AL6EISEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. ^splrli No 825 i Woensdag 8 Augustus 1928. 68e Jaargang D iens tpiicht, f tr i l l i t oar Aan bested ing. ASONI^E *£*irSf»RllS: Wenschen omtrent inlijving. De innemende Landlooper BINNENLAND. BUITE N L A N D, Tabletten -n XT An Ruitpn Ter Neuzen fr. oer oost f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jaar VoorCBelfliSlNenUAmerika f2.25. Uerige landea f 2.60 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. HINDERWET. HINDERWET. door E. J. RATH. 13) (Vervolg.) Het was hem blijkbaar niet vergur.d naast het chibgebouw te wandelen, waat hij het golfterrein kon overzien; hij ging dus weer terug naar den blauwen waqen, ging achter het stuur zitten en begon ce iezen in een boek over ,,de ontsteking dat hij in een der zijtasschen gevonden had. Het was tenminste interessanter dan het geklets over vrouwelijk personeel. Toen hij het boekje uithad en tot de ont- dekking was gekomen, dat hij er niet veel nieuws uit geleerd had, begon hij na te denken over juffrouw Kilbourne. Hij trachtte zich niet wijs te maken, dat ze haar onderzoekingen gestaakt had. In- tegendeel; hij was er van overtuigd, dat ze weer zou begin.nen, waarschijniijk op een Burgemeester en Wethouders van ZAAMSLAG, zullen op Maandag 20 Augustus 1928, des voormiddags ten 10 ure, ten Raad- huize dier gemeente in hetopenbaar trachten aan te besteden De leverantie van de voor het jaar 1929 door de verschillende Openbare Lagere Scholen be- noodigde schoolbehoaften. De voorwaarden van aanbesteding en lijsten van de benoodigde schoolbehoeften liggen ter secretarie ter inzage. Zaamslag, den 6den Augustus 1928. Burgemeester en Wethouders voomoemd, JOH. DE FEIJTER, Burgemeester. J. C. F.1JKF, v.ori. Secretaris. over, keerde en schoot met een nonchan- lanten zwaai achteruit op de open ruimte. Deze manoeuvre was vlot en qoed be- doeld, getuigend van grenzelooze handig- heid en roekelooze onverschil'ligheid. Het mislukte met een paar centimeter. Het achterlicht en de nummerplaat botsten krakend tegen een spatbord van juffrouw Kilbournes wagen. Uit de auto sprong een jonge man te voorschijn. Hij was mooi, als een moderne Apollo van een boordenreclame en even onrispelijk gekleed als de heeren, die dis- tinctie verleenen aan kleedmg-adverten- ties. Hij was correct in alles, behalve in het schatten van afstanden en daar man- keerde nog niet eens veel aan. Toen hij vlug naar den achterkant van zijn wagen liep om de schade op te nemen, verscheen er een rimpei in zijn voorhoofd en zijn biozende wangen waren rooder dan ge- woonlijk. „Verdraaid!" mompelde hij. Zijn achterlicht was aan gruizelemen- ten en zijn nummerplaat verbogen. In het voorspatbord van de blauwe auto was een diepe deuk, waaromheen een paar leelijke andere manier voorzichtiger en minder mepv ----- oDenliik. Het was geen kunst om te zien, krassen het lak ontsierden. De )onge man dat ze volhardend was en het zcu hem keek op van dit droevig schouwspel en niet verbazen als ze bovendien vindingrijk was. Hij vroeg zich dus af, welke tactiek ze zou volgen. Met deze overpeinzinnen had hij qerui- men tijd zoek gebracht. toen plotseling een auto achter het gebouw verscheen met luid geraas, slipte en zoo plotseling remde, dat de banden diepe groeven in het grint maakten. Naast den blauwen two-seater was, een open plaats. De nieuw- aangekomen auto stak schuin den weg zag Rawlins. Rawlins stond recht overeind in juf frouw Kilbourne s auto, op het punt met een potlood iets achter op een envelop te schrijven. Er ging een kalmeerende rust van hem uit, maar de jonge man wenschte niet gekalmeerd te worden. „Wat sta je daar te doen?" vroeg hij op bevelenden toon. ..Ik neem uw nummer op. mijnheer,' antwoordde Rawlins. PACHTVRAAGSTUK. De minister van binnenlandsche zaken en iandbouw heeft aan organisaties op landbouwgebied voor het maken van op- merkingen doen toekomen een ontwerp van wet inzake pacht, benevens een ont werp op de pachtcommissie, beide met een toelichting en opgemaakt naar aanleiding van de voorstellen van de staatscommis- sie voor het pachtvraagstuk neergelegd in deel II van haar verslag. Mede namens den minister van justitie merkt de minister van binnenlandsche za ken en Iandbouw op, dat ten aanzien van de ontwerpen en toel'ichtingen de voile vrijheid van wijziging wordt voorbehou- den, alsmede, dat de ontwerpen. in het bij- zonder wat de formeel juridische zijde daarvan aangaat, nog enkele aanvullingen zullen moeten ondergaan. DUUR OPPOSITIE-GEDOE. De berickten over de zonderlinge ge- beurtenissen in de Limburgsche gemeen te Posterholt vinden hun verkiaring in de voigende toelichting die de Msb. er van geeft Bi| de laatste gemeenteiaadsverkiezin- gen vormde zich een groep Defers, die stelling namen tegen de voorgenomen be- ,;Mijn nummer?" „Ja, mijnheer, maar u staat me in den weg." De jonge man, wiens gelaatskieur aan- zienlijk blozender was dan even te voren, deed een stap naar voren. ,,]uist, mijnheer! Dank u nu heb ik het." Rawlins maakte een aanteekening, stak papier en potlood in zijn zak en ging weer zitten. ,,Mijn nummer?" herhaalde de jonge man. ,,Ja, mijnheer. Dat is zoo de gewoonte. ,,Jij heb je soms in je hoofd gehaald, dat het mijm schuld is? „Ja, dat dacht ik." Rawlins' stem klonk kalm en onverschillig. „Om u de waarheid te zeggen, denk ik dat nog. De jonge man liep met een woedend ge- zicht langs den blauwen two-seater. „Weet je niet, hoe je een auto wegzet?" vroeg hij schamper. ,,Zeker wel, mijnheer. F.n vindt je soms, dat deze behoorlijk staat?" ..Zeker, mijnheer. De jonge man maakte een breed gebaar. „Ais er een rij auto s staat, dan zet je je wagen naast den laatste. Dat weet een kind. Er is hier een heele tusschenruimte, tusschen jou en den volgenden wagen. Rawlins keek naar de open ruimte en knikte ..Dat zie ik, mijnheer. De auto, die daar gestaan heeft, is een paar minuten gele- den vertrokken. Toen ik hier ging staan. was het een aaneengesloten rij. Is het ge woonte, dat ik optrek, zoodra een ander weggaat?" taling van 24.000 door de gemeente aan een inwoner, die deze vorder ng deed gelden voor door hem geleverde electri- sche energie. Onder de leuze. dat zij hier voor geen cent wenschten uit te geven, leidden deze kiezers de raadsverkiezing in, met het gevolg. dat vier hunner geko- zen werden en de meerderheid vormen. Voet bij stuk houdend weigerden zij hun votum te geven aan het voorstel tot af- doening dezer schuld, ondanks het feit. dat bij arbitrale uitspraak de vordering van den eischer was erkend. Deze maakte van zijn recht gebruik en deed door een deurwaarder reeds twee- maal de zich in de gemeentekas bevin- j dende gelden in executoriaal beslag ne- men. Bovendien gaf hij opdracht tot pu- i blieken verkoop van aan de gemeente toebehoorende gronden. Teneinde dit te voorkomen werd de vorige week een spe- i cial'e raadsvergadering gehouden. In een i tevoren gehouden geheime zitting was j men reeds tot overeenstemming gekomen om een geldleening te sluiten. Het lid van Ged. Staten Verheggen zegde toe stap- pen te zullen doen, teneinde dan aange- kondigden verkoop te verhinderen. Naiiwelijks is deze kwestie haar oplos- sing nabij, of een tweede doet zich voor door de beteekening van een vonnis inza ke de kosten van onderzoek door de ar biters ten bedrage van J"' 800. TER AANMOEDIGING. Bij het hoofdbestuur van het Dorus Rij- kesfonds is van den heer N. N. 3 te s Gravenhage een gift ontvangen van f 208 s jaars voor uitkeering ad f 4 s weeks aan een der meest behoeftige 100 oud-redders van schipbreukelingen met onderschift. dat gever hoopt, dat 99 an dere Nederlanders volgen. DE EX-KEIZER EN DE POLITIEK. De berichtgever te Berlijn van het Han- delsblad meldt Het republikeinsche klachtenbureau te Berlijn heeft naar aanleiding van tele- grammen van den gewezen keiz^r uit Doorn, zich gewend tot den Nederland- schen minister-president en er hem op- merkzaam op gemaakt dat door deze voortdurende politieke activiteit van Wil- helm II niet alleen het gastxecht van Ne- derland wordt misbruikt, maar tevens een bedreiging voor den Europeeschen vrede wordt geschapen. Voorts ziet het bureau in deze a otic een poging om het tegen- woordige politieke stelsel in Duitschland te ondermijnen. In antwoord hierop heeft het klachten bureau van minister De Geer een brief ontvangen waarin de minister meedeelt, dat de aandacht van de Nederlandsehe regeering op deze aangelegenheid gericht blijft. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. DE BEZETTING VAN HET RIJNLAND. Als Maandag over 14 dagen het anti- oorlogsverdrag te Parijs is geteekend en de V er. Staien zich daardoor implicite aansluiten bij het streven naar moreele ontwapening, zal, schrijft de N. R. Crt., het vraagstuk der Rijnlandbezetting nog meer op den voorgrond treden dan sedert Locarno. Het Duitsche sportblad Ulk gaf onlangs een caricatuur, die de anomalie, dat ondanks de goede, bijkans hartelijke Weiger namaak en lei er op dat op elke tablet het woord 'Bayer" staat. Prijs 75 cte. betrekkingen tusschen Frankrijk en Duitschland de bezetting voortduurt. ver- makelijk in beeld bracht. Op het plaatje ziet men Briand als ..Laubfrosch (weer- kikker) met vergenoegd gezicht boven op het laddertje in zijn glazen stolp zitten. Maar hoewel hij dus het prachtigste weer voorspelt, staat de Duitsche Michel onder een van regen druipende parapluie en constateert mistroostig dat de politieke bezettingslucht maar niet wil klaren. Niettemm erkennen de Parijsche cor- respondenten van enkele Duitsche bladen dat Frankrijk, evenals Engeland, wel aan de Duitsche wenschen tot ontruiming zou willen tegemoetkomen. Militaire waarde schrijft men er aan de bezetting al lang niet meer toe en acht de Fransche gren- zen afdoende gewaarborgd door de ver- dragen van Locarno. Welke bed'enikingen de Fransche poli tick dan wel' weerhouden van vervroeqde ontruiming De Vossische Ztg. beantwoordt deze vraag aldus 3 ,,Het is omdat in Frank rijk, met uitzondering van de socialisten welhaast alle politieke kringen in het bezit van het Rijnsche pand de eenige moge- lijkheid zien om een bevredigende oplos- sing van het probleem der onderlinge schul'den door te zetten. De eisch. dat Duitschland compensaties moet geven voor een vervroeqde ontruiming is meer en meer op den achtergrond getreden." De onderlinge schulden der geallieer- den en met name de schulden aan de Ver. Staten, zijn metterdaad het groote struikel- blok. Men had gehoopt tijdens het ver- blijf van Kellogg te Parijs. ter ondertee- kening van het anti-oorlogsverdrag. een stap in de goede richting te kunnen doen, d'och de regeering te Washington heeft die hoop den bodem ingeslagen. Zij wil er geen woord over hooren en van een regeering die straks voor een andere plaats moet maken, is dit ook wel te be- grijpen. Dat de Unie na de verkiezingen meegaander zal zijn, is echter niet uitge- sloten. Zoo stelt men zich dan. volgens den correspondent van de Vossische, te Parijs de vraag, wat men kan doen om Duitsch land Frankrijk's goeden wil te toonen, zonder de bezetting geheel te likwideeren. De mogelijkheid van een partieele ontrui ming ligt voor de hand en de Duitsche journalist verzekert dat deze ook wordt overwogen. Het betreft de tweede zone, die van Koblentz, welke krachtens het vredesverdrag in het begin van 1930 moet worden ontruimd. De derde en laatste zo ne, het bruggehoofd van Mainz, zou dan bezet blijveii tot in de Ver. Staten een ken- tering ten gunste van een bevredigende regeling der oorlogsschulden zich zou heb ben voltrokken. Een compromis in dezen trant zou in Duitschland stellig een hoogst gunstipen indruk maken en het proces der moreele ontwapening verhaasten. ,,Een heele ruimte!" herhaalde de jonge man nijdig. ,,Genoeg voor een auto Rawlins. ,.V?aarom hebt u er geen gebruik van gemaakt, mijnheer?' ,,Ik hoefde die niet te gebruiken. Ik heb recht op ,,Neen, mijnheer; u hoefde niet, Er is nog plaats in overvloed, maar u gaf me den indruk, dat u trachtte er gebruik van te maken."" Op eerbiedigen afstand stonden in een halven cirkel de chauffeurs toe te kijken en met onbewogen gezichten te luisteren. Een paar leden van de club, op weg naar hun auto, iets verder op, bleven staan. De jonge man keek hen tersluiks aan. Hij klopte venijnig met de knokkels op het be- schadigde spatbord. Ik verwacht geen brutal'iteit, noch goe den raad van een chauffeur", zei hij lang- zaam. ,,Als je baas..." ,,Deze auto is van juffrouw Kilbourne, mijnheer." Een oogenblik was de jonge man ust het veld geslagen. Hij herkende nu den blau wen wagen, maar hij hield zich groot. ..Het doet er niet toe van wie hij is antwoordde hij boos. ..Geen enkele chauf feur heeft het recht een lid van deze ctub te beleedigen en als je denkt, dat je me daar kan zitten uitlachen, dan vergis je je vriend! Tot op dat oogenblik was Rawlins zich niet bewust, dat hij lachte, maar toen hij het merkte, veranderde dat nog niets aan zijn houding. Hij b'ieef den jeugdigen Apollo lachend aanzien. „Daar zou nog over te praten vallen, mijnheer, maar het doet niets tijr zake. Het eenige, waarover we het hebben moe ten is een nieuw spatbord voor juffrouw Kilbourne s auto. Het zal u niet veel meer dan dertig of veertig dollar kosten. Ik zal het er zelf wel opzetten zonder u daarvoor iets in rekening te brengen". Een van de chauffeurs trachtte een iach te verbergen door te hoesten. Een lid van de club kwam aanslenteren en bleef verbaasd staan kijken. De jonge man, die naast den blauwen two-seater stond, beet zich zenuwachtig op de lippen, want zijn prestige stond op het spel. ,,Je durft niet uit je auto komen en dan zoo tegen me sprekenzei hij. Rawlins keek hem onderzoekend aan en dacht, dat hij het wel aandurfde. Maar zou hij het er op wagen? Zijn positie op Kilbourne Heights was er misschien mee gemoeid en die was hem alles waard. Bo vendien was zijn persoonlijk eergevoel nog niet gekwetst door den onberispelijk gekleeden jongeman. Hij zat daar best en iachte nog eens. ,,Kom uit die auto. Het was een bevel, zonder eenige aar- zeling gegeven. Een der drie leden van de club kwam naar, voren en legde de hand op den arm van den jongen man. .Wheeler, je kunt hier niet een chauf feur op zijn kop geven." Hij dacht, dat hij het tactvol zei, door de overwinning bij voorbaat aan hem toe te kennen, maar zijn hand werd afgeschud en de jonge man trad nader op den blau wen two-seater toe. ,.Ik zal eens zien of hij een lafaard is, of den meed heeft uit te stappen en het uit te vechten! (Wordt vervolgd.) TER NEUZENSCHE CO U RANT Sit-' ^•Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN hrengen ter openbare tenuis, dat ter Gerneente- Seeretarie ter inzage ligt een verzoek met bijlagen van de AM ERICA IN PETROLEUM COMPAGNY te 's-Gravenhage, om vergunning tot uitbreiding van haar bestaande petroleum- enbenzine-opslaginrichting door bijplaatsing van een ondergrondsrbe tank van pl.ra. 100.000 Liter, op de pereeeien kadastraal be- kpnd in Sectie K Nos. 256, 55R. Op Dinsdag 21 Aug. a.s. des namiddags drie uur zal in het Gemeentehuis gelegenheid bestaan om bezwaren tegen de inwilliging van dit verzoek in te brengen en deze mondeling en scbriftelijk toe te lichten. Zoowel de verzoeker, als zij die bezwaren tiebben, kunnen gedurende drie dagenvoor het bovenge- melde tijdlstip, ter Secretarie der gemeente kenniB nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd. dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep gerechtigd zijn, zij die niet overeen- komstig art 7 der Hinderwet op den bovenbepaalden dag voor het gemeentebestuur zijn verschenen ten -■wide hunne bezwaren mondeling toe te lichten Ter Neuzen, den 7 Aug. 1928. Burgemeester en Wethouders voomoemd^ J. HUIZINGA. Burgemeester. J. L. DREGMANS, Fd.-Secretaris. Burgemeester en Wethouders van TER NEUZEN makes bekend, dat het verzoek van OSCAR FRANQOIS AUGUST 11AMERLINCK te Ter Neuzen, om op het perceel kadastraal bekend gemeente Ter Neuzen, Sectie C. No. 4674, een benzine-installatie met ondergrondsch reservoir van 2000 L. en een bovengrondsche aftapinrichting te mogen plaatsen en in werking brengen. door hen is ingeivilligd. Ter Neuzen, den 7 Aug. 1928. Burgemeester en Wethouders voomoemd, J. HUIZINGA, Burgemeester. J. L. DREGMANS, Fd.-Secretaris. Zij, die voor de lichting van het volgend jaar zijn ingesehreven en hun wensch omtrent de inlijving in geval van bestemming tot gewoon dienstplichtige niet reeds bij de keuring en ook niet rechtstreeks aan den Districtscommandant liebben opgegeven ofwel een bijzondere reden hebben. waarorn hun wensch veranderd is, kunnen voor 5 SEPTEMBER a s. hun verlangen opgeven ter secretarie van de gemeente, voor welke zij hebben geloot, Wenschen zij echter indeeling bij den motordienst of wenschen zij oplei- ding tot chauifeur, motorrijder of hulpmonteur bij de artillerie of wel indeeling als hulpseiner bij de zeernacht, dan moeten zij hun verlangen op andere wijze te kennengeven, zooals hieronder is aangegeven. Er kan geen zekerheid worden gegeven, dat met hun verlangen rekening kan worden gehouden. Voor alle dienstpliehtigen van de zeernacht blijft de duur van de eerste oefening bepaald op ten hoogste 8 maanden. Opleiding tot ziekenverpleger of tot zlekendrager. Ingeschrevenen, die tot gewoon dienstplichtige worden bestemd en niet in het bezit zijn van het bewijs van voorgeoefendheid, kunnen aanvraag doen om in aar.merking te komen voor opleiding tot ziekenverpleger of tot ziekendragerbij de landmacht. Indien zij dezen wensch niet reeds bij de keuring en ook niet rechtstreeks aan den Districtscomman dant hebben te kennen gegeven, behooren zij hun verlangen alsnog voor 5 SEPTEMBER a s. op te geven ter secretarie van de gemeente, voor welke zij hebben geloot. OPLEIDING TOT ZIEKENVERPLEGER. Hiervoor kunnen in aanmerking komen a. personen, die studeeren in de tandheelkunde of in de pharmacie en niet aargewezen zijn voor de officiersopleiding b. personen. die met vrucht lager onderwijs heb ben genoten en beschikken over een kraehtig liehaamsgestelvan dezen genieten de voorkeur zij, die reeds als burger in het bezit zijn van een diploma als ziekenverpleger of daarvoor in opleiding zijn, en voorts apothekers-assistenten. Van al dezen komen bet eerst in aanmerking zij, die zich vrijwillig voor deze opleiding hebben aan- eemeld. OPLEIDING TOT ZIEKENDRAGER. Hiervoor kunnen in aanmerking komen zij, die beschikken over een kraehtig liehaamsgestel en met vrucht lager onderwijs genoten hebben. De voorkeur genieten zij, die in het bezit zijn van een diploma voor eerste hulp bij ongevallen, alsmede zij. die lid zijn van een transport-colonne van het Nederlandsehe Roode Kruis en het bewijs van ge- oefendheid als zoodanig bezitten. Van al dezen komen het eerst in aanmerking zij, die zich vrijwillig voor deze opleiding hebben aan- gemeld. DUUR VAN DEN WERKELI.1KEN D1ENST. De duur der eerste oefening bedraagt voor de ziekenverplegers 11 maanden; voor de ziekendragers 54 maand worden zij tot onderollicier opgeleid, dan 9 maanden. De ziekenverplegers hebben een herbalingsoefening van ten hoogste 20 dagen. De ziekendragers hebben twee herbalingsoefeningen van ten hoogste 40 dagen in totaal. Indeeling by den motordienst, enz. Ingeschrevenen, die tot gewoon dienstplichtige wor den bestemd en niet in het bezit zijn van het bewijs van voorgeoefendheid, kunnen aanvraag doen om bij de Schoolcom pagnie van den motordienst te wor den ingedeeld of te worden opgeleid tot chauifeur, tot motorrijder of tot hulpmonteur bij de artillerie (onberedenen). Zij, die er prijs op stellen voor zoodanige indeeling in aanmerkirg te komen, moeten hun verlangen daartoe schriftelijk mededeelen aan den Commandant der Schoolcompagnie van den Motordienst te Haar lem dadelijk na ontvangst van de kennisgeving van den burgemeester betreKende hun bestemming tot gewoon dienstplichtige. Het schrijven behoeft niet gezegeld te zijn, doch moet wel gefrankeerd toegezonden worden. Zij behooren daarbij op te geven a. hun geslachtsnaam en voornamen b. den datum van geboorte c. de gemeente, waar zij voor den dienstplicht zijn ingesehreven d. het genoten onderwijs e. het beroep en voor zoover zij bij de schoolcompagnie van den motordienst wenschen te worden ingelijfd, of zij genegen zijn in opleiding te worden genomen voor officier of voor onderofficier, indien zij aan de daarvoor gestelde eischen voldoen. Het is noodig, hij het schrijven verklaringen over te leggen, waaruit blijkt bij wien, hoelang en waar zij werkzaam zijn geweest in het chaullfeursvak, als motorrijder of als monteur. Voor zooveel de chauf feurs betreft, meet uit die verklaring tevens blijken of zij in het bezit zijn van een rijbewijs A en of zij personenautomobielen, vrachtautomobielen of tractors kunnen besturen. De gelegenheid tot aanmelding staat ook open voor gewone dienstpliehtigen van vorige lichtinger die wegens uitstel, vrijstelling of om een andere reden hun eerste oefening nog niet vervulden. De aanmelding van laatstbedoelde personen moet ge- schieden voor 1 September a.s. Behalve het hier- boven onder a tot en met f vermelde moeten bij deze aanmelding tevens worden opgegeven de lich ting, het korps en het korpsonderdeel, waarbij de dienstplichtige is ingelijfd. Ook moet belanghebbende bij deze aanmelding schriftelijk verklaren, dat hij niet voornemens is verder uitstel van eerste oefening of vrijstelling te vragen, De Commandant van de Schoolcompagnie roept degenen, die daarvoor het meest in aanmerking komen, op, tot het afleggen van een proef. Vergoe- ding voor te maken kostenovereenkomstig de laagste klasse van het Reisbesluit 1916 kan door dezen Com mandant voor rekening van het Rijk worden gegeven, voor elken aspirant gederende 1 dag of, indien de heen- en terugreis onmogelijk in een dag kunnen geschieden, bij uitzondering gedurende 2 dagen. De Minister van Oorlog bepaalt. wie voor boven- bedoelde indeeling in aanmerking komen. b. c. d. e. schrijven behoeft niet gezegeld te zijn, doch moet wel gefrankeerd worden toegezonden. De aanvrager moet daarbij vermelden a. zijn geslachtsnaam en voornamen den datum van geboorte; de gemeente, waar hij voor den dienstplicht ingesehreven is het genoten onderwij*; het beroep, dat hij litoefent of waarvoor hij in opleiding is. Ook zij, die zich reeds y den keuringsraad voor dezen dienst hebben opgigeven, moeten hedoelde aanvraag inzenden. De Chef van het Bureau Zeemilitie roept degenen, die daarvoor het meest in aanmerking komen, op tot het ondergaan van een gencsskundigonderzoek (ver- moedelijk te Amsterdam), ter beoordeeling of zij voldoen aan bijzondere eischen van gezichtsscherpte en kleurenonderscheidingsvei mogen. Vergoeding voor te maken kosten (voor elk-n aspirant gedurende 1 dag of. indien de heen- en de terugreis onmogelijk in een dag kunnen geschieden, bij uitzondering ge durende 2 dagen) wordt voor rekening van het Rijk gegeven overeenkomstig de laagste klasse van het Reisbesluit 1916. Ter Neuzen, 6 Augustus 1928. De Burgemeester van Ter Neuzen, J. HUIZINGA. Indeeling' als hulpseiner bij de zeernacht. ingeschrevenen, die tot gewoon dienstplichtige worden bestemd en niet in het bezit zijn van het bewijs van voorgeoefendheid, kunnen aanvraag doen om bij de zeernacht te worden ingedeeld als hulp seiner, met latere bestemming voor den dienst bij de kustwaeht (duur eerste oefening 8 maanden AAn herhalingsoefering van ongeveer 3 weken). De aan vraag moet schriftelijk geschieden. Zij moet worden gezonden aan den Chef van het bureau Zeemilitie te Wi/lemsoord Helderdadelijk na ontvangst van de kennisgeving van den burgemeester betreffende de bestemming tot gewoon dienstplichtige. Het i i 1:A~~.111- -to rt T^ovirlinc m iB-.ir.f--"Miwir i niMMir onovertroffsn pljnsllllera

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1