Ter Neuzensche Courant Tweede Blad. ""binhenland. b"Fi¥smland. GEMENOPFBEMCHTiH. Vrijdag 24 Aug. 1928. No. 8263. al- STAMKRACHT. Van een reis in het buitenland dus „Neerlandia" brengt men onver- anderlijk den indruk mede, dat Nederjand op nagenoeg elk terrein meedoet, zich laat j voorts, dat er bittere woorden worden qe- kruis Pro Ecclesia et Pontefice en van de Belgische medaille civique 2e klasse voor menschlievend hulpbetoon. De teraardebestelling is Zaterdag te Aerschot, zijn qeboorteplaats, waar het stoffelijk overschot in het familieqraf zal worden bijqezet. EEN ZEER BEWOGEN VREDES- BEWEGING. Het Handelsblad ontvinq een mede- deeling over de beraadslaqinqen van het te Ommen qehouden conqres der Jonqe- ren-Vredesbeweging. Daaruit blijkt, dat ook daar de nationale tegenstelling her- haaldelijk tot scherpe uiting komt, en willige dienaar van <ien heer Marquet, Fischer, een ander soc alistisch kamerlid betooqde, dat het heele kabaal door jonge fascisten, die Huysmans reeds s ochtends bij het verlaten van het station hadden ge- volqd, werd opgezet, waarna Huysmans op zijn qewone droog-bumoristische, soms zelfs sa'rcastische wijze het heele incident verhaalde, wat qroote hilariteit onder de kamerleden, journalisten en het publiek der tribune verwekte. Huysmans voeqde gelden, geeerbiedigd wordt. Voor wereldkartels wordt de Neder- ^en> sproken tot alle naties die kolonien heb- landsche medewerkinq qezocht; een van de qrootste van zulke lichamen trouwens is d'e Koninklijke Petroleum Maatschappij, die aan een millioen menschen een bestaan verschaft en in wier rijk de zon nooit on- derqaat. In den rubberhandel heeft het Neder- landsche stelsel ten slotte den doorslag qeqeven. Dikwijls wordt de mededinqinq van Nederland qevreesd. In vele indu stries in Duitschland vraaqt men bij het bepalen van prijzen en tactiek: wat zal Nederland doen. Men gaat te rade met de ervarincjen en methoden van dsn Neder" landsch'en land- en tuinbouw. Op de boe-' kenbeurs te Florence heeft de inzendinq van ons land bijzondere aandacht getrok- ken. Men was verbaasd en verrast over de hooqe ontwikkelinq der Nederland- sche boekdrukkunst. In een besprekinq van den Australi- schen woluitvoer (waarbij in 1927 Neder- landsche schepen meer dan een millioen gulden aan vracht hebben verdiend), stel- den onlanqs de Australische bladen de Koninklijke Paketvaartmaatschappij tot v'oorbeeld aan de Britsche scheepvaart- onderneminqen, die geregelde diensten op het werelddeel onderhouden. De heer L. J. H. Willinge, oud-haven- meester van Rotterdam, vertelt in de N R. Crt. van een bezoek van een haven- vertegenwoordiger. deskundige uit New-Zeeland, te Rotter- dam gebracht, nadat hij te Antwerpen was geweest. Wat de man daar gezien had, had zijn stoutste verwachtingen overtrof- fen. Rotterdam, meende hij, zou het dhar- bij wel niet kunnen halen: „Ik gaf hem in overweging zijn oordeel op te schorten tot na onzen vaartocht, in de vaste overtuiging, dat hij dan wel an- ders zou praten. Hierin had ik mij met vergist; na de Rijnhaven te zijn doorge De Duitsche delegatie liet door haar vertegenwoordiger een resolutie indienen waarin het Conqres ten scherpste protes- teerde tegen het weigereh door de Ne- derlandsche regeering der pasvisa aan de Russische delegatie. Nu wilde men van Engelsche en ook van Nederlandsche zijde dit protest verbinden aan het feit, dat, naar verluidde. de Russische regee ring zelf aan een delegatie der Russische vegetarische jeugd de passen geweigerd had. Na een lange en vaak scherpe dis- cussie werd een Nederlandsch voorstel in dien geest met overweldiqende meerder- heid aangenomen. Maar toen verklaarde Hans Ebeling, als vertegenwoordiger van den Freischar Schill en Jungnationaler Bund in een uit- voerige heftige rede, dat deze er. als ver- tegenwoordigers van een onderdrukte natie, geen behoefte aan hadden den hui- digen toestand te stabiliseeren en daarom zich solidair met de Russische delegatie verklaarden. Zij hadden daarom besloten te vertrekken en als gedelegeerden af te treden. (Langdurige beweging.) Den volgenden dag lokte een uitvoerige rede van den Britsch Indier Sang over het lijden van de Britsch Indische bevol- king onder het Engelsch Imperialisme, een heftig protest uit van een Engelschen er aan toe, dat hij vrpeger als minister steeds opstond voor di Brabangonne en zelfs een voorstander was van het hangen j rjng, dat de bezetting van het Rijnland de j van de Belgische vlag naast de roode vlag, eenjge garantie was voor de veiligheid van aan de gevels der socialistische volkshui- Frankrijk, antwoordde Vandervelde, dat Wat weer een Duitsch communist bracht tot het betoog, dat Engeland de qroote imperlatistische macht is die op oorlog aanstuurt. Een andere botsing was die tusschen eenige der Chineezen, die de Nankinq- regeering bestreden of verdedigden. Felle woorden werden gesproken over de fascistische regeering van italie. En voorts hield Pamontjah, als verte genwoordiger der Perhimpoenan Indo- varen, zei hij al, dat hij alles terugnam wat nes;a een fej requisitoir tegen het Neder hij had gezegd. Toen wij in de Waalha- j jandsche gezag om te eindigen met een ven kwamen, kende zijn bewondering aansporing tot algeheele aaneensluiting geen grenzen en was hij zoo opqetoqen yan ajje anti-imperialistische groepen, daar dit zijns inziens de eenige methode over het qroote aantal schepen dat hij hier zag, dat hij moest bekennen niet te be- grijpen, waarvoor al die schepen noojiig waren en niet in te zien, dat al die sche pen hier kwamen laden of lossen. Een Londensche autoriteit kwam voor het bestudeeren van de inrichting van de petroleum- en benzine-opslagplaatse.n, meer in het bijzonder om zich op de hoogte te stellen van de maatregelen, hier geno- men en voorgeschreven tegen brandge- Hij vond onze havens splendid is om den komenden oorloq te verhinde- ren. vaar. (schitterend), had qroote bewondering voor de wijze waarop die bergplaatsen van petroleum, benzine, enz. waren inge- richt; hij vond, dat hier in Rotterdam alles kon, zelfs bergplaatsen voor petroleum, benzine enz. midden in het havengebied. J. BORREMANS. f Zouden de organisators van deze Vre- desbeweging der Jongeren, op zulke felle tegenstellingen voorbereid zijn geweest? HET INCIDENT TE OOSTENDE. Op Dinsdagmiddag zijn de incidenten, welke zich Zondag te Oostende voorde- den, door de sociaal-democratische groep in de Kamer te berde gebracht. (Dud-mi nister Wauters diende een verzoek om een onmiddellijke interpellatie van de regee ring in, wat de premier Jaspar aanvaard- de. De interpellant betooqde, dat de fas- cistisch gezinde elementen het toch wat Dinsdagavond laat is de heer Joseph j aj te Font beginnen te maken en de regee- Borremans, kanselier der Belgische lega- maar iteeds hliift aarzelen om krach- tie te 's-Gravenhage, in het R. K. zieken- huis aldaar overleden. Hij was 52 jaar oud De heer Borremans studeerde aan de universiteit te Leuven voor landbouw-in- genieur, waarvan hij het diploma behaal- de, en wijdde zich daarna aan de inge- nieurspraktijk. Op 21 Juli 1911 werd hij tot kanselier bij de Belgische legatie te 's-Gravenhage benoemd, waar hij achter- eenvolgens werkzaam was onder de ge~ zanten baron Fallon, Prince de Ligne. ring maar steeds blijft aarzelen om krach- tig in te grijpen. Hij herinnerde aan de tot dusver ongestraft gebleven vernieling van de Russische tentoonstelling te Brussel, aan de drijverijen van sommige geheime agenten van het Italiaansche fascisme, aan de incidenten te Leuven, waar alleen een enkel persoon zonder belang wordt ver- volgd, om ten slotte te komen tot het in cident met Huysmans in de Kurzaal te Oostende, waar dames werden bespuwd, geslagen en gewond door menschen, die Carton de Wiart en Maskens. Veel heeft tot de gegoede burgerij en zelfs tot den hij gedaan in het belang van de goede be- adel behooren, maar zich aanstelden als trekkingen tusschen Belgie en Nederland. Hij was ridder in de orde van Oranje Nassau en de orde van het Britsche Rijk. officier d'Academie frangaise, ridder in de orde Polonia Restituta, drager van het F ITT I LI IT 01- De innemende Landlooper door E. J. RATH. 20) Vervolg Hij ging gemakkelijk zitten, zette den kraag hoog op, maar de snelle strooming van lucht hield hem klaar wakker. Hij vatte het zoo gemoedelijk mogelijk op en begon een alieenspraak. Zijn geheugen was blijkbaar buitengewoon goed. Ieder hoofdstuk van zijn verhaal be- sloot hij met den joker en hij nam het Rawlins geen oogenblik kwalijk, als deze even vaart minderde. Hierdoor kwam zijn verhaal beter uit. Voor zoover Raw lins uit zijn hoofd rekenen kon, had de heer Kilbourne de paden der overwinning betreden. En het slot van het verhaal be- vestigde dit. Ze reden de oprijlaan van Kilbourne Heights op. Rawlins stopte op den oprit, zoo dicht mogelijk bij huis en de zegevie- rende held stapte voorzichtig uit. ,,Draai even het kleine lampje op", be- val hij. Bij den witten schijn haalde hij een stapeltje bankbiljetten te voorschijn, waar van hij tien dollar afnam. ,,Nu beklimmen we weer onze hooge voetstukken, Rawlins. Zet die auto zoo stil mogelijk in de garage.' Geruischloos verdween hij in de duis- ternis, het grasveld over in de richting van het huis. Rawlins zette de auto in zijn eerste versnelling, draaide het licht uit en begon op het gevoel af te rijden. zen. Waarom, vroeg hij, zou ik te Oos tende anders hebben gehandeld? Zijn be sluit was, dat zoo de regeering de wet niet weet te doen eerbiedicjen en de fas- cisten laat begaan, de socialisten zich zelf zullen weten te verdedigen, zooals het hoort. Minister-pres dent Jaspar antwoordde dat hij alle geweld afkeurt en verzekerde, dat een onderzoek zal worden ingesteld ten einde de schuldigen te straffen. Hier- mede werd de interpellatie geeindigd ver- klaar d HET FRANSCH-ENGELSCH VLO OTCOMPROMIS. Havas heeft Dinsdac een tipje van den sluier opgelicht, die er lag over het com- promis tusschen Frankrijk en Engeland, dat den qrondslag moet vormen voor een hervatting van het werk van de voorbe reid ngscommissie voor de ontwapenings- conferentie. Uit de meedeeling van Havas aan de Fransche bladen, die iets uitvoen- qer is dan wat Havas geseind heeft, blijkt -schrijft de N. R- Crt. 7 het compro- mis tweedeelig te zijn. In de eerste plaats heeft men een tusschenweg gevonden tus schen den Franschen eisch om een qlo- bale tonnenmaat voor de lichte schepen in het algemeen vast te stellen en den En gelschen' eisch om de tonnemaat per cate- gorie van schepen te beperken. In de tweede plaats en dat is het belanq- rijkste heeft Engeland gevolg qeqeven aan den Franschen eisch. dat duikbooten voor kustverdediging en kruisers en kust- verdedigingsvaartuigen beneden de 10000 ton, wier bewapening een zuiver verdedi- gend karakter draaat, odder geen beper- king zullen vallen. Frankrijk had deze eischen gesteld omdat het kleine duik- de verdediging zijner kolo- weggevaagd en van het tooneel verdwe- nen. De gewezen minister van verkeers- wezen en leider der gematigde royalisten, Metaxas, heeft officieel medegedeeld zich definitief uit het politieke leven terug te trekken. De verdeeldheid bij de monarchisten^ die op het laatste oogenblik ontstond, schijnt de oorzaak hunner verpletterende nederlaag te zijn. Hieraan was het ook te wijten geweest, dat de Venizelisten zelfs in de monarchistische districten de meerderheid behaalden. DANK AAN DE STRIJDERS. Op het graf van den Onbekenden sol- daat onder de Arc de Triomphe te Parijs de ontruiming van het Rijnland met aiieen werd £en {j£ dagen een grooten krans VANDERVELDE VOOR ONMIDDELLIJKE ONTRUIMING VAN HET RIJNLAND. De vroegere Belgische minister van bui- tenlandsche zaken, Vandervelde, heeft zich tegen een vertegenwoordiger van de socialistische Paris Soir uitgelaten over de vervroegde ontruiming van het Rijnland. Hij sprak als zijn meening uit, dat het Rijnland reeds had moeten worden ont- ruimd toen het verdrag van Locarno on- derteekend werd, en Duitschland in den Volkenbond zitting kreeg. Op de bewe- in het belang van Duitschland, maar ook in het belang van Europa een noodzake- lijkheid is en zelfs in het belang der be- zettingsmachten, daar de handhaving der bezetting zoowel uit een oogpunt van vei- neergelegd, gevlochten uit korenaren en groote druiventrossen. Op het drie- kleurige lint, waarmede de krans was af- gemaakt, stonden deze woorden ,Boeren bieden den Onbekenden Sol- ligheid als met het oog op de hersteibe- jaat den oogst, dien zij danken aan zijn talingen overbodig geworden was. Aan j den anderen kant beteekende de bezetting voor alle een last, niet in de laatste plaats voor Belgie. De Rijnlandbezetting houdt op in het'jaar 1935, d.w.z. op het oogen blik, dat zij misschien op andere wijze nut- tig kon worden. En meende men ernstig, dat Duitschland het Dawesplan zal uitvoe- ren als eenige duit^ftiden soldaten aan den' Rijn staan. De bezetting is niet te verde digen, noch in rechte noch in feite. Zij dient in Belgie bijv. alleen nog ter verdedi ging van de -zware bewapening en betee- kent een hindernis voor den vrede en een voortdurende oorzaak van opwinding. DE „CLUB VAN DE PROLETARIeRS VAN DE ZEE". In het havenkwartier van St. Peters burg staat sinds eenigen tijd een zeemans- club, welke volgens de sowjetpers een groote aantrekkingskracht heeft voor de matrozen van de schepen, welke in deze haven voor anker komen, hoewel het drankgebruik er beteugeld wordt en er geen prostituees te vinden zijn. De club wordt geleid door communisten van aller- lei landaard. Fabrieksarbeidsters komen er met de matrozen dansen, er worden lezingen, filmvertooningen en debatavon- den gegeven, alles in dienst van de poli tieke agitatie, als hoedanig deze ,,club van de proieratiers van de zee" van veel be- teekenis wordt geacht te zijn. De sowjet- bladen spreken van een ,,fabelachtige bekendheid" van de club in alle groote zelfopoffering." booten voor niale kusten noodig meent te hebben en lichte. snelvarende schepen voor het on- havens van de wereld. derhouden van de verbindingen met zijn kolonien en tusschen deze onderbng. Groote duikbooten en kruisers en andere vaartuigen beneden de 10.000 ton, wier bewapening een aanvallend karakter J draagt, zullen wel onder de beperkinq j vallen DE BEMANNING VAN DE GEZONKEN DUIKBOOT L 55. De Russische regeering heeft op het verzoek der Engelsche tot overbrenging van de 40 lijken der bemanning van de L 55 geantwoord, dat zij niets tegen het Op deze wijze wordt ook Engeland te- i afhalen der qevonden geraamten had, vreden gesteld, dat een beperking voor duikbooten als een onmisbare eisch stelde voor verdere beperking van de wapeninq ter zee. Voor een juiste benordeeling van „e waarde dezer voorstellen, zou men die- nen te weten of zij cijfers bevatten, en welke, m. a. w. waar de grens ligt voor de grootte en de radius van actie van de duikbooten voor de kustverdediging en waar die voor het verdedigend karakter van de bewapening der lichte schepen. Over het beginsel in het compromis ver- maar dat zij niet kon toelaten, dat een Engelsch oorlogsschip met dat doel een Russische haven zou binnenloopen. Ieder koopvaardijschip, hetzij Engelsch, hetzij neutraal, was echter welkom. De sowjet- regeering beweert, dat antwoord reeds Maandag aan de Noorsche regeering. die als bemiddelaarster optreedt, te hebben gezonden. DE GRIEKSCHE VERKIEZINGEN De officieele resultaten van de Griek- vat zullen ook de Ver. Staten en Italie sche verkiezingen toonen een succes der - - - - republikeinen, zooals zelfs de qrootste op- - timist het niet had verwacht. Venizelos Komt ten uez. op uc j krijgt 229 mandaten de royalisten 14 de intusschen het wantrouwen weg te nemen liberalen van Kafandaris 4, de groep a het wel eens kunnen zijn al hebben zii het ook met wantrouwen ontvangen; alles komt ten deze op de uitwerking aan. Om begint de verklaring van Havas met uit drukkelijk te stipuleeren, dat men niet te doen heeft met een verdrag tusschen bei- de landen en dat er van geheime clausu- galos 1 en de communisten 4 zetels. Ve nizelos verklaarde aan journalisten dat de dag der verkiezingen hem de qrootste vol- doening van zijn langdurig politiek leven les, die het compromis mogelijk zouden had gegeven. Inwendige rust en voor- wilden en bezetenen. Daar het liberale Kamerlid Buyl bij deze woorden spottend glimlachte, riep Van dervelde, de socialistische leider, hem toe: Wij begrijpen uw glimlach, gij zijt de ge- Voor de garage stapte hij uit, om bin- nen even poolshoogte te nemen, voordat i hij den wagen wegzette, Het geluid van voetstappen op den steenen vloer deed S hem plotseling stil staan. Hij draaide plot- seling de lich'ten op. Een lange jongen be- schutte met de hand de oogen tegen het I felle licht. it „Draai die lichten uit". riep hij ge- smoord. „Wie ben je." ,,Kane Kilbourne." Rawlins wist het, voordat hij het ant woord vernam. De kinderen Kilbourne le- ken allemaal op elkaar. Hij draaide het licht half uit en trad naderbij. „Iets niet in orde in de garage, mijn- heer?" vroeg hij. „SstPraat niet zoo hard. Neen, alles is in orde." ,,Zocht u mij Kane Kilbourne schudde ontkennend en beet zich zenuwachtig op de lippen. ,,Neen, ik zocht niemand." ..Dan ben ik bang, dat ik u moet vra- gen, wat u hier wel deedt." Kilbourne junior herwon de bezinninq. ,,Waar ben j ij geweest?" vroeg hij. ,,Ik heb een nieuwen carburator gepro- beerd", zei Rawlins kalm,,maar daar moet u over zwijgen. En nu Hij was heel beleefd, maar liet toch dui- delijk voelen, dat hij de baas was. ,,Luister eens fluisterde Kane: ,,jij bent zeker de nieuwe chauffeur. Je heet Raw lins, nietwaar? Ik heb net een eindje qe- reden. Er is niets kwaads in, maarje mag het mijn zuster niet vertellen. „Hebt u juffrouw Kilbourne's auto ge- bruikt?" ,,iO, dat doet er niet toe. Dat vindt ze niet erg; ik heb het haar alleen niet eerst gevraagd, en hebben gemaakt, geen sprake is. Hierom trent had men zich vooral in Italie onge- rust gemaakt, waar men ook al met leede oogen heeft aanqezien hoe Engeland en Frankrijk tegenwoordig op den Balkan een lijn trekken. Mocht het Fransch-En- gelsche compromis het tot de commissie brengen, waarvoor het bedoeld is, dan is het te hopen, dat het daar althans alleen naar zijn verdiensten beoordeeld zal wor den en dat geen onzuivere bijgedachten de hortende wagen van de beperking der wapeninq ter zee opnieuw uit het spoor zullen brengen. spoed van Griekenland wenscht Venize los te verzekeren door de onverwijlde uit- voering van het regeeringsprogram dat hij zijn kiezers schetste. De geweldig meer- j derheid, die hij achter zich heeft, zal naar Venizelos verwacht, deze uitvoering be- langrijk vergemakkelijken. De leider der royalisten, Tsaldaris, ligt ziek te bed. Hij verklaarde, dat zelfs te Patras, de vroege- 1 re royalistische centrum, de geheele roya- listische lijst het onderspit heeft gedolven. Ook Korfoe heeft geheel op Venizelos ge- j 1 stemd. Zelfs de leiders der royalistische i beweging zijn door de republikeinsche golf TER NEUZEN, 24 AUG. 1928. BOND VAN ZEEUWSCHE MOSSELKWEEKERS. Aan de leden van de afd. Bruinisse van den Bond van Zeeuwsche Mosselkwee- ker is dezer dagen mededeeling gedaan, dat op een te Bergen op Zoom qehouden hoofdbestuursvergadering is besloten de organisatie voorloopig nog niet in wer- king te stellen. ONDERSCHEIDING. Aan K. J. A. G. baron Collot d'Escury, burgemeester der gemeente Hontenisse, is verlof verleend tot het aannemen van het vreemde eereteeken: commandeur in de Orde van Leopold II van Belgie. PHILIPPINE. Tot gemeente-secretaris is benoemd de heer P. J. L. van Hoek te Halsteren. HULST. De gemeenteraad alhier heeft uitvoerig beraadslaagd over een verzoek van de Centrale Gas en Elect. Soc. An. te Brus sel, voor overname der gasfabriek. Be sloten werd het ontwerp-contract in ex- tenso op te vragen en eveneens de zeker- heid, door de maatschappij op verschil- lend gebied te stellen. ST. JANSTEEN. Uit St. Jansteen wordt aan de Maasbode gemeld, dat de heer C. J. de KerfVer- eecken bij gelegenheid van zijn zilveren huwelijksfeest, door den Paus, ter erken- ning van zijn verdienstvol weldoend le- ven, is vereerd met het gouden eerekruis Pro Ecclessia et Pontifice. Hij zweeg, blijkbaar geergerd, dat hi) alles moest uitleggen. „Ik zal den wagen even nakijken, j mijnheer." it .Er mankeert niets aan zei Kane snel. Alles is in orde; ik heb er alleen een beetje modder opgekregen en... eh... zie j je, die wou ik er af hebben, voordat Hilda het ziet, begrepen?" Dat weet ik nog niet. Ik zal eerst eens kijken." Rawlins liep de garage in en bekeek den two-seater bij het zwakke licht. Hij dacht geen oogenblik, dat Kane .Kilbour ne hem beschadigd zou hebben, Hij won alleen tijd voor den anderen Kilbourne. ,,Ik weet het niet", zei hij langzaam. ,,Ik ben verantwoordelijk voor de auto s, mijnheer. U mag misschien gerust den wagen van de juffrouw gebruiken, maar ze heeft er mij niets van gezegd.' Kane werd verlegen. ..Het is best, anders zou ik het niet doen", zei hij; ,,maar Hilda zou het niet begrijpen. Hoor eens, Rawlins, je moet het aan niemand vertellen heelemaal niemand en vooral niet aan vader. Hij HOOFDSTUK XI. aan is zoo ouderwetsch als iets, op het punt van 's avonds uitgaan. Hij zou razend zijn en Hij begon te frommelen in zijn zak. ,,Hier heb je drie dollar. Ik heb niet meer bij me. Wasch de auto^even en zwijg er verder over. Begrepen?^ „Hoe komt u aan die modder vroeg Rawlins. „Ik heb hier nergens modder ge zien in de burnt. Jk maar wat kan het jou scheien waar ik die modder opgedaan heb? Wasch haar af. Je denkt toch zeker niet, dat ik je alles zal uitleggen? Hier! Hij duwde Rawlins het geld in de hand en g ng naar huis. De blauwe two-seater stond buiten om afgewasschen te worden en de spons was juist verwisseld voor de zeem, toen Ma rian Kilbourne de garage binnenstapte. Ze was vroeg dien ochtend, want het was nog een half uur voor het ontbijt; maar Rawlins was nog vroeger geweest. min of j meer uit plichtsbesef tegenover Kane Kil bourne. Overigens kon het hem niet veel scheien of het den jongen man gelukte zijn i avonturen geheim te houden voor zijn fa- milie. Ook die avonturen zelf lieten hem vrij koud, maar hij dacht aan zijn eigen j belangen, die in verband stonden met die van den heer des huizes. Hij had zich dus tevreden gesteld met drie uur slaap en was den dag veel vroeger begonnen dan men van hem verlangde. ..Goeden morgen, Wade. ,,Goeden morgen. juffrouw Marian.' Ze liet zich bevallig neerzinken in een stoel en keek, hoe hij de auto schoon poet- ste. „Wanneer komt het nieuwe spatbord? ,,Dat zal nog wel een paar dagen duren.." ,,Moet Wheeler betalen Hij keek op van zijn werk. Hilda zou mal zijn, als ze het hem met vroeg," vervolgde ze zonder op antwoord te w'achten. „Hij reed pal tegen je op, he? Maar ze zal het wel niet doen." Heeft ze het u dan verteld?" vroeg Rawlins. „Wie Hilda Natuurlijk niet. Ze zou de laatste zijn om zoo iets te doen. Ik heb het van iemand anders. Ik ben handig in het uitvisschen van nieuws." Marian zweeg en keek Rawlins veel- beteekenend aan. Hij begreep, dat ze met een zeker doel gekomen was. ,,Je hadt hem er van langs moeten ge- ven, toen je er toe in de gelegenheid was", vervolgde ze. ,,Dat zou ik tenminste gedaan hebben; maar misschien had je qelijk. Ik oefen geen critiek. Ik heb ge- hoord, dat hij een onmogelijk figuur sloeg Dat vindt Hilda nog veel erger. dan dat jullie gevochten hadden." Marian glimlachte en schudde diepzin- nig het hoofd. Neen het spijt je niet Wade. Dat zou bovenmenschelijk van je zijn. ik vin'd het fijn. Vader zou het ook prachtig vinden, als iemand het hem vertelde. Er zijn maar twee menschen, die Herb Wheeler ken- nen vader en ik. Hij deugt niet i Rawlins trok de wenkbrauwen op als teeken van belangstelling, maar bleef doorwerken. ,,Niet, dat ik zoo heel veel van hem weet," zei Marian. ,,Het is meer een alge- meene indruk. Van vader ook. geloof ik. Ik kan het hem niet kwalijk nemen, dat hij met Hilda wil trouwen. Ze is een goe de partij. We zijn allemaal goede partijen, door ons geld. Vader heeft de laatste vijf jaar een hoop verdiend vaten vol; maar we zijn toch geen echte parvenus, vindt j je wel „Het is me niet opgevallen." Natuurlijk niet. Wij kunnen het niet i helpen. dat vader zooveel verdient. Hoo ge boomen vangen veel wind, maar dat is onze schuld niet. Als Hilda wil trouwen J met Herb Wheeler, dan moet ze dat na- 1 tuurlijk zelf weten, maar, alle menschen, Wade, waarom kan ze niet met hem trou- wen zonder hem tot mijn zwager te ma- ken?" (Wordt vervolgd.) VAN X1T-Uii it- to One- It 1--. nis-11 1 1 1 J Tmr\r 1 1. uver net oeainsei in ucl t i UC iailUCll Cll V-ACl L 1.1 VUll yi OOC1111 J wimrawi GEEN SABOTAGE. In ons nummer van Maandag meldde een onzer correspondenten, dat't verzet op Sehou- I wen tegen de waterleiding den vorm van sabo tage aannam. Hij concludeerde dit uit het in eensloot werpen van ruim 30 M. buis. Van j andere zijde deelt men ons mede, dat deze con- clusie geheel ongemotiveerd is en dat het ver- wijderen der buizen beschouwd kan worden als een kwajongsstreek. Ook in Zuid-Beveland, waar de aansluiting bij de waterleiding toch niet verplichtend gesteld was, is destijds iets dergelijks voorgekomen. Opgeschoten lum- mels moeten nu eenmaal van tijd tot tijd zich aan een poging tot vernieling of aan andere misplaatste grappen schuldig maken. We juichen het intusschen toe, dat de politie op Schouwen eenige belhamels op heeterdaad betrapt heeft. Vermoedelijk zal het verwijde- ren van waterleidingbuizen, door sommigen aan geheel verkeerde motieven toegeschreven, nu wel een einde nemen. Het gerucht, dat de bewoners van Schouwen- Duiveland grieven tegen de waterleiding zou den hebben, mist alien grond. (G. Crt. V EEN PELIKAAN ONTSNAPT. Het zal Dinsdag ongeveer halfeen geweest zijn, toen het aan een in Artis te Amsterdam vertoevenden pelikaan gelukte te vluchten. Het dier had echter buiten den waard, in dit geval het Amsterdamsche publiek, gere- kend, dat een klopjacht organiseerde, waarin vooral de straatjeugd een actief aandeel nam. Het snel optrekkende leger slaagde erin den fladderenden vogel, die het kleine beetje be- zinning, waarover hij in normale omstandig- --Jtir—IfitffiHifffWMWIil WH1' ,,Het spijt me, als ze boos is." zei hij voorzichtig.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 5