Transpireeresitje Voeten 8P0ET, GBMEKODB BERICHTkH. INGEZGNDEN MEDEDBELINGEN OM DEN FIETSER TE REDDEN. Intusschen zal het noodig zijn, eerst af te wachten welke houding de V'ereenigde -Staten en Italie teaenover de bun voorge- legde Engelsch-Fransche vlootovereen- komsl aannemen, voor aangaande den da tum dier bijeenroeping een besluit kan val- len. De Parijsche correspondent van de Londensche Nation meent echter dat de officieuze Engelsche verklaring volgens welke de vlootovereenkomst alleen in wer- king zal treden, indien zij door de andere mogendheden aanvaard wordt, ernaast is. Indien de andere mogendheden haar niet goedkeuren, zal zij natuurlijk niet de basis voor ontwapening worden, maar dit zal verder geen invloed hebben op de getrof- fen schikking welke in het wezen van de zaak op een herleving van de entente van voor den oorlog neerkomt. TER NEUZEN, 3 SEPT. 1928. DE JAARDAG VAN H.M. DE •KONINGIN. De jaardag van H.M. de Koningin is, blijkens de berichten in de bladen, in ons land, en ook daar buiten in plaatsen waar Nederlanders te samen wonen op min of meer luisterrijke wijze gevierd. Vooral in onze Nederlandsche hoofdsteden was er groote drukte en verschillende feeste- lijkheden. In onze gemeente was het de jeugd, die er de feeststemming dien dag in bracht, door met oranje getooid en liedjes zingen de verschillende straten door te trekken. terwijl des avonds, op de Markt, ter ge- legenheid van het concert jong en oud in grooten getale tegenwoordig waren, on- danks het weer eenigszins guur was. Door de volte merkte men dit wellicht minder op. Uit dat drukke bezoek blijkt, dat de Oranjedagen, vooral de jaardag der Ko ningin, voor vele menschen een bijzonde- re beteekenis hebben, aangezien bij de concerten het bezoek nooit zoo druk is als juist op 31 Aug. Te 8 uur ving de directeur, de heer Schirris, met „De vereenigde werklieden" de uitvoering van het programma aan. De harmonie was niet fortuinig, aangezien zij een beduidend aantal leden moest missen. En al is het ook, dat men met het oog op de toestanden alhier, gaarne verneemt, dat er druk werk is, juist op zoo'n avond komt het een concerteerend gezelschap minder gelegen. Door de wijze waarop evenwel de aanwezige leden zich van hun taak kweten, werkte de gemelde afwezig- heid niet bepaald storend en verliep de uitvoering der verschillende nummers be- vredigend. Tusschen de twee afdeelingen van het programma der harmonie betrad de heer Holster met de Chr. zangvereeniging Excelsior'' de muziektent, tot het uitvoe- ren van eenige liederen, die door het pu- bliek ook met belangstelling werden be- luisterd. Vervolgens kregen we de tweede af- deeling van de harmonie, die zeer goed vediep en daarna de traditioneele aftocht van de muzikanten naar hun lokaal. Dat is voor de jongeren nog een afzonderlijk p. etje. Onder een lustigen marsch ging het ook nu weer, voorafgegaan en gevolgd door een opgewekt gevolg, tusschen eeri dubbele haag toeschouwers, tot aan het lokaal bij mej. De Zeeuw en als dan de directeur de muzikanten nog maar wat door laat spelen en hij was dezen avond waarschijnlijk in 'n goed humeur. althans niet karig begint nog maar eerst de pan door het maken van een rondedans door verschillende kringen. Zelfs de maan deed moeite om door den dikken nevel te dringen om dat jolig tafreel eens te bekijken. 't Verloopt on- dertusschen steeds op zijn ordelijkst, want zoodra het is zooals vroeger bij de pa- rade-tenten ,,de lichten gaan uit. en de muzikanten naar binnen", is ook binnen enkele minuten de straat leeg en keeren alien opgewekt ten spoedigste huiswaarts En daarmede was Vrijdagavond ook de openbare feestviering alhier besloten. EEN TIJD VAN... GAAN! Een ernstig oogenblik was het j.l. Za- terdag, bij het beeindigen der werkzaam heden op de drukkerij der Firma P. J.van de Sande, uitgeefster dezes. Het eind der werkzaamheden der week, was n.l. ook het eind van de werkzaamheden in dienst der firma, tevens aan de verzorging van dit blad, van den chef der drukkerij, den heer D. P. Stoffels. We hebben bij herhaling in de kolom- men van dit blad melding kunnen maken van de geestdriftige viering van zijn op- volgende jubile's, en thans had hij den wensch te kennen gegeven gebruik te ma ken van de hem vanwege de firma aange- boden gelegenheid om zijn pensioen te gaan genieten. We weten alien, er is een tijd van komen en er is een tijd van gaan, doch dit laatste tracht men zoover moge- lijk te verschuiven. Het beteekent iets, een werkkring, waarin men is opgegroeid, waarvoor men heeft geleefd en gestreefd, te verlaten. De heer Stoffels had nu ruim 55 jaren dienst, waarvan bijna 40 jaren als chef der drukkerij. Hij was de oudste van alien, we kenden dus de zaak niet zonder Stoffels! En al beschouwde men het nu niet als een bepaald afscheid, en hopen we hem nog dikwijls en langdurig als belang- stellend bezoeker te ontmoeten, zoo meenden toch patroon en gezellen dit tijd- stip van scheiden van zijn werkkring niet onopgemerkt te moeten laten voorbijgaan. In een hartelijke toespraak herinnerde de heer Van de Sande aan de verdiensten van den heer Stoffels jegens de zaak en zijne familie, bood hem een souvenir aan, en sprak de hoop uit, dat hij een welver- diende rust zal mogen genieten, ook tot genoegei van de zijnen. Namens de gezellen paarde de heer Vermast zijn woorden aan die van den patroon en bood den scheidenden chef een geschenk aan, dat met de daarop aan- gebrachte inscriptie een herinnering is aan zijn welbesteden diensttijd, en sprak de hoop uit, dat hij langen tijd van zijn pen sioen zal kunnen genieten. In gepaste woorden bracht de heer Stoffels dank aan de familie Van de Sande voor het genoten vertrouwen en den steun en de vriendschap, die hij bij zijn werk van de gezellen had mogen onder- vinden, en in het bijzonder voor de blij- ken van waardeering, die hem op dit ern stig tijdstip van zijn leven waren te beurt gevallen. DE BAD- EN ZWEMINRICHTING EN DE REDDINGSBRIGADE. Jl. Zate dngmiddag waren door het be- stuur der Bad- en Zweminrichting ver schillende wedstrijden georganiseerd, waarbij de deelnemers en deelneemsters ter deeg hun best deden om de uitgeloof- de prijzen te veroveren. Bij de kampstrij- den ontbrak het evenmin aan aansporin- gen, zoowel als aan toejuichingen van het talrijke publiek dat de wedstrijden bij- woonde. De uitslagen van de verschillende wed strijden waren als volgt Meisjes van 11-12 jaar. Schoolslag 20 M., rugzwemmen 20 M. le prijs Dora Pabbruwe. Meisjes van 14-16 jaar. Schoolslag 20 M. le pr. Jo de Smidt, 2e pr. Gerda Zon- nevijlle. Tobbetje varen, groep I en II. le pr. Beb Kroon. Eierspel (meisjes). le pr. Jo van Sprang Heeren Borstzwemmen 40 M. (vrije slag), rugzwemmen 40 M. le pr. R. Stuf- ken, 2e pr. F. Renier. Jongens van 14 -16 jaar. Schoolslag 20 M. le pr. M. Kroon, rugslag 20 M. le pr. M. Kroon, vrije slag 20 M., le pr. G. van der Straaten. Estafette 4 X 20 M. vrije slag. Winnen- de ploeg F. Renier, G van der Straaten, P. van Sprang en M. Kroon. Tobbetje varen en eierspel in 2 groe- pen. le pr. Jaap Kroon, 2e pr. Wim Westerhof. Daarna volgden demonstraties van de reddingsbrigade. waarbij werd voorge- steld de behandeling van een drenkeling, nadat deze op het droge is gebracht en de verschillende methodes voor het redden van in het water liggende drenkelingen, d.w.z. de wijze waarop men deze moet aangrijpen en door het water naar den kant voeren. Deze verschillende oefenin- gen, die mede stonden onder leiding van den badmeester, den heer 't Gilde, wer den accuraat uitgevoerd en demonstreer- den ten voile het nut van het zwemmen en de oefeningen voor het redden van in het water gevallen personen. Ook de duikproeven naar een pop die men in het bassin had laten zinken. werden goed uit gevoerd en werden algemeen toegejuicht. Vooral een der deelnemers. de jongeheer Van Oppen, die bijzonder goed in het wa ter thuis bleek en zich te water van ver schillende kleedingstukken ontdeed, trok de aandacht en wist in de verrichtingen nog wat humor te brengen. Een tweetal dames, dat aan deze de monstraties deelnam, bewees, dat zij daarbij voor de heeren niet behoefden on der te doen. De wedstrijden en de demonstraties werden, behalve door het bestuur der Bad- en Zweminrichting en het hierboven genoemde talrijke publiek ook bijgewoond door den burgemeester en eenige raadsle- den. Op uitnoodiging van het bestuur werden door den burgemeester, den heer Huizinga, met een hartelijk woord voor de verrichte prestaties, aan de winnaars de prijzen uitgereikt. Deze namiddag zal zeker bevorderlijk zijn geweest voor de zwemsport. Naar we vernemen wordt dezen zomer van de inrichting bijzonder veel gebruik gemaakt, en niet het minst is bij de gratis-baden het bezoek bijzonder groot. CONCERT- en BIOSCOOPGEBOUW. Het is niet onze gewoonte gewag te maken van de bioscoopvertooningen, om- dat deze geregeld gegeven worden. Toch meenen wij ditmaal op die gewoonte een uitzondering te moeten maken voor die jl. Zaterdag gegeven in het Concert- en. Bioscoopgebouw, omdat dit daarmede een nieuw seizoen begon, en wel in een ge- heel inwendig Jjerestaureerde zaal. De tijd van rust bleek goed besteed, om de inrichting in een geheel nieuw kleed te steken en de wijze waarop dit gedaan is, was een verrassing voor de bezoekers. Niets is verzuimd om een bezoek aan en het verblijf in de inrichting te veraange- namen. Het personeel der inrichting had gemeend aan dezen avond een feestelijk cachet te moeten verleenen en bood der directie een fraaie mand met bloemen aan. Het bezoek was terstond druk en de ver- toonde films waren zeer boeiend en vie- len ten zeerste in den smaak der vele be zoekers. GEVONDBN VOORWERPEN. De inspecteur van politie alhier maakt bekend, dat omtrent de onderstaande ge- vonden voorwerpen inlichtingen te beko- men zijn aan de daar achter vermelde adiessen: Huissleutel, C. E. Goethals, Tholens- straat 20. Heerenportemonnaie met inhoud, poli- tiebureau. Gouden knoop, J. van Meerendonk, Tholensstraat 108. Fietspomp, J. Dieleman, Noordstr. 109. Kinderhandtasch, H. van der Bent, Noordstraat 85. Portemonnaie met inhoud, wed. Joh. de Smidt, Markt 5. Kinderportemonnaie met inhoud, G. van de Berge, Dekkerstraat 33. Hond, G. W. Verbiezen, Steenkamp- laan 55, Badmuts, J. F. Meijer, Doelderstraat 14. Elastieken bal, A. J. Hage, agent van politie. Van Bovenstraat. Portemonnaie, G. H. Kooman, Kanaal- weq 65, Sluiskil. Verrekijker in etui, H. Machielsen, Boeregat C 44, Hoek. Algebraboek, F. Kaan. Lange Kerk- straai: 38. TWEE GESIGNALEERDEN Zaterdagmiddag 4 uur werd door een agent van politie alhier gearresteerd H. B.. koopman, die in het politieblad voor f 10 boete stond gesignaleerd, terwijl door den politieagent te Sluiskil hedenmorgen werd aangehouden O. M„ Belg, werkzaam op de cokesovens, die nog f 5 boete betalen moest. Nadat beiden het verschuldigde hadden voldaan, werden zij weer in vrij- heid gesteld. GOED GEKEKEN. Zaterdagavond jl. bevonden de inspec teur en de rechercheur van politie alhier zich bij aankomst van trein 9.18 uur. Zij zagen uit dien trein komen een man, als heer gekleed, die volkomen overeenstemde met het signalement ven een onbekenden verdachte, die te Nieuw Hellevoet een valschen naam had opgegeven en die des- wege in het politieblad door den burge meester dier gemeente was gesignaleerd. Bedoelde man werd daarom aangehouden en naar het politiebureau overgebracht, waar uit een ingesteld onderzoek bleek, dat de vermoedens juist waren. Hij is ge- naamd W. V., koopman, voorheen bank- werker, zonder vaste woon- of verblijf- plaats in den lande. Hedenmorgen werd hij op transport ge steld naar Nieuw Hellevoet. NAGEKOMEN BELASTINGEN. De minister van Financien maakt be kend dat ten behoeve van 's rijks schat- kist is ontvangen bij den inspecteur der di- recte belastingen te Ter Neuzen f 1004 wegens te weinig betaalde vermogensbe- lasting over de jaren 1924 en 1928. AUTOBUSDIENSTEN. Ged. Staten hebben ingetrokken hun be sluit van 1 Juli 1927, waarbij aan J. Cam- maert vergunning werd verleend tot het in werking houden van autobusdiensten 1. van Boschkapelle naar Hulst en omge- keerd (uitsluitend op Maandagen); 2. van Boschkapelle naar Ter Neuzen ;n omgekeerd (uitsluitend op Woensdagen); 3. van Boschkapelle naar Clinge (Belgi- sche grens) en omgekeerd (uitsluitend op Donderdagen). EXAMEN FRANSCH L. O. Geslaagd te Utrecht voor het examen Fransch L. O., de heer C, C. J. de Pree te Breskens. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 19 tot en met 25 Augustus in de provincie Zeeland be- droeg Febris typhoidea (buiktyphus)Mid- delburg 1, Roodvonk Hontenisse 2, Renesse 1. Diphteritis Westkapelle 1. In genoemde week zijn geen gevallen van encephalitis na inenting ter kennis van het Staatstoezicht op de Volksge- zondheid gekomen. HAVEN VAN VLISSINGEN. Op 27 Juni werd,te Middelburg door den Rijkswaterstaat aanbesteed het vol- tooian der verruiming van de bestaande buitenhaven en het opspuiten van terrei- nen om de haven, met bijkomende werken, ten behoeve van de verbetering van de haven van Vlissingen. Raming 690.000 gulden. Het minst werd toern ingeschreven door de N.V. Albotem te Den Haag voor f 998.000. Thans is het werk bij overeen- komst opgedragen aan de Hollandsche aannemersmaatschappij te 's Gravenhage, voor ,f 908.000. MOTOR OVER DEN KOP GESLAGEN Toen Zaterdagavond een heer uit Brus- sel, die met zijn motorrijwiel een uitstapje naar Vlissingen maakte, terwijl zijn echt- genoote in den zijspan zat reed hij op den Sloedam een autobus van den dienst Wol- faartsdijksche Veer—Middelburg achter- op. Volgens sommige getuigen reed de bus te veel links van den weg, andere ge tuigen zeggen, dat dit niet geval was. Toen de motorwielrijder links wilde pas- seeren, kwam de bus ook naar links, daar de chauffeur geen signalen hoorde. Het gevolg was dat het motorrijwiel in een hoop zand reed en over den kop duikel- de. De motorrijder kwam er goed vanaf, doch zijn echtgenoote lag bloedend op den grond en klaagde over pijn in de rug. Een dokter, die even later ook per auto passeerde verleende hulp, terwijl ook spoedig medische hulp uit Middelburg werd gehaald. Aanvankelijk werd de dame met een particuliere auto in de rich- ting Middelburg vervoerd, maar later door de Roode Kruis auto overgenomen en naar het Gasthuis vervoerd, waar bleek, dat de toestand niet verontrustend is. Spoedig na het ongeluk passeerde ook de inspecteur van den Rijksveldwacht uit Middelburg, die een voorloopig onder zoek instelde. AXEL. De heer L. A. van Houte, die bedankt heeft als voorzitter en bestuurslid der Harmonie Concordia, is vervangen ge- worden door den heer Ph. J. van Dix- hoorn, tot op heden 2e voorzitter. Tot 2e voorzitter werd gekozen de heer A. van Maale, bestuurslid. Op eene gehouden vergadering van donateurs werd tot be stuurslid gekozen de heer A. Pieterse. SAS VAN GENT. De Sassche kermis. Begunstigd door prachtig weer, werd de eerste dag van de Sassche kermis door een groote menigte volks bezocht. Voor al de wielerwedstrijd had een grooten toe- loop tengevolge. De Westkade geleek wel een autopark. terwijl de bergplaatsen van fietsen ruimte te kort bleken te hebben om het aantal karretjes te plaatsen. Door de muziek van Oostburg, die den wielerwedstrijd had opgeluisterd, werd leven en beweging gebracht, terwijl in de verschi lende gelegenheden, waar gelag gehouden wordt en ook de genoegens van den dans gesmaakt konden worden, zich in een bu tengewoon druk bezoek mochten verheugen. Eigenlijke kermisvermakelijkheden in den vorm van tenten en kramen zijn er slechts weinig en dan nog van een beden- ktlijk gehalte, die nfet meer aan de mo- derne eischen van een verwend publiek beantwoorden. Maar dit is een van de teekenende ver- schijnselen niet alleen hier, maar ook el ders, want op dat gebied zijn de inrich- tingen niet in gelijk tempo met de gewij- zigde tijdsomstandigheden meegegaan KORFBAL. Zaterdag werden alhier seriewedstrijden ge- speeld, welke door de Zeeuwsche Korfbalbond georganiseerd waren. Aan deze wedstrijden werd door de volgende twaalftallen deelge- nomen n.l. Rapide I en II (Axel) en Seolto I en T. S. C. I (Ter Neuzen). De uitslagen waren als volgt: Rapide IRapide II 80. Seolto I—T. S. C. I 2—0. Rapide IT. S. C. I 40. Seolto IRapide II 10. Rapide II—T. S. C. I 2—0. Rapide ISeolto I 10. Rapide I behaalde alzoo met 3 overwinnin- gen de eerste, Seolto I met 2 overw. de tweede, en Rapide II met 1 overwinning de derde prijs. Het doel dezer wedstrijden was de Z.-Vl. vereenigingen te bewegen tot den Z. K. B. toe te treden en alhier een afdeeling van deze Bond op te richten. Wielerwedstrijd. Gezeten voor het grijze cementvlak van de Sassche wielerbaan en een blik slaande op de groote menigte toeschouwers, die zich daarom heen hebben geschaard, komt mij een variant op Bogaers' „Schaatsenrijder" voor den geest: Een vriendelijke zonneschijn En voor-den-wind een gladde baan, De beste rijders, die er zijn, Zie, daar komt het succes vandaan. Inderdaad moet aan al deze gunstige facto- ren voor het houden van een goed geslaagden wedstrijd nog de Sassche kermis worden toe- gevoegd, om als 't ware een hoogconjunctuur te veroorzaken, die culmineerde in dezen wed strijd, die als een waardig slotbedrijf mag be- schouwd worden van de reeks voorstellingen, welke in den loop van dit jaar daarop ver- toond werden. Weer was het de gladiator Piet van Kempen, die ongeveer 5000 toeschouwers uit alle stre- ken naar het Sassche stadion getrokken en laat het ons onmiddellijk bekennen ditmaal met meer voldoening zijn huiswaarts gekeerd, dan zulks bjj de vorige gelegenheid het geval was. Een tachtigjarige had het zelfs nog de moeite waard gevonden den sprintkoning in z(jn prestaties te komen zien. Laat ik er onmiddellijk aan toevoegen, dat Bram Ranschaert, ditmaal als zijn partner fungeerende, zijn evenredig aandeel aan het groote succes van dezen dag niet mag ont- houden worden. Volgens het oordeel van som- migen komt hem zelfs het leeuwendeel toe. In de sprintmatchen bleek Van Kempen dit maal in alle opzichten de meerdere van zijn fellen tegenstander Hamerlinck. De totaal- uitslag van 6 tegen 9 punten voor dezen laat ste is daarvan wel het sprekend bewijs. In de achtervolging om den Zilveren Arm band heeft zich het team RanschaertDe bruycker voor de zevende en laatste maal weer gehandhaafd tegen het paar MartinDebry, dat echter door allerlei tegenslagen leelijk ge- handicapt werd. De koppelwedstrijd, waarin Piet van Kempen en Ranschaert ditmaal een span vormden, gaf spannende momenten te zien. Hun puntental steekt gunstig af bij dat der 6 overige koppels, alhoewel hun door het kop- pel Martin—Debruycker toch de eer van de eindoverwinning afhandig gemaakt werd. De grootste extase wist Piet onder het pu bliek te verwekken, toen hij in het laatste ge- deelte voor het beslissende oogenblik, toen bijna ieder overtuigd was, dat zijn tegenstander Hamerlinck hem in het eindklassement duch- tig zou geklopt hebben, met zooveel elan er van door ging, dat de stukken er als 't ware afvlogen. Hier toonde de flying Dutchman inderdaad, dat hij niet ten onrechte den naam van vlie- gende Hollander draagt. Welke lofuiting echter geenszins beteekent, dat een Hamerlinck, Debruycker en een Redfel, om maar eenigen naast de voorgaanden te noe- men, niet tot de kranige mannen moeten ge- rekend worden, met wier prestaties ernstig door de besten zal moeten rekening gehouden worden. Wielersport. Al meermalen is onder deze rubriek melding gemaakt van de jeugdige prestaties aan den dag gelegd door den Sasschen wielrenner Hec tor Marquinie. Verleden Vrijdag dong hij weer mee in een 40 K.M. wegwedstrijd voor den Grooten prjjs van Hulst voor liefhebbers, waaraan een 20 renners deelnamen. Hector, die een specialiteit schijnt op hobbe- lige en moeilijk berijdbare wegen heeft op dezen prijs beslag weten te leggen en arriveer- de met 2 minuten voorsprong in de beste con- ditie en met een groote stijl-eind-race het eerst aan de eindstreep. Dit was niet de eenige oogst, die in den loop der afgeloopen week werd binnen gehaald. Men oordeele: Zondag 1.1. klasseerde hij zich in een 70 K.M. koers te Lokeren, waarin 40 deelnemers mee- liepen als nummer 6. Maandag daaropvolgende behaalde hij te Ertvelde in een 40 K.M. baankoers met 15 deelnemers den eersten prijs, terwijl hij Dins- dag zich in een 35 K.M. baanrace weer1, als tweede rangschikte. Ook hier waren weer 15 renners van de partrj. Alles bij elkaar genomen, mag dit nog al, naar het oordeel van bevoegde sportbeoefena- ren beschouwd worden als een bewijs, dat deze beginneling zich op sportgebied zeer gunstig begint te onderscheiden en hij over uitstekende athletische hoedanigheden beschikt, waarvan in den loop van den tijd meer te verwachten is. Waar de moeilijke hobbelige wegen op de meeste renners de uitwerking schijnen te ver oorzaken van een woelige zee op een niet met het water vertrouwden passagier, doet zich bij hem juist niet dien invloed gevoelen, zoodat bij geregelde training en verstandigen levens- regel van hem verwacht moet worden, dat hij het komende seizoen nog meer doorslaande bewijzen van baansport zal te zien geven. Waar nu reeds met hem op de baan reke ning moet worden gehouden, zal zulks onder gewoon verloopende omstandigheden, zeer zeker het geval zrjn. RKCHTSZAKEN. Arrondissements-Rechtbank, Middelburg Zitting van 3 September 1928. De volgende vonnissen werden uitgesproken: A. v. d. V., oud 40 j., klompenmaker te Koewacht, beklaagd van bedreiging is vrijge- sproken. C. H., oud 31 j., winkelier te Axel, is wegens smaadschrift veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hechtenis. DE ONTSNAPPING OP SCHEVENINGEN. De derde ontsnapte gevat. Woensdagavond heeft de Arnhemsche re cherche den derden gevangene, die onlangs uit de strafgevangenis te Scheveningen ontvlucht- te, aangehouden. Het is J. Kraayenhof, die zich te Schaarsbergen bij een kennis ophield. Zwaar geboeid werd de man per vrachtauto, die juist passeerde naar het politiebureau te Amhem vervoerd, waar hem een kort verhoor werd afgenomen. Hij zal op transport naar Den Haag worden gesteld. Het Hbld. meldt nog, dat hij zich tevoren had opgehouden te Ede, waar zijn vrouw woont, maar waar hij zich niet veilig achtte. Hij was daarom doorgetrokken naar Schaarsbergen, waar hij nu is gearresteerd. Sedert zijn ontsnapping heeft hij voortdu- rend gezworven. Het relaas van den derden aangehoudene. Donderdagmiddag is K., de derde vluchtellng uit de gevangenis te Scheveningen, die gear resteerd is, door de Haagsche politie aan een verhoor onderworpen. K. verklaarde, dat de ware toedracht der feiten vrijwel overeenstemt met de reconstruc- tie van het gebeurde, zooals die door de politie is gegeven. Alleen kwam hij er tegen op, dat men gezegd had, dat hij zijn kameraad, den Belg, die het eerst aangehouden was, in den steek zou hebben gelaten. Dit was niet waar. De Belg wou de richting van Rotterdam in- slaan en toen heeft K. van zijn drie kameraden afscheid genomen en is hjj zijn eigen weg ge- gaan. Hij ging langs het strand in noordelgke richting. Den geheelen nacht liep hij door en tegen den morgen kwam hjj te Noordwijk. Daar woonde een kennis, dien hij een bezoek bracht. Deze verschafte hem een hoed en hielp hem op nog een andere wijze voort. Langs stille wegen heeft K. toen kans gezien zich uit de voeten te maken, steeds gaande in noorde- lijke richting. Hij liep meestal des nachts en hiela zich overdag schuil. Dit was natuurljjk noodig, daar hij nog steeds geen kans genien had, zijn gevangeniskleeren voor gewone klee dingstukken te verwisselen. Eindelijk, na vele omzwervingen, kwam hq te Beverwijk aan. Vandaar begaf hij zich steeds te voet naar Amsterdam. Op dit traject heeft hij iemand ontmoet, die hem eenige kleeren gegeven heeft. Hij kon zich toen van zijn gevangenispakje ontdoen en ving welgemoed zijn wandeltocht aan. Van Amster dam liep hij naar Amersfoort, vervolgens naar Wageningen en eindelijk kwam hij in Amhem. Onderweg had hij bij enkele vrienden zich een tijdje schuil gehouden en had hij ook hier en daar wat geld geleend, tot een totaal bedrag van ongeveer 8. In Schaarsbergen, bij Amhem had hij ken- nissen. En toen de Arnhemsche politie een tip kreeg, dat K. in de buurt van Schaarsbergen gezien was, wist zij direct waar zij zoeken moest. K. toch is geen onbekende van de Arnhemsche politie, en zij kende hem en *tjn vrienden reeds verscheidene jaren. Zoo werd Woensdagavond het huisje, waar K. verblijf hield, omsingeld en kon hij onmogelijk meer ontkomen. Van den vierden vluchteling beweerde K. niets te weten. Over de menschen, die hem ge- holpen hebben, wilde hq zich niet uitlaten. De Haagsche politie heeft Vrijdagochtend in haar woning in de Tak van Poortvlietstraat mej. A. gearresteerd, verdacht aan twee van de vier uitbrekers uit de bijzondere strafge vangenis te Scheveningen de vorige week in den nacht van 21 op 22 en in dien van 22 op 23 Augustus onderdak te hebben verschaft en hen te hebben voortgeholpen. Nader wordt gemeld, dat mej. A. Zaterdag avond op vrije voeten is gesteld. Tegen haar is proces-verbaal opgemaakt ter zake van het verbergen van en hulp verleenen aan ont- vluchte gevangenen. DE SCHAT VAN DE „LUTINE". Lloyd's scheepsverzekeringmaatschappfl te Londen heeft plannen in overweging genomen, om de gouden en zilveren staven, welke zich aan boord bevonden van de „Lutine", naar de oppervlakte te brengen. Lloyd's heeft thans een contract gesloten met twee Nederlandsche bergingsfirma's, vol gens hetwelk zrj de kosten van het werk be talen, maar ook een deel van de aan de opper vlakte te brengen schatten zal krijgen. Lloyd's had de „Lutine" verzekerd en het bedrag na de schipbreuk uitbetaald, waama zij van de Ne derlandsche Regeering een aandeel kreeg In het wrak. De waarde van de nog onder de zee bedolven schat, wordt op anderhalf millioen pond ge- schat; 't is evenwel mogelijk, dat clandestiene duikers reeds veel meer te voorschijn hebben gebracht dan iemand vermoedt. In 1912 heeft de Engelsche kapitein Gardi ner op het wrak gewerkt en er eenige merk- waardige oude voorwerpen afgehaald, o.a. een 12-ponder. Ongeveer zeventig jaar geleden brachten de Hollanders de bel van 't schip te voorschijn; deze hangt thans bij Lloyd's en wordt geluid, als bericht van een schipbreuk binnenkomt. HET VERMISTE VLIEGTUIG MET DE LIJKEN DER ZEVEN INZITTENDEN GEVONDEN. Het vliegtuig, dat uit Victoria (Britsch Co lumbia) naar Seattle vertrokken was en sedert dien vermist werd, is in de Pupetsond in tien meter water gevonden. De lrjken van den Engelschen politicus Mac Callum Scott, van zijn vrouw en van vjjf an dere personen waren in de kajuit. Scott deed een reis in Canada gedeeltelijk voor ontspanning, gedeeltelijk om gegevens voor een boek over landverhuizing en bosch- boUw te verzamelen. Hij is liberaal parle- mentslid geweest en in 1922 als coalitie-libe- raaldoor den socialist Maxton verslagen. In 1924 voegde hij zich bij de arbeiderspart^ en thans was hij haar candidaat voor het district Oost-Aberdeenshire. EEN BRUTAAL DIEVENSTUKJE. Het uurwerk der Maria-kerk te Berlijn wordt op het oogenblik nagezien en voor dat doel waren de koperen wijzerplaten er af genomen en in den toren neergezet. Dinsdag was een der platen verdwenen en de verdenking viel ten onrechte op de werklieden, die met het uurwerk bezig zijn. Daar zij dien argwaan natuurlijk wel hadden gevoeld, pasten zij goed op om de werkelijke dieven in handen te krij gen en dit is him Woensdag ook gelukt. Drie mannen slopen den toren binnen en hadden juist een tweede plaat gegrepen, toen de werk lieden hun den pas afsneden en inrekenden. De dieven ontkenden eerst, ook de andere wijzerplaat te hebben gestolen, doch deze is later in een kelder te Wedding, waar zij een zaakje in oude metalen dreven, gevonden. Daar is ook een badkuip ontdekt, die een paar dagen te voren bij een loodgieter was ontvreemd. Dinsdagochtend raakte in de Koninggratzer- strasze te Berlijn een fietser met zijn banden in een der tramrails en viel om, juist toen er een autobus aankwam. De chauffeur week uit en reed in voile vaart tegen een mast van de electrische tram aan. Vijf personen werden gewond. en transp reerer.de handen en oksels moet men behandelen met Purol-Strooipoeder, zijnde de meesT afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apoth. en Drogisten

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2