Ter Nei'zensche Courant Tweede Blad. Sam en zijn schat BINNENL AND. P8tJILL8T0N Vrljdag 15 Juni 1928. No. 8233. DE TUBERCULOSE IN NEDERLAND CENTRALE FOKVEEDAG VAN RUNDVEE TE ZAAMSLAG. VAN EERSTE KAMER. Vergadering van Donderdag. Voortgezet wordt de behandeling van het wetsontwerp tot regeling der naamloo- ze vennootschappen. De heer Van den Bergh (lib.) zet zijn Woensdag afgebroken rede voort en be- toogt, dat de handel niets wil weten van openbaarmaking der jaarstukken voor ge- sioten vennootschappen aangezien de con- currentie-moeilijkheden daardoor zeer ver- groot worden. Spreker ontwikkelt voorts bezwaren tegen het gevaarlijke enquete- recht, dat meer macht geeft aan de aan- deelhouders die weinig belangstellen in de bedrijven. Ter illustratie deelt hij mede, dat bij de onderneming, waarvan spreker directeur is, nimmer een buitenstaand aan- deelhouder ter vergadering is geweest. De heer Slingenberg (v.d.) acht een verdergaande wettelijke regeling urgent, ten einde de rechtszekerheid te verhoogen. Spreker betoogt, dat ook het tegen- woordige recht alle macht aan de aandeel- houders geeft en het ontwerp de bevoegd- heid der directie nog uitbreidt. Ook be zwaren tegen de beperking der oligarchi- sche clausule zijn zeer overdreven, waar- tegenover echter verschillende voordeelen staan. Spreker zal voor stemmen als de Minister toezegt bij nouvelle in alles open- baarheid voor te zullen schrijven voor ven nootschappen die vertrouwen van derden vragen. De heer Michiels van Kessenich (r..-k.) sluit zich aan bij de onderscheidene be zwaren TWEEDE KAMER. Vergaderingvan Donderdag. Voortgezet wordt de behandeling van de wijziging van de Dienstplichtwet. De wijziging van art. 27, 2e lid was aan het siot van de vergadering door den Minister teruggenomen. Bij art. 1 licht de heer Tilanus (c.-h.) een amendement toe, om uit te spreken, dat de vooroefeningen alleen in militair verband behoeven te geschieden en geen steun aan particulieren of vereenigingen behoort te worden verschaft voor de op- leiding, welk amendement echter wordt in- getrokken, nadat de Minister van Oorlog heeft verklaard, dat dit niet algemeen zal geschieden doch in uitzonderingsgevallen. Op art. 12 licht de heer Duymaer van Twist een amendement toe, strekkende om alle ingeschrevenen aan de keuring te on- derwerpen. De heer Van Rappard (lib.) besfriidt dit amendement, dat ook door den Minis ter wordt ontraden en later door den voor- steller wordt ingetrokken. Op art. 15 licht de heer K. ter Laan (s. d. a. p.) een amendement toe om gees- telijken en a.s. geestelijken niet vrij te stel- len van den dienstplicht. De heer Van Rappard (lib.) bepleit de vrijstelling van de eenige zoons. De heer Deckers (r.-k.) verdedigt de vrijstelling van geestelijken en a.s. geeste lijken als een historisch recht. De heer Lingbeek (h. g. s.) acht geen termen aanwezig om de geestelijken wet- telijk vrij te Stellen. VLIEGVERBINDING MET HET NOORDEN. Naar gemeldt wordt, beginnen de plan- aen tot het instellen van een geregelde vliegverbinding voor het centrum met het Noordelijke gedeelte van ons land een vasteren vorm aan te nemen. Reeds geruimen tijd worden in Hooge- zand (Groningen) voorbereidingen ge- troffen, om te komen tot een vliegverbin- dmg AmsteramHoogezand en daar- over zijn besprekingen met de K. L. M. gevoerd. Van het spoedig totstandkomen van een geschikt vliegveld zal voornamelijk afhan- gen. of de verbinding met de Noordelijke Uit het Engelsch door P G WODEHOUSE 59) Vervolg. Het was moeilijk om te zeggen, of de ernotie, die zich op het gelaat van den heer Molloy afteekende verbazing of ver- ontwaardiging was. Inbreken in uw huis? Bent u krank- zinnig? Ik kwam hier om u te spreken en vernam, dat u niet thuis was en uw knecht verzocht me even uw terugkomst af te wachten. Inbreken, wel ja? Zou u mij dan soms hier op de sofa gevonden hebben?" „Liet Snert u binnen?' De suggereerende invloed van den per- soon wiens levenstaak was geweest waardelooze olie-aandeelen te verkoopen, was zoo groot, dat Sam niettegenstaande alles begon te twijfelen. ,,Als Snert de naam van uw knecht is, liet hij mij binnen. Hij liet mij door de voordeur naar binnen op de meest nor- raale, conventioneele manier. ..Waar is Snert?" ..Waarom vraagt u mij dat? Sam ging naar de deur. De edele ver- ontwaardiging van zijn bezoeker had hem even van de wijs gebracht, maar heele- maal overtuigd was hij toch niet. Snert", riep hij. Hij is zeker uit." Snert." provincien binnen niet zeer langen tijd kan worden tegemoetgezien. In ieder geval is de K. L. M. niet onge- neigd tot exploitatie van een dergelijke lijn over te gaan, zoodra blijkt, dat daar- voor; de noodige belangstelling bestaat. Men is van meening, dat de nieuwe ver binding in een lang gevoelde behoefte zal voorzien en voor de noordelijke koopste- den van onschatbare beteekenis zal blij- ken. In den loop dezer week wordt te Hoo gezand een lezing gehouden, waarin na- dere mededeelingen over een vliegverbin ding AmsterdamHoogezand zulien wor den gedaan. Nog wordt gemeldt, dat de K. L. M., zoodra te Hoogezand een geschikte lan- dingsplaats zal zijn aangewezen. zal be ginnen met het houden van pleiziervluch- ten. BESCHERMING DER BEVOLKING TEGEN GIFGASSEN. Naar „de Avondpost" verneemt. is op verzoek van het Internationale Roode Kruis door het Nederlandsche Roode Kruis een nationale commissie ingesteld ter organisatie van de bescherming van de burgerbevolking in ons vaderland tegen gifgassen. Deze commissie zal weldra haar voorbereidende werkzaamheden aanvan- gen. DE „SCHUTTEVAER". Naar ,,de Maasbode" verneemt is de openbare verkooping van de reddingsboot ,,Schuttevaer" te Plymouth niet doorge- gaan. In de gegeven omstandigheden ble- ken kapitein Smit en stuurman Kruithof niet bevoegd om beslag op de boot te doen leggen. De strubbelingen van de laatste maanden schrijft Schuttevaer toe aan een vooropgezet plan om hem de boot afhan- dig te maken. Wetende, dat Schuttevaer over vrij beperkte geldmiddelen beschikt, zou men van bedoelde zijde het er op heb- ben aangestuurd. deze middelen door ge- durig uitstel van den tocht uit te putten om dan gemakkelijk de boot in bezit te krijgen. De verhouding tusschen Schutte vaer eener en kapitein Smit en stuurman Kruithof anderszijds, droeg de laatste maanden dan ook een zeer gespannen ka- rakter. Eenmaal is het tot een uitbarsting gekomen, waarbij Schuttevaer de hulp van de politie heeft moeten inroepen. De heer Schuttevaer Jr., die deze bijzonderheden mededeelde, zal nu poqingen in het werk stellen om de noodige financien te verkrij- gen, opdat, zoodra Schuttevaer van de emoties der laatste dagen bekomen is, de tocht zal kunnen worden voortgezet. Volgens het jaarverslag over 1927 van bovengenoemde Vereeniging stierven er in Nederland in 1927 aan tuberculose 7182 personen, waarvan 5354 aan long-tuber- culose en 1828 aan andere vormen van tu berculose. Op 10.000 der aemiddelde be- volking berekend, worden de sterftecijfers: aan longtuberculose 7.08, aan andere vor men van tuberculose 2.40, in het geheel 9.48. In de laatste zes jaren was de sterf- te aan tuberculose per 10.000 der gemid- delde bevolkinq: 1922 11.37; 1923 10.46; 1924 10.64; 1925 9.88; 1926 9.63 en 1927 9.48. Het beloop der tuberculosesterfte gaat dus nog steeds in dalende lijn, al is het verschil tusschen 1927 en 1926 niet groot. TER NEUZEN, 15 JUNI 1928. R. H. B. S. Bij Kon. besluit is benoemd tot directeur van en leeraar aan de R. H. B. S. te Alk- j maar, de heer J. H. Massink. met gelijk- tijdige toekenning van eervol ontslag als zoodanig aan de R. H. B. S. te Ter Neuzen ONDERSCHEIDING. Bij besluit van 4 dezer is benoemd tot commandeur in de orde van Leopold II van Belgie, de heer K. J. A. G. baron Collot d'Escury te Kloosterzande. EXAMENS. Bij het van 1014 April te Utrecht ge houden schriftelijke en van 30 Mei1 Juni te Arnhem gehouden mondeling exa- men van het 18e P. B. N. A. examen zijn vmmmtijffvraprwi geslaagd voor adspirant waterbouwkun- dig opzichter de heer W. J. M. Nieuwe- link te Hoek, voor sterkstroommonteur, de heer P. Leenhouts te Ter Neuzen. EXAMEN AKTE L. O. Geslaagd voor het examen akte L. O. aan de Rijkskweekschool te Oostburg, de dames M. Beun, Oostburg P. Brakman, Groede A. Dieleman, AxelJ. van Dix- hoorn, Hoek en Celina den Doelder, Ter Nenzen en de heer H. Almekinders, Axel. Geen enkele candidaat werd afgewezen. Dinsdag slaagden voor het examen akte L. O. aan de Chr. Kweekschool te Middelburg, de heeren P. Brakman, N.- en St. Joos'land; C. A. Caljouw, Veere; H. A. Cijsouw, Schoondijke; M. C. Deurloo, Nieuwdorp; J. D. Fossen, Kapelle en P. Taal, Middelburg. RIJWIELPADBN. Aan de gemeenteraden van Zuiddorpe. Koewacht en St. Jansteen is in antwoord op gevraagden steun door de Wegen- commissie te 's Gravenhage, een schrij ven gericht, aangaande het rijwielpad tusschen die gemeenten, dat die weg niet op het Rijkswegenplan voorkomt en ook niet van voldoend belang is voor door- gaand verkeer, waarom het uitgesloten is, dat het Rijk daarvoor een bijdrage zal ver- leenen. GEEN KERMIS. De gemeenteraad te Vlissingen heeft per circulaire besloten de kermis, welke dit jaar zou plaats hebben van Maandag 16 tot en met Zaterdag 21 Juli, niet te doen doorgaan. In de eerstvolgende zitting van den ge meenteraad zal dit besluit bekrachtigd worden. BOSCHKAPELLE. De kogel is thans door de kerk; met 1 Aug. wordt het hulppostkantoor definitief opgeheven en veranderd in een post-, te- legraaf- en telefoonstation. Wie de hou- der hiervan wordt, kan men niet beslist zeggen, vermoedelijk zal dit de besteller Verbraecken wel worden, aangezien deze reeds vele dienstjaren achter den rug heeft. Een klein-landbouwer had een prachtige toom van 28 kuikens gekweekt. Op een morgen ging de vrouw als naar gewoonte de beestjes voederen. Op haar lokken kwamen er maar slechts vier aan- loopen. Bij nader onderzoek kwam zij tot de teleurstellende ontdekking, dat de an dere 24 dood in het hok lagen, waar- schijnlijk door een bunzing of ratten af- gemaakt. KOEWACHT. Oinsdagnacht omstreeks 12 uur ontdek- te een vrouw, die haar ziek kind verzorg- de, brand bij haar buurman. De vlam sloeg al hoog op. Dadelijk werden de bu- ren gewekt en door vereende krachten kon men dan den brand nog tijdig bius- schen. Woensdagmiddag stortte de schuur van den landbouwer P. plotseling in. Ge- lukkig was er geen vee in de schuur. de stoffelijke schade is niet gering. De mazelen nemen in onze gemeen- te een minder zacht karakter aan. De meeste patienten hebben hooge koortsen. Bij enkelen vertoonen zich sporen van longontsteking. Deze week zijn 4 kinde- ren overleden. ,,Een beetje gaan wandelen, zeker.' Snert", brulde Sam. Van uit de lagere sferen kwam een blij- de kreet tot antwoord. ..He! Help!" Het was een moeilijke en langdurige taak voor Snert Todhunter geweest om den stofdoek, die Glibber Molloy met toe- wijding in zijn mond gestopt had, er uit te halen, maar hij wds er ten slotte toch in geslaagd, en zijn stem klonk den heer Molloy als een doodsklok in de ooren. .Hij sdhijnt dan toch thuis te zijn," zei- de hij zwakjes. Sam had zich omgedraaid en keek hem strak aan en Glibber merkte op. dat hij athletisch gebouwd was en stevige knuis- ten bezat en het hart zonk hem in de schoenen. ,,Je geeft hem maar een mep". scheen de liefelijke stem van zijn jonge vrouw hem toe te fluisteren; maar een blik op Sam was voldoende om zulk een voorne- men naar het land der utopieen te verwij- zen. Sam had ontegenzeggelijk het voor- komen van iemand, die als hij een mep kreeg terug mepte en met interest terug mppte. „Je hebt hem zeker gebonden", zeide Sam met gevaarlijke kaimte. Glibber gaf geen antwoord. Er zijn tij- den, dat spreken zilver en zrwijgen goud is. Sam keek hem eenigszins verbijsterd aan. Hij begon in te zien, dat hij het pro- bleem zou moeten oplossen om op twee plaatsen te gelijk te zijn. Hij moest na- tuurlijk onmiddellijk naar de keuken om Snert te bevrijden. Maar als hij dat deed zou deze schurk waarschiinlijk onmiddel lijk door de voordeur verdwijnen. En als hij hem in de kamer liet en de deur af- draaide, zou hij spoedig door het venster vertrekken. De Woensdag gehouden rundveefokdag, welke vanwege de Vereeniging „Tot Verbete- ring van het Rundvee in Zeeuwsch-Vlaande- ren" gehouden werd op de weide van den heer Anth. Dekker Fz. te Zaamslag, mag in alle opziehten goed geslaagd genoemd worden. Zij werd begunstigd door fraai zomerweer, zoodat alles een ongestoord verloop kon hebben en dit ook het bezoek zeer bevorderde. Toen men tot het organiseeren van dezen fokdag besloot, was de verwachting van het bestuur niet zoo hoog gespannen, omdat men vreesde, dat het in deze streek geheerscht hebbende mond- en klauwzeer verliezen onder de bekende goede dieren zou hebben teweeg- gebracht. Dit is echter ten slotte nogal mee- gevallen, al zijn verschillende dieren niet inge- Het was een aardig probleem, maar ge lijk alle problemen bestemd om opgelost te worden. Sam kreeg opeens een inspira- tie. Hij wees met een dreigenden vinger naar Glibber. ,Doe je broek uit", beval hij. Glibber staande hem verbaasd aan. Broek' stotterde hij. Broek. Je weet best wat een broek is zeide Sam. ,,En het helpt niets of je doet, of je het niet weet, doe je broek uit." „Mijn broek uitdoen." „Groote God", zeide Sam, plotseling wrevelig. ,,Wat mankeert je toch? Doe je dat dan niet iederen avond? Ga je dan nooit in een Turksch bad? Wat is daar nu toch voor moeilijks aan? Stroop af en schist op." ,,Maar ,,Luisterzeide Sam. ..Als je broek niet binnen een halve minuut franco bij mij is ingeleverd, geef ik je een klap op je kop." in achttien seconden was het kleeding- stuk i-n zijn bezit. ..Nu", zeide Sam, „zal het je misschien niet zoo gemakkelijk zijn om weg te ko men." Hij nam het kleedingstuk over den arm en ging naar de keuken. 2. Liefde is de grootste hartstocht. Bij Snert Todhunter was zij laat ontwaakt, maar daardoor, net als mazelen. met des te meer hevigheid. Een natuurlijke neiging om naar boven te ijlen en zijn belager in stukken te scheuren, maakte plaats voor een nog heviger begeerte om naar San Rafael te sneilen en Claire te zien. Dat was het eerste, wat hij zeide, toen Sam met een voorsnijmes zijn boeien had ge- slaakt. schreven, die aan de ziekte geleden hebben en aog niet in goede conditie waren. Het aangevoerde vrouwelijk fokvee was in kwaliteit goed tot uitmuntend, de kwaliteit der stieren was uitgezonderd drie exempla- ren van erkende superieure kwaliteit rede- lijk. Er waren 130 dieren ingeschreven en deze zijn ongeveer alle opgekomen. De dieren wer den, alvorens ze werden toegelaten, onder- zocht door den dierenarts, den heer Brons. Van wege het gemeentebestuur van Zaam slag werd blijk gegeven van bijzondere be langstelling, nu deze fokveedag in de gemeen- te gehouden werd, door het bestuur der ver eeniging met de keurmeesters in den voormid- dag ten gemeentehuize te noodigen en te reci- pieeren. De burgemeester, de heer De Feij- ter vertolkte daarbij de gevoelens van het ge meentebestuur en uitte de beste wenschen voor de vereeniging en haar streven: de be- vordering van de rundveefokkerij, welke zeker als een algemeen belang moet beschouwd worden. Door de jury's werden de bekroningen, (de prijzen besconden uit medailles) toegekend als volgt: Melkgevende (S of R) koeien, 2 maal gekalfd, langer dan 6 maanden drachtig en alle koeien 3 of meermalen gekalfd. 1. Truus van Driewegen, van J. Huijssen Dieleman te Ter Neuzen, 2. Everdina, van W. Dekker te Zaamslag, 3. Rika, van P. Dieleman te Axel, 4. Liza, van W. Dekker, voomoemd, 5. van H. Bonte te Koewacht, 6. Boerin, van M. Dieleman te Zaamslag, 7. Adri, van D. Dees te Zaamslag, 8. Ida, van R. J. van Waes te Zuiddorpe, 9. Adriana, van A. Haak te Zaamslag. Droogstaan.de (S of R) koeien, 2 of meermalen gekalfd. I. Emma, van Jac. de Putter te Axel, 2. Emma, van Jan de Putter te Axel, 3. Trien, van Mar. Dieleman. Alle S of R koeien 2 maal gekalfd, minder dan 6 maanden drachtig en 1 maal gekalfd, langer dan 6 maanden drachtig. 1. Tjerkje, van J. HuijssenDieleman, vnd., 2. Lies, van R. J. van Waes, vndL, 3. Martha, van Jan de Putter, vnd. Alle S of R koeien, 1 maal gekalfd, minder dan 6 maanden drachtig. 1. Koosje, van D. Dees, vnd., 2. Bertina, van W. Dekker, vnd. Niet-St. koeien, 2 of meermalen gekalfd, langer dan 6 maanden drachtig. 1. Bertha 21, van Alf. d'Hert te Zuiddorpe, 2. Nelly, van A. C. van Waes te Zuiddorpe, 3. Dora 3, van A. de Munck te Zuiddorpe, 4. Elza, van Mar. Dieleman, vnd., 5. Bonte, van P. Dieleman, vnd. Niet-St. koeien, 2 maal gekalfd, langer dan 6 maanden drachtig, en koeien meermalen gekalfd. 1. Bertha 21, van Alf. d'Hert, vnd., 2. Bles, van F. de Jonge te Zaamslag, 3. Rika, van Corn, de Feijter te Bosehkapelle, 4. Emma, van idem, 5. Wilrok, van idem, 6. Mol, van idem, 7. Mina, van L. J. v. d. Wege te Axel. Niet-St. koeien, 1 maal gekalfd, minder dan 6 maanden drachtig, en 2 maal gekalfd, minder dan 6 maanden drachtig. 1. Lena, van A. C. van Waes, vnd., 2. Boe- rinne, van H. Bonte, vnd., 3. Berthina, van C. de Munck te Zuiddorpe. Kalfvaarzen, zichtbaar drachtig. 1. van P. A. P. Dieleman te Ter Neuzen, 2. Geertje II van Driewegen, van J. Huijssen Dieleman, vnd., 3. Pietje IX van Driewegen, van idem, 4. Catlina, van A. Haak, vnd., 5. Angelina van W. Dekker, vnd. Kalfvaarzen, niet zichtbaar drachtig. 1. Elza, van Alf. d'Hert, vnd., 2. Nellie, van R. de Munck te Zuiddorpe, 3. Marie I, van C. de Clercq te Zuiddorpe, 4. Nora V, van J. HuijssenDieleman, vnd., 5. Herta, van Jan de Putter, vnd., 5b. Bertha III, van C. de Clerck, vnd., 6. Bonna, van J. de Putter, vnd., 7. Trui- tje II van Driewegen, en 8. Nelly VI van Drie wegen, beide van J. Huijssen.Dieleman, vnd., 9. Martha, van R. J. van Waes, vnd., 10. Nora, van J. de Feijter Lzn. te Axel, 11. Nelly, van F. de Jonge vnd., 12. Elza, van J. de Putter, vnd., 13. Art, van J. Scheeie, Bosehkapelle. Vaarzen van 12 mnd. tot zander breede tandem 1. Sjoerdje 10, 2. Sjoerdje 4, 3. Nora 4, alle van P. A. P. Dieleman, vnd., 4. Bertha, van Q. Dees te Zaamslag, 5. Sara, van D. Dees, vnd., 6. Marie, van Jac. de Putter, vnd., 7. Bonte, van F. de Jonge, vnd. Vaarzen van 5—12 maanden. 1. Nelly van Driewegen, van J. Huijssen Dieleman, vnd., 2. van Corn, de Feijter, vnd., 3. Tjerkje II van Driewegen, van J. Huijssen Dieleman, vnd., 4. Anna Vaan, van W. Dekker, vnd. Kamploene en Reserve-kampioene. Kampioene: Berbha 21, van Alf. d'Hert, vnd., -iritr^rfr TV UHltTir" II i\ UW III ,,lk moet naar haar toe." ,.Heb je je bezeerd, Snert?" ..Welnee, hij heeft me alleen een tik op mijn kop gegeven. Ik moet naar haar toe, Sam. Claire?" ,,Och, dat engeltje, dat haar fijne oog- jes uithuilt. Die meneer zei dat allemaal." ..Wat voor een meneer?" ,,Een meneer, die aan de achterdeur kwam en dien schoft boven vertelde, hoe dat arme stakkertje haar oogen uithuilde en hij dacht maar al, dat ie het tegen mij had." ,,Had je dan ruzie met Claire?" ,,We hebben woorden gehad. Ik moet naar haar toe?' ,,Dat kan. Kan je loopen? ,,Natuurlijk kan ik loopen. Waarom zou ik niet loopen?' ,,Ga dan maar mee." Niettegenstaande deze verzekering, merkte Snert, dat het moeilijk was om meester te blijven over zijn verstijfde le- dematen. Sam moest hem een arm geven en ze schotem maar langzaam op. „Sam", zeide Snert, nadat hij even had stilgestaan met het doel om zich wat te masseeren, maar gedurende welke han- deling hij blijkbaar diep had nagedacht. Weet jij hoe dat gaat met trouwen?' ,,0, dat is iets heel pleizierigs „Ik bedoel, hoe gauw of je het kan doen!" „Nu, bliksemsnel, zou ik denken. In ieder geval voor den burgerlijken stand, heel gauw." ,,Dan ga ik naar den burgerlijkea stand. Ik heb nou genoeg van al die misverstan- den." ..Flink gesproken, Snert! Hoe is het met je beenen?" ,.Mijn beenen zijn best. Ik denk alleen Reserve: Truus van Driewegen, van J. Huijs senDieleman, vnd. Alle St. st'eren van 3 jaar en ouder. 1. Robert 29. van Stierenvereeniging te Axel, 2. Wodan 4, van Stierenvereeniging „VoDiar- ding" te Zuiddorpe, 3. Frans 103, van Jac. J. Jansen te Kloosterzande. Alle St. stieren van 2 jaar. 1. Cesar Vaan 57, van W. Dekker, vnd., 2. Frits, van A. de Munck, vmd., 3. Comelis. van L. J. de Maat te Axel, 4. Jonge Max 154, van Stierenvereeniging te Kloosterzande. Alle stieren van 12 maanden, tot zonder breede tanden. 1. Charles, van H. Coene te Sas van Gent, 2. Jan III, von Corn, de Feijter, vnd., 3. Cor nells, van A. Haak, vnd.. 4. Max Wodan, van J. Scheeie, vnd. Alle stieren van 512 maanden. 1. Albert, van M. Dieleman, vnd., 2. P;et III van Driewegen, van J. HuijssenDieleman, vnd. Kampioen en Reserve-kampioen. Kampioen Robert 29, van Stierenvereeni ging te Axel, Reserve Cesar Vaan 57, van W. Dekker, vnd. Groep van 3 stuks fokvee, van een eigenaar, niet jonger dan 1 jaar. 1. Alf. d'Hert, vnd., 2. R. J. van Waes, vnd., 3. W. Dekker, vnd., 4 D. Dees, vnd. Groep van 6 stuks fokvee, van een eigenaar, niet jonger dan 1 jaar. 1. J. HuijssenDieleman, vnd., 2. Com. de Feijter, vnd., 3. Jan de Putter, vnd., 4. Jan van Hoeve te Ter Neuzen. Vereenigingsstier met 10 vr. dieren uit die Vereeniging of van een eigenaar. 1. Stierenvereeniging „Volharding" te Zuid dorpe, 2. J. HuijssenDieleman, vnd., 3. Stie renvereeniging te Axel. Productie-klassen. 1. Ida, en 2. Lies, beide van R. J. van Waes, voornoemd. GEMEENTERAAD VAN HOEK. des voormiddags tien ure. Voorzitter de heer A. Wolfert, Burge meester. Secretaris de heer J. Dregmans. Aanwezig de heeren A. Meertens, J. A. Meertens, J. van 't Hoff, M. de Feijter, H. Pladdet, D. J. Jansen en J. D. de Feijter. De VOORZITTER opent de vergadering waama de notulen der vorige vergadering on- veranderd z. h. s. worden vastgesteld. 1. Ingekomen stukken. Proces-verbaal van kasopname bij den ge- meente-ontvanger en bij den boekhouder van het Gemeentelijk Electrisch Bedrrjf, waarbij alles In orde is bevonden. Schrijven van Ged. Staten van Zeeland, boudende goedkeuring der wijziging van de gemeentebegrooting over 1927. Idem houdende goedkeuring van de overeen- komst van verhuur der onderwijzerswoning van de openbare school. Z. h. s. worden deze stukken voor kennis- geving aangenomen. De begrooting over 1927 wordt hierna z. h. s. gewijzigd. De VOORZITTER doet mededeeling, dat is versehenen het verslag betreffende den toe- stand der gemeente over 1927, hetwelk aan de leden zal worden toegezonden. Op vooistei van Burgemeester en Wethou- ders wordt het vermenigvuldigingscijfer vast gesteld op 0.9. Eveneens op voorstel van Burg, en Weth. wordt zonder hoofdelijke stemming besloten tot verkoop van oude materialen en enkele onbruikbare schoolbanken. 2. Opheffing van de haven. Aangezien deze voor het doel niet meer te gebruiken is, en er overigens ook geen ge- bruik van zou worden gemaakt, stellen Bur gemeester en Wethouders voor, over te gaan tot opheffing der haven nabij het Mauritsfort. De heer J. A. MEERTENS vraagt of de ge meente alsdan mag overgaan tot het oprui- men van den havendam. De VOORZITTER denkt, dat men daartoe wel vergunning zal kunnen verkrijgen, mits men den boel in orde maakt. De steenen van den havendam blijven natuurlijk eigendom van het Rijk, terwijl de meerpalen en de steenen op de kade voor de gemeente blijven. De heer J. A. MEERTENS wijst er op, dat die havendam van ondergeschikt belang is, maar dat speciaal ten opzichte van het beloop van de glooiing, de gemeente de zaal moet in orde brengen. Zonder die glooiing zou h^t te steil worden voor de waterkeering. De VOORZITTER zegt, dat het ook de be- doelibg is de glooiing naar behooren te ver- sterken. De heer J. D. DE FEIJTER vraagt of de kade gelijk zal worden gemaakt. De VOORZITTER: Dit moet gebeuren ten genoege van den hoofdinspecteur. We kunnen uit den oprit tevens do keien wegnemen. maar aan haar moeder." ,,Je schijnt altijd aan haar moeder te denken. Weet je wel zeker dat je het goede lid van de familie trouwt? Snert bleef staan en zijn gelaat drukte den fellen strijd in zijn ziel uit. ,,Sam. haar moeder wil bij ons komen inwonen, als we getrouwd zijn." „Nu. waarom ook niet?" „Je hebt haar nog niet gezien. Sam! Ze heeft een krommen neus en ze ziet er uit als een dierentemster. En toch..." En weer scheen de zielestrijd aange- vangen. ,,Ja," zeide Snert. „De zaak moet van alle kanten bekeken worden." ..Precies." ,,En dan komt.er nog bij. Ze wil een kroeg voor ons koopen." ..Kroegen zijn kroegenmeerae Srm. ,,Ik heb altijd een kroeg willen hebben." ,,Nu, dan zou ik niet langer aarzelen." Snert zag opeens de poetische zijde van het geval. ,,Zal mijn Klaartje er niet schattig uit- zien, zoo achter de toonbank. als ze be- dient en uitroept: ..Tijd. heerer O. ik zie haar al het schuim van de bekers sniiden. Hij zweeg verrukt en zeide niets meer, terwijl Sam hem iieaele'dde naar de ach terdeur van San Rafael en in de keuken bracht. En te recht meenende. dat dit heilige tooneel van hereeniging en verzoening niet voor zijn oogen bestemd was, keerde Sam zich af. Zachtkens depone--de hij de beenbekleeding van den heer Molloy op de tafel en liet ze alleen, terwijl hij naar de zitkamer ging. (Wordt verVolgd)

Ter Neuzensche Courant / Neuzensche Courant / (Algemeen) nieuws en advertentieblad voor Zeeuwsch-Vlaanderen | 1928 | | pagina 9