ALGEMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN. No. 8250, Woensdag 25 Juli 1928 68e Jaargang, ABONNEMENTSPRIJS: BINNENLAND. FKiriLI.IT OH. De innemende Landlooper BUITENLAND. -jmm Dit blad verschijnt iederen Maandag-, Woensdag- en Vnjdagavond. INDIe'S BODEM EN PRODUCTEN. Ongetwijfeld is de belangstelling in on- ze kolonien in de laatste jaren belangr—K toegenomen, al mag wel eens gevraagd worden, of deze belangsteiling wei in vol- len omvang aan het land ze!r ten zegen strekt. Niet altijd geldt deze belangstel ling Indie's bodem en producten, welke toch zoozeer ons eigen bestaan raken. Veelal hoort metf zelfs de opmerkinap ,,wat hebben wij eigenlijk met Indie s bodem te maken, die bodem is immers on- uitputtelijk rijk, en wat men er in den grond stopt, groeit wel Was dat maar waar! Neen, voor de productie van alle schatten, die de Indi- sche bodem inderdaad voortbrenat, is meer noodig, en dienen, gelijk Prof. Mohr ons zoo duidelijk heeft geschetst. de volgende faetoren samen te werken: 1 de bodem zelf; 2. het gunstige klimaat; 3. veel ar- beid; 4. veel kapitaal en 5. kennis, kundig- heid, organisatie. Over elk dier punten een enkel woord. Als men door de vergelijking van de op- pervlakte van Indie met die van Europa gaat beseffen, hoe groot Indie eigenlijk wel is, dan zal het niet ipoeilijk zijn, in te zien, dat in zoo'n uitaestrekt gebied de bodem niet overal gelijk, niet overal even mooi kan zijn. Inderdaad, er zijn streken, waar de vruchtbaarheid arooter is dan die der rijkste stukjes van Nederland. Van nature qroeit daarop dicht, weelderig bosch. Maar er zijn ook streken, wier bodem zoo arm is, dat er niets op wil groeien, zelfs ondanks het warme klimaat met veel zonneschijn en regen, nagenoeg geen onkruid. De armste heigrond der Veluwe is rijk in vergelijking met zulke Indische streken. En toch ziet men tegen- woordig van de laatsten nog wel eens een nuttig gebruik maken, maar dan ligt dat aan de andere hierna genoemde fac toren. Het klimaat is werkelijk voor planten- groei schitterend. Het gansche jaar door groote warmte zonder de verzengende hitte van de Sahara of Arabie; veel regen en rijkelijk zonneschijn. Toch zijn er wat den regen betreft belangrijke deelen van Indie, zooals Midden- en Oost-Java, Ma- doera, Bali, enz„ die jaarlijks maanden- lang droogte hebben. Schijnbaar een na- deel is, dat in werkelijkheid weer een voor- deel: cultuurgewassen als koffie, kapok, suikerriet gedijen daarbij zelfs uitstekend. De bodem is onder zulk een klimaat ge- middeld rijker en een eventueel tekort aan water laat zich aanvullen. Maar al die rijke gaven der natuur zou- den, wat de productie betreft, niet tot hun recht komen zonder arbeid, veel arbeid. Inlanders, Chineezen, Europeanen. alien werken flink. Lijntrekkers vindt men overal, ook in Indie, maar vermoedelijk daar gemiddeld eerder minder dan meer dan hier in Europa. Het alom verbeide verhaaltje van de luiheid van den Inlander is zeker ,,een verhaaltje al mag het waar zijn, dat hij per hoofd per dag minder werk verzet dan zijn Hollandsche collega; maar hij doet het dan ook bij een temperatuur waarbij een Hollandsch werkman ook niet op zijn best is. Dit daargelaten de grondbewerking in de suiker en tabakscultuur is inten- siever dan ergens anders ter wereld. Of het nu in den Inlandschen rijstbouw is, of in de tabakscultuur. of het is in de Euro- peesche suiker- of theecultuur, steeds wordt men getroffen door de intensiteit van, de groote zorg voor de grondbewer king, de bemesting, het uitplanten, het wieden, enz. Neen, waarlijk, grooc is de productie, van Indie, maar grootsch is ook de arbeid daarvoor voortdurend verricht Intusschen vele der Indische cultures geven pas na 46 en meer jaren product; in het bijzonder de struik- en boomcul- j tures als thee, kina, rubber, oliepalmen, enz. Al die jaren moeten de bodem en de cultures met veel zorg worden onderhou- den, en dat kost veel geld. Daarvoor is dus veel kapitaal noodig. Verder zijn er voor de bewerking van den oogst dikwijls zeer groote en kostbare installaties en fa- brieken noodig; ook daarvoor zijn groote kapitalen noodig. Verder nog voor we- gen, bruggen, woningbouw, hospitalen, enz. En daarmede is men er nog niet! Ook na het oogenblik, dat de bodem zijnen rijken oogst, (die soms erg tegenvalt) heeft gegeven, en het marktproduct is be- reid, komt er nog heel wat kijken, aleer dat product wordt verkocht en betaald (soms qoed, en soms slecht). Dat alles valt bui- ten het bestek van deze beschouwing. Alleen zij hier gereleveerd, dat zonder veel kapitaal in goed vertrouwen in al die ondernemingen van Indie gestoken, van de gansche productie maar heel weinig ware terecht gekomen. Tensfotte gegeven al dien meer of minder vruchtbaren bodem, het groeizame Idimaat, de talrijke willige arbeidskrach- ten, en groote beschikbare kapitalen, zou de Indische productie nimmer de hoogte en het succes hebben bereikt, die zij nu heeft, wanneer de Nederlanders in Indie niet kennis, kundigheid, organisatievermo- gen, initiatief en volharding hadden ont- wikkeld, die de gansche wereld bewonde- ring en eerbied afdwingen, behalve, ja nu moet een pijnlijk" woord uit de pen behalve een zeer groot deel van het moe- derland zelf! Want hoe weinigen hier te lande weten, hoe in weinige tientallen jaren onbewoonde streken, grooter dan Nederland, veranderd werden in bloeien- de landen, waar Inlanders en Europeanen aenieten van de geschapen welvaart. hoe Hollandsche inaenieurs door prachtige irrigatiewerken dorre vlakten herschiepen in vruchtbaar bouwland. Gelukkig begint er de laatste jaren ech- ter een verandering ten goede te komen: begint men, ook in kringen, die nooit zelf in Indie waren of daar relaties hebben. in te zien. wat voor dit deel van het Rijk Nederland het andere deel van het Rijk Nederlandsch-Indie beteekent; ma- terieel en cultured, en het laatste is daar- van zeker niet het minste BESLAG GELEGD OP HET DEPARTEMENT VAN BUITEN- LANDSCHE ZAKEN. Naar aanleiding van het feit, dat de Staat niet binnen den bepaalden termijn heeft voldaan aan de hem bij vonnis van de Haagsche rechtbank opgelegde ver- plichting aan de tegenpartij in het ciyiele proces, den heer Wenniger, vroeger kan- selier bij het Nederlandsch gezantschap te Tokio, rekening en verantwoording af te eggen van den verkoop van aan den heer Wenniger toebehoord hebbende goederen reeft gisterochtend deurwaarder Grondel voor den heer Wenniger beslag gelegd door E. J. RATH. 7) Vervolg. Zijn blik dwaalde af naar het meisje op den grond en iets trof hem. Met ge- fronste wenkbrauwen zat ze hem aan te kijken, met een vastberaden, bijna uitda- gende uitdrukking in haar donkere oogen. Zonder het te merken, ging hij weer recht- op zitten. Misschien maakte ze de zaak ook niet moeilijker en had ze juist in de atmosfeer gebracht wat hij te voren ge- mist had. „In die stad", zei hij, „ik schaam mij het te vertellen maakte ik kennis met eenige jongens van mijn leeftijd, die zich al ophielden met minder eerlijke praktij- ken. Een tijdlang verkocht ik kranten, maar het was heel moeilijk eerlijk te blij- ven temidden van zooveel verleiding. Ik leerde stelen, wel geen groote dingen. Ik stal alleen kleinigheden, maar dat bena- deelde mijn karakter evenzeer, alsof ik groote diefstallen had gepleegd. Marian Kilbourne's oogen tintelden. „Moeder," fluisterde ze, „dit is er een met opvoeding." „Om uit dit millieu te ontkomen, ginq ik naar zee." Een lange en tevreden zucht kwam uit de richting van het kind op den grond. Rawlins begon er in te komen. ,,Ik was toen bijna vijft:en, en sterk en groot voor mijn leeftijd. Dus werd ik aan- genomen als lichtmatroos. Het schip was een bark. Na honderd dertien dagen op op het departement van buitenlandsche zaken. De heer Grondel ging daartoe naar het departement van buitenlandsche zaken, waar hij mededeeling deed aan den heer Burgy, referendaris. chef der afdeelinq comptabiliteit van dat departement, dat hij zich zou begeven naar den procureur-ge- neraal bij den Hoogen Raad, teneinde beslag op het departement te leggen. Aangezien het zich achter dat departe ment gelegen Rijksarchief onder een Hum mer is ingeschreven op het kadaster en men niet precies de hoegrootheid van het departement kon opgeven -de deurwaar der moet in de akte de grootte van het in beslag genomen goed noemen moest de heer Grondel ook beslag leggen op dat Rijksarchief. Hier heeft hij gesproken met den hoofd- commies van Rosmalen. Vervolgens is deurwaarder Grondel naar den procureur-generaal bij den Hoo gen Raad, mr. Tak, gegaan, waar hij het exploit voor den staat heeft uitgebracht. Hierna restte hem niets anders dan het origineel van het exploit te laten registree- reri en precies om 12 uur werd het uitge- brachte exploit op het hypotheekkantoor in de registers overgeschreven. WERELDTENTOONSTELLING IN 1930 TE ANTWERPEN. Thans heeft de Nederlandsche regee- ring besloten, dat voor zoover het Depar- j tement van Kolonien betreft, deel zal wor- den genomen aan cje Wereldtentoonstel- ling voor Kolonien, Zeevaart en Vlaam- sche Kunst, welke in 1930 te Antwerpen zal worden gehouden. Deze deelname zal slechts beperkt zijr en van ambtelijken aard. WAT ONZE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE VERMAG. Niet alleen de Rotterdammer, maar ook elke Nederlander zal moeilijk kunnen on- derdrukken een gevoel van nationalen trots, nu spoedig in de vaart zal worden gebracht het nieuwste schip van de Hol- land-Amerika-lijn: de ..Statendam welke op de Wiltonwerf zijn voltooiing begint te naderen. Reeds uit den naam van het schip blijkt, dat hiermede wordt voortgezet de fiere reeks van voorafgaande ,,dams van welke er vooral twee in den laatsten tijd algemeene bekendheid hebben ver- kregen: de ,,Veendam", welke gelukkig voor onze nationale vloot behouden kon blijven, en de ..Rijndam", waarmede de Nederlandsche Reisvereeniging dit jaar voor het eerst haar triomftochten naar Noorwegen en Engeland maakt. Aan den Nieuwen Waterweg ziet men het nieuwe schip zijn silhouet reeds om- hoog steken. Juist ruim een jaar aeleden werd het casco, op een werf te Belfort ge- bouwd, naar de Wilton-werven te Schie dam gesleept. De afwerking werd dadelijk met bekwamen spoed ter hand genomen. En wanneer men slechts de cijfers raad- pleegt, kan men zich een indruk vormen van hetgeen er in twaalf maanden tijds werd gewrocht. Niet minder dan 2.000.000 K.G. staal werd aan het vaartuig verwerkt, waarvoor 750.000 K.G. klinknagels noodig waren; hierin zijn nog niet begrepen de drie geweldige schoorsteenen, welke nog ontbreken. De masten steken 54 M. boven de kiel uit, en de hoogte van kiel tot sloe- pendek bedraagt 25 M. De lengte van het schip is 213 M., de breedte 25 M. Het draagvermogen zal 30.000 ton bedragen. Het electrische net is niet minder dan 730 K.M. lang; de lengte der pijpen voor stroo- mend warm en koud water is 75 K.M. Vooral aan de afwerking wordt groote zorg besteed, want groot is de concurren ce van vreemde Atlantische stoomers, welker luxieuse inrichting steeds wordt opgevoerd. Maar de Statendam'' is een geweldige concurrent: de groote feestzaal wordt 6 M. hoog en bevat 64 groote ven- sters; alle hutten zijn voorzien van dubbel openslaande ramen. Vooral de derde klas- se wordt zoo aantrekkelijk mogelijk inge- richt, omdat juist de pleizierreizigers uit Amerika steeds meer gebruik aaan maken van goedkoopere scheepsgelegenheden, waarbij het comfort toch niets te wenschen mag overlaten. En men mag aannemen, dat hun voorbeeld door velen in ons land zal worden gevolgd DE RIJKSTE MAN IN ZWEDEN IS EEN HOLLANDER. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. bij verkoudheden en rheumatiek Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord "Bayer" staat. Prijs 75 d». „Dagens Nyheter", te Stockholm geeft een groot speciaal nummer uit over Nederland. ..Dagens Nyheter", het eerste liberale dagblad van Stockholm, tevens het groot- ste van Zweden, zoowel wat oplage als advertenties en technische inrichting be treft, heeft naar aanleiding van de opening der Olympische Spelen zijn geheele in meerdere kleuren artistiek bewerkte Zon- dag-bijlage van den 22en dezer gewijd aan Nederland en de relaties tusschen Zwe den en Holland. Het nummer, dat 24 blad- zijden groot is, bevat omtrent vijftien ar- tikelen en onqeveer 100 illustraties, daar- onder een aantal teekeningen van Zwe den s beste levende kunstenaars op dit gebied: Torsten Schonberg, Eigil Schwab en Hialmar Straat. Onder de artikelen komen voor: schil- deringen van Amsterdam, de Hollandsche provincie, alsook beschrijvingen van in- dustrie en visscherij. Een aardig opsiel over Koningin Wilhelmina heeft den titel gekiegen ,,L)e Koningin van den Haag en Abisko", een toespeling op de liefde der Koningin voor het Zweedsche gebergte, een lietde, die in Zweden zeer op prijs ge- steld wordt. De vooraanstaande kunst- criticus doctor Tor Hedberg schrijft over de Oud-Hollandsche kunst en een lang artikel, met den titel ..Holland's veroverde provincien" behandelt de merkwaardige arooglegging der Zuiderzee. Een p'aar artikelen houden zich bezig met de groote sportgebeurtenis te Amster dam; zoo schrijft een der meest betrouw- bare sportkenners van Zweden, de heer Erik Bergvall, chef van het Stadion te Stockholm over de Hollanders a.s sports- lieden en na een beschouwing van de kan- sen der verschillende naties houdt hij het voor waarschijnlijk, dat Nederland de tweede plaats zal veroveren. Van groot interesse voor het Neder landsch publiek is een artikel over de Hol landers in Zweden, waaruit o.a. blijkt, dat de rijkste persoon in het land, de heer Arend Versteegh, Hollander is. Een in Nederland wonende Zweedsche dame, mevrouw Else Almquist, draagt bij met een paar sympathieke artikelen over Hol landsch familieleven en houdt zich in het bijzonder op bij het in Zweden geheel on- bekeride feest, Sinterklaasavond. Ten slotte heeft „Dagens Nyheter" door de Vereeniging .Nederland in den Vreemde" een novelle verworven van den pseudonym Hendrik van Grave. DE SCHIPBREUK VAN DE ITALIA. In den ministerraad heeft Mussolini ge- zegd, toen hij sprak over de binnenland- sche politiek, dat twee gebeurtenissen de laatste weken het Italiaansche volk in be- roering hebben gebracht. De schitterende vlucht van Ferrarin en Del Prete heeft Ita lia met trots vervuld, de Poolexpeditie heeft het Italiaansche volk diep leedwe- zen ingeboezemd. Aivorens omtrent de ze expeditie een blijvend oordeel uit te spreken, zei Mussolini, moet men afwach- ten tot het drama zijn epiloog genaderd is. Men kan thans slechts verzet aanteekenen tegen de on-menschelijke, anti-Italiaan- sche beweging, die zich uitstort over de hoofdpersonen van deze ongelukkige on- derneming mannen, die, toen zij vertrok- ken, wisten wat zij gingen ondernemen, n.l. een zeer gevaarlijke onderneming, en die daarbij hun moed en hun geestkracht getoond hebben, zijn de algemeene ach- ting waardig. Pas nadat alle mogelijke na- sporingen verricht zullen zijn om de rest der schipbreukelingen te vinden zal er een normaal en volkomen objectief onderzoek worden ingesteld over het beloop van de onderneming, de reddingspogingen, kort- om over alle fazen van dit treurspei, dat de heele wereld ontroerd heeft. Dit gewone onderzoek, zoo vervolgde Mussolini, zal ualuurlijk in ltalie geschieden, door Ita- lianen. Een andere veronderstelling zou dwaas en kwetsend zijn en zoo iemand, wie ook, zulks voorstelde, zou dat dadelijk moeten worden van de hand gewezen. Nadat Mussolini er nog aan herinnerd had, dat de Italiaansche vlieger Maddale- na de eerste was, die de schipbreukelin gen ontdekte, besloot de ministerraad zich "tot den tolk te maken van het eenparig gevoelen van het Italiaansche volk, door alien te bedanken, die zich ingespannen hebben voor de redding der schipbreuke lingen en vooral voor de Russische be- manning v|in de Krassin, en door een eer- biedigen en bewogen groet te brengen aan de nagedachtenis van den Zweed Malmgren en den Italiaan Pomella. die bit de expeditie zijn omgekomen. DE NIEUWE ARBEIDSVOOR- WAARDEN DER ANTWERPSCHE HAVEN ARBEIDERS. Alle in het havenbedrijf bestaande pa- troons- en werkliedenorganisaties hebben hun volkomen goedkeuring gehecht aan, door de havencommissie, ontworpen nieu we arbeidsvoorwaarden, welke luiden Aan tot een maximum van een jaar aan- genomen werklieden wordt wekelijks vijf betaalde werkdagen gewaarborqdde aanwerving van losse werklieden ge- schiedt op een wijze, dat een vrije keus uit hen kan worden gedaan weigering zee, waarin geen land in zicht kwam - we gingen om Kaap Hoorn gedurende den nacht kwamen we bij..." „Zagen jullie heelemaal geen schepen ook vroeg Marian. ,,Zeventien", antwoordde hij vlot, Ik vergat dat te noemen. Eindelijk kwamen we bij het eiland Borneo." ,,0...o...o...o...o... Moeder Mevrouw Kil'bourne knikte alleen met het hcofd. Ze had haar handen nog in haar schoot en zat gemakkelijk in haar stoel te schommelen. Maar het bruin ver- brande kind was opgewonden, als ware het geelectriceerd. Hij kon van zijn plaats af bijna voelen hoe ze energie uitstraalde. Borneo," peinsde hij, en Marian zag in zijn oogen, dat hij bijna even opgewon den was. ..Dat waren drie wonderlijke jaren in Borneo. Ik woonde in het huis van een inlar.dsch opperhoofd en leerde er de taal en gewoonten van de wi.den. Na afloop van die..." ,,Zeg eens iets in het... in het Borneo- neesch", zei het kind. Hij keek haar aan en schudde zijn hoofd ontkennend. ,,Ik ben die taal vergeten. Na afloop van die drie jaar ontsnapte ik, kwam ik met moeite aan boord van een Engelsch schip. Het schip..." ,,Hoe ontsnapte je De vraag klonk als een bevel. ,,Dat eh... vertel ik liever niet. ,,Onzin. Als ik het nu weten wil. Ik moet..." Marian", zei mevrouw Kilbourne. .,ik heb hem gezegd, dat hij niets behoeft te vertell'en, dat hij niet prettig vindt.' ,,Maar als we niet weten, hoe hij aan de wilden ont... ,,Genoeg, Marian." Rawlins keek zijn oude vraagster aan met een bijna triomfantelijken blik. „Alles wat ik u zeggen kan is, dat ik op een allermerkwaardigste en hoogst avontuurlijke wijze ontkomen ben." Marian beet zich op de lip en keek ontevreden. ,,Het schip waarop ik terecht was geko- men ging naar Zuid-Afrika, met een la ding waar ik liever over zwijgen zal. In den Indischen Oceaan geraakten we in een orkaan die drie dagen duurde. Het schip werd geheel lek geslagen en we moesten het verlaten. Onze boot qeraakte van de ande^en af en toen we eindelijk aan een onbewoond eiland kwamen, was ik nog maar alleen in leven.' Mevrouw Kilbourne was nu toch ook onder den indruk, maar zei niets. Marian steunde haar kin met beide handen en zat onbeweegl'ijk. ,,Tot mijn twintigste jaar bleef ik op dat eiland. Ik behoef u dit merkwaardig avontuur niet nader te beschrijven, me vrouw Kilbourne het zou u niet interes- seeren. Ik wil alleen zeggen, dat ik of neen, zelfs dat niet." Hij hield op en bedekte zijn oogen met de hand. Marian knarsetande, wat hem natuurlijk niet ontging. „Niet lang daarna was ik terug in Ame- ,,Wil je ons tenminste zeggen, hoe je naar Amerika ging vroeg het meisje ..Met een zeil'schip.antwoordde hij. ,,Na mijn terugkomst heb ik van alles en nog wat gedaan, maar lang ben ik ner- cens geweest. Ik begon als kellner. Daar na was ik stoker op een locomotief, cow boy, mijnwerker, werkte ik aan een boor- toren, was ik looper voor een bank, boek- houder, chauffeur, hotelportier, loodgie- ter en beroepsbokser." „Tegen wien heb je gebokst? Marian kon de vraag niet inhouden. Rawlins keek haar ernstig aan en deed alsof hij nadacht. ,,Den kampioen, zei hij eindelijk. „Na- dat ik voor het laatst gebokst had, speel- de ik kleine rolletjes bij een tooneelgezel- schap. De ondervinding, die ik...' „lk wil weten Marian," zei mevrouw Kilbourne, „val hem toch niet in de rede." ,,Maar ik wil weten wie het gewonnen heeft," jammerde Marian. „We stopten in de zeven-en-twintigste ronde ten gevolge van een vreemdsoortig maar dat doet er eigenlijk niets toe. Ik vond het leven als acteur bijna het inte- ressants van alles. Aan het hoofd van den troep stond iemand, waarvan iedereen in Amerika den naam kent. Eens was ik... ,,Hoe heette hij? Ja, eigenlijk... ik vind..." Hij zweeg plotseling en bleef geruimen tijd zwijgen, terwijl hij den blik op mevrouw Kilbourne gevestigd hield. „Ik hoop, dat u het mij 1 niet kwalijk neemt, mevrouw, maar ik geloof werkelijk, dat het beter is, als ik dat maar verzwijg." J Marian stond al, maar bedacht zien. Langzaam liet ze zich weer in haar voriqe houding op den grond zakken. Ze had een donkeren bios op de wangen, en het J kon haar niet schelen of hij het zag of niet. „Ik zal maar niets meer zeggen over mijn acteursleven. Het was heel interes- sant, maar niet erq winstgevend. Ik ging weg van het tooneel, en deed weer van alles. Ik reisde het heele land door. Ik ontdekte, dat tusschen de tijden, dat ik werkte steeds grootere tusschenpoozen ontstonden, en... ik vond het prettig. Ik begon pleizier te krijgen in niets-doen. Mevrouw Kilbourne zat met het hoofd te schudden. Ze kende ook dit deel van de geschiedenis. ,,U hebt geen idee hoe makkelijk het is landlooper te worden." zei hij, half tegen zich zelf. „Ik zal het niet verdedi- gen als beroep, maar het heeft toch zijn aantrekkelijkheden, vooral voor een ge- zonden jongen man. Nadat ik goed en wel gewend was geraakt aan het luie leven, deed ik slechts een ernstige poging me- zelf te verbeteren. Dat was, toen ik werk- zaam was als detective.' Hij streek zich over de kin en keek tersluiks naar het meisje op den grond. Dit keer keek ze hem niet aan. Een vlekje op den zoom van haar rok nam al haar aandacht in beslag. ,,Ik moet toegeven, zei Rawlins met eenige stemverheffing, dat ik detective- zijn een buitengewoon boeiend beroep vond. De vele toevalligheden, het gevaar soms, trokken me aan. Ik zal nooit het geval van Hopkinson vergeten." Marian keek naar de oprijlaan en gaapte beleefd. Even knipperde hij met de oogen en wendde zich toen weer tot mevrouw Kilbourne. Te gelijker tijd wierp Marian hem een kwaadaardigen blik toe. Misschien stelt u geen belanq in het geval van Hopkinson, mevrouw Kilbour ne" vroeg hij. „Net zooals je wilt, Rawlins. Hij aarzelde, nog steeds hoopvol, maar Marian gaapte diep en rekte zich uit. (Wordt vervolgd.) Mj-h wui/i KM

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1