Slapeioosheid Financieele BericLten GEMENGDE BEBICHTEH van de .Krassin zich naar de Italianen, die hen dankten. ztij omhelsden hen van vreugde over de redding en verkiaarden al hun hoop op de ..Krassin' gevestigd ge- had te hebben. Zij hadden evenwel niet verwacht, dat de ijsbreker zoo snel zou ar- riveeren. Alle leden van de groep-Viglieri zijn goed: alleen Cecioni heeft een gebroken been, dat evenwel reeds gezet is. De .Krassin nam behalve de leden van de groep ook alle bagage en ook het be- schadigde vliegtuig van Lundborg aan boord. De Krassin'" naderde de ijsschots, waarop de Viglieri-groep zich bevond, ter- wijl de mist kwam opzetten. Deze trok later evenwel op. De bewondering voor den arbeid van den ijsbreker Krassin is in Scandinavie algemeen. De commandant van den ijs breker, Carl Jogi, is een gewezen Est- landsch zeeman en ongeveer 30 jaar oud. Hij heeft aan boord van de Krassin aan verschillepde expedities deel genomen. Daar hij met den toestand op de ijszee goed op de hoogte was, werd hem het commando over de Krassin toevertrouwd. Prof. Savilovitsj, de leider van de hulp- expeditie, heeft de orde van de Rooae Vaan gekreqen. Aan boord van de Krassin is een plech- tige vergadering gehouden. De geredden dankten den kapitein en de manschappen voor hun dapper optreden. De Russen zijn er in geslaagd alle kleeren, documenten en een aantal herinneringen der schip- breukelingen mee aan boord te brengen. De marconist, Biagi, heeft zelfs zijn radio- toestel mee teruggebracht. Officieele dank aan Rusland. Op last van Mussolini heeft de onder- staatssecretaris van buitenlandsche za- ken Grandi zich Vrijdag naar de Sowjet- ambassade begeven om officieel den dank van Italie voor de redding door de Krassin te betuigen. De omzwervingen van de groep-Mariano. Over de redding van de beide Italiaan- sche officieren Mariano en Zappi wordt nog uit Moskou gemeld, dat zij vooral de laatste twee weken vreeselijk hadden ge- leden. Malmgren is den 15den Juni van ontbering en koude overleden, toen men nog over voldoende levensmiddelen be- schikte. Vijf dagen nadat de bemanning van de Italia op het ijs was geland, had den de drie mannen hun tocht aangevan- gen. 42 dagen hebben de beide officieren rondgezworven. Het is onbegrijpelijk hoe ze zoo lang aan de koude en het vaak slechte weer weerstand hebben kunnen bieden. De beide Italianen hadden Malm gren eerst op diens uitdrukkelnk verzoek in de nabijheid van het eiland Broch ach tergelaten; later toen hun onmogelijk bleek het vasteland te bereiken waren ze weder bij hem teruggekeerd. Ze verkiaarden bij hun redding, dat zij het ten hoogste nog een paar dagen hadden kunnen uithouden. Op hun zwerftochten over het ijs hadden ze met minder dan acht vliegtuigen gezien, zonder echter door de vliegers opgemerkt te worden. Malmgren. f De tragische dood van Malmgren heeft in geheel Zweden groote deernis verwekt. Alle lagen der maatschappij geven uit- drukking aan hun groote droefheid. Malmgren, die ondanks zijn jeugdigen leeftijd docent was aan de universiteit van Upsala, was buitengewoon bemind. De meteorologische wetenschap lijdt door zijn dood een groot verlies. De Nya Dagligt Allehanda schrijft: Malmgren was een man van de weten schap, die zich door zijn persoonlijkheid en door zijn werk heeft doen kennen als moedig vorscher. Zijn leven zal onver- ankelijk in de herinnering van het volk lijven voortleven." Prof. Dr. Ficker, het hoofd van het me- teorologisch instituut van de Berlijnsche universiteit. verklaarde in een onderhoud met een medewerker van het Berliner Ta- geblatt, dat de verongelukte Malmgren een uiterst bekwaam geleerde was, die nog een groote toekomst voor zich hack. Malmgren was een leerling van den Zweedschen professor Ackerbloem en kon zeker worden beschouwd als de meteoro- loog met de meeste ervaring in de Pool- streken. T oen de Italia zich te Stolp be vond heeft Malmgren zijn wetenschappe- lijke vrienden te Berlijn nog bezocht. Reeds toen heeft hij gezegd niet ten voile vertrouwen te stellen in de Italia, die vol- gens zijn meening te klein was voor een dergelijken tocht. Naar de Zweedsche draadlooze dienst meedeelt, is men er daar te lande ontstemd over, dat Mariano en Zappi Malmgren in stervenden toestand op het ijs hebben ach- tergelaten, gelijk men daar uit het hier- boven weergegeven Russische relaas van hun zwerftocht leest. De bladen vragen ook waarom Nobile toestond, dat Malm gren in gewonden toestand het kamp ver- liet om hulp te gaan zoeken. WERKLOOSHEID IN ENGELAND. Sedert lang hebben wij, schrijft de N. R. Crt„ de wekelijksche statistiek betref- fende de werkloosheid niet meer bijgehou- den, omdat de getallen om het millioen bleven schommelen en nu eens wat hoo- ger, dan weer iets lager waren, maar geen belangrijke veranderingen meer vertoon- den. Het feit, dat midden in den zomer het aantal werkloozen de laatste weken weer merk'baar is toegenomen, is echter eenigszins verontrustend. Op 11 luni wa ren er 1.149.000 werkloozen, op 18 Juni 1.162.500 13.500), op 25 Juni 1.192.500 30.100), 2 Jul'i 1.217.500 34.900). De indruk versterkt zich dat handel en bedrijf er steeds slechter aan toe zijn en dat de welvaart, die sommige takken van nijverheid genieten, vooral die welke halve weelde-artikelen produceeren, een uitzon- dering is. Bij de kolenmijnen is in Juni de toestand gestadig verergerd. De productie is tot een hoeveelheid zonder wedergade ge- daald. In de week die op 30 Juni eindigde bedroeg zij slechts 4.347.100 ton of bijna een half millioen ton minder dan in het gemiddelde voor dit gedeelte van den zomer van 1927. Het aantal kolendelvers in de mijnen vermindert dienovereenkom- stig. De steenkolennijverheid heeft noch- tans slechts een betrekkelijk klein aandeel in de toeneming van de werkloosheid. Getroffen zijn ook de laarzen- en schoe- nennijverheid, de aardewerkfabrieken, de wol'nijverheid en de transportnijverheid. De Daily News berekent, dat tusschen de zeven en acht millioen menschen in En- geland de grens der armoede bereikt heb ben. Hun koopkracht is zoo gering gewor- den, dat zij zich alleen de eerste levens- behoeften kunnen aanschaffen, en de in- dustrie ondervindt hier weer den terug- slag van. URUGUAY WIL EEN VLOOT HEBBEN. Uruguay, land van voetballers en be- vroren vleesch, wil zich een vloot aan schaffen. De gezant te Madrid heeft medegedeeld, dat die vloot om te begin- nen moet bestaan uit een groote en twee kleirte kruisers, drie torpedojagers en een eskader watervliegtuigen. Bovendien komt daar nog een drijvend dok bij. De zaak mag in totaal 6 millioen pesos (ongeveer 15 millioen gulden) kos- ten. Het schijnt, dat de Spaanscbe staat bereid is Uruguay dit bedrag te leenen. mits de orders voor den aanbouw in Spanje worden geplaatst. WEER EEN AANSLAG TE BELGRADO. Een Macedonier heeft Vrijdagmorgen te Belgrado in het Zuidslavische ministe- rie van binnenlandsche zaken een moord- aanslag gepleegd. Vervolgens heeft de moordenaar zich zelf ernstig met revolver- schoten gewond. Te elf uur verscheen bij den afdeelings- chef Lazitsj. den leider van de politieke politie in Macedonie, de man, die zich voorstelde als inwoner van de Macedoni- sche stad, Istip, en voorgaf Bulgaarsch onderdaan te zijn. De man trok een revol ver en loste verscheidene schoten op La zitsj. Deze viel ernstig gewond neer. Daarop richtte de man het wapen op zich zelf. Lazitsj werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis vervoerd. Op den aanval- ler werden geen documenten gevonden, die eenige opheldering omtrent zijn per- soon kunnen geven. Toch twijfelt men niet of het betreft hier een Macedonische poli tieke wraak, daar Lazitsj als leider der politieke politie een der hevigste tegen- standers van de Macedonische organisa- ties is. HUWELIJKEN EN GEBOORTEN. De Statistische Korrespondenz geeft en- kele cijfers over de huwelijken en geboor- ten in de groote steden van Pruisen. Daaruit blijkt, dat in het eerste kwar- taal van 1928 het aantal huwelijken aan- merkelijk hooger was dan in hetzelfde tijdvak van 1927 en 1913, nl. 7,87 pet., tegen 6.77 en 6.16 pet. Het hoogst was het cijfer in de steden van het Rijnsch- Westfaalsche niiverheidsgebied. Het gemiddelde geboortecijfer was 18.88 tegen 1870 in 1927. Van alle genoemde groote steden hadden alleen Berlijn en Keulen dalende geboortecijfers. Berlijn stond onderaan met slechts 10.94 pet. Het geboortecijfer was er lager dan het sterf- te-cijfer. Er zijn nl. in de hoofdstad in het genoemde kwartaal 2597 menschen meer gestorven dan geboren. MATROZEN DIE DE SCHEEPSKAS WILDEN STELEN. Volgens een telegram uit Sjanghai zijn daar op een nacnt aan boord van den Franschen kruiser Michelet, twee matro- zen in de kajuit van den betaalmeester gedrongen. Zij sloegen den betaalmees ter bewusteloos en wilden de kas stelen. Een off icier, die door het lawaai gewekt werd, liet de beide matrozen in arrest stellen. DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DEN PAUS. Sedert eenige dagen loopen er minder gunstige geruchten omtrent den gezond- heidstoestand van den Paus. De groote hitte zou den Paus, die aan asthma lijdt, geen goed doen, vandaar ook dat het con- sistorie, hetwelk de vorige maand zou worden gehouden, niet heeft plaats gehad, ten einde den Paus te groote inspanning te besparen. Het schijnt echter, dat de bladen te Ro me de zaak wel wat hebben overdreven. Het te Freiburg in Zwitserland verschij- nende blad, de ..Freiheit", dat doorgaat voor een der best ingelichte Katholieke organen, vertelt althans, dat het zoo'n vaart niet loopt en dat men moet erkennen dat de Paus voor zijn 72 jaren zich in een goede gezondheid verheugen mag. HONGERSTAKING TE SONNENBURG. Een aantal politieke gevangenen te Sonnenburg is een hongerstaking begon- nen omdat zij meenden, dat zij niet onder de amnestie zouden vallen. Het aantal der stakers stijgt nog steeds. Terwijl aanvankelijk in het geheel 66 man ..weigerden", zijn het er thans 300 (van de 482 gevangenen). De voedsel- weigeraars hebben verklaard, de amnestie ook te willen zien toegepast op gewone misdadigers. Er zijn geen incidenten voor- gevallen. KONING AMAN OELLAH EN DE GEESTELIJKHEID. Uit Kaboel wordt gemeld, dat een dele- gatie van Mohammedaansche geestelijken een bezoek aan koning Aman Oell'ah heeft gebracht om met een beroep op de grond- wet te protesteeren tegen net feit, dat de koningin en de andere hofdames in het openbaar, zooals op de Europeesche reis het geval is geweest, zijn verschenen zon der den sluier te dragen, waardoor de Islam beleedigd is. De koning wees er op, dat ook de land- bevolking in Afghanistan geen sluier draagt en dat, zoodra de landbevolking hiertoe besluit, de koning een verordening zal uitvaardigen, dat dit ook aan het hof zal moeten geschieden. DC GRAANINZAMELING IN RUSLAND. In de te Moskou gehouden vergadering van het centraal comite van de communis- tische partij is besloten tot opheffing van alle maatregelen die men gedurende het laatste half jaar had getroffen om meer graan te verkrijaen, Tot deze maatrege len behoort o.a. het verbod van handel in graan. De politiek tegenover de zooge- naamde Koeliks zal echter niet veranderd worden. Dit besluit beteekent een overwin- ning van de radicale richting in het co mite. De vooruitzichten van den oogst zijn verbeterd, vooral in Siberie schijnt een rijke oogst te worden verwacht. BANDIETISME IN RUSLAND. De Lokal Anzeiger meldt uit Moskou: Uit Moormansk wordt gemeld, dat in dit gouvernement een bende brandstich- ters en bandieten is ontdekt, waartoe ook communisten behoorden. Het blad Ra- botschaja Moskwa meldt dat de leden van de communistische executieve aldaar groote drinkgelagen hebben gehouden van gelden, tot bedragen van vele duizen- den roebels, welke voor verbetering der scholen en voor steun aan de armen be- stemd waren. Om nog meer geld te krij- gen. worden daar de bosschen gekapt. Het blad bevat verder mededeelingen omtrent een directeur van een darmfabriek die zijn vrouwelijk personeel tot samen- leving met hem dwong. Thans wordt deze zaak in haar geheel door de justitie on- derzocht. TER NEUZEN, 16 JULI 1928. EIND-EXAMEN B. RlfiKS H. B. S. Geslaagd H. A. Brakman te Sluiskil, J. J. de Bruijne en J. W. de Feijter te Hoek, mej. N. C. van Dis te Zaamslag, A. Hame- lynck te Sas van Gent, W. J van Kerk- voort, C. J. van der Peijl en Z. Simons alien alhier. Afgewezengeen. CONCERT OP DE MARKT. Het muziekgezelschap ,,De vereenigde werklieden is voornemens Woensaag aanstaande concert te geven op de Markt. VECHTPARTIJ. Zaterdagavond jl., ongeveer 10.30 uur, moest de politie handelend optreden, sdaar eenige personen in den Nieuwediepweg aan het vechten waren. Blijkbaar hadden ruzie gekreaen M. P. en zekere de R., beiden visscner alhier. Eerstgenoemde lag op den grogd en bloedde uit zijn gezicht. De politie stelde een onderzoek in. ONWEER EN BRAND. In den afgeloopen nacht ontlastten zich boven onze streek twee onweersbuitjes, aepaard gaande met een frisch regentje, Hoewel het onweer niet van ernstigen aard was, bleek aan verschillende inaeze- tenen, die na de regen naar buiten kwa- men en een luchtje wilden scheppen, aan den rossen gloed die in het Oosten aan den horizon verrees, dat daar brand moest zijn uitgebroken. Nadere berichten bevestigen dat den landbouwschuur van den landbouwer L. van Dixhoorn, op zijn hofstede onder Hengstdijk, door den bliksem is getroffen en met den inhoud geheel door het vuur werd vernield. Twee paarden zijn den brand ontvlucht, een der dieren echter met brandwonden, terwijl de kippen bij den brand zijn omgekomen. BRAND. Hedenmiddag werd brand ontdekt bij mej. Nieuwejaers in de Noordstraat. De brand, die veel rook ontwikkelde, was blijkbaar ontstaan in de achterkamer, als keuken in gebruik. Het vuur had ook reeds het plafond bereikt en ook in de boven- achterkamer stond het vol rook. De inspecteur van politie was spoedig met een handbluschapparaat tegenwoor- dig en bestreed het vuur in de achterka mer, nadat hij een ruit had ingeslagen, om er bij te kunnen komen, daar de kamcrs gesloten waren. Toen de motor-brandspuit ter plaatse verscheen, behoefde deze geen water meer te geven. GEVONDEN VOORWERPEN. De inspecteur van politie alhier maakt bekend, dat omtrent de navolgende ge vonden voorwerpen inlichtingen te beko- men zijn aan de daarachter vermelde adressen Etenszak, politiebureau. Engelsche sleutel, M. Servaas, Tho- lensstraat 60. Regenjas, postkantoor. Zakje, inhoudende portemonnaie met geld, A. Verlinde. Vlooswijkstraat 13. Riem, J. J. de Meij, Dijkstraat 46. Portemonnaie met inhoud, D. le Mat, Lange Kerkstraat 68. Zakmesje, J. K. Molegraaf, Tholens- straat 94. Motorgereedschapstasch, H. E. Gelms, De Jongestraat 9. Kinderportemonnaie, K. Fokke de Goe de, Steenkamplaan 37, Wandelstok, Concierge Kantongerecht. Zilveren armband, S. de Blaaij, Boven- weg 62, Sluiskil. Band van zomerjurk, Jos. Molegraaf, Elleboog 15. Dameshoed (grijs), G. A. Peters, Steen kamplaan 89. Rozenkrans, L. Wabeke, Scheldekade 16 Rijwielbelastingmerk in etui, R. Meeu- sen, Zandstraat 9. ELECTRISCHE VERLICHTING TER NEUZEN. Blijkens het verslag der Industrieele Maatschappij te Amsterdam, uitgebracht in de algemeene vergadering van aandeel- houders, was van de Electrische Verl'ich- ting Ter Neuzen het aantal aangesloten lampen, omgerekend in lampen van 55 Watt, op 31 Dec. 1926 8208 en op 31 Dec. 1927 8612. Op 31 Dec. 1926 waren aan gesloten 115 motoren, gezamenlijk 329 P. K.; op 31 Dec. 1927 124 motoren, geza menlijk 338 P.K. De inkomsten waren, vergeleken met het jaar 1926 2.361,51 hooger, de uitgaven f 2506,47 lager. Gemeld wordt, dat de onderhandelin- gen met de N. V. Provinciale Zeeuwsche Electriciteits Maatschappij betreffenae avername der electrische centrale zijn voortgezet, zonder dat nochtans overeen- stemming is verkregen. HET HULDEBLIJK AAN H.M. DE KONINGIN-MOEDER. Thans kan het resultaat worden ge meld van de inzameling van gelden en handteekeningen voor H.M. de Koningin- Moeder over geheel Zeeland. Het aantal handteekeningen in de 109 gemeenten te samen bedraagt 36.739. De bedragen in ieder dezer gemeenten zijn: Aagtekerke f42,15: Aardenburg 45 St. Annalapd "jf 78,17 Arnemuiden 43,50, Axel 1/1,11, Baarland 24,67, Biervliet f 20,65, Biggekerke 29,31, Bor- sele f20,30, Boschkapelle /10,88. Breskens f 112,37, Brouwershaven f 50, Bruinisse f 37,37, Burgh f 28,26, Cadzand f 23,50, Clinge f 83,15, Colijnsplaat f 56,24, Dom- burg 80,19, Dreischor f 40,71Driewe- gen f 23,63, Duivendijke f 26,87, Eede t 28,36, Elkerzee f 27,30. Ellemeet f 9.75, Ellewoutsdijk 26,81, Goes f 264,06, Graauw en Langendam f31, 's Gravenpol- der f 28,20, Grijpskerke f 32, Groede f 58,69, Haamstede, f 54,20. s Heer Abts- kerke 21,30, s Heer Arendskerke f 129,95 s Heerenhoek f 34, Heinkenszand f 55,56, Hengstdijk f 14,12. Hoedekenskerke 36.28 Hoek f 51,74 Hontenisse f 190,17, Hoofdplaat 30.20, Hulst f 119,75, IJzen- dijke 44,30, St. Jansteen f 51,74, Kapelle f 132,02, Kats f 21,69, Kattendijke 42.49, Kerkwerve 181,45, Kloetinge 107,30, Koewacht f 53,45, Kortgene f 42,68, Kou- dekerke f 176,26, Krabbendijke 105,78, Kruiningen 80, St. Kruis 3,80. St. Lau rens f 62,74, St. Maartensdijk f 84,65, Meliskerke 20,07, Middelburg f 436,91, Neuzen f 202,47, Nieuw- en St. Joosland f 50,12, Nieuwerkerk f 73,98, Nieuwvliet f 12,74, Nisse f 28,14, Noordgouwe /54,54 Noordwelle 12,78, Oostburg f 119,37, Oost- en West Souburg f 84,48, Ooster- land 79,20, Oostkapelle f 103.06, Osse- nisse 4, Oudelande 29,09, Oud-Vosse- meer f 90,78, Ouwerkerk 17.90, Over- slag f 18,55, Ovezande f 55,40, Philippi ne 21St. Philipsland 104,61, Poort- vliet 55,73, Renesse f 25.53, Retranche- ment f 18,73, Rilland-Bath f 107,18, Rit- them f 18,90, Sas van Gent /II 9,03, Scherpenisse 78,95, Schoondijke 93,90, Schore 25,10, Serooskerke (S.) 9, Serooskerke (W.) /63,91, Sluis /43,34, Stavenisse 50,46. Stoppeldijk 22 05, Tholen f 143,10, Veere f 52,05, Vlissin- gen 1447,27, Vrouwepolder 22,43, Waarde f 18,76. Waterlandkerkje 15,45, Wemeldinge f 82,54, Westdorpe 30,80, Westkapelle f 61,53, Wissekerke 97,50, Wolphaartsdijk 98,44, Yerseke f 70.27, Zaamslag 167,35, Zierikzee 215, Zon- nemaire 37, Zoutelande 24,38, Zuid- dorpe f 11,94, en Zuidzande f 26,50, of in totaal 7291,85. GEREF. GEMEENTE. Tweetal te Axel Ds. R. Kok te Gouda en Ds. A. Verhagen te Middelburg. R.H.B.S. TE OOSTBURG. Geslaagd voor het eindexamen der R.H.B.S. te Oostburg afd. B, de heeren J. P. J. Wage te Sluis. A. I. de Bruijne te Cadzand en A. I. F. Overtveld te IJzendijke. LANDBOUWTENTOONSTELLING TE ZIERIKZEE. Vrijdag, op den tweeden tentoonstel- lingsdag, was het nog veel drukker dan op den eersten dag, vooral ook, omdat honderden en honderden eilandbewoners vrijaf hadden gekregen om deze mooie ex- positie een bezoek te brengen. In den voor- middag werden de geprimeerde dieren in den ring gebracht, waardoor men een goe- den kijk kon krij gen op hetgeen de Scfiou- wen en Duivelanders aan stamboekdieren bezitten. In den namiddag werd door de Rijvereeniging Rijlust, uit Zevenbergen, een concours-hippique gegeven, dat zeer de aandacht trok van de duizenden ten- toonstellingsbezoekers. We mogen constateeren, dat de land bouwtentoonstelling uitstekend is ge slaagd. Het zeer fraaie zomerweer heeft daaraan natuurlijk veel bijgedragen. ZAAMSLAG. Heden werd door den heer P. C. de Visser, besteller bij den post- en telegraaf- dienst alhier, het feit herdacht, dat hij voor 25 jaar als zoodanig werd benoemd. Als dank voor de diensten, door hem aan de bewoners al1 dien tijd bewezen, werd hem van die zijde als aandenken een ge- schenk gegeven, bestaande uit een prach- tige marmeren pendule met coupes, en een prachtig theeservies. Dezer dagen werden van een opper- vlakte van ongeveer 800 roeden geplukt ruim 20.400 K.G. erwtenscheulen, Dit is in tegenstelling met vroegere jaren een reuzenodgst, terwijl de kwaliteit der erw- ten meer dan buitengewoon goed is. Het is dit jaar een zeldzaamheid een ontstoken erwtenkorrel aan te treffen, waardoor ve le jaren een groot gedeelte van het gewas verloren gaat. Ook de overige gewassen staan over het algemeen prachtig te vel- de en beloven een flinke opbrengst. SAS VAN GENT. Een dezer dagen meldde, aldus schrijft de Middellb. Crt., de winkelier v. A. alhier zich ten kantore van de Zeeuwsch-Vlaam- sche Tramweg Mij, ten einde een kist inhoudende 40 K. G. paling in ontvangst te nemen. Hem werd door een ambtenaar medegedeeld, dat de kist was aangeko- men. Bij onderzoek evenwel bleek de kist niet meer aanwezig en reeds afgehaald te zijn door een koopvrouw, eveneens alhier woonachtig. De politie werd gewaar- schuwd en deze stelde een onderzoek in, waarbij bleek, dat de kist paling inderdaad bij de koopvrouw aanwezig was. Laatst- genoemde beweerde, dat het haar paling was, niettegenstaande op den vrachtbrief het adres van v. A. vermeld stond, en zij wenschte dan ook de paling niet af te staan. Een paar uur later verscheen de politie- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar^J Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten man, nu in gezelschap van den burge- meester. Bij aankomst aan de woning van de koopvrouw, stond de kist met paling opengebroken op straat en was de deur der woning gesloten. Nadat herhaaide malen was gebeld, deed de koopvrouw open en werd de paling nagewogen, daar uit bleek 6 K.G. te zijn weggenomen, wel ke hoeveelheid werd teruggevonden in den kelder. Het einde van deze historie was, dat de paling nu kon worden terug- gegeven aan den rechtmatigen eigenaar en tegen de vrouw proces-verbaal wegens verduistering werd opgemaakt. ST. JANSTEEN. Toen de landbouwer de C. te St. Jau- steen een dezer dagen als naar gewoonte des morgens de kippen uit wilde laten, vond hij de deur van het kippenhok open staan. Bij onderzoek bleek hem, dat van de 23 kippen en 40 kuikens er nog slechts enkele over waren en het grootste gedeelte was ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in naar de dader(s). OOST- EN WEST SOUBURG. Vrijdagmiddag is het. in de vergadering van den raad dezer gemeente zeer warm toegeaaan, omdat ter sprake kwam het feit, oat de heer Jobse, lid van den raad, vroeger wethouder voor den V. B., thans lid op een wilde lijst, een mededeeling over iets dat ten opzichte van een grondaan- koop in de geheime vergadering was be- handeld, aan belanghebbenden zou heb ben aedaan. De heer Jobse ontkende. doch de meerderheid van den raad was van oordeel, dat ook uit overgelegde brie- ven een en ander vast is komen te staan. Het resultaat van de scherpe discussies was, dat met 6 tegen 4 stemmen (de bur- gemeester meende, dat de heer J. niet mocht mede stemmen) eene motie werd aangenomen, waarin aan Jobse het ver trouwen als raadslid wordt opgezegd. De 4 tegenstemmers, achtten het ten laste ge- legde niet bewezen, al keurden zij het ook ten sterkste af. De heer Jobse moest tij- dens de discussies meermalen tot de orae worden geroepen en werd bewaakt door een veldwachter. LOOP DER BEVOLKING VAN TER NEUZEN. In de afgeloopen week hebben zich in deze gemeente gevestigd: A. E. Bliek, chauffeur, P 38a, van Middel burg. M. P. Nijssen, onderwijzeres, Kanaalweg 7, van Oostburg. C. A. Rijnberg, zonder, Steenkamplaan 2b, van Kampen. Vertrokken: F. L. Meijer, schipper, Walravenstraat 7, naar Rotterdam. H. L. Hamelink, zonder, Dekkerstraat 8, naar Axel. H. A. A. Standaert, zonder, Noordstraat 8, naar Gent. J. E. Harms, dienstbode, Kerkhofla&n 43, naar Rotterdam. J. J. Lok, electricien, Van Bovenstraat 33, naar 's Gravenhage. A. L. F. de Waal, metselaar, Pierssensp.str. 61, naar Vlissingen. BANK VOOR NED. GEMEENTEN. Resultaat uitgifte. Naar wij vernemen zullen de inschrijvingen op de uitgifte van 4% oblig. der Bank voor Nederlandsche Gemeenten ten voile worden toegewezen. ERNSTIGE MIJNRAMP IN ZUID-LIMBURG. In het laatst der vorige week werden we er weer eens aan herinnerd, dat niet alleen zooals men wel eens zegt de visch, doch ook de steenkool, onze brandstof, duur betaald wordt. Bfj vernieuwing blijkt ook, dat het mijnbedrijf voor hen die daar diep onder den grond de brandstof opdelven, een voor hun leven riskant bed'rjjf blijft en dat zelfs de beste voorzorgen de Nederlandsche mijnen staan voor wat hun inrichting betreft als de beste bekend ongevallen niet absoluut kunner. voorkomen. Het aantal ongevallen en vooral die' met doodelijken afloop was de laatste jaren afnemend, bij een sterk gestegen aantal werk lieden. doch thans is een ramp voorgekomen die vermoedelijk een getal van 13 dboden in eens zal aangeven. Vrijdagnamiddag is nl. in de staatsmfjn „Hendrik" te Brunssum een gasontploffing voorgekomen, vermoedelijk ontstaan door het schieten. In de mijn werd mijngas waargeno- men en spoedig daarop volgde de ontploffing. De explosie moet zijn geschied korten tijd' voor dat de ochtendploeg de mijn verliet. Het loeien der sirenes was voor de buiten- wereld het sein dat iets ernstigs was voorge- vallen, daar dit het sein is waarmede de red- dingsbrigade wordt opgeroepen. Toen de mare zich door Brunssum verspreidde duurde het niet lang of vele honderden verdrongen zich WENKEN VOOR VEILIGHEID EN V OLKSGEZONDHEID Voor het huisgezin. Overkokende melk kan de gasvlam uitdooven, waardoor een gasontploffing kan ontstaan. Blijf daarom als ge melk kookt, in de nabijheid. Verwarm nooit was met terpentijn op een open vlam of vuur. Wasch niet met benzine in de nabijheid van een vlam of van vuur en zorg voor krachtige lucht- verversching. GEZONDHEIDSRAAD

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2