f. Het raadsbesluit van 26 April 1928, tot wijziging van de gemeentebegrooting voor den dienst 1927, voorzien van het bewijs der goed keuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. g. Het raadsbesluit van 26 April 1928, tot wijziging van de gemeentebegrooting voor den dienst 1928, voorzien van het bewijs der goed- keuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. h. Het raadsbesluit van 26 April 1928, tot verkoop van een perceel gemeentegrond aan P. van der Gouwe, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. i. Het raadsbesluit van 26 April 1928, tot verkoop van een perceel gemeentegrond aan I. Guequierre, voorzien van het bewijs der goedkeuring door gedeputeerde staten. Aangenomen voor kennisgeving. j. Missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd. 4 Mei 1928, waarbij de goedkeu ring wordt bericht van het bij raadsbesluit van 26 April 1928, nader gewijzigd raadsbe sluit van 2 Februari te voren, in zake wijzi ging der verordening op den keuringsdienst voor vee en vleesch. Aangenomen voor kennisgeving. k. Missive van gedeputeerde staten van Zeeland, dd 4 Mei 1928, waarbij wordt bericht, dat het raadsbesluit dd. 26 April jl., tot aan- koop van grond ter verbetering van de aan- sluiting van den weg van de Molendijk en de Axelsche straat om advies te hebben gesteld in handen van den hoofdingenieur van den provincialen waterstaat en in afwachting daarvan hunne beslissing over dat raadsbe sluit hebben verdaagd. Aangenomen voor kennisgeving. 1. De balans met winst- en verliesrekening van de Vereeniging tot ziekenverzorging te Ter Neuzen, per 31 December 1927. Daaruit blijkt, dat het nadeelig slot, dat per 31 December 1926 bedroeg 11.514,91, per 31 December 1927 was gestegen tot 12.597,76, Er werd afgelost f 700. Aangenomen voor kennisgeving. m. Een verklaring van P. L. de Kam, dat hrj aanvaardt de hem bij raadsbesluit van 26 April 1.1. verleende vergunning voor 1 het bou- wen van een erker boven gemeentegrond en zich verbindt de daarbij gestelde voorwaardon na te leven. Aangenomen voor kennisgeving. n. Proces-verbaal van de op 21 Mei 1928 ten kantore van den gemeente-ontvanger ge- houden opneming der boeken en kas, waaruit is gebleken, dat het batig slot over 1926 blij- kens de ingeleverde rekening bedraagt voor den gewonen dienst 20.776,85%, van den ka- pitaaldienst 2149,10, dat de inkomsten van den dienst 1927 tot op datum hebben bedragen 583.855,57% en die over 1928 70.748,23%, samen 677.529,76%dat de uitgaven voor den dienst 1927 tot op datum hebben bedragen 456.530,53% en die over 1928 114.133,35%, samen 570.763,89, zoodat in kas moest zijn 106,765,87%, hetgeen overeenkomt met het totaal der in kas bevonden en in het proces- verbaal omschreven waarden. Aangenomen voor kennisgeving. o. Begrooting der Gezondheidscommissie, zetelend te Ter Neuzen, voor den dienst 1929, op een eindcijfer van f 1866,70. De bijdrage der gemeente Ter Neuzen wordt geraamd op 201.12. Aangenomen voor kennisgeving. p. Een adres van A. J. de Krijger en 11 anderen, neringdoenden te Sluiskil, die daarin verzoeken ter gelegenheid der kermis in die buurt het sluitingsuur vast te stellen zooals het te Ter Neuzen is. Aangezien men aldaar slechts 2 dagen in het jaar kermis heeft, zou het naar de meening van adressanten billijk zijn daarin gelijk gesteld te worden met de kom. Burgemeester en wethouders stellen voor dit verzoek te stellen in hunne handen om be richt en raad. q. Een adres van het bestuur der Vereeni ging voor Handelsonderwijs, gevestigd te Mid- delburg, luidende als volgt: dat, naar aanleiding van de tot de Provin- ciale Staten gerichte subsidie-aanvrage onzer Vereeniging ten behoeve van onze scholen door versehillende Statenleden de opmerking is gemaakt, dat door de buitengemeenten, uit welke leerlingen onzer school afkomstig zijn, niet of zoo goed als niet wordt bijgedragen in de exploitatiekosten onzer scholen; dat door het Provinciaal Bestuur ook reeds vroeger daarop onze aandacht is gevestigd; dat thans, nu in de Staten opnieuw de wen- schelijkheid is betoogd, dat ook de buitenge meenten, uit welke leerlingen onzer scholen afkomstig zijn, in de exploitatiekosten bijdra- gen, het College van Gedeputeerde Staten er bij ons Bestuur met klem op heeft aangedron- gen om een emstige poging te doen ten einde daartoe te geraken; dat ook ons Bestuur van de billijkheid van een dusdanige regeling overtuigd is, gelet op het groote aantal leerlingen van buiten Mid- delburg, dat onze scholen bezoekt, welk aan tal over het thans loopende cursusjaar 54 be draagt op een totaal aantal van 112 leerlin gen onzer dagscholen; dat onze Hoogere Handelsschool, te begin- nen met den nieuwen cursus, is omgezet in een „Hoogere Burgerschool A met 5-jarigen cursus (Hoogere Handelsschool)"; dat zij daardoor, met behoud van haar spe- ciaal karakter als Handelsschool tevens alle voorrechten heeft verkregen, die aan de lite- rair-economische Hoogere Burgerscholen zrjn verbonden; redenen, waarom wij, onder aanbieding van een exemplaar van het programma van het onderwijs voor het cursus-jaar 1928/1929, waarin o.m. de rechten der bedoelde school nader ?ijn omschreven, ons tot Uwen raad wenden met het eerbiedige verzoek aan de Vereeniging een jaarlijksche subsidie te willen verleenen. al of niet verband houdende met j het aantal leerlingen, dat uit Uwe gemeente onze scholen bezoekt. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit verzoek te stellen in hunne handen om be richt en raad. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten r. Een adres van N. Harte, wonenue in de Tholensstraat, die daarin verzoekt hem afwij- king te willen toestaan van den eisch gesteld in art. 10 der Bouwverordening betreffende open ruimte, voor het afbreken van een hou- ten afdak achter zijn woning en het ter plaatse bouwen van een keukentje met berg- plaatsje. Burgemeester en wethouders stellen voor, dit adres te stellen in hunne handen om be richt en raad. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. s. Een verzoek van B. I. Zonnevijlle, ge- meente-secretaris, om hem verlof te willen verleenen van 23 Juli tot en met 15 Augus tus a.s. Burgemeester en wethouders stellen voor j het gevraagde verlof te verleenen. Met algemeene stemmen wordt aldus be- J sloten. t. Een adres van L. F. E. Noteris te Aalst, die daarin verzoekt hem vergunning te willen verleenen tot het hebben van een erker boven gemeentegrond, ten behoeve van zijn in aau- bouw zijnde woning op het perceel kadastraal sectie M no. 286, gelegen aan den Stations- weg. Burgemeester en wethouders stellen voor de gevraagde vergunning te verleenen, o.m. onder voorwaarde, dat adressant of zijn rechtver- krijgenden ter erkenning van het eigendoms- recht der gemeente Ter Neuzen op den grond waarboven de erker is aangebracht, jaarlijks zullen betalen een retributie van 5. Met algemeene stemmen wordt aldus be- sloten. u. In uwe vergadering van 12 Juli 1927 aldus schrijven burgemeester en wethouders werd besloten tot aankoop van den Staat der Nederlanden (Departement van Finan cien) de in deze gemeente staande affuitloods met den ondergrond en de daaraan aan drie zijden grenzende strooken grond, thans be- kend in sectie L no. 2255 en op bijbehoorende teekening in roode- en gele kleur aangegeven. Zooals U in ons prae-advies dd. 4 Juli 1927, behoorende bij punt 5 van de raadsagenda dd. 12 Juli 1927 is medegedeeld, is het ook ge- wenscht nog de beschikking te hebben over den strook grond, gelegen aan de Westzijde der affuitloods, zulks om voorgenomen stra- tenaanleg ter plaatse behoorlijk uit te kunnen voeren. Dit perceeltje heeft eene oppervlakte van ongeveer 310 M2. en is op bijbehoorende teekening in roode kleur aangegeven. Het Departement van Oorlog zond ons in- gediend verzoek om aankoop van dezen grond, ter verdere behandeling door aan net Ministerie van Financien, van welk departe ment ons op heden via den Ontvanger der Registratie en Domeinen te Hulst een ont- werp akte is toegezonden, waarbij aan de ge meente, behoudens wettelijke goedkeuring, behalve de gronden reeds aangekocht bij raadsbesluit van 12 Juli 1927, in eigendom wordt overgedragen, het genoemd perceeltje grond kadastraal bekend in sectie L no. 2257, ter oppervlakte van ongeveer 310 M2. op bij behoorende teekening in zwarte arceerir.g aangegeven, zulks voor een totaal bedrag van 280. Voor laatstgenoemd perceeltje moet dys een bedrag betaald worden van 280. In ons ge noemd prae-advies dd. 4 Juli 1927 werd de koopsom geraamd op f 1184. Dat het bedrag zoo laag is gesteld, vindt zijn oorzaak in de omstandigheid, dat het gekochte van den overigen Rrjks-eigendom moet worden afge- scheiden door een muur of houten schutting met een minimumhoogte van 2.50 M. en dat na afbraak der affuitloods voor rioleering nog een bedrag moet worden uitgegeven. Er blijft voor deze doeleinden een bedrag beschikbaar van f 900 welke som naar onze meening wel voldoende zal zijn, waarom wij U voorstellen het navolgende besluit te nemen De gemeenteraad van Ter Neuzen, gezien zijn besluit van 12 Juli 1927, no. 1454/922, tot aankoop van den Staat der Ne derlanden (Departement van Financien), der in deze gemeente staande affuitloods met on dergrond en omliggende gronden; overwegende dat tot aankoop van een en ander werd overgegaan in het belang van de bouwplannen der gemeente; dat het daartoe ook nog gewenscht is de be schikking te hebben over de strook grond ge legen aan de Westzijde der affuitloods, op bij behoorende teekening in roode kleur aange geven, ter oppervlakte van ongeveer 310 M?.; dat het Rijk genegen is deze strook aan de gemeente over te dragen voor een bedrag van f 280, welk bedrag ook na nakoming der ge stelde voorwaarden niet te hoog kan worden genoemd; gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders, besluit: Aan te koopen van den Staat der Nederlan den (Departement van Financien) het per ceeltje grond gelegen aan de Westzijde van de affuitloods in deze gemeente, kadastraal be kend in sectie L no. 2257, ter oppervlakte van drie honderd tien vierkante meter (310 M2.) of zooveel meer of minder als later bij kada- strale opmeting blijken zal, op bijbehoorende teekening in roode kleur aangegeven, voor een bedrag van twee honderd tachtig gulden 280) en onder de navolgende voorwaarden: 1°. de koopsom moet worden betaald ten kantore van den Ontvanger der Registra tie en Domeinen te Hulst binnen <5<5n maand na den dag waarop de gemeente van het verleenen der wettelijke goedkeu ring zal zijn kennis gegeven. Van die kennisgeving zal bljjken door een gedagteekende verklaring ondertee- kend en te stellen door meergenoemden Ontvanger aan den voet van het voor den Staat bestemde exemplaar dezer akte; 2 de koopster kan het gekochte in genot aanvaarden bij de betaling der koopsom 3°. de van het verkochte geheven wordende grond- en andere lasten komen voor reke ning van de koopster vanaf 1 Januari volgende op de aanvaarding; 4°. de koopster is verplicht het verkochte van den overigen Rijkseigendom af te scheiden door een muur of houten schut ting ten minste 2,50 M. hoog boven den grond. De staat draagt niet bij in de kos- ten van afscheiding. Deze afscheiding moet binnen dertig dagen na de betaling ten genoegen van den eerst aanwezend Ingenieur te Bergen op Zoom tot stand worden gebracht. In deze schutting of muur moet een door een hek of deur af sluitbare opening van tenminste 3 M breedte worden gemaakt; 5°; binnen dertig dagen na den geheelen of gedeeltelijken afbraak van de voormalige affuitloods is de koopster verplicht op hare kosten de noodige putten met af~ voerleiding naar de gemeentelijke riolee ring te maken, zulks ter voorkoming van afvloeiing van water van het verkochte op de militaire Rijksgronden achter het j Arsenaal en van de marechausseekazer- ne en mede bestemd voor afvoer van I water van genoemde militaire Rijksgron- den. j Deze werken moeten naar aanwijzing en ten genoegen van den Eerst aanwezen- den Ingenieur te Bergen op Zoom ge- maakt worden; 6°. alle rechten en kosten op deze akte val- lende, met inbegrip van die der overschrij - ving in de openbare registers ten Hypo- theekkantore te Goes, welke zoodra de koopsom is voldaan, door de zorg van ge noemden ontvanger zal geschieden, komen j ten laste van de koopster; alle kosten en rechten worden door voomoemden Ont- 1 vanger voorgeschoten en moeten op eerste aanzegging aan hem worden terugbetaald. De koopster kan eerst dan afgifte van het voor haar bestemde exemplaar dezer akte vorderen wanneer alle onkosten en rech ten zrjn voldaan; r°. de koopster aanvaardt haar gekochte in den toestand, waarin het zich bevindt met alle daartoe behoorende lusten en lasten: alle vrijwaring behalve die van den eigen dom, alsmede alle navorderingen wegens i over- of ondermaat worden uitgesloten; 8°. voor de uitvoering van al het bij deze overeenkomst bepaalde wordt door par- tijen domicilie gekozen ten kantore van genoemden Ontvanger. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 3. Afwijking van art. 10 der Bouwverorde ning. Naar aanleiding van in hunne handen om bericht en raad gezonden verzoeken stellen burgemeester en wethouders in overeenstem- ming met het advies der Gezondheidscommis sie voor afwijking van het bepaalde in art. 10 der Bouwverordening toe te staan aan: a. K. van Pienbroek, voor het afbreken van een varkenshok en het bouwen van een wasch- hok, aan het perceel Steenkamplaan no. 33. b. G. A. Hamelink, voor het bouwen van een bijkeuken, achter zijne woning op het per ceel sectie L no. 1143, aan de Van Boven- straat no. 35. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. 4. Aankoop grond van A. de Bruijne. In uwe vergadering van den 26 April jl., werd besloten tot aankoop van een perceel grond van G. F. P. van der Peijl alhier, e.a., teneinde verbetering te brengen in de verbinding van den Provincialen weg nabij de Moffenschans met den Molendijk en omgekeerd, Nu dit plan door ons nader onder het oog is gezien, komt het ons, om de verbinding zoo goed mogelijk te maken, gewenscht voor mede de beschikking te hebben over een gedeelte van het perceel kadastraal bekend in sectie M. no. 165, op bijbehoorende teekening in brui- ne kleur aangegeven, ter oppervlakte van on geveer 32 M2. De eigenaar van dit perceeltje, de heer A. de Bruijne, is genegen dit aan de gemeente te verkoopen voor een bedrag van f 5, een be drag dat zeker niet te hoog genoemd kan worden. Wij stellen U dan ook voor, tot aankoop van dit perceeltje over te gaan. De afscheiding, welke hierdoor komt te ver- vallen moet natuurlijk vervangen worden door een nieuwe, die voor rekening van de gemeen te moeten worden geplaatst. Het ligt in onze bedoeling over een af- stand van ongeveer 3 Meter een haag te plan- ten en verder over een lengte van pl.m. 20 Meter een muurtje te bouwen met eene een- voudige ijzeren afscheiding, waarin een hekje zal gemaakt worden, toegang gevend langs een gemetselde trap naar de woning. De kos ten hieraan verbonden zullen ongeveer /300 bedragen n.l, voor het hek met verfwerk over 20 Meter 100 en voor het muurtje met trap over 20 Meter 200. Verder is het gewenscht een gedeelte van den Molendijk te laten vervallen, om alsdan tot openbaren weg te bestemmen een gedeelte van het perceel kadastraal bekend in sectie E no. 1089. Het gedeelte van den Molendijk bovenge- noemd, ter oppervlakte van ongeveer 162 M2 is op de teekening in roode kleur aangegeven, terwijl het g-edeelte dat tot straat bestemd moet worden in gele kleur is aangegeven; dit gedeelte heeft eene oppervlakte van ongeveer 86 M2. In verband met bovenstaande stellen wii U voor: J A. In Uwe eerstvolgende vergadering het navolgende besluit te nemen: De gemeenteraad van Ter Neuzen: Gezien zijn besluit van den 26 April 1928 tot aankoop van een perceel grond van G. F. P. van der Peijl alhier e.a., kadastraal bekend in sectie E no. 1089 gedeeltelijk; overwegende, dat tot aankoop van dit per ceel besloten is, teneinde eene behoorlijke ver binding te verkrijgen van den Provincialen weg nabij de Moffeschans met den Molendijk en omgekeerd; dat het gewenscht is daartoe ook nog de beschikking te hebben over een gedeelte van het perceel kadastraal bekend in sectie M, no. 165, ter oppervlakte van ongeveer 32 M2.', op bijbehoorende teekening in bruine kleur aan gegeven dat de eigenaar van dit perceeltje, de heer A. de Bruijne genegen is dit perceeltje aan de gemeente te verkoopen voor een bedrag: van vijf gulden 5,—) dat dit bedrag billijk is te noemen; gehoord een voorstel van burgemeester en wethouders besluit Aan te koopen van den heer A. de Bruijne alhier een gedeelte van het perceel kadastraal bekend in sectie M, no. 165, gelegen aan den hoek van den Provincialen weg en den Molen dijk alhier, op bijbehoorende teekening in brui ne kleur aangegeven, ter oppervlakte van on geveer twee en dertig vierkante meter (32 M2.) of zooveel meer of minder als later bij kadastrale opmeting blijken zal, voor een som van vijf gulden (f 5,en onder de navolgen de voorwaarden: a. de gemeente komt in het bezit en op het gebruik van het gekochte onmiddellijk na de onderteekening der op te maken akte; b. de grondlasten en alle andere belastingen lasten en schuldplichtigheden van het ge kochte geheven wordende of later te hef - fen, zijn voor rekening van de gemeente vanaf den 1 Januari 1929; c. de'gemeente is verplicht binnen 3 maan- den na den dag waarop door gedeputeerde staten van Zeeland de vereischte goed keuring van dit besluit is verleend, eene akte te doen opmaken en te onderteeke- nen; d. de gemeente verbindt zich, de voor dit perceel vervallen afscheiding te vervan gen over een afstand van ongeveer 3 Meter door een haag en verder over een afstand van ongeveer 20 Meter door een muurtje, met een eenvoudige ijzeren af scheiding waarin een hekje zal gemaakt worden, toegang gevend langs een gemet selde trap naar de woning. e. alle rechten en kosten op den verkoop en koop en op de levering van het gekochte vallende zijn voor rekening van de ge meente. B. Ons te machtigen met den heer A. de Bruijne bovengenoemd de volgende overeen komst te sluiten: Ondergeteekenden burgemeester en wethou ders der gemeente Ter Neuzen, daartoe ge- machtigd bij raadsbesluit van 7 Juni 1928 en Aamout de Bruijne,' landbouwer, wonende te Driewegen, gemeente Ter Neuzen, wijk O no. 64, zijn overeengekomen als volgt: 1. Het gedeelte weg van den Molen- en Koe- dijk zooals op bijgaande kaart in rood is aangegeven, wordt bevrijd van den last van openbaren weg over eene oppervlakte van ongeveer 162 M2.; 2. De gronden deel uitmakende van het ka dastrale perceel sectie E, no. 1089 op bij gaande kaart in geel aangegeven, ter op pervlakte van ongeveer 86 M2„ worden bezwaard met den last van openbaren weg en zullen door de gemeente verhard kun nen worden, zooals burgemeester en wet houders dit noodig zullen oordeelen; 3. Op het sub 1 genoemde deel van den Molen- en Koedijk mogen geene opstallen geplaatst worden; 4. De afscheiding van den openbaren weg zal gemaakt kunnen worden met een haag van maximum 1 Meter hoog, Deze af scheiding moet gemaakt worden door den eigenaar van sectie M, no. 165 en mede voor zijne rekening. De heer COLSEN merkt op, dat de vorige vergadering gezegd werd, dat er met deze zaak spoed diende gemaakt te worden. Nu blijkt, dat het toch nog wel wat uitstel kon lijden, want niet alleen, dat gedeputeerde sta ten hunne beslissing nog hebben verdaagd, maar burgemeester en wethouders komen nu ook nog met een nader voorstel. Hebben zij nu niet overwogen om alsnog aan de provin- cie, het rijk, de A. N. W. B. of de K. N. A. C. voor deze wegsverbetering een bijdrage te ver zoeken. Daarvoor was nu toch wel gelegen heid en alle andere gemeenten krijgen in den regel voor wegsverbetering subsidie. De VOORZITTER antwoordt, dat burge meester en wethouders dit niet hebben ge- daan; ze hebben nog andere wegsverbeterin- gen op 't oog, waarvoor voomemens zijn eene bijdrage van die corporaties te vragen. Ze meenden dien pijl thans nog op hun boog te moeten houden. De heer HAMELINK herinnert in de vorige vergadering reeds te hebben gezegd, dat het voorgestelde z.i. niet zoo'n groote verbetering was en nu schijnt het wel, dat burgemeester en wethouders, sinds de raad dat voorstel ont- ving nog eens nader de zaak zijn gaan be- kijken, en dat dit voorstel van dat nader on- derzoek een gevolg is. Dit is naar sprekers meening een behandeling van zaken die toch niet opgaat. Indien een voorstel aanhangig wordt gemaakt, behoort een zaak toch voile- dig te zijn overwogen en voorbereid. Nu is het oorspronkelijk voorstel nog niet eens goed- gekeurd en nu krijgt de raad weer al een wij ziging onder de oogen. In de tweede plaats wil spreker onder de aandacht brengen, dat op dit strookje te koo pen grond 4 boomen staan, waarvoor de ge meente aan den heer Zegers een tamelijk be drag heeft moeten betalen, aangezien de mee ning was uitgesproken, dat die boomen, ten- gevolge de ontgraving aan den zijkant van den weg wel dood zouden gaan. Dit strookje grond heeft dus een voorgeschiedenis en daar- om zou spreker ook zoo graag de geschiedenis ook eens laten uitmaken of de gemeente in die zaak al of niet rechtvaardig is behandeld. Dat zal niet worden uitgemaakt als de gemeente dit strookje grond koopt en de boomen moeten worden gerooid. Ten derde wil hij er op wijzen, dat de grond voor 5 kan gekocht worden en dit zeker niet duur te noemen is, Maar toen hij dit las, herinnerde dit spreker aan de geschie denis van de man die vroeg om een paard te koopen. Hem werd te kennen gegeven, dat mj daarvoor voor 2 in de gelegenheid gesteld werd, maar later bleek, dat hij daama moest gaan onderhandelen over het bedrag waarvoor hij het in zijn bezit kon krijgen. Zeker, de koopprijs is maar f 5, maar er zijn aan den koop voorwaarden verbonden, die der gemeen te op f 3000 komen te staan, waardoor de prijs van den grond wel op 30 per M2. komt. Spreker vindt dat het niet aangaat dat bedrag hiervoor nog te voteeren; het schijnt wel of we in den St. Nicolaastijd leven en burgemees ter en wethouders hier en daar met het geld smijten. Dat is het groote bezwaar van spre ker tegen deze zaak. Burgemeester en wet houders wekken den schijn alsof het heel wei- nig kost, maar f 5, maar die f 300 bijkomen- de kosten worden op den achtergrond gehou- den. De heer BEDET kan betrekkelijk instem- men met het eerste gedeelte der rede van den heer Hamelink, waar deze betoogt, dat dit voorstel feitelijk een herhaling is van een reeds aanhangig geweest zijn voorstel, en dit had best in 46n keer kunnen zijn behandeld. Ook is het juist, dat de grond, als men de vol- ledige kosten in aanmerking neemt, op onge veer 10 per M2. komt, en dat deze geheele verandering van den weg f 1800 zal kosten, maar de heer Hamelink mag ook niet uit het oog verliezen, dat het hier een hoogst gevaar- lijk verkeerspunt betreft, dat hiermede zeer veel zal worden verbeterd, en naar welke ver betering reeds lang verlangd wordt, en dat, indien een vroeger besproken plan voor ver betering tot uitvoering zou zijn gekomen, het oneindig meer dan 1800 zou hebben gekost. Spreker acht deze kosten billijk, tegenover de verbetering die er mee verkregen wordt. De heer DE BAKKER vraagt of het inder- daad in het belang van het verkeer is, dat het daar veranderd wordt en het 't waard is daaraan dat geld te besteden. De heer SCHEELE stemt ook toe, dat bur gemeester en wethouders met dit voorstel voor een groot stuk terug komen op hetgeen in de voorgaande vergadering is besloten en de leden die de vorige maal voor het voorstel hebben gestemd zullen weinig anders kunnen doen dan ook hiervoor stemmen. De heer Ha melink was ook tegen het vorige. Hij meent, dat de raad dit als geheel moet aanvaarden. Bij de reeds besloten wijziging heeft men, van achter den hoek van den Molendijk komende nog niet voldoende zicht in de Axelschestraat tot het ziekenhuis en dat krijgt men door dit voorstel ook. De heer BEDET wil nog even vragen wie de kosten van onderhoud van het muurtje zal dragen. de kooper of de verkooper, dat blijkt niet uit de stukke'n. De heer HAMELINK meent, dat door de heeren veel te gemakkelijk over het voorstel wordt heengegaan, hij weet niet of het vorige voorstel den heeren nog goed voor den geest staat, maar indien men het doel beschouwt waarmede dit voorstel gedaan wordt, zou de motiveering geheel anders moeten geweest zijn. Er is toch de vorige maal gezegd, dat het niet denkbeeldig was, dat de grond waar op de om te Jeggen weg van den Molendijk zal worden aangelegd, later weer terug zou ko men aan den tegenwoordigen verkooper, als er in verband met het uitbreidingsplan der gemeente daar een geheel nieuwen weg zou komen. Dat hebben burgemeester en wethou ders toen aangevoerd om hun voorstel aan- nemelijk te maken. Maar als die nieuwe weg, die een eind verder op den Axelschen weg zou aansluiten er komt, heeft dan het thans aan- hangige voorstel nog wel doel? Spreker ant woordt: neen! Aanvankelijk is, om den uitstekenden hoek te kunnen afsnijden voor de woning reeds een hoog bedrag voor de daar staande boomen be taald. Daarmede hadden burgemeester en wethouders ook rekening moeten houden. Het is mogelijk, dat het algemeen verkeers- belang deze verbetering eischt, maar spreker is er tegen, dat de gemeente hiervan alleen de kosten draagt. Indien deze verbetering door de gemeente kon worden tot stand gebracht met subsidie van rijk en provincie of van ver- keersvereenigingen, dan zou hij er zich niet tegen verzetten. Het gaat bij spreker niet over het bedrag, doch over het beginsel, want al zou het zooals hij in de vorige vergadering als voorbeeld aanhaalde, een uitgaaf van slechts 50 zijn, dan zou hij er zich, als het niet een zuiver gemeentebelang betreft, niet tegen verzetten. Hier is het meer een alge meen dan een gemeentebelang en daarom is 300 bij te leggen. Als het alleen betreft ver- hij er in geen geval voor te vinden er nu nog betering van het zicht in de Axelsche straat hadden burgemeester en wethouders de vorige maal het toen gebruikte argument niet kun nen aanhalen. Als het alleen een aanvulling is van het eerst genomen besluit, dan treft deze uitgaaf, in verband met in het voorult- zicht gestelde latere verlegging van den weg geen doel. De heer SCHEELE is van meening, dat de heer Hamelink deze kwestie verkeert beziet. Zeifs al zou het vorige besluit niet genomen zijn en al zou men den ouden weg over den Molendijk behouden, dan nog zou dit voorstel alle4n al groot nut afwerpen. Dat hoekje grond, dat nu kan opgeruimd worden, zou ons anders altijd dwars blijven zitten. De heer HAMELINK is het daarmede niet eens. De VOORZITTER kan meedeelen, dat bur gemeester en wethouders het ook wel eenig3- zins pijnlijk hebben gevonden, dat zij hebben moeten komen met een aanvulling van het eerste voorstel, maar van niemand is daarbij van eenig opzet sprake. Bij de overname van de Axelsche straat is zooals bekend gebleken, dat de gemeen te had overgenomen de ondergrond van den steenen weg en niet de zijkanten. Maar nu bleek nader, dat de gemeente daar een strook grond bezat, maar daartusschen ook nog eigendom van een ander lag, zoodat zij dit ook nog noodig hadden. Daarom zijn toen burge meester en wethouders bij den heer De Bruijne moeten komen met een voorstel tot ruiling, van welke onderhandelingen het thans gedaan voorstel het gevolg is. Het is echter niet het gevolg van slechte voorbereiding. De heer HAMELINK: Maar dat zegt u toch zelf door uwe toelichting? De VOORZITTER geeft dat niet toe. Er moest na het nemen van het besluit een nieuwe opmeting plaats hebben, om na te gaan hoe de toestand zou worden aan den an deren kant van den om te leggen weg en van de daarbij verkregen uitkomsten is de thans voorgestelde transactie het gevolg. Men kan er voor of men kan er tegen wezen, maar men moet er geen nevenargumenten bij aanvoeren. Het is ook heelemaal geen schijn, welke bur gemeester en wethouders zouden wekken, dat de gemeente er hier van af is voor 5, aan gezien de volledige voorwaarden in de stukken zrjn opgenomen en daarbij ook is opgenomeD de verplichting tot het bouwen van een muur tje en het voomemen tot het bouwen van een ijzeren hekje, dat staat er nadrukftelijk in, evengoed als de raming der kosten op 300. De heer HAMELINK: Maar dan kunt u toch niet volhouden, dat het goedkoop is. De heer GEELHOEDT merkt op, dat dit een kwestie is van waardeering omtrent hetgeen men er mede bereikt. Voorts slaat de opmer king van goedkoop ook d&arop, dat de ver kooper er genoegen mede genomen heeft, dat de gemeente zelf het muurtje bouwt en het hekje plaatst. Het had ook kunnen gebeuren. dat deze zou gezegd hebben: u moet mij voor de kosten van het muurtje en het hekje z60- veel betalen. Dan zou het allicht duurder ge weest zijn, dan nu de gemeente het zelf mag doen. De VOORZITTER geeft te kennen, dat bur gemeester en wethouders met de zaak zijn doorgegaan, omdat ze meenen, dat het ear zaak van groot belang is, waamaar de heer De Bakker met nadruk heeft gevraagd. Spre ker meent, dat alien het er wel over eens zul len zijn, dat het voor het verkeer op den weg een groote verbetering is, maar overigens kan men zich op het standpunt stellen, dat het een algemeen belang is en het niet op den weg der gemeente zou liggen dat alleen ter hand te nemen. Een groote verbetering is het even- wel ongetwijfeld. De heer COLSEN merkt op, dat de heer Scheele zich uitliet, dat de leden die voor het eerste voorstel gestemd hebben, hier ook voor moeten stemmen, doch voert daar tegen aan, dat dit toch niet in alle gevallen opgaat. Ver- ondersteld eens, dat er eens een huis weg moest en het een heel hoog bedrag zou wor den, wat zouden de leden dan moeten doen De VOORZITTER geeft te kennen, dat de heer Scheele dat heeft kunnen zeggen, omdat er nu eenmaal geen huis weg moet. In zoo'n geval zou de heer Scheele misschien ook wel anders gesproken hebben. In antwoord aan den heer Bedet zegt spre ker nog, dat de verkooper het muurtje en hekje onderhouden moet. De gemeente bouwt het en draagt het dan aan den verkooper over. Het voorstel wordt aangenomen met 8 tegen 4 stemmen. Voor stemmen de heeren Bedet, De Jager, Geelhoedt, Scheele, Van Cadsand, Verlinde, De Bakker en Van Aken; tegen stemmen de hee ren Colsen, Hamelink, Van Driel en Van den Bulck. De heer DE BRUIJNE, als bij de zaak be- trokken, onthoudt zich van stemmen. 5. In erfpacht nemen rijksgrond ten be hoeve der Bad- en Zweminrichting. Burgemeester en wethouders schrijven het volgende In uwe vergadering van den 24 Mei 1923 werd besloten om voor de Ter Neuzensche Bad- en Zweminrichting alhier in erfpacht L nemen een stuk rijksgrond, gelegen in den hoek tusschen den Oostelijken dijk van den Westelijken kanaalarm van het kanaal van Ter Neuzen en de Zuid-Oostelijke kade van de sluisdeurenbergplaats aldaar ter grootte van 1325 M2., deel van het perceel kadastraal be kend in sectie K no. 95. De termijn waarvoor dit terrein in erfpacht is uitgegeven vervalt per 1 Juni a.s., wanneer althans geen akte van vemieuwing wordt op- gemaakt. Nog steeds bezit de Ter Neuzensche Bad en Zweminrichting alhier geen rechtspersoon- lijkheid, hetgeen zijn oorzaak vindt in de om standigheid, dat haar financieele toestand geen uitgaaf toelaat, om de onkosten daaraan verbonden, te betalen. Het bestuur bericht ons thans, dat, nu de financieele toestand der vereeniging langza- merhand iets beter wordt, het in de bedoeling ligt nog dit jaar de Koninklijke goedkeuring op hare statu ten aan te vragen. Het verbindi zich bij dit schrijven tevens de kosten aan de verlenging van den erfpachtstermijn verbon den, alsmede de jaarlijksche canon, de laatste zoo noodig verhoogd voor zijne rekening te nemen. Waar de Bad- en Zweminrichting in deze gemeente beslist in eene behoefte voorziet, achten wij op grond van vorenstaande termen aanwezig, het terrein opnieuw voor haar in erfpacht te nemen. Zoodra de aan te vragen rechtspersoonlijkheid zal zijn verkregen, zal de erfpacht aan de vereeniging worden overge dragen. Wij stellen U dan ook voor te besluiten, het bovengenoemd terrein opnieuw in erfpacht te nemen, voor een nieuw tijdvak van 5 jaar, zooals is omschreven in de akte van erfpacht d.d. 28 Mei 1923. De heer VAN CADSAND vraagt of de ge meente, bij de subsidie, ook nog erfpacht voor de Bad- en Zweminrichting moet betalen. De VOORZITTER antwoordt ontkennend; wat de gemeente daarvoor betaald, wordt door de vereeniging gerestitueerd. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. (Wordt vervolgd

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 6