Ter Neuzensche Courant Tweede Blad. GEMENGDE BERICHTEN LANDBOUWBERICHTEN. PAARDEN FOKKERI J. Woensdag 20 Juni 1928. No. 8235, BEKLEMD GERAAKT TUSSCHEN AUTO EN SLOOTKANT. EEN NIET BEDOELD SLACHTOFFER. HET OUDSTE CORPS VAN DE WERELD. DE BIETENVLIEG. GEMEENTERAAD VAN TER NEUZEN. MACHINALE MENSCH GECONSTRUEERD. VAN weer afsprong toen het bleek dat de man haar volgde, en eindelijk in een kerk. Daar knielde zij als in gebed neer, en de detective kon het niet van zich verkrijgen, in het Godshuis een arrestatie te verrichten. Toen verzon hij zijn list: opeens griste hij een uit haar mand af- hangend paar kousen weg en ging er mee van in het pikdonker was uitgevoerd over een af- stf-.nd van 185 meter, waarbij de man en het moire de absolute zekerheid hadden, dat de geringste misgre«p of aanval van vermoeid- heid onherroepelijk een afschuwelijken dood ten gevolge moest hebben. Luttele minuten na de veilige ..landing" vol- nangeuu pa-ai n.uuocu wcg en s11As CJ- xxxxxx«~~~ 0 door. De vrouw, denkend met een echten diet trok zich het noodlot over haar: in de gedaan- i i _ii,i..i*. ;w«inTofia.hoQmhtpn T~)p man wist tii- ONWEER. Zaterdagnacht is de bliksem ingeslagen in een woning in de Weststraat te Kapelle bij Goes. Door het spoedig en kraobtig optreden van de brandweer kon de brand in den begin- ne gebl ixscht worden. Het geheele gezin be- vond zich in een kamer bened-en, toen de bliik- sem in het bovenhuis insloeg. Persoonlijke ou- gelukken zijn niet te betreuren. De waterscha- de is aanzienlijk, doch wordt door verzekering gedekt. Zaterdagmorgen nam de molenaar v. d. Si. te Stavenisse, den 65jarigen werkman J. v. d. Bdie zich naar den akker wilde begeven, in zijn auto mede. Op den Postweg gekomen, raakte de auto, door tot nu toe onbekende oor- zaak. in de sloot, met het gevolg, dat v. d. B. er af viel en beklemd geraakte tusschen den wagen en den slootkant. Hij bekwam een rib- benfractuur. De molenaar kreeg geen letsel. De auto lieip weinig schade op. Te Goes waren eenige vrouwen met kinde- ren nabij de Zaagmolenstraat aan het wande- len, toen ze opeens eenige kngllen hoorden; togelijkertijd voelde een der vrouwen pijn aan haar been en ontdekte zij, dat daar bloed uit liep. Geneeskundige hulp werd ingeroepen, die overbrenging naar het ziekenihiiis adviseenle, waar bleek, dat zich in het been een kogeltje uit een geweer bevond. Intusschen had zich de zoon van den heer R. aangemeid, die dat ongeluk zonder opzeft had veroorzaakt, toen hij bezig was op mus- schen te schieten. Nadat de kogel uit het been verwijderd was, is de vrouw weer naar huis vervoerd. (de Z.) GEVAARLIJK KINDERSPEL. Zondag is te Veenwouden een 6jarig meisje tusechen de buffers van een goederenwagen vaii de Ned. Tramweg Maatsehappij en een stootblok doodgedrukt. De wagen was door kinderen in beweging gebracht. EEN HAGELBUI. Maandagmorgen ontlastte zich boveri Hen gelo een geweldige hagelbui, die gepaard ging met een licht onweer. Er vielen hagelsteenen als knikibers. Aan veld- en tuingewassen, als- mede aan het fruit is belangrijike schade toe gebracht. avontuurlijke tocht van AVIATEURS. Te Fort Burwel aan de Hudson-straat zijn twee manschappen van de Canadeesche lucht- macht, alsmede hun Eskimo-gids gearriveeru. die een bijster avontuurlijken tocht achter den rug hebben, nadat hun vliegtuig een noodlan- ding had moeten doen op een ijsveld zestig mijl buiten de Atlantische kust voor Labrador en daarbij onherstelbaar was beschadigd. Den eersten nacht brachten zij in ijzige kpu- de hi) hun vernield toestel door. Door het slechte weer konden zij hun positie onvoidoen- de opnemen, zoodat zij probeerden, denkend m de Ungava-baai te zijn, Oostwaarts land te be- reiken. Na met hun noodrantsoen aan voedsei 24 uur lang over geweldige ijsbergen te zijn geklommen, ontwaarden zij tot hun ontzetting een eindelooze watervlakte voor zich. Eerst toen begrepen zij verkeerd te zijn gegaan. Te- gelijk zagen zij echter, dat naar het Westen land zich uitstrekte. Zij namen daarop deze richting. Hun tocht duurde van dit oogenblik af niCu minder dan zeven etmalen! Ten slotte bereik- ten zij de kust van Labrador bij een koude van 25 gr. Fahrenheit onder nul (57 gr. F.-vorst). Herhaaldelijk werden ijsschotsen benut als „vlotten" om over hooge ijsbergen heen te ko- men. Alle gerieflijkheden en overtollige klee- ren werden van lieverlede prijsgegeven om de te dragen vracht maar te verlichten. Het voed sei was in een minimum van tijd opgeteerd, dank zij vooral den formidabelen eetlust van den Eskimo-gids. Gelukkig wisten de manner, ten slotte een walrus te schieten, die i.i rauwen staat werd verorberd Land werd bereikt bij Nachvak in Labrador, echter nog zoover benoorden deze plaats, dat de arme kerels bij al hun uitputting nog een vollen dag moesten loopen, zonder een men- schelijk wezen te zien. Eindelijk ontmoetten z$ een Eskimo-jager met zijn vrouw op een bondenslede, die hen over de laatste kilometers meenamen. Eskimo's waren het ook, die hen ten slotte van Nachvak naar Fort Burwell brachten, waar zij „koud, uitgehongerd en lichtelijk bevroren, maar toch gelukkig", aan- kwamen. EEN INGENIEURS PLAN MISLUKT. De Italiaan Vincente Basti is de uitvinder van een vemuftig systeem waarmee hij niet alleen zichzelf, maar ook vele anderen in de V. S. dacht binnen te smokkelen. Hij hoopte daarmee schitterende zaken te doen, doch be- leefde reeds bij zijn eerste proefneming een bittere teleurstelling. Basti is van beroep decoratieschilder. Hij was eenigen tijd geleden op het Italiaansche Oceaanstoomschip „Conte Grande' bij het in- richten van de eetzalen werkzaam. Toen hi] lang alleen was, maakte hij van de gelegenheid gebruik, om in den wand van de groote eet- zaal een schuifdeur aan te brengen, waar ach- j ter genoeg plaats was om een kleine donkerc j eel te bouwen. Hij voorzag die ruimte van levensmiddelen en drinkwater en verborg zich aldaar kort v66r het vertrek van het schip. Onderweg gelukte het hem herhaaldelijk, on- gemerkt zijn „hut" te verlaten en zijn voorra- den aan te vullen uit de restanten van de naaaltijden, die op tafel waren blijven staan. Zijn voomemen was het, na de eerste ge- slaagde poging de geheime hut tegen goede belooning aan emigratie-lustigen te verhuren. Maar het geluk was niet met hem. Toen hij in de haven van New York zijn schuilplaats ver- liet, werd hij door de stewards opgemerkt en gegrepen. Hij moest zijn geheim prijs geven en heeft inmiddels als gedwongen passagier 3e klasse op de „Conte Grande" de terugreis naar Italie aanvaard. DETECTIVE ALS DIEF. Te Parijs heeft een detective van een zeer ongewone list gebruik gemaakt. om een win- keldievegge te kunnen pakken. Hij zag in een warenhuis, hoe een vrouw verschillende goe- deren wegnam en onder haar mantel verborg. Toen hij haar wilde aangrijpen, wist zij echter te vluchten, eerst op een omnibus, waarvan zij te doen te hebben, snelde hem na, de kerk uit en juist toen zij den dief meende te hebben, keerde deze zich om en pakte haar beet: zij was zijn arrestante MET 'T KIND DER PATROONS UIT BEDELEN In de Temps" doet de bekende schrijver Pierre Mille het relaas van een ontstellend ge- val, dat te Parijs ontdekt is. Een acteur en een actrice, die na hun huwelijk him emplooi voortzetten, hadden een vijfjarig zoontje, Dieudonne, dat terwijl zij naar het theater waren, onder de hoede achterbleef van een weduwe van middelbaren leeftijd, vrouw Ana'is, wier flinkheid door de echtelieden alom werd geprezen. Toen zij eehter op een avond naar aanlei- ding van een anonieme waarschuwing vroeger thuiskwamen, waren kindermeid en jongetje zoek, Pas te middernacht keerden beiden terug in de woning, waar de ouders in vreese- lijke angst temeerzaten. Het jongetje, dat altijd ,,als een engeltje" gekleed ging, droeg nu een kapot stroohoedje, een gescheurd jasje en een paar tot den draad versleten schoen- tjes. Zijn gezichtje was besmeurd, een broek- je was ternauwernood aanwezig, evenals kou sen. Ana'is was al eveneens vies en in lomper gekleed. Eer zij wist, bespied te worden, had zij op de keukentafel een bakje met kopei- geld geledigd. Zij was, naar nu weldra bleek, keer op keer met den kleine uit bedelen ge gaan, waarbij het kind het medelijden der pas- santen moest opwekken. Het bedrijf was zeer winstgevend en de jongen was er gelukkig wel bij gevaren. Ja, nu Anais buiten de deur is gezet, om een reden die hij niet bevroeden kan, betreurt hij den tijd dat hij zulke inte- ressante uitgaansavondjes had, in plaats van in zijn bedje te moeten blijven YVANNEER IS ONS BED UITGEVONDEN In vroeger tijden vergenoegden de menschen zich er mee, in tapijten gerold op den grona te slapen. Ook dierenvellen werden als dekens gebruikt. Voor het eerst is er van een bed sprake bij Herodotus. De Grieksche geschied- schrijver vertelt hoe de tyran van Samos, in het jaar 450 v. Chr. een Perzischen gezant ontving ,,liggend op een rustbed en niet de be- leefdheid in acht nemend, die hem gebood zijn gezicht van den wand naar zijn gast te draai- en, om hem te woord te staan." Hier is sprake van een bed in optima forma, een bed waarin men lang uitgestrekt kon liggen en niet maar zoo'n beetje zat. Het bed uit dezen tijd was een hoog gebouwde divan, waar vele weeke kussens op aangebracht waren. Precies zoo- als onze tegenwoordige divan bestond deze uit een vierkant geraamte, dat op 4 pooten rustte en naar gelang van den rijkdom van den bezitter, waren deze pooten van goud, silver, brons, ijzer of hout. De matrassen bestonden uit riemen, waarover een linnen bekleeding. Daarop lagen de met veeren gevulde kus sens. Het bed was zeer hoog gelegd, zoodat men er met een trap bij moest klimmen. Later kwamen de baldakijns in de mode, die in Italie zeer veel gebruikt werden. De hertog van Connaght, die veldmaar- schalk is, heeft in den tuin van het St. James- paleis's konings lijfwacht van de Yeomen var de Garde geinspecteerd. Deze lijfwacht draagt nog middeleeuwscheuniformen en is gewapend met hellebaarden. De gemiddelde leeftijd van de mannen van deze wakkere lijfwacht is ongeveer 70 jaar en de oudste is 85. Terecht kon de hertog dus zeggen„Gij zijt het oudste corps van de wereld en gij dient daar trotsch op te zijn". In den volksmond worden deze mannen .beefeaters" genoemd en het zijn alien mili taire oud-gedienden. Zij zijn leden van de koninklijke huishouding en trekken een pen- sioen wegens dapperheid, te velde getoond. Het corps is door Hendrik VII in 1485 opge- richt, na den slag van Bosworth, en bestond oorspronkelijk uit zijn lijfwacht die hem op den troon had geholpen. Vroeger moesten zij ook den persoon des konings beschermen, maar thans verrichten zij alleen ceremonieele diensten bij plechtige gelegenheden, zooals bij de bedeeling van behoeftige oude lieden op Witten Donderdag en het doorzoeken van de kelders van het Parlement, een overblijfsel uit den tijd van het Buskruitcomplot. Het corps bestaat uit honderd man onder een kapitein, een luitenant, een vaandrig en vier korporaals. WONDERBAARLIJK STAALTJE VAN MOED VAN EEN MEISJE. Menschenlevens worden gewaagd, menschen- levens gaan helaas te vaak teloor bij de tal- looze, tegenwoordig al vernuftiger pogingen om de Noord-Amerikaansche Unie met haar strenge immigratie-limieten binnen te komen. Maar zelden zal een poging met grooter levensgevaar verbonden zijn geweest, dan die, weike een 17-jarig Litausch meisje, een werk- stertje uit Montreal in Canada, Ladinia Si- kauskas heeft ondemomen met succes, dat ten slotte nog tot niets leidde. Een dezer dagen hielden de autoriteiten aan den Amerikaanschen oever der Niagaravallen de kleine Ladinia aan. Zij had Seen papieren bii zich De officials waren onverbiddelijk en sloten haar op. Toch had haar verhaal den vermetelste moeten doen verbleeken. Dol-verlangend een beter betaalden wer - kring bijvoorbeeld in de autofabneken van De troit te' verkrijgen, was zij in jongenskleeren on weg gegaan naar den Canadeeschen kant der Niagara. Even daarvoor ontmoette zij een betrouwbaar uitziend man, wien zij om hulp bij haar waagstuk verzocht. Hip verklaarde zich daartoe bereid, geheel belangeloos geld had zij bijna niet en op haar verzoek bor.d hii een touw stevig vast om haar middel, en toen begon, in nachtelijk duister, het avonti.ur. De man liet haar van den oever neerzak-ten tot vlak boven de brullende wateren van den reusachtigen val, daar waar het halfcirkei- vormig netwerk van span- en steundraden be- gint, waarmee de pijlers der vermaarde inter- nationale brug worden geschraagd. Daarop ving een vreeselijke tocht aan. De man volgde, want ook hij wilde Amerika binnen. Ladinia kroop, zich krampachtig vasthoudend aan de ijzeren kabels, als een aap omhoog, langzaam behoedzaam, haar route meeplooiend met de buiging der bruglijn. Op het vlakke midden van de boog moest zij zich, met uiterste in- spanning, aan handen en voeten vasthouden. Daarop keerde zij zich voorzichtig om en be gon de lange, lange daling naar het laagte te der immgratie-beambten. De man wist tij- dig in de duistemis te ontkomen. Bijna op de- zelfde plek werden viei meisjes gearresteerd, die volgens haar zeggen verder-op met eer. boot de rivier waren overgestoken. Men beraadslaagt thans over de terugzen- ding van het arme kind... EEN AVONTUURLIJKE ZEEREIS. Dezer dagen zijn te Hamburg dertien Duit- sche zeelieden uit Amerika teruggekeerd, die een uiterst avontuurlijke zeereis naar Amerika hadden gemaakt, ter overbrenging van een lading spiritus. Op 27 Aug. '27 verlieten zij met den schoe- ner „Przemysl" Hamburg. Als eigendom van het vaartuig was eerst een reeder aldaar op- getreden, maar toen bleek, dat de werkelijke eigenaar van schip en lading een Italiaan was, die zich Antonio Strallo noemde. Kapitein en eerste stuurman vonden het zaakje niet pluis en wendden zich tot den Amerikaanschen con- sul-generaal te Hamburg, van wien zg een schrijven meekregen voor de Amerikaansche autoriteiten -te Colon. Strallo had hun, toen hij te Cuxhaven van boord ging, gezegd, dat in Panama vrienden van hem met een mitrail leuse en munitie aan boord zouden komen en dat zij andere havens zouden moeten binnen- loopen als eerst was bepaald. Te Colon kwam men er al gauw achter, dat de Italiaan nie- mand anders kon zijn dan de bewuste roover- hoofdman en smokkelhandelaar Cornero, die wegens moord op twee Amerikaansche douane- beambten en verschillende andere misdrijven vervolgd werd. De man was op uiterst verme- tele wijze uit de gevangenis ontsnapt en be- vindt zich sindsdien in Europa ,in 't bezit van valsche passen. Hij werd „de schrik van de Californische kust" genoemd: zijn misdadi- gersbende toch beschikte over groote geldbe- dragen, over auto's, snelle motorbooten en zelfs over vliegtuigen en houdt er een uitste- kend ingerichte berichtendienst op na. De gezagvoerder van de „Przemysl" voer op raad van de Amerikaansche autoriteiten met een schrijven naar New Orleans. Hier werd het vaartuig in beslag genomen, terwijl de Duitschers den raad kregen, ten spoedigste naar Washington te sporen, aangezien hun le- ven In New Orleans voor de bende niet veilig was. Te Washington werden zij ontvangen door Minister Mellon, zij ontvingen een beloo ning en keerden later naar Dujtschland terug. HET VLIEGTUIG-ONGELUK TE KOPENHAGEN. Men meldt uit Kopenhagen: Een afschuwelrjk vliegongeluk is vorige week, boven het drukste gedeelte van Kot penhagen gebeurd. Een marinewatervliegtuig was van het militaire etablissement opgestc- gen met twee jonge adelborsten om manoeu vres uit te voeren boven de Sond. Op den terugweg werd koers gezet naar de stad, en wel naar het gedeelte, dat zich uitstrekt lang3 de kust. Toeschouwers, die het vliegtuig gade- sloegen, zagen het toestel verdwijnen in een donkere wolk om het na enkele oogenblikken weer te voorschijn te zien komen, echter on- derste boven gekeerd met de pontons naar omhoog. Toen het vliegtuig uij; de wolk kwam zag men de inzittenden emi vail em een voor eeu vielen drie donkere voorwerpen naar beneden, terwijl de motor van het toestel voortdreunde en dit met een razende vaart, zonder piloot nog een kilometer ver door de lucht schoot, rakelings boven de daken van het villakwar- tier, om ten slotte terecht te komen in een smalle laan, waar het te pletter viel zonder dat er, wonder boven wonder, iemand door ge- raakt werd. Van de ongelukkige inzittenden viel er een midden op het plaveisel van de hoofdstraat, de tweede op het pannendak van een woonhuis en de derde op een fabrieksgebouw. De lijken waren zoo verminkt, dat ze niet geldentifi- ceerd konden worden. Dit is nu de tweede keer van dit jaar, dat er een militair vliegtuig in het bebouwde ge deelte van de hoofdstad neervalt en de dag- bladen dringen weer eenstemmig aan op een absoluut verbod om boven de stad te vliegen. HOE LANG KUNNEN WIJ HET ZONDER SLAAP UITHOUDEN Twee doktoren in Chicago hebben eens aan den lijve onderzocht, hoe lang een mensch he- wel zonder slaap stellen kan. De beide onder- zoekers brachten het tot 115 uur zonder slaap en in dien tijd observeerden zij elkaar wederkeerig. Bovendien waren er twee studen- ten aanwezig, die de taak hadden ervoor 1 zorgen, dat de heeren doktoren niet zouden inslapen, een taak, die moeiltjker werd naar- mate de tijd verstreek. Het eigenaardige was, dat na een zoo langen waaktijd, een slaap van zes uren voldoende was om de doktoren weer de voile mate van arbeidskracht te doen her- nieuwen. Na twee dagen was ook ieder spoor van vermoeidheid geheel verdwenen. Het on- derzoek gedurende den waaktijd bracht aan 't licht, dat de hartslag steeds zwakker werd, de bloeddruk geringer en dat het aantal adem- halingen afnam. Opvallend was een voortdu- rende daling van lichaamstemperatuur. De Plantenziektenkundige Dienst te Wa- geningen .heeft als vlugschrift no 43, mede- deelingen gepubliceerd over de Bietenvlieg (Anthomyia Conformis Fall. Pegomyia Hy- os-cyami Panz). Deze vlieg is 6 m.M. lang, geelgrijs, met geelachtige pooten; de kop is mat zilverwit met roodachtigen glans; de oogen zijn rood. De larve, een made, graaft gangen inwen- dig in de bladeren van verschillende plan- ten, zooals bieten en mangelwortels. spina- zie, wilde meldesoorten (Chenopodium en Atriplex), bilzenkruid. Het wijfje legt 5 tot 8 witte eitjes aan den onderkant van een enkel blaadje, waarmee het aan andere bladeren voortgaat tot het al hare eieren heeft gelegd, en dat zijn er minstens een paar honderd. De eitjes wor den afzonderlijk of in kleine groepjes, vaak van 2 tot 5 bijeen, gelegd. De witte larfjes, die zich (na ongeveer 5 dagen- daaruit ont- wikkelen, boren zich door de opperhuid van het blad heen naar binnen. en vreten het bladmoes (-de groene zelfstandigheid tusschen de bovenste en onderste opperhuid) weg, waardoor witte strepen en plekken ontstaan, die echter later ineenschrompelen en door de aanwezigheid der uitwerpselen, bruin- achtig worden. De larven zijn geelachtig wit, eenigszins doorschijnend. Vooral bij de heel jonge planten worden deze zeer schadelijk, daar dikwijls al de bladeren van zoo'n jong plantje -er mee gemoeid zijn en geheel ver nield worden, zoodat tal van jonge bieten- planten sterven. Reeds in Juni zijn de meeste larven, die dan na een vraattijd van pl.m. 14 dagen 8 a 10 m.M. lang zijn geworden, vol- wassen; zij verlaten hare woonplaats, laten zich op den grond vallen, kruipen in den bodem, en veranderen daar in bruine ton- vormicje popje^. Na pl.m. 10 dagen reeds (het kan ook iets korter of langer duren) verschijnen de zich daaruit ontwikkelende vliegjes, die nu alweer hunne eieren aan de bladeren leggen. Ook de tweede generatie van. larven, die hieruit ontstaat, wordt scha delijk, eveneens de derde, welke in hetzelfde jaar bij gunstig weer ook nog kan volgen. Het spreekt vanzelf, dat iedere larve van de 2e en 3e generatie op zichzelve minder schadelijk wordt dan eene larve van de eer ste generatie, want in den zomer worden slechts cjcdecltcn van bladeren vernield, maar in het voorjaar, en in den zomer ook bij jonge plantjes, gaan geheele bladeren door de vreterij te gronde. Maar daar staat tegenover, dat vaak, althans bij overheer- schend droog weer, iedere volgende gene ratie veel talrijker is dan de voorgaande. Toch is gewoonlijk de schade, aan de jonge plantjes toegebracht, van het meeste belang. Waar de kwaal bijkans elk jaar voorkomt, eenigszins dicht zaaien aan te bevelen strijdingswijze nog geheel nieuw is, stelle men zich. al'vorens proeven te nemen. in ver- binding met den Plantenziektenkundigen Dienst te Wageningen of met een der bij den Dienst werkzame ambtenaren. IS STAMBOEK VAN HET NED. TREKPAARD BELG. TYPE. Zaterdag werd, naar de Midd. Ct. meidt, te Axel vergad'ering gehouden van den krfrig Axel van het stamiboek van het Nederlano-c-h Trek- paard, Belgisch tijpe. Een 50-tal leden varen tegenwoordig, benevens de secretaris van <l« afd. Zeeland, de heer A. J. Lako. In de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Ph. J. van Dixhoorn al? lid en voorzdtter, werd gekozen de heer Joh. de Feij- ter, burgemeester van Zaamslag, die op veler aandrang zich deze benoeming liet welgeval- len. Naar de heer Lako verklaarde, zal ook het hoofdihestuur van het Stamboek dezen nestor van de p-aardenfokkerrij in Zeeuw c.h- Vlaanderen dankbaar zijn voor net teit, dat hij de leidiing van den kring op zich neemt, omdat in hem een waardig opvolger van den hear van Dixhoorn is gekozen. Vervolgens kwam aan de orde de bf-pre- king over de inzending van paarden voor de 8e Nationale Tentoonstelling van fokpaarden te 's Gravenhage. Medegedeeld werd dat injle reiskosten enz. door de afdeeling Zeeland /2500 wordt beschibbaar gesteld, die per paard zul- len worden verdeeld. Ook is mat den inspecteur der Nederl. spoorwegen geconfereerd over een zoo voordeelig mogelijke verzending, terwijl voor de terugreis 50 reductie wordt ver- cJg hed ionQ6 l©6nd. Algemeen wordt de meening gedeeld, dat het onbillijk is, dat zij, die op grooten af stand van den trein wonen en voor boot enz. groote extra kosten hebben, maar evenveel vergoed krijigen als degenen, die vlak bij het station wonen. Er wordt aangedrongen op een betere regeling, hetzij b.v. f 5 per paard meer voor Zeeuwsch-Vlaanderen of eerst de reiskosten tot den trein vergoed voor ieder afzond-erlijk en daarna gelijk op deelen. Ook wordt gevraagd om twee dagen uitstel voor de aangifte in verband met de keuringen. De secretaris zal een en ander in ove-we- ging geven bij het hoofdbestuur. Besloten wordt, dat de kring een persoon aanwijst, die voor de collectieve verzending zorgt. Nadat de heer Lako in warme bewoordmg hulde en dank heeft gebracht voor hetgeen door den heer van Dixhoorn voor het Stam boek heeft gedaan en is geweest, en ook voor de paardenfokkerij in Zeeuwsch-Vlaanderen, wordt d.e vergaderinig geslotan. Vergadering van Donderdag 14 Juni 1928. des namiddags 2 uur. Voorzitter de heer J. Huizinga, burge- IB66St6r. Tegenwoordig de leden: J. J. de Jager, L. J. Geelhoedt, D. Scheele, P van Cadsand, C. A. Verlinde, A. de Brurjne, P. F. de Bakker, H. J. Colsen, N. A. Hamelink, L. J. van Driel, C. van den Bulck, D. van Aken en W. Bedet. De VOORZITTER opent de vergadering en stelt aan de orde: 1. Notulen. De notulen der vergadering van 15 Maart 1.1. worden met algemeene stemmen vastge- steld zooals ze aan de leden in druk zijn loe- gezonden. Het vaststellen van (je notulen der vergade ring van 26 April 1.1. wordt aangehouden. 2. Ingekomen stukken. a Een adres van weduwe E. de Meijer, wonende Blokken 1, te Ter Neuzen, die daarin te kennen geeft bezwaar te hebben tegen ae haars inziens te hoog geschatte huurwaarde van hare vergunningslokaliteit; dat toch de omzet van sterken drank in het algemeen, doch in het bijzonder, gezien de klasse van menschen die hare inrichting be- zoeken en waarvan van de 10 bezoekers zeker 8 a 9 bier drinken, in hare min of meer afge- legen inrichting al zeer gering is; dat zij, als alleen staande 71jarige weduwe daar er op die wijze toch genoeg plantjes op den akker overblijven, ook wanneer er heel wat sterven. Hoe sneller de plantjes in hunne jeugd groeien, des te beter natuurlijk. Daar- om zijn een flinke doelmatige bemesting en een goede kultuurtoestand van den bodem (voldoende kalk, goede grondbewerking) als het ware voorbehoedmiddelen tegen de scha de. Ook het tijdig afplukken en verbranden van de aangetaste bladeren is, indien uit- voerbaar, sterk aan te raden, wijl daardoor zoo al het ontstaan van een tweede en derde generatie niet wordt voorkomen, doch toch wordt gemaakt, dat deze veel minder talrijk is. Maar op een bieten- of mangelwortelveld is dit afplukken bij eenigszins ernstige aan- tasting, onbegonnen werk. Men heeft in Duitschland proeven geno men tot bestrijding van de bietenvlieg met behulp van kiezelfluoornatrium. Het bleek, ter nauwernood hare eerste levensbehoeften dat fluoorhoudende suikeroplossing een zeer kan yerdienen goed maaggif is tegen de bietenvlieg. Ge- j ibruikt werd een aplossin-cj ter sterkte van 2.5 De Remington Arms Company heeft, naar Reuter uit New-York meldt, een nieuwe spie- I kende, automatische machine geconstrueerd, welke een menschelijk wezen nabii Komt, klan- ten kan bedienen in winkels en zeifs zinner. kan herhalen. Er heeft zich een maatsehappij gevormd met een kapitaal van 25 millioen j dollar, met het doel, de machine op de me.rkt j te brengen. EEN K.M. VAN 800 METER. dat zij daarorn den raad beleefd verzoekt, de huurwaarde van haar vergunningslokaal op nct"suiker"en"6 4Vet. van het verqif. Deze het minimum bedrag te willen vaststellen, oplos^ing werd ten tijde dat de vliegen hun zoodat zij niet meer dan f 25 vergunmngs- eitjes leggen, het doelmatigst met behulp van een paardensproeimachine, op het veld uit- gespoten. Als men niet over zulk een ma chine beschikt kan men het met een gewo- nen gieter, waarop een broes met fijne gaat- jes, doen Men loopt dan met flinken pas over het veld voortdurend met breede arm- zwaaii'ngen links en rechts de vloeistof uit- sprenkeiend. Op deze wijze bestrijkt men een strook van pirn. 6 M. breedte het is met strikt noodig het geheele veld te bespren- kelen tusschen de behandelde strooken mo- cjen strooken van 4 a 5 M. breedte onbehan'- deld blijven. Per HA heeft men ongeveer 250 L. vloeistof noodig. De uitkomsten waren zeer gunstig, mits na de behandeling eenige zonnige of tenminste regenvrije dagen De viiegen, die van de suikerhoudende oplossing snoepen, gaan na enkele uren dood. De kiemplanten en ook oudere planten werden door een oplossing van 0.4 pet. fluoornatrium niet beschadigd. De genomen proeven hadden betrekking op de 2e en 3e generatie van de bietenvlieg. Gedraagt de le generatie zich als de latere, dan koint ons dit middel voor, een groote aanwinst te zijn voor de bestrijding van de Een nauwgezet Fransch wandeiaar heeft bietenvlieg. Men zal dan de eerste bespui- ontdekt, dat er in het departement Yonne op den weg van Theil-sur-Vanne naar Vaumort een K.M. ligt van slechts 800 meter Tusschen paal 123 en 124 is de kilometer verkeerd uit- gemeten en is hem 200 meter te kort gedaan. De ontdekking van dezen kleinste aller kilo meters heeft in sportkringen groote beroering teweeggebracht. Men moet n.l. weten, dat sedert jaren op dezen grooten straatweg de jaarlijksche wielrennen worden gehouden. Menig belangwekkend record werd er be- haald. Zouden die nu opeens alle ongeldig moeten worden verklaard GEEN BLAUWE OOGEN MEER. Een slechte tijding voor bewonderaars van blauwe oogen de Engelsche oogspecialist Wil liam Corbett, heeft verklaard. dat binnen eenige jaren de oogen der Engelschen, die in 6 J bruin zullen worden. kleur wordt veroor- den regel blauw zijn, Deze verandering van zaakt door het intense electrische licht en het kranten. punt der brug aan de Amerikaansche zijde. Eindelijk was het schuimend water onder haar te veel leze° va"' _b'ett kunnen bruine oogen verdwenen. En haar laatste krachten^ienden f etnlopidheid en sehel licht dan haar, om tegen den oever op te sluipen, in de vurige hoop, dat geen loerend ambtenarenoog haar zou zien. Op het hoogste punt was zij 80 meter boven den val geweest; de geheele tocht beter tegen vermoeidheid blauwe. En de natuur past zich dan ook meer I en meer aan de eischen van het moderne leven aan. (Hbl.) ting moeten toepassen, zoodra men in de len'te de eerste eitjes vindt. Dit is niet moei- lijk, daar men ze met het bloote oog zeer goed kan waarnemen. In 1928 zijn de eer ste vliegen waarschijnlijk omstreeks 2025 Mei verschenen op 6 Juni waren nog vrij veel exemplaren op de velden te vinden. De vlieg tijd der vliegen duurt minstens 14 dagen, zoodat men eenige malen zal moeten sproeien. Hierover bestaan nog geen ge- gevens. Ter bestrijding van de tweede generatie zal men met sproeien moeten beginnen, zoo dra men, waarschijnlijk in de laatste week van Juni, eitjes vindt, die gelegd zijn door 1 de vliegen der tweede generatie, welke zich ontwikkeld hebben uit de larven, die uit de eitjes der eerste generatie zijn gekomen. De mogelijkheid bestaat, dat ook bijen van de vergiftigde vloeistof zullen snoepen en er aan zullen sterven. Waarnemingen hierover zijn nog niet gedaan. Het kiezelfluoornatrium is te verkrijgen bij de Eerste Nederl. Cooperatieve Kunst- mestfabriek te Vlaardingen. Daar deze be- zg recht zal hebben te betalen. Door burgemeester en wethouders wordt hierbij overgelegd het rapport van den ambte- naar, belast met de schatting, die daarin rap- porteert, dat bedoelde inrichting wel is waar een weinig afgelegen is, doch veel bezocht wordt en voornamelijk door menschen die geen bier, maar juist sterken drank drinken. De ligging nabij de Oostschutkolk heeft ten- gevolge, dat varenslieden, voor den aanvang der reis, die localiteit nog even binnenloopen en alsdan een of meer glaasjes sterken drank gebruiken. Deze beweringen berusten niet op gissingen, doch op persoonlijke waarneming. Uit geregelde controle bleek, dat deze inrich ting een grooteren omzet van sterken drank heeft, dan wel andere inrichtingen die gunsti- ger gelegen en van grooteren omvang zijn. Dit blijkt voorts ook uit de bewijzen van in- slag van gedistilleerd. In verband met het beroep van adressante op haren ouderdom wijst de rapporteur er op, dat de schatting van het vergunningsrecht daarmede niet in verband staat. doch moet geschieden op grond van de huurwaarde van de localiteit, in verband met den omvang van het bedrijf, waarvoor de vergunning strekt. Op grond daarvan adviseert hij dan ook op het verzoek afwijzend te beschikken. Burgemeester en wethouders stellen den raad voor te beslissen overeenkomstig dit advies. Met algemeene stemmen wordt aldus be sloten. b. Bericht van P. M. Geelhoedt, F. Slve, L. J. de Vries, G. W. Versloot, L. J. van Driel, C. Leunis en P. F. de Bakker, dat zij hunne (her)benoeming tot lid der commissie tot we- ring van schoolverzuim in de kom aannemen. Aangenomen voor kennisgeving. c. Bericht van W. Oostdijk, P. Cortvriendt, j J. P. van Doeselaar, J. J. Kaan en C. J. Nobels, dat zij hunne (her)benoeming tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim te Sluiskil aannemen. Aangenomen voor kennisgeving. d. Bericht van A. Spruitenburg, P. L. Is rael, J. D. Hamstra Pik en G. de Regt, dat zij hunne (her)benoeming tot lid der commissie van toezieht op het middelbaar onderwijs aan nemen. Aangenomen voor kennisgeving. e. Het raadsbesluit van 15 Maart 1928, tot ovemame van alle bezittingen der Woning- bouwvereeniging Sluiskil", alsmede alle schulden, voor zoover die ten behoeve dezer bezittingen zijn gemaakt) voorzien van het be- wijs der goedkeuring door gedeputeerde sta- ten. Aangenomen voor kennisgeving.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 5