HetWuzgeki/nd PUROL smaakt als room BUITENLAND. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. DE RE1S VAN DE KONINGIN EN DE PRINSES NAAR ZWEDEN EN NOORWEGEN. De Koningin en Prinses Juliana hebben Zaterdaig de zomerreis naar het Noorden aangevangen. De eerste verblijfplaats is Abisko. in het Noorden van Zweden, waar H.M. in 1924 eveneens vertoefde. Het voornemen bestaat daarna de Noor- delijke Fjorden en het Noorweegsche hooggebergte te bezoeken. WIJZIGING DER KIESWET. In de Vrijdag gehouden zitting der Tweede Kamer is o.m. aangenomen het voorstel tot wijziging der Kieswet, waar- bij de bevoegdheid wordt verleend voor kiezers wier beroep medebrengt, dat zij in den tijd dat de verkiezingen gehouden worden werkzaam zijn buiten de gemeen te waar de stemming plaats vindt, mits die afwezigheid telkens langer dan drie da- gen duurt, bij volmacht te stemmen. De kiezer moet dan voor 1 Januari aan zijn gemeentebestuur verzoeken om als be- voegd bij volmacht op de kiezerslijst te worden vermeld. Later kan de kiezer, die zijn werkelijke afwezigheid bij de stem ming ziet aankomen, daarvan mededeeling doen ter secretarie en zijn gemachtigde aanwijzen. Voorts werd aangebracht een wijziging der Kieswet in verband met het gebeurde te Aardenburg, waar door de verdeeling der zetels over drie andere partijen, de Roomsch-Katholieken, die toch de groot- ste helft der uitgebrachte stemmen op hun- ne lijst vereenigd hadden, tegenover de andere partijen in de minderheid kwamen. HULDEBETOOGING VOOR Dr. SCHAEPMAN. Gisteren werd door ongeveer 6000 personen deelgenomen aan een huldebe- tooging voor het monument van Dr. Schaepman, te Tubbergen, georganiseerd door het RjK. Werkliedenverbond in het Bisdom Utrecht, dat te Almelo zijn jaar- lijks eongres hield. DE ZENDTIJD VAN DE V. A. R. A. Naar ,,Het Volk verneemt, heeft de V.A.R.A. een audientie aangevraagd bij Minister Van der Vegte, teneinde aan te dringen op uitbreiding van haar zendtijd. De V.A.R.A. vraagt de helft van den zendtijd op den Hilversumschen zender, die overblijft, nadat aan de verlangens van den V.P.R.O. (de vrijz.-protest, zend- vereeniging) zal zijn voldaan. SCHUTTEVAER. Vrijdagavond heeft de heer Schuttevaer te Rotterdam een lezing gehouden over zijn tocht naar Plymouth. Hij vertelde eerst uitvoerig over de aanleiding tot het bouwen van de boot. De wederwaardig- heden, die hij heeft ondervonden met zijn model en later met zijn booten, schetste hij uitvoerig. In het verhaal van zijn tocht naar Plymouth liet hij uitkomen dat de navigatie van kapitein Smit veel te wen- schen heeft gelaten. Aan het eind van den avond heeft een zoon van den heer Schuttevaer medege- deeld. dat stuurman Kruithof te Plymouth, naar de heer Schuttevaer zei, onder drang van kapitein Smit, den ouden heer Schut tevaer had aangevallen met een mes. In de daarbij ontstane worsteling zou Kruit hof hebben geroepen ,,Nu is de boot ons. Het is den heer Schuttevaer te- vens bekend, dat Kruithof aan zijn vrouw een brief heeft geschreven, waarin hij haar mededeelt, dat zij Kruithof en kapitein Smit zich meester hadden weten te maken vah de boot. Deze aangelegenheid is in handen gegeven van den consul te Plymouth, van wien Schuttevaer vier we- ken uitstel heeft gekregen om zijn zaken te regelen. Er zijn thans reeds weer tal van aan- biedingen binnen gekomen van personen die zich voor een tocht over den Oceaan beschikbaar stellen. MAXIMUM -GEWICHT VAN POSTPAKETTEN. De postadministratie overweegt, naar de Tel. meldt, sedert eenigen tijd in hoe- verre het mogelijk is, tegemoet te komen aan verzoeken om ook in het binnen-" landsch verkeer de gewichtsgrens voor postpaketten, welke thans 5 K.G. bedraagt te verhoogen. Uit een ingesteld onderzoek is geble- ken, dat het zonder "technische bezwaren mogelijk zal zijn de gewichtsgrens op voorloopig 7 K.G. te brengen. D'e Postraad heeft zijn instemming met het voornemen betuigd. Een wetsontwerp tot wijziging van de pakketpostwet is thans in voorbereiding. BEGROOTING WEGENFONDS. Aan het voorloopig verslag der Eerstt Kamer over de begrooting van het We- gemonds voor 1928 is het volgende ont leend Eenige leden wezen er op, dat het ver keer behalve op sommige wegen in de na- bij'heid van groote steden en belangrijke centra van anderen aard, geenszins van zoodanigen aard is, dat het den aanleg van kostbare, zeer breede wegen zou wet- tigen. In verreweg de meeste gevallen kan h. i. met geringe verbreeding worden vol- staan of behoeft zelfs in het geheel geen verbreeding te worden tot stand gebracht. Voorts werd door hen gewezen op het toenemend vernietigen van natuurschoon door het aanbrengen van veranderingen in het trace of de breedte van bestaande wegen, doch vooral door den aanleg van nieuwe weggedeelten. Gevraagd werd of de minister verno- men heeft hetgeen onlangs in de pers is medegedeeld betreffende het verband tus- schen kankergevaar en bituminieuze weg- dekken en zoo ja of hij het niet wenschelijk acht, dienaangaande een wetenschappe- lijk onderzoek te doen\instellen. Enkele leden zouden gaarne vernemen of het in de bedoeling ligt om voor wegen voorzien van goede fijwielpaden, het ge- bruik van den rijweg voor wielrijders te verbieden. Met het oog op de veiligheid van het verkeer achtt^n zij zulk een ver- bod wenschelijk. Opheffing van tollen. Sommige leden waren van meening, dat een noodzakelijk gevolg van de invoering der wegenbelasting moest zijn. dat alle tollen werden opgeheven. Verdeeling der gelden uit het wegen- fonds. Verscheidene leden maakten bezwaar tegen de verdeeling van de gelden uit het wegenfonds over de onderscheidene pro- vincies. Met name achtten zij het aan de provincie Limburg toegekende aatideel niet juist berekend en met de billijkheid in strijd. Voor een blijvende regeling is er behoefte aan een formule, waarin met alle voorkomende omstandigheden reke- ning wordt gehouden. DE RIJKSMIDDELEN. De opbrengst der rijksmiddelen bedroeg over de maand Mei f 50.740.525 tegen over 48.497.209 in Mei 1927. Sedert 1 Januari werd ontvangen f 213.303.474, tegenover 211.788.111 in hetzelfde tijd- vak van 1927. De inkomsten ten bate van het leenings- fonds 1914 bedroegen in Mei f 9.963.593. tegen 12.188.550 in Mei 1927 en sedert 1 Januari 37.349.349 tegen f 47.356.312 in hetzelfde tijdvak van 1927. Men schrijft aan het Haagsche Corres- pondentiebureau De opbrengst van de rijksmiddelen over de eerste vijf maanden van het jaar 1928 is negentien millioen boven vijftwaalfden van de xaming. Intusschen is hierin be- grepen een overschrijding met 17J^ mil lioen van de raming der inkomstenbelas- ting, zoodat de resteerende overschrijding slechts 1J^ millioen bedraagt. De overschrijding van de raming der inkomstenbelasting wijst niet op vooruit- gang. Dit blijkt reeds hieruit, dat, verge- leken bij de opbrengst over de eerste vijf maanden van het vorige jaar, de inkom stenbelasting zeven ton is achteruit ge- gaan. De overschrijding van de raming der inkomstenbelasting heeft dan ook andere oorzaken. Een daarvan is het ongelijkmatig bin- nenkomen dier belasting, waardoor de ge- zamenlijke opbrengst over de eerste vijf maanden relatief hooger pleegt te zijn dan die over de laatste zeven. Dit jaar is er een tweede oorzaak, van groote draag_wijdte. De raming voor 1928 dus ook 5/12 van de raming houdt namelijk rekening met het nieuwe lagere tarief de opbrengst over de eerste vijf maanden daarentegen berust uitsluitend op het oude hoogere tarief. De opbrengst moet dus in deze vijf maanden veel hoo ger zijn dan 5/12 van de raming. Ware dit niet het geval, dan zou er een groote tegenvaller zijn. DE OLYMPISCHE SPELEN. Het N. O. C. deelt mede, dat het aan- tal betalende bezoekers gedurende de hockeywedstrijden 54.275 bedroeg en dat van de voetbalwedstrijden 249.677. Wanneer men als gemiddelde der toe- gangsprijzen voor hockey f 1.25 en voor voetbal f 2 neemt. hebben de ontvangsten ongeveer f 600.000 bedragen. Het aantal auto's, dat gedurende de hockey- en voetbalwedstrijden op het Sta- dionplein is voorgereden, bedroeq circa 50.000. Mrs. Pankhurst, schrijft de ,,Daiiy Mail", had een bijzonder talent om geest- drift op te wekken. Wanneer zij 'n oproep deed om steun, ledigden de vrouwen haar beursjes of verkochten zelfs haar juwee- len. Zij spoorde aan tot gewelddaden, om de aandacht te vestigen op het on recht, dat de vrouwen werd aangedaan, door haar het kiesrecht te onthouden. Zij zelve bleef niet achter, daden te doen, toen zij in 1908 met haar campagne begon, welke aanvankelijk bestond in het treite- ren der openbare macht. De suffragettes drongen in het parlement binnen, waar zij de ministers in de rede vielen. Ook maak ten zij veel werk van het inwerpen van winkelruiten. In de jaren van 1908 tot 1913 ging het van kwaad tot erger, zoo dat Mrs. Pankhurst een lange lijst van vonnissen voor haar rekening kreeg. In 1908 kreeg zij in Februari zes weken ,,brommen" voor ordeverstorina in 't par lement; in October drie maanden wegens het aanhitsen tot oproer in 1912 werd zij in Maart tot twee maanden gevange- nisstraf veroordeeld wegens het inwerpen van winkelruiten, in Mei kreeg zij negen maanden wegens een samenspanning om nog meer ruiten in te slaan. In 1913 werd zij tot drie jaren dwangarbeid veroordeeld wegens aansporing tot oproer. Zij werd echter na een paar weken weer vrij- gelaten. Evenals andere v, eerbarstige kiesrecht- vrouwen bestreed mrs. Pankhurst haar ge- vangenhouding door z.g. hongerstak;ng. zij weigerde voedsel te gebruiken. Her- haaldelijk werd zij kunstmatig gevoed, maar haar taktiek van verzet had zooveel succes, dat zij van 't totaal van haar straf- fen bij elkaar slechts zes-en-twintig weken achter de tralies zat. Emmeline, die in Juli 1859 te Manches ter werd geboren, is 68 jaar oud gewor den. OCEAANVLUCHT. Gistermiddag 3 uur zijn de vliegers Stultz en miss Earhart van New-Found- land opgestegen voor hun vlucht over den Oceaan. Het is niet bekend, of de Azoren hun eerste doel is, dan wel of zij fechtstreeks naar Engeland willen vlie- gen. BISCUITS VOOR NOBILE. Zondagmorgen vertrok een vliegtuig van de K.L.M. met 300 K.G. biscuits, van ,.de Liga", biscuitfeibrieken te Bergen op Zoom ter beschikking gesteld voor No- bile en zijn metgezellen. Zij werden naar Malmo gebracht, waar het vlieqtuiq te half vier aankwam. Het vliegtuig was te half negen terug in Amsterdam. MASSA-VERGIFTIGING IN POLEN. In de Poolsche garnizoensplaats Biala Podlaski zijn 300 soldaten onder beden- kelijke vergiftigingsverschijnselen ziek ge- worden, zonder dat tot dusverre de oor zaak van de ziekte kon worden opge- spoord. Men neemt aan, dat deze ziekte- gevallen het gevolg zijn van het gebruik van bedorven vleesch of onrein water. Ook onder de burgerbevolking kwamen verscheidene vergiftigings-symptomen voor. De ziekte openibaart zich door hoofdpijn, maagkrampen en verlammings- verschijnselen. DE DOOD VAN MRS. PANKHURST. Een /cordate vrouw. Het overlijden van Mrs. Emmeline Pankhurst, de bekende kiesrecht-vrouw, brengt in herinnering de van rustige En- gelsche toestanden kenmerkende periode van voor den oorlog, waarin een klein aantal kordate vrouwen uit den gegoeden stand te Londen op luidruchtige wijze ijverde voor het verleenen van het kies recht aan de vrouw. Van deze agitatie vormden de drie dames Pankhurst, de thans overledene met haar beide dochters Christabel en Sylvia, de ziel. Herhaalde- lijk maakten de dames kennis met de ge- vanaenis. fimmeline was reeds al op vrij jongen leeftijd bij verscheidene hervormingsbewe- gingen betrokken. Zij maakte zich in het bijzonder op het gebied van het onderwijs en de armenbedeeling verdienstelijk, maar tenslotte maakte zij zich van alien vasten maatschappelijken arbeid vrij teneinde zich uitsluitend te wijden aan de agitatie ten behoeve van het kiesrecht voor de vrouw. De oorlog maakte aan deze agitatie een einde. Bij het uitbreken daarvan stelde Emmeline zich geheel in dienst van de re- geering. Zij nam vooral een actief aan- deel aan den arbeid tot het werven van recruten, waartoe zij vele malen de be- gaafdheid van het woord, waarover zij be- schikte, met veel succes aanwendde. De oorlog bracht anderzijds haar en haar sekse-genooten de rechten, waarvoor zij zoolang en fanatiek had geijverd. TER NEUZEN, 18 JUNI 1928. ZIJN SCHROEF BESCHADIGD. Zaterdagnacht zou het Eng. s.s. Crach- shot", komende van Gent, alhier afschut- ten. Bij het in de sluis komen brak de voortros. waardoor het schip genoodzaakt was hard achteruif.te slaan. Hierbij is het schip in aanraking gekomen met de sluis- muur, waardoor het drie bladen van zijn schroef afsloeg. Het schip is daarna uit de sluis gesleept en wacht thans op nader orders. SPOOR WEGMAATSCHAPPIJ GENT—TER NEUZEN. Deze maatschappij maakte in 1927 een nettowinst van fr. 1.190.593 (vorig jaar fr. 326.852). Naar verluidt zal dit jaar aan de aandeelhouders uitkeering van eenig dividend worden voorgesteld. „HULP IN NOOD". Een Jubile. In de dezer dagen gehouden algemeene vergadering der leden van het uitkeerings- fonds bij ziekte „Hulp in nood" alhier, bleek uit de rekening van den penning- meester dat over het laatst verloopen kwartaal, Maart-Mei is ontvangen aan contributie f 599,85 en buitengewone in komsten f 27,05, samen f 626,90. Uitgegeven werd wegens uitkeering aan zieken f 815,50, bodeloon 78, buiten gewone uitgaven f 54,80, samen f 948,30, alzoo op dit kwartaal een nadeelig slot van f 321,40. Voorts werd uitgebracht het jaarver- slag over 1927/28. Daaruit bleek dat is ontvangen aan contributie f 2458,85, bui tengewone inkomsten f 325,02, samen f 2783,87, terwijl is uitgegeven aan onder- steuning van zieken 2773,19, bodeloon f 318, buitengewone uitgaven f 263,98, uitkeering bij overlijden f 100, samen f 3455,17. Er is dus over het geheele jaar een verlies van f 671,30. Het kapitaal der vereeniging daalde daardoor tot f 6561,60 In deze vergadering werd tevens het feit herdacht, dat de vereeniging 35 jaar bestaat. In de eerste plaats werd dank ge bracht aan hen, die tot het stichten dezer nuttige en onmisbare vereeniging het ini- tiatief hebben genomen. Zij werd opgericht 15 Juni 1893. De contributie werd bepaald op 10 cent per week, de uitkeering op f 4. Terstond lie- ten zich 90 leden inschrijven. Een mooi begin. Bij de tweede inschrijving op 9 Ju li hadden zich weer 28 leden aangemeld, bij de derde op 14 Augustus weer 26 en zoo vervolgens tot in Juni 1894 het leden- tal was geklommen tot 211. Wel een be- wijs dat deze vereeniging dadelijk een goeden ondergrond had. Van die 211 le den van 1894 staan thans nog 62 lid der vereeniging. Alzoo zijn er 149 de vereeni ging ontvallen door overlijden, vertrek, eervol ontslag als anderszins. In het twee de jaar was de aanwas van het ledental niet zoo groot, daar er zich slechts 16 aanmelden. In den loop der jaren steeg het ledental tot boven de 400, doch is weer gedaald, zoodat het rond de 300 schom- melt. In den loop der jaren hebben verschil- lende leden als bestuurslid hunne krach- ten aan de vereeniging gewijd. Het be- stuur heeft gemeend de zaak steeds in goede banen te hebben geleid en is dankf baar voor het van de leden genoten ver- trouwen. Was aanvankelijk de uitkeering f 4 per week, toen er niet veel zieken waren en de kas goed vooruit was gegaan werd de uitkeering op voorstel van het bestuur verhoogd tot 5, en na eenige jaren ver- hoogd tot 6. Als gevolg van veel zieken en sterke daling der kas werd 12 Januari 1916 de uitkeering weer teruggebracht op f 5 14 Sept. 1912 werd besloten de Konink- lijke goedkeuring op de Statuten aan te vragen, die 8 Maart 1913 aan de vereeni ging werd meegedeeld. Pevens werd be sloten tot het aanvragen eener subsidie aan de gemeente. De gemeenteraad stond J 50 per jaar toe. Enkele malen was re- glementswijziging noodig, voor een bete- ren gang van zaken. Toen 10 Mei 1919 het saldo in kas weer flink gestegen was werd de uitkee ring weer verhoogd tot f 6 per week, ter- wiji deze 10 Januari 1920, toen er het af- geioopen jaar weer weinig moest uitge- keerd worden werd verhoogd tot f 8. Voorts stelde het bestuur in Mei d.a.v. voor de uitkeering bij overlijden te ver hoogen van 10 tot 20, hetgeen ook werd aangenomen. Een jaar daarna wer den de tekorten echter zoo groot, dat men zich genoodzaakt zag voor te stellen of de contributie te veriioogen ot de uitkee- ringen te verlagen, waarbij het eerste werd aangeraden. Besloten werd de con tributie te verhoogen tot 20 cent per week. Bij een goeden stand der kas werd 13 juni 1925 besloten de contributie te ver- minderen tot 15 cent per week, hetgeen een groot voordeel voor de leden betee- kende. In die vergadering werd tevens beslo ten de afdeeiing Steunkas, ingericht met het oog op bijzondere uitkeenngen, welke aan uitgetrokken zieken een uitkeering gaf van f 1,50, later verhoogd tot /4 per week, in de vereeniging op te lossen, aan- gezien het ten slotte toch een lichaam was. Zoo had men 11 September 1926 be- reiikt en was het bestuur van oordeel dat de stand der financien toeliet de uitkee- ringen weer te verhoogen. Besloten werd die te bepalen op f 9 per week, zoolang de toestand van de kas dit zou gedoogen. Uit een en ander blijkt ruimschoots, dat de opvolgende besturen steeds hebben ge- tracht het beheer in het goede spoor te houden. Het heeft er zich niet op toege- legd een hooge reserve te kweeken, doch telkens indien het meende dat de finan- j cien het toelieten er naar gestreefd, daar- j van zooveel mogelijk aan de zieke leden j ten goede te doen komen. De vereeniging i was in het tijdsverloop van 35 jaar in- derdaad voor velen een „hulp in den nood en heeft krachtig medegewerkt om velen die door ziekte werden getroffen hun lot eenigszins dragelijker te maken. Deze voor en steeds door werklieden be- heerde vereeniging, mag zeker een der nuttigste in onze gemeente worden ge- noemd, die den steun van alien verdient, en van welke het te hopen is dat zij zich in toenemend ledental zal mogen verheu- gen, opdat zij de taak die de oprichters zich voor 35 jaar voor oogen stelden en die op zoo uitnemende wijze is ver- rieht, zal kunnen blijven vervullen en ve len ten zegen zal kunnen zijn. Er werden in totaal ingeschreven 836 leden, waarvan er nog 317 over zijn. ONTSLAG GEMEENTESECRETARIS STOPPELDIJK. In de Vrijdagnamiddag gehouden ver gadering van den raad der gemeente Stop peldijk werd besloten tegen het besluit van Gedep. Staten, waarbij het ontslag van den gemeente-secretaris-ontvanger niet werd goedgekeurd, in beroep te gaan j bij de Kroon. Als rechtskundig raadsman van Burg. en Weth. zal optreden Mr. Dr. N. L. Deckers te s Gravenhage. AKTE EXAMEN LAGER ONDERWIJS. Bij het gehouden examen voor de on- derwijzersakte is o.m. van de Chr. Kweek- school te Middelburg geslaagd de heer F. P. van Westerbrugge van Zaamslag. EXAMEN AKTE L. O. Geslaagd voor het examen akte L. O. aan de Rijkskweekschool te Oostburg de dames: J. de Klerk te Zuidzande; T. de Kok te Oostburg M. Nijssen te Sluis- kil; M. van de Velde te Scherpenisse; J. van de Ree te Ter Neuzen en de heer B. van de Reepe te Heinkenszand. Af- t gewezen geene. Geslaagd voor akte L. O., de heer R. E. O. Plasschaert, van Westdorpe, leerling der Bassehoppelijke Kweekschool r te Oudenboseh. RUNDVEE-FOKDAG TE ZAAMSLAG. In het vorig nummer is door een mis- verstand gemeld dat de keuring der dieren is verricht door den heer Brons. De keu- ringen zijn n.I. verricht door den heer D. J. Dees, veearts te Zaamslag. GERED. De reddingsboot van Burghsluis heeft van het, op de Neeltje Jans Roggeplaat bij Brouwershaven gezonken scheepje ,,Graauw 8", gered de schipper en de knecht. Het vaartuigje is waarsehijnlijk verloren. DE ECONOMISCHE BELANGEN VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Alvorens de Tweede Kamer op reces ging, kwam j.l. Vrijdag als laatste punt aan de orde de interpellate van den heer Kortenhorst over den ongunstigen econo- mischen toestand van Zeeuwsch-Vlaan- deren en de inaatregelen welke genomen zijn en zouden kunnen worden om daarin verbetering te brengen. Het betoog van den interpellant werd gesteund door de heeren Leenstra, Krij- ger, Drop, Loerakker, Boon, Kersten en Van de Bilt. Wij komen nader op deze in het bijzon der voor Ter Neuzen en overigens voor geheel ons gewest uitvoerig terug, doch INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. Moeders nemen voor de roode. gesmetteofontstokenhuid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat is vermelden thans dat de Minister van Fi nancien, de heer De Geer, voorzitter van den Raad van Ministers, o.m. heeft ge- antwoordt de Regeering zal voortgaan met maatregelen te nemen, de aangevaa- gene uit te voeren en de door den inter pellant verlangde overwegerf. In de vlasindustrie zijn voor 45 over- werkvergunningen verleend, aan 10 ge- meenten zijn subsidies verstrekt in ver band met werkverruimina, de technische voorlichting van de klompenindustrie wordt bevorderd en de emigratie naar Eindhoven is ook begunstigd. De Minister is van oordeel, dat voor wat de vlasindustrie betreft veel afhangt van de samenwerking met de betrokkenen die veel te wenschen overlaat. Door den Minister van Waterstaac wordt overwogen kanaal-aanleg Axelsche SassingHulst, waarvan de k'osten op 3 millioen worden geraamd, waarvan de streek 25 zal moeten bijdragen. (Het betrokken comite weet nu waaraan zich te houden. Red.) Aan den Waterstaat is opdracht ge geven plannen uit te werken voor verbete ring en uitbreiding der kaden en opslag- plaatsen te Ter Neuzen, terwijl op de be grooting voor 1929 een bedrag zal worden uitgetrokken voor verbetering der stations- loskade. Vermindering van de tarieven voor den provincialen stoombootdienst zal moeilijk zijn, aangezien het rijk reeds f 157.000 op den stoombootdienst bijdraagt. Het geven van toeslag op de spoorweg- tarieven en bijslag op het loodsgeld voor de haven van Ter Neuzen komt niet wel doenlijk voor, en zou niet in overeenstem- ming zijn met de internationale overeen- komsten. De regeering is bereid te overwegen de verbetering van de wegen tusschen Oost- en West Zeeuwsch-Vlaanderen te bevor- deren. Naar aanleiding der vraag of de regee ring eventueel bereid zou zijn een commis- sie te benoemen die van voorlichting zou kunnen dienen omtrent de economiscfoe ontwikkeling van dat gewest antwoordde de Minister, dat de ambtelijke permanente vlascommissie een groot deel van het ter- rein zou kunnen bestrijken, dat de inter pellant heeft bedoeld. Concentratie van gemeenten zal, indien daartoe voorstellen inkomen, ernstig in overweging worden genomen. In zijn dupliek geeft de Minister toege- zegd, bereid te zijn de nader gemaafete opmerkingen aan zijn ambtgenooten mede te deelen, en daarover in den eerstvolaen- den Ministerraad met hen van gedacnten te zullen wisselen. KAMER VAN KOOPHANDEL VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. In de Vrijdagavond gehouden vergade ring werd het nieuwe lid, de heer L J Mes, geinstalleerd. Bij de mededeelingen bleek, dat de rijks- waterstaat zal beginnen met den weg door den Katerpolder (verbinding Zeeland Brabant) van 2.50 M. op 4 M. te verbree- den. Inzake het verkrijgen van een vlucht- haven te Zijpe werd besloten een afwach- tende houding aan te nemen, nu de Minis ter heeft medegedeeld, daarvoor gelden op de begrooting 1929 te zullen brengen. Na zeer uitvoerige besprekingen werd met 3 stemmen tegen besloten Ged. Sta ten te verzoeken of het niet mogelijk is naast het geregelde personenvervoer per autobus Middelburg op Wolfaartsdijksche Veer in aansluiting met de boot op Zierik- zee, ook een geregelden vrachtautodiensi al was het maar een maal per dag, te ver krijgen. Met 1 stem tegen werd besloten Ged. Staten te verzoeken inzake het veer Kort- geneWolfaartsdijk (dus van Noord- op Zuid-Bevelandde tarieven te herzien en al was het maar op enkele dagen 'n latei boot in te leggen. ZAAMSLAG. Met ingang van 1 Sept. a.s. zijn als verzorgers in het in aanbouw zijnde htris voor ouden van dagen benoemd het echt- paar P. van den Akker te Maasland, Aan voornoemd gebouw zal den naam worden gegeven van „Rustoord' AXEL. Geslaagd te Utrecht voor het examen analyst (chem.) le gedeelte, mej. G. Dreg- mans te Axel. SAS VAN GENT. Het bestuur der Coop. Suikerfabriek te Sas van Gent verwacht eerstdaags een twintigtal Fransche landbouwspecialitei- ter op bezoek, met wie een rijtoer door Oost Zeeuwsch-Vlaanderen zal worden ondernomen, en ook de bekende Z.- WENKEN VOOR VEILIGHEID EN VOLKSGEZONDHEID. Men is verplicht in geval van ziekte alles te doen om te genezen en zoo spoe- dig mogelijk zijn arbeidsgeschiktheid te herkrijgen. Daartoe behoort het tijdig in- roepen van geneeskundige hulp. In plaats daarvan zich door ondeskundigen te laten behandelen, is ten zeerste af te keuren, want daardoor wordt niet alleen het leven van de behandelde in gevaar gebracht, maar kunnen ook besmettelijke ziekten, die niet tijdig worden herkend, verspreid worden. GEZONDHEIDSRAAD. Doos30en60ct.Tube80ct.Bij Apoth.en Drogisten

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 2