AL6EMEEN NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR ZEEUWSCH-VLAANPEREN. ROSSEM"* 1 No 8245, Vrijdag 13 Juli 1928. 68e Jaargang Eerste Blad. Nieuw Feminisme? ABONNEMENTSPRIJ S: Maatregelen tegen Hooibroei. BUITENLAND, BINNENLAND. IM PATENTVERPAKKING wm o rp xt fun 'l nnpawripri Ruiten Ter Neuzen fr. per post f 1,80 per 3 maanden Bij vooruitbetaling fr. per post 6,60 per jaar VooreBelflie ot Amerika f 2,25, overige landen /2,60 per 3 maanden fr. per post - Abonnementen voor het buitenland alleen bij vooruitbetaling. Dit blad versckijnt iedcren Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond. De Burgemeester van TER NEUZEN, vestigt, ter voldoening aan een schrijven van den Heer Commissaris der Koningin in deze provincie, de aandacht er op, dat in 1926 het aantal branden tengevolge van broei in hooi, zeer groot is. Door zorg er, oplettendheid had een belang- rijk deel dier branden vermoedelijk voorkomen kunnen worden. Het vorenstaande heeft aanleiding gegeven, de aandacht van de landbouwers in deze ge- meente er op te vestigen, dat het in de eerste plaats liun eigen belang is, om het uitbreken van brand tengevolge van hooibroei te voorkomen. Nadrukkelijk wordt er nog op gewezen, dat zij, wanneer tengevolge van nalatigheid van hunne zijde brand mocht uitbreken, krachtens de bepaiingen van artikel 158 van hetWetboek van Strafrecht met den strafrechterin aanraking kunnen komen. Ter Neuzen, 12 Juli 1928. De Burgemeester voornoemd, J. HU1ZINQA. Wij zetten voor den tweeden keer een vraagteeken achter het overigens zelfde opscnrift. Is dit, wat Famke verder ibeooqt en betoogt, nu heusch nieuw feminisme In de eerste plaats lijkt het ons nog altijd de groote vraag, of dit streven zoo veel bijval vindt, dat' werkelijk reeds van een be- paalde richting, en nog wel van 'n nieuwe richting gesproken worden. In haar derde brochure, die: .,Een derde en laatste ant- woord aan de opstandigen" heet, en als titel' draagt: „Een nieuwe taak voor het nieuw-Feminisme" heeft de schrijfster medegedeeld, dat Ds. H. Bakker, een be- kend confessioneel predikant te Amster dam, een warme aanbeveling voor Famke's tweede brochure heeft gegeven, naar die aanbeveling (waar de schrijver toch mis- schien na de vierde brochure zelf wel een beetje van zou kunnen zijn geschrokken! heeft op zichzelf nog niet bewezen, dat Famke's beweringen heel veel bijval von- den, ook al werden haar brochures door honderden gelezen en besproken. Wij hebben in ons vorig artikel uitvoe- rig aangetoond, dat wij zeer sympathiek staan tegenover Famke's streven om het ontwrichte en zich in vrijgevochten buiten- sporigheid uitlevend gezin weer zoo mo gelijk te repareeren, maar naast dit eene, waarvoor wij niets dan lof hebben, en waarvan wij dan ook aan het slot van ons vorig artikel hebben gezegd, dat wij dit alsmede het voortreffelijkste achtten in het streven van de genoemde ,,gewone huis- moeder", is Famke nu later begonnen vrijwel alleen aan de orde te stellen een bespreking van de positie der ongehuwde vrouw. Daarom deelt Famke ook vrij scherp de geschiedenis in een Prae-feminisme en een Nieuw-feminisme. Onder die Prae- feministen rekent zij zichzelf en de vrou- wen van haar leeftijd en ouder, die alien wij zetten hier in den geest een vrij groot vraagteeken bijdie alien indertijd met zoo'n .geestdrift mee ten strijde zijn qetrokken. Maar (beweert Famke) ve- ien van deze Prae-feministen vergeten, dat de jonge vrouwen van nu een ontzag- lijken factor in haar leven missen, die zij wel in haar leven hadden, ,,welk gemis het vaandel van den vrijen arbeid al lager en lager doet zinken". Zij missen - om het maar kort en heel duidelijk te zeggen de bekoring van het Nieuwe en de tinte- ling van den strijd. Hiervoor kwam dan nu alleen maar in de plaats de dwingende noodzaak. de dikwijls moeilijke voor bei- de seksen vaak demoraliseerende concur rence met den man, en de nog steeds sterker toenemende moeilijkheid om na de lange studiejaren een goede pl'aats te veroveren. De oudere of oude prae-femi nisten (de naam ziet er ons wat erg prae- historisch uit!) hooren dit alles niet of schijnen het niet te willen hoorenge- boeid als zij zijn door de schitterende suc- cessen, die er behaald zijn, zien zij slechts de bloeiende bloemen van de door haar gekweekte plant, maar slaan te weinig acht op de wurmen, die in grooten getal'e aan haar wortels knagen. Sla er ,,De Op standigen" nog maar eens op na, zegt Famke, en lees nog maar eens hoe Kitty Coormvelt zegt ,,Wat voor zin heeft het, dat wij, meisjes, studeeren, nu er voor de jonge mannen al bijna geen plaats meer is, en de jonge ingenieurs en meesters-in-de- rechten twee, drie jaar moeten zoeken, v6or zij een hongerlijdersbaantje krij- gen Waarom moeten wij (meisjes), als het niet bepaald noodig is, hun^ die miserabele plaatsen nog betwisten En dets later zegt Kitty dan tegen tante Dok heel' openhartig aar ik heb de studie niet lief groote hemel, hoeveel of beterhoe weinig meisjes studeeren er tegenwoor- dig nog uit liefde voor de wetenschap of uit dorst naar kennis? Ze studeeren, omdat het er nu eenmaal zoo bij hoort en het hun een vrij leven en een soort onafhankelijkheid geeft." En Famke vertelt uit eigen ervaring ook een .sterk staaltje in haar derde en laatste antwoord (haar derde van de vijf thans verschenen brochures). Zij heeft, zegt zij, dezer dagen een jong meis- je gehikgewenscht met haar doctoraa, examen. ,,Vind je het niet heerlijk had Famke haar gevraagd. En geheel in den stijl van onzen tijd, die wel verjassend on- omwonden voor zijn gedachtfn uitkomt, klonk het Famke toen toe: ,,|jk vind het heelemaal niet heerlijk. Daar zijn er alveel te veel met hetzelfde diploma, en nu ga ik meedoen om voor een baantje te vechten. Moet ik dat nu heerlijk vinden Fam ke heeft wel gelijk, als zij zegt, dat men dan een oogenblik met den mond vol tan- den staat, maar, daar haar het gesprek interesseerde, vroeg zij, waarom ze dan deze studie had gedaan en niet bijvoor- beeld voor pleegzuster of kinderverzorging had „gestudeerd". (Tegenwoordig noemt men alles ..studeeren Het antwoord op die vraag dat ook heel teekenend en leerzaam was had geluid Pleegzus ter, dat moet ,,roeping" zijn, en geen „baantjeen ik zeg u eerlijk, dat ik geen pleegzuster zou kunnen worden. Maar kinderverzorgster wil ik wel zijn, maar hoe moet ik daar goed mijn brood mee verdienen Laat mij maar liever kinder verzorgster zijn van mijn eigen kinderen, dat zou natuurlijk en goed zijn. Al dat an dere is toch maar geforceerd, en wordt ons aangepraat!" En nu was dit meisje met haar doctoraal van plan om te gaan solliciteeren voor een betrekking bij het onderwijs, waarbij zij een goed salaris zou verdienen, mooie (d.w.z. lange) vacanties kreeg, en dan zou zij zich het leven met mooie reizen en prettig gezelschap zoo genoeglijk mogelijk zien te maken 1 In de Nieuwe Courant van 14 Mei 1927 heeft Mevrouw Emmy J. Belinfante, in een bespreking van Famke's brochures en denkbeelden, zoo iets als een zacht verwijt laten doorschemeren, dat Famke de ongehuwde vrouw wilde brengen on der de suggestie, dat het huwelijk de ech- te bestemming was voor de vrouw. En Famke heeft daar heel openhartig op ge- antwoord Is dat dan niet zoo Kan er op dit punt van suggestie eigenlijk we! sprake zijn Famke zegtwij schijnen toch wel te leven in een wonderlijke we- reld van begripsverwarringen, dat men dit nu ook nog weer betwijfelt. Natuur lijk, zegt zij, is het de echte bestemming van d'e vrouw om vrouw en moeder te zijn, evenals het de echte bestemming is van den man, om haar man te zijn en de vader van hare kinderen. Maar wat zal er dan moeten gebeuren om dit groote euvel te herstellen Een euvel is het, dat kan en moet worden er- kend. Ook zonder de cijfers, die Famke heeft bijeengeplaatst, en die trouwens van vrij algemeene bekendheid zijn, staat dit wel vast. Zij gaf onder meer deze getallen: Bij de laatste drie volkstellingen (1900, 1910, 1920) gaven de statistieken aan. dat in ons kleine Nederland het volgend aantal ongehuwde vrouwen voorkwam tusschen de 30 en 55 jaar. In 1900 130.424. In 1910 157.187. In 1920 185.671. Dit op getallen van vrouwen, die resp. bedroegen": 683.510; 817.665; 996.234. Uit deze, hier afgedrukte, cijfers blijkt, dat in ons land de drie laatste decennien het aantal ongehuwde vrouwen van dien leeftijd elke tien jaar met 30.000 is toe- genomen, en dat op elke vijf vrouwen van dezen leeftijd er eene ongehuwd is, of juister twee op elke elf. Wat wil nu Famke doen, om dit euvel te genezen Zij prijst verschillende mid- delen aan, die wij gaarne hier willen noe- men, om er dan tegelijk onze meening bij te publiceeren. Het eerste is dit (en wij meenen, dat daar niets tegen te zeggen valt), dat meer dan tot-nu-toe het geva': was, de groote vrouwenorganisaties op haar werkpro- grams een vooraanstaande plaats zullen inruimen aan de ethische belangen van de geheele samenleving, en zij dus niet lan- ger in hoofdzaak zich zullen specialiseeren op de materieele belangen der vrouw. Het tweede midde.', dat Famke aangeeft, en waarover wij in ons eerste artikel reeds het noodige hebben gezegd, terwijl wij daarmede onze hartelijke instemmiing heb ben betuigd, is dit, dat toch met alle kracht zou worden bevorderd de rust en de in- tieme gezelligheid van en in het gezins- leven. Een moeder bijvoorbeeld, die geen innerlijk contact met haar kinderen zocht, kan geen goede moeder zijn. Dit behoort er bij alle vrouwen altijd maar weer te worden ingehamerd. Den beiden ouders moet steeds weer worden voorgehouden, dat deze overprikkelde tijd meer dan ooit de ouders noopt om een voorbeeld te zijn voor hun kinderen, in huiselijkheid, in eenvoud en in waardiqheid. Ver.kwikkend is dan vooral ook om te lezen, hoe Famke veel hcil verwacht van geloof en gods- dienst. Zij hoopt zoo van de moeders (waarom toch ook niet van de vadrrs dat zij haar kinderen zullen inprenten eer- bied voor het Ongeziene en dat zij hun den grooten steun van eenig geloof niet zullen onthouden, zonder nu aan den an- deren kant weer te vervallen in de groote fout om met hardheid het kind een be- paalde richting op te drijven, die het mis- schien heelemaal niet wil. Dan (en ook dit mid del mag hier wel eens worden aangeprezen wil Fatoke. dat de moeders haar eigen kleeding zullen herzien en dapper front zullen maken tegen de exces- sen in de meisjeskleeding. Bovendien zul len de moeders moeten worden weggelokt uit haar vaak zoo hopeloos egocentrisch bestaan en tegelijk moeten worden opge- wekt tot een intensievere zielsverrijking en verdiept geestelijk leven. Want hoe zielloos ego-centrisch is het bestaan van duizenden, mannen en vrouwen, die wel altijd klaar staan, wanneer het hun dage- lijikschen arbeid, hun vermaken of ont- spanningen geldt, maar die nooit tijd heb ben voor plichten van intens maatschap- pelijk belang Famke is dan ook sterk voor vervroe- ging van den huwelijksleeftijd, en zij acht het' beter, dat een paar jonge menschen op uiterst eenvoudige wijze zich inricht, desnoods met een toelage van de ouders dan dat twee jonge menschen, die veel van elkander houden, tot een haast einde- loozen verlovingstijd worden gedwongen. Een ander middel ziet Famke hierin, dat er van Regeeringswege een verbod zou uitgaan aan de Cultuurondernemin- gen in onze overzeesche ,,bezittingen' om bijna uitsluitend ongehuwde jongeman- nen daarheen te zenden, zooals tot nu toe het geval is. En dan vooral Famke zou wenschen en wij weten dat zij niet de eerste daar- bij is, die het verlangt en haast eischt een zware beiastingheffing van den onge- huwden man, den vaak zeer weelderig levenden vrijgezel, die zich niets van al die moeilijke zorgen van de samenleving aantrekt, zich meestal weinig of niets ge- legen laat liggen aan al haar instell'ingen van maatschappelijkc, politicke of lief- dadige strekking (is dit niet wat te kras gezegd?), en die veel te weinig meabe- taalt aan de kosten van onderwijs en op- voeding, waarvoor menige hardwerkende ouder zich dikwijls zulke zware offers moet getroosten, en die een ontzaglijke post vormen op elke .Staatsbegrooting. Eens moet een vader van een groot gezin hebben uitgeroepen, dat men deze man nen moest dwingen om elk een behoeftig gezin te onderhiouden. In Engeland en Italie is men reeds lang met deze belastin- qen begonnen. En dus hoopt Famke, dat Nederland volgen zal. Haar laatste middel eindelijk lijkt ons het minst gelukkige. Famke zou willen, dat op een bepaalden leeftijd alle dames Mevrouw" gingen heeten, zooals ,,jonge- heeren" ,,mijnheer" worden. Dan zou geen enkele vrouw meer een kleur krijgen, a,'s zij zelf moet erkennen, dat zij geen mevrouw", maar een ..juffrouw" is. Ver- geet Famke hierbij niet, dat dan straks al spoedig toch aan elke .mevrouw" ge vraagd zal worden of zij ,,getrouwd is, en wordt daarmede niet de bios en de moeilijkheid eenvoudig slechts verplaatst Naar wij thans vernemen heeft het INGEZONDEN MEDEDEELINGEN N.O.C., na aanvankelijke toezegging tot mede-onderteekening te hebben gedaan, geweigerd de tusschen den Ned. Bios- coopbond en het Italiaansche filmconcern gemaakte overeenkomst mede te onder- teekenen. Het gevolg van deze weigering zal zijn dat de fil'mboycott gehandhaafd blijft. DESINFECTEERING VAN DE MAIL VER ZOCHT. Ter geruststelling van het post-, tele- graaf- en telefoonpersoneel deelt het hoofdbestuur van den Centralen Neder- landschen Ambtenaarsbond mede, dat het in venband met het vervoer van de zee- en landmail door het stoomschip ,,Insu- 1'inde" den directeur-generaal der Poste- rijen en Telegrafie heeft verzocht, maat regelen te willen nemen tot algeheele des- infecteering der dbor genoemd stoomschip meegebrachte mail. CONFLICT IN DE TEXTIEL- INDUSTRIE. In een te Enschede gehouden confe- rentie tusschen den rijksbemiddelaar. oud- minister Van IJsselstein en partijen. be- trokken bij de textiel-fabriek M. van Dam Zn„ werd geen overeenstemming be- reikt. Naar aanleiding hiervan is in een gehouden fabrieksvergadering besloten het werk met ingang van gisteren, neer te I'eggen. Bij het conflict zijn 150 arbei- ders betro-kken. VERFILMING OLYMPISCHE SPELEN. Zooals gemeld is, is eenige weken ge- leden ingevolge de wenschen van den Minister van Buitenlandsche Zaken tus schen den Nederlandschen Bioscoop:bond en de Italiaansche filmonderneming „L.U.C.E." een overeenkomst tot stand gekomen, waarbij onder voorbehoud van de medeonderteekeniing door het N.O.C. een basis was gevormd voor mogelijke samenwerking tusschen den Bioscoopbond en ..L.U.C.E. zoodat de Olympische Spelen ook voor Holland en Kolonien ge- filmd zouden kunnen worden. De over eenkomst zou echter van kracht worden, nadat zij door het N.O.C. zou zijn mede- onderteekend. DE ITALIA-SCHIPBREUKELINGEN. Omtrent de op het Poolijs gestrande schipbreukelingen van de Italia, komt thans een bericht, dat weer eens wat op- beurender is. Gisteren kwam nl. het be richt, dat de reeds verloren gewaande "Malmgren-groep", de drie mannen, die Nobilehadden verlaten om te trachten over het ijs het land te bereiken en die men reeds als verloren beschouwd had, ont- dekt waren door den Russischen vlieger Sjoeknowski. De vliecjer berichtte draad- loos aan de ..Krassin van waar hij op- gestegen was, de plaats waar de mannen zich bevonden. Hij zag er een neerliggen, terwijl er twee met een vlag wuifden. Hij trachtte toen in de nabijheid een plaats te vinden om te landen, doch moest ten slotte een noodlanding maken, waar bij zijn toestel beschadigd werd en hij dus met zijn 4 gezellen ook op het ijs zat. Hij heeft nader aan de „Krassingeseind, om eerst de mannen van de Malmgren-groep te redden. Hij en zijn metgezellen verkee- ren in goeden toestand en dan kan hij in- tusschen de beschadigde deelen van zijn vliegtuig herstellen. Aangezien hii op het, vasteland is neergekomen en in de nabij heid levensmiddelen-depots zijn, maakt men zich over hen niet ongerust. Een later bericht meldt. dat de Kras sin" de mannen van de Malmgren-groep aan boord heeft kunnen nemen. Helaas was Malmgren, de Zweedsche jonge ge- leerde, van wien men vertrouwde, dat hij juist een steun voor deze groep zou zijn, een niaand geleden reeds overleden. Levend gered zijn dus de Italianen Za- pi, die zich in goeden toestand bevindt, en Mariano, welke laatste veel van de kou heeft geleden. De geredden waren nog vol goeden moed, al hadden zij de laatste 13 dagen geen voedsel meer ge- had. EEN BELGISCH CREMATERIUM IN NOORD-BRABANT 1 De lijkverbranding is in Belgie nog steeds niet toegelaten. De voorstanders hebben daarom sinds de (Kamer verleden jaar een desbetreffend voorstel verworpen heeft, alle pogingen in het werk gesteld, om de lij.kver'branding van Belgische on- derdanen niettemin mogelijk te maken. l ot dit doel zijn onderhandelingen aange- knoopt met het gemeentebestuur van de iNederlandsche gemeente Putte in Noord- Brabant vlak bij de Belgische grens. In verband met bovenstaande is aan het gemeente-bestuur van Putte om inlichtin- gen verzocht. Bevestigd werd dat er sprake is van het stichten van een Bel- gisch crematorium op Nederlandsch ga ined, met gemakkelijke verbindingen met Antwerpen en Brussel. Ten gemeente- huize te Putte hebben eenige Belgische heeren reeds inlichtingen ingewonnen orn- trent de formaliteiten, welke moeten wor den vervuld. DE UITVAARTDIENST VOOR LOE WEN STEIN. De lijkdienst voor de zielerust van Al fred Loewenstein had Woensdag in de Sinte Goedelekerk plaats. De weduwe, haar zoon Robert, de zwagers van den verdwenen bankier, baron de Broqueville, minister van landsverdediging, verschei- dene senatoren en kamerleden, vele offi- cieren, het personeel van Loewenstein, waaronder ook de secretarissen en typis- ten, die de tragische reis medemaakten. Pierre Nothomb en duizenden andere be- 1'angstellenden woonden den dienst bij, die gecelebreerd werd door mgr. Marinis, deken van Sinte Goedele en zes priesters. Na afloop vertrokken mevrouw Loewen stein en haar zoon en de andere dames behoorend tot de familie Loewenstein schier onopgemerkt langs 'n achterdeur der sacristie, daar honderden nieuwsgierigen zich bij het groote kerkportaal hadden opgehoopt; de mannelijke leden der familie wisten zich slechts met groote moeite door het gedrang te wringen. BOBBY Lichte baai 25 ct. TABA 20 n ZEEPAARD 15 o Buiiengewoon handig® TER NEUZEN, 13 JULI 1928. GEEN KERMIS TE VLISSINGEN. In de heden (Vrijdag) gehouden ver- gadering van den gemeenteraad werd mededeeling cjcdcisn 6.n l>6k.r3chticjd net op 11 Juni per circulaire genomen besluit van den gemeenteraad om dit jaar de ker mis niet te laten doorgaan. In verband met de werkstaking aan De fabriek der Koninkl. Maatschappij ,,De j Schelde achten Burg, en Weth. het onge- j wenscht, dat de kermis dit jaar wordt ge- j houden. Ofschoon de gemeentekas door het derven van ongeveer f 4800 aan de staanplaatsen belangrijk financieele scha- de lijdt, achten zij de economische nadee- len in de gegeven omstandigheden voor de ingezetenen in zoodanigen omvang. dat zij het noodig hebben geacht voor te stellen de kermis niet te doen plaats heb ben. DE LANDBOUW-FEESTEN TE ZIERIKZEE. Nadat Woensdagmiddag met een 170- tal auto's door de leden der Z.L.M. met genoodigden een schitterende autorit door Duiveland en Schouwen was gemaakt, met oponthoud en officieele ontvangst door het gemeentebestuur te Brouwersha- ven en daarna te Haamstede, en des avonds het officieelediner met ruim 300 personen, onder wie de commissaris der Koningin en de kamerleden jhr. van Rap: part en Krijger, is Donderdag, begunstigd door pzaehtig zemerweer, op een zeer ge- schikt terrein een landbouwtentoonstelling gehouden. De tentoonstelling kenmerkte zich door de inzending van prachtige col.ecties paar- den en rundvee, terwijl ook in klein vee en pluimvee, wel geen groot aantal, doch wel zeer goede exemplaren waren te aan- schouwen. Verder waren er zoo als te doen gebruikelijk zeer vele stands op het gebied van landbouwwetensehap, land- bouwonderwijs, vereenigingswezen, coo- peratie enz. Vele lichamen en personen maakten er reclame voor hun waren, waarvan in het bijzonder mag worden gewezen op de inzendingen op het gebied van toepassing van het gebruik van water- leiding en electriciteit. Voor het eerste in den aanleg van buizen reeds begon nen, voor het tweede zijn de noodige be- sluiten reeds genomen. Van de hengsten werd kampioen Cesar van 't Paviljoen van de Hengstenver- eeniging ,,Ons Belang te Zierikzee^ en reserve Suivant van Groenhil van b. Gast te Duivendijke. Van de merries werd kampioene Hilda van S. J. Gast en reserve Edine van denzelfden. Van de stieren werd kampioen Jacob van de Stierenver- eeniging „De Eendracht" te Oosterland en kampioene melkkoe Roos van Mar, Vis te Noordgouwe. R. H. B. S. TE OOSTBURG. Geslaagd voor het toelatingsexamen der R. H. B. S. te Oostburg, P. I. van Kampen. F. P. Christiaansen, A. vVFie- rens en J. Cijsouw te Oostburg D. de Bruijn, Draaibrug A. F. Adriaansen en A. I. van Melle te Breskens J. P. Ris- seeuw te Groede W. Lucieer te Aarden- burg M. P. Blok te Cadzand en Alba Ris- seeuw te Oostburg Eles. W. Barnouw en Corna. C. Hoi te Aardenburg Marta. S. Risseeuw te Kruisdijk (Groede) Anga. J. Goetheer te Sluiis Maria Cornelis te NieuwvlietComa. A. Bouwens te Nieuwvliet en Janneke de Smidtte Groede. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Het aantal gevallen van besmettel ke ziekten over de week van 1 tot en met 7 juli in de provincie Zeeland bedroeg Febris Typhoi'dea (buiktyphus)Dom- burg 4 (in een gezin) Middelburg 10 Oostkapelle 1Sas van Gent 1 RoodvonkGoes 1 Per Neuzen Diphteritis Goes 1Hontenisse 1 Sedert de vorige opgave werd aan het Staatstoezicht op de Volksgezondheid mededeelinq gedaan van een geval van encephalitis na inenting. Het onderzoek naar dit geval is nog in gang. SAS VAN GENT. Astrid. De eerste Astrid heeft hare intrede in het Sassche familieleven gedaan. wel niet als prinses, maar toch als jongste burgeres als hoedaniq zij in den burgerlijken stand werd ingeschreven. En al staat Sas van Gent niet in vlaggentooi bij de blijde in trede van deze naamgenoote der Belgisobe kroonprinses, zooveel is toch zeker, dat zij in den kring, waarin zij verschenen is, met evenveel enthousiasme ontvanqen qe- worden is als de Zweedsche Astrid door TER NEUZENSCHE COURANT per half ons

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 1