OEMEHQCE BERICHTEN. HET ONGEVAL IN DE LEGERPLAATS BIJ OLDEBROEK. een afzonderlijk department voor de luchfvaart en met de benoeming van een nieuwen minister van Handel. Reocganisatie noodzakelijk. De dood van Bokanowski geeft de bla- den aanleiding tot een hevige campagne tegen het Fransche vliegwezen en dringt aan op een alaeheele reorganisatie van den luchtdienst. De tallooze slachtoffers van Nungesser te Drouhin zijn aldus schrijft een der bladen, nog niet voldoende ge- weest. Het is te hopen. dat dit ongeluk thans tot een nauwkeurig onderzoek zal leiden. VECHTPARTIJ TUSSCHEN COMMUNISTEN EN SOCIALISTEN TE HAMBURG. Te Hamburg is het eongres begonnen van het algemeen verbond van Duitsche vakvereenigingen. Voor die gelegenhefd waren een paar duizend jeugdige leden van vakvereenigingen naar Hamburg ge- gaan om aan den optocht en den fakkel- tocht deel te nemen. Toen de jongelieden zich onderweg naar het gebouw van de vakvereenigingen bevonden, werden ze aangevallen door een grooten troep com- munisten. De rijksbanier, die een orde- dienst had georganiseerd, poogde tever- geefs de communisten acliteruit te drijven. Er ontstond een hevig gevecht, waarbij dertig leden van de rijksbanier, in hoofd- zaak door messteken, zwaar werden ge- wond. Van de betooging voor het ge bouw van de vakvereenigingen moest worden afgezien. EEN AMERIKAANSCHE BRUG OVER DE SCHELDE. De brug over de Schelde te Eine, bij Oudenaarde, die in 1914 door de Belgi- sche genietroepen werd opgeblazen en in de onmiddellijke omgeving derwelke, op 7 November 1918 de 91 e Amerikaansche divisie, daarbij gesteund door de 37e Ca- nadeesche divisie, trots het geweldige Duitsche artillerievuur, toch de rivier wist over te steken, zal door den staat Ohio met toestemming van de Belgische regee- ring, op monumentale wijze worden we- deropgebouwd. Zij zal 9.60 M. breed zijn en geheel in beton worden gemaakt. Op de vier hoeken der brug zal het wapen van den staat Ohio worden aangebracht en zullen ook vier bronzen bisons worden geplaatst. De kosten van dit werk worden op 3 millioen francs geraamd. HITTEGOLF IN DE VEREENIGDE STATEN. In verband met de ontzettende hitte zijn de regeeringsbureaux te Washington gesloten. DE VLIEGERS HASSELL EN CRAMER GEVONDEN. Reuter meldt uit New-York, dat de New-York Times meedeelt, dat de vlie- gers Hassell en Cramer, die op 18 Augus tus uit Cochrane in Ontario waren ver- trokken om via Greenland Zweden te be- reiken, veilig en wel zouden zijn. Zij had- den twee weken geleden een noodlanding moeten uitvoeren bij Kaap Sukkertoppen. ('t Sukkertoppendistrict ligt iets benoor- den den 65sten breedtegraad op de West- kust van Groenland. Sukkertoppen is de Suikerspits.) Prof. Hobbs, die zich daar juist met een wetenschappelijke expeditie bevond, werd opmerkzaam gemaakt op de rooksignalen van de beide vliegers, spoor- de hen op en redde hen. Een ander bericht over de redding geeft nog de volgende bijzonderheden: Na een buitengewoon moeilijken tocht door de ijswoestijn, die twee weken duur- de, werden beide vliegers door de expe ditie van prof Hobbs gered. Deze expe ditie was door Eskimo's op rooksignalen opmerkzaam gemaakt, welke van de vlieg- gers afkomstig bleken. Zij verkeeren in goeaen welstand. Per motorboot worden ze naar Mount Evans gebracht. EEN KAMPVUUR. Naar uit Tromso gemald wordt, is daar Zaterdagavond de zeehondenjager Hiso van Aalesund voor anker gegaan. De kapitein begaf zich onmiddellijk aan land en decide mee, dat door een ander vaar- tuig van de zeehondenjagersflotille, de Jopetter, dat op het oogenblik nog in de nabijheid van Frans Jozefsland ligt, 14 dagen geleden op Edge-eiland een kamp- vuur heeft waargenomen. Het schip heeft onmiddellijk gepoogd de kust van- het eiland te bereiken, maar werd daarin ver- hinderd door de dikke ijslaag rondom de kuzt Aan boord van het schip gelooft men dat dit kampvuur de plaats aangeeft, waar de bemanning van de z.g. ballongroep van de Italia zich bevindt. Te Tromso acht men het echter niet on- mogelijk, dat dit kampvuur door Amund sen en zijn begeleiders ontstoken is. DE KRONING VAN KONING ZOGOE I. Berlijnsche bladen melden de volgende bijzonderheden over de kroning van Zogoe I tot koning van Albanie: De plechtigheid was zeer handig in too- neel gezet. De regeering had niets onae- daan gelaten om de geestdrift van de be- volking zoo natuurlijk mogelijk te laten schijnen. Uit alle tuinen waren de bloe- men verdwenen, men had ze noodig om er de gevels mede te versieren van de huizen gelegen aan de straten, waarlangs de nieu- we koning zich naar het parlement en ver- volgens terug naar zijn villa zou begeven. Er werd ook druk gevlaqd. Uit de provin- cie waren de belangstelienden in nationaal costuum gekomen. Vele aanhangers van Zogoe, mannen van zijn eigen stam, had- den de reis van het stroomgebied van de Mati naar Tirana ondernomen. Den gan- schen Vrijdagnacht waren daar de her- beraen geopend. Zaterdagochtend om negen uur heeft president Evangeli de zitting van de con- stituante geopend, nauwelijks een kwartier later waren de betrokken artikelen van de nieuwe grondwet aangenomen en was Zo goe tot koning uitgeroepen. Honderd en een kanonschoten werden gelost om de be- volking in kennis te stellen van het besluit der volksvertegenwoordiging. Intusschen begaf een delegatie van het parlement zich naar de villa van Zogoe om hem mede te deelen, dat hij tot koning van Albanie was uitgeroepen. Met de noodige eerbetuigin- aen werd de republikeinsche vlag gestre- ken. s Middags om vier uur begaf Zogoe I zich naar het parlement om den grondwet- telijken eed af te leggen. Hij las met dui- delijke stem de volgende formule voor: „Ik Zogoe I. koning der Skipetaren, zweer voor God op het oogenblik, dat ik den troon bestijg. dat ik de trouwe hoeder van de nationale gelijkheid en de onafhan- kelijkheid van mijn land zal zijn, door im- mer getrouw te blijven aan ae grondwet en de wetten van den staat, tot heil van het Albaansche volk." De koning zette daarop zijn handteeke- ning onder de formule om luiae toegejuicht door zijn aanhangers naar zijn paleis terug te keeren. Een uur nadien defileerden een groot aantal officieren en burgerlijke hoogwaar- digheidsbekleeders langs de koninklijke villa. De nieuwe vorst verscheen op net balkon om zijn getrouwen te begroeten. Zogoe ontvina eveneens de ministers, een delegatie der Kamerleden en het diploma- tieke corps, s Avonds bood de regeering aan het diplomatieke corps een feestmaal aan. In alle kerken en moskeeen zijn Zon- dag godsdienstoefeningen ter eere van den koning gehouden. Ahmed Zogoe. die zich toch maar niet Skanderberg III zalnoemenzooalsaanvan- kelijk verluidde, maar Zogoe I, moet er in zijn olijf-groen Albaneesch maarschalks- uniform kordaat hebben uitgezien, toen hij temidden van zijn garde naar het parle- mentsgebouw reed tot het afleggen van den eed. De nieuwe dynastie van Albanie telt vele leden. Sadi, de koningin-moeder vormt het middelpunt, omgeven door haar twee zoons en vijf dochters. Van deze dochters is prinses Semia de bekendste, doordat zij destijds met den beruchten Enver bey, den vroegeren minister van financien, in het huwelijk zou treden, een plan, dat tenge- volge van politieke verwikkelingen even- wel niet is doorgegaan. Een andere zuster was gehuwd met Zena bey, Albaneesch gezant te Praag, die daar nog niet zoo lang geleden werd vermoord. De vader van den nieuwen koning over- leed reeds in 1911. Hijzelf is ongetrouwd gebleven nadat hij zijn verloving met de dochter van den rijksten aller AlSaneezen Wzlatzya Sjefket, verbrak. Maar daar hij pas vier en dertig jaar oud is, zal Albanie wel niet altoos zonder koningin blijven. TER NEUZEN, 5 SEPT. 1928. GESIGNALEERDE. Door den rechercheur van politie alhier werd Maandagmiddag in deze gemeente aangehouden S., zeeman, wonende al hier, die, terzake van dronkenschap, 3 dagen principale hechtenis had te onder- gaan. Hij is geleid voor de Justitie te Mid- aelburg. BALDADIG. Maandagavond j.l. werd door een bal- dadigen jongen, wiens naam onbekend is, een steen geworpen door het doek der tent van het Leger des Heils aan de Axelsche- straat, terwijl daar godsdienstoefening werd gehouden. Die steen kwam bij het podium terecht, doch trof gelukkig nie- mand. De politie stelt een onderzoek in. Iederen avond is het daar een geweldig leven der jeugd, waarvan de menschen in de tent veel last hebben. Goed zou het zijn, als de ouders in deze wilden medewerken om dat te voorkomen. ACTIE BETREFFENDE KROON DOMEIN IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Op uitiioodiging van het bestuur van het R. Kath. Werkliedenverbond in Ne- derland kwamen, blijkens een bericht in verschillende bladen, 30 Augustus te Hulst bijeen vertegenwoordigers van den Bre- daschen Diocesanen Bond, van den Ned. R. K. Landarbeidersbond, alsmede ver schillende burgemeesters van gemeenten in Zeeuwsch Vlaanderen, ter bespreking van de klachten, geuit op de vergadering van het verbond inzake het Kroondomein in dat gewest. Van den kant der Arbeidersorganisa- ties werd den gemeentebesturen verzocht de uitvoering van de Landarbeiderswet krachtig te bevorderen. Tijdens de be spreking bleek, dat in Zeeuwsch-Vlaan- deren de Landarbeiderswet practisch nog niet is toegepast. Met belangstelling wordt tegemoetgezien het besluit van Ged. Sta- ten inzake de afwijzende beslissing van den gemeenteraad te Graauw nopens een vijftal aanvragen om los land in pacht. Vervolgens werd gewezen op het groo- te verschil in opstalrecht tusschen grond, uitgegeven door het Kroondomein en par- ticulieren. Zoo bleek, dat het Kroondo mein zich met 10 cent per M2. doet be- talen, terwijl in dezelfde plaats door par- ticulieren soms voor beter gelegen grond 1J/2 ct- Per M2. wordt berekend. Wil men op dezen toch al te duren Domeingrond een huis bouwen, dan moet bovendien nog 20 a 25 ct. per M2. worden betaald aan den pachter van het Kroondomein, terwijl deze laatste zelf ongeveer 1 ct. per M2. aan het Kroondomein betaalt. Voor de besturen der organisaties kwam vast te staan, dat de gesignaleerde klachten, geuit op de Verbondsvergade- ring, als juist moeten erkend worden. De organisaties, inzonderheid het Ver bond, zullen niets onbeproefds laten om in dezen ongunstigen toestand verandering te brengen. Mede in verband met bovengenoemde conferentie had den vorigen dag de voor- zitter van het R. K. Verbond, de heer A. C. de Bruijn, met de heeren M. C. Geerts en B. N. Loerakker, resp. vertegenwoor- diger van den Biedaschen Dioc. Bond en den Ned. R. Kath. Landarbeidersbond, een bezoek gebracht aan Hulst, Stoppel- dijk, Boschkapelle, Zaamslag, Ter Neu- zen. Sluiskil, Sas van Gent, Westdorpe en St. lansteen. HAVENGELD IN DE ZEEUWSCHE HAVENS. Door het hoofdbestuur der Schippers- vereeniging ..Schuttevaer" werd aan Ged. Staten van Zeeland het volgende adres gezonden: dat in de jaren na den oorlog in ver schillende kleinere havens van Zeeland het havengeld niet onbelangrijk is ver- hoogd; dat zulks om begrijpelijke redenen door de scheepvaart ten zeerste wordt be- treurd; dat dit vooral het geval is voor die plaatsen, waar de schipperij moet con- curreeren met de vervoermiddelen te land. dat sommige dezer vervoermiddelen speciaal voor de Zeeuwsche havens be- vrachten naar bijzondere tarieven, die be- langrijk verschillen met de tarieven voor de zoogenaamde droge plaatsen; dat eike havengeldverhooging het land- vervoer in staat stelt deze bijzondere ta rieven met een gelijk bedrag te verhoo- gen, zonder daarbij terrein te verliezen tegenover de concurreerende scheep vaart; dat deze laatste echter door deze indi- recte subsidieering meermalen de kans op vracht zich door de noodzakelijke ver- hooging van haar vrachtcijfers ziet ont- gaan; dat dit leidt en moet leiden tot bena- deeling van den aan Zeeland eigen en onontbeerlijken schippersstand. dat dit voor dezen als hoogst onbillijk wordt gevoeld, wanneer daarnaast aan verkeersmiddelen te land subsidien wor den verleend; dat zulks, hier en daar inderdaad het geval moet zijn redenen, waarom adressant verzoekt dat, evenals voor den oorlog, een meer ge- lijke verhouding wordt geschapen tus schen de huidige scheepsvrachten en de op te brengen havengelden. I. NOEST. f Tijdens den maaltijd, welke Maandag avond heeft plaats gehad ten huize van den heer Phs. van Ommeren te Wasse- naar, naar aanleiding van het feit, dat de ze 50 jaar werkzaam was geweest in Phs. van Ommeren's Scheepvaart Bedrijf, is de heer Jan Noest (vroeger te Ter Neuzen), directeur van het kantoor dezer onderne- ming te Antwerpen, plotseling dood ge bleven. De heer Noest, die 67 jaar oud was, had gedurende 34 jaar het bedrijf met de qrootste toewijding gediend. Aanvanke- Iijk was hij te Rotterdam bij Van Omme ren en ongeveer 27 jaar geleden ging hij naar Antwerpen. Zijn ijver en zijn be- kwaamheid werden op hoogen prijs ge- steld. Het plotselinge heengaan van dezen trouwen medewerker en vriend heeft groote verslagenheid teweeg gebracht. ZAAMSLAG. Maandag j.l. 3 Sept. werd alhier des avonds ten half zes ure het nieuw diaconie- huis Rustoord" geopend, onder groote belangstelling. De Voorzitter, Ds. G. van Dis, heette alien hartelijk welkom. Hij begon te zeg- gen, dat het hem zoo wonderlijk klonk, als hij mocht spreken van een groot diaconie- huis, daar wij hier altijd gewoon waren te spreken van onze diaconie-huisjes. Hij herinnerde er aan, hoe reeds vele jaren de behoefte aan zoo'n huis was ge voeld, maar de moed ontbrak er toe over te gaan. Al sprekende gaf hij een verhaal van het begin en 't vervolg van dit plan, zooals het nu uitgewerkt en klaar gemaakt een mooi huis is geworden. Het doel van dit gebouw werd uiteengezet, dat niet al- leen woning en verzorging geven wil aan degenen, die gereqeld verzorad worden, maar ook woning bereiden wil aan dege nen, die door eene of andere omstandig- heid rust of verzorging moeten of willen hebben. Begrijpelijk, dat namens Kerkeraad en Bestuur een woord van dank werd gericht tot den architect, de bouwlieden, de com- missie van toezicht en het dames-comite. Daarna werd de directie van dit huis toe- gesproken, de heer en mej. v. d. Akker, gekomen uit Maasland, waarop nog volg- de een woord tot degenen, die hier zouden komen inwonen. Nadruk werd er opge- legd, dat we hier een ,,huis' hebben, geen gesticht; dat bedoeld wordt vrijheid, geen gebondenheid. Omdat het een huis is moet er regel zijn, gelijk in elk huis. In het gebouw hier is centrale verwar- ming, zooclat elke kamer verwarmd wordt. Dit alles werd besloten met een woord uit 1 Kon. 8 29: een wensch, een bede, dat Gods oogen dag en nacht open mogen blijven over ait huis. Hierna werd gelegenheid gegeven „Rustoord" te bezien, dat tot eer strekt voor degenen, die t hebben gebouwd, en voor degenen, die tijd noch moeite heb ben ontzien het huis in te richten. AXEL. Mej. E. Bracke, onderwijzeres aan de R.K. school alhier, heeft tegen 5 Sept. (heden) ontslag aangevraagd en met in- gang van dien datum is benoemd tot on derwijzeres mej. S. van Hecke, thans tij- delijk te Berkel-Enschot. GEMEENTELIJKE- EN DISTRICTS- ARBEIDSBEURS TE TER NEUZEN. Op 1 September stonden als werkzoekenden (hetgeen niet altijd beteekent, dat zjj werkloos zijn) bij de arbeidsbeurs ingeschreven: Op 1 Aug. Transport en losse arbeiders 169 188 Timmerlieden 3 2 Opperlieden 4 4 Centrale-machinist 1 1 Magazjjnknecht-timmerman 1 1 Metselaars 1 Zeelieden 5 4 Chauffeurs 2 1 Voermansknecht 1 1 Kantoorbedienden 3 2 Dienstbode 1 1 190 206 Bij de Correspondentschappen Axel 3 6 Hulst 8 6 Westdorpe 10 11 22 RECHTSZAKEN. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 4 September 1928. De volgende zaken werden behandeld R. C. v. H„ oud 25 j., C. A. v. H., oud 21 j., A. v. H„ oud 20 j., en C. L. v. H„ oud 18 j„ veldarbeiders te Zuiddorpe, werden verdacht dat zij op 19 Juli 1928 te Zuiddorpe, Cyriel de Meer, te samen en in vereeniging, hebben ge stagen en geschopt. Eisch ieder 1 maand gevangenisstraf. Uit- spraak ieder 25 boete of 25 dagen hechtenis. K. L. d. C., oud 39 j., werkman te Hulst, werd ten laste gelegd, dat hij op 1 Augustus j.l. te Hulst Hendrik Kerjzer heeft geslagen, waarvan deze pijn ondervond. Eisch f 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. P. J. M., oud.36 j., klompenmaker te Clinge werd beklaagd, dat hij op 14 Juli j.l. Petrus de Wilde te Clinge heeft geslagen. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. S. M. E. L. O., huisvrouw van H. P. V., oud 27 j., veldarbeidster te Philippine, werd ver dacht, dat zij op 30 Juli j.l. te Philippine Augusta Coone heeft beleedigd. Eisch f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. J. C. L., oud 51 j., tijman te Ter Neuzen, werd ten laste gelegd, dat hij op 2 Augustus 1928 te Ter Neuzen J. J. Bliek heeft mishan- deld. Eisch 10 boete of 10 dagen hechtenis. Uit- spraak idem. ROEKELOOZE JONGENS. Op de Smgels te Arnhem reed een landbou- wer met paard en wagen, waarachter een jong paard gebonden was, dat zich vrij wild ge- droeg. Hoewel de bestuurder de voorbij gangers waarschuwde, kon een tweetal loopjongens de verleid.ng niet weerstaan om het jonge paard toch te naderen. Het dier sloeg eensklaps achteruit en raak- te een 18jarigen jongen uit Westervoort te- ge.i de borst, terwijl de 16jarige J. D. uit Arn hem aan het hoofd werd getroffen en bewus- teloos neerviel. Beide jongens werden naar het gemeente- ziekenhuis overgebracht. J. D. was zwaar ge- wond. Zijn kameraad kon na eenigen tijd het ziekenhuis weer verlaten. OVERLEDEN TIJDENS EEN FEEST. Bij de ringrijderij op Koninginned'ag, werd een 28jarige dochter van den heer J. van Rooijen te Wijk bij Duurstede, onwel. Daar zij den ring niet liet vallen, bemerkte de heer D. dat er iets niet in orde was en bracht ijling- het paard tot stilstand. Men greep het meisje dat anders van de tilbury zou zijn gevallen, daar zij bewusteloos was geworden en bracht haar naar de woning van den heer V. onder het gemeentehuis. Daar was spoedig een dok- ter aanwezig, die den raad gaf direct een gaes- telijke te ontlbieden. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is het ongelukkige meisje over- leden, vermoedelijk aan hartverlamming. EEN 102JARIGE OVERLEDEN. De weduwe J. Betten te Oudehorne, gemeen te Schoterland, die 1 Juli 102 jaar geworden was, is overleden. DANSPALEIS, DAT TOCHTPALEIS WERD. Donderdagmiddag kwam de eigenaar van het „Paleis de Danse", annex cafe-restaurant, op het „Lunapark" nabij de Ralfjeslaan te Nieu- wer-Amstel, tot de ontdekking dat het geheele gebouw openstond. In geen enkel venster, bovenlicht of deur was meer glas te bekennen. Alle ruiten waren er u'tgenomen. Uit een ingesteld onderzoek bleek, dat 's morgens tijdens de afwezigheid van den eigenaar en het personeel twee per- sonen de ruiten hadden uitgesneden en mede- genomen. Ze hadden de buren wijs gemaakt, dat zij het glaswerk er uithaalden om er zoo straks nieuwe ruiten in te zetten, daar de oude niet te best bestand bleken tegen. sterke wind- vlagen. De nieuwe ruiten werden echter niet aange- voerd en zoo is het danspaleis veranderd in een tochtpaleis. De zaak is in handen van de marechaussde te Amstelveen. ZIJN VROUW OVERREDEN. Donderdag reed te Groningen de heer K. met zijn echtgenoote naar hotel Riche waar mevr. K. uitstapte en voor den auto bleef staan. De man wilde den auto, die dwars over den weg stond, recht zetten, h\j zette den motor aan, maar wist niet, dat de auto op de versnelling stond. De wagen schoot daarop plotseling vooruit, mevr. K. kwam onder den wagen terecht en werd ernstig gewond. Spoe dig daarna is zij overleden. GEHEIME TABAJiSKERVERU ONTDEKT. Rijkskommiezen hebben te Amstelveen in den Middelpolder in een heerenhuis, aan den Wolfert van Borselenweg een geheime tabak-- kerverij en sigarenmakerij ontdekt. De voorraden tabak en sigaren werden door de kommiezen in beslag genomen en getrans- porteerd naar het kantoor van den ontvanger der Rijksibelastingen en Accijnzen te Amstel veen, waar proces-verbaal werd opgemaakt. DE VLIEGENDE STOEL. Zaterdag wandelde te R'dam 'n meneer door een van Katendrecht's dreven, toen plotseling uit een geopend venster een stoel kwam aan- gevlogen, welke hem pardoes op het hoofd viel. De meneer kreeg een scheurwond aan het hoofd, die door de geneeskundige dienst is ver- bonden. Bij onderzoek bleek, dat in de woning een echtpaar verschil van meening had, bij welk debat de heer des huizes een stoel naar zijn wederhelft had geslingerd. Gelijk dit op een film wel pleegt te gebeuren, had de echtgenoo te bijtijds gebukt, waard'oor de stoel doel had gemist en precies door het open raam was ge gaan, waar, ook al weer als in Filmland, na tuurlijk juist de verkeerde werd verrast. ONRECHTMATIG STEUNTREKKEN. Te Delft is proces-verbaal opgemaakt tegen een werkman, die vrijwel geregeld steun trok van h t burgerlijk armbestuur, terwijl hij eeni- ge dagen per week werkte. Naar aanleiding van het onlangs in de le- gerplaats bij Oldebroek voorgekomen ongeval met een projectiel van 15 c.M. wordt het vol gende meegedeeld: Bij het onderzoek van projectielen, afkom stig uit het zelfde tijdperk van vulling als die welke bij de achietoefeningen werden gebe- zigd, is gebleken, dat de vulling van deze pro jectielen goed was. Uit verklaringen van des- kund g personeel, hetwelk na demobilisatie een groote hoeveelhe'd soortgelijke munitie heeft onderzocht, blijkt, dat n'mmer ongerechtighe- den in de buskruitgranaten zijn aangetroffen, welke ook maar eenig gevaar bij het gebruiken van deze munitie zouden kunnen opleveren. Ook volgens verklaring van de d rectie der artillerie-inrichtingen kan de vulling van de oudere munitie in mobilisatietjjd niet als een der mogelijke oorzaken van het ongeval wor den beschouwd. Het onderzoek naar de mogelijkheid, dat in de buis (het c- tstekingsmiddel van de vulling) de oorzaak hAeft gelegen, wordt mede in verband met de ervaring, die in den loop der jaren bij twee overeenkomstige ongevallen is opgedaan met zorg voortgezet. De buizen van de gebezigde soort mogen intusschen niet worden gebruikt. DE ONTSNAPPING UIT DE GEVANGENIS TE SCHEVENINGEN. De aangehouden en later wter in vrijheid gestelde vrouw A., uit de Tak van Poortvliet- straat in Den Haag, die verteld he.->ft, dat twee der ontvluchten die in haar woning hebben vertoefd, daaruit zijn verdwenen me1 medene- ming van het soldatenpak van, haar man, heeft, op aandringen van de politie, in verbant. daar- mee aangifte gedaan van diefstal. Indien mocht blijken, dat de vrouw met voorbedach- ten rade aan de beide mannen onderdak ge geven heeft en van het meenemen door hen van de mil.iaire kleeren heeft afgeweten, zal zij vervolgd worden wegens het doen van een valsche aangifte. HET TOPPUNT VAN BRUTALITEIT. De 39jarige Groningsche weduwe R. H., die er eigenaardlge opvattingen op na blijkt te houden. wat „mijn en dijn" betreft, slaagde er eenigen tijd geleden in een paar damesschoe- nen te stelen uit een winkel. Op zichzelf is dit geen nieuws. In de groote steden komen, meer dergelijke diefstallen voor. Maar de juffrouw die hier opereerde, was on- verschrokken, want toen zij thuis bemerkte dat de gastolen schoenen haar niet pasten, liep ze met een „opgestoken zeil" naar den schoen- handelaar, om hem te vertellen, dat de schoe nen geruild moesten worden, daar zij niet pasten! De schoenwinkelier, die het gestolen paar al eenigen tijd had vermist, herkende direct de schoenen, die de „klant" terug kwam bren gen en zorgde er wel voor, dat de exemplaren niet voor den tweeden keer den winkel zouden verlaten, Toen hij de juffrouw vertelde, hoe hij over de zaak dacht, maakte zij vreeseljjk misbaar en bleef op hoogen toon eischen, dat zij andere schoenen voor „haar geld" zou krij- gen. Inmiddels had de schoenwinkelier de politie gewaarschuwd en na een korte woordenwisse- ling vlel de brutale juffrouw door de mand. VAN HET DAK GEVALLEN. De 22jarige ongehuwde C. Rijke is te Vlaar- dingen van een zeven meter hoog pand aan den Schiedamschen weg gevallen. Hij kwam boven op een zekeren G. terecht, die een oogenblik versuft bleef liggen. R. zelf werd met een ernstige schedelbreuk opgenomen en direct naar het ziekenhuis gebracht, waar hjj spoedig overleed. De oorzaak van zjjn val is onbekenu. G. is met den schrik vr(jgekomen. KINDERLIJKJE GEVONDEN. Donderdagavond is in een met riet begroei- de sloot in de nabijheid der Chr. school te Her- wijnen het lijkje gevonden van een pasgeboren kind, hetwelk sinds kort in het water had ge legen. Het kind bleek geworgd te zjjn. PADVINDER VERDRONKEN. De 14jarige padvinder A. v. V., was Zondag- morgen aan het geleid'e ontsnapt en ging zwemmen in het z.g. sleepboothaventje in de Waalhavsn te Rotterdam. Plotseling is hij weg- geschoten en jammerlijk verdronken. De rivierpolitie heeft naderhand het lijk ge- dregd en naar de ouderlijke woning in de Pootstraat vervoerd. GEFINGEERDE VROUWEN. Bij een manufacturenzaak aan den Schie- damschendijk te Rotterdam is sedert eenige jaren een thans 29jarige juffrouw uit Parama- riix) in betrekking, die o.a. tot taak heeft, de administratie betreffende de lopnen van het personeel te voeren. Zij had al spoedig na haar indiensttreding het personeel van de firma uit- gebreid met twee vrouwen, die echter slechts in haar fantasie bestaan. Elke week legde zjj de keurig ingevulde loonstaten van deze gefin- geerde vrouwen over en prompt werd het loon samen 10 uitbetaald. Deze f 10 stak de juffrouw uit Paramaribo in haar eigen zak. Althans zoo luidt de aanklacht, welke nu het bedrog is ontdekt, is ingediend. De betrokken juffrouw ontkent zich aan deze merkwaardige oplichting te hebben schuldig gemaakt. De politie heeft haar aangehouden en opgesloten. NOG EEN SCHEVENINGSCHE UITBREKER. Door twee Amsterdamsche inspecteurs van politie en een Amsterdamschen rechercheur in vereeniging met de gemeente- en rijkspolitie te Zeist werd Maandagmiddag gearresteerd de uitbreker J. H. G., die omstreeks Paschen van dit jaar met een zekeren Groeneveld uit de bij zondere Strafgevangenis te Scheveningen wist te ontvluchten. Gr. had zich later uit eigen beweging weer aangemeld. De thans aange houden Gerber bevond zich reeds twee weken in Zeist, waar hij als betonwerker in dienst was bij den bouw van het gemeentelijk abattoir. Hij is naar Scheveningen overgebracht. AAN DEN WEG GEVONDEN. Maandagavond is te Borne een ongeveer 20jarig persoon, D. genaamd uit Delden aan den weg gevonden in, naar men meende, be- schonken toestand. Later bleek, dat h(j een hersenschudding had, doordat hij met een zwaar voorwerp op het hoofd was geslagen. Het is nog niet bekend, wie de dader of daders zijn, maar vermoedelijk is de oorzaak te zoeken in dronkenschap. 10.000 POND STERLING ONTSTOLEN. Een koopman uit Londen kwam bij aan- komst van den boottrein uit Boulogne, tot de ontdekking dat hem zijn portefeuille met 10.000 pond sterling was ontstolen. Bij terug- keer van den trein uit Parijs werd de porte feuille in een der corridors gevonden, met het paspoort van den bestolene, doch het geld was verdwenen. Een berucht Russisch zakkenroller wordt van den diefstal verdacht. SCHRIK OP SCHOOL. In een hoogere burgerschool in het Noord- oosten van Berlijn trok Maandagmiddag tgdens de les een 17-jarige scholier, een zoon van den rector van het Leibnitz-gymnasium, plotseling een revolver en bedreigde daarmede zoowel zjjn leeraar als zijn medescholieren. Een agent van de schupo, wiens hulp men had ingeroepen, slaagde er in den jongeman te overweldigen en te ontwapenen. De scholier schjjnt in een aan- val van zinsverbijstering te hebben gehandeld. Hij was reeds lang overspannen. EEN MAN ONTVOERD. Op het station te Dublin is Dinsdag de in- specteur Hartop der Refuge Insurance Com pany" door drie mannen ontvoerd. Harrop had een kaartje gekocht en wachtte op den trein, toen plotseling drie mannen op hem toe kwamen en hem in een ommezien in een taxi duwden en wegreden. Toen het dorp Patchmichael bereikt was, werd de auto ach- tergelaten en Harrop de bergen ingevoerd. Men brengt deze ontvoering in verband met het ontslag van een aantal personen, die vroe ger bij de maatschappij, waarbij Harrop werkt, in dienst waren. De politie stelde een uitge- breid onderzoek in.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2