ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 8266 Vrijdag 31 Augustus 1928, 68* Jaargang Eerste Blad, °TFo IL L 8 T 0*. -°r ABONNENENTSPRIJS: BINNENLAND^ De innemende Landlooper BUITENLAND. HET NEDERLANDSCHE BOEK IN VLAANDEREN. ellc MEDFXkD,*r 'Nf-P*' NEUZENSCHE RANT Binnen Ter Neuzen f 1.40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruilbetaling fr. per post 6 60 per jaar Voor Belqie en Amenka f 2,25, overiqe landen 2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij vcioruitbetalinq. 4 Dit blad verschijnt iederen Maandaq-. Woensdaq- en Vrijdaqavond. OORZAAK EN GEVOLG. Men schrijft ons Het is eeniqszins droeviq verloopen met de tewerkstellinq van Amsterdamsche werkloozen in andere provincien. Toen zij aan hun looneischen een zoodanig krachtdadig optreden verbonden. dat zelfs een sociaal democratisch Kamerlid werd weggejouwd, moesten deze werkloozen naar Amsterdam worden teruggezonden en kon minister Kan niet anders doen dan aan het gemeentebestuur verzoeken. deze i werkloozen van steun uit te sluiten, aan welk verzoek uiteraard werd voldaan. Wanneer deze werkloozen thans mok- ken over deze uitsluiting van steun, moe- ten zij ook eens bedenken, dat het deze zelfde gemeentelijke overheid is. die hun werkloosheid heeft bevorderd. De regee- ring beweert, dat zij niet kan ingrijpen in maatregelen van andere overheidsorganen waardoor werkloosheid in de hand wordt aewerkt, niettegenstaande haar erkenning dat de hooge loonen in overheidsdienst de werkloosheid in de hand werken. Deze verklaring van onmacht stijft de qemeen- tebesturen in het voortgaan op den inge- slagen weg. De Duitsche vakvereenigings- lieder Stegerwald heeft den moed gehad te verklaren dat het onverantwoordelijk is het volk ten bate van overdreven loonen in overheidsdienst nog zwaarder te be- lasten. Deze leider besefte, dat de opvoe- ring van deze loonen een nadeel is voor de volkswelvaart en dat de werkgelegen- heid erdoor daalt. Hier beseft men dit nog niet; zelfs stelt onze minister van Arbeid ongeoorloofde loonsvoorwaarden bij over- werkvergunningen, waardoor werkloos heid niet kan uitblijven. En wanneer mi nister Kan dan nu moet aandringen op uitsluiting van steun, moeten de betrokken werkloozen eens goed nadenken over het verband tusschen oorzaak en gevolg DE IDEALE VOLKSVERTEGEN W OORDIGER. De ware volksvertegenwoordiger tracht v6or alles het algemeen belang te behar- tigen. Dat is zijn voornaamste richtsnoer. Daardoor stelt hij zich dus in de eerste plaats tegenover degenen, die slechts oog en oor hebben voor de belangen van een enkele groep. Heel wat critiek zal hij dientengevolge moeten verduren. aan heel wat bespotting zal hij daardoor zijn bloot- gesteid. De ware volksvertegenwoordiger is echter hoog verheven boven politieke stroomingen, die slechts het eigen belang op den voorgrond stellen, en politici die uitsluitend zien naar hen, die hen hebben afgevaardigd. Het ideaal: het algemeen belang te dienen, is veel moeilijker bereik- baar dan het doelwit van het meerende' 1 der politiek denkenden, die slechts een bijzonder belang voor oogen hebben. Ziehier de zeer moeilijke. doch eervolle taak, den volksvertegenwoordiger opge- legd: het belang der gemeenschap te die nen, boven het eigen-ik. Moeilijk met alleen, omdat het eigen belang in sommiqe gevallen achter dient te worden gesteld. maar vooral ook. omdat de waarde van tegenstrijdige belangen nauwkeurig zal moeten worden bepaald, alvorens daaru;t door E. RATH. 23) Vervolg. Korte inhoud van de vorige 22 nummers. Een reiziger, wiens levensomstandigheden niet worden verteld, maar wiens uiterlrjk, manieren en lang-gedragen kleeding den man van beschaving verraden, komt ergens in Amerika per trein aan. Hij verneemt van een rrjke dame, mevr. Kilbourne, die ergens op het platteland woont en een zwak heeft voor verheffing van landloopers. De man, die zich Wade Rawlins noemt, wordt na mevr. K. een romantische „levensgeschiedenis" te hebben opgedischt, in tegenwoordigheid van haar vijftienjarige dochter Marian, tot chauffeur van de familie aangesteld. Marian biedt den nieuweling een bondgenootschap aan op de voorwaarde van wederzrjdsche oprechtheid. Daarna rijdt de nieuwbakken chauffeur de 25jarige Hilda Kilbourne, die hem aan een scherp verhoor onderwerpt en niet vriendclijk doet, naar het golf-terrein. Terwijl zij aan het spelen is, komt een jonge man onvoorzichtig met een andere auto aanrrjden en beschadigt het spatbord van de auto der Kilbournes, een twistgesprek tusschen hem en Rawlins volgt. Later blijkt de onvoorzichtige niemand anders te zijn dan de heer Wheeler, pretendent naar de hand van Hilda. Rawlins haalt 's avonds den heer Kilbourne van den trein, die nog den- zelfden nacht per auto een uitstapje maakt, waarvan niemand in huis behalve de nieuwe chauffeur iets weten meg. 's Nachts in de garage teruggekomen, ontdekt deze, dat de zoon der huizes, Kane Kilbourne, ook al een kan worden vastgesteld, wat het algemeen belang vereischt. Inborst, aanleg, opvoeding, het milieu waarin men leeft, het zijn alle factor^n die den mensch kunnen en meestal zullen beperkeri in zijn vermogen om zich in den toestand, waarin anderen zich bevinden, in te denken. Toch is dit in de eerste plaats noodzakelijk, zoo de enkeling het alge meen belang wil afwegen. Zich het begrip daaromtrent in steeds grootere mate te verruimen door voortdurend aanraking te zoeken met zijn medeburgers uit alle ran- gen en standen in de maatschappij, ziedaar de omvangrijke taak die voor den volks vertegenwoordiger is weggelegd en die zijn leven moet maken tot een tijdperk van onafgebroken arbeid en moeizaam streven. Eerst dan, wanneer hij aldus heeft geleerd, uit eigen gezichtshoek ieders belang afwegend, het algemeen be lang te dienen, kan van hem worden ge- tuigd, dat hij de gemeenschap als geheel, en niet een afzonderlijke groep, van dienst is geweest. De critiek van den tegenstan- der zal hem dan niet langer deren. De meeste onzer volksvertegenwoordi- gers zwerven in deze vacantiedagen door bosch en veld, over bergen en door dalen. Mogen zij zich na hun terugkomst even los van groepsbelangen gevoelen als in deze dagen het geval is, en alsdan meer nabij zijn gekomen het ideaal van den volksvertegenwoordiger! DE ENCEPHALITIS POST VACCINALIS, De correspondent van de N. R. Crt. te Geneve meldt: De pokkencommissie van den Volken- bond heeft haar zitting geeindiad, waar in zij voornamelijk haar aandacht gewijd heeft aan de verschijnselen van encepha litis post vaccinalis, die zich in Nederland en Engeland hadden voorgedaan. De pokkencommissie heeft in haar rapport aan het hygienisch Volkenbondscomite de vol- gende gevolgtrekkingen van haar onder- i zoek uitgesproken: 1. "Vooral is het opmer'kelijk, dat de gevallen van encephalitis post vaccinalis zelfs in de landen waar zij zich het meest hebben voorgedaan buitengewoon zeld- I zaam zijn in vergelijking tot het aantal vaccinaties; I 2. Blijkbaar is de zaak geen zuiver toevallig samentreffen tusschen vaccina- tie en encephalitis en kan van een zuiver toevallig verschijnsel niet worden ge- sproken; 3. Bij den tegenwoordigen stand van de medische kennis moet men aannemen, dat de encephalitis post vaccinalis een I andere ziekte is dan de encephalitis lethar- gica. De omstandigheden waaronder de encapnalitis post vaccinalis zich in Neder land en in Engeland hebben voorgedaan, schijnen aan te toonen, dat kinderen tus schen 3 en 13 jaar bijzonder ontvankelijk I voor deze ziekte zijn, terwijl de kinderen I in de eerste levensjaren en de volwassenen vrijwel geheel van gevaar verstoken zijn; 4. Men kan niet aannemen, dat de vac- cinatie op zich zelf beschouwd kan wor den als geheel uitsluitend verantwoorde- lijk voor het verschijnsel van encephalitis daarna. Eerder moet men aannemen. dat er nog de een of andere onbekende factor bestaat. waardoor door middel van een wisselwerking de enkele gevallen van en cephalitis na de vaccinatie zijn voorge- komen. Geen enkele van de feiten, die in dit rapport onder de oogen zijn gezien, kan de pokkencommissie brengen tot de ge volg trekking dat er eenige reden bestaat om de vaccinatie te staken, die nog steeds het machtigste wapen tegen pokken blijft, dat wij bezitten. Intusschen meent de pokkencommissie van den Volkenbond de aandacht te mo^.en vestigen op de wen- schelijkheid om de eerste vaccinatie liever te doen in het eerste levensjaar van het kind, dan op lateren leeftijd. Aan de zitting van deze commissie had den medische deskundigen uit Duitschland. Engeland. Frankrijk, Nederland, Portugal en Zwitserland d,eelgenomen. Behalve Dr. Josephus Jitta was uit Nederland ook aanwezig Dr. Aldershoff. VERGOEDING VOOR EEN KWEEKELING MET AKTE. Bij Kon. besluit van 1 Augustus 1928, no. 48, is als beslissing op een beroep van den gemeenteraad van Kesteren tegen het besluit van Ged. Staten van Gelderland beslist, dat de bezoldiging van een kwee- keling met akte, aangesteld door het be- stuur eener bijzondere school, door de ge- meente moet worden veraoed. Door deze beslissing aer Kroon is uit- gemaakt, dat de schoolbesturen op vergoe- ding van deze uitgaven kunnen aanspraak maken, als vallende onder art. 55 letter O der Lager Onderwijswet, ook al heeft de gemeente een dergelijke onderwijskracht niet in haar dienst. 2500 MEKKAGANGERS OMGEKOMEN. Van de ruim 35.000 Ned.-Indische pel- rims, die aan de jongste bedevaart heb- en deelgenomen, zijn naar raming 2500 aan ziekten en uitputting overleden, deels in Mekka, deels aan boord van de schepen. De Hadjibooten van Konasi Tiga voerden 31.000 pelgrims naar Ned.-Indie terug, zoodat er ougeveer 1500 blijven voor een tweede seizoen. geheim uitstapje gemaakt heeft; en den vol- genden ochtend bovendien, dat Marian iets van de gebeurtenissen des nachts heeft bemerkt. Hij ontwijkt haar handige en dringende vragen omtrent deze feiten en omirent zijn eigen geschiedenis. Hilda beschouwde natuurlijk Rosa als de eigenares van de haarspeld. Dit lag het meest voor de hand. Ook Rawlins be schouwde Rosa als een waarschijnlijke oplossing. Ze zag er aardig genoeg uit om j een eind te gaan rijden met Kane Kilbour ne, als ze het wakend oog der familie kon- den ontduiken; en uit de gesprekken aan de keukentafel had hij wel kunnen opma- ken, dat Rosa in staat was met iedereen mee te gaan. Alleen was hij er niet op gesteld, dat juffrouw Kilbourne hem verdacht. Niet, dat zijn gevoel voor standsverschil er te gen in opstand kwam. Daar gaf hij niet veel om, maar hij wilde heer en meester zijn over zijn eigen doen en laten, zonder Rosa er in te laten deelen. Hij herinnerde zich Kane Kilbourne naar het tennisveld te hebben zien gaan en daar trof hij hem aan, bezig met ongewo- ne energie te „serven".. „Kan ik u even spreken, mijnheer? vroeg hij beleefd. Kane keek hem achterdochtig aan. „Had je den auto niet goed schoon ge maakt, Rawlins?vroeg hij. ,,Jawel, mijnheer, den wagen heb ik af- gespoeld, maar we hebben geen van bei- den gedacht aan den afstandsmeter. ,,En heeft Hilda het gemerkt?" ,,Een mijl of negentig, mijnheer.' Kane keek zuur en beet zich op de lip- DE TERUGKEER VAN DEN KONING EN KONINGIN VAN BELGIE, De correspondent van de N. R. Crt. te Brussel meldt: Er wordt met koortsige haast gewerkt aan de versiering der hoofdstraten en lanen, te Antwerpen en te Brussel, met het oog op de ontvangst, bij hun terugkeer uit de Conao-kolonie, Vrijdag, van het Bel- gische Koningspaar. Overal worden mas- ten geplant, reusachtige eerepoorten opge- richt, wapenschilden en vlaggen ter ver siering aangebracht. Een der mailbooten van den dienst OstendeDover, de ,,Ville de Liege zal' hedenochtend het Antwerpsche college van B. en W., de kamerleden en senatoren en andere autoriteiten aan boord nemen en naar de Nederlandsche grens brengen. De prinsen, de hofdignitarissen en de leden der regeering zullen inschepen op de Ar gus" en, vergezeld van de jachten van de Antwerp Motor Club Royal Yacht Club" en andere Antwerpsche zeil- en roeivereenigingen, eveneens naar de ver- zamelplaats. bij Bath, varen. Verder zul len verscheidene militaire escadriljes en pen ,,En wat heb je gezegd. Rawlins? „Ik heb niets gezegd." vliegtuigen van de ,,Sabena de Congo- boot ..Anversville van de Nederlandsche grens af tot boven de Antwerpsche haven vergezellen en bloemen werpen op de brug van het schip. Bij het binnenvaren van de Kruisschans- sluis wordt een bronzen gedenkplaat ont- huld, dragende het opschrift: ..Op 31 Augustus 1928 is de Kruisschanssluis in- gehuldigd geworden door H.H. M.M. de Koning en de Koningin der Belgen, zich aan boord bevindend van de Anversville op de terugreis van Congo Op hetzelfde oogenblik zal de Brabangonne worden ae- speeld, de triomfklok ,,Carolus worden geluid en een salvo van 101 schoten gelost. Het programma der ontvangst te Ant werpen voorziet nog een tocht door de stad en een officieele receptie in de stedelijke feestzaal. De aankomst te Brussel zou rond 3 uur plaats hebben. De feesten, te Antwerpen, worden Za- terdaq en Zondag voortgezet met concer- ten, ifluminatie, enz. Van 13 tot 22 October a.s. zal door de zorgen van de Volksboekerij ,,Ontwaakt te Aalst (prov. Oost-Vlaanaereneen pro- pagandaweek gehouden worden voor het Nederlandsche (Hollandsche en Vlaam- sche) boek en tijdschrift in het algemeen. Deze ,,week" zal samenvallen met een ten- j toonstelling van tijdschriften en boeken en het houden van vier lezingen door bekende j letterkundigen. In het beschermcomite zitten o.m. voor Vlaanderen: Lode Baekelmans, Cyriel Buysse, Ernest Claes, Paul de Mont, Pol de Mont, Rene de Clercq, Stijn Streuvels, Felix Timmermans, Wies Moens, August Vermeylen, Jozef Muls; voor Noord- Nederland: Dr. P. C. Boutens, Top Naeff, Is. Querido, Willem Kloos, Henriette Ro land Hoist, Lodewijk van Deyssel, Frede- rik van Eeden. Het is niet cnmogelijk, dat deze tentoon- stelling, bij gebleken succes, ook in andere steden zal worden gehouden. BOMMEN GEVONDEN. Volgens een bericht uit Berlijn, heeft bij de manoeuvres in Montferrat, die de ko ning en Mussolini bijwoonden, een boer in den omtrek van Casale Monferrato een bom in een weide gevonden. De politie. die terstond een onderzoek instelde, vond nog 16 andere bommen, die kort geleden in het terrein moeten zijn verborgen. HET VLIEGTUIGSCHIP AVOCET GESTRAND. Het agentschap van de Anglo Pacific meldt uit Sjanqhai, dat het Amerikaansche TOETREDING TOT HET ANTI-OORLOGSPACT. Het zal schrijft de N. R. Crt. zeer vlot gaan met de toetredina der tot aan- vliegtuig-moederschip ,,Avocet bij Tsje- foe gestrand is. De pogingen om het 12.000 ton metende schip weer vlot te krijgen, zijn nog niet geslaagd. WOLKBREUK EN WERVEL- STORMEN IN DE V. S. Door een wolkbreuk zijn zes dorpen en tzeven boerderijen in de Roundout-vallei lanqs de Hudsonrivier overstroomd. Vijf menschen zijn verdronken en nog 17 per- sonen worden vermist. Verscheidene brug- gen zijn weggespoeld. In verschillende ver van elkaar liggende steden hebben wervelstormen groote schade aangericht. -gj5K2F?3aKHB*$™» sluiting bij het Pact van Kellogg uitgenoo- diade staten. wat niet te verwOnderen is. Wat wel zou bevreemden, ware, indien een der uitgenoodigden een weigerend antwoord zond. Woensdagochtend had de Fransche regeering reeds van drie Euro- peesche staten, Denemarken, Roemenie en Zuid-Slavie, en van een niet-Europee- schen, Peru, de mededeeling ontvangen dat zij zich bij de onderteekenaars wensch- ten aan te sluiten. De diplomatieke ver- tegenwoordiaers van de Vereenigde Staten zijn inmiddels druk doende met het over- handigen van nota s met de uitnoodiging tot toetreding in de verschillende hoofd- steden. Tot Sowjet-Rusland. dat niet met Washington in diplomatieke betrekking staat, en Afganistan richt de Fransche re geering de uitnoodiging. Het misbaar in de Sowjet-pers tegen een tractaat dat door de ,,imperialistische" bui- tenwereld op touw is gezet, heeft slechts propagandistische beteekenis. Het is een aanleiding voor die pers om te foeteren over de schijnheiligheid en onoprechtheid van de niet-bolsjewieksche landen. Als puntje bij paaltje komt, mag men echter verwachten, dat ook de regeering te Mos- kou zal teekenen. De Russische diploma- ten moeten zeer goed begrijpen, welke tak- tische waarde het voor hen zal hebben, om. na Moskou's toetreding, bij de voortzetting van )iet ontwapeningsdebat te Geneve het argument te gebruiken dat het geen zin kan hebben met de beperking der oorlogs- uitrusting niet zoo ver mogelijk te gaan nadat de beschaafde wereld de voortzet ting" van de politiek met het oorlogsmid- del verloochend zal hebben. Hierbij komi dat de tegenstanders van Moskou bij de beraadslaging te Geneve tegen de Sowjet- regeeririg, zoo zij zich van het Pact afzijdig hield, zouden aanvoeren, dat haar eiaenjgtf ver strekkende ontwapeningsvoorstellert p niet op de basis van een uitdrukkelijke ver loochening van den oorlog berusten en daarom den indruk van onoprechtheid moeten maken. TER NEUZEN, 31 AUG. 192S EEN GIFT VAN H.M. DE KONINGIN De tweelinqen, geboren in het qezin Beeldens alhier, waarvan wij onlanqs melding maakten. zijn bij den Burgerlij- ken stand ingeschreven onder de namen Wilhelmina en Hendrik, alzoo met de na men van H.M. de Koningin en Haar Ge- maal. Hiervan is door den vader aan H.M. kennis gegeven. Hij ontvinq naar w€ vernemen, dezer dacjen namens H.Mu een gift van f 25, EXAMEN TUINBOUWKUNDE. Voor het examen tuinbouwkunde L. O. slaagden te Wageningen de heeren P. Verhage te Groede en W. B. M. Blom- maart te St. Jansteen. 4 BERGING VAN CARBID AAN BOORD VAN VISSCHERS- VAARTUIGEN. De hoofdinspecteur voor de scheepvaari heeft tot reeders en schippers van vis- schersvaartuigen een circulaire gericht waarin wordt gezegd, dat de verschillende ongevallen bij de behandeling van carbid aan boord van visschersvaartuigen hem ,.Wien verdacht ze ervan?' ,,Mij natuurlijk." 'Kane slaakte een zucht van verlichting. „0, dan is het dus in orde", zei hij. ,.Te bent toch met een wagen uit geweest, al heb je haar auto niet gebruikt; ze vergist zich dus niet eens zoo heel erg." ,,Ik heb u gisteravond al gezegd, sprak Rawlins streng, ,,dat de familie daar niets mee te maken heeft. Daar zult u wel aan denken, hoop ik; Juffrouw Kilbourne ver gist zich dus absoluut." „Wat geeft dat? Al denkt ze nu, dat je een eind gereden hebt? Het zou niet voor den eers'ten keer zijn, dat een chauffeur haar auto in bruikleen nam." ,,En dit dan?" Rawlins stak hem de haarspeld toe. Kane keek er even naar en begon te blozen. ,,Nou, wat zou dat?" vroeg hij ruw. „Gaat het jou iets aan of ik ieman mee heb gehad? ,,Neen, maar juffrouw Kilbourne denkt, dat ik veiantwoordelijk ben voor die haarspeld. „Heeft heeft Hilda het gezien?" „Ze heeft haar gevonden. Kane keek weer naar de ongelukkiqe speld. „0at is jouw schuld, zei hij. ,,Maak er mij geen verwijt van." ,,Ik maak er u geen verwijt van, mijn heer integendeei. Het is mijn schuld en ik had haar behooren te vinden. Wat den waqen aangaat, wil ik de schuld wel op me'nemen, maar niet wat de haarspeld be- Kane grinnikte vergenoegd. dat hij er zoo afkwam. Wilt u de haarspeld aan Rosa terug- geven, mijnheer of zal ik het doen? ,,Rosa?" „Jawel, mijnheer, het kamermeisje." Kane werd rood van woede. „Denk je denk je heusch, dat ik met Rosa uit ben geweest?" „Ja, mijnheer, dat denk ik." „Wel, allemachtig, waar zie je me voor aan?r, „Rosa is een knap meisje, zei Rawlins kalm. „Knap? En al is ze knap. Wat heeft dat er mee te maken?" Meestal alles, mijnheer. Kane was even ontsteld, als boos. ,,Goede genade, riep hij uit. ,,Maar ze is een meid. „Maar ze gebruikt ook zulke haarspel- den." „Dat doet iedere blondine! Ik..." Kane bleef van woede steken. „Ongetwijfeld, mijnheer, maar uw zus- ter denkt, dat zij van Rosa is en daar wil ik niets mee te maken hebben. Rawlins sprak heelemaal niet als lemand, die in zijn wiek geschoten is, maar veeleer als ware hij bezorgd voor zijn goeden naam. „Maar allemachtig, zij is heelemaal niet van Rosa! barstte Kane uit. „Ik heb nooit met haar gereden. Rawlins luisterde eerbiedig. ,,Ze is een meid. Maar knap," peinsde Rawlins. Hemelsche goedheid! Zie je me voor idi'oot aan? Ik zeg je, dat het Rosa niet „Wie was het dan, mijnheer?" Kane sloeg verlegen met zijn racket te gen een paar grassprieten. ,,Dat gaat je niets aan", zei hij stug. „Ik geloof .van wel." „Ben je van plan me geld af te persen?" J-utfCktW Vet -■ ,,Neen, daar had ik niet aan gedacht. Dat zou ik ook kunnen doen, maar ik be- keek de zaak van een ander standpunt. Zoolang ik de verantwoordelijkheid op me neem, heb ik het recht te weten, wat er aan vast zit. Als het Rosa geweest was, had ik geweten waaraan me te houden. Als het Rosa niet is, verandert dat de kwestie weer." „Het was Rosa niet", herhaalde Kane, „maar ik ben niet van plan te vertellen wie het wel was. Rawlins dacht na. ..rlebi: u er iets tegen, als ik me tot haar zelf wend? „Tot Rosa? riep Kane, doodelijk ver- schrikt. ,,Of ik er iets tegen heb? Het is onmogelijk, Rawlins. Ik verzeker je. dat ze er niets mee te maken heeft. Ik heb het kind nog nooit aangekeken. Plotseling wierp hij de haarspeld weg. als brandde deze in zijn vingers. ..Luister eens, Rawlins, gebruik je ver- stand. Ik verzeker je op mijn eerewoord. dat het Rosa niet was. Geloof je me?' Rawlins streek zich over de kin en keek, hem aan. ,,Het was iemand anders vervolgde Kane langzaam. „Ik ik kan niet zeftpen wie. Je kent haar toch niet. We hebben niets verkeerds gedaan. Die haarspeld heeft niets te beteekenen. Dat kan ieder meisje overkomen. Goede hemel, Rawlins, je bent zelf ook geen Puritein. Jij kwam later thuis dan Rawlins legde hem met een kalm gebaar het zwijgen op. ..Daar zullen we niet over spreken, mijn heer. (Wordt vervolgd.)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1