68e Jaargang, ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBIAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Wielerbaanjas van Gent i Qonapinn- Vrijdag 17 Augustus 19 ;8 Eersts Blad. No 8260 PIET VAK KEMPEN Koning der Zesdagen ^PPH^rtabletten bij Hoofdpijn en Kiespijn ABO N HE 4ENTSPRIJS BUITEKLAND. L ANDBOU WBERICHTEN wm MEDEDEELINGEN P A ARhENFOKKERIJ TNGEZONDEN MEDEDEELlNGEN I Zondag 19 Aug. on 3 uur n.m. komt Groote Gala Medstrijden OMNIUM Hoi and-Belgie: Achtervolging Zil»eren Armband Sensationeeie .Koppei yedstiijd J00 K.M. Entree 30-45-60-100 ct. Programmaboekje 10 ct, di Vrienden" Sas v. Gent. Muziek „0e Vereenigdt INGEZONDEN STUKKEN. UITSLAG VERKOOPINGEN, AANBESTEDINGEN, ENZ. WRATZIEKTE. TER UZENSCHE COURANT Rinnan Ter Neuzen f 1.40 per 3 maanden - Voor Belgie en Amerika f 2,25. overige landen 2,60 per 3 maanden fr. per pos Dit blad verschijnt iederen Maandaq-. Woensdag- en Vrijdaqavon pci j Bij vooruitbetaling fr. per post f 6,60 per jaar Abonnementen voor het buitenland a'leen bij vooruitbetaling. DE DUITSCHE VLOOTKWESTIE. Dat pas met de verantwoordelijkheid vaak het verantwoordelijkheidsbesef komt heeft schrijft de N. R. Crt. de Fran- sche revolutie neergelegd in het spreek- woord: een minister geworden Jacobijn behoeft nog geen Jacobijnsche minister te wezen. De socialistische en democratische kiezers en afgevaardigden in Duitschland kunnen de waarheid van die zegswijs thans toetsen aan de houding van hun vertegenwoordigers in het kabinet-Miillex bij de stemming over het crediet voor den nieuwen grooten kruiser, die omdat hij als eerste van een eskader is gedacht, met de letter A wordt aangeduid. In den vorigen Rijksdag was het kre- diet goedgekeurd, maar de geheele link- sche oppositie had, na felle bestrijdmg van den begrootingspost, tegengestemd. Onder leiding van Pruisen maakte de Rijksraad na de aanneming aanstalten zich tegen het besluit te verzetten en liet zich, door be- middeling van het Centrum, slechts daar- van afbrengen door de belofte van regee- ringswege, dat de beslissing over het be gin van den bouw van een nader onder- zoek naar den oeconomischen en finan- cieelen toestand zou afhangen. Toen de algemeene verkiezingen in Mei de rechtsche meerderheid in den Rijksdag in een minderheid hadden veranderd en een kabinet onder socialistische leiding aan het bewinc. was gekomen. zullen de socialistische en democratische kiezers nauwelijks hebben bevroed dat drie maan den later toch tot den bouw van het schip zou worden besloten. De Vorwarts heeft dadelijk nadat de beslissing was gevallen getracht den kie zers duidelijk te maken dat het kabinet niet anders kon, dat het niet vrij meer was in zijn beslissing, omdat het t budget- recht van den Rijksdag moest eerbiedigen. Het blad verzekerde, ter geruststelling van de opgewonden arbeidersgemoederen, daarenboven dat de socialistische minis ters principieel nog hetzelfde standpunt innamen als vroeger. Toen die poging om de gewekte ver- ontwaardiging te sussen niets hielp is een officieuse verklaring gepubliceerd, die vrijwel op hetzelfde neerkwam als de apo- logie in het socialistische partij-orgaan. Zij voegde daaraan nog toe dat de bouw vaa den kruiser A niets praejudicieerde voor den bouw van kruisers B, C enz. Daaromtrent zou de nieuwe Rijksdag in voile vrijheid kunnen beslissen. Maar ook dat hielp niet; uit de socia listische en democratische gelederen bleef een zoo ontevreden gemor opgaan, dat de besturen van de socialistische partij en Rijksdaggroep naar het weinig gebruike- lijke middel hebben gegrepen om hun eigen ministers een motie thuis te sturen, die hun houding in den kabinetsraad wel niet afkeurt, maar dan toch „ten zeerste betreurt". Zaterdag komen de partijraad en de Rijksdaggroep bijeen om te zien, of de ge- dane zaak nog geen keer kan nemen. Dat zal heel wat voeten in de aarde hebben, als gelijk het gerucht wil, de ministers van de volkspartij en het centrum hun aan- blijven afhankelijk hebben gesteld van den kruiserbouw. So wie so schijnt er dus een kab netscrisis te dreigen. De communisten, die in Duitschland tegen elk bewind in oppositie zijn, trach- ten natuurlijk propaganda-munt uit het geval te slaan. Hun fractie heeft onmid- dellijke bijeenroeping van den Rijksdag voorgesteld en hun pers roept moord en brand over het verraad van de gehate so- cialisten. Vooral de Welt am Montag foe- tert heftig tegen het kabinetsbesluit, dat von Gerlach als „een snoode minachting voor de rechten van den nieuwen Rijks dag" kenschetst en niet slechts anti-paci- fistisch maar ook anti-democratisch noemt. De verdediging in de Vorwarts heet ..Schwindel" en het officieuse argument dat de regeering gebonden was een flauw voorwendsel. Het crediet was immers ver- leend onder het uitdrukkelijk voorbehoud dat de regeering de zaak nog eens zou overwegen. Of sc boon de Duitsch-nationalen na tuurlijk de kabinetsbeslissing van hun standpunt moeten toejuichen, vermeldt de Lokal Anzeiger met leedvermaak de com- munistische kritiek. Het is een kolfje naar Hugenberg's hand, zijn politieke tegen- standers in dit wespennest te zien. Bij de communistische interpellate die weliswaar niet vandaag of morgen maar toch na het zomerreces in den Rijksdag aan de orde moet komen, kan het dus heet toegaan en het zal te bezien staan of de regeering dan kan rekenen op een vol- doend aantal stemmen om in de meerder heid te blijven. Want dat de communisten een motie van wantrouwen zullen stellen, staat wel vast. Dan komt voor de Duitsch- nationalen de netelige beslissing of zij, als voorstanders van den kruiser, ook voor het kabinet-Miiller moeten stemmen. Uit het geharrewar trekt de Germania de wijze, voor socialisten en democraten bedoelde, les dat oppositiepartijen zich. evengoed als rechtstrecks vcrantwoords- lijke partijen, bij hun eischen moeten hou- aen binnen de grenzen van het vervulbare en van het staatsbelang, omdat anders hun gedrag zich op henzelf wreekt. DE LUCHTAANV^LEN OP LONDEN. Men meldae Donderdagavond uit Lon- den aan de N. R. Crt. De luchtmanoeuvres boven Londen zijn nog niet geeindigd, maar reeds kan wor den gezegd, dat de aanvallen van Oost- land, ondanks zware verhezen, groot suc- ces hebben gehad en dat verscheidene deelen van Londen, theoretisch althans, zijn vernield. Esn cjrootc overwinnincj is gisteravond door de Westlandsche verde- digers behaald op het eskader zooge- naamde Vosscn, dat zijn uitcist snclic bommenwerpers. Het eskader ^werd uj1" eengeslagen en vernietigd. Churchill s landhuis' te Westerham werd theoretisch in de asch gelegd. Volgens een deskundige, wiens ver klaring door de Star gepubliceerd wordt, is het resultaat van de luchtaanvallen op Londen een sprekende demonstratie voor de mogendheden op het continent, dat Londen overgeleverd is aan de aanvallen en vernietiging uit de lucht. TEGEN VERKIEZINGSBEDROG. Zondag vinden in Griekenland de ver kiezingen plaats, de groote beslissing tus- schen monarchisten en Venizelisten. Dezer dagen heeft de minister-president een deputatie ontvangen uit het kamp der monarchisten, waar men blijkbaar zeer be- ducht is voor slinksche streken van de tegenpartij. Ter voorkoming van het achtereenvol- gens afgeven door een persoon van meer stembiljetten, heeft deze deputatie het voorstel gedaan om de kiezers de ver- plichting op te leggen hun vingers na af- gifte van het stembiljet te doopen in een vloeibare kleurstof, welke in geen twaalf uur afwaschbaar is. Venizelos heeft hierin tbegestemd; de maatregel zal worden toegepast in Athe ne, den Piraeus, Saloniki en in de pro- vincie Attica. De monarchisten beweer- den n.l., dat de Venizelistiscfie kiezers in deze districten in het bezit waren van verschillende biljetten. d" PIET en JAN VA: KEMPEN tegen JULES VAN HEVLL—HAMERL1NCK RANSCHAERT-DE 3RUYCKER tegen DECORTE— VERBIEST 4 Klassementec. (20 sprints) Piet van Kempen- Jan van Kempen Jules van Hev^ I—C. Bogaert Hamerlinck—E. mond Picavet Ranschaert Debruycker Goris Hae .endonckx Decorte— Verbiest Meunier Depauw Roels— Oeneel deling te ondergaan om verbloeding te voorkomen. TER NEUZEN, 17 AUG. 1928 POSTER!I EN. De brievenbesteller C. den Brabander te St. Philipsland, is met ingang van 18 dezer verplaatst naar Groede. ONDERWIJS. De heer A. F. K. Mets, hoofd der U. L. O. school alhier, komt voor op een voordracht voor een U. L. O. school te Rotterdam als no. 1 en voor een andere vacature als no. 2. WATERST A ATS WERKEN Woensdag 12 September a.s. zal te Middelburg, onder goedkeuring van den Minister van Waterstaat, worden aanbe- steed het verbeteren van de keibestrating en het aanleggen van een rijwielpad met bijkomende werken op een gedeelte van den rijksweg van Breskens naar de Bel qische grens, tusschen de K.M.palen 0 en *5. (Raming f 25.250.) BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 5 tot en met 11 Aug. in de provincie Zeeland bedroeg Buiktyphus Ter Neuzen 1. Roodvonk Hontenisse 1. In genoemde week zijn in ons land aan- gegeven 19 gevallen van buiktyphus. ver ier 245 gevallen van roodvonk, 50 van diphtheritis, 1 van dysenterie, 1 van slaapziekte en 11 van besmettelijke kin- derverlamming, waarvan 10 in Drente en wel 4 in de gemeente Emmen en 6 in de gemeente Sleen. Deze week zijn geen gevallen van en cephalitis na inenting ter kennis van het staatstoezicht op de volksgezondheid ge komen. St.£t. SAS VAN GENT. Bedrijfsongeval. Donderdagmiddag omstreeks 1 uur had in de glasfabriek de werkman R. Geir- naerdt het ongeluk bij het dragen van glas een stuk van de door hem gedragen bre- kende ruit door den pols te krijgen, waar- door de polsslagader werd doorgesneden. De gewonde verloor veel bloed en leed veel pijn. Gelukkig zijn er bij dergelijke ongeval- len onmiddellijk personen aanwezig d;e op de hoogte zijn van de te nemen maat- regelen en in deze omstandigheden de eerste hulp bij ongelukken toepassen. Na het leggen van het eerste verband werd echter gewenscht geacht den getrof- fene naar het ziekenhuis te Sluiskil te ver- veeren, teneinde aldaar afdoende behan- Verontreiniging van het water. De visschers klagen steen en been, dai het vischwater tegenwoordig zoo veront- reinigd wordt. Als het zoo doorgaat, wordt er be- weerd, zal er na verioop van tijd geen enkele visch in het kanaal levend blijven, althans niet in deze omgeving. Aan wie de schulC7 Het zijn niet de op Nederlandsch grond- gebied gelegen fabrieken, die daaraan de bet zijn, maar de op Belgischen bodem werkende fabrieken, die zoo maar hun vergiftigend afvoerwater in het kanaal loozen, inplaats van, zooals hier te lande, gebeurt, voorzorgsmaatregelen te nemen. Mettertijd zal zulks voor de pachters van het vischwater op groote schade uit- draaien. Verleden week, zoo vertelt een vis- scher, lag in de nabijheid van een Belgi- sche fabriek de visch een halve meter dik dood langs den kant. Het is begrijpelijk, dat de Belgische vis schers, waaronder veel liefhebbers zijn, eraan gaan denken stappen te doen bij de bervoegde autoriteiten om aan dit euvel paal en perk te stellen. Maar, zoo was het eindoordeel van on- zen zegsman, zal er eerst ingegrepen wor den als het te laat is. Hoe lang zal het dan weer moeten du- ren eer het kanaal van visch voorzien is, die binnen de bepalingen van de wet valt om gevangen te worden. ZUIDDORPE Mej. Clementine van Nieulande, alhier, behaalde Dinsdag jl. te Wachtebeke, na afgelegd examen, het diploma van cou- peusevan de Nederlandsche Modevak- school Vereeniging. De Ned. commissie was hiertoe naar Wachtebeke gekomen, om genoemd exa men af te nemen van de leerlingen der in- richting van de Eerw. clusters St. Vin- centius a Paulo aldaar. Ze was vol lot over het resultaat van het gegeven onder- wijs. HEN GSTENKEURIN GEN De najaarshengstenkeuringen in Zee- land zijn door den Minister van Land- bouw. blijkens mededeeling van de Prov. Reg. Commissie voor de Paardenfokke- rij in Zeeland, in het Landbouwblad voor Zeeland en Noord-Brabant, vastgesteld als volgt Vrijdag 19 Oct. te Zierikzee om 9 uur Vrijdag 19 Oct. te Middelburg om 1 uur. Dinsdag 23 Oct. te Kattendijke om 1 uur. Woensdag 24 Oct. te Hulst om 1 uur. Donderdag 25 Oct. te Axel om 9 uur. Vrijdag 26 Oct. te Oostburg om 9 uur. Zaterdag 27 Oct. te Oostburg om 81/? u. TREKPAARDENSTAMBOEKEN. Naar de Veldbode uit Duitsche bron vernam, heeft het Belgisch Trekpaarden- stamboek zich bereid verklaard om over de erkenning van buitenlandsche stamboe- ken van paarden van Belgisch type te confereeren op een gezamelijke vergade- ring dezer stamboeken. Men heeft echter, volgens De Veldbode, aan Duitsche en, naar het blad van meer dan een zijde ver nam, ook van Nederlandsche zijde vol- strekt geen lust om een dergelijke alge meene conference bij te wonen. Men staat er op dat Belgie en het Duitsche en het Nederlandsche algemeene stamboek er- kent; of het ook de stamboeken van an dere landen erkennen wil moet het zelf weten. Van dezelfde wel-onderrichte Duitsche zijde werd aan De Veldbode verzekerd, dat men in Duitschland er niet over denkt jjgf Zeeuwsch-BdgiscHe Stamboek te er kennen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) TER NEUZEN. Gisteren werd alhier in het Hotel des Pays- Bas door notaris Callenfels ten verzoeke van de heeren Gebr. Verstraeten in het openbaar b(j instel geveild: I. 6 aaneengebouwde hangars, groot 38 A. 25 c.A. met 19 A. 80 c.A. opslagterrein, enz., liggende aan het kanaal te Ter Neuzen. Ingesteld door de N.V. Aug. de Merjer Zonen's Expeditie en Agentuur Maatschappij te Ter Neuzen op 15.120. II. Het fabrieksgebouw met toebehooren en erf aan de Stationsweg te Ter Neuzen groot 9 A. 72 c.A., met de zich daarin bevin- dende machinerien. Ingesteld door den heer L,. J. C. Geerinckx te Ter Neuzen op f 3000. III. 21 A. 55 c.A. bouwterrein aan den Sta tionsweg te Ter Neuzen Ingesteld door den heer L. J. G. Geerinckx voornoemd op 2170. IV. Het huis en erf aan de le De Feijter- straat 13, te Ter Neuzen. Ingesteld door den heer C. L. de Pauw te Ter Neuzen op 1540. In oostelijk en zuidelijk Groningen zijn in verschillende cjemeenten reeds weder aardappels lijdende aan de besmettelijke wratziekte. HET Z. B. S. EN ZIJN BESTRIJDING. Het tentoonstelling mummer van de Veld bode bevat weer een van die opvallend arro- gante scukjes, zooals men tot beuheid toe van die zijde reeds zoo lang gewend is. We weteu niet wat de opmerkzamen lezer het meest treffen moet. De groote ondeskun- digheid van het blad, dat zich zoo vaak op- werpt als de eenige voorlichter der fokkers, of wel het gemis aan alles wat ook maar eenigszins op objectiviteit gelijkt, hoewel men zich van die zijde steeds een groote objectivi teit wil toeeigenen. Gpnieuw herhaalt dezelfde blufferige schrij- ver zijn meening van slechts enkele maanden terug.' N.l., dat het Z. B. S. is een doodge- boren kind. Toen baseerde hij zich op een door hem genoemd aantal leden van 40, waar van er volgens hem dagelijks zouden afvallen. Nu na enkele maanden leven van dat doodgeboren wicht, baseert hij zijn meening op een door hem vermeld aantal van 286 leden. Het dage lijks afvallen van leden negeert hij straal. Toch probeert hij de goedgeloovige massa langs dezen weg te overtuigen van zijn helder- ziendheid. Als man van eer had hem een geheel andere conclusie gepast. Iedereen zal uit die cijfers, die wijzen op een gezond leven, juist tot de conclusie komen, dat men hier te doen heeft met een uitstekende gezondheid. Met een wicht dat groeit tegen de verdruk- king in. Hoe kan zoo'n baas, die zoo zijn op- zettelijk verkeerde voorlichting duidelijk aan het licht doet komen, nog volgelingen hebben Hij zegt verder, dat er onder de leden van het Z B. S. velen zijn die een hekel hebben aan betalen. Zoo is het. Ze hebben een hekel om nog langer de hooge sommen te betalen, die het Nederl. Trekp. St. van hen eischt. Mede daarom zijn zfl lid geworden van het Z. B. S. En wij kunnen het den schrijver wel verklap- pen, dat er buitendien nog velen zijn, die een hekel aan dat betalen hebben, en hem wel den rug zullen toekeeren, want bij zijn organisatie is er geen betalen meer aan. Wat maakt hij zich toch druk over het salaris van den secre- taris van het Z .B. S. Er is absoluut geen nood, dat dit ooit zal leiden tot een verhooging van de statuair voorgeschreven inschrijfgelden of contributie. Hij kan dienomtrent gerust zijn. Een reden tot ongerustheid is te vinden brj het N. T. S. en een groote reden. Volgens het officieel orgaan van het Stam boek voor het Nederl. Trekp. van April 1928, waarin nogmaals de begrooting voor dat jaar is afgedrukt, moet iedereen ons dat toe- stemmen. De daarin opgenomen begrooting heeft een post; vermoedelijk nadeelig saldo van f 14.150. Voor inschrijfgeld hengsten is begroot, f 2000. Voor inschrijfgeld merries is begroot 10000. Dezelfde sommen als begroot zijn voor 1927. In 1927 bedroegen de inschrijfgelden per hengst f 50, en per merrie 10. Sommen die volgens den schrijver fantastisch zijn, hoewel men ze lange jaren door hun leden heeft laten betalen. Men wordt toch eindelijk iets wijzer, en durft zijn fouten reeds gaan bekennen. Juist de vrees voor het doodgeboren kind, heeft die inschrijfgelden voor 1928 terugge- bracht tot 25 per hengst en 5 per merrie. Het spreekt van zelf, dat het reeel en noo- dig geweest was, bij de begrooting voor 1928 met die verlaging rekenmg te houden. Men heeft dat niet gedaan. Toch zou die begro ting voor die twee posten moeten bevatten 1000 en 5000 gulden, en zal dus het ver moedelijk nadeelig saldo 6000 grooter wor den en dus 20.150 moeten bedragen. Het spreekt van zelf, dat de finantieele misluk- king van de laatste nationale tentoonstelling nog niet in die begrooting is verwerkt. Het aantal bezoekers bleef verre beneden de ver- wachting. De finantieele mislukking zal straks bij de eindrekening wel blijken. Zoo zal het nadeelig slot op de jaarrekening veel en veel grooter worden dan 20.000. De schrijver die blijkbaar nauw bij het N. Let vooral op do sua Saaapirln daar deze tablcttc* wet tig bcachenad *4* oamaak en vervafschiog, Prlji 25. 40 ea 75 o* T. S. betrokken is, deed beter zich met de finantieele moeilijkheden van dat stamboek te bemoeien. Als wij den achteruitgang brj dat stamboek op finantieel terrein goed bezien, dan bekruipt ons de lust de denken aan Goliath, die door David op zoo eenvoudige wijze werd verslagen De gevolgen van dien finantieelen toestand kunnen niet nalaten te voeren tot reglements- wijziging, om inschrijfgelden en contributie weer te kunnen verhoogen. Eindelijk ontkomt men daaraan niet. Dat de ruziemakers naar het Z. B. S. zijn overgeloopen, zooals de schrijver zegt, is ook al weer een mededeeling tegen beter weten in. De ruziemakers zijn in het N. T. S. gebleven. en de uitslagen der keuringen op de laatste nationale tentoonstellingen zullen indien het nog noodig mocht zijn, het den schrijver we) anders lccrcn. De mededeeling over de keuringen van het Z. B. S. zijn kostelijk. Wat een hoop onzin, door de meest bevoeg- de autoriteit daarin verkocht. Niet 4 maar 11 keuringsdagen zijn uitge- schreven, in 18 gemeenten. Niet 18 zooals de schrijver bericht, maar 160 merries zijn inge- schreven in het Hulpboek, en tevens brj dezelf de keuringen ruim 1000 in het Stamboek. De berichtgever van de Veldbode is niet erg fa— meus wat trouwens al jaren lang bekend is De fantasie drijft den schrijver verder tot onbegrijpelijke onmogelijkheden. Luister. In Krabbendijke, zoo zegt hij werden een 30tal paarden aangeboden, alle met papieren. Hier zijn natuurlijk bedoeld papieren van het N. T. S., dat kan niet anders. Alzoo de N. I. S.-verdediger deelt u mee, dat er in Krabben- diike 30 N. T. S.-paarden met papieren zgn aifeeboden, dat net Z. B. S. er maar 14 van opnam, en er dus 16 weigerde. Hij zegt er met bii of het kruisingsproducten waren die gewei- gerd zijn, maar hij bewijst in elk geval geen flauw benul te hebben van een organisatie, die hij meent te moeten bestrijden. Overigens, en nu komt het leuke, werd er door het Z. B. b. in Krabbendijke in het geheel geen keurmg srehouden. Ik vraag mrjn lezers af welke waarde men hechten moet aan de benchten uit de Veldbode. De schrijver meent ook het Z. B. S. te moe ten bestrijden, door de mededeeling, dat men reeds tien maal bij den heer D. Claeijs te Phi lippine is geweest om dezen over te halen lid te worden. We zullen deze mededeeling maar niet gaan controleeren. We hebben boven reeds aangetoond welke waarde er te hechten. is, aan hetgeen de Veldbode drukt. We willen echter wel een vraag doen. Hoe durft de schrijver, die blijkibaar bij het NTS zeer nauw betrokken is, zulke dingen opwerpen? Dat hij eens de hand in eigen boe- zem steke. Er is bij het N. T. S. een stamboekregk- ment, met een artikel 32, waarin duidelijk staat, dat de veulens moeten zijn aangegeven uiterlijk twee weken na de geboorte. Dit ar tikel is niet gewijzigd op de Meivergadermg, wel heeft men op de Februarivergadenng ar tikel 33 gewijzigd. Voor de geboorte van het doodgeboren kind, betaalde men voor inschrd- ving van een veulen na twee weken ouder- dom, een boete van 150, benevens reis- en verblijfkosten van eene commissie, die de ■mA eerst moest onderzoeken. Uit vrees voor het Z. B. S. heeft men op de Februar verga- dering vastgesteld, dat de boete slechts le gulden zou bedragen bij te late aangifte. De zaak is nu zoo geregeld: Voor inschrijving van een veulen is noodig, binnen de twee weken na de geboorte het dek^ bewijs met het geboortebericht plus f 2.50 op te zenden aan het secretariaat N. T. S. Zijn die twee weken verstreken dan betaalt men f 2.50 plus f 15 boete, totaal 17.50. Nu gaat men in Zeeuwsch-Vlaanderen rond en neemt veulens op die aclit weken oud zijn, en waarvan nimmer dekbewijs en geboortebe richt is ingezonden, en men laat toch maar f 2.50 betaien, dus in strijd met de pas gewijizigde reglementen 15 te weimg. Uit vrees voor ledenverlies verkra-bt hier bet NTS. haar eigen reglementen. Doet ze dat in heel het land, dan dient men artikel 33 op- nieuw te wijzigen. Doet men het echter alleen in een enkele streek, dan benadeelt men de overige deelen van Nederland, en laat de iok- kers daar schade lijden, enkel uit vrees voor een doodgeboren wicht. Bovendien moet voor te late aangifte voor de keuring voor opname ook al weer boete betaald worden, en wel vo - gens- artikel 15 de som van 2.50, vol gens besluit van de Meivergadering. In Zeeuwsch-Vlaanderen past men ook dat arti kel niet meer toe. Men keurt wat komt. Ook zoo verkracht men de pas gemaakte reglemen ten Uit vrees werd het eerst terug gebracht van f 5 op /2.50, maar nu het doodgeboren k'nd nog niet heelemaal dood blijkt te zijn, schat't men in Zeeuwsch-Vlaanderen eigen- maehtig ook die 2.50 maar af. En zulke menschen durven op anderen aan- meiking maken. 't Is belachelijk als het met zoo droef ware. We noemen dit geen bedelen, maar verkrachten van eenmaal vastgestelde reglementen en principen. Het verwonderd ons, dat de leden van het N. T. S. buiten Zeeland met deze dingen accoord kunnen gaan. Meent de schrijver in de Veldbode, dat we in Zeeuwsch-Vlaanderen bot vangen, we kun nen hem meedeelen, dat het ieder Zeeuw, en ook zeer veel menschen bui en Zeeland good bekend is, dat de Thoolsche hoi, de andere bot in qualiteit en smaak verre overtrejt.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1