Transpireersnde Voeten PUHOL S F 0 B T. te &1inLr i M. A. van 0, GEMENGDE BERICHTEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN M en meldt uit Berlijn: RECHTSZAKEN. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Muggebeten en Huidjeuk en transpireerende handen en oksels moet men behandeien met Purol-Strooipoeder, zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en gid. Bij Apoth. en Drogisten ook de anderen ontwapenen, en die hoopt, dat de meerderheid van het Fransche volk eveneens vrede wil, en niet twijfelt aan zijn vredelievende pevoelens. Seve ring, die Zondapochtend bij zijn aankomst te Frankfort door een eereafdeeling van de rijksbanier was beproet, zeide, te spre- ken als lid en als rijksminister van bin- nanlandsche zaken. Elk Duitsch minister van binnenlandsche zaken, meent hij, zou lid van deze orpanisatie moeten zijn. Vol- doende is thans bewezen, dat Duitschland niet is wat vaak wordt beweerd, een re- publiek zonder republikeinen. Na de verschillende redevoerinpen de- fileerden de betoopers voor beide tribu nes. waarop president Hoersinp en de eerepasten hadden plaats penomen. DE ONTVOERDE POLITICI. Thans is ook Melas, de tweede Griek- sche Kamercandidaat, die door roovers pevanpen penomen was, in vrijheid pe~ steld. Het peeischte lospeld was voor hem betaald; door wie wordt niet pemeld. Melas, die pelijk pemeld nu door de bandieten ook vrijpelaten is, en die par- ticulier secretaris is van Kafandaris, is te Janina aanpekomen in een deerniswek- kenden toestand. Hij vertelde, door de bandieten op onmenschelijke wijze te zijn mishandeld. Men had hem aan een paal pebonden en vier dapen lanp zonder voed- sel pelaten. Kanfandaris heeft onthullinpen aanpe- kondipd, waaruit zal moeten blijken, dat de actie der bandieten door de repeerinq werd pesteund. Intusschen deelen de autoriteiten mede, dat men tot de vervolpinp der roovers is overpepaan. TER NEUZEN, 15 AUG. 1928. AFSCHEID VAN DEN AGENT VAN POLITIE J. WITTE. Hedenmorpen had het geheele politie- corps dezer gemeente in het wachtlokaal van het politiebureau alhier verzameld, teneinde afscheid te nemen van den agent j. Witte, die den dienst met pensioen ver- laat. Voor dat doel was die lokaliteit feestelijk versierd en maakte een gezelligen indruk. Te 11 uur verscheen het echtpaar Witte per automobiel aan het bureau. De heer burgemeester was mede aanwezig. Nadat de heer Inspecteur van Politie, die in deze bijeenkomst als leider fungeer- de, het echtpaar Witte had toegesproken, werd overgegaan tot het aanbieaen van een bloemstuk aan mej. V/itte en aan den scheidenden Witte een borstelgarnituur, zoomede een schilderstuk, welke hem door zijn collega's en den inspecteur werden aangeboden. vervolgens nam de heer Burgemeester het woord. die in aangename bewoordin- gen het verleden van Witte illustreerde. Namens de gemeente bood de heer burgemeester hem een mooie palm in sier- pot aan. Na het nuttigen van eenige ververschin- gen werd deze bijeenkomst gesloten en werden de aanwezigen door Witte aan diens woning genoodigd en werd daar van hem en de zijnen afscheid genomen. GEVONDEN VOORWERPEN. De inspecteur van politie te T'er Neu- zen maakt bekend, dat omtrent onder- staande gevonden voorwerpen inlichtin- gen te bekomen zijn aan de daar achter vermelde adressen: Zakmes en Kinderportemonnaie, K. Dees, Schoollaan 23. Pak papieren, politiebureau. Kinderhandschoen, J. Loof, 2e Verbin- dingstraat 14. Gummi schoenen. A. Dieleman, Kiaas- senstraat 12. Kinderhandtasch, M. de Kraker, Baan- diik 41. Vingerhoed en huissleutel, P. Loof, Nieuwediepstraat 5. Gouden ring (zegelring), F. de Bakker, Nieuwediepstraat 106. Bus olie, M. Weststrate, Westkolk- straat 5. Dameshandschoen, politiebureau. Handboor, M. van Leuven, Blokken 18. Jongensjas, J. L. Muller, Nieuw Neu- zenpolder P 21. Kindertaschje, J. Lansen, Tholensstraat 14. Een pakje met linnen en das, politie bureau. GESIGN ALEERDEN Gisteren werd door den agent van poii- tie te Sluiskil aanpehouden de Belp F^ Th. W., wonende te Clinge, die nop J 1 boete betalen moest wepens overtredinp van het Motor- en Rijwielreglement, terwijl heden in de Noordstraat door de qemeen- tepolitie werd aanpehouden B. S., wonen de te Groninpen, die nop f 3 voor het zelfde feit betalen moest. RIJKSPOSTSPAARBANK. Gedurende de maand Juli werden op het postkantoor alhier op spaarbankboekjes ingelepd 22.239,17 en terupbetaald 12.885,55; derhalve meer ingelepd dan terupbetaald f 9353,62. Er werden 28 nieuwe boekjes uitge- geven. Op staatsschuldboekjes werd ingeschre- ven f 1000 en afgeschreven nihil. Het aantal nieuw uitpeqeven boekjes bedroep 1. Tot aankoop van nationale schuld wer den uitpevoerd 3 orders, tot een bedrap van f1100. RIJKS-BELASTIN GEN De Minister van Financien maakt be kend, dat ten behoeve van 's rijks schat- kist is ontvanpen bij den inspecteur der directe belastingen te Ter Neuzen, f 500 wepens te min betaalde belastingen. R1JWIEL VERDWENEN. Naar men ons meedeelt had dezer da- gen de werkman J. de Putter, van Zaam- slap, tijdens zijn werk in de nabijheid van den oesterput alhier, zijn rijwiel op eeni- gen afstand van zijn werk neerpezet. Op eens zap hij dat een hem onbekend per- soon het rijwiel wepnam, er op sprong en er met een flinke vaart van door ging. Pot op dit oogenblik is in deze zaak niets op- gehelderd en het rijwiel blijft weg. Dit pebeurde kan tot waarschuwinp strekken, aaar velen handelen evenals De Putter. AUTOBUSCONCESSIES VAN P. MAHU. In verband met de berichten gepubli- ceerd naar aanleidinp der beslissinp van de Kroon, op het beroep der N.V. Stoom- trammaatschappij Hulst-Walsoorden, ver- zoekt men ons ter ophelderinp nop het volqende te melden Door Ged. Staten van Zeeland was de concessie voor den dienst Walsoorden Hulst en Walsoorden over Hulst en Ka- pellebrug naar de Belpische prens in een besluit verleend. Voor den rit Walsoorden-Hulst-Kapel- lebrug was de voorwaarde gesteld, dat tusschen Walsoorden-Hulst peen passa- giers in lokaal verkeer mochten worden vervoerd. Voor den dienst Walsoorden- Hulst op Maandap werd die voorwaarde gemist. Tepen dit laatste vooral had de N.V. Stoomtram Hulst-Walsoorden be- zwaar, aanpezien die autobusdienst daar- mede over de voile lengte optrad als con current van de tram, en dit de rentabi- liteit van het trambedrijf beduidend zou kunnen benadeelen. Op prond daarvan werd aan de Kroon verzocht de door Ged. Staten verleende vergunninp of in haar peheel in te trek- ken, of hetpeen daarin omtrent den dienst Hulst-Walsoorden en terug (uitsluitend op Maandapen) is vermeld, uit de con cessie te lichten. De Kroon overwoop ten aanzien van den autobusdienst van Walsoorden naar Hulst, dat op prond van de overpelepde stukken moet worden aanpenomen, dat de tram voor de bezoe- kers van de markt te Hulst voldoende vervoergelegenheid biedt en daarnaast deze marktbus, die peheel dezelfde route als de tram volgt, peen reden van bestaan heeft; dat pedeputeerde staten dus ten on- rechte vergunninp voor dezen dienst heb- ben verleend ten aanzien van den autobusdienst van Walsoorden naar de Belpische prens, dat blijkens de overpelepde stukken aan de bezwaren der tramwegmaatschappij vol doende wordt tepemoetpekomen door het door pedeputeerde staten pestelde verbod van vervoer van reizipers, uitsluitend op het trajectsgedeelte Walsoorden-Hulst dat mitsdien deze dienst door pedepu teerde staten terecht voor vergunninp in aanmerkinp is pebracht. Op prond daarvan werd, met handha- vinp van het overipe deel van het besluit van pedeputeerde staten, dat besluit ver- nietigd voor zoover dit betrof het verlee- nen van vergunninp voor den dienst Walsoorden-Hulst op Maandap en de vergunninp voor dien dienst peweiperd. ERNSTIG ONGEVAL. Vrijdag had op de hofstede van den Iandbouwer Matth. Dieleman in den Coe- porspolder een ernstip onpeval plaats. Terwijl de jager L. v. C. met den heer Dieleman op het erf stond te praten, zou hij even zijn geweer (een browning-jacht- geweer) tepen een schuttinp zetten en hield daarbij de hand op den loop. Eens- klaps ping echter het schot af en de voile lading'uit de kardoes ping hem in de rech- terhand en arm. Kermend van pijn werd de man verbonden, waarna hij naar den dokter werd pebracht. Deze achtte opne- minp in het ziekenhuis noodip. Er bestaat veel kans, dat de man zijn hand zal moe ten missen. (Ax. Crt.) AXEL. Het ongeveer 9jarig zoontje van den werkman K. Riemens, wonende in de buurtschap Spui, klaagde dezer dapen van pijn in zijn arm. Toen de toestand verer- gerde is het ventje vervoerd naar het zie kenhuis te Ter Neuzen, alwaar het na een operatie te hebben onderpaan, is over- leden. Zeer waarschijnlijk is bloedvergittiging de oorzaak. SAS VAN GENT. Bekroning. Te Selzaete wordt gedurende eenige daqen een plaatselijke tentoonstelling van land-, tuinbouw en nijverheidsproducten qehouden. Onder alle inzendingen is er ook een uitgebreide collectie van konijnen, waarbij verbazend mooie prachtexemplaren te zien zijn. We zagen een exemplaar, dat voor den niet geringen prijs van fr. 1500 te koop was, meerdere van fr. 1000 en fr. 500. Een prachtcollectie zwartbonte Lotha Zeeland d.d. 18 Nov. 1927 penomen be slissinp houdende, dat er voor hun colle ge peen termen tot inprijpen bestonden, tepen de niet poedkeuring door den raad voornoemd, van de rekening der gezond- heidscommissie over 1926 (omdat daarin uitpaven voorkwamen, zooals vergoedin- pen aan een paar laden der commissie voor reis- en verblijfkosten, de uitkeerinq van presentiegelden aan de leden over 1926, terwijl bij Kon. besluit in 1927 was uitpemaakt dat zulks niet meer mocht ge- schieden en de vergoeding aan een lid voor't onderzoeken van nieuw pebouwde woninpen) op prond dat de raad voor noemd tepen de begrooting dier com. voor dat jaar peen bezwaar had en zoodoende de com. bevoepd was uitpaven te doen en tevens dat het Kon. besluit van 25 juli 1927 nopens de niet toekenning van pre sentiegelden voor die commissies niet in het pedinp kon worden pebracht, ten op- zichte van handelinpen, welke waren ge- schied voor dat besluit ter kennis was pe bracht. Bij Kon. besluit van 2 Juli No. 138 is op voornoemd beroep van den Raad der gemeente Hulst, met verwijzinp, voor zoover noodip van de betreden beslissinp van Ged. Staten van Zeeland beslist I. lo. dat de vaste verpoedinp voor het bijwonen van verpaderinpen door de leden van voormelde commissie slechts voor een hunner tot een bedrap van een gulden per vergadering in de rekening over 1926 mopen worden opgenomen. 2o. dat de kosten van het onderzoe ken van nieuw pebouwde woninpen niet in de rekening over 1926 mopen worden opgenomen. II. Voor het overipe het beroep onge- grond te verklaren. (Zel.) ST. JANSTEEN. Bij Koninklijk besluit van 4 Augustus 1928. no. 41, is tot Dijkgraaf van den Hertogin Hedwigepolder benoemd, de heer H. P. J. Rottier te St. Jansteen. KOEWACHT. Zondapnamiddap heerschte op het Bel- pisch pedeelte dezer gemeente een buiten- gewone drukte en levendipheid. De velo- club Ons Vermaak had een wielrijders- feest peorpaniseerd en verschillende ver- eenipinpen uit den omtrek waren opge- komen om aan het feest deel te nemen. Voor de verschillende spelen, als ring- steken, kwade Trien, ringwerpen en en- veloppentrekken voor dames, hadden zich een 150 personen aanpemeld. Alles liep in de beste orde af. De troep zipeuners, die verleden Za- terdag uit de aangrenzende gemeente Moerbeke over onze grens trachtte te komen, is daar, dank zij de waakzaam- heid van onze politie en grensambtenaren, niet in geslaagd. Naar wij vernemen is zij via Lokeren naar de Fransche prens petrokken om te beproeven lanps daar Beigie te verlaten. GROEDE. De landbouwersknecht J. V. alhier, kreep bij het aanspannen van een paard, een trap van het dier tepen zijn been. Hoewel zijn been niet pebroken was, moest peneeskundipe hulp worden inge- roepen, waarna hij naar zijn woning is overpebracht. DUIVENSPORT. Zondag gaf de duivenmaatschappij „De Vrede" een prijsvlucht uit Breteuil met 90 duiven. Los 6.17 uur. le prijs Alfr. Bockstael; 2e Jos. Renique, Sas van Gent; 3e G. de Clercq, Westdorpe; 4e Tr. Renique, Sas van Gent; 5e L. de Smet, Westdorpe; 6e J. Arens; 7e en 15e J. Konings, 8e P. Stofferis; 9e en ±4e A. Claeyssens; 10 en 12e A. Lippens, alien Sas van Gent; lie F. de Bock, Westdorpe; 13e en 17e G. Inghels; 16e en 23e D. Winne; 18e J. Moulinas; 19e B. van Damme; 20e A. Geirnaert; 21 en 22e A. Remerij, alien Sas van Gent. Snelheid le duif 1393,5 M„ 23e duif 1319 M. per minuut. Zondag gaf de duivenmaatschappij ,,Recht voor Allen" te Sas van Gent, een prijs vlucht uit Arras met 47 duiven. Los 7.10 uur. le, lie en 12e prijs P. de Nocker; 2e en 8e J. Vermoet; 3e R. Geirnaert; 4e V. Gijsels; 5e A. Deurwaerder; 6e en 15e J. van Acker; 7e en 13e A. Geirnaert; 9e Tr. Renique; lOe F. Wulfaert; 14e R. Kieboom; 16e M. Meuleman, alien te Sas van Gent. Snelheid le duif 1281,7 M., 16e duif 1095 M. per minuut. Politierechter te Middelburg. Zitting van 14 Augustus 1928. De volgende zaken werden behandeld: August Inghels trok vooral de aandacht Het was de eenige inzending in dat genre, waarmede de eigenaar dan ook groot suc- ces mocht behalen. Hem werd voor een 2-jarige voedster den eereprijs toegekend. Met een 7 maand oude voedster, blauw- bont Lotharinger behaalde hij den 2den prijs en met een nest blauwe Weeners, be- staande uit 10 stuks, mocht hij eveneens een tweeden prijs behalen. Het is niet de eerste mcial, dat deze her- hebber met zijn fraaie rasexemplaren be- kroond wordt. Te Souburg boekte hij eveneens ver schillende bekroningen en niet minder te AX01 De door hem ingezonden exemplaren mochten zich te Selzaete dan ook in meer dan gewone belanastelling van de zijde der fokkers en liefhebbers verheugen. HULST. Bij besluit van 31 Tanuari jl. ping de Iraad dezer gemeente in beroep bij de Kroon, tegen de door Ged. Staten van M. P. d. N., oud 54 j., koopvrouw te Sas van Gent, werd verdacht, dat zij op 6 Juli j.l. te Sas van Gent een kist met paling, althans een hoeveelheid paling, toebehoorende aan J. F. van Acker, welke goederen bij vergissing aan haar waren afgegeven, zich heeft toegeeigend. Eisch 20 boete of 20 dagen hechtenis. Uitspraak f 20 boete of 20 dagen hechtenis. B. V., oud 35 j., zonder beroep te Koewacht, dat zrj op 7 Juli j.l. te Koe- Vijver, die aldaar surveillance-diensten ver- richtte, heeft beleedigd. Eisch 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak 25 boete of 25 dagen hechtenis. A. J. D., oud 46 j., Iandbouwer te Sas van Gent, werd ten laste gelegd, dat hij op 1 Juli j.l. te Sas van Gent K. L. Vergouwen heeft beleedigd. Eisch /10 boete of 10 dagen hechtenis. Uitspraak f 10 boete of 10 dagen hechtenis. M. P. v. C., huisvrouw van F. J. G., oud 27 j., zonder beroep te Axel, werd beklaagd, dat zij op 29 Juni jJ. Alida de Smet, huisvrouw van F. Seegers, heeft beleedigd, gepleegd te Eisch /10 boete of 10 dagen hechtenis. (Jitspraak 10 boete of 10 dagen hechtenis. F. D„ oud 44 j., Iandbouwer te Axel, werd ten laste gelegd, dat hij op 28 Juni j.l. te Ter Neuzen Cornelis Griep heeft beleedigd. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak /15 boete of 15 dagen hechtenis. R. A. T., huisvrouw van J. L., oud 42 j., zon der beroep te Selzaete (Beigie), werd be klaagd, dat zij op 5 Juli te Sas van Gent B. L. van Hoecke, huisvrouw van C. v. d. Walle, heeft beleedigd. Eisch 15 boete of 15 dagen hechtenis. Uitspraak 15 boete of 15 dagen hechtenis. M. d. M., oud 47 j., arbeider te Aardenburg, werd verdacht, dat hij op 26 Juni j.l. een duif, toebehoorende aan A. H. Gijsel, en een duif toebehoorende aan E .M. de Thaeye, echtge- noote van E. Cuelenaere, heeft weggenomen, gepleegd te Eede. Eisch 25 boete of 25 dagen hechtenis. Uitspraak f 15 boete of 15 dagen hechtenis. SJEF VAN DONGEN IN NEDERLAND. 's Menschen levensloop is grillig. Tot voor eenige weken wisten weinig menschen dat daar op Spitsbergen sinds een jaar of vijf een Hollandsche jongen, Sjef van Dongen, leefde en zietdaar, door de stranding van de „Italia", en de daarop gevolgde pogingen tot opsporing van de gestrande bemanning is de naam van Sjef van Dongen, als dien van een flinkeh, onverschrokken Hollandschen jongen wereld- vermaard geworden, en overtreft hij daarin voorzeker de sterren van de Olympiade. Gisteren keerde hij te Rotterdam terug, aan het station verwelkomd door een groote menigte, die hem luide ovaties bracht, terwijl hij ontvangen werd in het gebouw van de Spitsbergen Compagny, waar hem o.m. door den directeur, den heer Dresselhuijs werd mee- gedeeld, dat was bijeengebracht een studie- fonds, voldoende voor een uitkeering ad f 2400, gedurende drie jaar, waardoor het hem moge- lijk zou zijn naast zijn practische ook een theo- retische opleiding te volgen, om daarna in de wereld verder te kunnen komen. Hij werd daar voorts ook toegesproken door den waamemend burgemeester, den heer Mr. De Jong, en door den Italiaanschen gezant. De laatste betuigde zijn spijt, dit in het Fransch te moeten doen, daar hij de Neder- landsche taal niet machtig is, doch Sjef (die zelf Spitbergens, een mengelmoes spreekt) verklaarde dat hij 't gerust in het Fransch kon doen. Hij heeft voorts nog enkele jour- nalisten van zijn avonturen verteld, die hij zelf als niets bijzonders beschouwt. Des avonds reisde Sjef af naar Amhem, zijn geboorteplaats, waar hij ook door honderden bij honderden is opgewacht en verwelkomd. In de gereserveerde wachtkamer werden hij en zijn ouders en naaste familieleden welkom geheeten door den voorzitter van den Natio- nalen Jongeren Bond, den heer Van Eldik. Er werd vervolgens een rondgang door de stad gehouden met een lange, imposante rij auto's, voorafgegaan door muziek, en gaande tus schen dichte rijen toeschouwers. In het ge bouw „De Vereeniging" werd de held van het Poolijs officieel gehuldigd. Daar waren 600 genoodigden tegenwoordig. De waarnemend burgemeester voerde het eerst het woord. Ver volgens kwam aan het woord Mr. J. A. Baron De Vos van Steenwijk, voorzitter van de ver eeniging ,,Oranjedag", die een gouden horloge met inscriptie als souvenir aanbod. Sjef dankte, zeer getroffen voor de hem bereide ontvangst. HET DROEVIGE ONGELUK TE EGMOND AAN ZEE. Naar aanleiding van het droevige ongeluk dat te Egmond aan Zee heeft plaats gehad bij het baden van de kinderen van het koloniehuis ,,Zeehuis" waarbij, helaas, twee jongens ver- dronken, heeft de Alkmaarsche correspondent van het Hbld. een onderhoud gehad met de directrice van ,,Zeehuis". Deze deelt hem mede, dat zij en de geleidster Mieke Zaterdag met zeven jongens en zes meisjes een bad na- men op de plaats, waar altijd gebaad werd onder toezicht van den badman Arie. De direc trice, die in de onmiddellijke nabijheid der jon gens was, voelde plotseling, dat zij in diep wa ter verzeild was geraakt, daar zij geen grond meer onder de voeten voelde. Zij riep de jon gens, die zich v66r haar bevonden, toe naar het strand terug te keeren, waaraan door alien kon worden voldaan op drie na, op wier ang- stige gezichtjes zij kon bespeuren, dat ook zij zich in diep water bevonden, en niet in staat waren terug te keeren, Inmiddels hoorde zij herhaaldelijk getoeter en begreep, dat er ge- vaar dreigde. Zij riep de geleidster Mieke toe te trachten de drie jongens naar het strand terug te brengen, waaraan Mieke, die goed zwemmen kon, direct voldeed. Zij zwom dan ook naar de jongens toe, doch ook zij werd plotseling door verraderlijke stroomingen ge- grepen en dreef met twee jongens, verder zee in. De derde jongen werd gelukkig door een golf slag weer naar het strand teruggeslagen. Mieke begreep, dat er voor haar en de twee jongens levensgevaar dreigde en trachtte de beide knapen al zwemmende naar het strand terug te duwen, hetgeen haar echter niet ge- lukte. Toen ging zij, daar haar krachten be- zweken, op den rug liggen. Hetgeen zich op dat moment afspeelde, werd gezien door zekeren Plas, die op het strand op een fiets reed. Hij sprong af, begaf zich oogenblikkelijk te water en had het geluk Mieke behouden op het strand te brengen. Inmiddels was ook de badman Arie met red- dingboei en lijn gewapend in zee gesneld, om redding te biede'n, doch daar hij niet zwemmen kan vermocht hij niet veel uit te richten. Spoedig werd nu door een paar mannen een reddingbootje in zee gebracht en stelden deze mannen pogingen in het werk om de twee jon gens te redden. Het gelukte een hunner aan boord te krijgen, doch de tweede schoot onder de boot en verdween in de golven. Later spoelde zijn lijkje op het strand aan. De ge- redde jongen leefde nog bij aankomst op het strand^ doch alhoewel verschillende doctoren langen tijd pogingen deden om de levensgees- ten weer op te wekken, mocht dit helaas niet gelukken. De verslagenheid in het dorp was groot en ook onder de badgasten verwekte dit droevig gebeuren groote consternatie. In ,,Zeehuis" waren alien diep onder den indruk van dit ont- zettend ongeluk. De ouders van de twee jon gens, te Delft en Winterswijk woonachtig,, werden door de directrice spoedig van het voorgevallene op de hoogte gebracht. Zondag kwamen zij naar Egmond en Maandag werden de lijkjes naar hun woonplaatsen vervoerd om te worden ter aarde besteld. De deskundige heeft zich over de oorzaak van de ramp nog geen meening gevormd. Dinsdagmiddag zou een tweede deskundige naar Heerlen komen om den motor te onder zoeken. Waarschijnlijk zal daarna het vlieg- tuig worden vrijgegeven. Dinsdag zouden vier doctoren de sectie op de slachtoffers verrichten. De piloot blijft nog op het politiebureau te Heerlen. Zijn bevel tot inhechtenisneming, uitgevaardigd door den commissaris van politie, is geldig tot heden- middag 12 uur; dan zal het eventueel door de Justitie moeten worden verlengd. De burgemeester van Heerlen, die op vacan- tie was, heeft deze onderbroken en heeft Maandagmorgen zijn deelneming betuigd aan de weduwe Gemmeke, wier dochter werd ge- dood; ook heeft hij een bezoek gebracht aan de in het Sint Joseph-ziekenhuis verpleegde gewonden. De burgemeester ontving van den Oberbur- germeister Farwick van Aken een telegram van deelneming met de ramp, die Heerlen had getroffen. STAKERS MOLESTEEREN WERKWILLIGEN. Incidenten met de loodgieters te Rotterdam. Reeds eenige maanden duurt nu de loodgie- tersstaking te Rotterdam en het einde is nog steeds niet in 't zicht. Intusschen hebben zich eenige incidenten afgespeeld, die voor de betrokken stakers niet zonder gevolgen zullen blijven. De werkwillige arbeiders worden per auto naar het werk en na afloop naar huis ge bracht. Eerst trachtten de stakers de chauf feurs over te halen niet langer werkwilligen te vervoeren. Toen dat niet gelukte, besloot men over te gaan tot ,,daadwerkelijke actie." Een vorige week, juist op het oogenblik, dat de loodgieterspatroon met een zijner werkwil lige arbeiders naar huis reed „versperde een aantal stakers met fietsen den weg. „Halt!" riep men den chauffeur toe. Doch deze gaf „vol gas" en reed pal op de groep in. In aller- ijl sprongen de stakers op zij, doch hun rijwie- len konden zij niet meer redden. Niet minder dan zes fietsen werden „gekraakt". Het incident zou hiermee afgeloopen zijn, ware het niet, dat een der arbeiders zich tot het Bureau voor Arbeidsrecht" had gewend met verzoek een actie tot schadevergoeding in te stellen tegen den ondernemer der garage, aan welk verzoek het Bureau voldeed. Men eischte 50 wegens het opzettelijk vernlelen van een rijwiel. Door het instellen van deze actie is nu ko men vast te staan, dat de man opzettelijk ge- tracht heeft den auto den weg te versperren. Er is daarop proces-verbaal tegen hem opge- maakt op grond van de nieuwe motor- en rij- wielwet, wegens „het veroorzaken van gevaar door opzettelijk niet uit te wijken toen de autobestuurder hem daartoe het teeken gaf Het begeleiden van werkwilligen geeft de politie overigens handen vol werk. Bij het naar huis brengen is het vaak noodig een ge heele straat af te zetten om den werkwillige gelegenheid te geven, zonder kleerscheuren zijn woning te bereiken. TE DIEP GEDOKEN. Naar het Binnengasthuis te Amsterdam is vervoerd een 38-jarige man, die in het drij- vend Gemeente Zwembad aan de Schaafstraat bij het duiken met zijn hoofd op den bodem was gekomen en bewusteloos was opgehaald Door kunstmatige ademhaling zijn de levens- geesten opgewekt. VERRE REIS VAN EEN KINDER- BALEONNETJE. Donderdagmiddag vond de heer W. v. H. te Buggenum bij Roermond op een stuk land een kinderballonnetje, waaraan een label bevestigd was Hieruit bleek, dat het afkomstig was uit Londen en aldaar in het „Dreamland-Amuse- ment Park Margate" op 9 dezer door de Ans wers Balloon Race Competition 1928 was op- gelaten. Voor den vinder was een belooning uitgeloofd. KIND VERBRAND. Zaterdagavond omstreeks 8 uur is op den Amsterdamschen straatweg te Utrecht een vier-jarig kindje, dat tijdens afwezigheid der ouders met lucifers op bed speelde, in brand geraakt. Het meisje is brandend naar buiten geloopen, door een burger behandeld en daar na per auto van den Gemeentelijken Genees- kundigen Dienst naar de rijksklinieken over- gebracht, waar het kind is overleden De brandweer heeft een kleinen binnenbrand, die ontstaan was, gebluscht. TWEE AUTO-ONGELUKKEN TE OEGSTGEEST Het dorpje Oegstgeest is berucht vanwege de auto-ongelukken. Bijkans geen dag gaat er voorbij of er strandt een wagen. In den nacht van Zaterdag op Zondag is er echter in Oegstgeest op dit gebied een record gevestigd. Op den straatweg nabij het Groene Kerkje reden een vrachtauto uit Voorburg en een personenauto uit Maarssen, in vollen vaart op elkaar, waarbij zeven personen, vier uit Voor burg en drie uit Maarssen, min of meer em- stig werden gewond. Nog geen half uur na dit ongeval reed een Ford met een behoor- liiken gang op den Rhijngeesterstraatweg, tegen efn llntaarnpaal. Zes jongelui uit Sas- senheim liepen daarbij min of meer ernstige VeSl°uS wa°sPin geen van beide gevallen de toestand der slachtoffers levensgevaarlijk. Van de auto's bleef echter weinig over. door een trein gegrepen. Zaterdagavond is de twintigjarige W. J. Sie- len uit Kerkrade op een wandeling onder de gemeente Herzogenrath (Duitschland) door een passeerenden trein gegrepen en gedood. EEN ONDANKBAAR WIELRIJDER. Einde Juli leende een inwoner van Beverwijk op een avond zijn fiets uit aan een persoon, die nog gaame Haarlem wilde bereiken. De laatste trein en autobus waren reeds vertrok- ken. De Beverwijkenaar ondervond, dat on- dank 's wereldsloon is, want de fiets zag mj niet terug. Hij stelde de politie met het geval in kennis. Deze slaagde er in J. Chr. M. te Hilversum aan te houden als den vermoedelqken dader Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat M. de man was, die van de Beverwijksche edel- toen ook de piloot van het vliegtuig per taxi i moedigheid misb™^ /l^ngmTs^r^f'te van het politiebureau te Heerlen naar het had hij nog ^es maanden^ v.n/1 V»fi to crolrift terrein werd overgebracht. Hier ondervroeg hem o.m. de deskundige Ir. Van der Maas van den Rijksstudiedienst voor de Luchtvaart, die ongeveer 6 uur te Heerlen was gearriveerd. Het onderzoek op het terrein duurde tot onge veer half tien. De piloot toonde zich bij het zien van zijn verwoeste machine zeer verwon- derd, dat hij er zoo goed was afgekomen. Toen men hem over de dooden sprak legde hij een hevige ontroering aan den dag. DE RAMP TE HEERLEN. Het onderzoek der Justitie naar de oorzaak van het ernstige vliegongeval te Heerlen wordt nog steeds voortgezet. Maandagmiddag kwamen uit Maastricht wederom te Heerlen de officier van Justitie Mr. Koderitsch en de rechter-commissaris Mr. Van Doornik. Zij stelden een onderzoek in op het vliegveld, waar een talrijke menigte, die steeds aangroeide, nieuwsgierig stond toe te zien. Deze nieuwsgierigheid vermeerderde nog ondergaan. De geleende fiets had hij te gelde gemaakt. EEN IJDEL VARKEN. Een meisje van v. D. te Woubrugge verloor in he gras haar armband. Toen eemgen tijd later een koppel jonge varkens moest worden geringd, kwam het verloren voorwerp terecht. Het zat om den neus geklemd van een der knorbeesten.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2