LANDBOU WBERICHTEN. PAARDENFOKKERU. GEKENGDE BEBICHTEN AARDENBURG. 75 c-t KETEL VAN EEN SLEEPBOOT GESPRONGEN. SLACHTOFFER VAN EEN HOLLEND PAARD. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Prikkelbaarbeid ALS BLANKE SLAVIN DOOR HAAR MAN VERKOCHT. Belgische paarden zullen wordcn bezocht. 91 den voorzitter der Coop., den heer Joaron Collot d Escury te Kloosterzande. zrfl de lunch worden gebruikt. De eerste etappe. Ziezoo! de eerste periode van onze eer ste wijkkermis, de z.g. Statiekermis is ach- ter den rug. Op ouderwetsche manier werd zij met kanongebulder ingeluid, dat het geluid van de donderbussen zich ver in den om- trek heeft doen hooren. Het comite, dat de regeling ter hand heeft genomen, verschoot niet vergeefs 29r; kruit, want nauwelijks waren de laat ste losbrandingen weggestorven, of de kermisvierders waren 00k reeds ter plaatse. En al spoedig noodde de lustige muziek bezoekers uit. Zoo was de kermisstem- »ing al spoedig geboren. Zaterdag om zea uur klonk het startschot voor den wegwedstrijd over 40 K.M., waaraan een lotal renners deelnamen. De Selzaetenaar van Paemel behaalde de zege. Na afloop van deze attractie zorgde de muziekvereeniging ,,De Vereenigde Vrien- den'" weer voor een nieuwe, door het uit- voeren van een keur-repertoire. En toen de lichten aangingen maakte zich het jonge volk op ten dans. Zondag om 3 uur werden de liefhebbers ahveer door een serie van losbrandingen ter verzameling opgeroepen. Weer was de inzet een wegwedstrijd, ditmaal over 60 K.M. Zes maal rond As- sesede en De Valken, waarmede ander- half uur gemoeid was. Weer waren er een 16 renners bijeen, OBJ zich te meten. En ditmaal was het den Selzaetenaar Wies Bauwens, die met een voorsprong van 9 minuten op de anderen het kampioenschap van ,,De Poel" in be- slag nam. Van heinde en verre waren de sportlief- hebbers erop afgekomen. Na afloop van den wedstrijd trad de kermis in de phase van het vermaak, waar- voor ruimschoots gelegenheid geboden werd. Aan den wensch van het comite, om in gepaste vreugde d«ze kermis te vieren werd tot dusverre schitterend gevolg ge- geven. Het is waar: men moet den dag niet -Woor den avond loven, en het programma is nog slechts gedeeltelijk afgewerkt. Maar, wat den afloop betreft, te dien op- zichte zijn we optimistisch gestemd. Moge de verwachting, omtrent hetgeen nog ko men moet, niet teleur gesteld worden. Statiekermis heeft een reputatie op te hou- des. die we niet gaarne zouden zien te loor gaan. KOEWACHT. Jiaterdag n.m. had hier een buiitenge- wone vergadering van den gemeenteraad phials. -A-Jkl Alle leden waren tegenwoordig. De Voorzitter stelde namens B. en W. en of> advies van de geneesheeren voor de scholen voor eenigen tijd te sluiten, daar t aantal ziektegevallen van mazelen sterk toeneemt en de ziekte een kwaadaardig j^arakter begint aan te nemen. Met alge meene stemmen wordt besloten de scho- len voor ten hoogste drie weken te slui ten en B. en W. te machtigen het onder- ■wifs te doen hervatten, zoodra de ziekte als geweken kan beschouwd worden. Bij de herberg van A. van Rumste oiug t de steenweg van Koewacht naar Axel eensklaps met een rechten hoek naar St. Jansteen. Daar de herberg juist op den boek staat heeft men geen uitzicht en moet men zeer voorzichtig zijn. Zoo kwam Za- tesdag n.m. een auto van Koewacht en een troep Belgische veldarbeiders per rij- ■vkdeJ van den weg naar St. Jansteen. Bij den omdraai bemerkte de chauffeur de wielrijders, remde uit alle macht en reed tegen de eerste wielrijdster, wier fiets ge heel vernield werd. Ook de auto bekwam eenige schade. Het vlas staat hier over het alge- meen zeer prachtig. Er liggen uitmunten- de perceelen. De regenbuien der laatste dagen heeft aan het welig opgegroeide vdas wel eenige schade berokkend. Mocht het weer gunstig blijven, dan zal men van een goed vlasjaar spreken. Jammer dat de prijzen zoo laag blijven. Met de Staatsc. van 16 Juni zijn ver- zonden afdrukken van de statuten betref- fende de Boerenleenbank, gevestigd te Aardenburg. (Wijz. in de statuten.) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. partijen noodig zijn en waar ik er van over- tuigd ben, dat onze menschen na 19 Januar; 1.1. niet meer vechten, beschouw ik hec vech- ten onzer tegenstander als Don Quichotterie. Doet ook niet het royeeren van menschen, welke geen lid meer zijn, daaraan denken. Heeft men aan die zrjde werkelijk gedaeht. dat wij nog in den tijd van de afgodendienst leefden; dat „boord", „hoed" en „aanmati- ging" voldoende waren voor zedelijk over- wicht. En wanneer men dien afgodendienst nog sporadisch constateerde, zag men dan niet in, dat dit een geestelijke afwijking was, waar mede de welvaart van een streek gedupeerd zou kunnen zijn en voelde men dan niet de verantwoording om hier genezing aan te breu- gen? Men komt er niet met een hautain gebaar en een minachtend schouderophalen, welke zooveel wil zeggen als: „Ziet gij die fabrieks- schoorsteendat ben ik, ziet gij dat kie- zelsteentjedat ben jij." De storm van onwaarheden is over oris heengegaan, want... er is nog geen enkele be- wering bewezen. En nu moet ik u alien nog eens op iets at- tent maken, dat wederom illustreert de waar- de van de souvereine rechten der algemeene vergadering. Op de laatste algemeene vergadering van het Ned. Tr. Stamboek den 10 Mei gehouden te Den Haag is ook gestemd over de wijziging in artikel 11. Deze wijziging had ten doel het royementsrecht te verplaatsen van de alge meene vergadering naar het Hoofdbestuur. Bij de stemming werden uitgebracht 28 stemmen, waarvan er 12 voor, 10 tegen en 6 bianco waren. Nu vereischt statutenwijziging, volgens ar tikel 35 der statuten, 2/3 der uitgebrachte stemmen, in dit geval dus 19 stuks. Des- ondanks verklaart de voorzitter, dat de voor - gestelde wijziging is aangenomen, terwijl een ieder uit deze cijfers duidelijk ziet, dat ze ver- worpen is. Het is voor de betrokkenen gelukkig, dat. alvorens deze statutenwijziging rechtsgeldig is, zij eerst in de Staatscourant moet verschij- nen, en dat deze stemming onopgemerkt pas- seeren zal, kan ik niet aannemen. KWIK. BELGIe'S PAARDENFOKKERIj. Ook in Belgie is nog niet veel verbete- ring in den handel te bespeuren, ofschoon het thans wederom gehouden concours op de Cinquantenaire gebleken is, dat de animo blijft bestaan en dat ook de buiten- landsche belangstelling zeer aanzienlijk. aldus meldt Jhr. J. van Vredenburch. Bedroeg de export in 1926 nog een totaal van ruim 36.000 dieren, in 1927 was die verminderd met ruim 14.000 stuks. De uitvoer in 1928 tot op heden is ongeveer gelijk aan die van het vorig jaar. De voornaamste koopers van paarden in Belgie zijn de Franschen en Duitschers. Dank zij den hoogeren koers van de Fran- sche franc, gaan er nogal paarden naar Frankrijk toe. De export naar andere landen heeft vrijwel niets te beduiden. Italie en Polen koopen enkele exemplaren. In Belgie wort er op gewezen, dat de handel van paarden op Amerika, op ecu dood punt is gekomen, terwijl die voor den oorlog vooruitgaande was. Van fokkerszijde wordt erop aange- drongen, dat het Belgisch Stamboek flinke propaganda maakt. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Brussel: Op het vierendertigste nationaal con cours van fokpaarden in de groote hal van het'Cinquantenaire paleis te Brussel is de eerste prijs hengsten toegekend aan den vierjarigen Carlo de la Maladree van den heer Fourniet te Soignies, de eerste prijs merries aan de vijfjarige Ferniere van Rasquin te Plancenoit (Brabant). De schalen van de American Association of Importers and Breeders of the Belgian Draft Horse te Wabash (Indiana) zijn toegekend aan den zevenjarigen hengst Avenir d'Herse van Boudiau te Chaussee Notre Dame in Henegauwen en aan de merrie Alice d'Herse van denzelfden eige- naar. De prijs Tiberghien voor de mooi- ste groep merries ging naar Clement Peten te Velm in Limiburg. DE RUPSENPLAAG IN BRABANT. Zoowel in Oostelijk Noord Brabant als in de Zuidelijike Meierij wordt de rupsen- plaag voortdurend erger. Niet alleen de boomen, ook zeer veel schoorhout wordt totaal kaal gevreten. Op sommige plaat- sen zijn de wegen als met rupsen bezaaid Daarnaast breidt in de Meierij zich ook de slakkenplaag uit. MIJN BESLUIT. Nu de Kwik-barometer geleidelijk op mooi weer komt te staan, nu de stormen blijkbaar over ons heengaan zonder ons te deren, ja zelfs zonder gereglstreerd te worden, komt het mij voor, dat de tijd daar is om nog iets van mij te laten hooren. Toen ik in November 1926 voor de eerste maal de pen opnam, ten- einde mijn overtuiging op papier te zettea, heb ik niet gedaeht, dat daarmede de grond- jslag der bewijzen van onwil dergenen, die wij geleidelijk als onze tegenstanders zijn gaan beschouwen, zou gelegd worden. Ik wist niet, dat onze tegenstanders heele- maal geen inzicht hadden in de fokkerij en het speet mij toenmaals nog hen als zoodanig te qualificeeren. Men verklaarde ons den oorlog in de vorm van een royementsvoorstel en de secretaris van de oorlogszuchtige vereeniging uitte zich ter gelegenheid van een persvergadering naai mij werd medegedeeld aldus: ,,Het moet nu maar eens uitgevochten worden". Maar ik vraag mij af of er voor vechten geen twee Zaterdag is te Rotterdam een stoompijp ge- sprongen van den ketel der sleepboot Middel- burg. die gereed lag om een aantal arbeiders over te brengen naar een schip in de Waal- haven. Vier arbeiders werden overboord ge- slingerd en een hunner is met ernstige brand- wonden opgevischt. We weten niet, of dit ongeval aanleiding was van een gerucht, dat hier hedenmorgen liep, als zou de stoomketel van't Ned. stoom- schip ,,Magdalena", liggende te San Nicolas, zou gesprongen zijn, en men de namen van schepen heeft verwisseld. Het verwekte een heele constematie bij betrokken gezinnen, die verwanten onder de bemanning tellen. In elk geval was er bij de reederij niets van bekend en het is ook al zeer onaannemelijk, aange- zien het stoomschip reeds een maand in de haven ligt en de vuren gedoofd zijn. NED. MIDDENSTANDS HYPOTHEEK- BANK FAILLIET. Naar de Tel. vemeemt, heeft de arrondis- sement-rechtbank te Haarlem, in staat van faillissement verklaard de N. V. Nederland- sche Middenstands Hypotheekbank te Gronin- gen, kantoor houdende te Haarlem. De failliet- verklaring geschiedde op verzoek van de cu- ratoren van het faillissement van de Veen- dammer Hypotheekbank. DROEVIG EIND VAN EEN ROEITOCHT. Bij een roeitocht op de Rijn bij Amhem ge- raakte gister een 16jarige jongen, toen men overmoedig het bootje liet schommelen te water en verdronk. TRAM EN AUTOMOBIEL. Iemand, Otten genaamd, uit Heerlen, is bii de halts van Staatsmijn ,,Emma" onder de tram geraakt. Daarbij werd hem een been afgereden. De man is in het ziekenhuis te Heerlen overleden. Een vijfjarig kind van den rijwielhandelaar H. Hoeven te Heerlen, is door een vrachtauto overreden. Het kind liep een schedelfractuur op en is in het ziekenhuis overleden. VALSCH GELD. Te Delft is den laatsteti tijd veel valsch geld in omloop gebracht. Er werden althans in een tijdsverloop van 14 dagen niet minder dan drie valsche rijksdaalders door de politie in beslag genomen, welke door winkeliers in betaling werden ontvangen. De nabootsing is over 't algemeen goed gelukt, echter het randschrift ontbreekt en de klank is minder zuiver. MB' Te Baexem is een inwoner van Leveroy (Limburg), Sniekers genaamd, door het op hoi slaan van zijn paard met wagen en al tegen de machine van een voorbijgaande tram ge- slagen. De voerman werd met zware verwou- dingen en een ernstige hersenschudding opge- nomeh. Men vreest voor zijn leven. DOOR GAS GEDOOD. De 67jarige W. W., die geheel alleen woon- de in het perceel Driehuizerweg 36, te Apel- doom is door gasverstikking om het leven ge komen. In zijn slaapkamer bevindt zich een kraantje voor een gaskachel. Vrijwel is komen vast te staan, dat de heer W. dit per ongeluk met zijn voet heeft opengestooten, toen hij zich ter ruste begaf. De stoel waarop zijn kleeren hingen, bevond zich n.l. vlak bij Het kraantje. OVERREDEN. De 27jarige chauffeur F. G. S. te Leiden, die met zijn nieisje per rijwiel huiswaarts keerde is door een auto overreden. De auto ging hem over het hoofd, zoodat de man op slag dood was. Het meisje kwam met de schrik vrij. BOSCHBRAND. Een passeerend ruiter ontdekte in het bosch der Koningin-Moeder te Soestdijk, brand Dadelijk waarschuwde hij de politie, wien het in samenwerking met burgers gelukken mocht den brand door middel van zand en snelblus- schers te dooven. Dit is reeds de tweede lceer in betrekkelijk korten tgd, dat in de bosschen van het do- mein Soestdijk brand ontdekt wordt. De po litie stelt een emstig onderzoek in. ONWEER. Een onweer, dat boven Enschede woedde, heeft aan den oostkant der stad eenige schade veroorzaakt, van tien woningen zijn alle rui- ten in de voorgsvels vernield. De bliksem die in een molen sloeg, deed de daarop staande bliksemafleider verdwijnen zonder verdere schade aan te richten. Het telefoonnet ge- raakte op enkele plaatsen defect. VASTGELOOPEN. Het motorvaartuig „Twee Gebroeders", ge- laden met vlas van Schouwezijl naar Balger- hoek (Belgie) is Donderdag door den storm op een leiddam van het Krabbersgat geslagen. Het schip is later met behulp van visscher3- vaartuigen vlot geraakt en te Enkhuizen bin- nengebracht. VERGAAN. Het schip „Ondernemingvan J. van der Meer, groot 117 ton, geladen met koemest, be- stemd voor Franeker, is Donderdag tusschen de Kreupel en Hofstede, nabij Enkhuizen, op de Zuiderzee vergaan. Aan boord waren de schipper en een knecht, die door een Urker- vaartuig te Urk aan wal zijn gebracht. ■v LIEVER EEN SLORDIG GElvLEED SOLDAAT OP STRAAT DAN TIEN TENUE'S IN EEN KOFFER. Het volgende werd ons dezer dagen, aldus schrijft de ,,H. Crt.", meegedeeld door een dienstplichtige, die de gebruikelijke inspectie moest ondergaan over de militaire uitrustings- stukken, welke hem bij zijn groot-verlof waren meegegeven. Hij verscheen bij dit onderzoek in zijn bur- gerkleeding voor den inspecteerenden kapitein Visser, en maakte er dezen op attent, dat hij aan het voorschrift, om zich in uniform te kleeden, niet had kunnen voldoen, daar tuniek en pantalon te klein bleken te zijn en de laat ste tevens bij de pogingen om de knie te om- spannen, bezweken was. Helaas verkeerde deze dienstplichtige, die al zijn goederen had meegetorst in een kof- fer, in de meening.dat inspectie beteekent con- trole op de aanwezigheid van het in het zak- boekje genoteerde. Hij dwaalde, deze man, en de kapitein maak te hem hierop op zeer zakelijk-militaire wijze attent. Het gaat er niet om, of alle uitrus- tingsstukken verantwoord kunnen worden, maar wel of de uniform, al dan niet gehavend, gedragen wordt. Dat de soldaat er bezwaar tegen had zich in gescheurde kleeding op straat te vertoonen en om dit te vermijden, het goed als bagage overbracht, beschouwde de kapitein als ontoe- laatbaar en als een schooljongen werd de man teruggestuurd. Overdoen, maar dan zooals 't behoort Een voile voormiddag was voor het verschij- nen ter inspectie voor den betrokkene verloren en de herhaling vergde opnieuw eenige uren van zijn kostbaren tijd. Maar ook hiermee hield de kapitein niet in 'tminst rekening. Waarom zou hij ook? Heeft hij te makeu met burgers of met militairen? Met militairen natuurlijk, anders zou hij toch nooit op het lumineuze idee zijn gekomer om den dienstplichtige te adviseeren de veel te kleine tuniek en pantalon aan te doen trek- ken SCHIP IN NOOD. Reeds van Donderdagochtend 10 uur af lag bij Stavoren, ongeveer 3 K.M. benoorden den Noorderdam voor den storm een schip ten anker, hetgeen bleek te zijn het tjalkschip „De Eendracht", schipper Tromp, gedomicilieerd te Kampen, groot 117 ton, geladen met hout, be- stemd voor Zaandam. Donderdagochtend omstreeks half vier ver- trok dit schip, met nog twee andere, uit de haven van Harlingen. Nabij Stavoren stak plotseling de storm op. In de hoop, dat het weer zou opknappen, bleef de schipper voor anker liggen. Om zeven uur 's avonds weru de toestand echter beslist gevaarlijk en dreig- de het schip te zinken, of van de ankers los te slaan. De visschers in Stavoren, die bij de hevigste stormen uitvaren, achtten het in dit geval niet geraden, om pogingen tot redding te doen. De wind was bovendien ongunstig. I De burgemeester vroeg daarom de redding- J boot van Hindeloopen. Omdat het niet waar- schijnlijk werd geacht, dat deze het schip zou bereiken, waarschuwde de burgemeester de motorreddingboot uit Harlingen. Deze laatste boot vertrok ruim 9 uur uit Harlingen en kwam's nachts half66n te Stavoren aan. Toen de Harlinger boot bij het schip kwam, bleek, dat niemand meer aan boord was. De Hindc- looper reddingvlet bemand met zeven vis schers had nl. het schip intusschen te om streeks elf uur bereikt en wist na veel moeite de opvarenden te redden. Dit waren de schip per, zijn vrouw en drie kinderen. Later brach- ten dezelfde visschers met een motorbotter het schip veilig de haven van Stavoren binnen. De Visschers vari Hindeloopen hebben een kranig stuk reddingswerk verricht. ONGELUK. Donderdagavond omstreeks IOV2 uur ver- voegde zich bij den garagehouder P. aan den Langeweg te Apeldoom, de motorrijder S., kok in hotel Bloemink te Apeldoorn ten einde zijn benzine-reservoir te doen vullen. De slang van de benzinepomp werd naar het reservoir geleid en dit werd gevuld, terwijl S. op zijn motor bleef zitten. Toen S. evenwel de slang uit het reservoir haalde, vloeide een hoeveelheid benzine op de brandende carbid- lantaarn. Onmiddellijk vatte het motorrijtuig vlam en ook de kleeren van S. Om de vlammen te dooven, wentelde S. zich in een bloemperk rond, terwijl de garagehou der met een slang op de waterleiding het vuur uitspoot. S. werd met ernstige brandwonden naar het ziekenhuis vervoerd. DE MOORD TE BLEIJERHEIDE. Woensdag en Donderdag heeft naar ,,Het Volk" meldt, voor het gerechtshof te Aken de behandeling plaats gehad van de zaak tegen den te Kerkrade wonenden Nusser en tegen vrouw Lijnen, die resp. beschuldigd werden van moord en aansporing tot moord op den destijds te Bleijerheide wonenden landbouwei Lijnen. Zooals men zich herinnert, wordt NUsser ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 4 op 5 Januari j.l. Lijnen naar de Duitsche grens heeft gelokt, waar hij hem heeft overvallen en vermoord. De vrouw van den vermoorde hield het in het geheim met NUsser en tezamen hebben zij het moordplan uitgewerkt. Kort voor het uit- voeren van hun misdaad had de vrouw van L zich nog op enkele kranten geabonneerd met het oog op de uit te keeren premies. De beklaagden trachtten elkander de schuld te geven. Na geruimen tijd in raadkamer te zijn ge- weest, deed het hof onmiddellijk uitspraak en veroordeelde Nusser tot de doodstraf en vrouw Lijnen tot 10 jaar tuchthuisstraf en ontzegging gedurende dien tijd van burgerlrjke eere-rechten. EXPEDITIE TOT OPSPORING VAN GENERAAL NOBILE. De Tel. meldt: Sjef van Dongen, de Hollander, die deel- neemt aan de expeditie tot opsporing van Ge- neraal Nobile en de zijnen, is bij de Ned. Spits bergen Co. te Rotterdam een goede bekende. Hij is in 1923, op 16jarigen leeftijd, naar Spits bergen vertrokken, voor alle soorten werk- zaamheden. Zijn avontuurlijke geest, gepaard aan een voor een knaap zeldzaam doorzet- tingsvermogen, maakten hem spoedig een pri ma kracht voor de nederzetting. Toen zijn vader later naar Nederland vertrok, is Sjef te Spitsbergen achtergebleven. Reeds vijf maal heeft hij overwinterd. Ook dit jaar maakte hij deel uit van de winterploeg en was hij meer speciaal belast met het africhten van honden. Naar de directeur der Ned. Spitsber gen Co., de heer H. H. Dresselhuys, aan ge- noemd blad mededeelde, is dat een zeer be- langrijke functie. De Ned. Spitsbergen Co. heeft steeds de grootste zorg besteed aan de honden die in uitstekende conditie zijn. Sjef van Dongen staat bij de Ned. Spitsber gen Co. in zeer hoog aanzien om zijn moed, zijn energie en zijn betrouwbaarheid. Telegrafisch had men de directie verlof ver- zocht, Van Dongen aan de expeditie te laten deelnemen, onder toevoeging dat ook Advent Bay een span ter beschikking stelde. Onmid dellijk heeft de directie toegestemd in het ver zoek, Sjef van Dongen met zijn honden naar Kingsbay te zenden. De reis, die hij thans aanvaardt, is niet van gevaren ontbloot. Het is thans het slechte seizoen, .want de ijsschot- sen laten los en zijn omringd door kanalen, ten gevolge van den dooi. Daar doorheen moet men zijn weg zoeken, door het slaan van ijs- bruggen. Maar, zoo eindigde de heer Dressel huys, wij hebben het volste vertrouwen in Sjef van Dongen en twijfelen niet, of hij zal vooi de expeditie een goede hulp zijn. OKLAHOMA VERWOEST. Zaterdag is door een tornado het zuidelijk deel van Oklahoma bijna geheel verwoest. Vooral de steden Blair Mountain Park en Snijder schijnen erg geteisterd. Er zijn 200 vrijwilligers heen gezonden voor het verleenen van hulp. REDDERS ZELF VERDRONKEN. Aan de Fransche kust waagde een jonge mecanicien zich te ver in zee om zijn hond, die in gevaar was te redden. Evenzoo verging het een Engelsche die het gevaar zag waarin de mecanicien verkeerde. Beiden verdronken jammerlijk. BELGISCHE VLIEGER TE PLETTER GEV ALLEN. De 30jarige korporaal-vlieger De Coninck vloog boven het vliegveld te Wevelghem, toen zijn vliegtuig plotseling te pletter sloeg. De Coninck werd onmiddellijk gedood; men vond hem onder een der vleugels van zijn vliegtuig. PRIKKELLECTUUR. Dezer dagen kreeg een rijk koopman te Ber- lijn een dreigbrief met den eisch aan een be- paald adres post-restante 10.000 Mark te zen den. De koopman nam de politie in den arm en zond in overleg met deze den gevraagder. brief af, zonder de 10.000 Mark natuurlijk. Toen twee jongelui van zestien jaar den vol- 1 genden dag den brief kwamen afhalen, liepen zij in den val. Zij beweren door prikkellectuur tot hun daad te zijn gekomen. OUD ZEER. Te Burksdorf bij Leipzig woont een arbeider die in het laatst van 1914 op het westelrjk front was gewond door een geweerkogel. De wond was goed genezen en de man had er 1 geen last meer van gehad. Onlangs vormde zich echter in de maagstreek een pijnlijk ge- zwel en bij operatie kwam een kogel van Fransch maaksel voor den dag. Een late oor- logsherinnering DE EIFELTOREN BLIJFT STAAN. Geruimen tijd geleden liep het gerucht, dat de fundamenten van den Eifeltoren in dusda- nigen verganen staat verkeerden, dat de toren emstig gevaar liep. Er werd een commissie van onderzoek inge- steld, die thans heeft gerapporteerd, dat de 1 beweringen volkomen onjuist zijn, en dat de fundamenten aan alle eischen voldoen. Zoodat niet slechts de bewoners van het Champs de Mars, die vreesden op een goed oogenblik den toren in hun slaap- of woonka- mer te zien neerploffen, zijn gerustgesteld, maar ook de Parijzenaars, die het een onher- stelbaar verlies hadden gevonden, als de toren eens voor goed was komen te vallen. komt vaak voort uit slechte spijsvertering. Alic spijsverterings- stoornisseo moeten spoedig zwichtenvoor Foster's Maagpilleu, het laxeermiddel bij uitnemendheid. .Foster's Maagpilien Alom verkrijgbaar f 0.65 per Bacon. Te Ter Neuzen bij Firma A. van Overbeeike— Leunis, Axelsohestraat en Westkolkstraat. PALESTINA VAN SPRINKHANEN BEVRIJD. Het jongste officieele bulletin aangaande de campagne tegen de sprinkhanen deelt mede, dat Palestina en Transjordanie thans buiten gevaar zijn. De vernietiging van de zwermen jonge dieren is voltooid, zoodat aan den ver- delgingsarbeid een eind is gekomen. Van het aanrichten van verdere belangrijke schade kan thans geen sprake meer zijn. De leden van den Palestijnschen verdelgingsdienst bevinden zich nu in Syrie, ten einde in het Esuraa- district, waar zich een groote hoeveelheid jon ge dieren bevindt, het gebruik van vlammen- werpers te demonstreeren. BLOEDIGE STAKINGSONLUSTEN TE KAWALLA. Te Kawalla en Drama hebben nieuwe bot- singen tusschen stakende tabaksbewerkers en de politie plaats gehad. Aan den ingang der stad, waar bereden politie de stakers uiteen trachtte te jagen, ontspon zich een ware veld- slag, waarbij 20 personen emstig werden ge wond. In den afgeloopen nacht zijn te Kawal la een aantal tabaksopslagplaatsen in brand gestoken, die geheel in asch werden gelegd. Men verwacht, dat de staking zich ook tot andere takken van industrie zal uitbreiden, terwijl zelfs het uitbreken eener algemeene staking niet uitgesloten is. BRUILOFT MET TRAGISCH GEVOLG. Bij een bruiloft te Brehme bij Leipzig wilae een jongmensch met een pistool vreugdescho- ten lossen. Uit scherts sloeg een 19jarig meisje hem op den arm en kreeg het schot in de borst. Na eenige oogenblikken overleed ay. DOOR STOOM VERBRAND. Drie burgerambtenaren van de marineweri te Norfolk (Virginie) zijn, toen de verbinding van een hoofdstoomleiding losliet, door ont- snappenden stoom verbrand en gedood. Twee leden der bemanning van een torpedo- jager liepen ernstige brandwonden op, toen ajj een poging deden om de drie ongelukkige te redden. DE BANKROOF TE COLORADO. In een schuur in het plaatsje Liberal in Kansas, is het lijk gevonden van den assistent- kassier Kessinger, die bij den roofoverval op de Eerste Nationale Bank te Lamar in Colo rado, door de 4 bandieten was ontvoerd. De bandieten zijn alle 4 ontkomen. DE GEVAARLIJKE DUITSCHE HERDERSHONDEN. De magistraat te Tunbridge, in Kent, heeft het doodvonnis gestreken over een tweejarigen Duitschen herdershond. De eigenaar was gedagvaard, omdat hij het dier niet behoorlijk vast had gehouden. Mevrouw Cullum, iemand die in het bad- hotel logeerde, zeide dat zij met een Sealyham terrier op het golfveld was toen de Duitsche herdershond haar hond aanviel. Zij nam haar terrier op en zette hem op haar schouder. De herdershond sprong op en beet een stuk van een van haar vingers af, die daarna geampu- teerd moest worden. De verdediger voerde aan dat de terrier, die op acht plaatsen gebeten werd, het gevecht gaande had gemaakt. De herdershond was bijzonder goedmoedig en speelde altijd met kinderen. De heer Cullum daarentegen noemde het dier een woesten nijdas, dien men niet los had mogen laten loopen. Er was reeds last gegeven het dier op te sluiten en de magistraat besliste, dat het nu ter dood gebracht moest worden. Aan de Frank. Ztg." wordt uit Londen een merkwaardig, doch door officieele en verant- woordelijke personen bevestigd geval mede gedeeld omtrent een 17jarig Engelsch meisje, dat jaren geleden als slachtoffer van vrou- wenhandel naar Buenos-Aires werd geexpor- teerd. Enkele bijzonderheden daarvan zijn dezer dagen voor een Londensche rechtbank ter sprake gekomen. Violet Xwas een knap meisje, toen zij in Juli 1910 te Cardiff trouwde met den uit Polen afkomstigen koopman Samuel Vizar. Zij kenden elkaar nog niet lang, maar de niet onbemiddelde man scheen een goede partij. Na verloop van eenigen tijd werd een dochtertjc geboren. Eenige maanden daarna stelde Vizar een bezoek van het geheele gezin voor bij zijn broeder te Buenos-Aires. Daar aange- komen, bracht hij zijn vrouw voorloopig in een naar zij meende, groot hotel. Zij bemerkte echter aldra van welken aard dit hotel was en vernam tevens, dat zij door haar man voor contant geld eenvoudig aan den hoteleigenaar verkocht was. Violet was geenszins geneigd, zonder meer te capituleeren, doch men dwong haar door honger en bedreigde haar en haar baby net zoolang, tot zij zwichtte. Na eenige maanden vluchtte zij naar het huis van een methodisti- schen zendeling, die haar als huishoudster aannam. Maar weldra verscheen Vizar met twee politieagenten, die de vrouw dwongen, naar haar man terug te keeren, daar zij zijn wettige echtgenoote was. En Violet werd door haar man wederom aan het huis der scharrde afgeleverd. Zij werd nu streng bewaakt en geen oogenblik buitenshuis gelaten. In bedoeld perceel belandde op een dag ook een ingenieur uit Zuid-Wales, die op een oceaanstoomschip werkzaam was en weldra naar Engeland zou terugkomen. Het buiten- gewone toeval wilde, dat deze Engelschman herhaaldelijk bij Violet's ouders thuis kwam. Nu volgde wel geen dramatische ontvoering maar de ingenieur lokte een onderzoek door de politie uit; men vond Violet in een kleine dakkamer opgesloten en met de hulp van lief- dadige vereenigingen en van het Britsche con- sulaat keerde zij met haar dochtertje naar Engeland terug. Men vernam bij die gelegen heid, dat Violet haren man 250 pond sterling 3000 gulden dus, had opgeleverd. Violet heeft na deze episode geenszins de vreugde in het leven verloren. Ondanks de doorstane ellende had zij haar jeugd en frisch- heid dermate bewaard, dat zij daarna nog tweemaal is getrouwd, het laatst met een Arabier, met wien zij naar de zelf verzekert zeer gelukkig leeft.

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 3