nIten "lAND." bWtENL AND, P E DI KETeijIYeST SPORT. VERDRONKEN. verbod van het ruwe product sbelt, wat mij op het eerste gezicht ook n.iet gewenscht voa komt. Laat <ie Regeening ziioh dus met blind staren op het vlas. Wat er gedaan kan wor- den, moet natuurlijik gedaan woixlen, maar laat men er niet te *eel van verwachten en laat de Regeering niet Jndere zaken achterwege laten. Wanneer de Minister-President meent, mij bevredigd te hebben door te zeggen, dat er maar meer geemigreerd moet worden, vergist hij zich. Hoe minder er uit Zeeuwsoh-Vlaan- deren geemigreerd wordt, hoe liever bet mij is. Het overplaatsen naar Eindhoven kan beden- kelijke gevolgen voor Zeeuiwsch-Vlaanderen hebben. De nreisjes uit Zeeuwsch-Vlaanderen, die naar Eindhoven, bij Philips, worden over- gebracht, kunnen ook in Zeeuwsch-Vlaande ren gebruukt worden. Ik acht het niet zonder bedenking, dat de Regeering de werkioozen met hooge premies, tot 300 per gezin, naar Eindhoven laat gaan; men haalt die gezininen uit hun omgeving, om ze te verplaatsen naar een groot fabriekscentrum. Ik acht dat een •hoogst bedenkelijke politick, die in Zeeuwseh- yiaanderen ook sterk veroordeeld wordt. Ik waarschuw dan ook de Regeering, dien kant niet verder uit te gaan. Mijnheer de Voorzitter! Ik ben bij mijn in- terpellatie niet in gebreke gebleven te zorgen voor opibouwende critiek. Zeeuwsch-Vlaande ren moet profiteeren van zijn natuurlijke lig- ging, zijn vruchtbaren bodem en de aanwezig- heid van de Schelde. Dat moeten de kernpun- ten worden voor de gereorgandseerde vlascom- missde. Hoe eerder de subsidies aan de werk- verscbaffing en dergelijke lapmiiddelen tot het verleden behooren, hoe beter. De VOORZITTER: Ik stel voor, te bepalen, dat deze interpellate zal zijn beeindigd te kwart over vijf uur. Daartoe wordt besloten. (Wordt vervolgd.) EERSTE KAMER. Vergadering van Woensdag. Na aanneming van eenige kleine ont- werpen komt aan de orde t wetsvoorstel- Zijlstra tot wij.?iging van de leerlingen- scnaal. De heer Van der Hoeven (c.-h.) ver- klaart, dat de c.-h. zullen tegenstemmen omdat zij van het recht van initiatief spaarzaam gebruik willen zien gemaakt en het voorstel nieuwe uitgaven mee- brengt, welke de regeering niet voor haar verantwoording kan nemen. De heer De Jong (r.-k.) betoogt, dat het niet aangaat critiek uit te oefenen op het werk der Staatscommissie-Rutgers door de indiening van dit wetsvoorstel. Spreker wenscht het regeeringsvoorste! af te wachten, dat alle scholen zal om- vatten, terwijl het voorstel-Zijlstra alleen de kleine scholen helpt. De heer Ossendorp (s.-d.) bestrijdt de principieele en financieele bezwaren en berekent de kosten op nog geen 9 ton voor 1928, voor 1929 op 1,8 millioen. Spreker wijst erop, dat het voorstel 1,612 scholen omvat waar onvoldoende onderwijs wordt ^gegeven. De heer Smeenge lib.zal voor stem- men, omdat het hoofdzakelijk het platte- land betreft, waar het lager onderwijs het eenige is, dat de kinderen ontvangen. De heer Zijlstra betoogt dat het depar- tement het ontwerp heeft nagegaan en dc kosten berekend. Gebreken zijn niet aan- getoond. Spreker wijst op den zwaren druk die de wijziging van de leerlingen- schaal op het platteland heeft gebracht, welke druk nog zwaarder wordt door het toevoegen van de 7e en 8e klasse. Het voorstel werd vervolgens aangeno- men met 27 tegen 10 stemmen. Aan de orde is daarna de wijziging van de Ongevallenwet en van de land- en tuinbouw-ongevallenwet. De heer Van der Hoeven bestrijdt de ontwerpen, die veel te ver gaan en de on- gevallen niet duidelijk omschrijven. De heer Danz betreurt, dat over de ont werpen de Hooge Raad van Arbeid niet is gehoord en dat onderscheidene beroeps- ziekten niet in de verzekering zijn ge bracht. De heer Smeenge betoogt, dat onzeker- heid bestaat omtrent de interpretatie van verscheidene artikelen, hetgeen ontoelaat- baar is. De Minister van Arbeid antwoordt, dat de ontwerpen een uitvloeisel zijn van de conventie van Geneve. Daarom is de Hooge Raad van Arbeid niet gehoord. Het eerste ontwerp werd aangenomen met 26 tegen 6 stemmen, het tweede zon der hoofdelijke stemming. Met 20 tegen 10 stemmen werd aange nomen de wijziging van art. 88 der Ar- beidswet (opleiding van 13-jarige jongens in werkplaatsen te knoopen, heeft de socialistische vakver- eeniging den raad van arbitrage om inter- ventie verzocht. Daar al het werk in de haven van Ant werpen is stopgezet, heeft men den in- druk. als of het een rust-dag is. Wanneer het havenverkeer buitengewoon druk is, zijn 16000 arbeiders te werk gesteld, ter wijl er thans 12000 stakers zijn. De staking is voor de binnenvaart een ware ramp. Het overladen in de lichters geschiedt niet meer. De schepen uit Hull zullen Antwerpen niet aandoen, de „Nij- kerk" gaat direct naar Rotterdam. Ook de werklieden van de graan-elevatoren hebben zich bij de stakers aangesloten. De „Belgenland", van de Red Star line, zal zonder te zijn gelost Antwerpen weer ver laten. Gevreesd wordt, dat de staking zich ook tot de zeelieden uitbreidt. In de scheepsherstellingsbedrijven is het werk thans ook door de laatste stakers, tegen de door werkgevers gestelde voor- waarden, hervat. De stakende havenarbeiders hebben in een vergadering besloten om te weigeren den arbeid te hervatten, alvorens met on- derhandelingen te beginnen. De leiding van de stakers zal echter al het mogelijke doen om met de Federation Maritime in verlbinding te komen en een einde aan de staking te maken. Men zal een loon van 60 francs voor gewone arbeiders vra- gen, wat een vermeerdering van 8 francs is. Het vakverbond heeft besloten de sta kers 14 francs per dag uit te keeren. NAKLANK VAN HET ANNEXIONISTISCHE SCHELDE- TOCHTJE. Uit Brussel meldt men dat een officier en een kommies van den Belgischen doua- nedienst te Lillo, benoorden Antwerpen, die aan hunne woning aldaar een paar Vlaamsche leeuwenvlaggetjes hadden uit- gehangen ter gelegenheid van een plaat- selijk feest (welke vlaggetjes door leden van de .Jeunesses Nationales" die, met Nothomb, van hun tochtje op de Zee- schelde terugikwamen, werden afgerukt en gestolen) langs administratieven weg een eerste vermaning hebben gekregen. Er wordt thans een rapport van het geval opgemaakt en het is waarschijnlijk dat te gen de beide douane-ambtenaren, oud- strijders uit den grooten oorlog, een tucht- maatregel zal worden getroffen. de groote botsing die in de Skoepsjtrna te verwachten is, wanneer de regeering haar katiiicameontwerp betreffende de overeenkomsten van Nettuno aan de orde wil stelleri, en dan zal ook blij.ken, hoeveel kwaad bloed het afschuwelijke incident tusschen de regeeringspartij en de opposi- tie gezet heeft. Dit is geen gunstig voor- uitzicht voor de politieke rust op den Balkan, waarvoor de bekrachtiging van de overeenkomsten van Nettuno op het oogenblik van overwegerrd belang is. Over het verloop van dit afschuwelijk gebeuren wordt nog uit Belgrado gemeld: 1 oen de voorzitter Peritsj om halfelf de zitting der Skoepsjtina opende, kwam het oogenblikkelijk tot woeste tooneelen tusschen de oppositie en de leden der re- geeringsmeerderheid. De oppositie richt- te haar aanvallen in het bijzonder op den afgevaardigde Punica Rasjitsj, aangezien nij Dinsdag bij het presidium der Skoepsj tina een yoorstel had ingediend om een ge- neeskundig onderzoek naar de geestver- mogens van Stefan Raditsj te doen imstel- van het beestuur der Visscherijen op de Zeeuwsche Stroomen voor het district Zeeland, bezuiden de Wester-Schelde, zulks met dankbetuiging voor de door hem in die functie aan den Lunde bewezen diensten. Woensdagavond is de 15-jarige W. de J., wonende te Philippine, in den Braak man onder die gemeente bij het zwemmen verdronken. Het lijk is eenige uren daar na opgehaald. LOODSWEZEN. Bij Kon. besluit is met 1 Juli: i 1°. de vice-admiraal F. L. Rambonnet eervol ontheven van de betrekking van in- j specteur-generaal van het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting, on der eervol ontslag als Nederlandsch per manent commissaris voor het gemeen- sc'happelijk toezicht over de betonning, be bakening en het loodswezen op de Schel de, en hem met dien datum, op zijn ver- zoek, wegens langdurigen dienst eervol v Avcuaitsi lc UUCI1 UHbiei- i j i - len. Dit voorstel was wel is waar door den j °nt®la9 ult den zeedienst verleend, onder toekenning van levenslang pensioen, en met dankbetuiging voor de gewichte en langdurige diensten, door hem aan den lande bewezen; 2°. de kapitein ter zee C. D. de Haes bevorderd^ tot schout-bij-nacht 3°. de betrekking van inspecteur-gene- voorzitter onmiddellijk afgewezen, doch had niettemin onder de afgevaardigden der oppositie groote opwinding verwekt. Het tumult noodzaakte den voorzitter tot tweemaal toe de zitting te onderbreken. 1'egen halftwaalf kreeg Punica Rasjitsj het woord. Zijn rede werd telkens op- u- niieuw door stormachtige interrupties der ft., van oodswezen, de betonning, itie onderbroken. De afqevaardiade deba^enm9 verlichting opgedragen aan NATIONALE LANDSTORMDAG 1928. In het eere-comite voor den nationale landstormdag, welke op 27 September te s Gravenhage zal worden gehouden, heb ben onder voorzitterschap van Prins Hen- drik onder meer zitting genomen alle Mi nisters, hoofden van departementen, alle Ministers van Staat, de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, de commissa- rissen der Koningin in alle provincies en de burgemeesters van Amsterdam en Rot terdam en van alle hoofdsteden der pro vincies. De heeren H. Colijn, oud-minister var. Financien, Mr. D. Fock, oud-gouverneur- aeneraal van Nederl. Oost-Indie en Dr. J. Th. de Visser, oud-minister van Onder wijs. Kunsten en Wetenschappen, hebben zich bereid verklaard, de vrijwilligers op het terrein Houtrust toe te spreken. UITBREIDING DER STAKING TE ANTWERPEN. De staking der Antwerpsche havenar beiders heeft zich nog uitgebreid, daar thans ook de ploegbazen in staking zijn gegaan. Hun aantal bedraagt ongeveer 3000. dat der stakers thans in totaal 12000. De politie heeft verscheidene zee lieden gearresteerd, daar dezen werkwil- ligen wilden beletten aan den arbeid te gaan. Men vreest, dat de staking zich zal uitbreiden tot de vaste arbeiders der z.g. nationale corporaties. In verband met de weigering der werk- geversorganisatie, onderhandelingen aan NOBILE GEVONDEN. MAAR, HOE KRIJGT MEN HEM VAN 't IJS. Waar is Amundsen? Het is ten slotte weer een succes voor de radio dat men met een vliegtuig Nobile en zijn groepje mannen gevonden heeft. Het vliegtuig van Maddalena was met een toestel uitgerust en daardoor heeft Nobile hem met zijn draadlooze aanwijzin- gen in staat gesteld ten slotte de roode tent op het ijs te ontdekken en heeft hij daar ook 5 wuivende mannen gezien. Naar gemeld wordt, is zelfs bij zonlicht en wanneer het uitzioht bovenst best zou schijnen, het zicht op het ijs uiterst moei- lijk, door de schaduwen die ook worden j geworpen door de spleten en oneff"enhe- j den op de ijsvlakten. Maddalena heeft daarop van een hoogte j van ongeveer 50 ML pakken met levens- middelen, geweren, ammunitie, siggretten, brieven met instructies en andere benoo- digdheden met parachutes neergelaten. Daarover was van Nobile nog geen be- richt ontvangen, doch, daar zijn seinen na- derhand weer sterker waren, vermoedt men, dat hij de accu's in goeden staat heeft ontvangen. Aangezien bij de vliegtocht bleek, dat er in de nabijheid van Nobile geen open water was, wordt het een vraagstuk, hoe men hem daar zal weghalen, aangezien vliegtuigen daar niet dalen kunnen. Ook begint men zich ongerust te maken over de drie mannen die zich van Nobile hadden afgescheiden om te trachten de Noordkaap te bereiken en van wie men nog niets heeft waargenomen. Tenslotte begint ook toe te nemen de ongerustheid over Amundsen, waarvan men, sinds hij met het Fransche vliegtuig, dat te zijner beschikking werd gesteld om naar Nobile te zoeken, niets meer heeft vernomen. Thans is aan majoor Maddale na opdracht gegeven te gaan zoeken naar Amundsen. DE SCHIETPARTIJ IN DE SKOEPSJTINA De ibittere veete tusschen de radicale regeeringspartij en de oppositie onder aan- voering van den Kroatischen boerenleider j Steven Raditsj in de Servische Skoepsjti na, welke in alle heftigheid uitbarstte toen de regeering haar voornemenbekend maakte om de Italiaansch-Servische over eenkomsten van Nettuno ter ratificatie in te dienen, heeft Woensdag in dat parle- ment een climax bereikt, die volqens j Westeuropeesche begrippen aan het on- gelooflijke grenst. De radicale afgevaar- Jigde Ra.sjitsj heeft op de dwarsdrijverij j van de boerenpartij met revolverscihoten eantwoord, die op haar leider Steven aditsj gemunt waren, maar eerst eenige afgevaardigden troffen die hem met hun lijit wilden beschermen. Hierbij is Paul Raditsj, een neef van Steven, doodelijk getroffen en het eind was, dat ook Steven nog een kogel in het lichaam heeft ge kregen. Welke politieke gevolgen deze wandaad zal hebben, kan men nu nog niet beoor- deelen, maar in een bericht uit Boekarest wordt reeds rekening gehouden met de mogelijkheid dat de conference van de Kleine Entente daar erdoor afgebroken i zal wdrden, omdat Marinkowitsj, de Ser- vische minister van buitenlandsche zaken misschien plotseling naar Belgrado terug zal moeten keeren. De dood van Paul Ra- j ditsj is verder een groot verlies, omdat hij juist een matigend element in het Servi sche parlement was, die zijn oom Steven meer dan eens bewogen had zich in te toomen. Hij zal vooral gemist worden bij oppositie onderbroken. De afgevaardigde dr. Pernar, van de Raditsj-partij, beschul- digde Rasjitsj er van, zich op wederrech- telijke wijze in Zuid-Servie grond te heb ben toegeeigend en dezen verkocht te hebben. Toen trok Punica Rasjitsj zijn revolver. Eenige ministers van de radicale partij, die achter de sprekerstriibune zaten, wil den op hem toesnellen om hem het wapen te ontrukken. Dreigend riep Rasjitsj ech ter uit„Die mij nadert, schiet ik dood Daarop hief hij zijn revolver op en loste een schot op de afgevaardigde Pernar, die voor de bank van de radicale partij stond. Het schot dronq Pernar door een long. Hevig bloedend zonk hij ineen. De afgevaardigden der Raditsj-partij gingen voor de banken van hun partijge- nooten staan om hun leider Stefan Ra- diitsj te beschermen, daar zij bemerkten, dat Punica Rasjitsj op dezen mikte. Ra sjitsj vuurde door. Zijn tweede schot trof den boerenafgevaardigde dr. Bazaritsjek, die voor Stefan Raditsj was gaan staan om dezen met zijn lichaam te dekken. Ba zaritsjek kreeg den kogel in de borst en stierf. kort daarop. Intusschen mikte Rasjitsj onafgebroken op Stefan Raditsj. Voor dezen had zich, nadat Bazaritsjek gevallen was, de afge vaardigde Grandia geplaatst, Hem trof het derde schot, doch hij werd slechts licht aan den linkerarm gewond. Hij tui- melde epn weinig op zijde en van dat oogenblik maakte Punica Rakitsj gebruik om het volgende schot op Stefan Raditsj af te vuren. De kogel trof doel. Raditsj werd in den bulk getroffen. N<u stortte de neef van Stefan Raditsj. de oud-minister Paul Raditsj, zich op Pu nica Rasjitsj. Nn enkele seconden zonk echter ook hij met bloed bedekt ter aarde. Het vijfde schot had hem in de linker borstzijde getroffen. Het hart was aan de onderzijde geraakt, Men diende hem een kamferinjectie toe, die hem voor korten tijd het bewustzijn deed herwinnen, doch kort daarop stierf hij in het ziekenhuis op de operatietafel. Alles had zich in weinige oogenblikken afgespeeld. Voordat de aanwezigen tot bezinning waren gekomen, was alles voor- j bij. In de zittingzaal en op de galerijen brak een geweldige paniek uit. De meeste afgevaardigden snelden naar de uitgan- gen, evenals het aanwezige puibliek. Van deze geweldige verwarring maakte Puni ca Rasjitsj gebruik om ongemerkt de zit tingzaal en het parlementsgebouw te ver- laten. Onmiddellijk werden artsen en ambu- lancewagens ontboden, opdat de gewon- den naar het ziekenhuis konden worden overgebracht. Stefan Raditsj werd ter- stond na zijn aankomst aldaar geopereerd. Het schot was links in de buik gedrongen en had het buikvlies geraakt. Hoewel ge- voelige organen niet getroffen werden, is zijn toestand toch zeer bedenkelijk, daar hij aan suikerziekte en een hartkwaal lijdt. TER NEUZEN, 22 JUNI 1928. RIJKSHAVENMEESTER. Bij Kon. Besluit is, met ingang van 1 September a.s., op verzoek, eervol ontslag verleend aan den heer A. J. M. Nolet, als Rijkshavenmeester alhier. GEMEENTE-ADMINISTRATIE. Gisteren slaagde te s Gravenhage voor het examen gemeente-administratie, de heer J. C. J. Olijslager, commies ter secre- tarie, alhier. SCHOOLDAG 1928. Naar aanleiding van achterstaande ad- vertentie vestiaen wij nog eens de aan- dacht op den Schoolaag, uitgaande van den Scholenbond ,,Land van Axel". Deze Schooldag zal gehouden worden in de Geref. Kerk te Ter Neuzen. j den benoemden schout-bij-nacht C. D. de I Haes, onder eervolle ontheffing van de s betrekking van directeur van het loods- !wezen, de betonning, bebakening en ver lichting in het 6de district te Vlissingen, met handhaving in zijne betrekking als j Nederlandsch permanent commissaris voor het gemeenschappelijk toezicht over de be tonning, bebakening en het loodswezen op de Schelde. Voorts is bij Kon. besluit de kapitein ter zee R. H. Arntzenius, met ingang van 16 Juni, eervol ontheven van de betrek king van inspecteur van het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in algemeenen dienst en hem, met 1 Juli! dc betrekking opgedragen van directeur van het loodswezen, de betonning, bebakening en verlichting in het 6de district te Vlis singen, tevens Nederlandsch permanent commissaris voor het gemeenschappelijk toezicht over de betonning, bebakening en het loodswezen op de Schelde. ZAAMSLAG. Niet verwijzing naar de advertentie in dit blad, waarin de namen voorkomen der verkoopers van de programma's, worden alien te Zaamslag en in de plaatsen onzer omgeving opgewekt a.s. Donderdag 28 Juni het Zendingsfeest bij te wonen op de weide van den heer K. L. de Kraker, bij het Zaamslagsche Veer. De directie van de tram is zoo vriende- lijk geweest op verzoek van de feestcom- missie om a.s. Donderdag de tram van pl.m. 12 ure, en de avond-tram van half zeven te laten stoppen bij het feestterrein, SAS VAN GENT. Donderdagmiddag kwam zich een vlieg- machine in onze hoogere spheren ver- meien. Op een gegeven oogenblik cirkel- de zij zoo laag, dat het den schijn had, als of zij het platte dak van een huis tot lan- dingsterrein wilde uitkiezen. Maar dit experiment lag dan toch niet in de bedoe- ling van den piloot en zijn metgezel. Ach- teraf vernam men, dat een photograaf met zijn kodak het op de Stijfselfabriek ,,Ze- landia" gemunt had, van welke fabriek een photo in vogelvlucht moest genomen woraen. WESTDORPE. Door den gemeenteveldwachter alhier, werden deze week een tweetal jongens van 14 en 15 jaar aangehouden, welke te Beernem (B.) uit het Rijksopvoedingsge- sticht waren ontvhicht. De jeugdige boef- jes hadden te Hamme ingebroken in een kerk, waar zij een offerblok hadden gele- digd. Zij werden aan de grenspolitie te Selzaete overgeleverd. KOEWACHT. In de laatste dagen zijn hier door Bel- gische vlassers groote hoeveelheden vlas te velde opgekocht. De prijzen zijn aan- merkelijk lager dan verleden jaar, of- schoon de kwaliteit beter is. Men be- taald f 275 tot f 290 per gemet. Voor beste soorten f 300 tot f 325. ST. JANSTEEN. De heer L. C. uit de buurtschap Ka- pellabrug reed Dinsdag met zijn zoontje op de fiets in de richting St. Jansteen. Plotseling brak de vork, waardoor het zoontje, dat voor op het stuur zat, voor- over op de steenen werd geslingerd. De verwondingen daarbij opgeloopen waren van dien aard, dat terstond heelkundige hulp moest worden ingeroepen. BORSELE. Jl. Woensdag 20 Juni had hier het zang-concours plaats, uitgeschreven door j den Zeeuwschen Zangersbond ,,Zang Veredelt". heer A.. Duvekot, waar het concours zou gehouden worden van 1 tot 6 uur. De jury bestond uit de heeren H. van Nieuwenhoven van Breda en P. Kallen- bach uit 's Hertogenbosch. Na het zingen van het Bondslied traden de gezelschappen naar voigorde op en brachten op verdienstelijke wijze een paar nummers ten gehoore. De eerste en tweede prijs werden toe- gekend aan ,,Door Oefening Vereenigd' te Vlissingen en ,,Orelio" van Axel. Na afloop werd naar het dorp terug- gekeerd en begon daar weer de pret, die tot laat aanhield. In den loop van den avond liet het fan fare, dat zich op het concours-terrein ook niet onbetuigd had gelaten, zich nog vaak. hooren. Een vuurwerk besloot het feest. BIERVLIET. Geslaagd aan de Bissch. kweekschool te Oudenbosch, voor het examen acte L. O., de heer A. O. Spdnnewijn, alhier. RECHTSZAKENL~~~ Arrondissements-Rechtbank, Middelburg Zitting van 22 Juni 1928. De volgende vonnissen werden uitgesproken P. B. v. A., oud 51 j., koopman te Water- land-Oudeman (B.), is wegens verduistering veroordeeld tot 4 maanden gevang. J. d. V., oud 22 j., landbouwersknecht te Axel, is wegens diefstal veroordeeld tot 25 boete of 25 dagen hecht. H. d. R., oud 46 j., landbouwer te Ter Neu zen, beklaagd van vernieling, is vrijgesproken. De zaak van W. A. B., oud 26 j„ zonder beroep te Middelburg, gedetineerd, verdacht van moord verwezen naar den Rechter-Com- missaris tot het doen van een onderzoek naar de geestvermogens van de verdachte. Ter Neuzen. Sluiskil. Hoek. Zaamslag. Sas van Gent. Philippine. Zondag 24 Juni 1928. Ned. Herv. Kerk. 9^2 u., en 2 u., Ds. A. Timmer- man. 9V2 u., en 2 u., dhr. L. Dek. 9V2 u. en 21/2 u., Ds, E. Raams. 9V2 u. en 2V2 u., Ds. G. van Dis. 9x/2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. 2 u., Ds. H. Akersloot van Houten Roos. Hoek. Zaamslag, Gereformeerde Kerk. 10 u. en 3 u., Ds. J. B. Van- haelen, 9V2 u. 2V2 u.. Ds. A. B. W. m. Kok. Chr. Gereformeerde Kerk. Zaamslag. 9x/2 u. en 21/2 u., Ds. Tolsma. Gereformeerde Gemeente. (Vlooswijkstraat.) Ter Neuzen. 10 u., 3 u. en 6V2 u., Ds. Neerbos, Oud-Gereformeerde Gemeente. Vlooswijkstraat. Ter Neuzen. 10 u,, 3 u., en 0i/2 u., leesdienst. Axel. Gereformeerde Gemeente. Weststraat. 9x/2 u., en 21/2 u., leesdienst. Lokaal „Eben-Haezer". (Kerkhoflaan.) Ter Neuzen. Bx/2 u. Evangelisatie. R. K. Kerkdiensten te Ter Neuzen. Zondag z(jn de H. H. Diensten om 7, 8x/t en 10 uur. 's Namiddags om half drie Lof. In middag- en avondvergadering beide zal optreden Prof. Dr ,J. Waterink, hoog- leeraar in de Paedagogiek aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Gngetwijfeld is het, in t bijzonder voor de voorstanders van Chtistelijk Onder wijs, een voorrecht, een man als Prof. Waterink te mogen hooren die door zijn radio-cursussen in Paedagogiek in bree- den kring groote bekendheid heeft ver- worven. Op Christelijk-paedagogisch gebied is hij een der voormannen van den tegen- woordiqen tijd. Beide samenkomsten belo- ven inderdaad vepl goeds en schoons. BEST'UUR DER VISSCHERIJEN. j Bij Kon. besluit van 16 Juni is aan den heer P. F. Fruytier, te Hontenisse, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid Twin tig vereenigingen hadden zich tot deelneming aangemeld, niet alleen uit Zuid- en Noord-Beveland, maar ook uit Zeeuwsch-Vlaanderen, Walcheren en Schouwen. Het dorp had een feestelijk aanzien, versieringen waren aangebracht en eere- poorten opgericht, terwijl tal van gekleur de lampions tusschen de boomen waren gehangen. Ververschings- en danstenten, benevens een caroussel en andere inrichtingen wa ren op het dorpsplein opgeslagen. In den loop van den voormiddag arri- veerden reeds enkele gezelschappen en had ons fanfare Oefening kweekt Kunst", dat zijn voile medewerking had toegezegd, het genoegen door het spelen van enkele marschen de feeststemming er in te brengen. Te 11.30 uur had de ontvangst der be- sturen op de gebruikelijke wijze plaats in het gemeentehuis. Daarha werd de optocht opgesteld en trokken de vereenigingen, voorafgegaan door het muziek naar de weide van den V'OETBAL. Zondag krijgt „Terneuzen I" de bekende Gentsche voetbalclub „Gantoise" op bezoek, en daar deze club in de eerste afdeeling van den Belgischen bond speelt, zal „Terneuzen'' er alles op moeten zetten om die ontmoeting in haar voordeel te doen uitvallen. Wij zijn van meening dat dit kan wanneer hetzelfde elftal, dat in de laatste competitie wedstrij- den zulk een schitterend figuur heeft ge maakt, aan dezen match deelneemt. Voor de liefhebbers belooft het weer een mooie wedstrijd te worden en wij vertrouwen dat alien door hunne tegenwoordigheid blijk zullen geven het streven van de club te waar- deeren. Wij vernemen dat er geregeld oefenwed- strijden zullen worden gehouden welke be- reids gisterenavond reeds zijn begonnen. Dit is de goede weg! DUIVEN SPORT. Zondag, den 17 Juni 1.1. hield de Zeeuwsch- Vlaamsche Bond, gevestigd in het Hotel Cen- traal, bij den heer F. Kieboom alhier, in ver- eeniging met de duivensocieteit ,,De Jonge Reisduif" te Selzaete, een groote prijsvlucht op Tours, afstand pl.m. 600 K.M., waaraan 280 duiven deelnamen. Om 6 uur 's morgens werden de duiven ge lost, terwijl de eerst-aankomende ten 12.48.13 te Sint Jansteen geconstateerd werd. Deze eerst-aangekomene behoort toe aan den heer Verstraeten te St. Jansteen.' Zij ont- wikkelde een snelheid van 1207.5 M. en bracht den gelukkigen eigenaar bij deze gelegenheid fr. 515 binnen. De overige prijzen, voor zoover het leden van den Z.-Vl. Duivenbond betreft, werden be- haald door: F. de Block, Zuiddorpe 2, Pr. Kerckhaert, Westdorpe 8, 16, G. de Clercq, Westdorpe 9, P. de Nocker, Sas van Gent 10! J. Vermoet, Sas van Gent 17, 37, 70, J. Mou- linas, Sas van Gent 18, F. de Block, St. Jan steen 20, Wagenaer, St. Jansteen 23, P. Bae- tens, Zuiddorpe 24, F. Bouderghem, St. Jan steen 25, 89, Jos. Renique, Sas van Gent 29. 90, M. de Vriendt, Sas van Gent 31, 38, 71, M. Meuleman, Sas van Gent 30, A. Lippens Sas van Gent 33, 35, M. Wouters, Sas van Gent 39, J. Gommers, Sas van Gent 40, Fern. Jacobs, Sas van Gent 41, A. Guinau, West dorpe 43, 45 P. Kindt, Hulst 49, 57, 63, F. Fermont, Sas van Gent 52, J. Tuij, St. Jan steen 54, Ch. Martens, Sint Jansteen 55, G. Splessens St. Jansteen 58, Dr. J. C. Bom, Axel 59, P. Fermont, Sluiskil 65, A. Vinck, St. Jansteen 67, C. Nevejan, Sas van Gent 73, G. v, d. Steen, Sas van Gent 75, E. Lambert Sluiskil 76, L. DeijSmies, Axel 77, P. de Bock, Westdorpe 79, A. Remerjj, Sas van Gent 84, J. Lozanne, Axel 91, F. Baetens, Zuid dorpe 92, Th. Goethals, Westdorpe 93, en F. Jacobs, L. Warrens en Jos. Renique, Sas van Gent met overduif. Ter gelegenheid van de statiekermis, gaf de duivenmaatschappij „De Vrede" te Sas van Gent, eene prijsvlucht uit Breteuil Afstand pl.m. 204 K.M., met 208 duiven- los 7.40.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 6