte wetten van Draco, volgens welke 2400 jaar g&- leden in Athene diefstal met den dood bestraft werd, humaan te noemen. GRAAUW. Huwelijks-aangiften. 11 Aug. Petrus Fran- ciscus Verlinden, oud 24 j., jm. en Agnes Pau lina Leonie de Bilde, oud 21 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 10 Aug. Hypolitus De Cuyper, oud 52 j., weduwn. en Johanna Maria Steyne, oud 49 j., wed. 16 Aug. Jo- sephus Alphonsus Ambrosius Dobbelaar, oud 29 j., jm. en Maria Emelda Julia van Damme, oud 28 j., jd. 31 Aug. Petrus Franciscus Ver linden, oud 24 j., jm. en Agnes Paulina Leonie de Bilde, oud 21 j., jd. Geboorten. Theresia Irma Maria, d. van Prudent Franciscus Bruggeman en van Martha Marie Buijsse. Franciscus Jacobus, z. van Ja cobus Aloysius Peersman en van Albertina Maas. Overlijden. Andreas Leonardus, z. van Leo- nardus Petrus" Biddelo en van Martha Maria van Denderen. SAS VAN GENT. Huwelijks-aangiften. 11 Aug. Florent Lode- wijk Camiel Thorrout, oud 26 j., jm. en Regina Maria van den Hemel, oud 25 j., jd. 13 Aug. Ivo Mussche, oud 25 j., jm. en Elizabeth Christina de Fever, oud 22 j., jd. Huwelijks-voltrekkingen. 1 Aug. Petrus Augustinus Alfons Geerinck, oud 25 j., jm. en Aline Maria van Ham, oud 20 j., jd. 9 Aug. Maurice Poppe ,oud 24 j., jm. en Julia Jose- phina Aerssens, oud 23 j., jd. 30 Aug. Florent Lode wij k Camiel Thorrout, oud 26 j., jm. en Regina Maria van den Hemel, oud 25 j., jd. Geboorten. 18 Aug. Roger Alexander, z. van Eduardus van de Putte en van Esther Del- saert. 29 Aug. Marcel Eduardus, z. van Ed- mond Camiel Buijsse en van Irena Christina Pelegie de Caluwe. Overlijden. 3 Aug. Amand Gustave Stubbe, oud 55 j., echtg. van Helena Cornelia van Agt- maal. 5 Aug. Jeanne Verlinden, oud 63 j., echtg. van FrSddric Fige. 27 Aug. Een ale levenloos aangegeven kind van Eduardus Franciscus van den Bergen en van Jannetje Cornelia de Munck. 28 Aug. Eduardus Ver- straete, oud 80 j., (overl. te Assenede), z. van Franciscus Bernardus en van Isabella Clara De Wandel (beiden overl.). 29 Aug. Jan Meeusen, oud 74 j., weduwn. van Maria Cor nelia Adriaansen. Verbetering. Het gesprokene onder letter f omvraag door den heer Dekker dient aldus te worden ge- lezen f. De heer DEKKER wijst op de wensche- lijkheid, dat er langs den weg vanaf het dorp naar den Reuzenhoek langs de Westzijde een wielerpad zou worden aangebracht, enz.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 6