ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No 8264 Maandag 27 Augustus 1928 68' Jaargu-r A89!4»l£*£flTS?R!jS: BINNENLAND. IE U IL L JBt ON. Oe innemende Landiooper B U I T E N L A N D. "DEELINGEN. iwmikimimA Binnen Ter Neuzen f 1.40 per 3 maanden Buiten Ter Neuzen fr. per post f 1.80 per 3 maanden Bij vooruitbelaling fr. Voor Beloie en Amenka f 2,25, overige ianden ,f2,60 per 3 maanden fr. per post Abonnementen voor het buitenland alleen bij DO blad verschijnt iederen Maardag-. Woerssdag- en Vrijdarjavond. per post J 6.60 aling. per jaa GEBREK AAN LEIDING BIJ HET DEPARTEMENT VAN WATERSTAAT. De N. R. Crt. heeft in enkele artikelen er op gewezen dat de leiding bij het de- partement van waterstaat schromelijk te- kort schiet, een vaste lijn geheel ontbreekt beslissingen veel te lang uitblijven of op de lange baan worden geschoven, in het kort, de zaken niet meer beheerscht wor den. Nadien worden dezelfde klachten van meer zijden gehoord. Zoo zegt het Hbl., dat het over Waterstaatvermelde he- laas kenschetsend is voor de reputa- tie van een der allerbelangrijkste depar- tementen van algemeen bestuur. Maar gaat het blad verder water staat is niet het eenige departement, dat dezen indruk geeft, sedert wij gezegend zijn met het intermezzokabinetDe Geer. Ten aanzien van kolonien heerscht in vrij ruimen kring dezelfde opvatting: er is van iets dat op stevige leiding gelijkt geen sprake meer. Oorlog heeft bij de jongste ontmoeting met de Tweede Kamer een schouwspel opgeleverd, dat menschen die aan de toekomst van ons volk gelegen is met groote onrust vervult. Ook daar was alles wat lijkt naar leiding volstrekt zoek. Het gebrek aan leiding is bij de tegen- woordige regeering helaas spreekwoorde- lijk. Wij willen thans niet diep op de oor- zaken ingaan. De fout daarop wezen wij herhaaldelijk ligt in de omstandig- heid, dat de kabinetsformateur die ons uit het moeras van de crisis van 100 dagen leidde, de hem geboden gelegenheid niet ieeit aangegrepen om boven de botsing der partijwenschen uit te komen, maar 1 ever zoekt naar de vaarwatertjes, waar hij tusschen de partijen kan doorlaveeren. Onder dergelijke omstandigheden verschuiven en verdeelen zich verant- woordelijkheden die haar zedelijke waar- de feitelijk alleen ontleenen kunnen aan het feit, dat ze "rnet rustige verzekerdheia worden aanvaard en practisch ui.ge- oefend. Ads men het oor te luisteren legt naar den weerklank van de gemaakte klachten dan blijkt daaruit zeer duidelijk, dat men zich, ondanks alien eerbied voor de groo te kennis van onze waterstaatkundige amutenaren, ongerust maakt over het feit dat de leiding aan Waterstaat de teugels zoozeer laat sleepen. Het departement schijnt te regeeren, inplaats van de minis ter. Voor het departement is het regime van thans niet veel minder dan een dorado. Het doet vrijwel wat het wil. Met welke gevolgen: dat heeft men in de geschiede- nis van het kanaal door het Bossche veld bij Maastricht bijv. kunnen zien. Daar is re bete-.ienis van een stap, die voor onze verhouding tot Belgie van de allergroot- ste beteekenis had kunnen zijn, bijna ge heel vernietigd, omdat het departement dat zoo wilde. Wat daarbij de overwegingen van het departement zijn geweest zij waren wellicht velstrekt eerbiedwaardig, maar het feit, dat het zich tegen de uitge- spioken bedoeling van den minister een jaar lang kon verzetten, bewijst afdoende, dat het niet langer zoo mag blijven. Er moet met de reorganisatie van Water staat voortgang worden gemaakt. Er door E. J. RATH. 2i Vervolg. moet een einde komen aan de paperasse- rij, die elk frisch initiatief van de water- staatsdirecties krachteloos maakt, die za ken, waarover een spoedige beslissinq broodnoodig is, in het eindelooze voort- sleurt. Of de minister daarvan is doordron- gen? Wij betwijfelen het. Er is in de Tweede Kamer meer dan eens gepoogd het hem duidelijk te maken. Als hij zich bewust was van den omvang van het kwaad, zou er meer gebleken zijn van pogingen, daaraan een einde te maken. In een parlementair kabinet zou hem dat ongetwijfeld zijn beduid. Als in den nagelaten boedel van het ka binet, als dit eens komt te overlijden, ook een gedesorganiseerde waterstaat" wordt aangetroffen is dat mede te wijten aan het min of meer onaantastbare karakter van dit ministerie, dat zich van Kamer of pu- blieke opinie vrijwel niets aantrekt. Maar ook aan den minister, dien het of aan den wil, of aan de kracht ontbreekt, om zich te stellen op de plaats, waar het behoort: boven het departement. WACHTGELDERS-MISeRE. Men meldt uit Barsingerhorn aan de Maasbode Nadat de school te Holhorn, een dorp in deze gemeente, reeds een week geslo- ten is geweest wegens gebrek aan wacht- gelders, die slechts als leerkracht voor een benoeming in aanmerking mochten ko men, wilde het gemeentebestuur aanspraak hebben op de wettelijke rijkssubsidie voor he"t onderwijs, heeft thans de gemeente- raad besloten ook de school te Barsinger horn te sluiten, daar noch van den In- specteur, noch van den minister de noodi- ge medewerking is te verkrijgen. Er zal nu aan dezen laatste een telegrafische audientie worden aangevraagd ten einde te trachten op die wijze uit de wachtgel- ders-misere te geraken. Rawlins haalde de schouders op en wachtte. Hij begon te begrijpen, waarom de situatie zoo uiterst pijnlijk geweest was voor Hilda Kilbourne. e oe, c toe:, ook aan ons denken,' klaagde Marian. ,,Ik wed, dat jij hem ook niet als zwager zoudt willen hebben. Waar of niet Rawlins lachte, maar besloot voorzich- tig te zijn en antwoordde dus niet. ,,Zeg, Wade, weet je wel, dat ze giste- ren aan tafel aldoor over jou gesproken hebben Je hebt iedereen nieuwsgierig gemaakt - behalvevmij." Hij had een vraag op de lippen, maar bleef zwijgen. ,,Wie ben je eigenlijk? vroeg Marian onlogisch. De zeemleeren lap lag plotseling stil en Rawlins bekeek zijn spiegelbeeld in de tochtruit. Hij bestudeerde het met een onzekere uitdrukking in de oogen en her- vatte even later zijn werk. ,,Mij kan je het wel vertellenzei ze met gefronste wenkbrauwen. ,,lk zou je nooit verraden, als je niet wou. Ik zou er niet over denken het aan Hilda te vertel len ..Het zou haar niet veel kunnen sche- len, denk ik", veronderstelde hij. VOOR- OF ACHTERUITGANG Heden werd te Parijs het verdrag van Kellogg, dat tot dcel heeft den oorlog bui ten de wet te stellen, geteekend. De vol- gende maand komen Raad en Vergadering .an den Volkenbond weer bijeen ter be- spreking van belangrijke internationale. vraagstukken, wier oplossing het geluk der vblken en den vrede dienen moet. Frank- rijk en Engeland zijn tor een compromis gekomen inzake een regeiing, die een ver- aere beperking van de wapening ter zee mogelijk moet maken. Het aantal onder- linge arbitrage- en verzoeningsverdragen vermeerdert met den dag. Op internatio nale bijeenkoi'isten creden de lieden uit gewezen vijandelijke landen elkaar vriend- s fiappelijk tegemoei: en knoopen banden des vredes aan Staatslieden en diploma- en olgen hun voorbeeld Men zou zoo, schrijft de N. R. Crt., door kunnen gaan en nog tal van factoren van verzoening en vredelievendheid kun nen opsommen, die aantoonen, dat de we- reld, da. met name Europa, er sinds den oorlog aanzienlijk op jg vooruitgegaan en dat die vooruitgang voortduurt. Te Berlijn vergadert de Interparlemen- Unie. Daar zijn staatslieden en poli tic! bijeen uit bijna alle landen ter wereld. Zij bespreken vraagstukken van interna tionale politiek en hun toon klinkt verre van bemoedigend. Wat is er gekomen van de bescherming van de nationale minder- heden, een beginsel, dat uit de oorlogsbe- ginselen der overwinnaars zelf is voortae- sproten en dat een van de plechtigste be- loften is neweest van de vredesverdragen? Waar blijft de ontwapening, enkelen op- gelegd om anderen het volgen mogelijk te maken? Wat komt er terecht van de slech- ting der tolmuren? W-iar moet de zwak- kere recht vinden tegen den sterkere? Wat doet de Volkenbond? Waar blijft de hoop, eens gewekt, op betere tijden, voor de menschheid in het algemeen, voor Europa in het bijzonder? Sombere klanken weerklinken er te Ber lijn en wie er naar luistert is geneigd uit te roepen: Vooruitgang, het mocht wat; wij hollen achteruit. Ligt hier als steeds de waarheid in het midden? Ten deele wel, doch de zwartkij- kers hebben minder recht van spreken, dan zij die den toestand rooskleuriger inzien. Er is inderdaad n belangrijke vooruitgang te constateeren, maaren daarin heb ben de zwartkijkers gelijk, die vooruitgang kan nog steeds met een enkelen slag teniet gedaan worden. De consolidate, die dezen slag onmogelijk moet maken, ontbreekt nog. Zij zal blijven cntbreken, zoolang niet de bezwaren, die te Berlijn te berde qebracht worden, zullen zijn weggenomen. Zoo het nut der parlementaire conferen ces nog moest worden aangetoond, dan kon het hiermee geschieden. Zij bieden ten vrijere spreektribur.e dan de bijeen- komsten te Geneve en laten partijen aan het woord komen, die daar niet, of slechts door papieren protesten vertegenwoordigd zijn, en bezorgen deze partijen die an- ders toch ook wel hun mondje roeren eens voor een enkele keer het oor van de groote tegenpartij of de onverschillige massa, die haar anders schouderophalend voorbijgaan. Het is heel goed, dat de Volkenbond zich niet teveel met de'tailkwesties inlaat en ook netelige geschilten, die tenauwer- nood meer tot de details behooren, ont- ,,0-o-oNiet Je schijnt het te weten. Vooruit nu, Wade Biecht op Hi; overwcog haar verzoek en vond er blij: baar iets grappigs in, want hij begon te lachen. ,Er valt niets bijzonders te biechten", zei hij. ,,Wade, je hadt me beloofd niet te jokken.' „lk jok niet." ,.Wel waar." Rawlins maakte een protesteerende be- wcging. Iedereen weet, dat je iets op je kerf- stok hebt zei ze heftig. ,,Het is gemeen van je om het mij niet te vertellen." ,,Je moeder zei, dat ze ,,Onzin ,,Misschien vergist iedereen zich wel," zei hij. Marian schudde het hoofd. „Als je me dan niet wilt vertellen, wie je bent, zei ze, ,,dan kan je me tenminste wel zeggen, wat je hier doet." Hij werd ernstig en bekeek haar half lachend, half peinzend aan. ,,Wilt u me gelooven, als ik zeg, dat ik het eigenlijk zelf niet precies weet?' vroeg hij. ,Wat „Ja, dat is geloof ik, het juiste ant- woord." „Ik geloof er geen woord van. Weet je niet, wat je hier doet, Wade Rawlins, dat is onzin. Tenzij ze zweeg en keek hem nieuwsgierig aan .tenzij je een van die menschen bent, die hoe noem je dat ook weer Ik bedoel, die een klap op hun hoofd hebben gehad of zoo iets en zich niet kunnen herinneren wie ze zijn.'' Hij schudde heel beslist het hoofd. ,Neen, niets daarvan, zei hij. ,,Ik her- inner me alles precies, van af mijn vijfde gaat. De- Bond is nog'een joiig en ccer instituut. dat ontzien moet worden tot het zich zoo diep geworteld heeft in het be- wustzijn der wereld, dat het voor geen stootje meer behoeft te vreezen. Maar dat neemt die kiesche geschillen. die prikke- lende details rjiet weg, en evenmin de on- tevredenheid, die deze verwekken, en de ontstemming, dat zij Van jaar tot jaar maar de aandacht blijven vergen en hun afbre- kend werk blijven verrichten. zonder dat er iets aan te doen schijnt. Voor die on- tevredenheid en die ontstemming moet er een veiligheidsklep zijn en die veiligheids- klep vormt de interparlementaire confe rence. Maar zij is meer; zij is ook een baken in zee, dat waarschuwt hier liggen de klippen. Men doet goed te luisteren naar de klach ten, die te Berlijn tot uitin.g worden ge- bracht, en naar de wenschen, die er even- eens geuit worden. Zij geven een richt- snoer aan waar de Volkenbond t-ekort schiet, waar gevaar dreigt, waar denkbeel- den groeien en rijpen ter verwezenlijking. Door zich naar dat baken te richten zal men op den duur de belemmeringen over- winnen, die de consolidatie van den voor uitgang in den weg staan. Want die voor uitgang dat is onmiskenbaar -'- die is er. EEN ERNSTIGE WAARSCHUWING Niemand gelooft op het oogenblik, dat i|i|H I I il|i|» l||i>i|i,ll iin II 'X'lBiMiWM jaar; sommige dingen zelfs, toen ik pas vier was. Neen, ik heb nooit geleden aan amnestie. „Dat is het woord", riep ze uit. „En dat heb je vast en zeker geleerd op een uni- i versiteit. Op welke ben je geweest?" ,,Er zijn redenen Ze viel hem in de rede met een onge- duldig gebaar en sprong overeind. ,,Het zal je berouwen, Wade Rawlins Je kunt me niet zoo ongestraft zitten pla- gen. Als je denkt, dat je mij kunt wijs maken, dat je niet weet, wat je hier doet. dan vergis je je leelijk. Waar heb je lee- ren duiken ,,Dat is wat anders." ..Waar dan?" Hij dacht na. „Als ik het vertel, wilt u me dan belo- ven me verder niets te vragen Marian overwoog zijn voorstel. Toen overwon ze haar vrouwelijke nieuwsgie- righeid. ,,Neen 1" Rawlins trachtte niet zijn verbazing te verbergen. ,,Neen!" herhaalde ze, met heftige vast- beiadenheid. ,,Zoo zal je me niet vangen. Als ik iets beloof, houd ik mijn woord en als ik het niet hield, zou ik het mezelf nooit vergeven. Ik zou het ook niet kunnen houden en dan was ik onbetrouwbaar. En dat verfoei ik. Ik verfoei jou ook en het kan me geen steek schelen, waar je hebt leeren duiken." ..Het is ook niet heel belangrijk". zei hij. In het minst niet. Maar wanneer zal je het mij leeren?" ,,Ze zouden het merken. ,.Wat dan nog?" ,,En me wegsturen. ..Wat dan Ze zweeg en bedacht zich. ..Ik wil natuu lijk liever niet, dat ze Engeland, Duitschland of Frankrijk oor log wenschen. Doch tenzij Engeland, Frankrijk en Duitschland instaat zijn sa- men te werken om te voorkomen, komt hij toch, aldus merkt de Manchester Guar dian op. Het gezaghebbende Engelsche blad betoogt, dat vooruitzicht op samen- werking poover is, en steeds pooverder wordt. Locarno wekte de hoop dat men eindelijk uit het tijdperk van den oorlog zou geraken, Thans echter verflauwt de ze hoop en in een opzicht is, meent het blad, de toestand zelfs gevaarlijker dan voor Locarno, toen Frankrijk en Duitsch land elkander beschouwden als vijanden, die het vechten hadden gestaakt, doch niet hadden opgehouden elkaar te haten. Want in die dagen rekende Duitschland. dat Engeland den wensch had om Euro pa uit deze gevaarlijke atmosfeer te bren- gen Thans echter heeft Engeland deze taak opgegeven, of het neemt ze met zoo wei- nig bekwaamheid en verstand waar, dat het ze heeft opgegeven. De gestrengheid van de Rijnlandbezetting had na Locar no niet slechts moeten zijn verminderd, doch in plaats daarvan hebben een reeks gebeurtenissen plaats gehad die den in druk wekken, dat de wensch bestaat, om de bezetting prikkelend en provoceerend te doen zijn. Daarna is bovendien nog de deelneming van Engelsche cavalerie aan de Fransche manoeuvres in het gebied van Trier gekomen. Inplaats van alles te doen, om den angel uit de bezetting weg te nemen. schijnt Engeland Frankrijk te helpen om den Duitschen trots er scher- per mee te kwetsen. Of dit maakt deel uit van een bepaalde politiek, in welk geval de Engelsche regeering Locarno en nog veel meer overboord heeft geworpen, of het is het gevolg van achtelooze domheid, In beide gevallen zijn de vooruitzichten ernstig. Nog een blunder, besluit het blad, en alles, wat in jaren van krachtsinspan- ning voor den vrede is gewonnen, gaat te loor. HET LUCHTSCpiP R 101. Reuters correspondent heeft het nieuw- ste en grootste luchtschip, de R 101 ge- zien, dat met het zusterschip de R 100 een langen afstandtocht zal maken. De passa- giers zullen alle comfort kunnen gerneten dat een goed uitgeruste Oceaanstoomer biedt. Het luchtschip is 724 voet lang. 20 voet langer dan de R 100. Ze zal 100 oassa- Cjiers kunnen vervoeren met een mini mum vliegsnelheid van 70 mijlen per uur. De hoogtecapaciteit bedraagt -5000 voet met een kruissnelheid van 63 mijlen per uur. Zonder opnieuw brandstof aan boord te nemen kan het 4000 mijlen in de lucht blijven. Men heeft berekend. dat de R 101 van Londen naar New York kan v.iegen in 48 uren en de terugreis kan volbrengen in ongeveer 36 uren. Loodsen en masten zullen gebouwd worden in Egypte, Britsch-Indie, Canada en Zuid- Afrika. Dit alles zal gereed zijn wanneer bin- nenkort de proefnemingen zullen worden geho den met de twee reusachtige lucht- schepen. De proefvluchten van de R 101 zullen loopen over een tijdvak van drie tot zes maanden. Verwacht wordt, dat na de proefnemingen een luchtschipdienst met de twee luchtschepen zal worden tot stand gebracht. GRAFSCHENNIS OP ENGELSCHE OORLOGSGRAVEN. Volgens een Exchange Telegraphbe- richt zijn op het Engelsche soldaten- kerkhof te Fletre bij Hazebrouck 55 eiken kruizen, die binnenkort door grafsteenen zouden vervangen worden. gestolen. Het hoofd van de Engelsche commissie voor de oorlogsgraven in Frankrijk heeft bij de politie een klacht ingediend. TOEZICHTLOOZE KINDEREN TE ST. PETERSBURG. Bij een onderzoek, dat te St. Petersburg werd ingesteld, in verband met de sterke toeneming van het aantal z.g. toezichtloo- ze kinderen is. naar de Krasnaja Ganata mededeelt, gebleken, dat zich daaronder ook veel kinderen bevinden, die wel de- gelijk een ouderlijk huis hebben en nog wel in de stad St. Petersburg zelf. Voor het grootste deel zijn dit kinderen uit be- delaarsfamilies afkomstig, die door hun ouders voor bedelarij, diefstal enz. wor den geexploiteerd en zich bij de benden zwervende kinderen aansluiten, om met meer succes werkzaam te kunnen zijn. Het gemeentebestuur heeft thans besloten, te gen deze en dergelijke vormen van kin- derexploitatie zeer streng op te treden en heeft reeds een aantal arrestaties onder de ouders van zoodanige kinderen laten uitvoeren. DE GUILLOTINE IN MAROKKO. In Marokko is Dinsdag voor het eerst de guillotine gebruikt bij de terechtstelling van twee misdadigers die een Fransche familie vermoord hadden. De terechtstel ling had op een openbaar plein te Casa blanca plaats, in tegenwoordigheid van een groote menschenmenigte. KORTE ROKKEN. Volgens een B. T. A.-telegram uit Rome heeft de Pans ter gelegenheid van de voor- lezing van een decreet, waarbij de deug- den verheerlijkt werden van de Heilige Frajjinetti, stichtster van de orde van de Heilige Dorothea en van Broeder Conrad, een Beiersch Capucijner monnik, zijn leed- wezen uitgesproken, dat de tegenwoordige vrouwen in haar kleeding een absoluut ge brek aan schaamtegevoel toonen. De Paus verklaarde zeer bedroefd te zijn, dat de ijdelhejd zoo grooten invloed op de vrou wen heeft. Ook de Italiaansche minister van Fi- nancien heeft bij de directeuren der Staats- tabakfabrieken in een rondschrijven er de aandacht op gevestigd, dat sommige ar- beidsters in zeer korte kleeding naar de fa'-riek komen, hetgeen bewijst. dat zij niet her niiste begrip en de moreele correctheid bezHen, die alle jonge vrouwen of moe- ders van gezinnen moeten hebben. De re- peering spreekt haar vertrouwen uit, dat de directeuren hun overredingskracht met sucCes zullen aanwenden ter bestrijding van dit kwaad. GEBOBDE CHINEESCHE VROUWEN. autoriteiten te Peking hebben bevo- j k dat alle V.c wen i meisjes onder de 1 hun haar - oeten laten ..bobben An- J s oeten j een extra belasting beta- Het voorschrift wordt van kracht op Nog niet zoo lang geleden zijn in China wel vrouwen doodgeschoten, omdat zij zich het haar hadden lat^n bobben. je nu al wegsturen. Zelfs de slechtsten houden het^minstens een week uit. We hebben zelfs een gehad, d'e een maand is gebleven. Moeder dacht heusch, dat hij bekeerd was, totdat we ontdekten, dat hij wijn stal uit den kelder. Het was een vree- selijke teleursielling voor haar, maar voor vader was het nog veel erger. Hij ging te keer en raasde en tierde zoo. dat ik er bang van was. Als je van plan bent te stelen, blijf dan tenmnste van de flesschen af. Als zoo iets gebeurt, is hij dagen lang niet te spreken." „Ik hoop er aan te denken". De huistelefoon rinkelde en ze nam den hoorn op. Vijf tellen later hing ze hem met een ruk op. Grosvei or legde ze uit. ,,Hij zegt. dat moeder wil, dat ik kom ontbijten. De klik- spaan! Ik wed, dat hij niet eens zeker wist, dat ik hier was". Ze slenterde naar de deur, maar bleef op den drempel staan om te kijken naar een roodborstje, dat precies wist, waar he wormen kon vinden. Kom eens even hier, Wade!" Toen hij nader kwam, dacht hij, dat ze een ontdekking gedaan had op het ge bied van roodborstjes, zoo aandachtig be keek ze den kleinen wormen jager, maar toen ze langzaam en ernstig naar hem op- keek, begreep hij, dat hij zich vergiste. „Welke wagens zijn gisteravond uitge- weest. Wade?" Het was een onverhoed- sche aanval en haar onverschillige toon verdubbelde de kracht. Gisteravond?" herhaalde hij. ,,Ja. Zoek geen uitvluchten!" Alle wijsheid en geheimzinnigheid van een sphinx school in haar oogen. ,,En jok niet," voegde ze er aan toe. Welke wagens en waar zijn ze heen ge weest?" ,,Bedoelt u onze wagens?" ,,Ik heb je gezegd geen uitvluchten te verzinnen. Natuurlijk bedoel ik onze wa gens. Denk je, dat ik belang stel in ander- mans auto's? En wie zijn er mee uit ge weest? Hij kon den onverhoedschen aan val niet anders dan bewonderen; maar er kwam hoogere politiek bij te pas en prin- cipieele moeilijkheden. „In het leven van alle groote mannen Hij herinnerde zich precies Henry Kilbourne s stem. Met zijn eigen geheimen kon hij doen, wat hij wilde, maar met die van den heer des hui- zes en diens zoon ,,Ik wacht". „U vergeet uw ontbijt, juffrouw Ma rian". ,,Neen. Ik heb honger maar ik wacht". ,,Weet u zeker, dat de wagens uit zijn geweest?" vroeg Rawlins. Minachtend krulde ze de lippen. ,,Een mensch hoeft niet oud en zenuw- ziek te zijn om aan slapeloosheid te lij- den zei ze. ,,lk heb het zelf soms. Het zal je berouwen, als je mijn vraag niet be- antwoord ,.Doet u ooit iets tegen die slapeloos heid?" vroeg hij. „Ja. Soms sta ik op en ga ik voor het raam zitten. „OI" ,,'s Ochtends om drie uur." En helpt het?" Ze keek hem koel berekenend aan. ,,Ja soms." Hij kon op geen stukken na gissen, hoe- vee ze eigenlijk wist; ook wist hij heele- maal niet, hoe ze haar kennis zou gebrui- ken. (Wordt vervolgd.) - - - - i... y* W -in V 1 I. f'X

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1