Tafelloopers, c- DE GROOTE VLOOTPARADE" V A R I A. &P VERT EN TIEN. Cafe „De Volharding". Openbare Verkooping. 81 CANADABOQMEN, Openbare Verkooping. Canada en Olmenboomen BOUWGROND TE KOOP Aanbesteding. Aanbesteding. „Eerst de Jantjes" VOOR DE ZAAI DANKBAARHEED. A. C. LENSEN'S STOOMVAART MAATSCHAPPIITER NEUZEN ZEEVAARTMAATSCHAPPIJ ..SCHELDESTROOM. SCHEEP V AARTBE WEGING. HOOGWATER TE TER NEUZEN. WISSELKOERSEN. PRIEM-SERVAES. Tentoonstelling van Armeensch Handwerk. een mooie collectie HANDWERK enz. Donderdag 27 September 1928, Dinsdag den25September1928, JIRMA P. J. VAN DE SANDE Zaterdag 8 September 1928, Het Bouwen van een Woning aan de Axelschestraatte Ter Neuzen Zaterdag 8 September 1928, Het Bouwen van een Dubbel Woonhuis aan de Schelde- kade te Ter Neuzen. In het overal met stijgend succes vertoond wordend filmwerk hetwelk in het CONCERT- en BI0SC00PGEBQUW alhier zal worden vertoond, vertolk ik de hoofdrol I LON CHANEY. POOTUIENZAAD, GRAS- EN KLAVER- ZADEN, TARWE, GERST, ROGGE, Smallegange's Zaadhandsl, Ter Neuzen. Gebr. VAN DOESELAAR ward bii^awaond door dan Minister van Oorlog en zijn Adjudanten, de Staf der officieren d*r Marina ean groot daal van hat co-ps-d plomitiqua, een zeer aanzienlijk aantal hooge Autoriteiten van Land- en Zeemacht. De burgemeester van Rotterdam, Mr. Wytemade Consuls van Engeland, Duitschland, Denemarken, Noorwegen, da Pars en da Leden d3r Biosc0p-Coms®.® n aDolau^ ons land in EEN enkele voorstelling nog nooit voor een fnm gamtarassaard Na afloop der film was een minuten lang kfachn^Pj:'_^_ Piet Slok, die in de Zwaan ten anker heeft gelegen, Laveert met voile vracht in 't eind naar huis, waar Griet, Z(jn plaag, hem beidt met de avondspijs. Daar op zijn wegen Selene's zilvren schijf heur kuische stralen schiet, Lolt Piet haar vroolijk toe, dat ook zijn laatste zorgen, Indien er bleven, vlien met de echo's van de straat, En mist den vonder, in de zwarte sch&uw verborgen, Van d' ouden wilgetronk, die aan den vlietzoom staat, En plompt in 't moddrig diep. Een naren dood voor oogen, Slaat Piet, reeds half ontnuchterd, fluks de leden uit Ter redding uit den nood. Een ruk z(jn angstig pogen Gelukt: zijn vingren klemmen in het netelkruid, Dat aan den oever wast. Vriend Hein ziet zich bedrogen: De prooi ontglipt zijn greep en scharrelt op den kant; Maar nauw is Piet op 't droge en aan 't gevaar onttogen, Of 't klinkt ook: „B1tuig! mijn knuisten zijn verbrand!" F. VAN DDCHOORN. EEN VEELBEWOGEN LEVEN. "Voor de vacantiekamer van het rijksge- roefatshof te Leipzig is Vrijdag een interessant spionnage-proces behandeld. Verdachte was de thans 57-jarige te Tilburg geboren Mathilde Siebeneck-Joekin, wier hu welijk in 1909 te Keulen door echtscheiding ontbonden is. Sindsdien voorzag zij aanvanke- ktjk in haar levensonderhoud en dat van haar kind door het verhuren van kamers en door handwerken. Na het uitbreken van den wereldoorlog werd zij door het Roode Kruis te Brussel te werk gesteld. Haar zucht naar avonturen dreef er haar echter na eenigen tijd toe, haar hulp aan het te Brussel gevestigde Duitsche bureau voor contra-spionnage aan te bieden, in dienst van welk bureau zij ook een rol in de affaire van miss Cavell speelde. Toen de oorlog ten einde was, ging zij te Keulen wonen, waar zij zich door twee be- ambten van de Fransche „Suretd" voor him doeleinden liet winnen. Van een zekeren ka- pitein De Profisy kreeg zij opdracht, haar ▼roegeren superieur te Brussel naar het be- aette gebied te lokken en hem daar in handen der Fransche recherche te spelen. Doch dit plan verried zij aan het Duitsche bureau voor contra-spionnage. Gedurende de daaropvolgen- de jaren spionneerde zij voor beide landen tegelijkertijd Op 14 Juli 1927 werd zij door de Duitsche autoriteiten gearresteerd, toen zjj den Franschen nadere bijzonderheden over den cokesuitvoer van het Rijnsch-Westfaalsche kolensyndicaat wilde verschaffen. De procureur-generaal eischte tegen ver dachte veroordeeling tot drie jaar tuchthuis- straf en vijf jaar verlies der burgerrechten, doch het rijksgerechtshof veroordeelde haar met inachtneming van verzachtende omstan- digheden tot 2% jaar gevangenisstraf en vijf jaar verlies der burgerrechten, met aftrek van 13 maanden preventief. BLIKSEM IN EEN KLOOSTER GESLAGEN. In het dorpje Tildonck in Brabant is Vrij- dagnacht de bliksem in het klooster der Ur- sulinen geslagen. Dientengevolge ontstond op de tweede verdieping brand, die al spoedig groote afmetingen aannam. De zusters tracht- ten nog het vuur te blusschen, doch het bleek vergeefsch. De alarmklok luidde en van alle kanten snelden de dorpelingen toe, zonder erenwel iets afdoends te kunnen uitrichten. De brandweer van Leuven en die van Wych- mael werden te hulp geroepen. Spoedig be- streed nu een groot aantal brandspuiten de vuurzee, doch men kon niet voorkomen, dat de vlammen op de naburige kapel oversloegen. Ten slotte moest ook de Brusselsche brand weer worden gealarmeerd, die met een auto brandspuit aan den strijd tegen de vlammen deelnam. In totaal bevonden zich toen 25 brandspuiten op het tooneel van den brand. Juist nadat de Brusselsche brandspuit ge- arriveerd was, stortte een deel van het in vlammen staande gebouw in, waardoor vier brandweerlieden uit Brussel werden gewond. Twee hunner verkeerden in zulk een emstigen toestand, dat zij Zaterdagochtend naar het aekenhuis moesten worden overgebracht. Tevens liep ook een brandweerman uit Leuven verwondingen op. Eerst Zaterdagochtend om tien uur slaagde men er in den brand, die om halftwee in den macht was uitgebroken, te blusschen. Het groote klooster, de sacristy en de ingang van de kapel zijn door het vuur vemield. RAMPZALIG LOT VAN ZESTIEN VERSTEKELINGEN. Het s.s. „Steel Inventor", hetwelk op zijn route van Zuid-Amerika verschillende havens heeft aangedaan, waar gele koorts heerscht, teerd. Nadat de ontsmettingswerkzaamheden werd bij aankomst te Baltimore gedesinfec- waren verricht, ontdekte men in verschillende deelen van het ruim de lijken van zeven per- sonen, benevens nog negen personen, die bijna gestikt waren en in ernstigen toestand ver keerden. Bedoelde zestien verstekelingen had den zich in het ruim verborgen, ten einde al- dus op illegale wijze de Vereenigde Staten bin- nen te komen. IS UW HUWELIJK GELUKIG? De Amerikaansche bladen houden er van over de meest uiteenloopende vraagstukken enquetes onder hun lezers en lezeressen te houden om dan aan de hand van de gegevens statistieken op te stellen omtrent den groot- sten filmheld, de beroemdste actrice, den ge- leerdsten man of onverschillig welk ander feit of beroemde persoonlijkheid. Een kwestie, die de menschheid echter steeds belang inboezemt, is het huwelijk. Men kan dan ook bijna geen Amerikaansch blad opslaan of de een of andere mistress geeft nuttige wen- ken omtrent de wijze waarop het huwelijksge- luk bereikt moet worden. Een New Yorksch tijdschrift voor vrouwen heeft honderd mannen elk 400 vragen over hun huwelijk gesteld en van deze hontierd echtge- nooten konden er 60 niet minder dan 233 oor- zaken opnoemen, die ertoe bjjdroegen, dat zij hun huwelijk niet gelukkig vonden. De mannen, die ondervraagd waren, behoor- den tot alle rangen en standen. Er waren koop- lieden bij, amibtenaren, een uitgever, een dich- ter, een tooneelspeler, een componist, journalis- ten, enz. De grieven waren velerlei. Zeven mannen vonden zich reeds tijdens hun verloving onte- vreden en het huwelijk bracht niet de ge- wenschte verbetering. Bij acht mannen brach- ten de eerste weken reeds de ontgoocheling en een man slaagde er in, twaalf redenen voor zijn ongeluk op te geven. Wat de specifieke oorzaken betreft: 49 man nen klaagden over een te groot verschil in tem perament, 39 gaven physieke redenen op; 10 heeren, blijkbaar vurige kegelaars, konden zich niet thuis voelen in het huwelijkskooitje, dat hun vrijheid belemmerde, 10 anderen hadden met ziekte hunner vrouwen te kampen, acht mannen klaagden over jalouzie, zorgen met de kinderen, voortdurende twisten met familie- leden. Er waren vijf die beweerden, dat hun echtgenoote hun maatschappelijk leven had ver- stoord, twee vonden, dat hun beroep en hun huwelijk zich niet met elkaar konden vereeni- gen en een noemde religieuze conflicten op. Zeer categorisch waren echter twee der on- dervraagden. Zij detailleerden hun grieven niet, beantwoordden niet punt voor punt de 400 vragen, doch schreven eenvoudig „er is heele- maal niets in orde". ZWAAN VERSUS SCHAAP. Te Hacknes, in de buurt van Scarborough, heeft een zwaan een schaap gedood. Het feit is vastgesteld door lord Derwent, toen hij daar in de buurt een wandeling maakte. Hij zag, dat een zwaan het schaap, dat zich in de na- bjjheid van het meer, waar de zwaan zwom, 1 ophield, aanviel. Het schaap retireerde en kwam met zijn achterpooten in het water te staan. De zwaan fladderde tegen het schaap op, nestelde zich op zijn rug en dwong het schaap tenslotte zijn kop onder water te ste- ken, zoolang, totdat het schaap niet meer te- genspartelde. Lord Derwent was niet in staat, het schaap te hulp te komen, doch vischte latei in een boot het lijk van het beest op. DOODENDE RADIOGOLF. Een bijzonderen correspondent schrijft aan de Tel.: De Duitsche Vereeniging voor radiotechniek heeft dezer dagen in Bremen vergaderd. De bekende specialist op het gebied van korte gol- ven, prof. Esau uit Jena, hield een voordracht waarin hij de uitkomsten van onderzoekingen meedeelde, die geheel nieuwe gezichtspunten i openen. Esau heeft met onderdeelen van een Watt en met normale zendlampjes, zonder antenne, afstanden van meer dan 25 K.M. op de ultra korte golf kunnen overbruggen. Met toepassing van meer energie kon hij zelfs tot 400 K.M. gaan. Hij heeft op deze korte golven ook kun nen telefoneeren. Voor het ontvangen van deze hyperkorte golven (van minder dan 3 meter golflengte) heeft Esau een ulterst eenvou- digen „Ueberlagerungs"-ontvanger geconstru- 1 eerd. De heele zender heeft ongeveer de grootte van een sigarenkistje. Voor scheepvaart, bergsport en militaire doeleinden zijn deze ontdekkingen van het grootste belang. Maar niet minder ook voor de geneeskunde, gelijk voorloopige proeven be- wijzen. Een dertigtal dieren, die met tuberkelbacil- len waren besmet, werden in twee gelijke groe- pen verdeeld. Het eene vijftiental werd met ge richte ultra korte golven bestraald, het andere niet. De laatste stierven alle, terwijl die van de eerste groep na weken en maanden nog even gezond waren als voor de inenting. De bestraling moet echter met kennis van zaken geschieden, anders is ze gevaarlijk. Esau heeft muizen, ratten en konijnen met ultra korte golven kunnen dooden (de doodende straal!). Bestraalt men een mensch, dan neemt de lichaamstemperatuur niet minder dan een graad per secunde toe. Wonden onder in- vloed der korte golven, houden op met bloe- den, worden droog en vertoonen spoedig korst- vorming. Er moet nog nader onderzocht worden wat zich hierbij eigenlijk in het lichaam afspeelt; warmtewerking, zenuwprikkeling en (of) vei- andering der eiwitstoffen. Esau heeft vastge steld, dat de dood van dieren bij sterke stra- ling zoo goed als oogenblikkeljjk intreedt, en wel onder maximal© spierspanning. Wij zullen verdere wetenschappelijke mede- deelingen moeten afwachten, Het belang van deze onderzoekingen is echter moeilyk te on- derschatten. Er openen zich nieuwe perspec- tieven en men zou bijna van een wetenschap pelijke sensatie kunnen spreken. SLIMME VROUWTJES. In de Londensche wijk Whitechapel waar vele Israelieten wonen, heeft zich onlangs een geval voorgedaan, dat levendig herinnert aan de bekende ballade van Chamisso: ,,De vrou wen van Weinsberg het verhaal van de vrou wen uit de belegerde stad, die toen zij verlot hadden gekregen met het kostbaarste dat zij dragen konden de stad te verlaten, voor de verblufte oogen der belegeraars verschenen elk met haar man op den rug. Voor een der rabbijnen van Whitechapel kwamen twee kinderlooze echtparen. De man nen waren broers, de vrouwen zusters. In den familieraad was besloten, de beslissing van den rabbijn in te roepen, of het, gezien de kin- derloosheid, juist was, dat beide paren gehuwd bleven. ,,Een huwelijk zonder kinderen", sprak de rabbijn, ,,is doelloos. De beide vrouwen moeten met medeneming van haar grootste kostbaarheden de woning harer echtgenooten verlaten en in het ouderlijk huis terugkeeren." Tegen zulk een beslissing valt weinig in te brengen, en de echtparen besloten, strikt het gebod van den rabbijn na te leven. Beide vrou wen wilden haar huis echter niet dan na een laatst gemeenschappelijk maal verlaten. Aan een rijk-voorzienen disch, tusschen lachen en huilen door, verstreek de laatste avond van het tweevoudig gezinsleven. De mannen tastten goed toe en werden door hun vrouwen aange» moedigd tot drinken. Den volgenden dag, toen de gebroeders uit hun slaap ontwaakten, bemerkten zij met verbazing, dat zij zich in het huis van hun schoonouders bevonden. ,,Hoe komen wij hier?" klonk het als uit edn mond. „Wij hebben naar het bevel van den rabbijn het kostbaarste, dat wij bezaten naar ons ouderlijk huis meegenomen", was het ant- woord. „Toen jullie door den wijn gisteren- avond waren ingeslapen, lieten wij je in een taxi hierheen brengen". De paren zochten wederom den rabbijn op, om dit zonderlinge verloop der kwestie te vertellen. Waarop de wijze man besliste: „Paren, die zoo aan elkaar zijn gehecht als deze beide, mogen hun huwe lijk niet door scheiding doen eindigen". STADSVU1L. Het publiek kan zich bezwaarlijk voorstel- len, schrijft het Hongaarsche blad „Pesti Pozs- de", welk een geweldig gebied aan de grenzen der gemeente Pestszent Lonner de reusachtige bergen of liever de bergketenen beslaan, die in den loop der jaren uit de ophooping van Boe- dapester vuilnis zijn ontstaan, zoodat het vraagstuk, waar men over twee of drie jaar, wanneer men op de tegenwoordige plaats geen vuil meer kan onderbrengen, daarmee blijven moet, de gemeente reeds groote zorgen ge- baard heeft. Redder uit den nood werd de heer Aladar Grimm, die de stad aanbood het vuil, dat als eerste klasse meststof voor grondver- betering te gebruiken is, voor niets weg te voeren. Dit voorstel ieed bij de vroede vade- ren der stad de gedachte opkomen, dat men uit 't stadsvuil nog goud kon maken, in ver- band waarmede zij het aanbod niet aannamen maar het vuil den hoogstbiedende aanboden, met het droevig resultaat echter, dat zich nie- mand aanmeldde, waarop men zich haastte het aanbod van Grimm toch maar aan te nemen. j Deze liet daarop ii. de eerste plaats de hoe- i veelheid door deskundigen schatten en sloot, toen deze verklaard hadden, dat er wel 1.200.000 wagons weg konden worden gehaald, een overeenkomst met de Italiaansche regee- ring, die het vuil voor het aanplempen van moerassen wilde gebruiken. De Italianen wilden reeds de wagons sturen, toen zij voor alle zekerheid de hoeveelheid nog eens lieten schatten, welke schatting op slechts 250.000 wagons kwam. Dat was den Italianen te wei nig en zoo kwam er van deze zaak niets. Hierna trad Grimm in verbinding met de Hon gaarsche regeering, die voor de verbetering der salpetergronden het vuil eveneens kon ge bruiken, in welk geval de stof met drie per cent nitraat moet worden gemengd. Op die manier hoopt men meer dan 500.000 H.A. goeden grond te winnen en de opbrengst van den Hongaarschen bodem met vele millioenen guldens te verhoogen. COCAINE. Een Britsch-Indier trad onlangs als fakir op in een circus te Kofno, de hoofdstad van Litauen. Hij was bezig met zijn toeren toen er iemand van het publiek opstond en uitriep: „wat gij kunt, kan ik ook en meer nog". Dit gezegd hebbende liep hij naar de open ruimte in het midden, nam een mes uit zijn zak en stak zich het staal in de borst. Hij viel neer in een bloedplas. De toeschouwers, denkende dat zij de een of anderen true aanschouwden, begonnen te applaudiseeren.. Maar spoedig kwam men tot het besef, dat men hier met een poging tot zelfmoord te doen had, die maar al te goed geslaagd bleek. In den zak van den doode vond men een briefje van den volgenden inhoud: ,,Het was mijn verslaafdheid aan cocaine welke mij tot zelfmoord heeft ge- bracht. Laat dat een les zijn voor een ieder". EEN EENVOUDIG MIDDEL. Dames, wier echtgenoot af en toe slecht ge- humeurd is, die soms hebben te lijden van zijn prikkelbaarheid, die in den onaangenamen toestand verkeeren, dat door een en ander de huiselijke vrede in gevaar komt te verkeeren, geeft professor Cathcard, van de universiteit te Glasgow, een goeden raad. Hij beweert, de ontdekking te hebben gedaan, dat niets beter geschikt is om het slechte humeur te verdrij- ven dan een paar stukken suiker. Hij beveelt gehuwden dames die in den boven geschetsten toestand verkeeren, de volgende maatregelen aan: Hoe grooter de prikkelbaarheid bij den echt genoot, des te meer stukjes suiker zijn er noo- dig om de prikkelbaarheid te bestrijden. De da mes moeten er daarom zorg voor dragen, dat bij ieder middagmaal en bij iederen koffiemaal- tijd gesuikerde spijzen aanwezig zijn. En op de ontbijttafel moeten jam, gelei en honing niet ontbreken. Voorts mag niet worden verzuimd, bij ieder middagmaal zoete compote te laten serveeren, hetzjj warm of koud. Is het slechte humeur zoo erg, dat gevaar voor een uitbar- sting bestaat, dan moet men, zonder dat de man het bemerkt, een beetje jam in alle spij zen mengen, maar niet zooveel, dat het eten er een slechten smaak door krijgt, want anders zou een buitengewoon hevige uitbarsting op- treden. Er moet dus voor worden gezorgd, dat met behulp van specerijen en andere toevoe- gingen de suikersmaak wordt verborgen. Als de dames die voorschriften in acht nemen, ver- klaart de professor, zullen zjj tot haar blijd- schap waarnemen, dat de brombeer weldra zoo zacht als een lammetje wordt, en dat hij geen anderen wensch gaat kennen, dan zijn vrouw met zoetigheden in figuurlijken zin te overla den. LICHTRECLAMES. De bekende Broadway te New-York schit- tert's avonds van het licht. Duizenden mooie en ook leelijke lichtreclames maken den naam van het een of ander product of van de een of andere firma tot op grooten afstand zichtbaar. Broadway is hierdoor voor iedereen, die voor het eerst in New-York komt, de grootste be- zienswaardigheid van deze reuzenstad. Maar die millioenen electrische lampen hebben niet alleen hun licht-, doch ookhun schaduw- zijde. De hotel-eigenaars in die buurt zijn na- melijk aan het klagen gegaan, dat de licht reclames dergelijke afmetingen hebben aange- nomen, dat de hotelkamers niet meer donker zijn te krijgen en de logeergasten geen oog kunnen dichtdoen! Nu is ddn hotel-eigenaar op een origineel idee gekomen. Goed, heeft hij gezegd, als men mij het reclame-vuur zoo na aan de scheenen legt, en de vuurzee zich steeds meer uitbreidt, ga ik de bakens verzetten. Hij sloot zijn hotel, ontsloeg zijn geheele personeel en ver- huurde zijn gevel en dak uitsluitend voor licht reclames. Het hotel staat nu geheel leeg; met de lichtreclames verdient hij meer geld dan zijn logeergasten hem ooit inbrachten en hij heeft bovendien geen zorgen meer. Een ciga- rettenfirma huurde voor duizend dollar per maand een gedeelte van den gevel, negen an dere leveren elk vijftig dollar per week op. Zoo heeft de handige man nu een vast inko- men van drieduizend dollar per maand, hetgeen hem in staat stelt rustig op het land te gaan wonen en zich aan den vreedzamen landbouw te wijden. Wie zou hem ongelijk kunnen geven. WERELDPRODUCTIE VAN AUTO'S. Uit Washington wordt bericht, dat het mi- nisterie van hanael de automobielproductie der wereld voor het loopende jaar schat op rond 4.840.000 personen- en vrachtauto's of onge veer 690.000 stuks of 16 pCt. meer dan in 1927. Alleen de Vereenigde Staten zullen in dit jaar rond 4 millioen automobielen produceeren of ca. 605.000 stuks meer dan in het vorige jaar. De auto-productie van Engeland, wordt op 250.000 (meer 18.000wagens geraamd. Cana da op 200.000 (meer 20.500) en Frankrijk even eens op 200.000 (meer 10.000 stuks). De Duit sche automobiel-industrie zal volgens gegevens van bovengemeld departement in dit jaar ca. 91.000 wagens produceeren, tegen 72.000 stuks in 1927 of 19.000 wagens of 26.4 pCt. meer. De vrachtauto-productie van Italie wordt voor 1928 geschat op 55.000 (v. j. 54.600) stuks, van Tsjecho-Slowakije op 15.400 (v. j. 10.200), Oostenrijk op 11.500 (v. j. 8700), Belgie op 8150 (v. j. 6500), Rusland op 2100 (v. j. 510), Zweden op 2000 (v. j. 7250 en van Zwitserland op 1600 (v. j. 1580 wagens). s.s. HELENA in lossing te Avonmouth. s.s. MAGDALENA van Aalborg naar Santa Marta passeerde 28 dezer Azoren. s.s. TERNEUZEN in lading te Riga voor Ter Neuzen. s.s. SCHELDEJOL, 260 tons, heden te Ter Neuzen verwacht, laadt daarna voor Lon- den. s.s. SCHELDEDAM, 650 tons, vertrokken van Londen naar Yarrow, moet laden voor Ter Neuzen. s.s. SCHELDESOP, 750 tons, in lossing te Apenrade. s.s. SCHELDESTROOM, 1500 tons, in lading te Kragero voor Rouen, s.s. SCHELDEDIJK, 7500 tons, 30 dezer ver trokken van Nicolajeff voor Rotterdam, s.s. SCHELDESTAD, 8000 tons, in lossing te Duinkerken. s.s. SCHELDEPAS, 8500 ton, in lossing te Singapore. s.s. SCHELDELIJN, 11000 tons, voor orders te Hamburg. Voor Ter Neuzen: 30 Aug. Belg. s.s. REN6, 1544, kolen, Newcastle; Nederl. m.s. ANT- WERPEN, 251, ledig, Londen. Van Ter Neuzen: 29 Aug. Belg. SCHEL DEDAM, 346, stukg., Londen. Van Sas van Gent: 29 Aug. Spaansch s.s. CLAUDIO, 1628, ledig, Newcastle. Van GentTer Neuzen: 30 Aug. Eng. s.s. MERANNIO, 563, stukg., Londen. Voor Riemen: 30 Aug. Deensch s.s. UFFE, 1164, gem., Antwerpen. Voor Gent: 29 Aug. Eng. s.s. DONA ISA BEL, 290, ledig, Rouaan; Deensch s.s. SVANA, 697, gem., Antwerpen; Eng. s.s. SEAFORTH, 134 ledig, Londen; Eng. s.s. DRYBURGH, 751, ledig, Londen; Eng. s.s. HENFORD, 165, ledig, Londen; Belg. s.s. ROSA, 828, ledig, Dieppe; Eng. s.s. TEESSIDER, 536, stukg., Newcastle; Eng. s.s. YORKGLEN, 115, ledig, Londen; Eng. s.s. MICKLETON, 364, ledig, Londen. 30 Aug. Eng. s.s. ESKWOOD, 370, ledig, Havre; Fransch s.s. THISBe, 876, pyriet, Caen; Eng. s.s. FALCON, 738, stukg., Londen; Eng. s.s. OUSEL, 647, stukg., Duinkerken; Eng. s.s. LINTON, 166, ijzer, Londen; Zweedsch s.s. HERA, 945, hout, Lulia; Eng. s.s. CITY OF DUBLIN, 667, stukg., Antwerpen; Eng. s.s. CRICHTOUN, 506, stukg., Leith; Eng. s.s. WULSTY CASTLE, 2180, stukg., Havre; Eng. s.s.'DON, 429, stukg., Goole; Duitsch s.s. BOR- KUM, 652, hout, Kotka. Van Gent: 29 Aug. Zweedsch s.s. CAME LIA, 857, fosfaat, Apenrade; Eng. s.s. TEES- WOOD, 446, ijzer, Middlesborough; Eng. s.s. STANLEY BALDWIN, 99, fosfaat, Londen; Lett. s.s. LINHOPE, 814, ledig, Danzig; Deensch s.s. LILIAN, 732, fosfaat, Helsing- fors; Lett. s.s. KURLAND, 428, ledig, Antwer pen; Belg. s.s. ISABELLA, 149, fosfaat, Yar mouth; Eng. s.s. YORK, 451, stukg., Hull. 30 Aug. Ital. s.s. MANZONI, 1439, hout, R'dam; Eng. s.s. DAFILA, 969, stukg., Bel fast; Eng. s.s. LOUIE ROSE, 955, ijzer, Liver pool; Eng. s.s. YORKGLEN, 115, macadam, Londen. Zaterdag Zondag Maandag Dinsdag Woensdag Donderdag Vrijdag (Zonnetvjd.) September 2.25 3.01 3.38 4.15 4.55 5.39 6.33 2.43 3.20 3.56 4.34 5.16 6.04 7.06 Amsterdam, 31 Aug. 1928. Bieden. Laten 12,10y2 12,11% 59,41% 59,43% 9,73% 9,74% 34,67% 34,70 35,10 35,20 Londen Berlijn Parijs Brussel Weenen (100 sh.) Vreemd Bankpapier. Duitsch 59,41% 59,43% Fransch 9,73% 9,74% Belgisch 6,90 6,95 Oostenrijksch (100 sh.35,10 35,20 In plaats van kaarten. Oadertrouwd CHAREL SCHEELE Jzn EN LEUNTJE J. ECKHARDT Gd. Axel Ter Neuzen 30 Aug. 1928. Ondortrouwd HERMANUS DE PUTTER EN PAULINA SMALLEGANGE. Zaamslag, 30 Aug. 1928. Voor de vele blijken van belangstelling voor en op ons huwelijk ondervonden betuigen wij, namens wederzijdsche Ouders, aan familie, vrienden en bekenden, onzen hartelijken dank. M. SCHM1TTDE WlTTE. Ring Nieuwerkerk bij Zierikzee. HEBT U ZE AL GEHOORD? ZATER0AGAV0N0 ZIJN ZE ER WEER In „ONS HUIS" Markt Ter Neuzen, zal Donderdag 6 September te be- zichtigen zijn en ten verkoop aangeboden in verschillende prijzen. Toegang vrij van 9—12, 1—5.30, 6.30—9.30. De opbrengst is voorde Armeensche vluchtelingen. Met Hartelijke Aanbeveling, Namens het Zeeuwsch-Vlaamsch Comity, Mevr. VAN DIS, Zaamslag. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van den polder Oud Beoostenblelj bezuiden (Dijkgraaf Dhr. Hon. Plasschaert), op des voormiddags II uur verkoopen staande aan den dijk nabij de Klapstraat te Koewacht, gunstig voor vervoer aan den Steenweg. En eene partij Wilgen tronkboomen met gewaai staande aan „het Groote Gat". Te vergaderen bij AUQ. Buijs, Klapstraat Betaling Contant. De Notaris J. A. DREGMANS te Axel, zal ten verzoeke van het Bestuur van de polder Beoosten en Bewesten Bllj (Dijkgraaf Dhr. P. Vael). op des voormiddags IOV2 uur verkoopen Gen groote partij staande; aan de le Verkorting, vanaf 3 Schouwen naar't Waterhuis en op de Groote Plaat. Verder droge Olmenboomen, gemerkt met blauwe band staande op verschillende plaatsen in voormelden polder, en een partij Brandhoul liggende aan den Sasdijk en Groote plaat. Te beginnen le Verkorting nabij J. v. Cadsand. Betallng contant. gelegen a/d Stationsweg te Ter Neuzen. Te bevragen bij den heer Fr. Verstraeten- Wauters, Steenstraat Hulst. Ondergeteekende, zal namens zijn lastgever, op des namiddags ten 2 ure, in het Hotel „Du Commerce" bij den heer A. de Vriezk, Markt, Ter Neuzen, inperceelen en in massa trachten aan te besteden; Bestek met teekening vanaf Maandag 3 September verkrijgbaar k /I,—. J. DEIJ C.Lzn, Bouwkundige, Nieuwediepstraat 11, Ter Neuzen. Door den Architect L. DE BRUIJNE te Ter Neuzen, zal namens zijn principaalop 's nam. 3 uur te zijnen kantore in 4 per- ceelen en in massa worden aanbesteed Bestek en teekening k f 1,50 ver krijgbaar bij den Architect. beste soorten stamgekeurd. SMETPOEDER voor ontsmetting. Aanbevelend, Autoverhuur SLUISK1L

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 7