Uw Haar SPORT. PAARDENFOKKERU. GEMENGDE BERICHTER, Laatste Berichten. ITNGEZONDEN MEDEDRFTTNTOPN wordt gezond en stcrk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten het valt niet meer uit als gij zoo nu en dan een weinig Purol tusschen de handen wrijft en daarna door de haren uitstrijkt. Doos 30 en 60. tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten "rechtszaken. DROEVIG ONGELUK TE BERGENTHEIM. VERDRONKEN. VERDRONKEN. - F. I., oud 58 j., koopman te Westdorpe, we gens beleediging van Eugenia van Grember- gen te Westdorpe op 13 Mei 1928, Eisch /10 boete of 10 dagen hecht. Uit- spraak f 10 boete of 10 dagen hecht. Door P. A. v. P., oud 25 j., voerman, wonende te Breskens is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis der rechtbank te Middelburg van 15 Juni 1928, waarbij hij ter zake van mishandeling is veroordeeld tot eerie gevangenisstraf van 3 maanden. KOEWACHT. Zondagnamiddag werd op de boven- zaai van de Zusterschool een algemeene vergadering gehouden van den R. JK. fongen Boerenstand. Bijna a] de leden waren tegenwoordig. Besloten werd deei te nemen aan het eerste lustrum, dat a.s. Vrijdag 29 Juni te St. Jansteen zal ge houden worden. Staande de vergadering gaven zich reeds 25 leden op. Ook werd besloten gezamenlijk de proefvelden te gaan bezoeken. Er werden 8 nieuwe le den aangenomen. HONTENISSE. Geslaagd te Nijmegen voor het eind- examen gymnasium (Canisius-college) voor diploma A, de heer T. Dumoleijn, aJhaer. WALSOORDEN. Maandagavond jl. had het zoontje van zekere H. alhier het ongeluk bij het spelen van den steiaer te water te vallen. Op het hulpgeroep der moeder kon de toesnellen- de vader door zich te watef te begeven zijn zoontje bij toeval redden. Voor de moeder, die door den schrik het bewustziin verloor, moest medische hulp worden in- geroepen. Het zoontje en de vader bekwamen geen letsel. (Zel.) MIDDELBURG. In verband met de voorstellen vanwege de provincial afdeeling van het Groene Kruis tot Ged. Staten van Zeeland gericht betreffende invoering van het instituut schoolarts, hebben Ged. Staten zich tot de gemeentebesturen gewend, opdat de raden zich zullen uitspreken over de vraag of zij bereid zijn, in beginsel het instituut schoolarts te aanvaarden en of zij een evenredig aandeel in de kosten voor reke- ning van de gemeente zullen nemen. Te- vens wenschen Ged. Staten via de ge meentebesturen te vernemen, hoe de be- sturen der bijzondere scholen tegenover dit vraagstuk staan en of ook zij in de las- ten wenschen bij te dragen. DUIVEN SPORT. Zondag gaf de duivenmaatschappij „Recht voor Allen", bij den heer E. Renique, te Sas van Gent, een prijsvlucht uit Arras met 87 duiven. Los 7.12 met Westelijken wind. Afstand 127 K M Voor oude duiven werden de prijzen als volgt jjewonnen le en lOe J. Vermoet, 2e V. Gijsels, 3e en 7e Fl. de la Ruelle, 4e A. Scheffer, 5e J. Mou- linas. 6e G. Hamerlinck, 8e F. Mobelis, 9e ,T. van Acker, lie R. Geimaert, 12e Jos. Renique, 13e Ch. Verstraeten alien te Sas van Gent. Snelheid le duif 1165 M., 13e 1104,5 M. per minuut. Jonge duiven: le en 8e D. Winne, 2e, 4e, 7e en lOe J. Vermoet, 3e F. Mobelis, 5e P. de Noeker, 6e en 9e Jos. Renique alien te Sas van Gent. Snelheid le duif 1160.1 M., lOe 1116,7 M. per minuut. Opmerkelijk is het, dat bij deze gecombi- neerde vlucht, waarbij oude en jonge duiven met elkander wedijverden om het eerst hun home op te zoeken, de snelheden niet zoo bi- zonder ver uit elkander liepen. Waar het hier slechts een reis van betrek- keljjk kleinen afstand geldt, is het trekken ran een generale conclusie, wat betreft beider snelheid natuurlijk eenigszins gewaagd. Wanneer echter prijs gesteld wordt op leer- zame gevolgtrekkingen, waarvoor de duiven- sport alleszins gelegenheid biedt, dan zouden er op dezelfde wijze proefnemingen moeten gedaan worden en constateeringen vastgesteld worden, niet alleen op grootere afstanden en t evens voor wat het uithoudingsvermogen van de jongeren tegen de ouderen betreft, ook on- dei minder gunstige weersgesteldheden, als daar zijn: tegenwind, regenweer en andere dergelijke atmospherische verschijnselen, die niet nalaten hun invloed te doen gelden op de individuen van verschillenden leeftijd. Aldus doende kan het nuttige met het aan- gename verbonden worden, terwijl de uitkom- sten dezer waarnemingen den liefhebber tot Jeering kunnen strekken. Arrondissements-Rechtbank, Middelburg Zitting van Dinsdag 26 Juni 1928. De volgende zaak werd behandeld: A. d. V., oud 21 j., kok te Assenede (B werd beklaagd, dat hij in 1928 te Ter Neuzen op verschillende tijdstippen heeft weggenomen een gezamenlijk bedrag van 200 francs, toe- ¥ehoorende aan Jean Jaume. Eisch 2 maanden gevangenisstraf. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 26 Juni 1928. De volgende zaken werden behandeld: A. S., oud 47 j., voerman te Axel, werd ten laste gelegd, dat hij op of omtrent 1928 op verschillende tijdstipppn te Axel, heeft wegge nomen voederbieten, haver en kaf, toebehoo- rende aan de firma De Ruijter. Eisch 1 maand gevang. Uitspraak 30 boete of 30 dagen hecht. L. A. L., oud 32 j., metselaar te Boseh- kapelle, werd beklaagd, dat hij op 19 Mei 1928 te Hulst of Hontenisse J. A. Rademakers heeft geslagen. Eisch f 10 boete of 10 dagen hecht. Uit spraak 10 boete of 10 dagen hecht. Naar aanleiding van een bericht dezer dagen in de Middelburgsche Courant afge- drukt, over den gang van zaken bij het nieuwe Zeeuwsch Belgische Stamboek, werd ons het volgende meegedeeld: Het Z. B. S. werd opgericht den 19 Januari van dit jaar. Het heeft nu dus ongeveer een half jaar gearbeid. De toename van het leden- tal blijkt uit de volgende cijfers: Op 19 Januari waren er 46 leden. Op 19 Februari 101 Op 19 Maart 167 Op 19 April 183 Op 19 Mei 215- Op 19 Juni 286 Zooals de toename tot nu toe met alle ge- rustheid laat veronderstellen zal het aantal leden op 19 Juli verre de 300 overtreffen. Het aantal leden kon 11 grooter zijn, daar in den loop der laatste maanden 11 leden zich hebben teruggetrokken. Dit is geschied uit bangheid voor den sterken arm der leiders van het Nederl. Trekp. St., zooals dit door eenigen in hun schrijven aan het bestuur openlijk is mee gedeeld. Er is tot nu toe voor opname in het hulo- boek gekeurd in 10 gemeenten, en er moet nu nog in 4 gemeenten daarvoor gekeurd worden. In tien gemeenten werden in totaal opge- nomen 87 merries, terwrjl er 27 werden gewei- gerd voor opname, wegens gebrek aan type en qualiteit. Onder de opgenomen merries zijn extra typen en merries met extra qualiteiten, die door de reglementeering van het Nederl. St. voor goed van het stamboek waren uitgeslc- ten. De kleine fokkers, die in het bezit dezer merries zijn, en wier belangen bij het Nederl. St., volgens onzen zegsman, slechts in de tweede plaats of heelemaal niet meespreken. zijn door het werk van het Z. B. S. ten zeerste gebaat, en beschouwen het Z. B. S. voor hen als een uitkomst, welke ze zeer op prijs stel- len. In de boeken zijn tot nu toe ingeschreven in totaal 983 paarden, en wel 858 vrouwelijke en 125 mannelijke, terwijl er nog vele op inschrij ving wachten. We hebben ons kunnen over- tuigen van de stamboekkundige inschrijving, welke met groote accuratesse en na nauwge- zette studie wordt verricht. De veulenaangifte is normaal, ondanks de sterfte hier en daar, en den minder goeden gang in den handel. Uit 35 verschillende gemeenten zijn leden ingeschreven, en dat niet alleen uit Zeeuwsch- Vlaanderen, maar ook in Zuid-Beveland heeft het Z. B. S. vasten voet aan wal gezet, en de animo blrjkt daar vooral niet kleiner te zijn. De tegenstand van het Nederl. Tr. St. be- Paalt zich hoofdzakelijk tot het trachten de leden van het Z. B. S. weer af te trekken en anderen er van af te houden. De middelen daarvoor zijn het bangmaken der fokkers, dat de hengsten van leden van het Z. B. S. op de najaarskeuring zeer moeilijk zullen kunnen worden goedgekeurd, daar het Stamboek v. h. Nederl Trekp. ook in de Rijkscommissie zeu- gingschap heeft. Ook huurt men buitenland- sche commissionairs, die eenvoudige landbou- wers op allerlei wijze met onware voorstellin- gen komen vrees aanjagen. Bovendien doet men in Zeeuwsch-Vlaande- ren zeer veel water in zijn wijn. Boete voor te late aangifte voor de merriekeuringen wordt daar niet meer toegepast. Voor te laat aangegeven veulens wordt geen boetebetaling meer geeischt, doch deze worden tegen het gewone tarief ingeschreven. Dat ondanks al dien tegenstand het Z. B. S. toch regelmatig vooruitgaat, bewijst, dat het voor de provincie in eene sterk gevoelde be- hoefte voorziet. BALDADIGHEID. Zondag tegen den avond liepen zes boeren knechts in Purmerend, en maakten het ver schillende personen lastig. Eindelijk wilden ze een kleinen jongen te lijf, die hun een sigaret geweigerd had. De machinist van een aldaar liggende Rotterdammer boot nam het voor dezen kleinen jongen op. Het zestal volgde dezen man tot op de Kaasmarkt, waarop een der vechtersbazen een mes nam en dit plotseling in den rug van den machinist stak. Onder hevige pijnen en veel bloedverlies is het slachtoffer naar het gemeentegasthuis vervoerd. De dader is door de politie per auto opgespoord en achter slot en grendel gezet. LEDIGE TRAMWAGEN IN BEWEGING GEBAAKT. Zondagmiddag omstreeks 2 uur geraakte op het station der Gooische stoomtram te Laren een ledig personenrijtuig in beweging en reed een eind den Stationsweg op, juist op het moment, dat de St. Jans-processie ter plaatse passeerde. Aan een aantal processiegangers gelukte het met veel moeite, het rijtuig tegen te houden en tenslotte tot stilstand te bren- gen, waardoor een ongeval werd voorkomen. Door een trambeambte, die op het rijtuig was gesprongen, werden wanhopige pogingen aangewend, de remmen te doen functionnee- ren. De opzichter van den dienst van Ge- meentewerken constateerde, dat het losstaan der remmen de oorzaak was van het in bewe ging geraken van het rijtuig. demonstreeren hoe hard hij schreeuwen mag zonder in aanraking te komen met den „Noordsingel" (het paleis van justitie). De voorzitter heeft aan deze uitnoodiging geen gevolg gegeven, Doch telkenmale als in deze zitting een der raadsleden de stem wat luid verhief, kreeg hij van den heer Van Burink de welgemeende raadgeving: „U mag wel wac zachter spreken, anders komt u nog op den „Noordsingel" terecht!" DE GEHEIMZINNIGE AUTO. Een vreemde geschiedenis heeft zich van Zaterdag- op Zondagnacht afgespeeld op den Delftweg bij Overschie. Er stonden juist en- kele bewoners voor een huis aan den Delft weg, toen een onbekend gebleven auto aan- kwam, waarin een vrouw zat, die luidkeels „Moord! moord!" riep. De auto was in een oogwenk genaderd, een der aanwezigen snel- de het huis in, haalde zijn revolver en zond de auto eenige schoten na om haar tot stil- staan te bewegen. De auto reed echter door en was weldra uit het gezicht verdwenen. Wat men van deze vreemde historie denken moet weet men niet. Het is mogelijk, dat een brooddronken groepje in de auto een misplaat- ste grap heeft uitgehaald en de bewoners van den Delftweg hebben willen doen schrikken. van twintig meter lengte in beweging ge- bracht. Ditmaal bleek dat het ontstekingsme- chanisme niet in orde was, want kort na het vertrek spoten van de voorzijde van den wa gen naar alle kanten witte vuurstralen uit; blijkbaar waren alle remraketten gelijktijdig in brand geraakt. De wagen derailleerde na een afstand van slechts 250 meter te hebben geloopen en explodeerde vervolgens met een geweldigen knal. Deze gebeurtenis had een paniek onder de toeschouwers tengevolge, van wie echter nie- mand gewond werd. Het eenige slachtoffer was de kat. EEN PANIEK AAN I1ET „KALFJE" TE AMSTERDAM. Door het zomersche weer was het Zondag middag ongeveer half zes nog vol aan de be- kende uitspanning „Het Kalfje" op den hoek van de Kalfjeslaan te Amsterdam. De tafel- tjes van het terras voor het huis waren alio bezet. Men genoot van het uitzicht op den Amstel. Plotseling stoof een auto temidden van deze rustende menschen. Een paniek ontstond. Gillende vloog men naar alle kanten. Tusschen de revage van gebroken stoelen en tafeltjes lagen menschen. De meeste van hen kondeu dadelijk opstaan, al hadden sommigen pijnlijke ledematen. Een kind van negen jaar bleef liggen. Men zag dadelijk, dat het zeer emstig was gekneusd. Het werd op een bank gelegd en geneeskundige hulp ingeroepen. Op weg naar het Binnengasthuis bezweek het. De auto, welke het ongeluk veroorzaakte, was een kleine Chevrolet, waarin twee dames waren gezeten. Achter het stuur zat de dan- seres Annie V. De auto was met een goed gangetje de Kalfjeslaan uitgekomen en moest, om op den Amsteldijk te komen, om een vluchtheuvel draaien. De wagen schoot wat scherp door naar den Amsteloever, zoodat twee rijksveldwachters, die daar aan den kant in een schuitje zaten, een oogenblik dachten, den wagen in den Amstel te zien verdwijnen. De chauffeuse wist nog bijtijds het stuur te wen den. Zij kwam toen plotseling te staan voor een wielrijder, draaide haar stuur daar voor nog meer naar links en had toen moeten remmen. Vermoedelijk heeft zij door haar ze- nuwachtigheid op het verkeerde pedaal ge- trapt, want inplaats, dat de wagen stopte, nam hij een sprong te midden van de menigte, met zich nemende het meisje, de 9jarige An nie Leeners. Zij ging met haar moeder en vader juist van het Kalfje den weg op, om zich naar den steiger van de boot te begeven die hen weer naar de sta.d zou terugbrengen De politie heeft de zaak in onderzoek, d- Chevrolet is in beslag genomen. Te Bergentheim onder Ambt-Hardenberg is Zaterdagavond een ernstig ongeluk gebeurd. De ongeveer 20jarige Gebroeders Huiskens, waren bezig per schuit gereedschappen uit de veenderij van de Erven Van Rooyen te Haarlem te vervoeren, waarbij zij op onver- klaarbare wijze te water raakten en verdron- ken. De lijken der beide jongens zijn later ciooi de politie naar de ouderliike woniner ver voerd. IN EEN RIOOLPUT GEVALLEN. Maandagmorgen omstreeks 11 uur is het l^jarig dochtertje van den heer L„ uit de Slachthuisstraat te Haarlem, met het hoofdje naar beneden in een rioolput achter de woning gevallen. De kleine kreeg veel water en vuil binnen. Doktoren en leden van den ongevallen- dienst zijn anderhalf uur bezig geweest met een zuurstofapparaat om de levensgeesten op te wekken, doch zonder resultaat. Een dokter moest tenslotte den dood vaststellen. IN MOTOROLIE GEBAKKEN. Na het eten van pannekoeken is het geheele gezin van den heer De V., wonende aan de Ringvaart te Haarlemmermeer, plotseling ziek geworden. Bij onderzoek bleek, dat de panne koeken waren gebakken met olie, in een win- kel ter plaatse gekocht, en dat men zich daar vergist had bij de af levering; in plaats van bakolie had men motorolie gegeven. Vooral een jongetje van 7 jaar is er erg aan toe jre- weest. DOOR DEN BLIKSEM GEDOOD. Bij een kort, doch hevig onweer, dat boven Lobith en Spijk losbrak, werd een zekere Van Hall uit Zevenaar, op de steenfabriek te Spijk door den bliksem getroffen en gedood. Een 24jarige schipperknecht werkzaam op de motorboot „Stad-Haarlem" van de firma Smit te Gouda, is in de Heimanswetering on der Woubrugge over boord gevallen en ver- dronken. VIER PERSONEN TE WATER GERAAKT. Zaterdagavond geraakten vier personen uit Hardinxveld met een roeibootje, doordat zij verkeerd manoeuvreerden, onder de gemeente Sliedrecht in de Merwede te water. Drie hun- ner werden gered, doch de vierde, de 58jarige d.e L-> uit Hardinxveld, is verdronken. Zijn hjk is nog niet opgehaald. VOORZICHTIG MET BENZINE! In een caf6 in de Wagenstraat in Den Haag heeft Zondagavond een 23jarige man uit Wa- teringen, toen hij bezig was zijn kleeren met benzine te reinigen, ernstige brandwonden ge- kregen. De jonge man werd in zorgwekken- den toestand in het ziekenhuis opgenomen. De achtjarige R. van der Horst uit de Toht- straat is bij het spelen op de Rechter Rotte- kade te Rotterdam te water geraakt. Burgers hebben het jongetje uit het water gehaald Men heeft nog vergeefs getracht de levens geesten op te wekken. De vijfjarige N. Misk uit de Allard Pier- sonstraat is bij het spelen in het water aan de Albrechtskolk gevallen en verdronken. IN AANRAKING MET DEN ELECTRISCHEN STROOM. De knecht D., van de firma Bakker te Haastrecht,, is bij het plaatsen van een karn- installatie nauwelijks aan den dood ont- komen. Tijdens zijn werkzaamheden kwam hij in aanraking met den electrischen stroom. Tijdig toegeschoten hulp verbrak het contact. D. was geheel bewusteloos, maar kwam na kor- ten tijd gelukkig weer tot bewustzijn. Vrijwel hersteld kon hij huiswaarts keeren. ONGEWENSCHTE DUITSCHE ELEMENTEN. Sinds enkele weken werden in Zuid-Limburg herhaaldelijk inbraken gepleegd, voornamelijk bij geestelijken. De Kerkradensche politie is er thans in geslaagd, twee Duitschers te ar- resteeren, H. en M., die bekenden drie inbra ken te Kerkrade te hebben gepleegd. Bij een huiszoeking bij de Duitschers te Aken, zijn er voldoende aanwijzingen gevonden, om ook verschillende inbraken te Vaals, Simpelveld en Bocholtz op hun naam te stellen. De beide gearresteerden zijn korten tijd geleden uit een tuchthuis in Duitschland ont- slagen. IN EEN PUT GEREDEN. Te Vlaardingen reed de 17jarige C. v. Dorp, wonende aldaar, met z'n rijwiel in een der putten op het terrein der oude waterleiding. Bewusteloos werd hij er uitgehaald en naar 't ziekenhuis gebracht, waar v. D. des nachts is overleden. ONTSLAG VAN FABRIEKSPERSONEEL. Naar aanleiding van de formeele weigering van de firma Oosterhout en Wiegerink, schoenfabriek, en leerlooierij te Groenloo, om de ingevoerde loonsverlaging in te trekken loonsverlaging van 5 heeft het personeel dier fabriek besloten het hoofdbestuur van den R.-K. fabrieksarbeidershond „St. Willebror- dus" op te dragen aan de firma mede te dee- len, dat indien v66r 30 Juli a.s. de 5 loons verlaging niet is ingetrokken, de staking zal worden geproclameerd. Hierop heeft de direc- tie der firma Oosterhout en Wiegerink gerea- geerd met ontslag van het geheele personeel, hetwelk 80 man omvat. SCHREEUWEN IN DEN GEMEENTERAAD. In de vergadering van den gemeenteraad van Rotterdam heeft de heer Van Burink weer eens in het bijzonder de aandacht op zich ge- vestigd. Hij heeft thans een nader omschre- ven acte van beschuldiging ontvangen naar aanleiding van de incidenten in de raadszit- ting van 29 Maart van dit jaar. Daarin wordt hij verdacht „in de openbare vergadering van den gemeenteraad opschudding te hebben ver- oorzaakt door opzettelijk hard te schreeuwen en te schelden, zoodat de raad in de werk zaamheden werd gehinderd." By den aanvang der zitting heeft de heer Van Burink den voorzitter, Mr. A. de Jong, waaraemend burgemeester, verzocht even te EEN WOESTELING. De 25jarige G. J. E., werd Zaterdag door de politie in te Torenstraat te's Hage wegens een fout tegen het verkeer, aangehouden. Hij reed met een vrachtauto. De politie meende hem mee te moeten nemen naar het politie- bureau, maar onverwachts gaf de jonge be stuurder vol gas en trachtte hij den dans te ontspringen door een overhaaste vlucht. Een agent werd daarbrj aan het rechterbeen gewond. Hij trok zijn revolver en loste een schot, maar de woesteling reed door. Een j andere agent echter v. G., die juist bijtijds be- merkte, dat E. den wagen aanzette, was ach ter op de auto gesprongen en klom, terwijl de wagen hem in woeste vaart meenam, in den bak. Hij liep naar voren en beval te stoppen, maar de vriendelijke chauffeur voegde hem toe: „Ga weg of ik rijd je te barsten". Daar de agent ongelukken voorzag greep hij in en trachtte E. op zij te duwen. De wagen reed vlak langs het trottoir en ramde een lantaarn, die gebroken werd. Toen kon de agent rem men en de wagen stond stil. Voor den roekeloozen en brutalen man aan het stuurrad zal deze historie hopelijk een zeer onpleizierig einde hebben. Hij heeft zn straf wel verdiend! De agent die op de auto klom, is eveneens aan een zijner beenen gewond. DOOR VINGERAFDRUKKEN VERRADEN. Eenige weken geleden heeft iemand zich toegang verschaft tot een der vrachtgoederen- loodsen van de Spoorwegen te Leiden. Uit een koffer, die opengebroken was, is toen een ko- ralen halssnoer ontvreemd. Op de koffer wa ren vingerafdrukken achtergebleven, welke, niet voorkwamen in de collectie, welke de Leidsche recherche bezit. Thans is uit Am sterdam bericht gekomen, dat de recherche daar dezelfde vingerafdrukken bezit, als waar- van de Leidsche politie een foto had genomen. Hierdoor is komen vast te staan, dat deze in- braak gepleegd moet zijn door den 28jarige:-i Duitscher A. W. J., die zich reeds in het huis van bewaring te 's Hage bevindt, terzake van een kort geleden gepleegden inbraak te Delft. AUTO TE WATER. Maandagavond is te Amsterdam een vier- persoons Overland-auto in de Brouwersgracht gereden. De wagen stond voor de Palmstraat en de chauffeur zou iiem achteruit de straat inrijden. Toen er gas gegeven werd, ging de wagen, in plaats van achteruit de straat in, vooruit de gracht in. De bestuurder kon nog juist bijtijds uit den auto springen. De red- dingswagens van de brandweer haalde ten aanschouwen van honderden het voertuig op den wal. De brandweermachinist kreeg bij het ophalen van den wagen zijn hand tusschen de takels. Door de geneeskundigen dienst is hij verbonden. EEN JONGEN DOODGEDRUKT. In de garage van den heer Smit aan de Hooge Nieuwstraat in Den Haag is Maandag- ochtend een tragisch ongeluk gebeurd. De 21jarige J. N. G. uit de Twentstraat, die zou worden aangesteld als chauffeur bij de Kodak Ltd., doch nog in opleiding was, zou om streeks 10 uur den bestelauto dezer firma schoonmaken. en wou daartoe den wagen in de garage eenigszins verplaatsen. Hij ging achter het stuurrad zitten en bracht den mo tor in beweging. Een 14jarige Knaap, Joh. v d. Steur, uit de Vaillantlaan in Den Haag, die in dienst was van den heqr Smit, zou daarbij aanwijzingen geven. Op een oogenblik gaf G. echter den motor zooveel gas, dat de wagen met groote kracht den 14jarigen jongen aanreed en hem tegen den muur drukte. Met ingedrukte borstkas en schedelbreuk werd de jongen badende in zijn bloed, bewusteloos opgenomen en door de eerste-hulpdienst naar het ziekenhuis over- gebracht, waar hij kort na aankomst den geest gaf. De aanstaande chauffeur werd aan het hoofdbureau van politie aan een ernstig ver- hoor onderworpen, ter onderzoek van de schuldvraag. De politie heeft beslag op het lijk van Joh. d. S. gelegd voor sectie-onderzoek en G. voorloopig opgesloten. ROME. Volgens de officieele berich ten van Nobile is eerst de motorgondel tegen het ijs geslagen en vermield. De me- canicien Pomsella werd ernstig gewond en was bijna direct dood. Zijn lijk werd later gevonden in de nabijheid van den commandantsgondel en werd door de be- manning begraven. De toestand van Nobile is bedenkelijk. Hij heeft veel koorts. GEMEENTERAAD VAN BOSCHKAPELLE. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter: Burge meester J. Truijman. Omtrent de toegezonden notulen verklaart de heer Stallaert, dat ze voor hem onleesbaar waren, 't geen door meerdere leden wordt be- aamd. De Voorzitter vertrouwt, dat de Secre- taris hieraan zijn aandacht zal schenken, 't geen deze toezegt. Pun ten van behandeling: 1. Ingekomen stukken a. Van Ged. Staten kennisgeving van de voorgenomen verlegging der kermis te Bier- vliet. De raad alhier heeft daartegen geen be- DE OPEL-RAKETTENWAGEN DOOR ONTPLOFFING VERNIELD. Zaterdag zijn op de spoorbaan bij Klein Burgwedel proeven genomen met den nieu- wen raketten vuurpijlenwagen van de firma Opel, den „Rak III", welke proeven echter een zeer ongunstig resultaat hebben gehad. De .,Rak III" was een rood gelakt voertuig, gemonteerd op een onderstel van een spoor- wager. en van voren voorzien van schoepen, om bij snelle vaart de adhaesie te vermeer- deren. De eerste proefrit begon 's middags precies half drie en is ten deele goed geslaagd. Een vele duizenden koppige menigte woonde de proefritten bij. De wagen was onbemand en voorzien van een automatische ontstekingsma- chine. Toch moet de raketteninrichting, reeds hij dezen eersten rit, niet correct hebben ge- werkt, daar de remraketten, aan de voorzijde aangebracht, veel te vroeg afgingen en de wagen na ongeveer twee kilometer te hebben geloopen. zoowel van voren als van achteren 'n geweldigen rook en vuurstralen ontwikkelde. Dientengevolge verminderde de snelheid, wel ke volgens de registreertoestellen 254 K.M. per uur heeft bedragen, zeer snel en bleef de wagen drie K.M. voor het doel staan. Een mo tor-tractor trok hem weder terug. Voor den tweeden proefrit werd een vier maal zoo sterke lading ingeschoven en voor- zorgen genomen, om herhaling van de ver- vroegde ontsteking der remraketten te voor komen. Bij deze proef werd een kooi met een kat er in op den wagen gezet, om na te gaan, hoe de invloed van den luohtdruk op een le- vend wezen zou zijn. De wagen werd door middel van een kabel b. Procesverbaal van opname van kas en boeken bij 't G. E. B. De Voorzitter licht in dat dit geschied is door een ambtenaar bij de Prov. Griffie. Be- vonden werd een bedrag van 263,42, 't geen overeenkwam met de vertoonde gelden en be- scheiden. c. Van den Minister van Landbouw enz. bericht, dat een bedrag van 63 beschikbaar is gesteld als bijdrage in de reiskosten der ar- beiders, die verleden jaar in Duitschland heb ben gewerkt. d. Van den Inspecteur der Posterijen de mededeeling, dat met ingang van I Aug. a.s. het post-, telegraaf- en telefoonkantoor alhier wegens bezuiniging wordt opgeheven en om- gezet in een post-, telegraaf- en telefooa- station, met de verzekering, dat't publiek van deze verandering geen last zal ondervinden. De Voorzitter geeft een uitvoerig relaas van de besprekingen in dezen met den Inspecteur, die alle geopperde bezwaren tegen de ophef- fing op overtuigende wijze ontzenuwde, zoo dat men tot de overtuiging kwam, dat de dienst zoo goed als geen verandering onder- gaat. De uren van openstelling zijn geregeld als volgt: van 's morgens half 9 tot 9 uur' 's middags van half 12 tot half <5«§n; 's namid- dags van kwart v66r tot kwart over 5; terwijl de telefooncel openstaat van 's morgens 8 tot s avonds 8. Dit laatste is een belangrijke uit- breiding. De heer De Rooy informeert, hoe 't gaan zal met de uitbetaling der ouderdomsrente en den heer Scheele naar de regeling der post- bestelling. Op beide vragen antwoordt de Voorzitter, dat dit onveranderd blijft. Voor den besteller P. Verbraecken worden de diens+- uren gebracht op 8%. De heer Scheele meent, dat men er toch werk van had moeten maken om het kantoor te behouden. De Voorzitter verklaart, dat dit wel terdege gebeurd is. Hun werd geantwoord, dat 't kan toor met druk genoeg was. Eveneens heeft spreker den steun ingeroepen van een lid van de Kamer van Koophandel, doch ook deze heer was van meening, dat de verandering eer een verbetermg dan een verslechtering was. Hier- mee namen de leden g*enoeg*en. e. Mededeeling van Wed. P. v. d. Veeken dat ze wegens vertrek uit de gemeente ge^ noodzaakt is haar functie van schoonhoudster van het gemeentehuis neer te leggen en rengt tevens dank voor het in haar gestelde vertrouwen. De Voorzitter stelt voor dit ontslag eervol e verleenen, aangezien de vrouw gedurende "J-- ten vc"le haar plicht heeft gedaan" want alles was steeds keurig in orde. In deze vacature zal dan thans moeten worden voor zien. In t college van Burg, en Weth is dit dfnT°thTn,dh ™eerdferheid is voor aanbeste- gthans bedraagt de vergoeding 125 Op verzoek van den heer Stallaert geeft de werkzaamhedende t<5 verri<*ten De Voorzitter wijst erop, dat deze de laat- fn!Jarf-n Z6er Zijn toe8'enomen en acht eene gewenscht.Waarm omschreven worden, zeer De heer Van der Wielen vindt, dat <ht moeilijk te doen is, beter was 't het mayimn™ aantal der vergaderingen te bepalen. De heer De Rooy vraagt of de Burgerwacht vnjen toegang tot de lokalen heeft en wijst op den nrHoi oor7/in a j ping. ordeloozen toestand op de bovenverdie- De Voorzitter bevestigt de eerste vraag wat het tweede betreft, aan dien toestand kan men op het oogenblik niets veranderen, aan gezien de archivaris daar bezig is de archieven te ordenen. De heer Van der Wielen merkt op, dat het matenaal der Burgerwacht zoowel als dat van t G. E. B. boven is ondergebracht. Spre ker acht zulks minder wenschelijk ter voorko- ming van wederzijdsch conflict. De Voorzitter zal hiervan nota nemen. De heer Stallaert meent, als de benoeming bij inschrijving gebeurt, men voor't geval kan komen te staan, dat er iemand zeer laag in- schrijft en dat hij naderhand om verhooging zal komen; daar ben ik tegen, zegt spreker. De andere leden eveneens. De heer Mangnus wenscht een instructie, waarin alles omschreven wordt, wat er ge daan moet worden en waaraan de aannemer gebonden is. De heer Bun zou van gemeentewege de vergoeding willen vaststellen, waaraan de heer Scheele toevoegt, dat de benoeming tocli maar voor een jaar geschiedt. De Voorzitter raadt dit op goede gronden af De heer Mangnus zou willen benoemen met een jaar proef en bij voldoening van den raad of't college van Burg, en Weth. voor vijf jaar De Voorzitter acht het vaststellen van eea tijdvak niet aanbevelenswaardig. De heer Scheele verklaart zich voor een vast salaris. De heer Mangnus: Vemieuwingen, herstel- lingen, schilderen enz. worden toch ook aan besteed, waarom dit dan ook niet Wie zal men uit de sollicitanten, stel eens 10 nemen zonder kwaad bloed te zetten? In-

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 3